INGEZONDEN Tan iiigeiondeu stukkeu, geplaatst of tiet geplaatst, wordt da kopie den inlander tiet teruggegeven. Voor den inhoud dezer Tatrriek Btelt de fcedaoüa aich niet aamtpr&kelijk. Haarlem, 12 Sept. 1912. Mijnbeer de Redacteur! U zoudt mij ten zeerste verplichten het volgende in uw veelgeleeen Wad ie plaatsen, bij voorbaat mijn dank. Zooals vennoolclijik algemeen be kend is, worden er in het café „Rust hoek" concerten gegeven, en volgens annonces in verschillende couranten ia daarvoor de entrée vrij, doch svordt de consumptie iets verhoogd Ondergeteekenden waren ook bezoe kers van deze concerten en beeteklen daar één consumptie, waarvoor f 1.80 moest betaald worden. Een volgende niaal werd echter voor diezelfde consumptie f 2.50 in rekening ge bracht. Als men nu naar bovenge noemde concerten gaat om zich daar »cns te verpoozen en een aangenaam uurtje door te brengen, komt men bij een geval als hierboven vermeld be drogen uit, vooral als men dan bij zoo'n geval den chef of eigenaar de reden vraagt, waarom thans zooveel meer modi betaald worden dan voor heen, en men dan een antwoord ont vangt, dat men van zoo'n persoon In 't geheel niet zou verwachten. De reden van dit schrijven is dan ook hierom, dat do bezoekers van de con certen in bovengenoemd café verstan dig doen om eerst den prijs te vragen alvorens iets besteld wordt. W. J. C., Joh. C.. M. D. B., Wladi A„ N. P. S., H. C., r. M, B v. D., C. H. C. T., C. H. C.. S. F., H. L. v. d. L., G. M., C. H. B., M. K. Geachte Redactiei Mijn antwoord op bovenstaande klac ht kun kort zijn. Waar in mijne zaak a 11 ij d op alle tafeltjes tarieven liggen en op mijn terras aan vele boonten tarie ven hangen waarop gedrukt: „Men gelieve de tarieven te raadplegen," begrijp ik niet hoe er nog men- schen kunnen zijn, d«e meer aan do kellncrs betalen dan zij schuldig zijh on noodig is. Gedurende de concerten is i e d c- r o consumptie met v ij f cents ver hoogd, wat ook onder aan de biljetten mei duidelijke letters vermeld staat. Of ik .onverschillig ben tegenover gegronde klachten van het pu-i bliek betwijfel ik zeer, waar Lk vele schriftelijke tevredonheidsbetudgin- gen heb, die van het tegendeel getui gen. Gaarne zou ik echter de ongenoem de inzenders van bovenstaand stuk nog eens bij mij zien om te weten met wie ik eigenlijk te doen hel) en mij te zeggen wie van mijn perso neel hun teveel in rekening 'heeft gébracht. Onder dankzegging, geachte Re dactie, dat u mij In de gelegenheid hebt gesteld mij ook openlijk te ver antwoorden, Hoogachtend, W. REINDERS. Eigenaar-Exploitant van „Rusthoek". Pers-Overzicht DR. KUYPERs BEDANKEN. In Dc beukelaar geeft rar. Van de Laar zijn oordeel over het bedanken van tlr. Kuyper als Kamerlid. In dit alles ligt weemoed. Ook liier bij het machtige, het geweldige, het grootsche, de verzwakking, de verbreking, het vallen van de scha duwen des doods. Voorbij die onge schonden kracht, voor altijd voorbij die schittering in ons Parlement. Zulk ren heengaan ontroert ook wie met kracht den strijd moest aanbinden tegen het Kuyperianisme. een strijd door het geweten opgelegd. Het bevreemdt den schrijver, dat men in onderscheiden bladen met eenige benieuwdheid vraagt, wie dan nu dc leider der antirevolutionaire Karnenluli zal worden. Alsof dr. Kuyper zelf niet op alle terrein de leider bleef. Voorzoker er moet een nieuwe voorzitter dezer Ka- merclub gekozen, maar het marionet-1 tenspel verandert enkel hierin, dat de touwkens wat langer moeten we zen. Dit alles zou anders staan indien óf iu deze Kamerclub de aanstaande leider van heel de Anti-Revolutionaire partij werd gevonden óf onder deze