Glycerine Vetzeep Hssran-, Jangahaaran- en Kinder-Capes F. W. N3ARTIN THEE Leger des Heils. Werkverschaffing, Gr. Houtstraat 109. Telefoon 1273. E. 3RANDSMA, Or. Houtstraat 36. 'waarvan liij er tallooze, o. a, te Zwol le en Haarlem, heeft tot stand ge bracht, niet alleen in ons land, maar ook in den vreemde. Hij was ridder in de orde van Oran- je-Nassau. De teraardebestelling zal Woensdag namiddag plaats hebben te Crooswijk. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: H. van Waveren, Wilhelminalaan (Heemstede), Villa „Iioutrust", een bak van een weegschaal. A. Dui verman, Jacob ij neslraat llrood, een jongenscape. J. Herslmeijcr, Frans Halsstraat 50 rood, een gummibal. H. Looman, Leidsche plein 32 rood, een ceintuur. Mcj. M. Meinhout, Géd. Oude Gracht 33, een knipmes. Mej. D. v. Vliet, Sophiastraat 1 E rood, een kerkboekje. P. Groen endaal, Wol straat 7, een rijwiellantaarn. J. v. Waveren, Teylerhofjesstraat 3 rood, twee rijwiclpompen. L. van Baar, Knmperslraat 19, portemonnaie met inhoud. J. Nessen, Schoterstraal 19, een tienrittenboekje. A. J. do Groot, Teylerstraat 58, een dweil en een stuk zeep. C. v. d. Eijkhof, Waldec Pyr- montstraat 50, een portemonnaie met geld en eenige postzegels. J. P. Exel, G. O. Gracht 132, ecu portemon naie met geld en een pakje naalden. J. Bongers, W. Appelaarsteeg 5, een rozenkrans. J. v. Reiien, Ruychaverstraat 26 rood, een heeren- paraj luie. E. Beest, Leidsche straat 60, een handschoen. D. Schimme lde r. Kamperstraat 29, een kat. J. de Vries, Spaarnwouderstraat 45 rd, een damesparapluie. J. Holster, Roosveidstraat 6, een slagersmes. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De afd. Beverwijk van den Bond van Vrije Liberalen zal op Woensdag 23 October te BloemendaaL een ver gadering houden Ier bespreking van de wijze, waarop tot overeenstem ming kan worden gekomen met de Jibeialeii in dit kiesd strict voor de (Karrierverkiezmg in 1913. STUKKEN VAN DEN RAAD. GELDLEEN ING. B, en W. stellen den Raad voor, ecu geldlêening van ten hoogste 23Ü.ÜU0 aan te gaan, rentende hoog stens 41/2 en waarvan aan te van gen met 1914 jaarlijks tenminste 16UÜÜ zal worden afgelost. De leening dient te worden aangegaan ter voor ziening in de kosten van: het leggen van waterleidingsbuizen naar en in AerdenhoutBentveld; nel verbroeden, verstralen en ge deeltelijk verleggen van den Voge- lcnzangschen weg; liet slichten van vijf beambtewo ningen, met aankoop van grond daar voor; hel aankoopen van grond tot ver breeding van de Korte Kleverlaan; het koopen van grond voor do stich ting van een school en het aanleggen van een vuilnisbelt te Vogelenzang; het nemen van aandeelen in het ka pitaal der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij; het aankoopen van een huis; de opheffing der Tol te Overveen. RUILING VAN GROND. Teneinde het terrein van de wa terleiding in Duin en Daal te kun nen afronden, stellen B. en W. voor om met mevrouw de wed. Visser van Hazerswoudc—Van Merlen een rui ling van grond aan te gaan. De ge meente slaat 18.5 c.A. af, mevrouw Visser 15 5 c.A., en de ruiling ge schiedt met gesloten beurzen. SCHOTEN. WINKELSLUITING. Gisteravond had op het kantoor van don heer mr. Orücli een vergadering plaats van het bestuur van de afdee- ling Haarlem van het nationaal comité voor vervroegde winkelsluiting, waar op waren uitger.oodigd de personen, dié zich bereid hadden verklaard in Schoten een comité voor vervroegde winkelsluiting te vermen. liet bleek, dat velen van die perso nen verhinderd