NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang, No. 8972 Verschijnt dagelijks, behalve op Zort- en Feestdagen. donderdag i9 septfmber teia a LEWIS ABONNEMENTEN <fj.s ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 1.20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der ^1 Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1*30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 w-~-~ WttP' Hm 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. SS z™pL'd, voor "Haaifém* 1 I j t I I I I ",0^'Ü Redactie cn Administratie! Grooto Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. ToTde plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit biad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BI AD. AGENDA VRIJDAG 20 SEPTEMBER. Schouwburg: Faust, 9 uur. Brongebouw: W oïdadsLgheid -sfleest ten bate van West-IndiS, 8 uur. Soc. Vereeniging: Rioscoopvoorstoi ling. Biösc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Ilotel Duin cn Daal: Concerten. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. VERGOEDING AAN INWONENDE VERPLEGENDEN. Het hoofdbestuur va.i Nosokómos, Nederlandsche vereeniging tot bevor dering der belangen van verpleegsters en verplegers, verzoekt den Raad, deu inwon enden verpleger den in de ge meentelijke inrichtingen voor zieken verpleging /I daags voor kost en in woning te vergoeden tijdens hunne vacantia. In overeenstemming met de adviezen der besturen van de betrok ken instellingen zijn R, en VV. van meening, dat de beslissing hieromtrent bij die "besturen behoort. Zij stellen daarom voor, bet adres voor kennis geving aau te nenuen. UITBREIDING ELECTRISCHE CENTRALE. Nu de eerste uitbreiding der ge meentelijke ©fectrische centrale tot stand is gekomen, stellen B. en W. voor, over ie gaan t"t den bouw van een draaistrooni-schakelaanleg, en daarvoor 20,1)00 te vcteeren. VOORDRACHTEN PERSONEEL HEP ÜAL1NGSSCHOOL. Tengevolge dei uitbreiding van het aantal klassen aan de Herhalings school stellen B ou W. voor, twee nieuwe leerkrachten te benoemen. De volgende voordrachten zijn opge maakt A. 1. R. Havevschmidt (plaatsverv. Iloofd aan school 3) 2. J. Mulder (ouderwijzer aan school JJ. 1. J. Mulder; 2. J. 11. Euyper (onderwijzer aan school 5). Het salaris zal 50 per wekelijksch lesuur per cursus bedragen. OVERNEMING VAN STRATEN. B. en W., herinnerend aan de aan houding vun hun voorstel tot overne ming van voor straten en pleinen be stemde gronden (tussclien üe Oranje straat, het Oost-Indisch vaartje, de Oranje boomstraat en den spoorweg Amsterdam—Rotterdam) stellen nu naar aanleiding van een verzoek der N. V. Mij. Rolland te Amsterdam voor, om in afwachting van de be handeling der in den Raad voorge stelde wijziging roods een gedeelte der gronden m eigendom te aanvaar den. Op hol Woensdagmiddag 5 uur ging hst paard van den landbouwer Putker, schrikkende var liet getoeter van een auto, op liet Houtplein aan den loop. De bestuurder deed al het mogelijke, inaar te vergeefs. In wilde vaart ging het «la Dreef op, tot het paard bij het Florapark door een slager en een sol daat bij den kop werd geprkt en tot staan gebracht. De bestuurder was zeer ontdaan van schrik. P oly h y ia n i a. Woensdagavond hield het gemengu koor „Polyhymnia" een vergadering in de bovenzaal van den Karseboom. Verschillends zaken werdeD bespro ken door den heer Dos, waarnemend president. Ook de heer J. Wolterus Grootendorst sprak de leden toe over den pas gehouden zangwedstrïjd. Ten slotte werd den leden medegedeeld op voorstel van den heer Geuskcns, dat, hoewel geen onderscheiding was be haald op genoemden wedstrijd, eerst daags een gezellige avond voor de le den gegeven zal worden. Nadat men nog eenigen tijd ver toefd had onder d etonen van piano en viool, ging men welgemoed voor do loekouist van Ptlyhymnia huiswaarts. Jubileum. Heden herdacht de heer A. Bout, la- dinguieestor