NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang, No. 8978 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. donderdag 26 sfptrmber 1819 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: x1on Van 5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf 1.20 Haarlem van 1 -5 regels 1.elke regel meer/0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der PWlC® Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 JAdvertentiGn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 ^/1JT 50 Cls- voor 3 plaatsingen k contant. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem' 037M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarae 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en'reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALT A Warmoesrtraat 7678, Amsterdam. Telephoon inferc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BI AD. AüENDA VRIJDAG 27 SEP I EMBER. Schouwburg: Bioscoopvoorstelling, 8 1/4 uur. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Bioscoop Modem: Voorstelling. Velsen: Gemeenteraadsvergade ring, 1 1/4 uur. Hotel Duin en Daal, Bloemendaal: Concerten. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit uum- mcr vinden onze lezers een artikel: „Nabetrachting van den Gemeente raad", in de rubriek Om Ons Heen. Geheelonthouding. In de Woensdagavond gehouden vergadering van de afdeeliug Haar lem der Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken werden door den voorzitter, den heer M- A. Remalda, eenige nieu we leden verwelkomd, en werd o. a medegedeeld, dat op een verzoek van de afdeeling om subsidie tot uitgave van de brochure „Alcohol en Tuber culose" een ontkennend antwoord was ontvangen. Aan het bestuur werd overgelaten naar goedvinden te han delen. Het voorstel van het bestuur, om een bedrag van f 2.50 uit te rekken tot steun der slakende glasblazers, werd uitvoerig besproken, en werd goedgekeurd, dat het bestuur ƒ2.50 tal zenden voor steun. Voor de periodieke bestuursverkie zing, welke nu aan de orde was, weid de heer M. Reinalda bij acclamatie herbenoemd. De overige aftredende bestuurders, me]. E. Groot, de heoren S. J. Vestor ea C. J. Cornet, respectievelijk 3de- sccrelaresse, penningmeester en 2de- secretaris, werden allen herbenoemd e:i aanvaardden de benoeming. lu de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer D. de Wit, werd gekozen de heer Van Dam, die de functie aanvaardde. De winterwerkzaèinheden werden vastgesteld, nanieiijk dat m het begin der volgende maand een gezellige bijeenkomst zal plaats vinden, waar een der leden een causerie zal hou den dezen winter zal een lichtbeel- denvertooning worden georganiseerd, voor volwassenen des avonds en des middags voor kinderen. Ook zullen eenige doktoren aangezecht worden, een lezing te houden over de medische zijde van het alcoholvraagstuk- Tot het houden van een Nieuwjaars- feestviering was reeds besloten, en zal hef bestuur met nadere voorstel len komen Tenslotte werden de leden in de ge legenheid gesteld tot een bezoek aan den bazai'. die in de groote zaal van „Het Blauwe Kruis" door den Algem. Ned. Chr. Geheelonlh. Bond wordt ge houden. waarvan door allen gebruik werd gemaakt. EEN PRACHTWERK OVER HAARLEM. De firma H. D. Tjeenk Willink en Zoon komt in een verzoekschrift terug op hef (indertijd door den Raad ver worpen) voorstel, om een prachtwerk over Haarlem van gemeentewege uit te geven. De requestrante deelt mede de zaak overwogen te hebben en van een uit- geversafandpunt uitvoerbaar te ach ten. Zij wil het prachtwerk uitgeven (uitsluitend in gebonden exemplaren van 160 pagina's druks, formaat 4oj mils B. en W. medewerking toezeggen in het verstrekken der gegevens voor tekst cn illustratie, en de Raad besluit1 een zeker aantal exemplaren voor een bepaalden prijs aan te koopen. HET KLOK-LI 1DEN BIJ BRAND. Op 20 Juni 1900 was hier voor do laatste maal bij een brand de toren klok geluid, 't Was toen de brand uit- Orak bij de firma Fruytier. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van IS tot en met 24 September, zijn te Haarlem voorgeko men: 1 geval van roodvonk en 1 ge val van diplitheritis. Te Haarlemmermeer 1 geval van roodvonk. Te Schoten 3 gevallen van rood vonk. Te Sloten 2 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphtheritis. Te Hillegom 2 gevallen van rood vonk. Het Hoods Krols aan 't werk. Vanmorgen was bet vroeg dag voor bet „Roodu Kruis", dat de voorberei dingen had getroffen voor een belang rijke oefening te IJmuiden en Haar lem. Een belangrijke oefening daar om, wijl tot-nu wel partiëele oefenin gen gehouden zijn met de Roode Kruistransportcolonne, b.v met het in- en uitladen van schijngewonden in den trein, het verbinden enz., maar een geheele, volledige oefening, waar bij zooveel mogelijk rekening gehou den werd met de omstandigheden, die bij werkelijke, groote ongeluk ken kunnen optreden, had meri nog niet kunnen uitvoeren. Men had voor deze oefening de ver onderstelling gemaakt, dat er aan boord van het pantserschip „Evert- sen", dal in de haven van IJmuiden ligt. een ontploffing van een der stoomketels had plaats gehad, waar bij vier schepelingen gedood en 32 gewond waren. Aan de slachtoffers van t ongeluk moest hulp geboden worden door de Roode Kruistrans portcolonne te Haarlem. De kctelontploffing heette om zes uur vanmorgen geschied te zijn en dadelijk daarop werd door den com mandant van de „Evertsen". kolonel, Rambonnet, de hulp ingeroepen van het „Roode Kruis". De Velsensche cor respondent van deze vereeniging. de heer Wynoldy Daniels, werd gewaar schuwd cn deze zond een telegram uit IJmuiden naar Haarlem. Bij dit tele- grafeeren ai kwam uit, hoe zich in de procf'k moeilijkheden kunnen voor doen. Wel was het telegraafkantoor te IJmuiden geopend, toen de corres pondent daar te kwart over zessen aankwam, maar dat te Haarlem wordt eerst te 7 uur opengesteld. Wanneer er dus werkelijk een ongeval plaats grijpt, op zulk een vroeg uur, moet een auto of een fietsrijder naar Haar lem gezonden worden. Thans was dit onnoodig, omdat de voorbereiding nu van te voren getroffen was en inen te Haarlem op de hoogte was van wat er gebeuren ging. Daar was men reeds aangevangen met de mobilisatie van de eerste sec tie der transportcolonne. Een auto- mobiel-onderdeel werd voorzien van een houten toestel, waarin straks te IJmuiden vier gewonden konden wor den ondergebracht. Daarna warenom tien minuten over half zeven eenige helpers met ver band- en transportmateriaal naar IJmuiden gefietst en werd er een trein in gereedheid gebracht voor het vervoer der gewonden. Wie zich hedenmorgen om 903 aan den Kinderhuissingel bevond, kon daar over het viaduct den Roode- Kruis-trein zien passeeren. Vóór op de locomotief twee vlaggetjes, één rood- en-wit. en de Boode-Kruisvlag. De trein bestond uit 7 rijtuigen, waarvan drie gesloten goederenwagens, voor zien van het teeken van het Roodc- Kruis. In de goederenwagens waren voerende schragen en houten toestel len tot vervoer der gewonden ge plaatst. De journalisten vonden om kwart voor zevenen op het station te Haar lem den heer M. Mazel, secretaris van het hoofdbestuur, in gezelschap van den gepensioneerden luit.