waren de vergadering bij tc wonen. Alleen de heeren Copïni en Verton waren aanwezig. Aan hen is opgedragen spoedig een vergadering uit le schrijven van het Scholenschê comité. HAARLEMMERMEER. Te Abbcncs is in den ouderdom van ruim 65 jaar overleden de lieer J. Hulsbos Lz aannemer, aldaar. Hij was te Abbencs een bekende figuur en een der oudste inwoners, die de wording van dit dorpje, schier geheel heeft, meegemaakt. Gedurende een lange reeks van jaren beheerde hij de goederen der erven van wijlen Dr. J- P. lleije tc Abbcnes, en in 1907 gin gen die bezittingen, grond, huizen en o.m. ook hel bekende Heije-graf en -plantsoen, in zijn bezit over. Daar door werd hij eigenaar van bijna ge heel het dorp Abbcnes, waardoor, op enkele uitzonderingen na, alle bewo ners zijn huurders werden. Dal hij hierdoor iemand van groo- ten invloed op die plaats werd, spreekt van zelf. Bovendien had hij sedert vele jaren zitting in het kerk bestuur der Ned. Ilerv. gemeente, terwijl hij ook sedert een-lange reeks van jaren medebestuurder Was der Cornelia Sofia-school te Abbcnes. Valscli geld. Bij bakker Br., aan den Aalsmeer- dcrwog b. d. Kruisweg, is in betaling gegeven een valschè gulden met de nieuwste beeltenis van II. M. de Ko ningin en het jaartal 1901. Het rand schrift ontbreekt, doch overigens is liet geldstuk zeer nauwkeurig gelij kend en bedriegelijk nagemaakt. Van wicn de gulden ontvangen werd, is Uict bekend. Men zij op zijn hoede! Weegbrug. Naar wij vernemen is de Vereeni- ging tol oprichting eener weegbrug te Nieuw-Venncp, geslaagd in haar pogingen, om tot plaatsing dier brug beschikking te krijgen over een deel van liet terrein bij het station. De weegbrug zal geplaatst worden naast de brugwaclitersvvonïng, dicht bij de Hoofdvaart. Reeds een groot getal aandeelen is geplaatst. i I Vechtpartij. Zooals altijd zijn er nu tijdens de bietencampagne heelwat vreemde werklieden in onzen polder. Zoo nu en dan zetten deze heeren den boel op stelten. Zoo ook Maandagmiddag te Hoofddorp. Een paar van hen, werkzaam bij den landbouwer W., kregen bezoek van een paar elders werkende landslui. Daar met het natte weer niet gewerkt kon worden, werd er afleiding gezocht in de kroeg. Toen het viertal op het erf van W. te ruggekeerd was, kregen ze oneenig- heid, welke zoo hoog liep, dat ze on derling handgemeen raakten en el kaar met messen te lijf gingen. Van alle kanten stroomden nieuws gierigen toe. Gelukkig was heel spoe dig politie ter plaatse, die de twee bezoekers van het erf van W. verwij derde. Een der vechtersbazen had 'n geduchte snede over de hand. Overi gens liep het gevecht met kleine wonden en huilen af. Morgen zal aan den conducteur der artillerie le kl. W. P. Rensen, stand plaats Fort Schiphol, de gouden me daille toot 36-jarigen dienst worden uitgereikt. BENNBBROEK. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 23 October 1912, des namiddags te 8 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van de afd. Z.-lIollands Noord hodk van den Bond van Ned. Onderwijzers, om verhooging der on derwijzers salarissen. 4. Gemeente-begrooting 1913 5. Verzoek afd. Bcnuebrcek van het „Witte Kruis' in zake stofbestrij- ding. 6. Verordening inzake maximum snelheid voor motorrijtuigen. 