aau het station der H. IJ. S. M. alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij.de maatschappij in dienst trad. Zoowel van superieuren als van knmeraden mocht de geachte jubilaris blijken van belangstelling in ontvangst nemen. Namens de maatschappij werd hem een enveloppe met inhoud en di ploma aangeboden- Yerhooging van de belasting op de bonden. Er dreigt voor de eigenaars en lief hebbers van 'honden een gevaar: Bur gemeester en Wethouders stellen voor de belasting te verhoogen. Het losloopen van honden Is aan het aanzien van de openbare parken en plantsoenen en de reinheid van straién en wegen niet bevorderlijk, verklaart (het College. Herhaaldelijk is overwogen wat daartegen kan worden gedaan, een bepaling tegen het losloopen van hon den of uitbreiding van den reinigings dienst, konden de instemming van B. en W. en de rechtsgeleerde Coin- miss'e niet verwerven; deze laatste ziet het eenigo middel, in beperking van het aantal honden door aanzien lijke verhooging van do belasting. Daarover heeft het dagehjksch be stuur liet oordeel van de Comm. van frnantién gevraagd, die als haar oor deel geeft, 'lat de overlast van hon den niet zoo «rroot is, dat verboomng van het tarief noodig is, om het aan tal van die dieron te beperken. Toch doen B. en W. een voorstel tot verhooging der hondenbelasting, op deze gronden dat hoe men ook moge denken over de hoegrootheid van dan'over- last van honden, die overlast bestaat en gevoeld wordt; deze erkentenis kan wei niet anders, dan twt goedkeuring leiden van den maat regel, tenzij die aan het gemeentebe lang schade zou doen. Dat laatste is, meen en B. en \V., met liet g-val. Of de belastingver hoog. ng zal het aantal honden be perken en dan wordt luet doet be reikt, of het aantal honden ongewij zigd laten en dan wordt de gemeen tekas gehaat. Tegenover deze voordeden ontwa ren B. en W. geen enkel nadeel. En dan volgt een beschouwing, die wij letterlijk overnemen: „Zeker, wij ontveinzen ons niet., „dat bij aanneming van ons voorstel „welliclit Ln enkele, mogelijk zelfs „vele gezinnen noode afscheid zal „.moeten worden genomen van liet „trouwe huisdier, doch wij meen en, „dat dit medegevoel voor onze ingc- „zetenen een slechte raadgever s en „in geen geval mag terughouden van „een maatregel, die op bestrijding „van een erkend bestaand euvel ge- „rieht is." Tot zoover voarloopig het stuk van B. en W. Op onze beurt ontveinzen wij ons niet, dat deze laatste volzin ons nóet aangenaam treft. Zou inderdaad dat medegevoel voor de ingezetenen een slechte raadge ver zijn? Wij kunnen het ons niet voorstel len. Schrijfeer dezes houdt zelf geen honden en zal daartoe ook wel nooit overgaan, maar hij kan zich wel goed voorstellen, wat het afscheid ne men van den huisvriend in menig ge zin beteekenen zal: een slag; waar van de pijn diep en lang zal wonden gevoeld en die des te smart©!ijker zal wézen, omdat zij den minder bemid delde treffen zaL Ia het dan alleen de hond vaai den arme, die overlast geeft? Niet die van des: meer bemiddelde? Dot zal waarlijk niemand kunnen beweren. En zoo krijgt, het spijt ons bet te moeten zeggen, deze maatregel een tiatclijk karakter, ei hebben zeker B. en VY. dat er niet aan willen ge ven. Maar en- is meer B. en W. zijn van het succes net eens overtuigd. Blijft duet aantal honden nagenoeg ongewijzigd, dan „wordt de gemeen- tekas door de meerdere opbrengst gebaat." En hoe is het dan met dien over last? Bestaat die niet meer, wanneer de belasting een paar duizend gul den meer opbrengt? Het voorstel is ons, om kort te gaan, niet sympathiek. De voorgestelde verhoog:ng is be langrijk. Op dit oogenhlik het tarief: Voor een l«ond van ten hoogste 50 c.M. hoogte f 3, voor een van meer dan 50 c.M. f 10. Het nieuw voorgestelde tarief Is als volgt: Voor een hond van ten hoogste 40 c.M. hoogte f 5, voor een van meer den 40 en ten hoogste 