RÜIDVLEBSCE „ERICA" j. i. DE RODE WEK SEKS GELS VEimitl Spaarnwouderstraat 48 Koloniën PREMIER-ANTHRACIET, Fijne BOTERMEL&NGËS Zijlstraat 16-18. Tal. 10/8 (Ds klantsn zeggen het). Verhuizingen en - Transporten - JAGQ. PIJL. Heeren, leest dit! H. VAN ALPHEN, Stookt Barnes FIRMA GEYLVOET Nu naar de SPAARNWOUDERSTRAAT 41 !Gaelstraat G1 rood, een troche J. G. Broukman, Soutmanstraat 8, een 'zweep A. ter Voert, Linschotenstrnat 72 rood, een hondH. Bouzet, Sout manstraat 5, een overschoen A. fVreeih, Leidscheplein 48, een rozen krans. Rubriek voor Vragen Geabonncerden liebbeu het voorrecht, Vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbuur, iu te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote houtstraat 63. i Alle antwoorden worden geheel koslelooe 'gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en Woonplaats van den inzender vermelden Wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Hoe kon men konijnen huiden bereiden ANTWOORD. Vraagt u dit eens bij een poelier. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h 30 Cts. per regel. WATERZUCHT. De nieren filtreeren de afgewerkte stoffen en het overtollige water uit het bloed. Wanneer zij door verzwak king of ziekte hiertoe niet in staat zijn, blijft het water in het lichaam achter, hetgeen ook dikwijls merk baar is aan de geringere hoeveelheid urine, die geloosd wordt. D:t heeft tevens ten gevolge, dat de afscheiding van andere schadelijke stoffen wordt tegengegaan en deze schadelijke stof fen oefenen een dusdanigen invloed uit op de wanden der bloedvaten, dat deze het water doorlaten, liet zal zich dan bij voorkeur daar verzamelen, waar het. den minsten tegenstand on dervindt, dus in de holle plaatsen on der de huid, als onder de oogleden, in do polsen, enkels, voeten, enz., waar zwellingen gevormd worden. Als men met den vinger op deze zwellin gen drukt, blijft die indruk eenigen tijd zichtbaar en de zwellingen voelen week en papperig aan. Bovenstaand verschijnsel is niet telden een der eerste verschijnselen van een nier-aandoennig. Bij veron achtzaming er van kan het water zich verder ophoopen in do beenen, de buikholle, de borstholte, en het hart bereiken met noodlottige gevol gen. Behandelt dus uw nieren bijtijds, zoodat do waterzucht zich niet kan uitbreiden, maar in haar oorsprong aangetast wordt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hergeven aan de nieren haar gezondheid en stellen haar in staat om het overtollige water vol komen af te voeren. Te Haarlem verkrijgbaar bij de h.h. K. v. Eden, Spaarne 38, en J. J. GöppLnger, Gr. Iloutstr. 147a. Toe zending geschiedt franco na onv. v. postwissel £i f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozon. Eisolit de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, k die niet voorzien van neven- staand handels merk. 3ii Sobrsh aan eetlust I Dr. Hommel'8 flaamatoasn. Kj Snelle nohoro working! I 20-jarig nuocoe 1 j WAARSCHUWINGl Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER.. Opbrengst collecten. De gehouden Unie-collecte voor de scholen met den Bijbel heeft in deze gemeente in de afdeeling Vijfhuizen c. a. opgebracht 78.70 en in de afdce- lLn.fr Sloterweg c. a. 160.131/2. Ontbonden. De sedert jaren bestaan hebbende Chr. gemengde zangvereenigiog te Nieuw-Vennep is door gebrek aan wer kende leden ontbonden. Gebrek aan werkkrachten. Tengevolge van het kleinere aantal vreemde werklieden, dat thans in on zen polder de bietencampagne mee maakt, in tegenstelling met vorige ja ren, beginnen al vele landbouwer be vreesd te worden niet tijdig genoeg hun suikerbieten verwerkt te krijgen, in verband met soms vroeg invallende vorst als anderszins. liet is dan ook