NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang. Bfo. 9001 Verschijnt dagelijks, bahaive op Zon- en Feestöagen. woensdag 23 october 48i& a HAARLEM S DAC ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van reêe's 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1.20 Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B-ij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door NederlandJ-® 50 Cts" voor 3 Plaatsingen a contant. üeïüusteeerd Xagsblad, 'voor Haarlem 0.37y2 Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. n de omstreken en franco per post „0.45 Intercommonaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. <%-QD Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EEIISTB BLAD. AGENDA DONDERDAG 24 OCTOBER. Orgelbespeling in de Groote kerk, van 2—3 uur. Schouwburg: Voorstelling door de Kon. Ver. Het Ned. Tooneel, 7 1/2 u. De Kroon: Voordrachtavond door Mevr. Anna WensmaKlaasen, 8 u. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Bioscoop Modern: Voorstellingen. KI. Vereenigüng: Bioscoopvoorstel ling. Heemstede: Gemeenteraadsvergade ring, 8 uur. Bloemendaal: Gemeenteraadsverga dering. 2 uur. Hotel Duin en Daal: Concerten. Stadsnieuws Om Ons He e n. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Pluimvee-Consulent", 1, in de ru briek Om Ons Heen. NED. R.-K. VOLKSBOND. Het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Haarlem, heeft be sloten op ongeregelde tijden een eigen orgaan uit te geven. Leden van admi nistratie en redactie zijn de iheeren: W. B. Guskens, A. Smulders, J. F. Borghouts, Th. Corstens en C. A. P. Dammers. De heer L. v. d. Berg, gees telijk adviseur, treedt als censor op. Kegel en. De kegelclub „De Waterpas" is voornemens met December een groot nationaal kegelconcours op de banen van Café Brinkmann uit te schrijven. LISA EN SVEN SCHOLANDER. Zaterdagavond a.s. zullen Lisa en Sven Scholander een liederen- en duettenavond geven in de concert zaal „De Kroon". De muz ek-critïcus van het Algem. Handelsblad schreef over hun concert van Maandag j.l. te Amsterdam o.a.: Lisa en Sven Scholander zijn de el- keu winter weerkeerende gasten, al tijd welkom tusschen de serieuze koor-uitvoeringen, gewichtige sym- phonie-concerten, en opera-iragedies in. Zoo'n luchtig avondje met caba ret-, neen, beter „suion-kunst", wie mag het niet? Eerst dachten we, Sven wordt wat ouder, hij schuift zijn oud ste en talentrijke dochter meer en meer naar voren waar niemand trouwens bezwaar tegen maakte maar neen, er gaat in den Zweed- schen salon-zanger en „uitbeelder", nog dezelfde euerg.e opleven, als hij maar 'n poosje op net podium staat, met zn aierore Zweedseho luit, die hij weer m den breeuen zwaai gal men deed. En dan verderop, over den zang van een Duilsch Kerstlied: Ook op dit moment beneersebte 'hun kunst alleu, «11e stil luisterden Wij voelden immers de zuiverheid en waarheid der uitdrukking, en de diepte dezer warm-muzikale naturen, van Lisa en Sven Soholander. Brand. Dinsdagmorgen brak brand uit tn het perceel Zuidpoldorstraat 11, be woond door M. 'lakken. Tijdens de afwezigheid der bewoners moet 6f door de nabijheid van een kachelpijp bij liet behangsel, óf doordat een vlam uit de kachel met beddengoed in aan raking is gekomen, het vuur uitgebro ken zijn. Een kamer en de gang brandden uit, eer de brandweer met drie slangen op de waterleiding het vuur bedwongen had. WONINGVERBETERING. De Haarlemsche Stichting tot Wo ningverbetering, welke zidh ten doel stelt in het kwartier aan dc Amster- damsche Vaart arbeiderswoningen te bouwen, is thans bij Koninklijk Be sluit toegelaten als stichting, uitslui tend werkzaam in het belang van de verbetering der volkshuisvesting. Het bestuur is thans voornemens, zoodra de plannen van den architect, den heer J. van den Ban, gereed zijn, aan den Gemeenteraad subsidie voor den