60 c.M.f 15 en voor een boven 00 c.M. f 25. Een koopman in hemden zal voor taan f 15 voor eiken hond moeten be talen, die hij meer in voorraad hoeft dan twee. Vroeger was hij vrij van belasting. Wij komen op deze zaak nader te rug. DE JONGE VOORUITSTREVENDE VRIJZINNIGEN. Deze vereeniging houdt morgen- (Vrijdag-)avond opnieuw een ledenver gadering, om de Maandag aangevan gen besprekingen over de stemrege- ling bij Raadsverkiezing en het sys teem van ledenwerving voort te zet ten. Voor Allen der H. IJ. S. M. Naar men ons mededeelt, zullen door de commissie van de feestavon den \aD de Coop Vereen- „Voor Al len" der H. IJ. S M., a. s. winter weer verschillende feestavonden georgani seerd worden. De eerste zal vermoede lijk gegeven worden einde October of begin November. Aanbesteding. Aan het gebouw van het Provinci aal bestuur dezer provincie, 1e he den aanbesteed: Ile-t op diepte bren gen van eenige gedeelten van het Noord-Hol land soh Kanaal en het ver- verbeteren van de invaart tot het AJkmaardermeer. Raming f 11.700. Laagste inschrijver W. W. Viseer, te Amsterdam, voor f 10980. R-Kat'h. Kies vereeniging. Woensdagavond hield de R -K. kiesvereenfging een algemeene ver gadering in het gebourw St Bavo, tot het stellen van een candidaat voor den gemeenteraad in de vacature Loomeijer. Met algemeene stemmen werd hiervoor gekozen de heer P. J. van Kessel. Voor de tweede vacature, Middel koop, werd met algemeene stemmen besloten den Christelijk Historischen candidaat, Dr. K. E. de Jong, te steunen. DE TERUGMARSCH VAN HET RE GIMENT UIT ZEIST. Nadat den laatsten avond eene zeer vroolijke, ja, feestelijke ruing in het kamp was geweest tot te 10 uur allen zioh ter ruste begaven, was het hedenmorgen om half v er, in volslagen duisternis reveille en zagen alle kampbewoners tegen 5 uur den dag aanbreken. Te 6 uur voorru. stond het géheele regiment aangetreden en werd onder bevel van den kolonel Jlhr. v. Speng- ler de terugmarsoh aangevangen Was er gisterenavond voor het eerst door het weer geleceuhoid our in het vliegkamp nabij Socsterberg, tijdens ons ver-blijf in het kamp, te vliegen, daarvan werd don ook gebruik ge maakt, maar vooral hedenmorgen was het, eene aardige verrassing, toen gedurende den afmarech een twee dekker zich hoog boven het regiment bewoog. De muziek speelde „Lang zal hij leven" pn bet hoerncesob reeuw steeg naar den vlieger omhoog. Na te Soest genist te hehhen defi leerde het regiment te 9 uuir voor H M. de Koningin, die zich vergezeld von H. AL de Koning-n-Moedcr, Prin ses Juliana en Z. K. Hoogheid den Prins op het bordes van het Pales bevond. Z. K. IT. de Prins was in generaals uniform. Mede bevonden zich daaar kolonel Graaf Scliimmelpenivmk en eeniige leden van de Hofhond Lag, Gedurende liet défilé had do mu- zfcek plaats genomen tegenover het bordes. Kolonel Jtir. v. Spangier naast H. M. op 'het bordes. Na het défilé werd naar Baarn ge marcheerd. vanwaar het vervoer van de 4 bataljons met ongeveer 1/2 uur tusscbenruimte naar de verschillen de garnizoenen plaats had. TERUG UIT T KAMP. Elf uur vanmorgen, op de Wester gracht. Er is wat aan 't handje. Het aantal buurtjes, die yp straat staan te bab belen. is driemaal zoo groot als an ders. Moeders met zuigelingen op den arm staau in groepjes te redekavelen. En 't wordt steeds drukker. Alle huis houdingen worden in den steek ge laten, en de kansen van de m'aimeu- en-vaders, om aanstonds bij hun thuiskomst bet eten klaar te vinden, staan niet best. aar de oorzaak van die drukte vinden alle vrouwkens een heel geldig excuus, voor 't in den steek laten van werkzaamheden. En vooral vinden dat de jongedochters uit de stad, die 'r besten hoed óp en 'r nieuwen man tel dén hebben. Want h ij komt thuis. Hij Kérel, Willem, Kees, .Tan..., of hoo-ie heet.. Bij den overweg en op het groote emplacement van het goederenstation 't hef drukst, en 'n hoeraatje gaat er op, als even vóór half twaalf een trein komt aansnellen. Maar het is een gewone sneltrein, en hij snort voorhij. Even laterdaar is-ie Met "n locaahreiiitjes-siieliieid komt „bij' aan, stopt even voor den wissel ei glijat dan verder, naar het goede- rensuilioii. 