NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang. No. 8960 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. donderdag 5 september ie<a a LgWWMJLi1IJ- JBJ^LUJ J-J.J ...I-, _!'i.* mi-J«W I» IM—BW— HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Voor Haarlem per drie maanden: S§V JS®*? JsjS Van I-5 regels 50 Cis.; iedere renel meer 10 Cis. Buiten hel Arrondissement V00ee<'eee0[rt"'ln'd™'0"''trek tè*'*"**1 ls <kom der' 30 Bi Franco per post door Nederland" 1 1 I I 1 I 1 I I if 50^0^3 Afzonderlijke nummers0.02 H V Jfe/rrfJ <T^t s OöUustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037J/f Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van 'advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA- Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon intcrc. 6229. DIT NUMMER BESTUIT TIEN BLADZIJDEN. KKRSTB BI.AD. AGENDA VRIJDAG 6 SEPTEMBER. Schouwburg: Bioscoopvoorstelling. Circus Corty-Althoff: Voorstelling. Soc. Veveoniging: Séance door In dische Fakirs, 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Hotel Duin eu Daal, Bloemendaal: Concerten. OM ONS KEEN No. 1582 Nabetrachting van den Gemeenteraad. Wanneer ik de Raadsvergadering van Woensdag met iets vergelijken •moet dan zal het zijn met een water val, die klatert en niets tot stand brengt. Het spreekwoord der vaderen: *óiei nooit uit tot morgen, wat ge beden doen kunt," bleef ver van de vergaderzaal; de Raad had blijkbaar een ander spreekwoord in 't hoofd: „de aanhouder wint" en hield alles aan. Maar het beheer der gemeente heeft, als Ik het zeggen mag, daarbij weinig gewonnen. Uitgesteld werd een voorstel van B. en VV. omtrent gronden aan den Schalkwijkerweg, een verzoek van de agenten van politie 4e klasse, om hunne positie te regelen, een adres van de Politievereeniging om verhoo ging van de tractementen, een voor stel van B. en W. over de Arbeids beurs, een voorstel tot regeling van het in voorraad hebben van petro leum, benzine en zoo voorts en einde lijk een request tot wettelijk ver vroegde winkelsluiting. Mij dunkt, dat het wel is. En waar schuilt de oorzaak van al deze ver schuiving? In onvoldoende voorberei ding, in opzien tegen het nemen van een beslissing, in overlading van de agenda? In het een en het ander. On voldoende voorbereid was bijvoor beeld de verordening op de ontplof bare stoffen. Hoe is bet mogelijk, dat nu eerst, bij de openbare behande ling, blijkt, dat eenige zeer strenge bepalingen slaan op benzine naphta, terwijl uit het zinsverband niet anders kon blijken, dan dat de woerden waar het op aankwam, op petroleum sloegen. De aanduiding om trent benzine en naphta was er uitge vallen. Ilad cje heer Thiol de onge rijmdheid niet aangetoond, zoo dat de fout werd ontdekt, de verordening zou zóó als ze daar lag, zijn afgekondigd ec de ellende voor den kleinhandel In petroleum ware niet te overzien geweest. Nadat do fout bespeurd was werd aanhouden natuurlijk geraden, maar voordat de Raad er toe overging, nam hij nog even een belangrijk principiëel besluit Uit schrik voor wat had kunnen gebeuren7 't Is best mogelijk. Met de defecte verordening zou de kleinhandel in petroleum on mogelijk geworden zijn: nu besloot men fluks, het artikel petroleum maar heelemaal uit de verordening te lich ten en viel, zou ik zeggen, daarmee van het eene uiterste in 't andere. Niet behoorlijk voorbereid scheen ook het voorstel van de Arbeidsbeurs. Er is wel moeilijk iets wonderlijkers denkbaar, dan dat B. en W. den di recteur voordragen voor een salaris- verhooging, waarvan de heer Kleij- neriberg, bestuurslid van de Arbeids beurs, verklaarde, dat ze overdreven was. Hebben B. en W. dan het be stuur van de instelling niet geraad pleegd? Zoo niet, dan stelt