Mevr. G. v. d. BRINK, Binnenland HOFBERICHTEN. De Koningin-Moeder, die haar te rugkeer naar de residentie van haar builenlandsclie reis enkele dagen vervroegd had, kwam gisterenavond te 's-Gravenhage aan. De Prins, vergezeld van zijn adju dant, jhr. Van Suchtelen van do llaa- re, begroette II. M. op het perron vóór de koninklijke wachtzaal, waar II. M. ook ter verwelkoming aanwezig .vond den grootmeester van haar huis jhr. De Itanitz, den gouverneur der residentie, generaal Do Meester, en den burgemeester jhr. mr. dr. Van Karoebeek. De begroeting lusschen de Ko ningin-Moeder en den Prins van zeer hartelijk. Na zich met bovengenoemde autori teiten enkele oogenbiikkeii te hebben .ben onderhouden, reed II. M. naar hét paleis in het Voorhout. De Prins, die generaalsienue droeg, keerde iri sijn auto naar het paleis in het Nóordëihde terug. EEN GESCHENK VOOR 1IET VREDESPALEIS. Ilet Committee of the Peace Socie ty heeft besloten een marme ren buste van nu wijlen Koning Ed ward aan het Vredespaleis te schen ken. De buste, die treffend gelijkend moet zijn, is het werk van mr. A. Bruce-Joy. De totale 'kosten zullen 300 pond bedragen, van welke reeds 250 pd. door Sir William Mather werd toegezegd. (Vad.) UIT DE STAATSCOURANT. Bij koninklijk besluit is aan J. Feonstra, op verzoek, met ing. van 1 Febr. eervol ontslag verleend als no taris té Metslawier. Is aan mej. Th. M. Bertcls vergun ning verleend tot liet geven van L. O. - Is verlof verleend tot het aannemen der onderscheidingsteekenen, achter hunne namen vermeld, aan G. E. If. Tutein Nolthenius, Apeldoorn, opper houtvester van de Koningin, comm. tier Orde van de Kroon van Bel gië; dr. C. A. Verrijn Stuart, hoogt, te Groningen, comm. der Orde van de Kroon van Italië; mr. A. J. E. A. Bik, lid van den Gemeenteraad van Den Haag, ridder Legioen van Eer; S. Bonma, ing. der stad Groningen, rid der 4e kl. Roode Adelaar van Prui sen; L. J. R. Schoepp, Maastricht, ridder der Orde van Leopold II; J. Rcinink, Groningen, G. Zoet en J. C. T. van der Meer, 's-Gravenbage, Offi cier d'Academie; J. van Ocrs. G. W. Princée en E. V. Tervooren, allen Vught, het kruis „Pro Ecclesia et Pontifice"; P. May, bankier, Am sterdam, officierskruis Franz-Joseph- orde; II. L. Gerhard, 1ste lakei van de Koningin, te 's-Gravcnliage, zilv. mod. van Denemarken; T. Jansen, le lakei, 'garderobier, in dienest van den Prins 'der Nederlanden te Ilet Loo, I-I. J, van der Burgh. lakei in dienst van de Koningin te 's-Gravenhage, beiden èere-medaillc in zilver, der Fransche Republiek. Stadsnieuws Veranderde t o e s ta n d e n. Gingen tot dusver arbeiders in de omgeving der steden daarheen orn te werken, vanhier zijn nu een'honderd personen werkzaam aan de suiker fabriek te Halfweg, die meerendeeis per gereserveerde electrisuhe tram dagelijks op en neer gaan. Het Tooneel DE ZWARTE HAND, Klucht in 4 bedrijven door het - liollandsch Tooi-eelgezelschap. De heer Amadeus Wmipfelsheimer, de hoofdpersoon uit de gisterenavond in de Kroon gespeelde klucht, is een slachtoffer van de prikkel-lectuur1 ij heeft zooveel Sherlock Holmes avontu ren gelezen, dat hij ten slotte meent zelf detective te zijn. Amadeus sluipt tot grooten schrik van zijn vrouw en zijn kinderen zijn huis binnen, nu eens vermomd als 'n ouden bede laar, dan weer als 'n haveloozen „scharensliep", om op een ander oogenlïlik plotseling uit den schoor steen te komen vallen, juist op het óogenhlik, als zijn knecht, op last van zijn tot wanhoop gebrachte eebt- genoote, alle