Groota Afslag DUIMKOHIJHEM. GEERLIH6, Warmossstr. ADVERTENTIIËN AAMBESTEDING. Openbare Yerkoopiiig Vrijwillige öpsntasjferkoopinö J. VAN DER 8LÜIJ8, rechts minder te zien naar wat ver deelt dan naar wat vereenigt, wordt ons in pers en Kamer thans wel dui delijk gemaakt. Dat men het toch begrijpe: men rijdt links thans met de vier uit, een ongelijksoortig span, dat nog niet veel trekkracht heeft. Maar de man, die er straks de zweep over zal leggen is Troelstra. En dan raken wij onder de voetl DE VERKIEZING IN OMMEN. De Zeeuw (anti-rev.) sluit zich aan bij hetgeen Stand, en Rott. Maandag avond over Baron Mackay hebben ge schreven en voegt daaraan toe Intusschen zij het gebeurde ons een aansporing om aan te sturen op even redige vertegenwoordigingdan zijn wij, althans in dezen vorm, van derge lijke teleurstellingen en scharrelarij- en af. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Lemele K. J. Brouwer, cand. te Zwolle. Aangenomen naar Heinkenszand door P. Warners, te Gapinge; naar Hollandscheveld als hulppred. door W. A. Dekker, cand. te Hoofdplaat. GER. KERKEN. Beroepen te Renkum en Door- iwerth, R. E. van Arkel, candiidaat te Jutphaas. ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Bevorderd tot arts de hoeren F. Dau,banton, te Zwolle, en T. Mesdag, te Groningen. Leiden. Geslaagd doctoraal examen Ned. letteren, mejuffrouw M. E. Lu- litis van Goor, cum laude. Utrecht. Geslaagd tweede candi- daats-examen Godgeleerdheid de lieer J. C. H. Komijn. Candidaats-examen rechten de heer K. L. Beyen. HULDE AAN DR. J. CAMPERT. Men meldt ons uit Amsterdam: Ter gelegeuheïd van zijn aftreden il= inspecteur van het Middelbaar en Zeevaartkundig onderwijs, wordt aan Dr. J. Campert op Zaterdag 2 Nov. door directeuren en leeraren, directri ces en ieeraressen van het Openbaar en Bijzonder Middelbaar eu Zeevaart kundig Onderwijs aangeboden zijn door Jan Veth geschilderd portret. Deze aanbieding zal geschieden door den Voorzitter van de Vereeniging van Leeraren bij het Middelbaar On derwijs, Dr. E. Jensema, Directeur van de Rijks H. B. S. te Groningen. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rnbriek Btelt de Redactie zich niet aansprakelijk. EEN GROOT BELANG VOOR EEN GOEDE ZIEKENVERPLEGING. Geachte Redactie, zoudt ga zoo vriendelijk willen zijn het onderstaan de in uw blad op te i emen De Amsterdamseho gemeenteraad heelt kort geleden een besluit geno men, waarbij het inwonend verple gend personeel der gasthuizen, gedu rende de vacantie een toelage van 1 per dag wordt toegestaan. Sedert dien heeft Nosocomos, de vakvereeniging van het verplegend personeel, verschillende gemeentebe sturen en gasthuisdirecties verzocht denzelfden maatregel te willen invoe ren. Voorloopig hebben deze verzoe ken nog maar een weinig gunstig oor kunnen vinden. Toch is deze vergoe ding alleszins billijk te noemen. Het salaris van het inwonend verplegend personeel bestaat immers niet alleen in geld, doch ook in vrije .woning en voeding. Meer en meer ziet men in, dat het goed is, personeel vacantie te geven mei behoud van salaris, ook voor het verplegend personeel der gasthuizen en krankzinnigengestichten geldt dit als regel, maar uu spreekt bet toch \an zelve, dat wanneer men eenmaal den inoreelen plicht heeft erkend, dat bij vacanties van inwonend personeel, het salaris moet doorgaan, men er met de eenvoudige uitkeering van het loon in geld niet af is, doch men ook een vergoeding behoort te geven van het genus aan vrije voeding, dit is een eiscli