Antirevolutionaire Kamerleden al thans mannen van krachtige persoon lijkheid en daarnaast van genoegza me» invloed te kunnen geven. Doch geen van beide is het geval. De aanstaande leider, de aanslaan de hoofdredacteur van „De Stand aard", moet onder de tegenwoordige Kamerleden wol zeker niet gezocht. Wel komt het ons \oor, dat het niet meer zoo ganschelijk onzeker is, wie de komende leider wel zal zijn. En het zou kunnen gevraagd of deze dan wellicht thans in Ommen van Anti revolutionaire zijde candidaat zou worden gestold Doch wij vermoeden van niet. Wij gelooven, dat de „man nii-t den geuzenkou" voorshands zijn arbeid in Utrecht zal voortzetten, ook zijn arbeid om tusschen de orthodoxeu j onzer Kerk de verdeeldheid voortdu rend te doen toenemen. En hierin schuilt juist zóó groot ge- vaar. dat dit beter publiekelijk zij i uitgesproken. Op een uiteenspringen onzer Kerk wordt aldus, in deze on ze Kerk zelf. met alle beslistheid aan gestuurd. Over eenige jaren ware dit misschien tot stand te brengen. En was zoo onze Kerk uiteengespat, dan lag aansluiting van een deel der Nederlandsch Hervormden bij de Ge reformeerde Kerken voor de hand. En zoo was tegelijk voor den „man met dm geuzenkop". straks dan leider van de Anti Revolutionaire partij, de een heid niet de Gereformeerde Kerken verkregen, een eenheid voor zulk een leider ongetwijfeld gewenscht. Met dat al werd dan onze Kerk en ons Protestanische volk het kind van de rekening. Zoodanige, wel geenszins onmogelijke toekomstlijnen aldus wat nader uit te stippelen kan derhalve eisch zijn. Doch voorloopig blijft de vaste Kuy- perhand nog regeeren; het zij dan nu buiten het parlement Maar voor Kuy perianisme geen toekomst. Geen leider na Kuyper zat het Kuyperianisme kunnen redden. Straks rest slechts de puinhoop van dit een maal zoo trotsche machtsgebouw. CONSULAIRE DIENST In De Standaard wordt er over ge klaagd, dat, ondanks de „reorganisa tie in democratischen zin", zoo wei nig jongelui lust blijken te hebben in den consulaire» dienst. En, zegt het blad, waar ons land gelukkig een zeer groote en eervolle plaats in wereldverkeer en wereld handel inneemt en een koloniale mo gendheid van niet geringe beteeke- nis is, behoeft het geen betoog, dat hot naast de diplomatieke vertegen woordigers een uitgebreid corps van consulaire ambtenaren noodig heeft. Terecht wordt dit door onze regee ring ingezien, en wordt bet door haar verstaan, dat onze tijd er niet naar is om van de consulaire be trekkingen eerebaantjes voor be middelden te maken. Maar wat baat dit, zoo baar oproepingen voor de tot den consuiairen dienst toegang ge vende examens niet het gewenschte gevolg hebben? chtsz&ken VEROORZAKEN VAN LETSEL DOOR SCHULD. Op 1 Maart had een ongeluk plaats te 's-Gravenhage, bij werkzaamheden aan de Broederschool aan de Van der Duynstraat aldaar. Bij het ophalen van asphaltpapier door middel van een takel, naar het dak van die school, brak het touw en kwam dc 18 jarige loodgieter v. d. K. die een pak asphaltpapier zou aanvatten, te vallen, waardoor hij een arm en een been brak. 12 weken is de jongen in 't ziekenhuis verpleegd en zelfs nu is hij nog niet geheel hersteld Beklaagd, dat hij door zijn schuld dit ongeluk zou hebben veroorzaakt, stond tic 56-jarige loodgietersknecht P. J, B, voor de rechtbank te 's-Gra venhage terecht. Deze had bij het be doelde ophalen van asphaltpapier het toezicht en had betere maatregelen moeten nemen. Geëjscht werd tegen bekl. één maand hechtenis. Uitspraak 19 Sept. a.s. KNOEIERIJEN AAN DE „SIM PLEX". Door de Amsterdainsche rechtbank Is voortgezet de behandeling van de zaak betreffende de