bet College zich toch wel onnoodig aan een échec bloot. Het request tot vervroegde winkel sluiting eindelijk had in vijf minuten kunnen zijn afgedaan: daar stemt zelfs de grootste voorstander van ver vroegde winkelsluiting tegen. De Raad loopi, zonder burgemees ter, wat aan 't lange touw. Een grap- heeft me een kouden luchtstroom in pig staaltje werd daarvan vertoond, toen de heer Slingenberg verzocht om te mogen spreken over punt II van het voorstel over don Museumdirec teur. De voorzitter, gevoelende dat men daar nog niet aan toe was. gaf daar voor geen verlof. De heer Van Styrum gaf in over weging, dat er algemeene beschou wingen zouden kunnen worden ge houden. Dan zou de voorzitter den heer Slingenberg het woord maar geven. Maar de heer Slingenberg, blijk baar gevoelende dat hij geen alge meene beschouwingen wilde houden, vroeg of hij nu mocht spreken over punt II. En toen niemand dat verbood, stak hij in zee. Niet met algemeene schouwingen, maar over punt II dat nog niet aan de orde was. Wat hij er over zei leek mij overi gens redelijk en verklaarbaar. Het aanvangssalaris voor den museumdi recteur was bepaald op /1500.—het maximum op 2500.En nu stelden er. W. i3h aanvangssalaris voor van 2000.—, omdat No. 1 van de voordracht, Mr. Beets, beneden dat bedrag geen benoeming aanvaarden zou. Welnu, dan had hij niet moeten solliciteeren, merkten enkele leden zeer terecht op. Maar de voorzitier zei, na het Raadsbesluit om met 1500.aan te vangen, leukweg, dat nu feitelijk de sollicitatie van Mr. Beets verviel, zoodat de voordracht slechts uit één persoon meer bestond, en dus een nieuwe zou worden inge-1 diend. Maar daar kwam zoowat de heele Raad tegen op. Mr. Beets moest, zei den een paar guiten, toch de gelegen heid hebben om, indien hij be noemd werd, terug te komen van zijn besluit. Indien hij benoemd werdl De kans was natuurlijk gering en met. 22 stemmen werd dan ook No. 2 van de voordracht, de heer Gratama uit j Den llaag, benoemd. Op Mr. Beets J waren niaar zes stemmen uitgebracht. Er is in den Rand eenmaal een tegenzin, om den. museum-directeur hoog te salariëeren. Terwijl Mr. Slin genberg terecht het aanvangscijfer wenschte verlaagd te zien, probeerde zijn associé Mr. Tjeenk Willink.de tweejaarlijkschc verhoogingen te hal- veeren, van 200.op 100.en kreeg dat er waarlijk ook nog door. Er is op 't advocatenkantoor op de Oude Gracht geld verdiend (bespaard) voor de gemeente. En de benoemingen van de vaste commission zijn daarna afgehandeld. De commissie voor de bezwaarschrif ten is herbenoemd, ofschoon ze, nu we een controleur hebben, zeer goed kon verdwijnen; de heer Visser is weer in de Commissie voor de Bank van Leening benoemd en heeft zich dat getroost, ofschoon het de verve lendste Commissie van alle moet we zen; Mr. Tjeenk Willink is benoemd in de Commissie, die rapport zal uit brengen over een wethouderspensioen en deze merkwaardigheid bezit, dat ze, lang geleden benoemd, nog nooit vergaderd heeft. Daarna was het nóg niet afgeloopen en ging de Raad nog eens vergaderen met gesloten deuren. Dit wat de overlading van de agen da betreft. Ik zou hiermee kunnen eindigen, ware het niet, dat er een element in den Raad verschenen is, waarover iets gezegd dient te worden, namelijk de nieuwe ventilatie. Voor de eerste maal zijn de twee elcctrische ventila toren, gemaakt aan de twee uiteinden van de zaal, in werking gesteld. Loo- pen ze op hun snelst, dan gaan ze hinderlijk snorren; wordt de vaart verminderd, dan kan het zachte gon zen de discussies niet meer storen, maar dan rijst de vraag of ze nog wel veel nuttig effect opleveren. Toen er gerookt werd, na half vijf, hing er vrijwat blauwe damp, in weerwil van de ventilatoren. Maar misschien