woningbouw te vragen. Kiekjes yan 't Kantongerecht De wetgever veronderstelt, dat elke Nederlander de wetten kent. Dat is veel, zeer veel gevraagd, want ik durf gerust te beweren, dat van de bijna 6 miliioen Nederlan dersgeen enkel alle wetten kent. Zelfs de president van den Hoo- gen Raad en de Minister van Justitie zullen van alles wel een ietsje ver geten hebben. Maar in de practijk komt 't hier op neer, dat men verplicht is de wet ten te kennen waarmede men b.v. door zijn beroep mee in aanraking komt. Een boterhandelaar moet de Boter- wet kennen. Kent hij ze niet, danblijft de straf niet uit. Dit ondervond een melkslijter-bo- terverkooper te Haarlem. 11 ij was beschuldigd tegen de Boterwet te hebben gezondigd: margarine ver kocht zonder de margarine-aandui ding. 't Bleek, dat hij natuurboter met margarine vermengd bad. Beklaagde: ik wist niet, dat dit niet mocht. Je kon aan 't gezicht van den amb tenaar zien, dat hij dacht: je moet de wet kennen. Althans, die op 't vak betrekkine hebbende, dal je beoefent. 't Gevolg was, dat 't O. M. eindigde met tegen den boterverkooper 5 boete te eischen. Mr. Monnik trad als verdediger van der. boterman op. Pleiter gaf als zijn meening te kennen, dal beklaagde niet geknoeid heeft. De boter had hij wel gemengd, maar dit is niet straf baar, mits men de gemengde bolcr inaar niet aan den man brengt als natuurboter. En dit heeft beklaagde niet willen doen, getuige den prijs. Het is hier dus alleen een verzuim van den man, dat bij geen margarine bordje boven den boterpot heeft gehan gen. Pleiter eindigde met een- lichtere geldboete te vragen en met de ver zuchting, dat beklaagde door deze zaak zal hebben geleefd, dat hij be ter de weten moet bestudeeren. Maar zoo vragen we Mr. Mon nik als de menscnen zoo denken en doen, wat moeten alle advocaten dan beginnen? Er kwamen nog meer zondaars te gen de Boterwet. :t Waren allemaal kleine koopman netjes, die, blijkbaar zonder te willen knoeien, bij verzuim of vergissing, margarine hadden geëtaleerd of be zorgd, zonder de aanduiding dat 't margarine was. In de meeste gevallen werd ge- êischt 15 boete. Tegen een IJmuidenaar, die er ter zitting wat omheen draaide, werd 10 boete geëischt. Eerlijk de zaak bekennen is altijd beter enmeestal ook goedkoopcrl Als getuige-deskundige werd in de ze zaken een botervisiteur gehoord. Uit zijn verklaringen bleek, dat hij en ziji- collega's vooral onderzoeken of het de bedoeling is te knoeien. Daar toe gaat hij naar de koopers der bo ter om te hooren of ze soms voor de margarine 't geld van natuurboter betalen. Komiek was de verontschuldiging van een winkeliertje, dat geen bordje boven een vaatje had hangen. Beklaagde: 't bordje was er juist af gevallen 1 't Bleek, dat die boter voor 50 cent per pond verkocht werd. Nu daar voor zal niemand natuurboter eischen. Arm paard. Een automobilist werd beschuldigd op den hoek van den Parkweg en Bloemendaalschen weg geen signaal te hebben gegeven. Hij kwam met z'n auto van den Parkweg, van den Bloemendaalschen weg naderde een paard en rijtuig. 't Gevolg was een botsing, 't Paard moest 't in 't duel met den ijzeren concurrent opgeven. Hij lag op den weg met een opengereten borst cn een gebroken voorpoot. Dat was na tuurlijk 't doodvonnis van bruintje, dat nu al lang omgewerkt is tol bief stukjes en lapjes, die op hun beurt weer verdwenen zijn in de maag van onze stadgenooten. Maar de viervoeter kan gerust zijn, hij wordt gewroken. De koetsier en de inzittenden in 't rijtuig beweerden, dat de automobi list niet getoeterd had. De auto-man draaide er niet om heen, maar verklaarde: ik weet niet zeker of ik getoeterd heb; als je een heelen dag met een auto rijdt, toeter je zóó vaak, dat je later heusch ver geten bent of je op een bepaald punt getoeterd heb. Voor mij zelf ben ik overtuigd, dat ik wel een signaal ge geven zal hebben. De koetsier reed nog al hard en was ook aan den ver keerden kant van den weg. 