verduisteringen, d:ie ge rui men tijd ten nadoele van de naamlooze vennootschap Machi ne-, Rijwiel- en Autom o b ielen f a li riek „Simplex" te Amsterdam gepleegd zijn. Teredhtstondien: twee magazijn- knechten van dte „Simplex", 47 en 25 jaar oud; een rijwielhersteller, oud 29 jaar; een loopknecht, van 34- en een rijwielhandelaar; van 27-jarl- gen leeftijd. Het O. M. achtte ten aanzien van de magazijnknechts bewezen het voortgezet misdrijf van diefstal, en wat betreft de $rie andere beklaag den heling.Eisch tegen ieder der be klaagden één 'jaar gevangenisstraf. EEN GEVAARLIJK HEER. De rechtbank te Heerenveen heeft Jille P. te Opeinde, die op den weg drie revolverschoten loste op twee onderwijzers te Olterterp, veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Sport en Wedstrijden CKICKEÏ. N EDERLANDSCHE CR ICKET- BOND. „Hot Sportblad geeft een uitvoe rige besohouwing ovor het afgeloopun cricketseizoen met do gemiddelden van al de spelers, welke aan le klas wedstrijden hebban deelgenomen. Voor de Haagsone Cricketclub kwa men uit 25 spelera, die te zomen 2372 runs maakten; Rood en Wit tiad 19 spelers met 2367 runs, A. C. C. 25 spelers met 1637 runs, Haarlem 17 spelers roet 1634 runs. Hermes 16 speieis niet 1360 rans, Volharding 21 spelers met 1574 runs en Hilversum 22 spelers met 1318 runs. Te zaïnen speelden dus In de le klas wedstrijden 145 spelers, welke 12.262 runs gemaakt hebben. liet blad geeft o.a. nog een staatje i an het aantal vangen, iu de le klas se gedaan: ileije 12; F. Heldert 10, La Cha- peüe 10, Blijdenstein 9, G. v. d. Schouw 9, E. Hoidert 9, v. Wave ren 9, Angenent 8, Coops 8, Bouwmees ter 7, v. Boo ven 6, Horst 6, Kuypers 6, v. d. Schouw 6, C. Dirkzwager 6, Sch ra vend ijk 6, Oostenbroek 5, De Jong 5, v. Lennep 5, De Groot 5, Fcdth •Sr. 5, Feith Jr. 4, Le Roux 4, Schro der 4, De Beus 4, v. Renterghom V llealy 4, Bijleveld 4, A. v. <L Borg 4, v. Spengler 4, Mesman 4. De batting-gemiddelden van de 19 spelers, die voor Rood en Wit I uit kwamen, zijai: Inn. R N.QJH.S. G L. v. Gogh 13 548 1 203 45.G? A. v. d. PoU 6 182 62 30.33 W. v. Manen 7 ISO 79 25 71 W. v. Spengler 5 74 2 58* 24.66 W.v.Waveren 14 327 90 23,36 F. Hoidert 14 259 2 78 21.58 A. Diemer Kool 6 112 49 18.67 A. v. Spengler 3 36 1 17* 18.— J J. Swons 13 217 74 16.69 C J. Posthuma 12 156 33 13.— E. Hoidert 14 121 1 87 9.31 C. D. v. Lennep 5 31 8 6.80 C. Mesman 8 13 5 8* 4.33 J. Francken 3 13 12 4.33 II. de Jong 12 28 2 8 2.80 G. II. Sijpestedn 2 2 1 2' 2.— P. Sijpestein 2 2 2 1. L. Key don 3 1 1 0.33 P. de Gruyter 2 0 0 0. zijn: Gein. 6.63 INGEZONDEN MEDEDF.F.L1NGEN A 30 Cts. per regel Een eenvoudige kwestie, die door vellen verkeerd begrepen wordt. De nieren, behoorende tot de be langrijkste organen van uw lichaam, houden de onzuivere, afgewerkte en schadelijke stoffen uit he. Woed terug j en voeren daze met het overtollige w-a ter door de urineleidera naar de blaas. De op die wijze gevormde vloeistof is de urine, die wanneer do nieren gezond en in goeden staat ziji\ ge heel helder is. De gezo.id eidstoesiand van de uri- neleiders en blaas die n ets anders te doen hebben dan de urine af te voe ren, hangt dus ten nauwste samen met den goeden staat der nieren. Wanneer de urine te overvloedig of in te kleine hoeveellieid komt, wan neer zij een ongewone kleur heeft of bezinksel bevat, nadat zij eetngen tijd gestaan heeft, is dit te wijten aan een nieraandoering Een roode, gruisachüge, zanderige of op steenstof gelijkende neerslag wijst oj) gevaren van urinezuur. Draderige urine wijst op eiwit in de urine, bloed op ontsteking. Ver stopping der urine duidt graveel of steen aan. En