al voorgekomen, dat de eene landbouwer, door hooger loon enz te bieden, werkkrachten bij een ander weglokte. Een ander laidbouwer getroostte zich een reis naar Fiakkee ea wierf daar, tegen hoog loon en vrijen over tocht, eenige arbeiders aan, die lie den arriveerden en door hem van den trein werden gehaald. Waarschijnlijk was hij bang, dat ze onderweg door een collega-la: dbouwer zouden wor den ingepalmd. H1LLEGOM. Feestvierende tooneelvereeniging. Gisteravond werd in do met groen t'.n bloemen versierd© tooneelzaal van „Flora" de openingsvoorstelling der tooneelvereeniging „Vondel" gege ven. Deze en de voorstelling, die lie den herhaald wordt, gaan aan den ter gelegenheid van het 5-jarig be staan te houden tooneelwedslrijd vooraf. De voorzitter herdacht in zijn openingswoord het ontstaan en de verdere wederwaardigheden der ver een i ging, en bedankte voor de onder vonden medewerking en sympathie. Een kinderkoor zong aardige feest en welkomstliederen. Het daarna opgevoerde blijspel „Buttinger Zoon" liep goed van stapel. De rollen waren in góede han- den.- BENNEBROEK. De ruim 00-jarige Wensveen, wo nende tc Glip, Heemslede, is Dinsdag avond door een wielrijder aangere den en zóó gevallen, dat zijn toestand zeer ernstig is en hij hedenmorgen naar het ziekenhuis is overgebracht. De politie doet onderzoek. HEEMSTEDE. Verloren en gevonden voorwerpen. Verloren door: A. van der Linden, Achterweg 16, een geldzakje met in houd. Mej. Visser, Bleekersvaart, een gouden medaillon. Mej. Koper, Bin nenweg, een zilveren schakelarm band. Terug to bekomen bij: C. v. d. Wei den, Zandvaartpad, een bril in etui. M. Beek, Jan van den Bergstraat, een tuinhark. ZANDVOORT. Door den jachtopziener W. v. d. Linden is pre ces-verbaal opgemaakt tegen C. K., koopman, wonende te Haarlem, die in bet jachtveld bezig was door middel van buidels en twee fretten konijnen te bemachtigen. Aan den lieer J. C. Pondman is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als tijdelijk onder-opzichter alhier. INGEZONDEN Yan ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Mijnh. de Redacteurl Reeds meermalen werden de ouders door u gewaarschuwd, om voorzich tig te zijn om hunne kinderen laat op straat te laten gaan, daar er personen rondzwerven die trachten .kinderen om ic praten om met hen mee te gaan, hun voorspiegelende dat zij iets van hen zullen krijgen. Maar wat baat uw welgemeende raad, als de politie, wanneer zij zoo'n persoon te pakken krijgt, niet strenger tegen zoo iemand optreedt? Het navolgende strekt hiervan ten bewijze. Maandagmiddag ongeveer half vijf, werd mijn dochtertje van dertien ja ren, op de Turfmarkt alhier aange sproken door een net, in 't donker ge kleed heerschap, met rond hoedje op, die haar verzocht even met hem mee te. gaan, dan zou zij wat van hem krijgen. Maar daar mijn kinderen ge durig, ja, haast bij iedere boodschap dis zij verrichten, voor zulke indivi duen gewaarschuwd worden, gaf zij dezen een kort, maar krachtig ant woord en verwijderde zich. Juist zag zij een agent van politie naderen, dien zij aansprak en wien zij de toedracht der zaak bekend maakte. Waarschijn lijk had de bovengenoemde persoon ook den agent bemerkt, hij trachtte zich in het portiek vaneen café te verschuilen, maar werd er door den agent ten spoedigste uitgehaald, die hem bij den arm greep en weg leidde. Toen de persoon mijn dochtertje in het oog kreeg, snauwde 'hij haar In het'voorbijgaan de woorden nog toe: „Jou krijg ik nog wel eens", waarop de agent van politie zich met den persoon verwijderde. Ik meen hu, dat die agent verplicht was geweest, naam,, voornaam en woonplaats van mijn dochtertje op te nemen; die hij toch voorzeker van