van recht en billijkheid Nu hebben verschillende directies en besturen de bepaling gemaakt, dat de zusters eu broeders ook gedurende hun vacantie in het ziekenhuis mogen komen eten en slapen en op die gron den wordt het verzoek om vergoeding van f 1 daags afgewezen. Zij, die echter meenen, dat hierme de het verplegend personeel is gehol pen, hebben het mijns inziens nns en gevoelen niet, wat het gebruik ma ken van deze „vrijgevige" bepaling voor het personeel beteekent. In de al lereerste plaats beteekent dit voor hen, die er van gebruik maken, de er kentenis tegenover de rest van het per soneel, dat zij te arm zijn om op ee- nigszins redelijke wijze hun vacantie buiten het gesticht door te brengen, maar bovendien beteekent het, dat voor dit deel van het verplegend per soneel de vacantie geen tijd van ont spanning en verfrissching van geest wordt. Om Uit te begrijpen moet men op de Hoogte zijn van de ziekenhuis-toestan den en de sfeer, waarin de verpleeg sters dagelijks verkeeren. De huisvesting is, hoewel tegen woordig verbeterende, niet zóó. dut de verpleegsters haar ganschen dag in 't gasthuis zoek kunnen brengen. Huar slaapvertrekje is gewoonlijk het eeni- gc plekje, waar zij zich rustig en al leen weet, doch het is voor dagver blijf volkomen onvoldoende. Maar ook al zien wij van dit bezwaar af, moet er den nadruk op worden gelegd, dat het niet gewenscht is, dat het verple gend personeel gedurende de vacantie in bet ziekenhuis verblijft. liet goed verplegen van zieken ver- eischt een grocte mate van zelfopoffe ring, het eischt veel van het lichaam, doch ook van den geest en nu is het hoog noodig, dat het personeel eens per jaar komt uit den sfeer van misè re en ellende, noodig voor het perso neel, doch ook voor do verpleegden, voor wie het van het grootste gewicht is, dat het personeel blijft frisch van lichaam, doch ook frisch van geest. En nu is het voor iederen ingewijde duidelijk, 3at 'do vacantie geen be hoorlijke verfrissching geeft, wan neer de zusters of do broeders genood zaakt zijn, hun maaltijden in het ge sticht te komen nuttigen, hetgeen zeg gen wil, dat zij op gezette tijden in het gesticht aanwezig moeten zijn, om aan de gemeenschappelijke maaltijden deel te nemen. Behalve alle andere bezwaren, weet ieder ingewijde, dat zoowel door de omgeving, als door de gesprekken, dio aan tafel worden gevoerd, en die na tuurlijk hun hoofdinhoud aan de ge beurtenissen in het ziekenhuis ontlee- nen, het onmogelijk wordt voor de vacantie „genietende" behoorlijk gees telijk tot ontspanning te komen, voor haar of hem, die genoodzaakt is op deze wijze vacantie te houden, kan deze waarlijk niet meer op den naam van genieting aanspraak maken. Laat ons dus hopen, dat de bestu ren van ziekenhuizen, hun inoreelen plicht in deze hegrijpend, en kennend het groote belang, dat de aan hun zor gen toevertrouwde zieken hebben, bij een naar lichaam en ziel, gezond corps verplegenden, alsnog zullen overgaan tot liet vervullen van den bescheiden eisch van het personeel. Zij zullen daarmede een goed werk, dat geen groote financieele offers vraagt,, verrichten. Met vriendelijken dank voor de op neming, E. J. ABRAHAMS, Arts. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN 30 Cts. per regel. DE TOEVLUCHT SER SLOEDARMEH. Oii P8NK PILLEN. In de gevallen van bloedarmoede is de ooi-zaak van het succes der Pink Pillen zoo eenvoudig, zoo helder, dat een kind haar zeer goeid kan vatten. De bloedarnien, de bleekzuohitigen vervallen en sterven omdat het hun aan bloed ontbreekt of dat hun bleed te slap is. De Pink Pillen geven bloed, verrijken en zuiveren het bloed. Zij zijn de zekerste toevlucht voor de ver zwakten en de Uitgeput.ten. Door zich, onder de bescherming der Pink Pil len te stellen, zijn zij verzekerd van de genezing en na een kortere of lan gere behandeling, al naar de geval len, schrijven zij ons zooals heden Me ju ff. J. Heskes, wonende Rem- hrandtstraat 31, te 's-Gravenhage. het doet: „Mijn gezondheid was zeer achter uitgegaan. Ik ondervond alle dagen allerlei ongemakken: schele hoofd pijn, duizelingen, schemeringen voor de oogen en benauwdheidI'k was verzwakt en ongeschikt mij met mijn werk bez-'g te houden. Ik luad dikwijls over de Pink Pillen ihooren ©preken, en kende verscheidene personen die door die pillen genezen waren. Toch heb ik ze niet dadelijk genomen, maar eerst de geneesmiddelen be proefd die mij waren voorgeschreven. Daar deze echter geen uitwericing hadden, ben ik de Pink Pillen gaan gebruiken. De Pink. Pillen hebben mij onmiddellijk veel goed gedaan. Na een doosje te -hebben beproefd., had ik mijn eetlust eii een weinig lunch ten weergekregen en was ik minder benauwd. Ik ben gedurende «enigen tijd met de behandeling doorgegaan, en toen volkomen genezen." Hoevelen zijn de vrouwen die vol komen gezond en sterk zijn? Gij hoort op die vraat- 1 ijd dezelfde antwoorden: Ik gevoel mij mei heel goed! Ik ben altijd vermoeid! Indien gij u zelve ondervraagt, zijt ge er m'"s- schien n,;.et ver van af hetzelfde ant woord te geven. Dat komt doordat al le vrouwen, of bijna alle, arm bloed hebben, dat zij bloed noodig hebben. De Pink Pillen geven blosd met ie dere gift. Zij geven aan de vrouwen wat dezen ontiheekt. Zij zijn onover trefbaar tegen de bloedarmoede, de neurasthenie, de algerueene zwakte, de maagkwalen, de rheumatiek, de schele hoofdpijn en de zenuwpijnen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar h f 1.75 de doos en a f 9 de 6 doozen aan het Generaal-Depót der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22 huis, te Amster dam; J.. J. Goppinger, Haar lem, W. A. Schouten, drog. te Lisse; en in alle goede apotheken en drog.s- terijen. Sport en Wedstrijden RUGBY. IIENRI VAN BOOVEN OVER RUGBY. Door te hooge kosten voor terrein en kleedkamer-huur is het niet lot de oprichting van een rugbv-voetbel-ver eeniging te Hilversum gekomen, hoe wel reeds orer do dertig spelers gevon den waren, meest Zuid-Afrikaansche studenten te Amsterdam en ook Hil versummers. Toch zijn een paar oefen- spelen gespeeld in September en Octo ber, onder leiding van een terzake kundig Amsterdammer. Aan die oefe ningen deed ook mee de aanvoerder van de Hilversumsche Cricket Club en Hockv Club, de heer H. v. Booven, die aan de N. R. Crt. in het kort eeniec woorden over zijn oordeel schreef „Een vijand van association-yoetbal ben ik zeker niet, zelf speelde ik het zeventien jaren lang; stellig is het, dat rukby grooter moed kweekt, en een veel algemeeiier ontwikkeling van het lichaam, de tors vooral, en de armen. Wie ©enige malen als forward lil ec-u „scrum" geweest is, voelt dat dadelijk» Sportautoriteiten als baron de Couber- tin deelen dit inzicht. Er zit iets ge weldig animeerends in rugby, dat as sociation mist, omdat rugby meer een strijd is van het geheele lichaam, en zeker veel meer energie wekt. Alle un faire trucs zijn aan rugby vreemd. Moet een forwards of „threequarter" of „half" tackelen (doen vallen) dan moet hij moed toonen door armen of