zoo zouden wij kunnen voort gaan, alle u lino kwalen komen voort uit aandoeningen der nieren, om der gelijke kwalen dus met vrucht te be strijden, dient gij er voor te zorgen, dat uw nieren gezond en sterk wor den door onmiddellijk aan te vangen met liet gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, de standaard-medicijn voor de nieren en blaas. Ons 'handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen komt voor op elke echte doos. Foster's Rug pijn Nieren Pillen zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göp- piager, Groote Houtstr. 147a; en K. van Eden, 5paarne28. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1-75 voor één, of f 10. voor zes doezen. De Rood on Wit bowlingcijfere M. O. R. W Posthuma, C. J. 178.2 60 378 57 W.v. Waveren, 166.5 39 434 50 Hoidert, E. 351 5 115 12 Mesman, C. 49.1 8 213 18 Hoidert, F. 113.3 22 352 23 Ddemer Kool, A. 48 13 148 10 v. Spengler 2 12 0 Gray tier, P. de 3 0 35 0 VOETBAL. .HAARLEMSCHE VOETBAL BOND. Vrijdagavond hóeft de Haarlemsche Voetbalbond in Café Neuf zijn zeer druk bezochte jaarvergadering go- houden, onder voorzitterschap van don heer F. M. J. Hoidert. Goedgekeurd worden de jaarversla gen van den secretaris en den pen ningmeester, do heeren W. J. Broere en Fr. Veen. Uit die verslagen blijkt, (lat de Bond in bloeien den toestand verkeert. Zestien vereenigingen met 35 elftallen speelden in do competi ties. In kas is een batig saldo van 173, hetgeen een vooruitgang van 50 bij liet vorige jaar bateekent. De begrooting voor 1913 werd vastge steld. In het jaarverslag werd nog een woord van hulde gewijd aan do na gedachtenis van den heer Van Ouwor- kerk, die veel heeft gedaan voor dou llaarlemschen Bond. Verder werd het rapport der en quête-commissie in de bestaande quaestio tusscheu het bestuur en den lieer Floris uitgebracht. Dit rapport komt in hoofdzaak tot dc conclusie, dat niets is gebleken van de waarheid beschuldiging van kwade trouw, door den heer Floris tegen liet be stuur ingebracht. IIij meende name lijk te kunnen beweren, dat het be stuur opzettelijk een kampioenschap van H. F. C. III (in 1911) had willen bevorderen, en de vereeniging Heem stede tegenwerken in liet bereiken van hetzelfde doel). De heer Floris voerde ook nu weer •zeer wijdloopLg het woord, herhaalde zijn beschuldigingen en wilde nog eens aan het stukken voorlezen gaan. Dit gebeurde evenwel niet, aangezien niet bleek, dat iemand er iets voor voelde. Evenmin kon de hoer Floris ia de vergadering steun voor zijn be weringen vinden, en tenslotte zag hij af van verdere tentoonspreiding zij ner oratorische gaven. De voorzitter en de vergadering bleken zich met dit besluit zeer goed te kunnen vereeni gen, en ..de zaak Floris" was hier mede van de baan. Lang duurde hierna de behandeling van het concept-reglement, waarop do Haarlemsche Sportvereeniging een aantal amendementen had voorge steld. Het belangrijkste daarvan wv r<t aangenomen. Het bestuur had namelijk voorgesteld om liet stem recht aldus te regelen, dut iedere ver- eonuring twee stemmen zou uitbren gen voor het eerste elftal, waarmee l :j in den Bond speelde, en telkens één stom voor ieder elftal méér. Do vereeniging, die met de meeste elftal len uitkwam, zou dus ook de meeste stemmen liebbc-n. Na een kort debat bloek, dat do meei-derheid der vergadering voor hot amendement der H. S. V. was, om aan de aangesloten vereent gingen ge lijk stemrecht te verleenon. Het word aangenomen met de stemmen der vereenigingen Haarlem en II. F. C. en van liet bestuur tegen. Nadat oenige minder belangrijko quacsties besproken waren, werd bet concept-reglement