Schrijven van adressen Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET fcONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 17 Oct. 1912. Hoogste barometerstand 770.3 m.M. te Horia laagste 750.3 m.M. te Chris- tianiasund. Verwachting tot den avond van 18 October Wind aanvar kelijk Westelijke, la ter Zuid-Weatelijko meest matige wind. Gesteldheid van de luchteerst ge deeltelijk, daarna zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien. Temperatuur geringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. ,vur 768 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 768 m.M.. OPGAVE VAN JOH M. SCHMIDT - Optloien 88 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstand 17 October Hoogste gisteren F. 54 Laagste heden naobt. F. 46 Hedenmiddag 12 uurP. 54 HOOG- on LAAGWATBRSTANDEN 18 October. H oogwater. IJmuiden v.m. Ba. 5m.; a.m. Su.44m Katwijk v.m. 7u. 40 m.; n.m. 8n.l9m Petten v.m. 8u.2im.;n.m, 9u. lm Laag water. IJmuldenn.m. 4u. 6m.;v.m. 4u. 44m Katwijk n.m. 3u.4öm.; v.m. 4u. 24 m Petlen n.m. 5u.35m.;v.m. 6u. 14m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 5 u. 39 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 3Ö Cts. per regel. 0 Jörat» BLUlb&j. ra Zorg voor toevoer van fnisch ra y jong bloed. Zoo bewaart gij uw W ja kracht en jeugd. Bewaar het ra H voor bederf. Regel de bloeds- H jg omloop; vermijd congestie en g 1 daardoor hoofdpijn. Dit ge- H Id schiedt door i j «EEOfAHS-ÏMlASN glement, f 25 boete of 5 dagen hech tenis. J. M. Th. S., koopman te Amster dam, als voren, feit en straf. FAILLISSEMENT Fa. Wed. v. EYCK Men meldt ons uit Amsterdam: Heden werd de eerste uitdeelings- lijst in het faillissement van de fa. Wed. van Eyck en de Ban'k van Handel en Industrie nedergekgd ter griffie van de arrondisseinents-recht- bank te Amsterdam en de kantonge rechten te Haarlem, Hilversum, Rot terdam en Dordrecht. In het faillis sement der Wed. van Eyck is de u t- keering 5 in dat van de Bank van -Handel en Industrie 3 Diefstalletjes. Twee bloembakken zijn ontvreemd uit de veranda van een tijdelijk onbe woond huis aan den Schotersingel. Vannacht om twaalf uur betrapte de politie iemand op heeterdaad, toen bij sen zak aardappelen van onder een dekzeil vóór het kantor der stoomboot maatschappij W. Bus wilde wegne men. Gekwetst. Hedenmorgen geraakte op de druk kerij van de iirma Joh. Enschedé en Zonen een jongen, Misset genaamd, met zijn hand tusschen een snelpers, tnet het gevolg, dat éen vinger zoo goed als verbrijzeld werd en een an dere vinger een top verloor. Na in de drukkerij te zijn verbonden, is hij ter verdere behandeling naar een genees kundige gebracht. HF.T LEVENSVERZEKERINGS BEDRIJF. Op uitnoodiging van „Onderlinge Trouw'7Vereeiiiging van verlegenwoor digers van Verzckerings-Maatschap- pijoi». heeft de lieer inr. J. C. L. Vlaan deren van hier, gisterenavond in „Ca fé Brïnkmann" voor een talrijk ge hoor een causerie gehouden over „Wettelijke regeling van het Levens- verzekeringsbedrijf". Spreker begon met een korte histo rische uiteenzetting, waaruit wij aarstippen, dat, van het tijdstip af waarop bij arrest van den Iloogen Raad van 1880 liet Koninklijk Be sluit houdende voorschriften voor op richting enz. van instellingen van le vensverzekering niet verbindbaar was verklaard, tot op heden geene wette lijke regeling van