't Vierde bataljon van het tiende, mitsgaders de staf met mu ziek, keeren terug van t kamp bij Zeist, it ulle portierraampjes van den binnenrijdenaen trein verschijnen de hoofden der landsverdedigers, n Ge juich gaat op uit de groep jongens, als ze den overweg pa.---v ren. En de soldaten wuiven terug. 11 Korporaal kijkt smachtend omhoog naar een bvoenvenster van een der huizen, waaruit „z'n engel hem toewuift. Andere engelen wuiven mefpetiterige zakdoekjes andere teederge liefden to*. Even later is de trein „ontladen", en met den heer Rap en z'n corps voórop gaat het bataljon op marscti, de stad in, en geëscorteerd door eeu steeds aangroeiend publiek. Een paar Rcode Kruis-brancaids sluiten den stoot. Zoo viert de manschap van *t tiende z'n vroolijken terugkeer. Het muziek korps spoelt kisug z'n uielodièn. Aanstonds, even over twaalven, zal het derde bataljon arriveoren. En de gebeuurtjes van de Westergracht staan al klaar voor een even warme ontvangst 1 r. p. Typografen. Door de Commissie van Maatschap pelijk Werk van den Alg. Ned. Typo grafenbond worden pogingen in het werk gesteld, om aan de afdeeling Haarlem bij liaar a s. 25-jarig be staan een vaandel aan te bieden.., NIEUWE IEPENSOORT. Blijkens bet juist verschenen num mer van het Maandschrift van de Ne derlandsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde is onlangs een plaatselijke keuring gehouden op de kweekerij onzer gemeente, ter beoor- deeling van een aldaar ontstane nieu we iepersoort. De commissie van be oordeel in g, bestaande uit de heeken J. J. Jurrissen te Naaiden. J C. de Lange te Rotterdam en K. Wezel en- burg te Baarn. kende aan deze nieu wigheid een Getuigschrift eerste klasse toe en beschrijft dezen boom in haar rapnort nis volgt Ulmus campetris harlemensis, met groot donker glanzend groen blad. goed gesloten kroonvorm met de goe de eigenschap ongeveer 4 weken lan ger bladhoudend te zijn, dan de ove rige Ulmus-soorten, waardoor deze va riëteit voor straat beplanting ten zeer ste is aan te bevelen De commissie, aldus gaat het rap port voort, neemt deze gelegenheid te buut, om een woord van hulde te bren gen aan den uitmuntenden toestand, waarin de kweekerij der gemeente Haarlem zich bevindt. deubankje to komen, en aangegaapt te werden door de kijklustigen op de publieke tribune, blijven ze weg. Vooral die uit schaamte wegblij ven, zijn z<>cr nieuwsgierig naar de uitspraak. Over hun wel en wee wordt beslist Zullen ze maanden naar de gevangenis gezonden worden of heb ben de rechters zoo'n mild vonnis ge- ezen, dat ze er met een boete afko men, om nog in de gelegenheid ge steld te worden, in 't verdere leven buiten rechtbank en gevangenis te blijven7 Meermalen gaan deze belangheb- bei den nu op de publieke tribune luisteren. Daar staan ze onopge merkt Ook komen ze vaak even na de uit spraak T Paleis van Justitie binnen sluipen. om tersluiks aan den deur waarder, of concierge te vragen, hoe veel straf ze hebben. Ook op de griffie komen ze wel informeeren. Niet alle mcnschen die voor de rechtbank komen zijn slecht Heden kwam er evenwel een man aar z'n vonnis luisteren. 