noode heeft, wilde hij den persoon kunnen verbaliseeren. Ook geloof ik dat het niet kwaad zou geweest zijn om de oudera van het meisje van de toedracht der zaak op de hoogte te stellen. Maar van dit alles is niets geschied, zoodat de ke rel op vrije voeten blijft en met zijn gemeene practijken vrijelijk door kan gaan, daar er geen aanklacht tegen hem kan ingediend worden, omdat er geen klager bekend is. U, Mijnheer de Redacteur, nog maals dankende, teeken ik mij Uw dw. dn. T. TICHELAAR. Tulpenstraat 23 rood. Haarlem, 23-10-12. reclilsctie partijen In 3e naaste toe komst van een dergelijk optreden ver schoond blijven! „De Tijd" schrijft: Zelden is er een voorbeeld gegeven van wanorde in de gelederen eener partij als nu blijkbaar heerschte on der de Christelijk-Historischcn in het district. Toch zou men zich vergis sen, als men de 1888 stemmen van den heer Mackay alleen aan kiezers van diens richting toeschreef. Blijk baar hebben ook liberalen op den heer Mackay gestemd, daar in 1909 de liberaal Teesselink 3109 stemmen had en de heer Fock thans nog niet de helft, in dat jaar werd dr. Kuyper met 4141 stemmen dadelijk gekozen, dus met ruim 1000 stemmen meerder heid. De Chrïstelijk-llistorischen in Ommen, die den heer Mackay tegen zijn verklaarden wil in herslemming hebben gebracht, zullen hun opzet nu wel volhouden. De „Nieuwe Rott. CL": De verkiezing te Ommen is verras send geweest, niet zoo zeer omdat daaruit de resultaten van minder goede verstandhouding onder de rech ter partijen met treffende cijfers zijn aan den dag gekomen. Althans wij zien daarin niet de voornaamste be- teekenis van den uitslag. Of de coali- tiï een christelijk-historisch man naar de Kamer afvaardigt, of een an ti-revolutionair, och, wij weten wel, dat dit zoodra de verkozene in de Kamer is, vrijwel op hetzelfde neer komt, niet waar? Maar deze verkiezing met den heer Mackay als candldaat van do christe- lijk-hislorischen, heeft nog een ande ren kant, en dien vinden wij voorals nog wel zoo belangrijk. Naar ons wordt medegedeeld is n.l. de heer Mackay aanbevolen als vrijhande laar. Aanbevolen in woord en ge schrift. Er is in het district een ver kiezingsbiljet rondgezonden, waar aan tal van predikanten hebben me degewerkt dus maar niet een ver kiezingspamflet van de eersten de besten; er komt geen onvertogen woord in voor en daarin ook wordt op de verkiezing van den heer Mackay aangedrongen, omdat hij „christelijk" is natuurlijk om dat hij behoort tot de Ned. I-Ierv. Kerk, maar ook en dit wordt twee keer met extra-groole letters vermeld wijl „baron Mackay is tegen de Tariefwet". Zie hier nu wat ons in den uitslag van de stemming verheugd heeft. Wanneer wij optellen de stemmen uitgebracht op tegenstanders van de Tariefwei: Mackay 1888, Fock 1406, Kleerekooper 306, dan is dat 3600. j Stel nu daartegenover de stemmen van den eenigen voorstander van het Tarief, den heer Van der Vegte 3440, dan komt men dus in dit oude bol werk der anti-revolutionaire partij tot een tekort van 160 voor het Ta rief. Dit is uiterst merkwaardig, en in dit opzicht is do verkiezing voor de vrijzinnigen zeer bevredigend. Pers-Overzicht DE VERKIEZING TE OMMEN. De „Standaard" schrijft: „Wat we vreesden kwam uit. In ééns zijn we er niet, en of we er in tweeën komen zullen is de vraag. Blijkbaar gingen de Vrij-liberalen op den candidaat der Christ.-Histori- sohen over. Ook dét nog: De Verkie- zingscourant voor baron Mackay bracht het stellige bericht: „Mr. Mac kay heeft de candid atuur bij nadere overweging aanvaard," eu bazuinde het op haar vier bladzijden uit, dat baron Mackay tegen de Tariefwet was. De vraag is nu: zijn deze twee berichten waar?" De a.