hei levensverzeke- ringsbedrijf hier te lande bestond. Wel verklaarde de Regeering, dat, gelet op de groote economische belan gen ccnc regeling noodig was en wel werden in 1883 en 1892 staatscommis sies ingesteld, met de opdracht eene regeling te ontwerpen. Maar met de indiening der rapporten dier Com- missiën, was de zaak weer van de baan. Van particuliere zijde werd het vraagstuk meermalen onder het oog gezien. Nu laatstelijk door de Veree ning va» Levensverzekering. Het ge-' volg van den uugeoefenden drang is thans liet ontwerp „Met op de Le vensverzekering". ingediend bij Kon. Boodschap van 27 Juli 1912. Spreker wijst er op, dal de ontwer per voor de keuze stond tusschen twee systemen, het in Duitschland toegepaste stelsel van een zeer vér strekkend staatstoezicht, en 't in En geland geldende van bij de wet voor geschreven openhaarheid van de „faits et gestes" der Maatschappijen. Beide stelsels beoogen hetzelfde doel, de waarborging van de belangen der 'verzekerden. Tegen het Duitsche stelsel bestaan echter zwaarwegende bezwaren, die door spreker ontwik keld werden. Deze zijn klaarblijkelijk ook bij de Regeering gevoeld. Al thans in 't ontwerp is een stolsel van openbaarheid aangenomen. Spreker komt nu tol een behande ling van het wetsontwerp, dat in 't kort 't volgende behelst: De wet is niet van toepassing op verzekeringsinstellingen, die slechts verzekeringen van minder dan 200 verzekerd kapitaal sluiten. De maat schappijen die onder de wet vallen, zijn verplicht een cautie te stellen van /5Ü.U0Ü tot 100.000. Voor de bui- tenlandsche Maatschappijen die hier te lande werken, bedraagt de cautie 500 000. Deze cautie blijft verhonden tot dat do Mij. geen enkele verzeke ring meer heeft. Verdere bepalingen behelzen voor schriften, omtrent do indiening van gegevens en grondslagen der tarie ven bij den min. van Binn. Zaken, en omtrent den vorm waarin jaarlijks verschillende gegevens omtrent den toestand der Mij. moeten worden ge publiceerd en voor het publiek ver krijgbaar moeten worden gesteld. Ten behoeve van crediteuren uit levens verzekering-contracten wordt een pri vilegie geschapen op de wiskundige reserve der levensverzekering, zoodat schuldeischers uit andercr hooide daarop geene aanspraken kunnen doen gelden. Dit is vooral van belang bij Maatschappijen, die naast het le- vensverzekeringsbedrijf, nog andere bedrijven bijv. brandverzekering uitoefenen. Ten slotte zij nog vermeld, dat de mogelijkheid is opengesteld, om eene- verzekeringskamer in 't leven te roe pen, waarvan de bevoegdheden bij Alg. maatr. van het Bestuur zullen worden geregeld. Spreker onderwierp daarna het ont werp aan ci-itiek en toetste liet aan het ontwerp, dat door de Vereeniging van Levensverzekering in 1910 werd samengesteld. Spreker betreurde het, dat de Regeering uiet laatstgenoemd ontwerp slechts in zeer geringe mate had rekening gehouden. Anders zou niet op zooveel onvolledigs te wijzen zijn. Dat de volksverzekering>s-maat- schapnijen, voor-zoover zij minder dan ƒ200 kap. verzekeren, en de fondsen, bussen, enz. niet onder de wet vallen, is een belangrijke leemte, waarvoor geen goede grond kan worden aange voerd. De bij deze instellingen be trokken belangen zijn zeker niet de minste, en de toestanden in dat be drijf wettigen meer nog dan die bij de groote verzekering eene wettelijke