detective-verhalen op den haard heeft gegooid. Amadeus Is zich bewust geworden. <lat hij Sher lock Holmes kan overtroeven hij plaatst advertenties in de kranten, dat iiij als geheim agent de 'gangen van moordenaars, dieven, bruidegom- men en ander gespuis kan nagaan en hij is heelemaal zijn hoofd kwijt, als hij leest van de zenuwschokkende gru- deldaden der bc-iuchte moordenaars bende „De zwarte Hand". Maar Amadeus wordt van zijn kwaal, die verfoeilijke detcctivo-maii'e radicaal genezer door zijn aanstaan den schoonzoon, Dr. Paul Steiner. Paul brengt hem in den waan, dat „De zwarte Ilund" samenkomt in hot café „Schnorr' daar zal hij de meest vermetele dieven en inbrekers met eigen oogen aanschouwen, daar zal hij' de hand kunnen léggen op drie-dub bel© moordenaars.. Amodeiis gnuift van plezier, maar als hij 's avonds op liet „apachen-bal" van de studenten verschijnt, zakt al zijn speurhonden- •moed in zijn bottines. Wanneer hij 't -wachtwoord moet geven, kan hij nau- „welijks adem halen en stottert hij j „a-a-a-asirna I" en als de Zwarte Hand .even later in haar griezeligrgéheim- jzihnige in het dói.ker" gehouden ver gadering besluit om wraak 'te nemen op Amadeus Wimpfelesheimer, den ge vaarlijken amateur-detective, en hij het vonnis door allen hoort uitspre ken „de dood do dood de dood!" valt hij bijna van zijn stokje. Ama deus wordt door het lot aangewezen om zich zelf lnhhen 24 uur om zeep te .brengen dat is to veel voor hem cm hij ontvlucht achtervolgd door heel de Zwarte Hand en tal van agenten al paffende met zijn met losse patro nen geladen revolver deze plaats van schrik en verderf. Hoe het verder met hem afloopt? Ik weet het werkelijk niet. Ik ben den draad van het'verhaal in het derde bedrijf waarin Amadeus in ieder menscli oen lid van do apachen-bende ziet kwijtgeraakt. Ik herinner mij alleen, dat aan liet slót van dio aclo Amadeus als vrouw verkleed door zijn huis holt en dat zijn eeiitgenoote en zijn twee dochters in zwijm liggen. Men moet het zelf maar gaan zien hot was potsierlijk en in zijn onschul dige malligheid ook heel vermake lijk. Tranen heeft het publiek gelachen om deze dolle klucht en wij willen wel bekennen, dat wij herhaaldelijk moe hebben gelachen. liet is alles wel laag bij den grond, maar men be hoeft zich om zijn lach geen enkele maal te schamen, en dat is voorwaar in dezen tijd al een zeer groote lof voor een dergelijke mop. Het liollandsch Tooneelgezelschap van hel Grand Théatre le Amsterdam speelt deze „sensatie-klucht" zeer vermakelijkde acteurs en actrices hadden blijkbaar zelve pleizier in deze dolle, uitgelaten gekheid. Vooral de hoor Van Dommelen was heel grappig als Amadeus, het slachtoffer van Do zwarte Hand, en de overige leden van het gezelschap stonden hem góed ter zijde. Voor hen, dio eens 'n avondje vroolijk „uil" wenschen le gaan, is I Do Zwarte Hand 'n pracht-stuk. Men ga dat zien! Lachen! Lachen! Lachen! J. B. SCHUIL. Baden. In hel. dmichebadbuis aan den Kou- denhorn zijn in de afgeloopen week 637 baden genomen; in dat aan bet Leïdscheploin bedroeg dit aantal 6fi3. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Zondag aanstaande zal de tentoon stelling van Silhouetten voor 't laatst geopend zijn en zullen vervolgens de verschillende knipsels en teeken rwgen weder aan de inzenders worden te ruggezonden. Zaterdag 2, Zondag 3 en Maandag 4 November zal in het Museum eene tentoonstelling van Kunstnaaldwer ken in verschillende technieken, ver vaardigd onder leiding van mejuffr. Margaxetha Ver wei j, gehouden wor den. OVER VOGELS. We ontvingen van de firma P. Sluis te Amsterdam oen brochure „Karner- en Volièrevogels", een kleine verhan deling over voeding, verzorging, huis vesting, teelt en ziekten van de mees te vogels, die in kooien en volières ge houden worden, geïllustreerd met. af beeldingen van de meeste kanarieras sen, inlandsche en builenlandsclie vo gels en papegaaien. Deze brochure is tevens een prijscourant van dezp. be kende zaadhandelsfirma. Voor lief hebbers, die het gratis kunnen verkrij gen, is het een nuttig boekje. CENTRALE RAAD VAN BEROEP., (0 n gevallen verzekering. Tn de te Utrecht gehouden zitting heeft de uitspraak plaats gehad in de volgende zaak Hooger. beroep van de Rijksverzeke ringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, waar bij met vernict.ging eener beslissing van de Bank, die. ingaande 12 Februa ri 1912 een rente tocKende naar 40 pCt. invaliditeit ad 0.56 per werk dag, aan L. B., metselaar te Haarlem, is toegekend een rente van 0.70 per werkdag, maar 50 pCt. invaliditeit, ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan de lial3 van het linkerdijbeen werd gebroken. De Centrale Raad ver nietigde de uitspraak en handhaafde de beslissing der Bank, GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 30 October 1912, des vcornniddogs ten 10 ure, in de Slatenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zuilen aan de orde worden gestold: 1. Mededeelingsn en ingekomen stukken. 2. Behandeling ontwerp-begrooting inkomsten en uitgaven der gemeente, dienst 1913. MAATSCII. TOT VERBETERING DER HUISVESTING VAN MINVER MOGENDEN TE HAARLEM. Men schrijft ons: In de gisteren gehouden tomieene jaarvergadering werden de balans en de winst en verliesrekening over het boekjaar 1 Mei 191130 April 1912 goedgekeurd en het dividend vastge steld op 2 1/4 In den loop van hel jaar zijn de nieuwe huizen in de Kerk hofstraat en in de Janssen van Raaystraat in gebruik genomen en is laatstgenoemde straat voor 't verkeer geopend. Voor de woningen was bui tengewoon veel aanvraag. Overle den zijii de heeren Commissarissen Mr. N. G. Cnoop Koopma:i3 en Mr. F. R. CrommeJin,.wier plaatsen iugo- noincn werden door de lieeren li. L, Janssen van Raay en P. li. Cruari- dijk. Als voorzitter en bestuurslid trad af de heer 11. L. Janssen van ltoay, de ojirichler en de onvermoeid- werlizonie kracht der vereeniging, welke in dezen energieken strijder voor de verbetering der volkshuisves ting, zeer veel verliest. Het voorzit terschap werd overgenomen door den heer Dr. 1-1. D. Kruseman. Tot be stuurslid wérd gekozen mej. A. Hes- séliiik, deze mede als secrelarésse, in de plaats van Mr. W. Cnoop Koop- mans-, die als zóódanig werischte af te treden. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Er is in Duin en Daal 1 "na reen Stukje land meer te vinden, waar niet de oen of andere tak van sport wordt beoefend. Ook het - rachtige weiland van hotel „Duin en Daal" is Oil zoodanig verhuurd aan eenige jongelui uit liet Bloemend. Park en zal in gebruik worden genomen als hockeyveld, 't Is jammer voor dc obkvtuirs, die daar op een paal een nest hadden cn jaarlijks eenige jon- .