-generaal De Waal, die als hoofdcommissaris van het „Roode kruis" de oefening zou inspecteeren. Daar waren ook reeds Dr. liiensch, dc leider van do trans- portcolonne met acht leden. In hun gezelschap gingen we te 6.54 naar IJmuiden. Daar aangekomen, werd, voorafge- gaan door de vier rijwielbrancards, naar de kade gemarcheerd, waar de „Evertsen" aan de landingsbrug ge meerd was. Daar waren de verple gers en verpleegsters, onder leiding van den officier van gezondheid 1ste klasse Theunissen, reeds aan het ver binden gegaan. Dr Hiensch en zijn helpers vingen dadelijk aan met het uitdragen van de ergst-gewonden Op draagramen en draagbaren lagen .de verbondenen reeds voor hel vervoer gereed. De Jantjes, die zich met graagte-voor de rol van gewonde had den opgegeven wel 80 wilden schijn-gewond zijn, hoewel er maar 32 noodig waren hadden veel pleizier in "t geval, hoewel van sommigen het geheele gezicht bijna in verband zat en anderen aan handen en voelen in de draagbaarzeden waren vastgebon den. Zelfs do dooden konden zich niet goed houden, zoodat er geconstateerd kon worden, dat er onder de dooden een goede stemming heerschte. Anderen gewonden werd nu ook het verhand aangelegd. Dat waren de lichtgewonden, die wandelend naar den extra-trein zouden gaan. Inmiddels arriveerde de automobiel. Zij was een kwartier te laat, omdat men verkeerdelijk gemeend had, dat de auto aan het gebouw van Het Wit te Kruis moest zijn. Deze auto bracht ook de oud-systeem draagbaren mede. Nu deze er een maal waren, ging het vervoer der ge wonden sneller. Drie leden van de transportcolonne droegen telkens een draagbaar wetc naar het gebouw van Het Witte Kruis wna- de zalen in ge reedheid waren gebracht voor de voor- loopige berging der gewonden. Ook de rijwielbrancards brachten slachtoffers weg en omstreeks kwart vóór tienen waren de 32 gewonden in het gebouw tje bijeen. Daar moesten zij blijven, totdat de extra-trein uit Haarlem voor het vervoer der gewonden aangeko men zou zijn. Dat gebeurde omstreeks kwart vóór tienen. Met dezen trein kwamen ook een groot aantal genoo- digden mede, uit Den Haag, Amster dam en andere plaatsen. Wc merkten op luitenant-generaal Quanjer, in specteur van den geneeskundigen dienst der Landmacht, schout-bij- nacht Hömme, inspecteur van den geneeskundigen dienst der Zeemacht, den Burgemeester van Velsen, Mr. Dr. Ver Loren van Themaat, en den Wet houder Vermeulen, den Burgemeester van Haariemmerliede en üpaarnwou-j de, Jhr. Mr. loding van Berkhout, den Burgemetste' van Schoten, deu lieer F. F. F. Fiifrhop, Jhr. Air. J. W. O. Boreel van llcgeianden, lid vanj Gedeputeerde Siaten, met mevrouw Boieel en mevrouw Van Tuyli van 5e- rooskerken. Veruei nel Dugelijksch bestuur van 't ltoode Krui*- dol uideeling Haardeui bestaande uit Di. Prooi, Air. Ribbius en Dr. Laud, en Jhr. Van Riemsdijk, bestuurslid der afdeeling. Ook waren een aantal leden van verschillende Roode-Kruisafdeelingeii meegekomen. Toen de vie< draagbaren met tou wen in de zieken-uuto waren opge hangen en de vier rijwielbrancards de andere vier ernstig gekwetsten had den opgenomen arriveerde om tien uur Prins Hei drill met zijn adjudant Jhr. Van Suchtelcu van de Haere en mevrouw, die presidente is van de Haagsche afdeeling van Het Roode Kruis. In eer