regeling. De regeling ten opzichte van bui- tenlandsche maatschap en is verre van volledig, ju, ontbreekt feitelijk geheel. Eene regeling waarbij een bepaald instituut bevoegd wordt verklaard om in te grijpen, waar zulks noodig mocht zijn, wordt noode gemist. liet eindoordeel over het ontwerp kan dan ook niet gunstig zijn. 1-iet geeft veel te weinig en wat bet gèeft is in vele opzjehten practisch niet uitvoerbaar, of geeft tot mis standen aanleiding. Spreker betreurt dit in hooge mate. Waar goede deskundige voorlichting niet ontbroken heeft, had men anders mogen verwachten en het mag in 't belang der verzekerden wier be langen bij de regeling in zoo hooge male betrokken zijn worden ge acht, indien op de onvoldoendheid der ontworpen regeling wordt gewe zen, en ojj aanvulling krachtig aan gedrongen. Aan iiet einde dezer studie volgde een luid applaus, waaraan de heer De Wil, voorzitter der Vereeniging, eeni- ge waardeerende en hartelijke woor den van dank. toevoegde. Door Mej. Mary I. Fleiscbmann weid de volgende opmerking ge maakt: Gaarne spreek ik de wenschelijk- heitl uit dal nog menigmaal Mr. Vlaanderen ons komt vertellen en uiteenzetten wat de verzekerings- quaestie raakt maar dat dan onder zijn gehoor niet alleen (of grooten- deels) vakmonschen zijn, maar óók belangstellende burgers en burgeres sen, buiten ons bedrijf staande. Het is tocli een groot, zeer groot belang, hetgeen de Hollanders over het alge meen nog niet aannemen willen. Zij beschouwen al wat verkondigd is en wordt, als een reclamemiddelI Slechts voordeel gevende uan maat schappijen en aan hen die in ons bedrijf arbeiden 1 Mijn jarenlange ervaring en onder vinding is, dat vooral de vrouw (en liefst het meisje reeds op school) deugdelijk kennis moest krijgen van wal mei, de wettelijke regeling van het levensverzekeringsbedrijf bedoeld wordt, liet is haar belang ook dat van haar gezin. ONTSLAG VAN RECHTS VERVOLGING. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden uitspraak gedaan in de zaak te gen den llaarleirischen politie-agent Th. Uyterrnark, die door de rechtbank to Haarlem veroordeeld was tot f 40, ter zake, dat hij in den nacht van 6 op 7 April aldaar in uniform ge kleed surveilleercnde A. P. W. liad mishandeld, door hem met zijn sabel op bet hoofd te slaan en bloedend te verwonden. Uit de behandeling der zaak zij her innerd, dat bedeelde persoon, terwijl hij gearresteerd werd, den agent, die zich met zijn rechterhand niet verwe ren kon, in het been had geheten. Overeenkomstig het requisitoir van den advocaat-generaal, achtte het Hof het ten laste gelegde bewezen, doch niet strafbaar. Op grond, dat de agent deed wat in zijn functie noodig was, om de arrestatie te bewerkstelligen en tot zelfverdediging. Het Hof, bet vonnis der rechtbank vernietigende, ontsloeg bekl. van rechtsvervolging. Hinderwet. 15 en W. hebben aan W. Nijssen vergunning verleend tot uitbreiding van de kleerenwasscherij en -drogerij ia iiet perceel aan den Scheepmakers- dijk No. 21, lo. door het plaatsen van: a. een staanden stoomketel van 6 M2. jverwarmend oppervlak b. een stoom- 1 machine van 5 p.k., c. een centrifuge; 2o. door 't leggen van buizen voor stoomverwarmmg op de droogzol ders, ter ven an ging vau de kachels eu do rookbuizen. En aan P. Iloogeii- 1 doorn vergunning vorloend tot uit breiding van de houutraaierij en wit- workerij, in het perceel aan de llag-e- straat No. 5, door vervanging van den gasmotor van 2 P.K. door oen gas motor van 6 P.K. en door bijplaatsing van een schaafbank. G e v. Voorwerpen: Terug te bekomen bijR, 'van Zoo ien, Moerten v. I-leemskerkstr. 