ben ik wat zwart gallig op dit stuk: de eene ventilator mijn nek geblazen en bovendien was de loop van de Raadszitting verdrie tig. onbeduidend en weinig vrucht- I baar. Best mogelijk is 't, dat de nieu we ventilatie goed blijkt te wezen. J. C. P. Stadsnieuws AANBESTEDING. In het gebouw van het Provinciaal bestuur dezer provincie, is heden aan- bestee.d: lo. Het gedeeltelijk vernieuwen van den kaaimuur langs de Oostzijde van de haven op het eiland Vlieland, be- hoorende tot de zeewerken in Noord- Holland. Raming 6000. Laagste inschrijver: J. C. Kooijman, Vlieland, voor 6588. 2o. Het maken van een ponthaven met aanleghoofden en bijbehoorende werken, ten behoeve van een pont- veer over het Noord-Hollandsch Ka naal aan het Schouw in de gemeente Landsmeer. Raming ƒ2700. Laagste inschrijver: J. Jansenius, Zaandam, voor ƒ2634. 3o. Het maken en leveren van een ijzeren pont ten behoeve van het pont- veer over het Noord-Hollandsch Ka naal aan het Schouw, in de gemeente Landsmeer. Raming 2400. Laagste inschrijver: Naaml. Ven nootschap Machinefabriek, to Maas sluis, voor ƒ2162. GEDENKDIENST GENERAAL W. BOOTH. Gisteravond is in het gebouw van het Leger des Heils aan de Schagchel- straat een gedei kdienst gehouden in verband met het overlijden van den heer William Booth, stichter en eer ste generaal van het Leger des Heils. Het woord werd gevoerd door den adjudant Bruins, die uitvoerig naging wat do overledene gedurende I zijn leven voor het Leger had gedaan, en noemde zijn heengaan een groot verlies. Zoowel in ons land ais daar buiten zal de nagedachtenis van den grooten weldoener der menschheid steeds blijven voortleven. De gehouden toespraak was dezelf de als die te Loi den bij den lijkdienst werd uitgesproken in het gebouw Olympia, waarbij 30,000 personen aau- wezig waren. Verder werden in deze plechtige druk-bezochte bijeenkomst gebeden uit gesproken en zongen de aanwezigen verschillende liederen. De bijeenkomst maakte op de aanwezigen een diepen indruk. TERUGGEVONDEN. Aan de politie was opgegeven, dat uit het openbaar slachthuis een broek met een portemonnaie met ƒ2 30 was gestolen. Nu is de broek, met alles wat er in was, in het Slachthuis te ruggevonden. Men heeft dus niet goed gezocht! BEGIN VAN BRAND. Gisterenavond te 10 1/2 uur ont stond een begin van brand in 't per ceel Jansstraat 1. Op den zolder is een rommelbergplaats van den zadelma ker B. H. Sanders en van den meu belmaker G. Morsveld. Op dien zolder was de brand ontstaan. „Jetje" rukte uit en met een slang op do waterlei ding werd het vuur gedoofd. Enkele voorwerpen op den zolder zijn verbrand. Steun glasblazers. Dinsdagavond vprgaderde bet Haar- lemsch Arbeiders Secretariaat ter be-i spreking van de steunregeling voor de in staking zijnde glasblazers. Voorgesteld werd, dat verschillende leden telkens, iedere week, om steun- lijst zullen aanbieden bij de leden der verschillende vereenigingen, die aan huis zullen worden bezocht. Naar aanleiding daarvan werden dan ook een aantal leden benoemd, die deze lijsten ter teekening zuilen aanbieden bij de leden der velschillen de vakvereenigii gen. De daarop geteekende bedragen worden afgedragen aan bet bestuur van het Haarhmsch Arbeiders Secre tariaat, dat deze bedragen weer op zendt naar hel bestuur van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, die, zooals bekend, den steun voor de glas- blazers regelt. Optocht. Naar wij vernemen is door den Burgemeester van Haarlem toestem ming verleend tot het houden van een optocht op don avond vóór den Roo- den Dinsaag, Maandagavond 16 Sep- temver, na afloop der vergadering in de Sociëteit „Vereeniging", alhier. Instantanées. Vraaggesprek van den dag. MET Dr. BORGMAN Wij hadden vernomen, dat