Voor onze Geabonneerden. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaapg-ang, KFo. 9012 Verschijnt degelijks, behalve op Zo»- en Feestdagen. DINSDAG 5 NOVEMBER MIS A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers 0.02H (jeillustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 X de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1,elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Drukkerij: Zuïder Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Door eene overeenkomst zijn wij in staat aan onze abonné's, voor zoover da voorraad kaarten strekt, toegang te verschaften tot een concert van het volledig HAARLEMSCH MUZIEKKORPS onder directie van den Heer C. P W. Kriens op Woensdag 13 November a. s. Zeshonderd plaatsen in de groote zaal der Sociëteit Vereeniging zijn te onzer beschikking gesteld. Op onderstaanden Bon kan een Abonné hoogstens twee plaatsen, tegen betaling van 12ll» cents per plaats, afhalen op Woensdagavond, tusschen 7 en 10 uur, aan de Sociëteit Vereeniging, ingang Concertzaal, voor zoover, wij herhalen het, d© voorraad strekt. DE ADMINISTRATIE. voor hoogstens 2 plaatsen a 12'/, cent per plaats, op het Concert van Haarlemsch Muziekkorps op j| 13 November 1:312, In de concertzaal der Sociëteit Versenioing. TIEN BLADZIJDEN. EKUSTE BI AD. AGENDA WOENSDAG 6 NOVEMBER. Gemeentera ac s\ ergaderi n g, 1 1/2 u. Schouwburg: Voorstelling door de N. V. Het Tooneel, 8 uur. De Kroon: Optreden van bet Ned. Operette-Ensemble, 8 uur. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. f KJ. Vereeniging: Bioscoop-voorstel ling. VeisenGemeenteraadsvergadering, 7 1/2 uur. OM ONS MEEN No. 1611 VoetöalBBvaap. Dat is nu de tweede maal in kor ten tijd. Eerst was het D. F. C. dat tegen H. F. C. ruw ging spelen en nu Zondag heeft Ajax tegen Haar lem dat slechte voorbeeld gevolgd Als dat gewoonte gaat worden, dan keeren zich alle beschaafde men- schen, publiek en spelers, van het voetbal af en raakt het heele spel op den achtergrond, of komt in handen (of moet ik zeggen: voeten?) van lieden, die er een broodje uit trach ten te kloppen, do zoozeer gevreesde professionals. Voetbal, ik zeg het onzen medewer ker voor sport na, is geen salonspel en wie niet tegen een stootje kan, moet er maar liever afblijven. Wa ren w ij in onze jeugd zoo voorzich tig en bangelijk? Bij het geliefde bok springen kwamen we soms heel on zacht op andermans rug neer en bij het scharen werd de uiterste vleugel man, als hij zich niet stevig vasthield, onzacht tegen een huis of een boom geslingerd. We roeiden en zeilden tonder te kunnen zwemmen en speel den op te water Liggende balken, die onderdoken zoodra je zo aanraakte, zoodat je altijd door als een eek hoorn van de eene op de andere springen moest. We klommen in boomen en vielen er bij gelegenheid wel eens uit. Zoo is het altijd ge gaan en zal het ook wel altijd blij ven: het spel van jongen en jongeling is iets anders, dan dat van jongejuf frouwen. Wie bang is voor een stomp, een duw of een por, zal als man in de wereld ook geen kranig figuur maken. Maar dat is heelwat anders dan in een eerlijken, door zorgvuldig opge stelde spelregels omschreven strijd, opzettelijk leelijke streken toe te pas sen, een speler van de tegenpartij te haken, hem een geniepig „knietje" te geven of zelfs, zooals Zondag gebeurd is, wanneer do eene speler den bal <had, den anderen een trap te geven. Als het daarom te doen is, kan men voortaan wel twee elftallen tegen el kaar uit vechten sturen en den bal thuis laten: wie 'dan de meeste klap pen oploopt heeft het verloren. Op dit oogenblik zit het voetbalspel zoo in elkaar, dat wanneer het beta lende publiek zich er van afkeert, de geheele eerste klasse-competitie een onmogelijkheid wordt. Langzamer hand zijn de wedstrijden in de eerste klasse inderdaad een soort van open bare vermakelijkheid geworden met rangen, waarop soms een vrij hooge toegangsprijs gevorderd wordt. Raken die leeg, dan is elke voet balclub in korten tijd aan den bodem van haar kas toe. Trainer, landhuur of rente en aflossing, reiskosten van spelers en tal van andere posten loo- pen tot een belangrijke som op, die door lidmaatschap en entrees moeten worden gedekt. Komt de kentering, sluipen in het eerste klasse spel onge- wenschte elementen binnen, zoodat het publiek het ruw geworden spel zelf niet meer zien en er zijn zoons niet meer aan wagen wil, dan is het met'de competitie glad uit of verzinkt het voetbal in professionalisme. Strenger optreden tegen onnoodig ruw spel is daarom noodzakelijk. Schijnbaar zijn er tuchtmiddelen ge noeg, maar in de practïjk weiden ze niet gebruikt. Daar is in de eerste plaats het toezicht van het club bestuur zelf. Nooit is een hééle club woest, altijd bepaalt het zich tot een tweetal of drietal spelers. Kan het bestuur die niet vermanen of, als dat niet baat, uit de club zetten „Dat moet kunnen", zegt de leek. Maar een D. F. C.