-■• L machten, want ze' zullen nu bij hun terugkomst ontwaren, dat ze van de oude woning beroofd ziju. Gevonden cn terug te bekomen: Aan den politiepost te Blo&mendaal, een bloedkoralen halskettinkje met gou- den slotje, een mandje en een sleutel tje, waarop no. 83; bij K. Bredcmeijer, Midden Duin cn Daalschcwcg 5 te Bloemendaul, een vul fieri hou der, bij J. Pijl, Blcemendaalscheweg to Bloo- mendaal, een daniesportemonnai© mot ongeveer f 2.59; aan het bureau van politie to Overveen, een sjaal, bij II. Corsten, Rollaindspaxl 49, ta O ver veen een kielllukje met medaillon, SCHOTEN. Vergadering var; den raad der ge meente Schoten, op Dinsdag 29 Octo ber 1912, des namiddags te 7 1/2 uur. Aan de orde is 1. lxigckomci stukken. 2. Advies op het voorstel der raads leden A. Poth, N. Cobelens en P. Boxs. 3. Benoeming personeel Herhalings school. 4. Voorstel wijziging verordening op de heffing van straatgeld. 5. Aanbieding suppletoir© begroo ting, dienstjaar 1912. 0. Behandeling begrooting Burger-; lijk Armbestuur. Idem, idem Gasfabriek. idem, idem Gemeente. Tot baas-fitter der gem. r-asfabrick alhier is benoemd de heer li. ilu- brechtse van Almelo. HILLEGOM. HET WATERLEIDING-VRAAGSTUK. liet bestuur der Vereeniging „Mid denstand" interesseert zicli zeer voor het hangende plan om een gemeen schappelijke waterleiding voor Hille- gom, Lisse en Sassehheim te stichten. Er kon weliswaar niet gezegd worden dat genoemd bestuur onvoorwaarde lijk voor de wateiTeiding is, want zijn pogingen om in conferenties met het bestuur dei' vereeniging van huiseige naren en met de aterleiding-commis- sie meer- voorl chting te verkrijgen, iierusteu in hoofdzaak op dc vrees, dat het tegenwoordige plan aan dc ge meente te veel geld zal kosten en op den middenstand zwaar zal drukken. Maandag a. s. zal er door genoemde besturen en leden van do waterleiding- commissie weer vergaderd worden. Nieuw kerkorgel. In dc Gc-ref. Kcrlt alhier wordt een nieuw orgel geplaatst, liet wordt bo ven het spreekgestoelte gebouwd en dcor wegneming van het oude instru ment op de galerij, is daar gelegen heid ontstaan om meer zitplaatsen te maken. VELSEN. Gemeenteraad. A.3. Woensdag 30 October 1912, nam. 1 1/4 uur zal de vergadering van den Raad worden voortgezet tor behandeling van de gemoenlte-bogroo ting. HAARLEMMERLIEDE c.a. De burgemeester dezer •gemeente, J h r. nvr. E. H. E. Tod ing van Berk hout, steil Dinsdag a.s. des namid dags te 2 uur de ingezetenen :,j.n de gelegenheid ten raaclhuizo te Half weg afscheid van hem te nemen. Woensdagmiddag 'biedt bij den ge meenteraad, den gemeente-oanhtona- ren en leden van het Burgerlijk Arm bestuur aldaar eon lunch aan. SPAARNDAM. I-Iet bekende huis met loods waar in de ontvanger dezer gemeente, de heer MelcMor en zijne zuster nu bij na 2 jaar geleden werden vermoord, is in eigendom overgegaan aan de af- deelinig Spaaravvoude van den Boe renbond. Scheepswerf. Vanwege de scheepstimmerwerf ..Hollandia" aan het Noorder-Spnar- ne, zal een tweede werf worden ge bouwd op een daarvoor zeer gunstig gelegen terrein, eveueens aan liet Spaarne onder Spaarnwoude bij Spaarndam. HAARLEMMERMEER. Gouden i ledaillc. Aan den conducteur der artillerie le klasse W. P. Reiisc-u, fortwachter aan fort Schiphol,'in deze remeentc, is de gouden medaille voor 36-jarigen trouwen dienst uitgereikt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h 30 Cts. per regel. Copseiièï*©, Keizersgracht 717 A'cïam. T0B0?. H7S11 Ateliers vossr reparation Pers-Overzicht DE VRIJZINNIGE SAMENWERKING Verschillende bladen geven over 't concentratie-program (zie vorig num mer) hun meeningen te kennen. 