-r. „Rotterdammer" geeft een critisch overzicht van de geschiedenis dezer verkiezing, naar aanleiding waarvan de Chr.-historischen duch tig worden onderhouden. Het blad zegt: „En nu, waarom toch al dat ge harrewar en onverzettelijk doordrij ven van den wil der Chr.-historischen? Niet bet Staatkundfg beginsel geeft den doorslag, maar enkel kerkelijke, zoo niet kerkisüsche, drij-fveeren schijnen van het begin tot het einde in het spel te zijn geweest." Wat ons, zegt „Do Maasbod:©", bij deze stemming het meest frappeert is de houding dei- 1888 christelijk-histo- rische kiezers, die, niettegenstaande het Overijsselsche provinciaal-comité der Christel ijk-bistorische Unce, in overeenstemming met bet advies van het hoofdbestuur dier unie, den anti revolutionairen candidaat had aanbe volen; niettegenstaande mr. baron Mackay zelf in het openbaar herhaal delijk had verklaard geen candadat. te wülen aanvaarden, toch weigerden hun stem aan den candidaat der anti revolutionairen te geven, en tegen al le regelen van organisatie in, op ba ron Mackay stemden 1 Het 'behoeft dan ook geen nader be toog, dat wij de houding dezer kiezers ten strengste afkeuren. Mogen onze Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen het beroep/té Kortge- ne ds. J. F. Lij sen te Ankeveen. Aangenomen, het beroep te O os ten- hout, hij Nijmegen, (toez.) de heer J. A. Raabe Jr., cand. en hulpprediker te Delfshaven; te Zutphen da. J. C. A. Fetter te Schoorl (N.-H.); te Leiden dr. D. Plooij, pred. bij do evangelisatie te Tiel. Bedankt voor het beroep te Oude Tonga (toez.) de heer J. G. R. Larig- hout, cand. te Hilversum; te de Wulp (Gr.) de heer A. de Boei*, cand. te Groningen. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd theoretisch ge neeskundig examen de Qieeren N. D. Stam, F. vau der Gugten (met te- VTedenheidsbetuiginig) en J. II. Smidt van Gelder doctoraal examen Neder- landsche letteren de heer J. Itjeshorst Jzn. doctoraal examen rechten de heer W. J al ink; candid aats-examen rechten de heer B. J. Nothorn. Utrecht. Bevorderd tot doctor In der rechtswetenschap op Stellingen, de lieer R. M. A. van Oppen, geb. te Maastricht. verleend, en dat het- belang van den dienst niet altijd bij het verleenen van dergelijke gunsten in tiiet oog wordt gehouden. De minister wijst er op, dat als re gel moet gelden, dat slechts verlof wordt verleend gedurende den lijd, dat bij het betrokken onderdeel geen miliciens onder de wapenen zijn, ter wijl ook het detachceren enz., van personeel alleen behoort te geschie den van die onderdeelen, waarbij geen militie is ingedeeld. De uitoefe ning van den practischen diienet moet meent de minister, steeds hoofddoel blijven, zoo schrijft de N. R. Cts TREKHONDEN VOOR MITRAIL LEURS. Het rapport is ingekomen van den kapitein Jhr. Meyer, van het regi ment grenadiers en jagers, <lie in op dracht had in België na te gaan de doelmatigheid van het gebruik van trekhonden bij het vervoer van mi trailleurs. Letteren en Kunst HET TRANSVAALSGHE MUSEUM. Te Pretoria is in het Transvaal- sche Museum het schilderijenmuseum geopend, samengebracht op initiatief van dr. Gunning. EEN VAN DYCK ONTDEKT? Do Berlijnsche „Hbld."-berichtge ver meldt Uit Genèvo wordt aan het „Berl. Taigebl." geseind, dat volgens in deze stad verschijnende bladen bij een be hanger aldaar een schilderij gevon den is, dat, volgens deskundigen, aan Van Dyck toegeschreven moet wor den. Het steil voor „Salome met den zilveren schotel, waarop de beul het hoofd van Johannes legt." ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Over een auto-ongeluk in de Mina- hassa schrijft men: „Een vreeselijk ongeluk heeft de bewoners van Menado in ontroering gebracht. Zaterdagavond vertrokken eenige heeren per auto naar Tondano, waar zo de mooie omstreken eens wilden bewonderen. Zondagochtend zou men het meer van Tondano langs rijden. Bij Rembokken, op den linkeroever van bet meer, overkwam den reizi gers een ernstig ongeval. Terwijl do auto in volle vaart een vrij steile helling afschoot, sprong plotseling een bund. Daardoor verlooi de chauffeur een oogenblik de macht over het stuur. De auto schoot den weg af en het ravijn in. De inzitten den werden er uit geslingerd. Een der heeren, de heer Nahuysen, employé bij de firma Ledeboer en Co., sloeg eerst met het hoofd tegen een boom aan en werd daarna onder de auto geslingerd. De dood schijnt onmiddel lijk te zijn ingetreden, want toen de andere heeren, t. w. de heer v. d. Berg, handelsreiziger,! en de hoer Klingel, mede-employé van de firma Ledeboer, van hun schrik waren be komen, vonden zij het lijk van hun ongelukkigeii vriend. Zij waren er vrijwel met den schrik afgekomen. De chauffeur liep een vr:: ernstige hoofdwonde op. Ged. Oude Gracht No. 46. munt uit door 1« kwaliteit ea goedkoopsten prijs. Wij mtearanNi. I in II 11.35 per H L. Ho. Ill 11.25 par II. Fabriek van Onze Mélange van 60 ot. li beslist niet van Natuurboter te ondersohelden. titwal titan ils iaitBB Is stad SpasrRwouderetraat 28. Beveelt zich beleefd aan in uwe gunst en recommandatie. Leid sche Roomboter f 1,60 Prima Meikboter f1,50 bij 5 pond 12 1/2 ct. korting. Uitsl. a contant. Bij deze marktprijzen is op slag onnoodig. Die in October do melkboter gebruikt blijft tot 1 Febr. 75 ct. betalen, vrij thuis. Neemt proef. Monsters gratis. Steed9 20 ct per KG. lager dan de „Sierkan". Bij: Q. P. VAN DB GEER, Kruisweg 21, Telsph. 81S Aocounft&nfs. LEERAREH M.O. BOEKHOUDEN. Opleiding Praktijk en Examens. HAARLEM. HILVERSUM. HasaolaersplelnlO. Vaariweg 43 Tel. 2124. Tol. 53©. Gemengd Nieuws gebrand volpns systaera Prof. LIEBI6, is te Bloemsndaal var- krjjgbaar bij Rechtszaken VELDWACHTERS EN STROOPER. De rechtbank te 's-Hertogenhosch heeft H. v. d. N., nachtwaker te Lommei (België), wegens poging tot doodslag, tweemaal gepleegd (schie ten op hem vervolgende politieman nen) veroordeeld tot 4 jaar gevange nisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was 3 jaar en 6 maanden. EEN VERGIFTIGINGSQUAESTIE. Do rechtbank te Assen heeft Antje P beschuldigd van poging tot vergif tiging van haar echtgenoot Roelof A., buiten vervolging gesteld, met last tot invrijheidstelling. Zooals men weet, werd zij in hechtenis genomen op be schuldiging van haar man, als zou zij in zijn soep vergiftige bestanddee- len gedaan hebben. Leger en Vloot PENSIONNEERING VAN OFFI CIEREN. De „Avp." verneemt, dat de ver wachte pensionneerïng van het aan tal opper- en hoofdofficieren eerst kan worden tegemoet gezien na aan neming van het wetsontwerp tot wij ziging der Pensioenwet voor officie ren door de Eerste Kamer. Hi-. Ms. GELDERLAND. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. „Gelderland" 21 dezer Gibraltar ge passeerd. VERLOF. Het is den minister van oorlog ge bleken, dat bij het verleenen van ver blijf aan officieren en onderofficie ren een te ruim gebruik wordt ge maakt van de bepaling, dat ook in dè zomermaanden verlof kan worden DE DUITSCHE SCHEEPSBOUW. De „Köln. Ztg." is zeer verheugd over een overwiniing di© de Duitsehe scheepsbouw behaald heeft op de En- gelsohe eu Fransche. Van de 12 torpe dokruisers die de Argentijnsche regee ring in het begin van 4910 gelijkelijk bij Duitsehe, Engelsche en Fransche werven bestelde, zijn de Duitsehe sche pen reeds sedert maanden bij de Ar gentijnsche vloot ingedeeld, doch de Engelsche werden geweigerd en door Griekenland in zijn oorlogsnood, ge