60 rd., een lorgnet. A. v. d. Goes, Pres. Steynstraat 84, Schoten, een collier met medaillon. P. Broeken, Har- menjansweg 9 rood, een kinderarm- bandje. Mej. G. Kips'hagen, Bak kerstraat 50 rood, een oorbelletje. P. Bakker, Voorhelmplein 5, een jon gensjasje. J. Baardse, Lange Poel laan 15 rood, een ijsmuts. E. Don- dorp, Frans Halsstr. 45, een porte- monnaie. C. Brand, Javaslr. 33, Schoten, een pakje waarin dames handschoenen. Mej. C. Jonker, Saenredamstraat 16 rood, een kope ren dop van een kinderwagen; J. A. Jonker, Linnaeuslaan 8, Heemstede, een damesporiemormaie. Van Hal, Spruytenboschstr. 9, Heemstede, een vacht van een kinderwagen. Mej. C. Hees, Frankestraat 8, een ceintuur met gesp. M. Ineke, Donkere Spaar- ne 28, een armband. J. Hoes, Fr. Halsstraat 35, een dameshorloge. \V. Jansen, Spaansche Vaartstraat (huize Villa Catharina) te Schoten, een tabaksdoos. P. Heeremans, Wouwermanstraat 52, een ceintuur rnet gesp. Bur. van Politie, oen zak met brooden. Binnenland OMMEN. Naar de Ned. verneemt 'heeft het Prov. Comité van Chr. Hist. Kiesver- eenïgmgen in Overijsel meegedeeld, dat het den candidaat der centrale distri ct-kiesvereeniging (mr. AE. ba ron Ma okay) ntet kan steunen. 'T ISRAëLS-GEDENKTEEKEN. Het comité tot stichting van een mo nument voor Josef Israëls zal 23 Oct a.s. te Groningen vergaderen. Voorgesteld zal worden 't monu ment te stichten op het Heereplein te Groningen, verder een drietal beeld houwers uit te noodigen een ontwerp te maken en een jury te benoemen, die uit die ontwerpen eene keuzo zal doen. Ongeveer f 4000 is aan bijdragen binnengekomen, MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID, kien meldt ons: Het hoofdbestuur van de Mij. van Nüverheid heeft besloten de 13(ie al- gemeene vergadering der Mij, van Nijverheid te 's-Gravenhage te doen plaats vinden. AANVARING. Men meldt ons uit Rotterdam: Hedenmorgen kwam het met ijzer beladen Rijnschip „Johanna", groot 450 ton, schipper Poerstamper, dat naar de Koningshaven werd ge sleept, in aanvaring met de „Trois Fréres", eveneens een Rijnscliip, groot 712 ton en beladen met keien. De „Johanna" zwaaide wel, doch brak in tweeën en zonk voor een loods in de Koningshaven. De schip per, zijne vrouw en kind en de knecht werden gered. De „Trois Frères" be kwam schade aan de voorsteven en is naar de Waalhaven verhaald. OVERVAREN. Men meldt uit Amsterdam: Gistermiddag is nabij den Jachtstei- ger op het IJ de sloepboot Transvaal overvaren doör den stoomtrawler Johanna Bertha. De sleepboot zonk, de opvarenden wisten zich te redden. TWEEDE KAMER. DE INVALIDITEITSWET. Men seint ons over de zitting van hedenmorgen: Bij den aanvang der zitting bracht de neer T r e u b in warme bewoon- dingen gelukwenschen aan den heer Borgesius ter gelegenheid van diens zeer zeldzaam jubileum (het 35- jarig lidmaatschap der Kamer) en wees op de groote veerkracht en toe wijding aan het landsbelang door hem getoond. Hij wenschte liem na mens allen nog een langdurige werk zaamheid in het belang van hel land toe. De Voorzitter en minister T a 1 m a