't A 1 g. Handelsblad schrijft 0. a.; „Met groote waardeering hebben wij kennis ger.omen van den inhoud van het schrijven door (1e drie vrijzin nige fracties leed doet het ons don goeden historischen naam „libcrulen" op zijde te zien zetten aan do afdee- lingen gezonden. Waardeering slechts in de laatste plaats, omdat do over eenstemming, die uit dit schrijven blijkt, liet gevolg moet zijn van veel geduld en den errstigeii wil óm bij zooveel dat vereent, zooveel dat de drie vrijzinnige partijen in hun begin selen en in hun idealen gemeen heb ben, de punten die verdeel in.er bren gen achter te stellen waar en voor zoo ver.eigen beginselen dat niet onmoge lijk maken. Wij hebben in do eerste plaats daar om het strijdpregram dor liberalen en de verklaring die daaraan voorafgaat met ingenomenheid begroet, omdat do beginselverklaring, do uiteenzetting van de idealen waarnaar do veroonig- de vrijzinnigen streven willen, ons zeer gelukkig lijkt, en omdat op die basis eeri parlementaire arbeid rijk aan goede vruchten voor ons volk en onze sociale en economische ontwik keling, mogelijk schijnt. Eèn verklaring als doze is ©en com promis. Wanneer één der samenwer kend© partijen het alleen te zeggen had, zou- wellicht menige zin in de verklaring ar.ders luiden. Doch zoo, als het woord door de besturen ge sproken thans luidt, moet ieder vrij zinnig© zeggen; een regeoring, een parlementaire fractie, die op deze wij ze on uaar die beginselen werkt en streeft, kan ik steunen; zij helpt duit- haar arbeid ook mijn denkbeelden eu politieke wenschen voortuit bren gen". „Zonder een loyale opvatting van het to zamen opgestelde programma, beteekent het samengaan mets. En wanneer in de kiesveroenigingen mocht blijken, dat dit program slechts uit opportunisme tijdelijk hij de ver kiezingen werd gesteund, met de be doeling later door chicanes eigen zin weer door te drijven, dan zou elke be- teekenis en elke waarde van do ver kregen overeenstemming verloren gaan. Wij hopen daarom, dat de geest die de leiders van de partijen bezield heeft de overtuiging dat bij de tegen woordige politieke verhoudingen in Nederland men eigen beginselen hel beste dient, doo niet naar bereiking van alle politieke wenschen te stre ven, ook bij de kiezers wakker mo ge zijn. Een eerlijke, kracliuge samen werking is ncodig ten einde in 1913 een parlementaire meerderheid te krijgen die goed en vruchtbaar werk kan doen en een einde kan maken -aan de noodlottige en rampzalige regeering die de sc.ciale en economi sche grondvesten van aozon staal tracht te bederven en vernietigen". Het „Vaderland" schrijft: Met groote \oldoening zal ongetwij feld door het vrijzinnige deel van Ne derland kennis worden genomen van dit program, dat niet alleen den ge- meenschappelijkecn band bij den ko menden verkiezingsstrijd zal vormen, anaar ook een basis zal zijn voor het reg&eringsprograra, indien de uit slag van die verkiezingen gunstig mocht wezen voor de vrijzinnigen. Het ligt voor de band, dat, om dit resultaat te bereiken, langdurig en omzichtig overleg is noodig geweest, en dat ieder der drie vrijzinnige groe pen de een of andere concessie heeft moeten doen ter bereiking van hét gemeenschappelijk doel. Wij gelóoven echter, dat er voor 'h©n, dl'.e met ons een vooruitstrevend) vrijzinnige politiek zijn toegedaan, re den is, om tevreden te zijn, al heeft men ook van deze zijde; een deel van zijne wenschen m-oeten" prijsgeven, 1) e T ij d schrijft Wij plaatsten boven dit stuk 'de woorden „Acte van Beschuldiging", omdat het grootste deel van het schrij ven inderdaad het karakter daarvan draagt. Aangeklaagden zijn de Regeé- ring, de Rechtsche meerderheid in de Tweede Kamer en in de Eerste Kamer en