volg-auto was gezeten Jhr. E. van Loon, éen van de bestuurs leden van het Rcode Kruis die den Prins op zijn tocht uit Den Haag bege leidde. De Prins, die in generaalsuniform was. werd bij den ingang van het Witte-Kruis-gehouw ontvangen door generaal De Waal. den heer Mazel, ko lonel Rambonnet, den officier van ge zondheid Theunissen en het Dage- lijksch bestuur der Haarlemsche af deeling, de heeren Dr. Proot, Mr. Ribbius en Dr. Land, benevens door den correspondent voor Velsen, den heer Wynoldy Darrëls. De Prins bezichtigde het gebouw, nadat verschillende aanwezigen aan hem waren voorgesteld. Daarna werd naar de „Evertsen" gewandeld, waar de état-majoor ann de landingsbrug stond. Terwijl de Prinsen-vlag gebeschen werd en de scheepskapel den Generalen-marsch uitvoerde, betrad de Pruis het schip. Dcor kolonel Haalbonnet voorge licht, bezichtigde de Prins den oor logsbodem. Inmiddels waren de zieken-auto, rijwielbrancards, de in draagbaren \oi voerde gewonden en de ioopende licht-gewonden op weg naar het sta tion gegaan. Het publiek, dal zich langs het afge zette terrein aan de kade had opge steld en tegen de komst van den Prin-s zeer talrijk was geworden, had veel pleizier met de gewonden. Elk slochtoffer-in-schiju werd met ge juich begroet. De mannetjes hadden er zelf pret in, ook wanneer de tal rijke fotografen en cinemas hun toe stellen op hen richtten. Aan het station stond de extra-trein onder stoom In de twee goed oren waggons,' die van buiten de Roode-Kruis-vlag droe gen, werden de gewonden geplaatst. Do draagbaren werden met touwen gehangen aan het houten getimmerte in de wagens, twee aan twee boven elkander. De licht-gewonden vonden eveneens een plaats in de wagens. Na zijn bezoek aan de „Evertsen" reed de Prins in zijn auto naar het station, waar hij de inrichting van de zieken-vvaggons in oogenschouw nam. Daarna vertrok de Prins naar Haarlem, waar hij in Hotel-Fönckler met zijn adjudant deelnam aan den lunch, die door de Haarlemsche Roo- (1 e-Kruis-afdeeling aan het hoofdbe stuur werd aangeboden. De Prins reed voor den lunch naar het Militair hospitaal, dat hij met do luitenants-generaal De Waal en Quanjer, den scbout-bij-nacht Höm me en de besmurueren van liet „Roo de Kruis", bezichtigde. Een half uur vertoefde de Prins hier cn liet zich toen naar het botel- Füuckler brengen. De hulp-trein reed nu in snelle vaart naar Haarlem. Nadat van het staüon Haarlem de trein gerangeerd was naar den Schotersingel, werden daar de gewonden uit den trein ge dragen en naar het Militair Hospitaal gereden, gedeeltelijk op een platten wagen, die daartoe ingericht was. In het hospitaal, waar later ook do zieken-auto met vier lichtgewonden aankwam, was door acht Haagsche dames-leden van bet Roode Kruis, onder leiding van twee verpleegster» en een directrice alles in orde ge bracht voor de ontvangst der zieken. Omstreeks kwart voor ééueii wareii allen daar bijeen. Toen werden de schijn-gewonden m de gelegenheid gesteld om zich te ver sterken aan een stevig middagmaal. Wat zij terdege verdiend hadden, want het is op den duur niet heel pret tig als je gedurende zeven uur in een vei band gepakt bent. Om twee uur werd er in het Mili tair hospitaal een bespreking van de oefeningen gehouden door den luite nant-generaal De Waal. Op de bespreking komen we mor gen terug. Voor vandaag zij alleen geconstateerd, dat de oefening, behal ve de enkele kleine stoornissen, z--or goed uitgevoerd werd. Dr. Hiensch heeft bewezen, de leden