7. Herbenoeming gemeente-opzich ter. 8. Verzoek van de R. K. hloemist- werkliedenvereenig'ng „St. Jeroen", om in gebruikneming van een school lokaal voor een te houden cursus. Sport en Wedstrijden SCHIETEN. SCHIETVEREENIGING VOLKSWEERBAARHEID. Tot sluiting van het zomerseizoen hield gemelde vereenigirig jl. Zondng een ouderlingen schietwedstrijd op de banen onder Overveen, \yaaraan door ruim 30 leden werd deelgenomen. Evenals altijd heerscEte er een opge wekte stemming eD was er groote be langstelling, vooral voor den strijd om de wisselmedaille. Reeds 5 namen prijken in deze medaille en men 1/e- hoeft heusch geen kruk te zijn, wil men er in kc-men De lieer Klo'ós moest het bezit verdedigen, maar verloor lief tegen den heer J Steffens, die hem met 75 punten overtrof en daardoor voor 1912 winner van de medaille is, Door het hoofdbestuur van Volks weerbaarheid was een groote zilveren medaille besclnkbaar gesteld en in den strijd hierom wist de heer J. K. Vink met 21 rozen van de 45 schoten rio. 1 te worden. De uitslag van den personeelen wed strijd was als volgt 1 J. Steffens, 2 v. Zalen, 3 M. Meijer, 4 P. Steffens, 5 G. J. Meijer, 6 Mica, 7. De Zeeuw, 8 v. Niel en 9 Kloos. Op de vrije haan werden de prijzen resp. behaald door 1 Vink, 2 Steffens, 3 v. Zalen, 4 Meijer en 5 Mica. Op den oefenirgsavond in de gym nastiekzaal aan de Bakenessergracbt werden de behaalde prijzen Maandag avond door den voorzitter der schiet vereniging uitgereikt. Deze wensebte de overwïnners hartelijk geluk met het door hen behaalde succes, waar bij aan allen werd onder het oog ge bracht, dat door trouw de oefeningen te volgen de vaardigheid der leden nog aanmerkelijk kan worden verhoogd. Hij sprak dai; ook den wensch uit, dat deze wedstrijd mocht zijn geweest voor velen eén prikkel om zich goed te blijven oefenen. HOCKEY. DAMES HOCKEY-BOND. 1-Iet bestuur van den Dames Hoc- keybond heeft het programma van de Westelüke 1ste klasse als volgt sa mengesteld: 2 Nov. Togo—Utrecht. II. D. M.— Haarlem. 16 Nov. Utrecht—H.H.V. 17 Nov. H.D.M.Togo. 30 Nov. Haarlem —Utrecht. 1 Dec. II H.V.—H.D.M. 12 Dec. 1I.H.V.—Haarlem. 14 Dec. II.D.M. Utrecht. 21 Dec Haarlem—Togo. 22 Dec. H.D.M.—H.1I.V. 28 Dec. Utrecht Togo. 5 Jan. Togo—H.D.M. 9 Jan. HaarlemH.H.V. 18 Jan. Utrecht—II. D.M. 19 Jan. Togo—H It.V. 1 Febr. II. 1I.V.—Utrecht, TogoHaarlem. 15 Febr. Utrecht—Haarlem. 16 Febr. H. II V.—Togo. 1 Maart Haarlem—II.D. M. Baarn en II D.M. II zijn alsnog toe getreden tot den Bond,zoodat de com- petitie-indeeling nu als volgt is: Westelijke 2de klas: Aerdenhout, Amsterdam, Delft, II D M. II, II H.C. en Victoria (Rotterdam). Oostelijke 2de klas: combinatie Amersfoort—Baarn, Apeldoorn en Nijmegen, terwijl de combinatie Arn hem—Velp waarschijnlijk eveneens in deze afdeel ing zal mededingen. WATERPOLO. KAMPIOENSCHAP 2e KLASSE. Zaterdagavond 26 October a.s., zal in het Zuiderhad te Amsterdam de *eclstrijd om het kampioenschap der 2e klasse waterpolo-competilie tus- schen Amersfoort—Do Jonge Kampi oen 11 worden gehouden. SCHAKEN. Door do Haarlemschu Schaakvor- eeniging is aan hot Amsterdamsch Schaakgenootschap oen 33-tal scha kers opgegeven voor den wedstrijd, die D'nsdag 29 October a.s., alhier gehouden zal worden. BILJARTEN. WEDSTRIJDEN VAN K. R. A. S. Bij de gisteren voortgezette handi cap wedstrijden van K. R. A. S. te j Amsterdam, werden voor de le klasse hog de navolgende partijen gespeeld: O. K. Khouw (ZUÖ) wint tegen A. Kup- fer (225) 200—168; O. K. Khouw (200) wint tegen J. E. van Panhuys (150) 200—93; Welzenbach (250) wint tegen Eweg (225) 250—168; Robijns (300) wint legen De Jong (175) 300—130. Hedenmiddag worden de demi-fina les, hedenavond de finales gespeeld. Vanmiddag half vier speelt Robijns (300) legen Welzenbach (225); van avond zal bovendien