sloten zich daarbij aan. De minister erkende vooral het boog ide alisme in dezen achtenswaardigen tegenstander. Beiden wensch'.en ook. namens de regeering den heer Bo r- g e s i u s een langdurige voortzetting zijner taak ten bate van het vader land. De Kamer gaf teekenen van in stemming. In de commissie tot voorbereiding der herziening van de Ongevallenwet 1901 werd de heer Nolens lot voorzit ter en dr. De Visser tot onder-voor zitter benoemd. Daarna werd het debat over de Invaliditeits- en Onderdoms-verzeke- ring voortgezet. De heer T r e u b ver- 1 volgde zijn rede, en wees QJ> het tho- orethisch en practisch onderscheid tusschen vrijwillige en verplichte ver zekering, wat betreft het verband tus schen premiebetaling en uilkeering. 'Bij wettelijke verzekering zün de uit- keeringen dezelfde, onverschillig naar welke loonklasse de verzekerde be taalt en hoelang. Om dit te ontgaan wilde spreker de laagste loonen in bijdrage vrijstellen, wat billijk is, orr-dat hier ook oen ele ment van armverzorging aanwezig is. Spr.'s conclusie op dit punt was, dat men tot een eenheidsrente moet ko men. Daarna verdedigde hij do uit breiding der verzekering tot andere arbeiders en vrouwen, die niet in vas ten loondienst zijn en betoogde de practische uitvoerbaarheid daarvan Hij vroeg aan de hoeren Tydemnn en de woordvoerders der Liberale Unie voorts of het plan was, de Staalspen- sionneering tot leus bij de stembus te maken en de tegenstanders daarvan te verketteren. De spreker ontkende, dat er bij ver plichte verzekering gevaar is voor simulatie, mits men een goede con trole heeft op de invaliditeit. De finan- ciocle zijde tenslotte besprekende, be toogde hij, dat het Engelsche stelsel te duur is, het De-ensche mogelijk voor ons land. Met 10 millioen in de staatskas kan men 158.000 70-jarjgen pensionneeren, maar spreker wildode daarvoor noodïge gelden niet uit ta- riefverhoo'ging, maar uit meer pro gressie in de inkomsten- en succssie- belastinigen vinden. Hij stelde de on billijkheid van de tarief verhooging voor de arbeiders, die niet verzekerd worden, nader in het licht en hij drong aan op het niet door deze wet prejudicieeren op de tariefverhoo- ging. AANGEHOUDEN. Men meldt uit Alkmaar aan het „Hbld." Door de nasporingen der politie, waarbij een politiehond uit Hoorn goede diensten heeft bewezen, is te Amsterdam aangehouden een jeug dige Alkmaarder, die enkele weken geleden een belangrijken gelddiefstal pleegde ten nadeele van den landbou wer Schermer aan den Nieuwlander Singel te Alkmaar. VERDRONKEN. Te Schalkwijk (U.) is een der oud ste ingezetenen, B. G. genaamd, door een ongelukkig toeval te water ge raakt en kort nadat hij op het droge was gebracht, overleden. Rechtszaken POGING TOT DOODSLAG. Het Gerechtshof ie Arnhem vernie tigde heden het vermis der Rechtbank aldaar, dd. 27 Aug. j.I., waarbij C. G., arbeider te Veip was veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, wegens poging tot doodslag. Beklaag de had terecht gestaan terzake, dat hij, toen hij door den jachtopziener Do Graaf op heeterdaad werd betrapt op een jachtovertreding, op aandringen van zijn broer, die den jachtopziener vast had, getracht heeft dien beamb te van het leven te berooven, door hem met het geweer slagen op het hoofd toe te brengen. Beklaagde werd thans wegens po ging tot zware mishandeling veroor deeld tot dezelfde straf. EEN CHAUFFEUR. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den chauffeur C. J. P. te 's- Hnge, die voor de rechtbank f» Alk maar terecht had gestaan, wegens aanrijding op 9 Mei jl. tusschen Hei- loo en Alkmaar met zijn auto, waar- dooT een scharenslijper, die naast zijn kar liep, overreden werd en na oenige oogenblikken overleed. 1-Iet O. M. te Alkmaar had tegen bekl. 6 maanden hechtenis geëiseht, doch de rechtbank sprak hem, bij gebrek aan bewijs dat de dood aan bekl.'s schuld was te wijten, vrij. Van deze uitspraak ging 'het O. M. in boo- ger beroep. Bij de behandeling van b et Hof op 3 dezer requireerde de ad vocaat-generaal 3 maanden hechtenis on het ontnemen Van de bevoegdheid om gedurende drie jaar als chauffeur werkzaam te zijn. Het Hof, het vonnis a quo vernie tigende, veroordeelde bekL tot drie maanden hechtenis. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Geslaagd voor het can- didaatsexamen eerste gedeelte god geleerdheid de heeren W. G. G. Bee- rekamp en Th. J. H. Steenbeek. Leiden. Geslaagd candidaatsexa- men, rechten de heer B. Grootenboer. Telegrammen DE HOUDING VAN OOSTENRIJK. PARIJS. 16 Oc-t. (Reutei-). De „Ma- tin" maakt melding van het gerucht, waarvan het. blad echter nog geen bevestiging kon verkrijgen, dat Oos tenrijk zich verbonden zou hebben niet tusschenbeiden te komen voor het geval Servië of Montenegro den Sandjak Novibazar zouden bezetten. Oostenrijk zou zijn interventie op schorten tot het einde der vijande lijkheden en dan bij de mogendheden op de ontruiming van den Sandjak aandringen. DE GRIEKSCHE SCHEPEN. KONSTANTINOPEL, 16 Oct. (Reu ter). De Porte stemde er in toe dat alle Grieksche sc-hepen, wier lading bestemd is voor andere dan Grieksche 'havens, vertrekken en gaf een tiids- niiimte van vier dagen aan alle Griek sche schepen in de Zwarte Zee, die in dezelfde omstandigheden verkeeren, om door de zeeëngten te varen. DE OORLOG IN DEN BALKAN. Een ultimatum? BELGRADO, 16 Oct. (Reuter.) Er loopt oen gerucht, dat de Balkansla- ten morgen een ultimatum aan de Porte zullen overhandigen. De vijandelijkheden. KONSTANTINOPEL, 17 October. (Reuter.), 2.30 in den morgen. Aan de Bulgaarsche e» Servische grenzen zijn de vijandelijkheden begonnen. KONSTANTINOPEL. 16 Oct. (Reu ter.) Servische troepen vielen van daag een post bij Precliova aan. Men verwacht den aanval der Bulgaren, Serviërs en Grieken morgen, zonder oorlogsverklaring. Als gevolg van bet verbreken der diplomatieke betrek kingen besloot de Porte geen enkel lid eencr delegatie van een der Bal- kanstaton meer toe tc lalcn, en geen er kele mededeeling van een hunner meer te ontvangen. Aan de Monlcnegrijnsche grenzen. PODGOIUiZA, 16 Oct. (Reuter.) Berana gaf zich lieden over, na een lievig gevecht. Gisterenavond be stormden de Montenegrijnen de hoog ten van Nogaie; een andere divisie brak door de Turksche linies, die aan de Oostzijde de stad omringden. Zevenduizend man Turksche troe pen en Albaniurs trokken gedurende den nacht terug, doch 1200 Nizams en Kedifs gaven zich over. Veertien Krupp-kanonnen, voor twee maanden levensmiddelen en voorraden werden buit gemaakt. PODGORITZA, 17 Oct. (Reuter.) De inneming van Berana door de Montenegrijnen wordt officieel beves-, tigd. De Durduhellen.. PETERSBURG, 16 Oct. (Reuter.) Op een conferentie