van de trans port-colonne ter dege te hebben ge oefend. JAC. C. M. Jr. POGING TOT OPLICHTING? De heer Joh. M. Schmidt, opticien in de Zijlstraat, werd Woensdagmor gen opgebeld door iemand, die den naam opgaf van den eigenaar van een bekend hótel hier ter stede, en vroeg orn een paar tooneelkijkers op zicht te mogen hebben. In den prijs van 10! Natuurlijk zei de heer Schmidt, dat hij een bediende met de kijkers zou zenden, maar de aanvrager verklaar de dat hij er wel even z'n knecht om zou sturen. Dat werd goedgevonden Maar toen de heer Schmidt even la ter over 't geval nadacht, kwam het hem wel wat verdacht voor Hij belde het bedoelde hótel op, en zag z'n wan trouwen gegrond. Want men had hem I vandaar niet opgebeld De heer S. nam zich nu voor. z'n mannetje in den val te laten loopen Hij belde 't politiebureau op. vertelde de toedracht der zaak en vroeg, hem iemand te zenden om den „klant" aan te houden. We zullen eens zien! werd er geantwoord. Kort daarna verscheen de zg „knecht van het hotel 't Was een joiigmensch, van naar schatting 23 jaar, gekleed in een grijzen ulster Hij kwam de kijkers halen. De heer Schmidt antwoordde, eerst eens even hot hótel te moeten opbellen om te vragen, welk merk het moest zijn. Nu, dat wist de „knecht" wel. Van dio gewone zwarte tooneelkijkers! Maar de heer S. hield vol, wilde dan nog eens even over een ander détail telefonisch inlichting vragen Dc bezoeker, die toen blijkbaar voel de dat het gevaarlijk werd. deelde mede dan aanstonds nog wel even te zullen terugkomen om de kijkers te halen Hij wandelde weg. en is na tuurlijk niet meer weerom gekomen. De loo"'i"een van 't magazijn, die hem achterna gezonden was met de opdracht 'm in 't oog te houden, raak te onderweg het spoor kwijt. Intiuschen was de politie nog niet verschenen. Was een politieagent present ge weest in den winkel, dan had hij den bezoeker, nadat deze de kijkers in ontvangst had genomen, kunnen aan houden. We meenen op deze toedracht van het geval (zooals de heer Schmidt-z&lf ze ons heden medegedeeld heeft) nu nog geen commentaar te moeten ge ven. Wellicht komen we er op terug. Reorganisatie. Op Zondag 6 October a.s. zal In het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht de algemeene vergadering plaats hebben van de Vereen, van Geheelonthouders onder het Nederl. Spoor- en Tramwegper soneel. Tot het bezoeken dezer vergade ring, waar ook de groep Haarlem, correspondent de heer VV. de Geest, aan deelneemt, worden door de spoor wegdirecties extra vrij-reisbiljetten verstrekt. Op de vergadering komt o.m. ter sprake herziening van het reglement on de statuten, waardoor het inoee- 11],k is, dat zidh afdeel in gen vormen, wat tot nu toeyonmogelijk was, daar aJleil lid waren van den bond. Ook komt daar ter sprake, dat ook het personeel van de firma Van Gend en Loos zich zal kunnen aansluiten bij de vereeniging. De groep Haarlem verklaarde zich voor deze statutenwijziging, en zal dan ook, spoedig na aanneming de zer wijzigingen tot oprichting van een afdeeling overgaan. De Drinkhal. De Drinkhal der Staalwa terbron '8 gisteren door 32 personen bezocht. SOLSER EN HESSE. De opvoering door 't ensemble Sol- ser en Hesse van de schels „Ga je mee de erfenis deelen van Oorn Hein" te Amsterdam, heeft, naar t N v. d. D. meldt, veel succes gehad. Dezer dagen komen Solser en Hesse dit stuk ook te Haarlem opvoeren. Bedankt. Wegens drukke bezigheden heeft dc heer M. de Braai bedankt als voor zitter van „Patrimonium". Uit de