NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e> Jaargang, No. 8995 Verschijnt dagelijks, behatoe op Zon- es Feestdagen. woensdag 16 October aata a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERT ENTIËN: pep dp,e maanden: jMm van 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem f ÏJU Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der &I Abonnement aanzienlijk rabat. 2 gemeente) 1.3U H Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing* Franco per post door Nederland1.65 5Q Q& VQOr 3 plaatsi |n k contant' b pe P aismg' Afzonderlijke nummers0.02H V <1? V r* j j Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H "-(Si Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warrnocsstraat 7673, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BF-AD. AGENDA DONDERDAG 17 OCTOBER. Orgelbespeling in de Groote kerk vau 2—3 uur. Schouwburg: Wiener Operette „Eva", 8 uur. Ned. Protestantenbond: Voordracht en Muziekavond, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Bioscoop Modern: Voorstelling. KI. Vereeniging: B'.oscoop-voovstel- ling. Hillegom: Gemeenteraadsvergade ring, 10 uur. Hotel Duin en Daal, Bloemendaal: Concerten. Stadsnieuws OmOnsHeen. In het Tweede Blad van dit num mer viuden onze lezers een artikel: „Ket gevaar bij wielrijden", in de ru briek Om Ons Heen. LANDWEER. Verschenen Ls het provinciaal blad van Noordholiand, waarin dagen, nren en plaatsen worden opgegeven, waarop onderzoek over de verlofgan- gers van de landweer gebouden zal worden. Ut: opgaven zijn te uitvoerig om die in nun geheel te plaatsen. Wij vol- staan dus op dit oógenblik met hier onder do data voor Haarlem en i in streken te puhlioeeren, naderhand zullen wij eenig- dagen van te voren de bijzonderheden vcor elke gemeente jnededeelen. Men zio dus do courant gced na. Bloemendaal en Zandvoort 4 Nov., Bennebroek en Heemstede 5, Schoten 7, 8 en 9: ilaarlen meimeer 11 en 12, Velsen 15 en 18, Haarlem 6, 13, 14, 19, 20, 21. 22 Nov. ARTISTIEKE CINEMATOGRAFIE. De Maatschappij voor Artistieke Ci- nematogrofie geelt inderdaad artistie ke voorstellingen. Dit bleek Dinsdagavond weer bij de voorstelling in de Vereeniging. Een groot deel van deze voorstel- i Jiug hebben we bijgewoond en met genoegen, want er is veel te genie ten. Een keurig programma was sa mengesteld. 'l Meest bewonderingswaard waren vanzelf de Kinemacolor-beelden, in natuurlijke kleuren. Eenige num- niers waren reeds Dij de vorige voor- si- Hing te Haarlem vertoond, maar ze bleven ook nu 't bezichtigen waard. Nieuw waren o.a. de beelden „Een hertenjacht in Exmoor", een buitengewoon mooi beeld, waarin prachtige natuuropnemingen voor kwamen. Aardig en spannend was ook 't Kinemacolor-beeld „Do dochter van een opstandeling", waarvan de schitterende kleedij der personen een waar kleurgetoover was. Interessant kan 't beeld „Amerikaansche million- nairs aan "t strand in Florida' noeind worden. Een rijke kleurenpracht gaf ook 't beeld Koning en Keizer, waarbij veel militairen de revue passeeren. De Kinemacolor-beelden mogen te recht tot heden 't volmaakste op bios coop gebied genoemd worden, 't Re sultaat dat daarmede bereikt wordt xs zeer verrassend. Herhaaldelijk toonden de bezoekers dan ook door een zeer luid applaus hun dank en bewondering. Ter afwisseling werden eenige zwarte heelden-reeksen vertoond, o.a. eenige Hollandia-films. Interessant was 't kijkje bij 't werk der Ponton niers, die een brug over den Rijn bij Alfen sloegen. Mooier nog was 't kijkje in Artls, waar bijna alle dieren op 't doek ge bracht werden. Ook eenige humoristische beelden reeksen werden vertoond. Er is b.v. veel gelachen over 't avontuur van Pietcr Spa en zijn eksleroogeu, 't Was alzoo een zeer welgeslaagde