't Openbaar Ministerie zei: als de automobilist een signaal gegeven had, dan zou de koetsier zeker den goeden kant van den weg genomen hebben. Ik eisch ƒ50 boete of 20 da gen hechtenis. De auto-man vond dit nog al veel. N og e en p a ar die de wet niet kennen. Eenige jongelingen hadden nesten var. fazanten en lijsters uitgehaald. Men mag evenwel geen eieren van dcor de wet beschermde vogels ver voeren. Deze jongelui werden door een wetsdienaar aangehouden, die zeker rook, dat ze eieren bij zich hadden Nu stonden de jongelui voor den kantonrechter. Een der jongens: we wisten niet dat 't niet mocht. De kantonrechter: je moet de wet kennen. Enfin, dan weet je 't nul De ambtenaar van 't O. M. vond dit ook, want hij eïschte tegen elk der jongens 6 boete. Een flinke aanval op hun spaarpot 1 Van looze visschertjes. Men kent 't aardige liedje: Des winters als 't regent, Dan zijn de paadjes diep, ja diep. Dan komt het looze vïsschertje Visschen ai in dat riet En nu stonden verschillende looze visschertjes voor den kantonrechter. Ze hadden zich bezondigd aan de Vis- scherij-wet. In de kantongerechtszaal stonden wel 20 hengelstokken. Bamboe-sprie ten in verschillende grootten. 'tLeek dc bamboe-afdeeling van 't Koloniaal Museum well Een der visschers had „gepoerd". De veldwachter Smits, van Aerden- hout, had 't gezien. Beklaagde: 't is niet waar, wel had ik alles klaar gemaakt om in de Hout- vaart te gaan visschen, maar ik was nog niet begonnen. De veldwachter vertelde 't anders, de man had wel nog niets gevangen, maar de „poer" was al in 't water. Tegen dezen visscher luidde de eisch 6 boete. Om die te verdienen moet de man weer heel wat vischjes vangen en .oopea, De andere visschers waren niet ver schenen. Die zaken werden dus niet openbaar behandeld, omdat er ook geen getuigen gedagvaard waren. Om een put. Een bejaarde Bennebroeker stond terecht wegens het niet voldoen aan een aanschrijving van B. en W. van Bennebroek, om een prïvaatput voor zijn huizen te maken. De grijsaard was doof en had zijn zoon meegebracht om hem alles in 't oor te schreeuwen. Beklaagde had oen excuus waarom hij het niet gedaan had. De Kantonrechter zei Dat is hier niet de zaak, B. en W. hebben het bevolen en als die beslissing niet aanstond, dan had men in beroep kunnen gaan bij den raad. De ambtenaar van het O. M. vor derde 150 boete of 20 dagen hech tenis. De oude Bennebroeker vond dit al lesbehalve goed. Hij zei20 dagen hechtenis... In den tuin bij mij staat een hokje, dat is wel goed om de hechtenis in door te brengen En toen nog mopperend over zijn onrechtvaardige behandeling, ging hij weg. Het gemeentebestuur had zijns inziens heelemaal ongelijk. KEES. T u r f c o 11 e c t e. De ten behoeve der Israël. Armen binnen deze gemeente gehouden jaarlijksche Turfcollecte, heeft opge bracht de som van ƒ439.90. De asphalteering. Do asphalteering der Barteljoris- etraat is geschied en de straat zal morgen of overmorgen, aldus deelde men ons mee, ook voor het rijver- keer worden opengesteld. Onder de bewoners der Barteljo- risstraat zijn er velen, die dit feit zul len vieren. Intusschen is de Telefoon-maatsch. weer met bet opbreken der straten begonnen. De Smedestraat lag vandaag aan den westkant open. Serenade. Aan het gouden echtpaar Boeree in de Lange Boogaardstraat werd Dins dagavond door de muziekvereeniging Na Arbeid Kunst een serenade ge bracht. Ongesteld. Naar we vernemen is het raadslid de heer J. H. Wclscnaar ernstig on gesteld een operatie zal waarschijn lijk moéten plaats hebben. Twee Ataxen naar Am- sterdam. Gedurende bet winterseizoen zijn 2 Ataxen naar Amsterdam gezonden, zoodat nu inplaats van 10 slechts 8 Ataxen hier ter stede dienst doen. Wellicht gaan er later nog eenige naar Amsterdam alleen de dienst bij het station blijft volledig. Poster ij en. Bij het te Utrecht gehouden eind examen voor adsislent enz., slaagde onze stadgenoot, de lieer A. Slebe. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). (Jit de Omstreken UIT BLOEMENDAAL. Onze corr. schrijft: Een eigenaardig verschijnsel mag het voorzeker genoouid worden, dat in onze gemeente het aantal school gaande kinderen zoowel op de open bare- als op de bijzondere scholen steeds toeneemt, zoodat wij wel eens door de hoofden der scholen hun ver bazing hoorden uitdrukken, waar die toeneming toch haar oorsprong in vindt. Het mag zeker een gelukkig verschijnsel genoemd worden, dat ring, als onnoodig eu te bezwarend, die de steeds toenemende klasse Yan onzelfstandige personen heeft doen ontstaan. Dez; soort van zorg ver schilt geheel van armenzorg, al lijkt ze er ietwat op. Hij ontkende, dat poll- tiekbederf aan Staatspensïonneering eigen is. Wat de kosten betreft, als de S'aatspensioi neering daarop rnocht afstuiten, ware dit de sterkste veroor deeling van de kapitalistische maat schappij. Maar het geld 161/2 naar 't Engelsche, 15.2 miliioen naar het Deensche stelsel op 70-jarigen leeftijd en 22 A 23 op 65-jarigen leeftijd is zeer wel te vinden door verhooging van de sucessie- en de inkomsten belastingen, betere schatting van de waarde voor de grondbelasting, en belasting der goederen in de doodo hand. Hij protesteerde tegen het stre ven der regeeriug om de kosten uit een protectionistisch tarief tc vinden, ten nadeele van de oecouomische ont wikkeling des lands. Spr. eindigde met bet uiten zijner overtuiging, dal de Staatspeisïoimeering, die steeds meer populair wordt, ten slotte komen zal. Hij wees de verplichte verzeke- Bloemendaal zoo goed staat aange- af. Door zijn verplichtingen niet t« schreven op het punt van onderwijs j vervullen zou de Staat zich overgeven wanneer men 's morgens eens aan de J aan bankroetiers-politiek, tram van kwart voor negen uur post- i Daarna sprak de heer Tydeman, die vat, zal het iedereen opvallen, hoeveel allereerst opkwam tegen de afjakke- kinderen van Haarlem uit hier ko- ringsmethode bij dit werk, met politie- men, terwijl van hier jongens naar en met partij-bedoelingen, vlak Haarlem trekken voor het bezoek van Gymnasium en Ho-ogere Burger school. Dat het bezoek steeds toeneemt be- dat de vóór de stembus. speelde met 21 3/7, Van Welzenbach 17 moyenne. O. K. Khouw (200) won de tweede demi-finale Yan C. J. Vrou we.; (150; met 200—142. Om den dertien prijs kampten Van Welzenbach (250) en Vrouwes (150). Eerstgenoemde won met 250110. Om den eersten en tweeden prijs kampten Robijns (300) en O. K. Khouw (200). Na een zeer spannenden kamp won Robijns inet 300—191. Robijns speelde met 1711/17 gemiddelde, Khouw met 11 15/16. De totale uitslag luidt als volgt lste klasse1 Robijns, 2 O. Khouw, 3 Th. Welzenbach, 4 C. J. Vrouwes. Moyenne-prijs Eweg; serie- prijs v. d. Erve. 2de klasse 1 Joh. H. Willem se, 2 J. Oïdigs, 3 J. Jansse. Moyenne-prijs Jansse serieprijs Willing. 3de klasse1 A. Schroder, 2 A. Po lak, 3 J. Schalk. Moyenne-prijs A", Schroderserieprijs N. Wolff. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt d« Redactie zich niet aansprakelijk. Geachte Heer Redacteur, Wees zoo goed mij een oogenblik 't woord te geven in uw blad, naar aan leiding van 't artikel van Mr. M. Slin- genberg, in 't nummer van 21 Oct. jl. Daar ik als vertegenwoordiger voor Haarlem en omstreken van de Société EEN 0NTSLAGQUAEST1E. Bij Kon. besluit is ongegrond ver wijst wel het feit, dat de nieuwe klaard het hooger beroep der gemeen- Haarlem en omstreken van de Société Christeluke school voor M U. L. O. te Huizen, tegen de beslissing van des Auteurs Compositeurs et Editeurs thans reeds 200 leerlingen telt, zoodat Gedep. Staten van Noord-Hclland, in- de Musique zal hebben te waken voor ook die school bijna vol is en men zake het ontslag van het hoofd der de belangen der bij ons aangesloten 9poedig zal moeten gaan uitbreiden. 