Rechtszaal Zitting van Donderdag 26 Sept. 1912. EEN BURENRUZiETJE. In de eerste zaak, welke lieden ter terechtziiling <liende, kwamen n et mi nder. dan 6 vrouwen voor; één als beklaagde, tv.ee als getuigen, en vier als getuigen A décharge. Natuurlijk gold het een bureiiru- zietje, een scheidpartijtje. Op 15 Maart j.l. was op de Korte Heerenvesl oin een bagatel ruz e ont- schen de vrouwen T. B. en J. v. d. M., en weldra klonken de verwijten door de lucht. Vrouw T. B. voegde daarbij haar tegenstandsier zulk eene beleodigen- de en tevens leelijke uitdrukking toe, die we hier niet durven neerschrij ven, en waardoor vrouw v. d. M. zich zeer terecht ten hoogste verontwaar digd loonde. Ze liep nanr het Politic-bureau en deed daar haar beklag, waarna pro ces-verbaal volgde. Beklaagde ontkende thans het be- leedigende woord te hebben gebruikt; doch de bekedigde vrouw en ten an dere getuige waren zoo perti-e-1 in haar verklaringen, dnt be; O. M.. niettecrerst lande de verklaringen der 4 getuigen A déchare, die zeiden niets van de belee-h gende uitdrukking te hebben gen oord hetgeen ook nog niets bewijst, dat deze niet is uitge sproken beleediging bewezen achtte. Z.E.A. vorderde deswege 1 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. De President stelde de uitspraak vast op Donderdag 3 Oct des mor gens te 10 uur. En hiermede is deze zaak afgeloo- pen, zeide de President tot beklaag de en nu niet meer schelden, hoor! Het scheldende vrpuwtje verliet daarop de rechtszaal. VERZET TEGEN DE POLITIE. N. J. H. verkeerde op 30 Juni -in staat van dronkenschap. Een politie agent, die bekl. in dien toestand aan trof en zijn overbrenging naar het Politle-burcau noodzakelijk achtte, ondervond van de zijde van bet.lang- de een hevig verzet. Bekl. sloeg, beet, trapte, kortom bracht den Politie-rnan lichamelijk letsel toe. De Officier van Justit'e vond dit feit zoo ernstig, dat hij tegen bekl.. die reeds meermalen veroordeeld was, 2 maanden gevangenisstraf vorderde. Bekl stelde echter het feit eend es- zins anders voor. h>et verzet en de mishandeling waren niet zoo ernstig geweest als werd voorg-steld, en een ander zon dit kunnen getuigen. Waarom dien dan niet meege bracht? Dat weten wij, menschen. zoo niet dat dit mag, antwoordde be klaagde. Nu. thans is bet daarvoor te laat, zeide de P esident.en ook in de ze zaak werd de uitspraak op 3 Oct. bepaald. ONEERLIJKE LOOPJONGEN P. W. was van 29 April tot 8 Mei j.l. loopjongen in het filiaal van liet 'kleedintrmngazijn van den heer A. Callo in de Lange Veerstrnat En in dat korte tijdsbestek heeft hü knns gezien, om met een vn'end, P. II. wien hij het gestolene. ter hand stel de, niet minder dan 14 costumes en 11 pantalons, tot een factuunvaarde van omstreeks f ISO weg te nemen. De oostu urns en pa;.talons werden in verschillende inbrenghuizen be ieend, waar ze later in beslag wer den genomen. Het daarvoor ontvangen geld werd natuurlijk gedeeld en verteerd. De Officier, zijn requisitoir- ne mend, achtte den diefstal geheel be wezen. H. heeft buiten op wacht ge- slaau. is zelfs in den winkel in de Lange Veer straat geweest, Leeft daar van W". tiet gestolene In ontvangst ge nomen, en derhalve Uit den diefstal medegewerkt. H. heeft geprofiteerd van 't zwakke karakter van W-, en beiden hebben van het ontvangen geld goeden sier gemaakt. Ter zake van diefstal in vereeni ging gepleegd, vorderde het O. M. tegen W. 2 maanden gevangenisstraf en tegen H 1/2 jaar tuchtschoolstraf. De