handen te gebruiken, beentje lich ten mag niet. Rugby met verstand ge speeld is een zéér tactisch spel. Wat het gevaar betreft, <Jit 1 ij k t, wan neer men het spel ziet spelen, kolos saal, met do onophoudelijk tot vallen gebrachte spelers, maar dit doen val len en het vallen zelf geschiedt vol gens een vooraf bepaald systeem. Do strijders weten dus wat hun bij een val te wachten staat, zij hebben hun armen altijd vrij. ik zelf ben ontelbare malen getackeld en telkens ook flink gevallen, maar vallen op deze w ij- z e is volstrekt niet verschrikkelijk, "t is integendeel een tot vlug spel cn felle ijverzucht wekkende aangename ge waarwording, die aan hevigheid wint, naarmate men in grooter vaart v.as, toen men viel. Wanneer men rugby speelt, ondervindt men veel heftiger, uitbundiger gewaarwording van speel-ijverzueht dan bij welk spel ook. en ik moet eerlijk bekennen, dat liet mij spijt, dit soort voetbal niet van jongs af aan gespeeid te hebben, ik zou de association-spelers wel eens willen kennen, die na een half uur rugby volgens de regels dit niet met mij eens zijn. NS ij journalisten moes ten met zijn dertigen 't spel eens pro beeren, ik geloof stellig, dal het in zou slaan. Zoo juist hoorde ik van een Zuid-Afrikaander, dat hier en daar in Duitschland rugby ook door studen ten wordt gespeeld en er eenig veld wint. In Holland zal dit vermoedelijk minder snel gaan, wij zijn immers niet bang, maar wel schrikkelijk be dachtzaam en... voorzichtig, en meer dan eenig Europeesch volk bevreesd voor onze „porceleinkast". ZANDVOORT. KORFBAL. Swift gaat Zondag a. s. naar D. E. D. II te Amsterdam, tot het spelen van eon competitie-wedstrijd onder leiding van scheidsrechter Bronke.. VOETBAL. HET NEDEP.LANDSCH ELFTAL. Wegens verhindering van Edkar Chadwick zal de H. V. V.-trainer War- burton als zoodanig ook voor het Ne- derlandsch elftal optreden en de voor bereidende oefeningen voor den Duitschland—Nederland-kamp leiden. Het nationale elftal vertrekt Vrijdag 15 November 's ochtends van Amster dam per H. S. M.-spoor naar Leipzig, om Maandagochtend 18 d. a. v. weder om vandaar te vertrekken. De tegenpartij van het Neder- landsch elftal in den oefenwedsu ijd op Zondag 1U November a. s. op het veld van H. B. S. te Den Haag, zal zijn de Lancashire Wanderers, een zeer sterke amateur-combinatie, die reeds met de Paaschdagen in ons land speelde en toen een uitstekenden in druk achterliet. Met Paschea wonnen de Lancashire Wanderers van H. F. C. met 7—1 en van H. V. V met 4—2. "(Tel.) LUCHTVAART. OM DEN GORDON BENNETT- BEKER. Vermoedelijk zal de Gordon Bennett- Beker-ballor.-wedstrijd door Frankrijk gewonnen worden. Tot dusver is het de „Picardie", bestuurd door den Franschman Bienaimé, die den groot sten afstand heeft afgelegd. Hij daalde, te Riazan hij Moskou, na 46 uur in de lucht te zijn geweest en ruim 2300 K.M. te hebben afgelegd, alüus nét wereldrecord, op naam \an Dubonfict met 2000 K.M., aanmerkelijk verbete rend. De andere Fransche ballon, de „Béarn", neemt momenteel de tweede plaats ui. Blar-chet, de bestuurder daarvan, telegrafeert, dat hij 21oU K.M. lieeft afgelegd. De „Berlin H" is te Dutchky, in Rusland, geland (750 K.M.) de „Ho neymoon" te Brasso, na 41 uur in do lucln ie zijn gebleven (630 K.M.) de „Belgica 111" bij Praag (4UU K.M.) de „llaiburg III" bij Rominten fDuitscn- landjde „Frankfort" moest bij de Russische grens landen, omdat hij in een lievigen sneeuwstorm was ge raakt. (Tel.) Gemeagd Nieuws TWEE UREN Es EEN LOOPGRAAF. In