op het ministerie van handel verklaarde do vertegen woordiger van den minister van bui- lenlandsche zaken, dat er geen vrees behoeft te bestaan, dat voor handels schepen onder neutrale vlag, de vaart door de Dardanellen gesloten wordt. Wanneer beslag gelegd werd op een schip, dat aan een der oorlogvoe rende naties behoort, dan zouden Russische goederen, aan boord van zulk een schip, tóch niet in beslag ge nomen worden. Zoodoende kan er niet iets andere gebeuren, dan dat de doorvaart eenigszins vertraagd wordt. Ilct ministerie van buitenlandsctae zaken neemt de noodige maatregelen ter bescherming van den Zuid-Russi- schen uitvoerhandel. DE TURKSCHE TROONOPVOLGER. BOECHAREST, 16 Oct. (Reuter.) De Turksche troonopvolger is heden hier aangekomen van Konstantino- pel. Hij werd begroet door het perso neel der Turksche legatie en door den prefect van politie. („Hbld."). Amiterdamsclie Bsurs. Openingskoersen van 17 October 1912, LABOUCHERE tri KNS Co.'s BANK TA BAKSA ANDEELEN. Prijshoudend. Deli Batavia 517, Deli Mij. 587—8, Medan 255, Rotterdam Deli 364, Se- nembah 565. RUBBER-AANDEELEN. Prijshoudend. Amsterdam Rubber 222, Bandar 91, Deli Batavia 131, Koloniale 85, Neder- landsche 77, Oost-Java 140. PETROLEUM-A ANDEELEN,. Terugloopend. Dordtsche Petroleum 1611/2, Gec. Holl, Petr. 230—281/2, Int. Rum. Pe trol. 150. Kon. Ned. Petr. 52418 1/2, Perl a k Petr. 83—5, Sumatra Palem- bang 186. Orion 113. CULTUREN. Cultuur Mij. Vorstenlanden 1561/2- 157 1/2. MIJNAANDEELEN. Ketahoens gew. 34, Idem pref. 45, Great Cobor 92—93 1/2, Pittsburg Coal 24 1/2. Ainerikaansehe markt prijshoudend. Sporen: Atchison Topeka 1091/8, Denver 22 5/8, Erie 35 5/8, Kansas 29, Pref. id. 62 1/2 ex, Missouri 29 3/8, Ontario 37, Rock Island 27 11/16. South. Rail 29 3/4, Union Pacific 172 1/2, 173, Pref. Waliash 151/2. Industrieel©: Amalgamate l 90, Am. Can. 45 7/8, Am. Car. en Foundry 60 3/4, 61, Am. I-Iide en Leather 31 9/16, 13/16, Stand. Milling gew. 29 1/2, Cm. Cigar. 56, Cm. Steel 78 1/4, 3/8, Cm. Marine 5 3/8, Pref. id. 20 5/16, 1/2. De geheele markt ongeanimeerd. Burgerlijke Stand ONDERTROUWD: 17 October. P. R. van Gcale en H. Oudshoorn. GETROUWD: 17 October. J. London en M. E. Brouhn. C. Zwart en S. E. F. van He- mert. D. Kruseman en M. A. Ro bert. P. Groot en E. Daudey. BEVALLEN: 15 Oct. E. C. G. v. d. Heuvel—Has- selbach, d. 17 Oct. E. W. BeestMo- lïtoor, z. J. P. M. van SoestVan Rooij, d. OVERLEDEN: 15 Oct. M. E. Coopmans, 85 j.. Joh. van Vüelstraat. J-. 8 maanden, d. v. S. Sillevis, 2de Zuidpolderslraat. 16 Oct. A., 9 jaren, z. v. A. Tam, Maer- ten van Hoemskerkstraat. E. Nouw- land, 17 j., Vooruitgangstraat. Getrouwd: Ds. P. GROOT en E DAUDE1J. Steggerda- Haarlem, 17 Oct. 1912. De Heer en Mevrouw GROOT be tuigen, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank voor de zeer viel© bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Getrouwd (bij volmacht): DIRK KRUSEMAN en M AIR IE ANTOINETTE ROBERT. Boeding, Billiton, N. O.-I., Haarlem, 17 October 1912. De Heer en Mevrouw D. KUUSE-: MANROBERT betuigen hiermede hun hnrtelijkeu dank voor de zeer velo blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. De Heer en Mevrouw W. ROBERT- B150UWER, betuigen hiermede hun bartel ij ken dank voor de vele blijken van belangstelling bij het huwelijk hunner Dochter ondervonden. Haarlem. 