voorstelling. Nog enkele voorstellingen zullen volgen. We verwachten wel dat de zaal van de Vereenigng dan voller zal zijn dan gisterenavond b" dc ope ning, want de expioiianien verdienen stampvolle zalen. GOUDEN ECHTPAAR. Het echtpaar Boeree, wonende in de Lange Boogaardstraat, viert 22 Oc tober zijn gouden huwelijksteest. De buren zuilen voor eenige eerepoorten zorgen. Kiekjes van 't Kantongerecht 't W as beden weer drukke nering De publieke tribune was overvuld met beklaagden en getuigen, de men- schen stonden er als haring in een ton gepakt Een der eerste mannen, die in het beklaagdenbankje kwam te staan, was een sliïumc strooper. Het was een Zandvoortor, bekeurd wegens het loopen op verboden grond. De zaak zit zoo langs het strand te Zandvoort liggen duinen, die particu lier eigendom zijn, zoodat deze niet door ongerechtigde voeten, en zeker niet door stroopors, mogen worden betreden. Een strooper was door jachtopzieners in die duinen aange troffen. Hij ontkende het niet, maar beweerde, vóór de bewuste bordjes ge bleven te zijn. Men kent die bordjes Artikel 461 Wctb. van Str. VERBODEN TOEGANG. Nu zei de strooperDie bordjes staan op de duintoppen, nu is het te begrijpen dat ik denk je raag in de duinen loopen tot aan die bordjes De ambtenaar van het Openbaar Ministerie zat even verwonderd te kijken. Zoo'n slimme verdediging had hij niet verwacht. De veldwachter, die bet proces-ver baal had opgemaakt, kon de bewering van den beklaagde niet weerspreken. Het was zoo, maar... be,klaagde wist heel goed, flat bij niet, in die duinen mocht komen. De KantonrechterEr zal niets an ders opzitten, dan de borden aan don voet der duinen te zetten. De veldwachterDan worden ze door de jeugd vernield. De Kantonrechter Dat is dan nog te probeeren. De ambtenaar van het O. M. zag zich genoodzaakt vrijspraak te vra gen. Triomfantelijk verliet de strooper de zaai. Een oorlogsquaestia Een oorlogs-quaestie, maar we ge ven 't toe, in zeer los verband. Als er oorlog mocht komen, moot 't rijk over veel paarden kunnen be schikken. Om te weten op hoeveel voor den krijgsdienst geschikte paar den te rekenen valt, wordt er ééns in de zooveel jaren een keuring gehou den. In bet begin van Mei moesten de paarden uit Bloemendaal ter keuring naar Haarlem gezonden worden. Een villa-bewoner uit Aerdenhout had twee paarden. Die rossinanten waren niet ter keuring aangeboden. Dat is strafbaar. Het bleek evenwel heden ter zitting, i dat de villa-bewoner z'n koetsier go- last had, de paarden Ier keuring te I zenden. Maar die koetsier is ziek gc- worden en moest in Haarlem aan blinde-darmonlsteking geopereerd J worden. Het O. M. geloofde dit graag, maar dan bad maar een plaatsvervanger gesteld moeten worden. Daarom luid de de eïsch 20 boete of vijf dagen hechtenis. Een landbouwer uit Vogelenzang bad ook verzuimd zijn paard ter keu ring aan te bieden. Hij zeiIk dacht dat bet niet noo- dig was, omdat het al zoo'n ouwe 'knol is De KantonrechterDat hebt u niet te beoordeelen. j Dit vond liet O. M. ook, daarom vor derde Z.E.A. 20 gulden boete of vijf dagen hechtenis. De landbouwer Ik zal er voortaan beter op passen 1 Een signaal gegeven? Een chauffeur uit Amsterdam reed met een auto aan den Parkweg tc Bloemendaal en kwam in botsing met een rijtuig, dat van den Bloemendaal- sclien weg afkwam. Het resultaat was dat het rijtuig vrij ernstig vernield werd. De personen in het rijtuig kwa men er gelukkig zonder kwetsuren af. De koetsier beweerde, dat de chauf feur bij den hoek geen signaal gege ven heeft. De chauffeur beweerde dit juist wel gedaan te hebben. Die verklaringen stonden dus te genover elkaar. Maar het O. M. had ook een der inzittenden uit bet rijtuig gedagvaard. Ook deze verzekerde geen signaal