do „Central News geelt de speciale oorlogscoiirespondent van dat blad in het Montenegrijnsohe hoofdkwartier, zijn indruiKken weer, opgedaan -iijdeus een verblijf van twee uren in een fel beschoten Mon- tenegrijnsc'c.9 batterij. De Telegraaf vertaalt daaruit: „Generaal Martinovitsch had ons faciliteiten toegestaan om liet bom- bardemewt van den. TaraJbosch bij te wonen; en beloofde ons, dat wij re gelrecht naar thet front zouden mo gen gaan. Uit hetgeen volgt zal men kunnen afleden, dat hij zijn woord meer dan. voldoende heeft gestand gedaan. De generaal ontving ons in zijn hoofdkwartier en begeleidde ons la ter met generaal Poiapoff, naar den Murilzan-tiemel. Dank zij zijn hof felijkheid, om met ons mede te gaan, brachf ik twee uren onder vuur in een Montenegrijnseilie batterij door, en was zoodoende in staat, mij een levendig idee te maken van de ge voelens, die he oorlogvoeren oneer moderne omstandigheden in de deel nemers wekt. Wij bereikten, na een Hinken kl-in, den Heuveltop en begaven ons toen, tien passen van elkaar af locpend, naar de kanonnen. Generaal Marti novitsch en generaal Poiapoff hiel den eenige oogenbliklken Q.ali, ten ein de Tarabosch van deze voowteeüge positie uit, te beschouwen, zij en lam stafofficieren vormden een treffend tafereeltje, toen zij, half verborgen achter een boschje kreupelhout, in de richting der benarde vesting staar den. Wij vervolgden onzen weg naar de kanonnen, en toen wij opnieuw voor waarts schreden, floot de corsie Turkscho granaat over onze hoofden. De twee officieren, dóe ons vergezel den, bevalen ons, pla.t op den grond te gaan liggen. Zoo kropen wij naar een der Montenegrijnsehe batterijen, zonder het minste dwaalbegrip, aan gaande de aanwezigheid van het ge vaar. Ook de ba Iter ij-commandant was op dit punt zeer duidelijk, en weigerde kortaf ons toe te laten, al vorens men haui was komen zeggen, dat generaal Martinovitsch ons ver lof had gegeven, dam- tc blijven. Op het oogeuibl-.k onzer Kornet was ecu levendig bombardement in gang. De batterij bestond uit ze&duims hou witsers en vijlduams belvgeringska- nonnen en was goed verborgen. De kanonniers gingen zeer zorgvuldig en handig met de stukken uiu. L>e om ringende grond was opgewoeld door de losbarsting van de vijandelijke projeot.eleij. Een der gaten, door de barstende granaten geslagen, was niet minder dan zes voel d ep. Het gedonder onzc-r kanonnen, due dood eu verderf uitbraakten over de Tur ken op den tegenovergastelden heu vel, was oorverscheurend. Bij een der kanonnen tag een bloed- bev lekte granaatdrager, die, met zijn inhoud van doodeiijk loc-d. op hel punt stond, in 'net ka.no nsluutstuk te worden geschoven, toen een Turk scho kartels een Montenegrijnschen artillerist doodde en een anderen wondde. Binnen tien scoorden plofte dezelfde granaat, zoo bebloed als hij was, in T lort van i arubosc.i, en pas toen er zoo wraak was genomen, brachten de kanonniers hum do oden en gewonnen kameraad weg. Men kon ziou bijna nieu voorstellen, dat op dezen ldeflijiiten heuvelkling, gebauu in gulden zonuieacnijn, zoo moorddadig werk wend vement. Men kou zich er bijna niet in denken, dat ongehoorzaamheid aan het hulf- lacnend gegeven bevel van den offi cier, om ocnkuig te zoeken, oen dood betotkende. Tarabosch beantwoordde ons vuur slechts zwaitjes. \oor iedere zes gra naten van Muriizan zond het cr een terug. Men kon soms zes rookkolom men tegelijk zien opstuiven L. en rondom net fort, dat kalm, 'bet screen haast: met tegenzin