1 0pei)bare school te Huizen, den heer °-i. i.-i. Zooals men weet is het gemeentebe- H. Geldof. stuur druk bezig, een openbare school"oedep. Staten hadden het door den voor M. U. L. O. aan de reeds be- gemeenteraad aan genoemd hoofd gé- staande toe te voegen, en zoekt het n-even ontslag vernietigd. nag naar een terrein, of heeft het niij° misschien reeds gevonden. DIEFACHTIGE VROUWEN. De zooeven genoemde Christelijke] De p^tte te Amsterdam heeft een School, hoofd de heer Houwink, heeft oo_jarjg0 werkster aangehouden, die een middel bedacht dat elders ook woonachtig is in den Jordaan, en op di d -mecscben 't mes op goed heeft gewerkt. Er zal een bazar d Nieuwtharkt aan een andere juf- Sr^r^ltrachtenlezetteri In dit worden gehouden m het Gymnastiek- f portemonnaie beeft ont-^rb^d kan Tal dadlhik dat lokaal, en een Lezing door de hoeren )d E„ü ai dere vrouw, llendnka Burdet en Thijsse, met lichtbeelden, stól'genaamd. die etencens «isleren|>l- te'lö™ terwi.1 de dames Btmm-T. Heukelom, „ch echuldie1 7instet°l ren. Zulk rondwaren als een brie- schende leeuw, zoekende wien hij zal verslinden, ligt niet in mijn bedoeling en zou ook weinig strooken met de waardigheid van 't Genootschap, dat leden, en ik mij vast voorgenomen heb dat op de nicest humane wijze te doen, kan er m. i. een van beide zijden wel willende samer werking bestaan tus schen mij en dat gedeelte van 't pu bliek, dat onder de nieuwe Auteurs wet valt. Maar daarvoor is 't noodig, dat we elkaar goed begrijpen en dat men in de eerste plaats in mij niet zie terwijl de dames Bunge-v. Heukelom, is aangehoude'ri, maakte zich schuldig Van Leeuwen—Verineys, Burdet— aan wi^eidiefstalleD, waarbij zij ge- v. d. Vliet, Du Marchée van Voorthui- bruik JUaakte van de hulp van twee sen-Wttvvaa! van Stoetwegen zich kinderen, die zij bij zicb had. welwillend belast hebben, dien bazar in elkaar te zetten, en moeite on kos ten niet hebben ontzien om den bazar aan zijn doel te doen beantwoorden. Wij twijfelen niet, of genoemde da mes zullen satisfactie van haar werk hebben. (Tel) Men sent ons uit Nieuwe Pekela: Gisteravond omstreeks half tien reed de stoomtram nadat een schip voorbij gevaren was in het Boeren- dïep. De machinist en de stokers sprongen er tijdig af. Persoonlijk© ongelukken hadden niet plaats. Sport en Wedstrijden HEEMSTEDE. Ernstig rüwielongelnk. Nader mekit men ons: Gisteravond om 7 uur werd aan den Glipperweg 1© Heemstede door den fietsrijder p. van Aar, aangere den d© 63-jarige bloemistknecbt J. Wensveen alhier. Dez© slceg achter over en bleef bewusteloos liggen. Dr. Kouwenaar van ners uu een uw.BK v"v/u verkend© 'Ie eerste hulp. Hij consta- eevaI!eTI Beide inzittenden wer- teerde een verwonding aan het ach- den g^d0Od. LUCHTVAART. EEN BALLON-ONGELUK. Duitsche ballon „Reichsflug- verem" met den ingenieur Gericke en Bennebroek lm*- Stichler aa" boord, i_s bij Spans- berg uit een hocgte van <000 M. om- terhoofd en aoivtte overbrenging de Maria-Stdchting te Haarlem nood zakelijk. De toestand is hoogst zorgelijk. halfweg. De chauffeur van den heer Mel- chior, arts alhier, had ihet ongeluk dat bij het vullen van 't benzinereser- voir een paar druppels benzine op een daarbij 6taand lampje vielen; de ge heel© bus benzine geraakte daardoor iin brand, doclh gelukkig wist hij dat brandende voorwerp nog naar bui ten te werpen; zijn beide handen wer den evenwel deerlijk gebrand. sassen;heim. Men meldt ons: De heer Kruyff heeft gisteravond in de raadszitting na een onaange naamheid met den burgemeester, ontslag genomen als lid van den raad van Sassertheim. Binnenland TWEEDE KAMER. Men seint ons De heer Vliegen zette zijn rede voort en betoogde de noodzakelijkheid van Staatsj>ensioi neering als een