17 October 1912. Ondertrouwd: JOHANNES DE HAAN L*. en HELENA G. C. POTIL, Schoten, 17 Oct. 1912. Dankbetuiging. De lieer en Mevrouw BAUMGAR- TEN—ZIMMERMANN, betuigen hun nen dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Saariouis, 17 Oct. 1912. Voor de bewijzen van belangstel ling ontvangen bij liet overlijden van onzen Breeder, den Heer RUDOLPH WILHELM FREDER1K MISSET, betuigen wij onzen hai-telijken dank, U t aller naam: H. Th. MISSET. Haarlem, 15 Oclober 1912. Echtscheiding. P. D. Bij vonnis van de Arrondissemenfs Rechtbank te Haarlem, d.d. 17 Sep tember 1912 is het huwelijk bestaande tusschen ELISABETH W1LHELMI- NA CHRISTINA BRAK, wonende te Haarlem en CONRAD IIEINRIC.il AUGUST JESSEN', thans zonder be leende woon- of verb! jfplaats, door echtscheiding ontbonden verklaard, ■en zulks op de vordering van eerst genoemde. De Procureur der Eischeres, Mr. J. H. THIEL. PRO DEO. Bij exploit van den deurwaarder D. A. W. IIENSKES te Haarlem van den elfden October 1912, ten verzoeke van ELTSARETTI WILHELMIN'A CHRISTINA BRAK, verblijf houden de te Haarlem is beteekend am CON RAD IIEEN'RICH AUGUST JESSEN, thans zonder bekende woon- of verr blijfplaats. Een vonnis door de Arroudisse- mente-Rechthank te Haarlem den 17en September 1912 tusschen de re- quirante als eischeres en den gerequi- reerde als gedaagde, bü verstek ge wezen, waarbij het huwelijk van par tijen ontbonden is verklaard door echtscheiding. De Procureur der Eischeres, Mr. J. II. THIEL. HUWELIJK Zwei junge Herren, Deutscher und Eng]Zinder, wünschen Bekannlschaft mil zwei jungen Daman, aus guter Familie, mit eanigen mittelu. Bitto Angabe einor Briefadresse, no. 36532, Bur. v. d. BL Een net meisje, R.-K., 23 jaar, vraagt een gezellige ViaiENDSH ongeveer denzelfden leeftijd. Liefst eiken Zondag vrij. Br., no. 36487, bur. van dit blad. Jonge dame biedt zich aan voor het Brieven met prijsopgaaf, No. 36485, Bureau van dit Blad. Door sterfgeval biedt zich aan een nette EiD-HUISHOUüSTER van buiten, middelbaren leeftijd, P. G. Goede informatiën. Br., no. 36480, bur. van dit blad. QËTVRAAGiD terstond een net MEISJE, voor da huishouding. Gaelstraat 43. Er bieden zïoh aan twee flinke Meisjes, eén als Keuken meid, de andere als 2e-Meisjo, in Haar lem of omstreken. Brieven onder No. 36514 Bur. Haarl. Dagbl. ftfleisfe-elSeen gevraagd, tegen November, P. G.f ko ken vereischte, v. g. g. v. Zich aan te melden Wilhelmina- parli 2. GEVRAAGD een net MEISJE, niet beneden de 18 jaar, van 's morgens half 8 tot 's mid dags 3 uur. Adres Ileerensingel No. 5. WORDT GEVRAAGD een net, handig Meisje, van 8 tot uur, vvascli buitenshuis. Zondags na 12 uiir vrij, behoeft geen katoen t* dragen. Adres te vernemen aan hel Bureau van dit Blad. Noodhulp GEVRAAGD voor dadelijkeen noodhulp Werkmeisje, P. G., van goede getuigen voorzien. Br. fr., no. 3652S, bur. v. d, blad. Een nei ESurgeirmeSsjie biedt, zich aan bij een deftige familie, als kinderjuffr.van 95 uur, of in oen nette zaak. Br, fr,, lelt. K., Aig. Boekh. TI. DE KLEIJN, Gen. Cronjó- straat 25. GEVRAAGD door een net -meisje een nette Vrien din, leeftijd ongeveer 22 jaar. Brieven, onder nummer 36529, aan het Bureau van dit Blad. DAGMEISJE GEVRAAGD, nid beneden de 16 jaar, van 8 tot 2 uur; 1.50 mot vollen kost' Leidscliestraat 51.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 2