't Was de Zaanlander die ruzie mei n schoonzuster zocht en deze toen had mishandeld. Dc vorige week was z'n zaak behandeld. De geslagen schoonzuster werd als getuige ge hoord. Uit t rechtbank-verslag weet men dat deze „niet op haar mondje gevallen" vrouw in geuren en kleu ren 't gebeurde verteld had, hoe be klaagde op haar afgekomen was als 'n woest-hrieschende leeuw om haar te verscheuren, enz. Nu had de rechtbank beslist, dat beklaagde 15 gulden boete zal moeten betalen of anders 10 dagen in 't buis van bewaring Jogeeren. Veroordeelde (met een kwaad ge zicht en van woede trillende stem): Ik word onschuldig veroordeeld, maar ik ga in hooger beroep 1 Ik laat het er niet bij De president: U hebt 14 dagen om in hooger beroep te komen bij 't ge rechtshof te Amsterdam. En kwaad ging de Zaanlander weg. O wee! als hij z'n schoonzuster dezer dagen te zien krijgt 1 De hoorlustigen op de publieke tri bune mochten niet lang blijven staan. Na de voorlezing der vonnissen wer den enkele zaken met gesloten deu ren behandeld. Eerst een heel treurige zaak. Een man was met z'n tweede vrouw getrouwd. Hij W. C. K. te Haarlem vergreep zich aan zijn 14-jarig stiefdochtertje. Nu stond de „vader", die dadelijk in voorloopige hechtenis gesteld was, voor de rechtbank. Zijn vrouw en de stiefkinderen wer den als getuigen gehoord. Ook het bewuste meisje nu 15 jaar moest komen getuigen. Wat moet het voor den man ge weest zijn dat kind daar te zien. Als deskundige in deze zaak werd Dr Westerveld gehoord. 't Openbaar Ministerie eischte te gen den man acht jaren geiangenu- straf. Acht jaar gevangenisstraf. De man gevoelde zeker, dat er vooreerst voor hem in de maatschappij geen plaats Kiekjes eit de Rechtszaal. Vonnissen. Om 10 uur gingen de deuren van de rechtszaal open. Eerst kwamen de vonnissen. Een eigenaardig verschijnsel is, dat slechts weinig personen komen luis teren naar de voorlezing van hun I vonnis. Natuurlijk-de lui die in voor- looniee hechtenis zijn, verschijnen I op 't appel. Ze hebben ook den tijd en 't is voor hen nog een verzetje. Al thans voor de vaste gevangenisklan- I ten, die voor een deel 't schuamte- gevocl hebben verloren. Anders moet j 't toch een zuur moment zijn, om in den celwagen van de gevangenis naar de rechtszaal gevoerd te worden! Slechts weinig niet Inhechtenis-zit- tenden komen hooren hoeveel dc rech ters hem als straf hebben toegedacht Waarom dat? Zeker er zullen er zijn die uit on verschilligheid wegblijven, maar even zeker is, dat een belangrijk deel uit schaamte wegblijft Als hun zaak be handeld wordt, komen ze, want een eigen verdediging of verontschuldi ging, of berouw-iooning. verlicht de straf meestal. Als 't vonnis wordt uitgesproken is er evenwel niets meer aan 't gebeur de te veranderen. Dan is de slag ge vallen. Liever dan nogmaals in 't beklaag- Nu kwamen er eenige kinderzaakjes. Ook deze werden met gesloten deu ren henandeld. ln elke zaak van een beklaagde be neden de 18 jaar, js een advocaat toe gevoegd. De advocaten moeten deze reclitsuijstund Kosteloos pro Deo verleenen. Die opoffering moeten de heeren er voor over hebben. Maar.. t is soms wel eens lastigl Een voorbeeld: 1» een stnueizaakje trad heden als verdediger op een onzer advocaten. In 'l u toga liep hy onrustig heen en weer, met t horloge in de hand o ui 12 uur uioeei iuj in Hooiddorp voor t kantongerecht pleiten. En nu was t al 11 uur en nog wa ren er andere zaken voor. t Werd 11 1/4 uur Aldoor liep de wijzer der klok maar verder I Wat te doen? Er werd iemand op uitgezonden I om een auto te huren. Om 111/2 stond 1 de auto voor 't Baleis van Justitie. Nu kwam eindelijk de bewuste zaak aan de orde. I En om 12 uur precies was de be- handeling afgeloopen. De advocaat sprong in de auto. Rrrrrttl ging 't naar Hoofddorp. Al den tijd dat de reis duurde, kwam de advocaat al te laat. We vreezen, dat de auto wel wat harder gereden zal hebben dan do beruchte 10 k M. snel(7)heid. Misschien komt er dan nog wel een bekeuring wegens 't te snc-1 rij den. We hopen 't niet voor den advo caat, want "t pro Deo-pleiten is al duur genoeg geweest, 't Half uur dat de auto wachtte en dan nog de reis naar Hoofddorp I 't Zal wel een flin ke rekening worden I In de geheime zitting heeft ook nog een incident plaats gehad, dat 't vermeldcu waard is. De majoor der rijksveldwaclit, die de wacht in de zaal had, werd plotse ling onwel. Gelukkig was juist een geneesheer in de zaal, die als deckun- dige' geboord moest worden. 