billijke eisch der arbeidsklasse, voortvloeien de uit de behoefte om voort te bestaan ook na verlies van het arbeidsvermo gen. Lasten daarvoor behooren niet op den arbeider, maar op de kapitalis tische maatschappij gelegd te worden, ik vertegenwoordig. De heer S. zegt terecht, dat zooiets hem niet erg sym pathiek zou schijnen. Een fout was het, dat in de door mij verspreide circulaire niet gespreken werd van art. 50 der nieuwe Auteurs wet. waarin staat, dat hij, die vóór 1 Sept. '12 op de toen geoorloofde wijze eenig weik van letterkunde, weten schap of kunst openbaar maakte, dit alsnog gedurende twee jaren na in- werkingtredin": der wet, dus tot 1 Nov. '!4 mag blijven doen. Hoewel ik de steller van die circulaire niet ben, deel ik door de verspreiding ervan in de verantwoordelijkheid voor dia fout. en ondervind er de onaange name gevolgen van. Want Mr. S., en waarschijnlijk velen met hem, zien daarin opzet, om liet publiek van die inderdaud belangrijke bepaling onkun- dig te laten. En dat is, men geloove niij op mijn wcord, de bedoeling niet geweest. Aan allen, die bij mij om ïn- Uit het onderzoek is gebleken, dat het ongeluk te wijten is aan onoor deelkundige bediening van den ballon o ('t opentrekken van de scbeurbaan. in-1 lichtingen geweest zijn, heb ik boven stede van 't ventiel). Men vermoedt, genoemd artikel meegedeeld en hun dat Gericke, die een zeer bekend terdege gewezen oo de belangrijkheid aeronaut was eo van wien men een daarvan. Mr. S. kon dat niet weten, dergelijke fout moeilijk kan veronder stellen, op de groote hoogte bewuste loos is geraakt, en dat daarna Stieh- ier bij vergissing aan het verkeerde touw heeft getrokken. DOODENLIJST VAN AVIATEURS. De Fransche vlieger Lacombe is bij een vlucht bij Mussidan uit een hoog- -an 150 M. gevallen. Hij was on middellijk dood. VOETBAL. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Het Duitsche elftal, dat op 17 Novem- „er a. s. te Leipzig tegen Nederland zal spelen, is als volgt samengesteld Doel Löhmer (M. Gladbach). Achter Diemer en Röpnack. Midden Ug:, Breunig en Bosch. VoorWegele, Förderer, Jager, Kipp en Gabelein. De wedstrijd zal geleid worden door den Hongaarschen scheidsrechter den heer Herzog. In verband met dezen wedstrijd zijn op Zondag 17 November van 's mid dags 12 uur af alle andere voethal- wedstrijden iu Leipzig en omgeving verboden. BILJARTEN. WEDSTRIJDEN VAN K. R'. X. S. De handicap-wedstrijden van K. R. A. S. werden gisteren beëindigd. Voor de eerste afdeeling won Robijns (300), in d© eerste demi-finale Van Welzen bach (250), met 300-221. Robijns maar na lezing van 't bovenstaande zal hij wel willen erkennen, dat er ie dezen opzichte geen plaats voor wan trouwen jegens mij meer kan zijn. Zonder aarzeling onderschrijf ik zijn woorden „Niemand betalc auteurs rechten vóór 1 Nov. '14 voor eenig ver lof tot 't opvoeren of ten gehoore bren gen van muziekstukken, waartoe men gerechtigd was onder de oudo Auteurswet en welke h ij vóór 1 Sept. '12 ook opgevoerd beeft." ('t Gespa tieerde „hij" is van mij Mr. S, schreef „men"). Mr. S.'s waarschuwing „Men beta- le in 't algemeen aan niemand, die niet afdoende aantoont 't recht te be zitten, verlof voor publicatie te geven" moge goed bedoeld zijn, ze deed mij toch onaangenaam aan. Misschien ver gis ik me hierin, maar :t lijkt me, als of hij daarmee wilde zeggen „Onder zoek eens goed. of die vertegenwoordi ger wel is de man. voor wien hij zich uitgeeft er loopt tegenwoordig zoo veel kaf onder 't koren." Hierop kan ik alleen maar antwoor» den Mijn legitimatiebewijs ligt voor iedereen ter inzage. Met dn r.k voor de verleende plaats ruimte, Mr. de Red., achtend, P. J. C. PAULEN, Correspondent voor Haarlem en omliggende gemeenten van de Socié'é des Auteurs, Compo siteurs et Editeurs de Musique.-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1