gehoord te hebben. Daarin vond het O. M. aanleiding, een boete van f25 te vragen, subsidi air 10 dagen gevangenisstraf. De chauffeur Mag ik mijn drie ge tuigen dagvaarden, die verklaren kunnen, dat ik wel een signaal gege ven heb Kantonrechter: Daarvoor is hei nu te laaL Als je veroordeeld wordt, kan je in hooger beroep gaan en dan die getuigen laten komen. Beklaagde Goed De koetsier Hoe kan ik nu schade vergoeding voor mijn rijtuig krij gen Kantonrechter Dan moot je naar een advocaat gaan. No* een auto-zaakje en een signaal-q uaostie. Weer was het een chauffeur, die terecht stond. Hem was ten laste ge legd, op den Aimsterdamscben straat- wee bij de Liebrug met oen auto te hebben gereden, en toen zonder een signaal te hebben gegeven, een hitte- kar te zijn voorbijgereden. Het gevolg was, dat de kar werd aangereden, zoodat het lemoen brak- De wagon bestuurdor verzekerde dat de chauffeur geen signaal gegeven had. De chauffeur zei, dat hij wel eenige signalen heeft doen hooren, er is ge toeterd cn gefloten. De chauffeur zei niet gestopt te hebben omdat hij docht, dat de schade niet ernstig was. Bovendien, de auto bad haast, omdat <!e Koningin-Moeder in Am sterdam met deze auto moest rijden. Eenige andere personen, die in den hïttenwagen zaten, verzekerden, dat geen 6ignaal is gegeven. De chauffeurMisschien was er wat wind. Een spoorwegman, die aan den weg aan 't werk was, zei ook, geen signaal gehoord te hebben. Enkele getuigen décharge werden gehoord. Een man, die bij den chauffeur zat, verzekerde, dat wel signalen gegeven zijn. De eigenaar van de auto, die den tocht medemaakte, verzekerde ook, d&t signalen zijn gegeven, er is getoe terd en gefloten- De auto moest naar Amsterdam, waar die aan bet hof ver huurd was. Wie heeft nu gelijk De personen in den hïttenwagen waren talrijker dan van de auto. De chauffeur Het spijt me, dat we niet met z'n tienen in de auto zaten, anders zouden wij 't winnen. Het O. M. meende, dat het signaal in geen geval gegeven is, zoodat de wagenbestuurders het hebben kunnen hooren. Daarom luidde de eisch: ver oordeeling tot 40 gulden boete of tien dagen hechtenis. De chauffeur vond dezen eisch niet billijk. Waarom heeft de wagenbestuurder niet omgekeken vóór hij den weg overstak om de Liebrug op te rijden. Kantonrechter: Daarvoor was veel tc zeggen geweest. Geen licht. Een villa-bewoner uit Bloemendaal werd beschuldigd 's avonds met zijn auto te hebben gereden onder Hout- rijk cn Polauen, zonder dat het num- j mer verlicht was. De verbaliseerende veldwachter zei, dal zij groote electrische zaklantaarns hebben, om het nummer der auto's tc ontcijferen voor de vervolging. Automobilisten, dus oppassen! 't M. eischte legen den Bloemen daler 15 boete. Een onwillige voerman. Onder Santpoort reed een landbou wer met een wagen hooi Achter hem reed een auto, die herhaaldelijk sig nalen gaf om ruimbaan te vragen lot passeeren. De wagenbestuurder verkoos niet uit tc wijkeu, zoodat er een veldwach ter aan te pas moest komen, om hem daartoe Le bewegen. Nu stond de onwillige voerman te recht. Tegen hem luidde de eisch 10 boe te ot 5 dagen hechtenis. Over half één werd de zitting tot 2 uur geschorst- Enkele zaakjes moes- ten toen nog behandeld worden. Mopperend gingen de beklaagden en getuigen weg. Om 10 uur waren ze al j gedagvaard. Een heele dag bijna ver-; loren. KEES. Uitspraken. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan C. J. S. en H. A. J., te Velsen, over treding DianKwet, 2 boete of twee dagen hechtenis. (I K. F VV. W., to Haarlem, en 3 anderen, overtreding Boierwet, ƒ5 boete of drie dagen hechtenis, 3 boe te of twee dagen hechtenis, on ƒ3 boete of een dag hechtenis. G. L., te Heemskerk, een geboorte- aangiite te laat doen, 1 boete of een dag hechtenis. J. S., te Beverwijk, straatschende rij, ƒ3 boete of drie dagen hecht J. L., te Beverwijk, en 14 anderen, loopen op verboden grond, 5 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. H. I. W., ie Haarlem, overtreding Melk verordening Haarlem, 2 boete of een dag hechtenis. H. VV. V., te Haarlem, en G anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, 3 boote of drie du gen hechtenis. ƒ2 boete of een dag hechtenis, ©n 1 boete of een dag hechtenis. P. S., ta Beverwijk, en 4 anderen, overti k inn Politieverordening Wiik aan Zee en Duin, 1 boete of een dag hechtenis. W. H., te Beverwijk, overtreding Politieverordening Beverwijk, vrijge sproken. H. J. P., te Haarlemmerliede, en 3 anderen, overtreding Politieverorde ning Velsen, ƒ5 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis, C. K. en J. van G., te Vel sen, vrijgesproken. J. O., le Velsen, en 22 anderen, over treding Motor- en Rijwiel-Reglement, 2 boete of twee dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hecht. Voorts werden er nog 17 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 21 en 7 dagen hechtenis, 8 boete of drie dagen hechtenis, ƒ6 boete of drie dagen hechtenis, 4 boe te of twee dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, en ƒ2 boete óf twee dagen hechtenis. In den polder. Als Haarlemmers van den „polder" spreken, bedoelen ze altijd ten min ste bijna ,,de Haarlemmeitneerpol der." Toch wonen vele Haarlemmers zelf in een polder zonder het te we ten. Ieder kent hier 't Molentje aan de Kleverlaan. Welnu dat staat in den Schoterveenschen polder. Dat die polder wel degelijk bestaat, hebben velen dezer dagen aan do beurs gevoeld. Er is nl. Zaterdag j.l. „schouw" ge weest en hier en daar werden de scheidingsslooten te ondiep bevonden of de kanten te slord'g. Dat gaf aan eenige Kleverparkers een boete van 50 cL en is 't Zaterdag weer niet in orde, dan wordt het oen gulden en als er dan nog niet gemodderd wordt, stuurt de polder zijn mannetjes, maar moet de schuldige de kosten betalen. De Asphalteering. Heden is men begonnen met het leggen van de asphalüaag in die Bar- teljorisstraat. TELEFOON. In dc vestibule van het postkan toor heeft men een tweede telefoon hokje geplaatst, voor het publiek. MISHANDELING. Het gerechtshof te Amsterdam heeft overeenkomstig het vonnis der recht bank te Haarlem van 11 April j.l., ver oordeeld tot 6 maanden gevangenis straf, den landbouwer P- K., wegens mishandeling en poging tot zware mishandeling. Hij had om een veete wegens een dienstmeisje, op 4 Sept. 1911 een 20-jarig arbeider onder Haarlemmerliede bij de keel gegre pen en onder het roepen: „Ik maak je kapot", hem een ploegschaar toege smeten, welke de aangevallene in tijds ontweek. DE BRAND TE VIJFHUIZEN. Nader vernemen wij nog, dat de Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij: P. Wouter- se, Gen. de Wetstraat 16 zsv., een lantaarn van een wagen. J. de Loor, Doelstraat 31, een duimstok. C. M. Nobels, Nieuwe Gracht 2<, eon knipmes. AL Faher, Karn perst iaat 7, een paar kinderkousjes. H. Ste vens, A. L. Dyserinckstraat, een da- mestaschje met inr.oud. S. de Reus, Gen. Jouberistraat 12, een schroe vendraaier. A. L. Frankfort, Kip- perdapark 43, een dameshceaei.veer. J. W. de Groot, Esschilderstraat 5, een porteinonnaie met inhoud. A. van Velden, Kruisweg 37, een rij- wicllantaurn; A. Driessen, Zomer- vaart 5a, een hond. E. van Looy, van MarumsLraat 40, een zakmes. R. Gozenwehr, Linschotenstraat 28, een mondorgel. A. J. Wagernaker, Kloosterstraat 56, Schoten, een ce.n- luur met gesp. J. Bijster, Adriaan Loosjesstraat 5, een kinderportem. met inh. J. Kruishaar. Jansstra. 