de leer lingen van de Handelsschool door te weinig leerkrachten, ingevolge een besluit van den Raad, nu een extra .vrijen middag moesten hebben. Voor ahe zekerheid begaven wij ons naar den directeur, Dr. Borgman, en stelden hem bovengenoemde vraag. Nu, zoo erg is het wel niet, luidde het antwoord van den direc teur, maar toch ben ik door dat gemeenteraadsbesluit in een moeilijk geval geraakt. Den leeraar, die bet meest noodig was, beeft de Raad mij onthouden, den leeraar in de Neder- l&ndsche Taal en de Geschiedenis. Voor plant- eu dierkunde, Engelsch en boekhouden 16 mij een onderwijs kracht toegekend, alle vakken, waar in ik zij het ook heel moeilijk zelf en met behulp van anderen nog wel eenigen tijd had kunnen voorzien. Natuurlijk zoolang dat physisch mo gelijk was Marvr «un alles komt een grens, en daarom Is het besluit van den Raad tot benoeming van de leeraren in die vakken zeker goed gezien. Maar toch, het dringendst noodig heb ik een leeraar in de Nederland- sche Taal en Geschiedenis. Lijdt het onderwijs door het ont breken van dien leeraar nadeel Ja zeker, die vakken ban ik niet laten vervangen, eu het gevolg van hel Raadsbesluit is dan oux, dat n u en in de toekomst 18 uur geen les m deze vakken gegeven kan wor den, en Ut den jongelui in die uren dus vrij af moet geven. ls dit ook niet tot schade Yan de eind klassen Neen, de uren zijn zoo geregeld, dat de einuklasse haar aantal les uren behoudt; die jongelui moeten immers het volgende jaar in de prac- tijk. Op den duur is eene dergelijke regeling toch zeker niet vol te hou den Dat geloof lk ook Diet de 9chool breidt zich steeds uiter komen ieder jaar meer leerlingen b,j nu zijn er al 25Ü verdeeld over 14 klassen, waar van 3 eind-derde-klassen de Raad zal dan ook zelf wel inzien, dat hij op zijn besluit terug moet komen. Het Fransofa is thans opgedragen aan 4 heeren, doch twee krachten voor de school alleen waren voldoen de eu beter voor het onderwijs. Hoe bedoelt u dat Wel, nu heb ik behalve één leeraar, assistentie van een leeraar der II. B. S. en een van het Gymna sium, en van een mijnheer X., die in valt, wanneer de andere heeren bezet zijn. U begrijpt, dat voor eene goede regeling twee vaste krachten beter zijn, Ja, dat laat zich begrijpen. En hoe staat het met de andere vak ken Voor het boekhouden is nu nog één vacature. Maar daar kan de Raad niets aan dopn. Nummer één van de voordracht heeft zich teruggetrokken, <sn nu moet een nieuwe voordracht worden opgemaakt. Het gevolg er van is, dat 10 les-uren voorloopig tiet ge geven kunnen worden. En in één der lagere klassen kun nende uren in de wiskunde niet gc- gevon worden, maar ook dat komt te recht, want gisteren is de leeraar be noemd. Door dit alles treft het nu wel •eons, dat een klasse een geheelen extra-middag vrij-af heeft. Maar dat komt toch niet door het besluit van den Raad. Daardoor kunnen alleen 18 uren geen les worden gogeven in Neder- landsche Taal en Geschiedenis. TOEVALLIJDSTER. Hedenmorgen omstreeks 8 1/2 uur, is een 20-jarige jufrouw, wonende le Amsterdam, tijdelijk alhier gelogeerd, en lijdende aan toevallen, op den hoek van de Damstraat en Oude Groen markt gevallen, terwijl zij weder een toeval kreeg, waarbij zij eenigszins aan neus en mond is verwond gewor den. Zij is binnengebracht bij den kapper Van Looij aldaar, en kon kort daarna haar weg weder vervolgen. AANRIJDING. Gisterenavond om acht uur werd het Kleverpark, Noord-Oostzijde, door angstgeschrei opgeschrikt. Plotseling een groote toeloop. Een meisje onder een rijtuig. Druk gepraat wat er gaande was, hoe 't kwam, enz. Ge lukkig. afloop voor 't oogenblik goed. Do kleine meid, wie 't ongeluk over kwam, wordt door een der toeschou wers naar huis