de Rechtsche dagbladen, voor zoo ver zij medeplichtig zijn aan de in 19U9 onder de groote meerderheid der kie zers heei'scbende opinie, waarvan de uitspraak in Juni het gevolg was. Natuurlijk wirdt liet vonnis niet voltrokken vóór er van de zijde der beschuldigden eenige pleidooien wor den gevoerd. De gelegenheid om deze te leveren is er nu. Voorshands zij hier opgemerkt, dat de hooge toon van dit stuk ons weinig gepast schijnt. Een liberale coalitie, die zegt strijd te wil len voeren niet alleen tegen de Rech terzijde, „maar evenzeer tegen de so ciaal-democratie", en die niettemin is aangewezen om grootendeels te leven van de genade ol ongenade dier so ciaal-democratie, make zich geen illu sie, dat rnen overal in den lande haar leiding zal aanvaarden, zelfs al beslui ten de af deelingen der diverse bonden tot samenwerking. DE S. D. A. P.' EN DE SAMENWER KING LINKS. De Kameroverzicht-schrijver van 't Alg. Handelsblad schrijft De heer Troelstra heeft al vast me degedeeld, wal de prijs is van de so cialistische stemmen hij de herstem mingen Algemeen kiesrecht en de molie-Troelstra. Wel, wij denken zoo, dat menig vrij zinnig politicus, bij het hooren van dezen prijs, gedacht zal hebben Jon gen, jongen, dat valt mee I Niet eens een bepaald stelsel van Stuatspen- sionneerins, maar niets dan de nood maatregel van art. 357 uit het ont- werp-Talma het terstond helpen van de thans 70-jarigen dat is waar lijk niet te duur. Het is een koopje. En waarlijk, het is schappelijk. De heer Troelstra. dit in zich de merk waardige vereeniging toont van een zeer principieel strijder met een R e al p o 1 it'i'k e r hoe jammer, dat hij niet eens achter de groene ta fel kan staan; wij hebben zoo weinig ware staatslieden heeft wel begrepen, dat hij liet don vrijzinnigen niet al te lastig moest maken. De re devoeringen.van do heeren. Bos, Tyde- man en Patijn zullen hem zeker, niet minder dan de overeenkomst op dit punt, ook de verschillen hebben doen zien, die er nog tusschen de vrijzinni gen op 't stuk van sociale Verzekering bestaan. Nu is het zeer wel mogelijk, dat do drie algenieene partijvergade ringen, die eerlang zullen gehouden worden, de noodige klaarheid bren gen, die thans nog maar al te veel ont breekt. Maar 't kan ook wezen, dat dit niet geschiedt en dal cr geen alge meen-vrijzinnig verzekerings- on vor- zorgingsstelsel voor den dag komt. De daaraan gewijde zinsnede in liet con cept-concentratie program is in elk ge val zéér vaag, wat den aard en het bedrag van de Staatsuitkeering be treft en komt overigens, wat liet daar omheen to passen kader van verzeke ringen betreft, liet dichtst bij de wen schen van den heer Tydernan. Kerk en School NI'O. HERVORMDE KERK. Beroepen te Oude-Tonge ds. B. van der Wal te Hoevelaken; te Marurn ds. N. W. Posthumus le Eijsden. Bedankt voor liet beroep te Mont- foort, dr. J. M. Pk. Schippers te Ede. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Wateringen en te Soest, de lieer R. E. van Arkel, cand. te Jutphaas, CHRIST. GEREFORM. KERK. Aangenomen liet beroep naar Broek-op-Langendijlc door ds. J. de "Bruin te Zwolle. üteomvaartherichtcn TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Gorontalo, v. Rotterdam n. Java, arriv. 25 Oct. te Port-Said. Het st. Tamiboira, v. Java naar Rot terdam, pass. 25 Oct. v.m. Ouessant en wordt 26 Oct. des avonds hier ver wacht. Het st- Go en'l oer, v. Rotterdam n. Java, pass. 25 Oct. Pcnicho. Het st. Tamariiula, v. Rotterdam naar Java, pass. 25 Oot. Gibraltar. Hot st. Oranje, v. Batavia naar Amsterdam, verteok 24 Oct. v. Colom bo. Het st. Billiton, v. Amsterdam n. Batavia, pass. 25 Oct. Kaap Cnrvoei- ro. Hét st. Noordann verte. 