vastgesteld. Aan de orde kwam nu de bestuurs verkiezing. De voorzitter, do lieer Hoidert, verklaarde zich niet voor een herbenoeming beschikbaar te stel len. De vice-voorzitter, de lieer Jhr. C. L. van Iyonnep, werd hierna tot voorzitter benoemd. De lieer Van Len nep bracht hulde aan den heer Hoi dert voor het vele, dat hij gedurende negen jaren voor den llaarlemschen Bond had gedaan, en stelde voor, hem tot eerelid te benoemen, hetgeen bij acclamatie geschiedde. Tot vice-voorzitter werd daarop in de vacature-Van Lennep benoemd de heer P. F. Ileye, tot secretaris en te vens competitie-leider de lieer Van Arkel, tot penningmeester de heer Fr. Veen en tot commissarissen de hee ren Ophuyzan, Hop on Davidson. Do ingestelde protest-commissie zal door het bestuur worden benoemd. Besloten werd, de vereenigingen Zandvoortsche V. V. en Victrix te royceren, omdat zij in gebreke bloven te betalen. De vergadering werd eerst om twaalf uur -gesloten. Stadsnieuws H. J. ANTONISSE. To Amsterdam overleed de fortifi catie-opzichter 2de klasse der genio H. J. Antonisse, vroeger te Haarlem woonachtig. ZANGWEDSTRIJD. Zondag wordt het concours der Kon. Nat. Zangschool te '6-Gravenha- ge, besloten met de 2e en le afd gem. koren. In de le afd. gem. koren (Zon dagavond) dingen o.a. 2 Haarlemsche vereenigingen mede, n.l. „Onder Ons" en „Polyhymnia". De eerste onder di rectie van den heer H. Pielage, de tweede onder leiding van den heer J. VVolteru8 Grootendorst. Beide ver eenigingen zingen het verplichte koorwerk „Middernacht" uit Een Lent van Vaer/.en; „Polyhymnia" zingt als vrij nummer „Exaudi Deus" en „On der Ons" „Lentedauw". Beiden vereenigingen veel succes toegewenscht 1 JAARVERSLAG. Uit het jaarverslag der Haarlem sche afdeeling van de Vereeniging tot opvoeding van halfverweesde-, ver waarloosde- of verlaten kinderen, in het huisgezin, blijkt: De zorg dezer afdeeling breidde zich ook in het afgoloopen jaar eenigszins uit. Voor haar rekening, gesteund door gaven van derden, worden te Alk maar drie kinderen verpleegd. Aan haar zorgen waren toever trouwd 8 kinderen, waarvan twee naar elders verhuisden. De rapporten over deze pupillen gaven weinig ro den lot klagen, liet aantal leden bedroeg: 12 be schermers, 100 leden en 42 begunsti gers. De ontvangsten bedroegen 952 62, de uitgaven (1509.40. Iiel saldo der vorige rekening ad (824.31 teerde dus in tot 267.53. In hot bestuur der afdeeling Haar lem (hiertoe behooi'en Aerdenhout, Bennebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmermeer, Halfweg, Heemstede, Overveen, Schoten, Spaarn dam, Velscn, Umuiden, Zandvoort), hebben zitting de heeren: Mr. A. S. Miedema, Voorzitter. Mr. D. II. An- dieae, Secretaris. G. Sorgdrager, 2de Secretaris. J. A. C. Suringar, Penning meester. Mr. ,T. D. Pasteur. S. K. Sy- brandi. A. J. II. Baron van Lyndon. Dr, L. G Kersbergen. VRAAG. Als ïk in de plaatsclij-] VRAAG. Hoe krijg ik een olievlek, ke inkomstenbelasting voor 7.35 aan-vermoedelijk zijlwns, uit een tajiijt?' geslagen ben. op welk bedrag bere- ANTWOORD. Met Benzine of Den- kent men dan mijn jaarlijksch inko- zol. Andeis door er een dikke brij v"un men? pijpaard en water op te leggen en dit ANTWOORD. - Op /650. tc talon drogen. VRAAG. Waar woont Jhr. L L. van den Berch vaa Heemstede, do secre taris van de Nederl Vereeniging voor luchtvaart voor Vraffen Goabonnoerden bobben bet voorrecht, vragen op vorscliillend gebiod, mits voor beantwoording vatbaar, in to zenden bij do lledactle vuu Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat S3. Allo antwoorden worden goheel kosteloos gagsren on zoo spoedig mogelijk. Ann vrapou, die niet