een extra-rnatch over 400 caramboles worden gespeeld tusschen Eweg tegen Robijns of Wel zenbach, al naar gelang een dezer twee spelers zich in de finale qualifi- ceert. Gemengd Nieuws EEN SUFFRAGETTE. Alweer is een suffragette in Enge land tot een zeer langdurige gevan genisstraf veroordeeld, maar ook in dit geval zal men moeten afwachten hoe lang in werkelijkheid de straf zal duren, nu immers het gobeuixle Dublin weer heeft getoond, dat te genover de hongerstaking der suffra gettes de autorite /ten vrijwel mach teloos zijn en zich gedwongen zien, na korten tijd de veroordeelden weer in vrijheid te stellen. De veroordeel de is thans de 23-jarige miss Helen Craggs, die betrapt werd bij een po ging tot inbraak en brandstichting in de woning van den heer Lenis Har- co urt, op 13 Juli. In haar verdedi gingsrede verklaarde mis3 Craggs: Ik acht de positie der militante suffra gettes gelijk aan die van soldaten. Gij beschouwt deze toch niet als moordenaars, omdat ze voor een goede zaak echten en evenmin ben ik als een militante suffragette een misdadigster. Daar ik voor een even goede zaak strijd, als eenige andere, waarvoor mannen hebben gestreden, voel ik mij zelf moreel volkomen on schuldig. De rechter wees er op dat, hoe en- der de beschuldigde liet denkbeeld zou laten varen, dat zij door geweld pleging haar doel zou kunnen be vorderen, hoe beter dat voor de zaak welke zij voorstaat, "zou zijn. En hij veroordeelde haar daarop lot negen maanden dwangarbeid. DE DADERS OP HET SPOOR? In verband met den diefstal dooi eenige bandieten in een juweliers- winkel te Londen .is alreeds een man gearresteerd, die door eenige getui gen niet echter door allen als een der leden van de bende werd her kend. BANDIETEN. Toen Zaterdagmiddag een employé van de Staatsbank te Madrid met een gevulde handtasch het gebouw wilde binnengaan, wierpen vier mannen zich op hem, bedwelmden hun slacht offer en ontrukten hem zijn tasch met n bedrag van 22.000 peseta/s. Toen de man, bijkomende, alarm maakte waren zijn belagers spoorloos verdwenen met hun buit. HEVIGE BRAND IN CALIFORNIA Te Benicia (California) heeft een reusachtige brand liet depöt van hel militaire arsenaal volkomen in dc- asch -gelegd. De schade wordt op drie a vier millioen dollars geschat. De, brand moet door zelfontbranding van het kruit ontstaan zijn. ERNSTIG BALLONONGELUK. Uit Spansberg wordt aan de „Tel." geseind: De te Grossenhain bij Bitterfeld op gestegen ballon „Berlin II" ontplofte eensklaps in de nabijheid van Spans berg, waar juist op dat oogenblik on weerswolken werdc-n gezien. De bal lon werd waarschijnlijk door een bliksemstraal getroffen. De beide pas sagiers, de 1ste luitenant Stiehler en de hoofdingenieur Göhricke, werden onmiddellijk gedood. De hoogtebaro meter, die sterk beschadigd was, toonde aan, dat de ballon op 3000 me ter plotseling snel omhoog was ge stegen tot 5000 meter hoogte. DE STAKING VOORKOMEN. Uit Parijs wordt aan 't „Ilbld." ge seind: Het gevaar voor een staking der gaswerkers te Parijs is voorloopig ge weken. De maatschappij heoft beloofd de eischen der arbeiders te zullen on derzoeken. Stocmvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Samarinda, van Java naar Rotterdam, arriveerde 21 Oct. te Mar seille. Het st. Prins der Nederlanden ver trok 18 Oct. van New-York naar West- Indië. Het st. Krakalau arriveerde 21 Oct. van Java le Amsterdam. Het sf. Prinses Juliana, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 21 Oct. tc Suez. Het