65, een rozenkrans en kerkboekje. W. v. Vliet, Klein Heiligland 41, een portemonnaie met inhoud; M. de Jon ge, Schermerstraat 38 rood. een rol letje geldstukken. J. van Zanten, Leidschestraat 2a, een kinderarm bandje. J. Meyer, Zuid-Polderstr. 74, een damestasch met inhoud; G. Vinkenburg, Grebberstraat 32, een hond. D. Voet, Kruisstraat 39, een paar pantoffels. C. Bebooy, Hage- str. 9, een breikous. E. Klem lijn, Gen, Joubertstraat 8, een kaart van een leesbibliotheek. Mej. Roest, RivtervtisKjhimarkt 3, ©en damespor- temonnaie met inhoud. A. C. Lan- geveld, Gen. Cronjéstraat 13, een kinderportemonnaie met inhoud. T. NieuwenhuizeD, Barendsestraat 32, een leerboekje. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). (Jit de Omstreken SCHOTEN. Door de raadsleden Verkooy en Verton zal bij de behandeling van de begrooting van de gasfabriek worden voorgesteld het salaris van den direc teur der gasfabriek te verhoogen, doch dan de tantièmes af te schaf fen. Unie-collecte. De alhier gehouden Unie-collecte voor de schole met den Bijbel bracht op de som van 34.051/2. HALFWEG. Door den TTaarlemschen notaris N ie kerk werden heden alhier in bod gebracht; 1. de kapitale hofstede „Westhoff in den Houtrakpolder, groot 57.59.28 H.A., en 2. de hofstede „Kalorama" in den Westzanerpolder, groot 38.81.70 H A. De respectievelijk 10 en 7 perceelen, kwamen in bod op f 133. C50 en f 85.400. Binnenland DOLFIJN GEVANGEN. Op het Buiten-IJ is door den Dur- gc-rdammer visscher W. Porsius in üe botnetlcn een dolfijn gevangen. De visch is 3 M. lang en ongeveer 250 pond zwaar. Na onderhande ling met het bestuur van „Artis" te Amsterdam, is het dier, dat bij de vangst doodgeslagen was, derwaarts vervoerd. TREURIG ONGEVAL. Men meldt ons uit Goes: Dinsdagmorgen is de vrouw van eer. geneesheer uit lerscke onder de ze gemeente van haar rjiwiel geval len en onder een vrachtwagen go- raakt. Ernstig gwond is zij bij om wonenden binnengebracht. VERDRONKEN. Men meldt ons uit Rotterdam: Gisterenmiddag geraakte een 13- jarige schippersjongen in de Maasha ven te water. Toen men hem ophaal de waren de levensgeesten reeds ge weken. EEN AANZIENLIJKE GIFT. Men meldt on3 uit Amsterdam De ~^rz--v&zssss, Vereeniging „1'.- heeft ten behoeve van haar te stichten vereeni&ingsgebcuw van een onbekende 35.00U ontvangen. GEKNIPT Men schrijft ons: Door de bereden politie te Vlacht- wedde is zekere F. G. gearresteerd, die ruim een jaar geleden uit zijn garnizoensplaats was gedeserteerd en de wijk naar Duitschland had genomen. Eenige dagen geleden had hij zich echter weer op Nederlandsch grondgebied gewaagd. GOED AFGELOOPEN. Toen de heer M, v. d. H., te Bos koop dezer dagen een geleend rijwiel wilde schoonmaken en tot dit doel uit het fietstaschje een doek haalde, ing plotseling een schot af. Ilct bleek dat door het uittrekken van de doek de haan van een revolver die zich in het taschje bevond, was afgegaan. Den heer H. drong de kogel in de hand. In het Academisch Ziekenhuis te Leiden werd de kogel er uit verwij derd. PERSDELICT. Voor de rechtbank tc Middelburg zal worden behandeld de zaak tegen den redacteur van het weekblad der Vlij-Socialisten „De Toekomst", bi klaagd van het in dat blad opnemen van een artikel, waarin bedreigingen worden geuit tegen een rijksveld wachter. BRAND. Men meldt ons uit Groesbeek: De kapitale boerderij van den heer D., alhier, werd gisteren een prooi der vlammen. De brand ontstond door een gebrek aan den schoorsteen. Het vee kon intijds in veiligheid wor den gebracht. Verzekering dekt de schade. MOORD? Gisteren is in een vaart te Uden- hout het in staat van ontbinding ver- keerende lijk gevonden van den dert eenige dagen vermisten los werk man I. O. Daar de ongelukkige met verbrijzelden schedel werd gevonden, vermoedt men dat hier een