volledig naain en woonplaata van den inzender vermelden wordt geen aandacht geari i ;n VRAAG. Is een jongen, die no. 326 getrokken beeft, vrij van do militie ANTWOORD. Neen. VRAAG. Hoe hoog is mijn inkomen berekend, als men mij in de gemeente Heemstede in de Bedrijfsbelasting aan- aat voor (3.85 ANTWOORD. Op (800. VRAAG. Ik ben aangeslagen in de inkomstenbelasting voor 4.90. Op hoeveel is dan mijn wekelijksch inko men berekend ANTWOORD. Op pl. min. 12. VRAAG. Ik woon te Heemstede en verdien evenals verleden jaar 13.30. Op mijn vraag, of 1.10 inkomstenbe lasting wel juist was, is bevestigend geantwoord. Nu bon ik evenwel in dezelfde belasting voor 2.20 aange slagen. Is dat nu ook juist ANTWOORD. Noen. VRAAG. Ik verdien 800, en ben oor 3.85 uangeslagen in de inkom stenbelasting. Is dat juist ANTWOORD. Ja. VRAAG. Ik ben in de bedrijfsbelas ting aangeslagen voor (5.50. Zoudt u linij kunnen mcedeelen hoe hoog mijn inkomen geschat is ANTWOORD. Op f 900. VRAAG. Mijn inkomen is per jaar f 767 en ik heb nog 4 kinderen liene- den den leeftijd van 20 jaar. Hoeveel inkomstenbelasting raoet ik nu beta len ANTWOORD. (12.25. VRAAG. Ik ben voor (7.15 w. o. 10 opcenten, aangeslagen in do belas ting op bedrijfs- en andere inkomsten. Iloe hoog is nu mijn. inkomen geschat, en oj) welke wijze moot ik indien noodig een reclame opstellen ANTWOORD. Het inkomen is ge schat op 100U. Indien dat te hoog is kunt u daarover schrijven aan het College van Zetters en dat schrijven bezorgen KI. Houtstraat 13, kamer VRAAG. Ik ontving dezer dagen een aanslagbiljet der plaatselijke directe belasting, met de kennisgev ing, dat ik naai een belastbaar inkomen van 200 ben aangeslagen. Nu zou ik gaarne willen wc ton hoe men aan dat bedrag is gekomen? Mijn inkomen is 500 a 550 per jaar. ANTWOORD. U is aangeslagen ivaar 700. VRAAG. Mijn verdiensten zijn ver beneden de (500. Nu ben ik in de inkomstenbelasting aangeslagen voor (7.15. Op hoeveel wordt nu mijn in komen gesteld, en hoe moet ik recla- mecren, schriftelijk of mondeling? ANTWOORD. U bedoelt blijk baar bedrijfsbelasting. Vervoeg u daaromtrent eens om inlichtingen KI. Houtstraat 13, Kamer no. 4. VRAAG. Mijn inkomen bedraagt (624, bovendien zijn mijn vrouw en ik huisbewaarders en genieten daar voor vrije woning. Nu zijn wij in de Bedrijfsbelasting aangeslagen voor (3.85. Is dit juist? ANTWOORD. Dat ligt er aan hoe hoog het bedrag voor vrije woning berekend wordt. U kunt daarom trent inlichtingen krijgen KI. Hout straat 13, Kamer no. 4. VRAAG. Ik ben voor (2.25 aan geslagen voor inkomstenbelasting. Op hoeveel wordt mijn inkomen geschat? ANTWOORD. Op (750. VRAAG. Hoeveel moet het inko men bedragen van een ongehuwd per soon, die 12.25 inkomstenbelasting betalen moet en kan men daartegen reclamèeren? ANTWOORD. De aanslag is be-1 rekend naar een inkomen van (750. Bedraagt het inkomen minder, dan kan men tegen dien aanslag rccla- meeren bij den Raad der gemeente. VRAAG. Ik woon in Schoten en ben aangeslagen voor inkomstenbe lasting voor (3.02. Op hoeveel loon wordt het berekend? ANTWOORD. U bedoelt waar schijnlijk bedrijfsbelasting, U is dan aangeslagen naar een inkomen van f 750. VRAAG. Als ik 600 per jaar ver dien, hoe hoog moet dan mijn inkom stenbelasting zijn? ANTWOORD. 