26 Oct. v.m. v. Rotterdam naar Now-York. Het st. Maartensdijk (Nopt. Lijn), v. Baltimore on Newport News naar Rotterdam, pass. 25 Oct. nam. 2 uur. 30 min. Prawlepoint. Het st- Sharislan, v. Boston en PhJadelplkia naar Rotterdam, pas. 25 Oct. nam. 2 u. 45 nun. Scally en nam. 6 uur Lizard. Hot st. Lord Sefton (Burg Lijn) ar riveerde 25 Oct. v.m. van Rotterdam via Hamburg to Svannah. Het st. Rijnland, v. Buenos-Ayros n&av Amsterdam, pass. 25 Oct. Oues sant. Het kt. Shira, v. New-Orleans naar Rotterdam on Amsterdam, pass. 25 Oct. Wight. Met stoomschip Sarpedon arriveer de 23 October van Amsterdam en Li verpool te Batavia. Ilet stoomschip Zijldijk, van Boston naar Rotterdam, vertrok 24 Oct. mm. van Philadelphia.. Het stoomschip Gorredijlc, van Rot terdam via Havre naar Cuba, Mexico en New-Orleans, vertrok 25 October van Antwerpen. Hol stoomschip Rijndam arrviecrde 25 October van New-York lie Rotter dam. liet stoomschip Koningin, der Ne derlanden, van Amsterdam naar Ba tavia, vertrok '24 October van Genua. liet stoomschip Karimoen, van Ja va naar Amsterdam, vertrok 23 Octo ber van Padang. Het stoomsciiip Prins Frederik Hendrik vertrok 25 October van Am sterdam naar Paramaribo. Het stoomschip Zoelandia-, van Bue- nos-Ayres naar Amsterdam, vertrok 24 October van Vigo. Het stoomschip Malang arriveerde 25 October van Rotterdam te Ham burg. liet st. Kambangan, van Amsterdam naar Batavia, pass. 23 Oct. Porim. Het st. Djebrcs, van Hamburg en Ai twerpeu naar Java, pass. 24 Oct. Portusato. Het st. Uranium vertrok 24 Oct. v. New-York naar Rotterdam. PttEMKBElWltN ZONDAG 27 OCTOBER. EGLISE WALLONNE. 10 1/2 heures. Mr. A. Chouillet, pasteur a la Haye. GEREFORMEERDE KHRK« Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 'a Avonds 5 1/2 ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZEil-KEKiL (Klein-II ailigland) r Voorm. 40 ure, Ds. Tiiibeu. 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Tibben. NOORDERKERK (Ridderstraat). Voorin. 10 ure, Ds. W. Ringnalda. Nam. 6 ure. Ds. W. Ringnalda. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraal). Voorm. 10 ure, Ds. Geels. 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Geels. LUTHERSGHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. Schade van Westrum. DONDERDAG 31 OCTOBER, 's Avonds S ure, Ds. de Mo ij ©re en Ds. Schade van Wesiruni. Ilerdenfcing der Kerkhervorming. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Plantonga. De opbrengst der gewone kol lekte Cn de bussen na de Godsdienstoefe ning gehouden, is bestemd voor de NedorlandS'Clie G ustaaf-Adolfvereenl- ging. REMONSTRANTSCH- GEBEFORM EERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Bakker, Herv. pred. te Zwolle. Namiddag 1 ure, Zondagsschool in do Kerk. DONDERDAG 31 OCTOBER, 's Avonds 8 ure, Ds. llaentjens. Hervormingsdag. KERK DER BROEDERGE' ENTE. Voorm. 10 ure, Ds. Hellström. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN lil het GEBOUW VAN DEN PRO TESTANTENBOND. Voonm. 10 ure, Dr. C J. Niemeijer, uit Bolsward. DONDERDAG 31 OCTOBER, 's Avonds 8 ure, Ds. J. van Loenen Martinet, nit Bussum. Herdenking van do Kerkhervorming. Zang van de dames R. d. K. en M. H GEMEENTE VAN GEDOOPTE CHRISTENEN. Lokaal Lange Wijngaardstraat 2g Voorm. 