antwoordde. De Turken schoten echter goed cn bijna even zu.ver als de Montanegrijnsciie kanonniers, d e ia staat schenen, hun projectielen just daar te laten m- slaan, waar zij veraozen. intusschen wachtten de Montene- grijnsci.e sokUueu m de l-.g.r gelegen loopgraven van shirotta het oogen- blik af, om 'hun prooi te bc-sprmgen. De Turken weiden des middags wat levendiger en een paar uren achter een werd Muritzan krachtig de or hen onder vuur genomen. De heuvelkam en de van het fort van Tarabosc'h, af gelegen helling vormden hei doel voor de Turksche kanonniers, en wolkeu vergruisde aarde en zwarte rook stoven op rondom de kanonnen en langs de heltin® Het gedonder der losbarstingen vervulde 'het dal, maar de Monienegrijnsche kanonniers ston den onversaagd en zonden schot voor schot terug, zoodat de lucht scheen te wemelen van granaten. En toch. scheen, schuins onder Ta rabosch, een Turksch gehucht vreed zaam te sluimeren, en achter ons glansde de kal ine Adriatische Zee als gesmolten zilver. Later wandelden wij terug naar Antivarï, om onze telegrammen <e verzeilden, en het gedonder van het gc-schut vergezelde ons nog vele mij len. Wij hebben de herinnering aan iets, dat in de beperkte ruimte van een telegram n et goed valt weer te geven. Wat wij ook niet gemakkelijk zullen veige'.en is het schilferende werx, door de Monfenegrijnen ver richt, die hun kanonnen 4CK) voet hoog togen den stellen heuvel van Muritzan wisten op te sloepen. Wat dit beieakende, kan men zich voor steden, al3 men weet, dat bet al dien stortregende, en da kanonnen alle met handenkracht naar boven wer den gebracht. DE VOORBEHOEDING TEGEN DE BESMETTELIJKE ZIEKTEN IN BELGIë. Onze BrusseLsche correspondent schrijft: De regeering heeft besloten een krachtigen strijd tegen de diph» theritis te beginnen en de kosten te ondersteunen voor liet verstrekken van anti-dipluheniisch sëiuni aan de zieken dio in behoeftige omstandighe den verkeeren. Op de begrooting van het Ministerie van Dinnenlandsche Zaken voor 1913 zal tot dit doel een som worden uitgetrokken van CO.OCO francs. BIJ TURKSCHE GEVANGENEN. Een correspondent van de „Neue Freie Presse" in het Servische hoofd kwartier te Wranja schrijft (verta ling van de „N. Rott. Ct."): „Het is middag, en de gevangenen, die in het gemeentehuis van Wranja opgesloten zijn, worden naar de bin nenplaats gebracht om hun rantsoen brood in ontvangst te nemen en ge durende een haif uurtje een luchtje te scheppen. Vannacht zijn er weer tweehonderd Turken, Christen-solda ten, nizams en Albaneezeu, uit Koe- ma no wa binnengebracht. De Alba- neczen worden scherp bewaakt en in afzondering gehouden, maar de Chris ten-soldaten hebben veel vrijheid, mogen zelfs ongeboeid in den tuin rondloopen. De meesten hunner bie den een jammerlijken aanblik. Hun zoogenaamde uniformen, waarvan er niet een op de andere lijkt, hangen in flarden om het lijf, hun voeten zijn met wonden bedekt en dc vermager de gezichten getuigen van veel leed en ontbering. Men ziet er knapen, van misschien zestien jaar, die niet langer op de been konden blijven, en nu maar languit op de binnenplaats liggen, en ik zie ook bejaarde man nen, die wezenloos voor zich uitkij ken. Al die gevangenen vertellen ver schrikkelijke dingen aangaande hun lijden. Toen zij tn handen van dö Serviërs vielen, hadden zij juist in tien dagen geen kruimel te eten ge had. Zij hebben het brood, dat do Serviërs hen verstrekten, eerst eer biedig gekust en het toen vervolgens gulzig naar binnen