4.90. VRAAG. Mijn juist salaris be draagt 450 per jaai1! Nu ben ik in de directe belasting aangeslagen naar een belastbaar inkomen van (100. Is dit juist? ANTWOORD. Waarschijnlijk komt bij uw salaris nog iets bij. Ver voeg u eens om inlichtingen aan het gebouw in de Kruisstraat, bij den Controleur der gemeente belastingen. VRAAG. Wij zijn buisbewaarders en genieten -daarvoor vrije woning. De personeele belasting wordt be taald door dengene, die ons heeft aangesteld als huisbewaarders. Nu hebben wij toch een aanslag voor de personeele belasting gekregen van (14.01. Is dat juist? ANTWOORD. Ja, de Personeele belasting wordt geheven van de ge bruikers van het perceel. Voor het gedeelte dat u zelf bewoont is u dus belastingplichtig, onverschillig of die belasting vergoed wordt of niet. VRAAG. In welk jaar is op het Phoe- nix-tcrreiii een ballon opgelaten, waaruit een dame niet een parachute is gesprongen en in de tuinen des hee ren Zocher neergekomen ANTWOORD. We herinneren ons 't geval wel, maar het zon ons te veel tijd kosten om den juisten datum op te zoeken. VRAAG. TIeeft een dienstbode, die op 1 Aug. haar dienst heeft opgezegd, met 1 Nov. en eenige dagen later ge zegd heeft, liever maar met 6 weken te willen vertrekken, het recht om lusschentijds dus ongeveer half September weg te gaan ANTWOORD. Te Haarlem is vol gens een nieuwe beslissing van den kantonrechter 1 November de tijd van vertrekken. VRAAG. Mijn zoon wil matroos worden. Waar moet hij zich vervoe gen ANTWOORD. Indien_hij bij do Ma rine wil teekenen, vervoeg u dan hier bij de Hoofdwacht. Groote Markt. Als het zijn doel is om bij de koopvaardij te gaan, dan moe1 u zich wenden tot :een reederij in Amsterdam. I VRAAG? Wat kan de reden zijn, dat ik, ofschoon er iri mijn omstandighe den niet in 1 minst verandering ge komen is, in eens voor het dubbele be drag voor de belasting ben aangesla gen voor bedrijfs- en andere inkom sten I ANTWOORD. Men zal het vermoe iden hebben, dat u vroeger te weinig betaalde. Indien u nu te hoog bent aangeslagen, kunt u reclameeren. VRAAG. Als dienstboden telkens on aangenaamheden met mevrouw heb ben en ze willen op staanden voet ver trekken .hebben zij dan recht op haar geld ANTWOORD. Neen, tenzij de_ on aangenaamheden van dien aard zijn, dat ze wettig aangemerkt kunnen worden als rederi voor een onmiddel lijke verbreking der dienstbetrekking. Als de dienstboden zonder geldige re den onmiddellijk vertrekken, verbeu ren zij het vei diende loon en moeten ook nog schadev ergoedinf» geven. VRAAG. Kan een meisje, dat per drie maanden gehuurd is en per i maand haar loon ontvangt, per maand vertrekken? ANTWOORD. Neen, met 6 ken opzeggen tegen 1 Februari, 1 Mei, 1 Augustus of 1 November. VRAAG. Is de gemeentelijke Ar beidsbeurs uitsluitend bestemd voor werkloozen, of kunnen zij die een anderen werkkring zoeken, zich daar ook aanmelden? ANTWOORD. Zeker kan dat. TRAAG. Kunt u mij 't adres opgeven van eenige zangver eenigingen Haarlem ANTWOORD. Er zijn er zooveel, dut wij moeilijk voor u een keus kunnen doen. Aan ons bureau is evenwel bet Jaarboekje met alle adressen voor u ter inzage, dan kunt u zelf uitzoeken. ANTWOORD. Te 's-Gravenhaga Nassau-Zuilensteïnstraat 10. I Dezer dagen plaatsten we de vol gende vraag: Mijn man is los werk. man, vast inkomen heb ik nooit. Dat is ook opgegeve' op het inschrijvings biljet voor de belasting. Nu krijg ik toch deze week een biljet thuis voor de inkomstenbelasting om (1.10 te l>e- talen. Wat moet ik nu doen Wc hebben bij het antwoord veron dersteld, dat het hier de plaatse lijke inkomstenbelasting betrof, maar werden er inmiddels op opmerk zaam gemaakt, dat de aanslagbiljet ten voor dcz'r belasting nog niet wa ren verzonden. toen de vraag werd in gediend. Bedoelt de inzendei de lie- lasting op bedrijfs- en andere inkom sten, dan diene, dat die belasting 1 bedraagt voor hen, wier zuivere in komsten van 650 tct beneden 7ü0 bedragen, en (2 voor inkomens van f 700 tot beneden (750. Bezwaarschriften t- gen den