misdrijf is gepleegd. EEN KIP IN EEN KRAAIENNEST. Men schrijft ons uit Zwaagdijk: Dezer dagen zagen eenige land bouwers een kip uit den top van een boom vliegen. Toen iemand uit nieuwsgierigheid in den boom klom, vond men in een kraaiennest8 versche kippeneieren. Rechtszaken ONBEVOEGDE UITOEFENING DER GENEESKUNDE. Voor het kantongerecht te Amster dam heeft terechtgestaan de schei kundige H. W. V., uit Den Haag, be klaagd, dat hij te Amsterdam zonder de vereischte wettelijke bevoegdheid tc bezitten, huilen noodzaak de ge neeskunde als bedrijf heeft uitgeoe fend, door aan S. V., die hem kwant raadplegen over een ziekte waaraan zekere vrouw H. de Bruin lijdende zou zijn aan te raden, dat deze vrouw gedurende de eerste roaand bruin brood moest eten, alle weken haar urine moest laten onderzoeken, zich bij herhaling moest laten wegen en zich had te houden aan een lijst van spijzen, die zij alleen zou mogen nut tigen, welke lijst haar eerugeu tijd later door beklaagde is toegezonden. üe kantonrechter ontsloeg beklaag de van alle rechtsvervolging, omdat de dagvaarding niet ten laste legdo dat de handelingen die bekl. verricht te, geschiedden ter uitoefening van het bedrijf. De ambtenaar van het O. M. tee- kende tegen dit vonnis appèl aan. De rechtbank te Amsterdam behan delde dit hooger beroep. 't O. M. meende, dat ua de woorden ..de geneeskunde als bedrijf", door geen nadere omschrijving van het be drijf behoefde te volgen. Het O. M. eischte ten 6lotte ƒ300 boete of 60 dagen hechtenis tegen be klaagde. De beklaagde verklaarde geen genees» kundige praktijk, maar scheikundige praktijk te hebben uitgeoefend. Als gediplomeerd scheikundige, achtte hij zich daartoe gerechtigd. Air. L. van Gigch Jr., die als verde diger optrad, betoogde in de eer6to plaats, dat de dagvaarding wel dege lijk een nadere omschrijving van het uitoefenen der geneeskunde als be drijf had moeten inhouden, en 2o. dat al zou dit ook het geval zijn geweest, de handelingen van bekl. toch niet kunnen opleveren het uitoefenen der geneeskunde als bedrijf, aangezien le der de voorschriften raag geven die bekl. verstrekte. VALSCHE AANKLACHT. De Rechtbank te Arnhem verogideel» de gisteren G. W.. drukker cn uitge ver te Oosterbeek legens het indienen van een valsche aanklacht tegen veld wachters, tot tien dagen gevangenis straf. De eisch was een maand. Be klaagde teekende appèl aon, zoo' meldt 't Ilbld. MISHANDELING DOOR EEN BURGEMEESTER. De rechtbank le Maastricht had de zer dagen een zeker niet vaak voor komende zaak te behandelen. De burgervader eener gemeente in Lim burg had zich n.L met zijn heide zoons te verantwoorden wegens mis handeling van een der t:\voners c"..er gemeente. Uitvoerig werd door den mishandelde uiteengezet hoe zich het feit had voorgedaan. De ambtenaar van het O. M., die, rekening houden de met de verklaring van den mis handelde, dat ook o.m. een pastoor door den burgemeester was lastig ge vallen (hij zou n.L aan de deur der pastorie de ingewanden van een koe hebben gehangen), eischte tegen den burgemeester en tegen een der zoons een geldboete en voor dea anderen zoon vrijspraak. VERBODEN VISSCHEN. Mr. I. van C re veld uit Amsterdam ple.lte voor den Hoogen Rand in de zaak van J. F. T., diamantbewerker te Amsterdam, door de rechtbank te Haarlem veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechtenis wegens bei visscben in eens anders vischwater, de z.g. Tolvaart, onder Heemskerk, zonder vergunning van den eigenaar of rechthebbende. De verdediging was, dat het hier gold een bevaarbare en vlotbare stroom, waarin men zonder vergunning mag visschen. Pleitei ontwikkelde dr e cassatlemiddelen. Conclusie O. AL 28 October#

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1