10 ure, Upenb. Sameuk.; 's Midd. 12 ir, Zondagsschool, 's Av. 5 1/2 ure, Ds. B, Planting. Dinsdagavond 8 ure, Repetitie van) het Zangkoor. Woensdagavond 6 uur. Kl. Meisjes- Vereemging. Woensdagavond 8 ure, Jongedoch- ters-Vereeniging. Donderdagavond 7 1/2 ure, Knapen- vereeniging. EVANGELISATIEGEBOUW, Jacobijue8traat 20. Voorm. 10 ure, de heer J. M. Sl.raub, uit Zeeland, 's Middags 12 uur, Zondagsschool.' Nam. 6 ure, de heer G. K. Eger, uit Schoten. Maandagavond 8 1/2 Zangrepetitie. Duisuugavond 8 1/2 uur. Bijbelbe spreking. Woensdagavond 8 uur, Naaikraas. Donderdagavond 8 1/2 ure, Bid- stond, HAARLEMMERMEER. NED. HERVORMDE GEMEENTE, Hoofddorp: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Bax, Nam. 2 uur, Geen dienst Lijnden: Voorm. 9 1/2 uur, de heer v. d. Hoek Nam. 2 uur, Goen dienst, Aaisnieerderweg: Voorm. 9 1/2 uur, Geen dienst Nam. 2 uur, de heer v. d. Berg. Vijfhuizen: Voorm. 9 1/2 uur, Geen dienst. Nam. 2 uur, Ds. Bax, van Hoofd» dorp. H. Doop. Nieuw-Vennep: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. v. d. Bosch. Nam. 6 uur, Dezelfde. Abbenes: Voorm. 9 1/2 uur, de heer v. d. Spie gel. Nam. 2 uur, Geen dienst. GEREF. GEMEENTE. Hoofddorp: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Schouten., Nam. 2 1/2 uur. Dezelfde. Nieuw-Y ennep:-* Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Dekker.' Nam. 2 1/2 ure, Dezelfde. Aalsmeerderweg: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Hummelen, Nam, 2 1/2 uur, Dezelfde. Vijfhuizen: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Thielen. Nam. 3 ure, Dezelfde. Sloterweg: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Dijk. Nam. 2 '1/2 uur, Dezelfde, CHR. GEREF. GEMEENTE. Nieuw-Vennep: Voorm. 9 1/2 ure, Leesgodsdienst, Nam. 2 ure, Hetzelfde. PROTESTANTENBOND. Hoofddorp: Geen dienst. BRNNF.RROEK, Voorin. 10 ure, Ds. Gerlh v. Wijt II. Avondmaal. Nam. 2 1/2 ure, Ds. Gerth v. Wijk, Dankzegging. DONDERDAG 31 OCTOBER, 's Av. 7 ure, Ds. Gerth v. Wijk. Lezing: De invloed der Rederijkers en andere verschijnselen van d© Her vorming. Kollekt© voor de Ned. Gust A. Ver BEVERWIJK. Voorm. 10 ure, Ds. F. J. Krop, Herv. pred. to Rotterdam, DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. van Calcar. DONDERDAG 31 OCTOBER, 's Avonds 7 ure, Ds. van Calcar. Gemeensch appel i jke herdenking der Kerkhervorming van Vrijzinni gen in de Doopsgezinde Kerk. Kollekte voor de Gust.-A. Vereen. RVANG. LUTHERSCHE GEMEENT? Voorm. 10 ure, Ds. van Ivleeff. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds. van Leeuwen, 's Av. 6 1/2 ure, Ds. v. Leeuwen. HEF.MSTEDF. Voorm. 10 ure, Ds. Wollers. BOUTRIJK EN POLAND Voorm. 10 ure, Ds. F. Kampstra, Directeur van het Diaconessenhuts vau Haarluin. SANTPOORT. Voorn. 10 ure, Ds. de Meijere. pred. te Haarlem, DONDERDAG 31 OCTOBER, 's Avonds 7 ure, Ds. A. Rutgers vau der Loeff, Emer. pred. te Haarlem- Ilerv or mi i igsda g. EVANGELISATIE. Voorin. 10 ure, Ds. Vun/lorJnk, pned. te Haarlem. SPAAHNDAM. Geen, opgave ontvangen, LOKAAL' COLENSOSTRAAT. Voorm. 10 ure, Ds. Quasi, pred. te Utrecht., VELSEN. - Voorm. 10 ure, Ds. Eggink. Voorbereiding, Nam. 3 ure, Ds. Eggink, Doopsbèdièning. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbaeh van dei' Sprenkel. IJ MUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creulzberg. 's Av. 5 ure, Ds. Creulzberg. WOENSDAG 30 OCTOBER, 's Avonds 7 1/2 ure, Ds. Creutzberg, Bijbellezing. DOOPSGEZ. GEM. en PROTEST TENBOND. Geen opgave ontvangen. ZAND VOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Posthutnnf Meijjes. DooDsbediéning.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10