11 ij bracht den majoor weer gauw bij. Nog een ander incident kwoul ODS ter oore, terwijl we op de weer. open baar-wording der zitting zaleu te wachten. Er kwam een klant voor de ge vangenis. Hij moest enkele hechtenlsstraffen uitzitten en meldde zich nu aan. Maar de man mocht nog niet in de gevangenis, want hij was niet heel nuchter. De Justitie wil, dat de veroordeel den hun straf uitzitten met "t volle bewustzijn, dus in geen geval in dronkenschap. Na eeuig gecoofcreer mei hooge autoriteiten, wc-rd de man door de veldwachters naar huis gestuurd Ms hij z'n roes heeft uitgeslapen, zal hij wel door de veldwachters gehaaid worden! Eindelijk gingen de deuren der rechtszaal weer open. In de nu be handelde zaak weid nog ceu tipje op gelicht van den sluier, die over een pas berecht kinderzaakje hing. liet ging over gestolen bloembollen. Terecht stond een 28-jarig per soon, die een herberg heeft. Hij werd beschuldigd gestolen bloembollen te hebben gekocht. Beklaagde bekende. Als getuige was gehoord een 17- jorig jongmensch, dat als kantoorbe diende in dienst was van den bollen- kweeker, de heer Groenewegen. Dit jonge mensch heeft in 't kiudi i/uakje terecht gestaan wegens het stelen van eenige partijen bloembollen. Hij had deze aan den cab houder ver kocht. De kooper wist, dal 't gestolen waar was. Uit de behandeling der zaak bleek, da', de jeugdige kantoorbediende 19 gulden schuld bij den caféhouder had De gestolen bloembollen werden nu als betaling voor de schuld gegeven. 't Openbaar Ministerie eischte te gen den caféhouder wegens heling een jaar en zes maanden gevangenis- stiaf, inet aftrek van den tijd in voor loopige hechtenis doorgebracht. 't O. M. wees er op, dat beklaagde veol ouder is dan de 17-jarige dief, zoodat hij ook wijzer had moeten zijn. Heling is een ernstig feit en 't ver moeden is gegrond, dut beklaagde ook andere partijen gestolen bloembollen verhandeld heeft. De verdediger, Mr. Bredius, hield een pleidooi om 't aannemelijk te maken, dat de caféhouder, die an ders een oppassend man is, door den jeugdigen dief is overgehaald om on eerlijkheden te plegen Beklaagde heeft vopr de bloembollen 6 gulden ontvangen. Dit geld heeft hij aan den heer Groenewegen teruggegeven. Dit toont dai beklaagde berouw heeft. Op deze gronden vroeg pleiter een lichtere straf. Donderdag a.s. zal de rechtbank vonnis geven. En daarop gingen de deuren der rechtszaal weer dicht, want nogmaals \urd een kinderzaak aan 't oordeel der rechters onderworpen. KEES. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMEND AAI.. Mevrouw de Wed. fan der fliet- Borskt. t Gistermorgen cm acht uur is in den huize „Duiniust" te Over veen overle den Mevrouw Johanna Jaroba van dei Vliet, geboren Borski. Mevrouw Van der Vliet, die tot in boegen ouderdom een goede gezondheid bleef genieten, word pas eenige dagen geleden onge steld. Verleden week had men haar nog buiten zien wandelen en een rij toer maken. De oude dame, die den leeftijd van 84 jaren bereikte, gevoelde reeds dadelijk, dat haar einde na derde. Zij overleed echter nog vrij on verwacht aan hartverlamming. Mevrouw Van der Vliet was de doch ter van wijlen den heer Borski, die „Elswout" bewoonde. Zij huwde met den heer Van der Vliet, toen reeds tf Overveen woonachtig, die een belang, rijk aandeel had in de zaken der Hol 1 landsche Spoor. Na het overlijden van haar echtgenoot vertoond© zij ziet- weinig in het openbaar en leefde te ruggetrokken op haar buitenplaat! „Duiniust Veel droefheid verwekte het overlijden van vier van liaar vijl zoons. Thans zijn nog een zoon en viei dochters in leven, die allen gehuwd er to Bloemendaal woonachtig zijn. I Het vermogen van Mevrouw Vat der Vliet wordt geschat tot een vao

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1