st. Billiton, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 21 Oct. Dungeness, Het st. Koning Willem I arriveerde 21 Oct.. van Amsterdam te Batavia. Het st. Timor, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 20 Oct. te Suez. llet st. Vondel, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 19 Oct. Perim. Het st. Kangean, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 21 Oct. te Sabang. Het st. Eamland arriveerde 19 Oct. an Amsterdam te Buenos-Ayres. Het st. Zaanland, v. Amsterdam n. Buenos-Ayres, vertrok 19 Oct. van St." Vincent K.V. Het st. Frisia, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, vertrok 20 Oct. van VI go. Het st Prinzess Alice," van Rotter dam naar O.-Azië, vertcok 19 Oct. van Napels. Het st. Prins Eitel Friedrich, van l!otterdam naar O.-Azié, vertrok 21 Oct. van Sjanghai. Hel §t. Tambora, van Java naar Rot terdam, arriveerde 20 Oct. voorm. 6 uur te Marseille en vertrok om 10 uur weder van daar. Het st. Rindjani, van Rotterdam n. •lava, passeerde 19 Oei,, voorm. 9 uur Kaap Del Arrni. Het st. Goentoer, van Rotterdam n. Java, arriveerde 20 Oct. te Southamp- I Het st. Kediri, van Rotterdam naar Ijava, vertrok 20 Oct. van Perim. Het st. Mednn arriveerde 20 Oct. v. fnva te Rotterdam. Het st. Menado arriveerde 20 Oct. v. Hamburg te Rotterdam. Het st. Nieuw-Amsterdam, van Rot terdam naar New-York, passeerde 20 Oct. nam. 3 uur 15 min. Scilly. Het st. Zaandijk, van Rotterdam n. Quebec en Montreal, passeerde 20 Oct. liun. Lizard. Het st. Caliisto (Burg. Lijn) arriv. 20 Üct, van. Fernandina te Savannah. Het st. Beekbergen (gecharterd), v. Rotterdam naar. Montreal, vertrok 20 Oct. van Hamburg. Het st. Andijk arriveerde 20 Oct. v. Baltimore te Rotterdam. Het 'st. Soestdijk arriveerde 20 Oct. van Boston en Philadelphia te Rot terdam. Het st. Koningin der Nederlanden, v. Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 Oct. van Algiers. Het st. Son n-elsdijk, van Rotterdam naar Cuba, Mexico en New-Orleans, arriveerde 21 Oct. nam. te Tampico. Het st. Pallanza (Canada-Lijn) van Hamburg naar Montreal en Quebec, arriveerde 21 Oct. te Rotterdam. KLEINE HOUTSTRAAT 17-19. GROOTE SORTEERING Tafelserviezen, Waschstellen, Klokkengarnl' turen, zwart marmer van f 9.75 af. Eiken Theatafels Eiken Portemanteaux Eiken Zuilen Eiken Tafeltje® Eiken Kleerhangers Eiken Parapluiestandaards Beelden Bloempotten Groote keuze lederwerkPortemonnale'8, Sigaren kokers, Portefeuille», Dames Waodeltascbjes. „Toevlucht voor Dakioozen" Helmbrekersteeg 7. Telefoon £435, Beveelt zich beleefd aan voor de levering van Bosjes Kachelhout ....af 0.90 per 100 stuks. Hout-Vuurmakers0.25 100 UITSTEKEND TEGEN Huiduitslag, Winterhanden enz. enz. Elk stuk van mijn naam voorzien is verkrijgbaar 15 cents of 85 cents per half dozijn. Uitsluitend bij Café-Restaurant „De Karsehoom" GROOTE HOUTSTRAAT 99. Rood® en Witt© Port a 11.— per Llterfiesch, bij levering vooi Bruiloften of Partijen worden niet opengemaakten flesschen teruggenomen AMSTERDAM. Hoofdsoorten f 1.10 en f 1.30 p. 5 ons vslgsns onderstaande prijzen Lenjte in c.M. S3 65 83 90 95 100 105 110 4e kwaliteit 2.25 2.59 2.75 3.- 3,25 3.50 3,75 4,25 4,50 4,75 ia 9 5,- S.. 3 0 3e kwaliteit f2,75 3,- 3,25 3.50 4,- 4,25 4,50 4,75 5,25 5,50 5,75 6,25 <u 5.' 2e kwaliteit f4,- 4,50 4,75 5,- 5,50 5,75 6.- 6,50 7,- 7,50 8,- 8,50 »i le kwaliteit 15,75 0,25 6,75 7,25 7,75 8,25 8,75 9,50 10,25 11,- 11,75 12,50 1 HEEREN- EN JONGEHEEREN-REGENJASSEN GEMAAKT EN NAAR MAAT.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7