gedragen, een ander helpt weer met de fietsen, waarvan de eene met sterk gebogen frame en de andere met gebogen rem. Uit de Rechtszaal EEN SLACHTOFFER. De man. die met t boevenpakje in de bank der beschuldigden stond, is een slachtoffer. Een slachtoffer vanGij. verstan dige lezer, zoudt 't moeten kunnen ra den, want ge kent toch immers de uit spraak van dien levenswijzen man (hoe heet hij ook weer die zei Zoek de vrouw en ge hebt den sleutel van de zaak, waarvan ge do oplossing wenscht. Ook beklaagde is 1 slachtoffer van een vrouw geworden let wel, van een der weinige slechte vrouwen, want gelukkig zijn er nog vele goede vrou wen. De verdediger, Mr. Andreae, vertel- de hoe de zaak zich had toegedragen. Vroeger was beklaagde - rangeerder bij de H. IJ. S. M. oppassend. Toen kwam hij in aanraking met een vrouw diè hem overhaalde tot uitgaven, die boVen zijn krachten gingen. De por temonnaie van een gewoon werkman is tegen zulke gevaarlijke aanvallen niet bestand.,.. Geld moest er zijn. Geld voor die vrouw.... Beklaagde' raakte steeds ineer in de klern. Hij, die Ln "t nauw zit, doet sems rare dingen zie, welke zonder linge sprongen een opgesloten en na gejaagde kat maakt Beklaagde hield van muziek. In 1910 had hij van een orgelhandelaar in Amsterdam een orgel op afbetaling gekocht, eon zoogenaamd huurcon tract 5 gulden per maand huur beta len, en eerst als de 195 gulden betaald zouden zijn. was het orgel van hem. Eenige keeren bleef de betaling oiL De orgel handelaar ging op onderzoek uit en vond zijn instrument terug in.... de Bank van Leening te Amster dam. Nu werd do man vervolgd wegens verduistering en werd reeds dadelijk in voorloopige hechtenis gesteld. Thans stond hij voor de heeren rechters. Hij bekende volledig. Het Openbaar Ministerie wees er in zijn aanklacht op, dal beklaagde nog meer ongerechtigheden heeft begaan. Behalve het orge; huurde bij ook nog rijwielen eu beleende ook deze. Alles om aan geld te kernen. De eisch tegen beklaagde was een jaar gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in Yoorloopige hechtenis doorgebracht. De verdediger wees er nog op, dat beklaagde beterschap beloofd heeft. Hij wil. als hij uit de gevangenis komt, een nieuw leven beginnen, dan gaal hij naar zijn eerst verlaten vrouw en kinderen terug. Daarom vroeg pleiter om een lichte straf op te leggen. DRIE JAAR GEVANGENISSTRAF VOOR DIEFSTAL VAN 27 GULDEN. Als iemand voor een diefstal van 27 gulden 3 jaar in de gevangenis moet zitten, dan wordt dat geld zuur ver diend. ook ul geuiet hij al dien tijd kost en inwonine en wordt hij vrijge steld van belastingbctalen. De 27 gulden lagen in een kistje, dat stond in het kantoor van den be nadeelden Velleina. Beklaagde had kist en geld tegelijk meegenomen. Nu was de dief met ter terechtzit ting gekomen om zich te verdedigen. Het Openbaar Ministerie deelde me de, dat beklaagde meermalen met 't Inwendige van de gevangenis heeft kennis gemaakt. Daarom eischte de openbare aanklager nu tegen hem drie Jaren gevangenis straf, met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. EEN IIEMD GESTOLEN. Een flinke jongeman stond terecht wegens diefstal van een hemd van een bleekveldja te Schoten PresidentIs dat waar Beklaagde: lp weet 't niet. President En 't hemd is op je be vonden. toen de politie Je aanhield had je T al aargetrokken. Beklaagde Nou ja, ik had geen ver schooning. President En voor 't gemak heb je toen dat homd maar van een bleekveld weggehaald. Toen de veldwachter als getuige ge hoord werd, vroeg de president aan deze Paste het hemd beklaagde nog al goed (Gelach.) 