kocht. Ook de Fransche schepen zul len volgens de „Köln. Ztg." worden af gekeurd. De waan, dat eer. modern oorlogs schip slechts op Engelsche werven ge bouwd kan worden, heeft hiermede een gevoeliger: knauw gekregen. Naar het blad doet uitkomen, was er ruim schoots gelegenheid voor een rustige vergelijking tusschen het werk van 5 werven en 3 verschillende landen. In elk der 3 staten werden 4 kruisers ge bouwd, hetgeen gebeuren moest in 15 maanden. Elk der betrokken werven 6pande zich natuurlijk ten uiterste in. In Argentijnsche marinekringen wordt echter erop aangedrongen, ook de Fransche schepen te weigeren. De Duitsehe voldeden niet alleen aan al le voorwaarden, maar voeren in het algemeen sneller dan was voorgeschre ven. i Ook voor de Grieksche regeering kreeg Duitsciilana een bestelling voor een pantserkruiser, waarvoor 6 En gelsche, 3 Duitsehe en 3 andere wer- I ven (een Italiaai.sche, een Fransche en een Amerikaansche), aanbiedingen hadden gedaan. ROOSEVELT is naar Oysterbay, waar hij zijn buiten heeft, vertrokken. Hij had een slapeloozen nacht doorgebracht, het geen waarschijnlijk te wijten was uan de opwinding die het vooruit zicht van de reis bij "hem had veroor zaakt. Voor het overige is in zijn toe stand geen wijziging gekomen. Monster UBsters voor d© halve waard©. Zooeven weder aangekocht een prachtige sorteering Monster-Ulsters Er mankeert niets aan; alleen de rei ziger heeft ze bij verschillende fir ma's als Monster laten zien. Het is gegarandeerd kleermak-erswerk. Te vens voorradig prachtige geregelde eat ongeregelde Demi-saisons, Cos- fcuums, Pantalons, Fietscapes, Jek- kers, Regenjassen enz. ,enz. Betaalt toch geen luxe-prijzen voor uw kleeding. Dat is geld weggooien. Die bij ons eenmaal koopt blijft be slist klant. Speciaal adres voor den Burger- en Werkman. Eén zichtzending zegt al les. Neem dus eerst een kijkje in hét reeds jaren .gevestigde kleine winkel tje, BREÉSTRAAT 9 en u zult ver baasd staan over de keuze goederen. Dus allen naar Kleermaker, Koopman in geregelde en ongeregel de Heerenkleeding en Stoffen. B8EES7RAAT 9 BBEESTRAAT Zondags tot 4 uur geopend. Vraagt zichtzendingen. STEEDS EEN GOIDI HAARD of KACHEL, WELKE OVERMATIG KOLENVERBRUIK EN ERGERNIS voorkomt. ALLE VULKACHELS VULHAARDEN CAL0RIFERES MERK „GODIN". ALSMEDE PETROL.-KACHELS te bezichtigen bij FallEENKSWEFEBSRETTIBK SPAARNE 3 0, (HOEK DAMSTRAAT) HAARLEM GEVEN STEEDS VOL DOENING en beschamen de VERWACHTE GOEDE EIGENSCHAPPEN NOOIT. Voor f 1-.75 een goh. bezending Mal ton enz. om uw wonting gezellig l« maken. 1 pr. kw. Chineesche Vloer mat, fijne mooie kleureii voor1 'slaapk. keuken enz. 3 flinke nette gangmatl. 1 sterke ideurslijkmat 80 c.M. lg., 50 c.M. br., 1- gekleurde zachte bednuil, gratis 1 fraaie wandvers. en 1 Jap. mandje a. d, lamp. Wie binnen 8 da gen bestelt ontv. nog extra 1 fr. stoel- k., 1 iampensl., 1 boodsch.m. óf 1 fL tafelkleed. Naar buiten zend. renib Mattenlator. Prinsemgr. 146, A'dani. Doelstraat 37 Haarlem. Handel in- en Herslelplaats van NAAIMACHINES. rents o pCt. m. en z. borgen. Adrai Nieuwe Groenmarkt no. 6. Kantoor geopend van 94en6—S uur. Zaterdags alleen van 9a our- Burgerlijke Stand SCHOTEN. GETROUWD: M. Abrahams en J. Slagtveld. J- P. Oosteveer en C. Bakker. BEVALLEN: II. C. KeukerParthezius, d. J- IJzerman—v. Stuiven berg, d. H. J. liouweling—Ooievaar, d. ZANDVOORT. Ondertrouwd P. Rolvers en M. van der Valk. GetrouwdA. do Wid en E. van Groen. j Bevallen J. Paap—Paap, z. I LICHT GEZOUTEN VLEESCH. Lappen en Stukjes 30 oent per 5 ons. Magere Leppen, Stukjes zonder been en Rollade! 321/, ct. per 5 ons. DOET UW VOORDEEL. A.nbevel.nd, BOSMAN'

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10