geslokt. Verder vertellen zij, dat er vóór het begin van den slag bij Koemanowa reeds een wanhopige stemming onder de Turksche soldaten heerschte; van mond tot mond verbreidde zich het woord, dat Allah de nederlaag van de Turken wenschte, als straf voor de omverwerping van Abdoel Hamid, en derhalve zou het doelloos zijn, het leven te wagen. En toen de Turken zagen, dat zij den slag zouden moeten verliezen, hebben zij zich niet lang bedacht en zijn op de vlucht gesla gen. Deze gevangenen houden vol dat de Turken zoo vast overtuigd zijn van Allah's toorn over den val van Ab doel Hamid, dat de geringste aan leiding voldoende is om hen van al len tegenstand te doen afzien." KNOEIERIJEN. „Central News" maakt melding van knoeierijen op groote schaal in ver band met de verzorging van de be manning der Amerikaansche vloot. Reeds sedert e enigen tij'd werd door de matrozen van de Atlantische vloot ernstig geklaagd over de voeding, en het schijnt nu, dat aan het licht is go- komen, dat verschillende leveranciers bij hun leveranties met medewerking van de betrokken ambtenaren heb ben geknoeid. Bijzonderheden worden nog niet medegedeeld, maar men spreekt van een georganiseerd stelsel. POSTKANTOOR HAARLEM. Lijst van de aan dit kantoor ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt gedurende de tweede helft der maand October 1912. Binnenland. Brieven Raat, Speet, Wasch- en Strijkin- richting, Herman, allen Amsterdam Laan, BloemendaalWiesse, Drieber gen Bruhning, Eindhoven A. de Graaf en Roozen, beiden Den Haag F. Klerk. W. J. Bouw, Hengeveld, J. Diebeis, Eikhoff, Snveerle, allen Haar lem v. d. Putten, Hilversumv. d. Linde, Utrecht; Vetter, Voorburg; Spyer, \Yijkerduin. Onbekende bïnrenl. briefkaarten v. Altena, Amsterdam, V. d. Wiel, id., Meyer, id.. Wegman, id., Seghers, id., V. d. Velde, id., Allaars, id., Tem pelman, id., F. Buisink, id.. Overste, id.. Borger, Den Haag, Meyrink, id., Roozen. id., F. A. ter Wee, Haarlem, De wet, Zaandam, Nieuman. Nijme gen, Kerdyle, Tilburg, Postman, Vlia- singen. BUITENLAND. Brieven: A. Barinentlo, Altona. Reinsberg, Berlin. Warmerdam, Ber- nardina. Ruysenaars, Pskow. C. Li- bot, Termonde. M. Kik, W. Hartlepool. Briefkaarten. E. Wallncr, Badgas- tein. De Wit, Bristol. Huibar, Cleve land. A. Furch, Hamburg. M. Nootte, Paris. II. Goadgear, Syracuse. Wol- terbeek, Vereenigde Staten. NOTA: Den afzenders wordt drin gend aanbevolen hun adres op de achterzijde der brieven te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kun nen worden teruggegeven. Stooaivaaribgrichten STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Kangean arriveerde 31 October van Amsterdam te Bata via. Het stoomschip Prins Juliana (thuisreis) passeerde 31 October Gi braltar. Het stoomschip Sumatra (thuisreis) vertrok 30 October van Genua. Het st. Oranje (thuisreis) vertrok 31 Oct. van Perim. Het st. Timor (thuisreis) vertrok 31 Oct. van Gibraltar. KON. NEDERL. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Het stoomschip Achilles arriveerde 31 October van Amsterdam te Rotter dam. Het stoomschip Adonis, van Smir- na naar Amsterdam, passeerde 30 Oc- tol>er Gibraltar. Het stoomschip Bacchus arriveerde 31 October vaat Petersburg te Amster dam. Het stoomschip Iris vertrok 30 Oc tober van Lissabon naar Amster dam. Het stoomschip Nïobe arriveerde 30 Oct. van Amsterdam te Bordeaux. Het stoomschip Oberen vertrok 30 Oct. van Puebla naar Genua. Het. stoomschip Titan arriveerde 30 Oct. van Amsterdam te Pillau. Het stoomschip Uranus vertrok 31 Oct. van Amsterdam naar Cadix. Het stoomsdhip Vulcanus arriveer de 30 Oct. van Genua te Savoma. Het st. Neptunus arriveerde 31 Oct. van Barcelona te Tarragona. Het st. Ceres vertrok 31 Oct. van Am sterdam naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het stoomschip Gorontalo (uitreis) Is 31 Oct. Perim gepasseerd. Het stoomschip Djebres (uitreis) ar riveerde 31 Oct. te Port-Said. Het st. Goentoer (uitreis) vertrok 31 Oct. van Marseille. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Sommelsdijk arri veerde 30 October van Rotterdam te New-Orleans. Het stoomschip Manchester Spin ner. van Rotterdam en Hamburg naar Montreal, passeerde 30 October Kaap Magdalen. Het st. Rotterdam (thuisreis) vertrok 31 Oct. des nam. 1 uur 30 min. van Boulogne. STOOMV. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het stoomschip Tantalus vertrok 31 Oct van Amsterdam naar Java. DIVERSE STOOMVAART LIJNEN. Hel stoomschip Emir (van Oost- Afrika) vertrok 29 Oct. van Beira. Het stoomschip Kbmmodore (uit reis) vertrok 29 October van Lorenzo Murques. Het stoomschip Varzin arriveerde 31 Oct. van Java te Amsterdam. Op DONDERDAG, den 7en NO VEMBER 1912, zal door ondergetee- kende, namens de Werf „Ccnrad" te Haarlem, in het Hotel „Het Wapen van Amsterdam" te Zaandam publiek worden AANBESTEEDi bet maken van een Seheeps- helllnj, Werkplaatsen, Maga zijn. Kantoren, Opzichters- woning. enz., op betVisscüers- bop la Zaandam. Bestek met zes teekeningen liggen ter inzage in bovengenoemd Uofei en zijn 4 f 5.per s'.el te verkrijgen ten kantore van den Architect J. VAN DEN BAN te Haarlem. wegens Sterfgeval. Notaris VAN ftl&KERK te Haarlem, zal op Maandag 18 November 1912, des avonds ten 7 uur, in het Cafó „Landzicht" van de Wed. STEEN VOORDEN aan de Koediefslaan te Heemstede, In veiling brengen: Een Huis mot ori en tuin, koetshuis en stalling, te Heemstede aan de Kerklaan, no. 55 zwart en rood, kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie B, num mers 1713 en 17G2, te zamen groot 8 Aren, 81 Centiaren. Aanvaarding 2 Januari 1913 of vroeger in overleg met de bewoners. Te bezichtigen Dinsdags en Don derdags eu op den verkoopdag van 2 tot 4 uur. Daarna zal worden verkocht: Een perceel Tuingrond te HEEMSTEDE, gelegen achter hert vorenstaande, kadastraal bekend ge meente Heemstede, sectie B, no. 1179 groot 37 Aren 61 Centiaren. Dit perceel ia vrij van huur. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris Nieuwe Gracht hoek Kenaupank, te Haarlem. Notaris VAN HIEKERK te HAARLEM, is voornemens op Zaterdag 23 November 1912, des naniidd. na 5 uur in het Verkoop lokaal „De Gouden Leeuw" te Haar lem, publiek te verkoopen: Een Huls te Haarlem aan de Goriesteeg gemerkt no 20, kad. sectie D, No. 392, groot 58 Cen tiaren. Voorzien van Gas- en Waterleiding. Verhuurd voor f 2.35 per week. Nadere informatiën ten kantore van Notaris VAN NIEKERK, te Haar lem, Nieuwe Gracht hoek Kenau park. f 0.4S per 5 ons ptus 1 cent Slachthuiskosfen. Botermarkt! 19, Telefoon 2133. Goncnrreerenfie prijzen. Telefoon 206. Nu geen Arge ntijnsch Vleessh Daar ik tegen onderstaande lage prijzen 1ste kwaliteit Hollandsch- rundvleesch verkoopt per 5 ons: RUNDERLAPPEN, naar verkie zing doorregen of mager 45 ei. GEHAKT 45 ct. STUKJES en ROLLADES 50 ct. ROSBIEF, LENDEN en RIBSTUK 60 cent. BIEFSTUK 70 cent. POULET 45 ct. RUNDVET 45 ct. Vieoschhouwsrij van C. D. WUKHUIJZEN Smedestraat 13. 1537 TeUphoon 1537

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 11