1 O. M. eischt 3 gulden boete, sub sidiair 6 dage i hechtenis. Beklaagde had daartegen geen be zwaar. EEN DIEFACHTIGE DIENSTBODE. Juffrouw Van den Berg woont bij haar ouders in een hotel te Velsen. Op haar slaapkamertje had ze een doublé horlogekettinkje in een doos je gelegd. Na eenige dagen was hot spoorloos verdwenen. Later kwam evenwel uit, dat een noodhulp-dienstbode het kettinkje had weggenomen. Ze had het al «aar den horlogemaker gebracht, om het eenigszins te vervormen, door een blauw steentje door een dito van andere kleur te vervangen. De dienstbode was heden niet ver schenen. I>e veldwachter, als getuige gehoord, vertelde, dat beklaagd© aan hem had verteld, dat ze hel kettink je op een trap gevonden had. Ze dacht toea: dat zal wel van een van de logeergasten zijn en hield hot. President; Ecu mooie boel, van daag „vindt" een dienstbode een kettinkje op de trap, morgen „vindt" ze een tafel in een kamer... 't Openbaar Ministerie eischte le gen óe ontrouwe gedienstige 14 da gen gevangenisstraf, mededealende, dat het meisje ongunstig bekend staal. Enkele zaken zijn nog van haar :n onderzoek, o.a. liet lichten i*an een muntgasmeter. PLANKEN of... PLANKJES? Een 62-jarigo man uit Haarlemmer» bede wera beschuldigd eenige plan kou te hebben weggenomen ten na- deele van de gebroeders Hartog, tim merlieden aldaar. President: Is dat waar? Beklaagde Het waren een paar plankjes. President: Als Je iets weg neemt, dan wordt alles in je eigen oogen kleiner. Hoe groot waren die plankjes?. Beklaagde: 8 of 9 voet lang President: En noem jo <la1 plaukj e s! De benadeelde deelde evenwel roeo, dat d© schade niet groot was. De veldwachter vertelde, dat lK-t oudje wel meer kleine diefstalletjes pleegt. De man zelf zei. dat hij al 48 jaar bij één baas iu dienst is. Het O. M. nam dil blijkbaar in aanmerking en vorderde slechte 5 gulden boete. Beklaagde: heel goed! De planken of plankjes zijn toch duur betaald met 5 guldenl MISHANDELING. Een 28-jarige melkrijder uit Haar lemmermeer werd beschuldigd op 28 April Theuais Boon te hebben mis handeld door hem 't is stijl uH de dagvaarding! „opzettelijk kracht dadig tegen hot lichaam te slaan". Op de vraag van den president of beklaagde bekende, zei hrj: ik heb wel geslagen, maar of ik Boon ge raakt heb weet ik niet De mishandelde zei evenwel, dat hij bewusteloos is geworden en in 15 dagen niet kon w or keil. De slag is dus blijkbaar wel raak geweest! Over de oorzaak der mishandeling waren beklaagde en de mishandelde het niet eens. De verdediger van beklaagde, Mr. Feats, merkte op, dat getuige 7 da gen na de mishandeling aan den veldwachter heeft verklaard, dat hij niet wist wie hom geslagen had. Getuige: Ik was soms heelemaal buiten westen. Den eenen dag was ik goed in mijn gedachten, dei? an deren dag weer niet. Maar nu weot ik het heel goed, dat beklaagde mij den slag tegen mijn hoofd heeft gege ven. Dr. Nanninga uit Hoofddorp ver klaarde, dat getuigo een vrij ernsti ge bloeduitstorting aan het lioofd had. De president vroeg aan dezen des kundige, of het aannemelijk is da! beklaagde later zijn herinnerings vermogen teruggekregen hoeft Hiervan achtte Dr. Nanninga de kans zeer klein. De veldwachter verklaarde, dat Boon zoover weg was, dat. hij hem (veldwachter) van de mishandeling beschuldigde! Uit het geluigenveAoor bleek, dat de beschuldigde een stil kroeg je houdt. Beklaagde en de mishan delde waren blijkbaar onder den in vloed van sterken drank, hoewel de verklaringen ten opzichte van Bood niet eensluidend waren. Voorts vertelde de veldwachter, dat beklaagde niet heel gunstig bekend staat, hij maakt nogal misbruik van sterken drank. Do beklaag<le bleef ontkennen. H Openbaar Ministerie noemde het geval hier een hoogst ergerlijke mis handeling. Bck'aagde behoort tot een beruchte familie.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1