verdedigster. Mr. PrinsWille- kea MacDonald, voor H. optredende, wees op het slechte voorbeeld dut haar cliënt van broeders en kamera den had ontvangen. Daarbij was W< ook niet één van de eerlijketen. Daar pietster echter niet weet hoe lang tuchtschoolstraf moet ondergaan worden om heilzaam te werken, re fereerde zij zich gnarne aan bet oor deel der Rechtbank. Bekl. vroegen nog om een geld boete: H. had tegenwoordig een vaste betrekking. Gev. Voorwerpen, Terug te bekomen bi) H. J. Hendriks, Kruisstraat 28 rootf, een postduif A. Vermeer. Wolstraat 8, een jongensjas L. de Munnik, Gr. Houtstraat. 144 DII, een dames-porie- mommie met inhoud A van Sloolen,' Holsteeg 14. een ceintuur met gesp H. Groenerdaal. Boerensieeg 24B rd., een lorgnet in étui; M. Warmerdam, Ruysdaelsf raat 13. een porlemonn&ie met inhoud F. d? Bont. Jan de Bray- straat 2. een zadeldek van een rij wiel J. Hurkmaos, Assendelverstr. 14. een vrouwenzak met inhoud J. Hemert. Javasirant 39. Schoten, een nu'onv'bïeinemp Th. j. Cramer. KL TTo-'letrnnf 68. f^-.n wonrdenlioekieP. Koster. Kort» Poe"nar> 27. e»n kinder- r,nvhoii.*f;e - h v* Deurseri. Brouwers straat 59. een hend P. Dikkeboom, L. Heerenstraat 42 rood, een zweep Bur. van politie een portefeuille met ansichtkaarten en brieven N. van Andel, Voorhelmplein 17, een rijwiel- bel C. J v. d. Nedcrend, Donkere Spaarne 20 rood, een vulpenhouder G. Jansen, Veorzorgstr. 24, een ijzeren ketting met slot W. llooijers, Greb- herstraat 3, een hond E. Aanstoot, Schermerstraat 10 rood, een ceintuur met gesp M. v. Marsbergen, Berk- heijdestraat 12 rood, een faritiisiebro- che H. N. Vink. Clcrcqstraat 11 i, een geldstuk J. v. Kapel, Voortingstraat 21, 4 portretten in couvertW. Ivruije- naar, Kennemerstraat 48, een porie- monnaie met geld J. C. v. Woord, Turfmarkt 32 B rood, een medaillon, (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). uit de Umstreken HEEMSTEDE. Men schrijft uns: Ais de herfst in het land gekomen is met zijn lange avonden, is de tijd daar voor huiselijke gezelligheid, waarbij muziek, zang en voordracht belangrijke factoren zijn, vooral in 't gcsticiitsleven. Woensdugavond inoch-. ten wij dit weer ervaren, toen Mej. C. M. v. Beaumont met haar mandoline orkest .Joseph Rico" een uitvoering gaf in de kapel van het gesticht „Meer en Bosch" te Heemstede, 't Was wat nieuws voor de bewoners der 'stich ting, dat zeer in den smaak viel. Het was uan ook een idee, dat aller sym pathie had, toen de predikant-direc teur in de pauze aan a'le orkestleden een iiermneriugslint uitreikte. Mevr. R. de V. de V. van Heemstede, ver gaste de vergaderden dopr het geven van een tweetal voordrachten. Ds. Barger sprak enkele woorden van dank, zoowel tot het orkest als tot mevrouw de V. T Was een goede, schoone avond. Een voorproef, die naar meer smaak te. HILLEGOM. Geref. Jongelirigsvereonlging. Voor de Gereformeerde Jongelings- veróeniging alhier hooft gisteravond ds J. Domna, van Watergraafsmeer, in do Geref. Kerk gesproken over den profeet „Jeremia". Het leven, de ar beid en de roeping van dezen profeet werden door den redenaar geschetst naar de tijdperken, waarin de ko ningen Jos a, Jojakim en Zedekïa re geerden. Met aandacht werd de mooie rede door de aanwezigen gevolgd. Binnenland ONTEIGENINGSPLAN—JORDAAN. De raad van Amsterdam keurde goed 't voorstel tot onbewoonbaarver klaring van 279 woningen, begrepen in het voortoopïg goedgekeurde ontel- geningsplanJordaan.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1