aanslag moeten igemotiveerd) ingediend wor den bij den voorzitter der commissie van aanslag, v. wel tegen gedngtce- kend ontvangbewijs of aaugeteekend per post. Gemengd Nieuws DE BEGRAFENIS VAN DEN JAPANSCHEN KEIZER. Het stoffelijk overschot van wijlen den keizer werd gisteravond te acht uur naar het parade-terrein van Aoy&oa gebracht met een eigenaar dig somber, doch indrukwekkend co roinon-eel. De ministers, de hoogwaardigheids bekleeders, leden van beide huizes van het parlement, andere hoogge plaatste personen en dc leden van het corps diplomatique vormden een dubbele haag. De kist, geplaatst op een tweewieligen lijkwagen, get rak ken door 5 ossen, werd in een plech- tigen optocht, die geopend werd door hooggeplaatste ambtenaren, voortgereden. Do keizerlijke famile ■olgde de kist tot aan de hoofdpoort van het paleis en begaf zich later langs een afzonderlijken weg naar het paradeterrein. De groote processie werd geëscor teerd door een earewocht, samenge steld uit vertegenwoordigers van do verschillende divisies in het rijk. Al- aren te voet, ook de cavalerie en de artillerie. Muzikanten speelden op ouderwet- sclh-e instrumenten. Ter zijde van de kist liep een schit terende groep van hooggeplaatste of ficieren van zee- en landmacht. Het stedelijk bestuur had de stra ten laten versieren en aan ieder huis waren rouwlantorens aangebracht. In de stad hoersehte een stilte des grafs, ofschoon de straten opgepropt stonden mot menschen. De keizerin-weduwe begeleidde de kist niet verder dan tot de paleis poort, daar do geneeshooreo baar, wegens de koude avondlucht, hadden ontraden de plechtigheid in de open lucht bij -te wonen Op het terrei nvan Aoyana waren een aantal gebouwen opgericht voor de plechtigheid. Aan het noordelijk einde stond de „Sojeden" of lijkhaJ, die aan de voorzii-de open was en aan weerszijden gebouwen voor den keizer en de keizerlijke familie, do priesters, do muzikanten, de voor naamste ambtenaren en het corps diplomatic ue bevatten. Het geheel e tooneel was schitterend verlicht door booglampen. Toen het begin van den stoet aan de eerste poort was aangekomen, stelden de eere- vvachten van leger en marine en <lo hcllebarddors met l>oog en schild zich op, evenals do priesters, waaronder er eenigon waren van vorstelijke» rang. Ofschoon het vertrek van den lijk stoet uit het paleis bepaald was op acht uur 's avonds, stonden te 10 uur 's ochtends reeds duizenden op de straten. Öp sommige plaatsen moest de pol'tie zelfs, ter voorkoming van ongelukken, de straten afzetten, uit komend op den weg, dien do stoet zou volgen. Voor 12 uur 's middags hadden reeds een millioen nieuwsgierigen 't Aorjana-tcrrein bezocht om de toebe reidselen voor de plechtigheid, die 's avonds zou plaats hebben, in oogen- schouw te nemen. Op verzoek van den bui-gemeester, waren langs den weg, dien de stoet volgde, tiendui-zend plaatsen voor bui tenlanders gereserveerd. Het voorbijtrekken van den stoet bood een plechtigen en treffendeo aanblik. Men hoorde niets anders dan treurmuziek en daar tusscheu- door kanonschoten. Tot de officieren van landmacht en vloot, die hel lijkkleed vastliielden, behoorden o.a. de generaals Koeroki en Okoe en admiraal Togo. Vijfhonderd Engelsche zeelieden, onder hevel van admiraal Winsloe, waren ingelijfd bij de ecrewacht. Er werd een haag gevormd door 25.000 militairen. Prins Heinrich van Pruisen en andere buitenlandsche verUgeinvoor- digers woonden de plechtigheid in het paleis niet bij, maar hadden jich di rect naar het paradeveld lege-ven of j hun eereplaatsen ingenomen bij den Sojoden.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10