-lid vertelde me eens, dat bij en zijn vrienden een medespeler, die om zijn ruw spel bokend stond, herhaaldelijk verzocht hadden, dat te laten. Zonder baat. En toen Verder niets, men liot hem rustig verder spelen, want in tijd van nood, als een club een zwaren wedstrijd doormaakt, is een woeste achterspeler, die de tegenpartij afschrikt, of een wilde voorwaarts, die goaltjes forceert, voor den uitslag van don wed strijd wel wat waard. Daarom wordt een ruwe speler zel den of nooit uit zijn club gezet. Schiet zoodoende onderling toezioht te kort, er is nog contröle buiten de club. Vooreerst die van den scheidsrechter. Maar deze, niet gretig op allerlei laat en protesten, stuurt niet gauw iemand het veld uit en laat het hoogstens bij een waarschuwing blijven. Eindelijk is er het College van toezicht in hoog ste instantie, het Bondsbestuur. Op dit oogenblik kan ik niet onderzoe ken, of dit het recht heeft, om ruw spel een heele club te schorsen bezit het dat recht niet, dan behoort het dat nog te verkrijgen. Is de onderlin ge contröle in de club niet voldoende, ,kan de scheidsrechter in zijn ééntje niet beslist genoeg optreden, don is een disoualificatie van do club liet laatste, maar ook afdoende middel. Geloof maar vrij, dat elke club, die dit overkwam, zich haasten zou om de verkeerde elementen uit het elftal te verwijderen, om weer tot de compe titie te worden toegelaten. Het publiek gaat in deze ook niet vrij uit. Juist dat betalen van entree of lidmaatschap heeft de eischeri van de toeschouwers \erhoogd zij nemen het den spelers min of meer kwalijk, wanneer die een wedstrijd verliezen. Vandaar een overdreven aanmoedi gen van de eigen club, dat prikkelend werkt op de tegenpartij en een jongen man, sterk gebouwd, zich bewust van zijn kracht, ruwer optreden doet, dan hij zelf wel gewild zou hebben. Kon den wij toeschouwers in deze matches meer de schoonheid zien van het spel, zonder al te zeer te letten op een dik wijls wel toevalligen uitslag, dan zou de algemeen? stemming op een voet balveld er heel wat door verbeterd worden, ook die van de spelers. Hier kan het bestuur van de ontvan gende club goed werk doen. Toejui ching en afkeuring zijn niet te smo ren, maar wat Zondag op het veld van Haarlem gebeurde, kan toch wor den belet. Supporters van Ajax heb ben de gewoonte, een bel en een trom pet inee te brengen en maken daar mee, zoolang de wedstrijd duurt, een onbeschrijfelijk lawaai, vooral wan neer de eigen partij een aanval doet of zelf3 maar éen van de spelers wat goeds laat zien. Deze afschuwelijke geluiden behooren in een omgeving van beschaafde lieden niet thuis. Ze passen aan Indianen, wanneer die, dronken van whisky, krankzinnige dansen gaan doen of aan de Ais- souas, die er door worden aange spoord tot de schrikkelijkste zelfmis- handeling. Maar hier in Nederland, in dezen tijd, zijn z; teekenen van ruw heid en onbeschaafdheid, die boven dien het gevaar opleveren, dat ze bij de spelers sluimerende oer-instincten wakker roepen. En ik zou er, in het belang van het spel en de clubs zelf op willen aandringen, dat de besturen van de twee Haarlemsche vereenigin- gen het lawaai maken met al dergelij ke instrumenten eenvoudig verbie den en de lawaaimakers, als ze bet niet willen nalaten, van het terrein laten zetten. Niet achteruit in beschaving moe ten wij gaan maar vooruit. Niet al leen in huis. in onzen eigen kleinen kring, maar ook in 't verkeer met an deren, in 't openbare deel van ons leven. Boven de poort van ieder voetbal veld mocht wel met gulden letteren geschreven staanBeschaving is zelfbcheersching. J. C. P. Stadsnieuws Conrad. Naar wij vernemen is door een fir ma in Rusland aan de directie van de werf „Conrad" alhier, opgedragen de levering van een goudmolen. Gcheelonthoud ing. Door de Prov. afd. Noord-IIolland van de Chr. Nat. Gch. Onlli. Vereen., zal Woensdag 13 November haar jaarvergadering gehouden worden. Op de agenda komt o.m. voor bestuurs verkiezing door het bedanken van Dr. Burkens van hier. Caridïdatcn zijn de heeren M. Koster, te Enkhuizen, Van Ravenswaaij te Hilversum en C. Vis ser Jr., te Edam. Door onze 6ladge- nooten, Ds. Montijn en Dr. Burkens, zullen rcspl. over de onderwerpen „Gelegenheid en Genegenheid" en „Reclasseering'" referaten gehouden worden. WELDADIGIIE.IDSCONCERT. Maandagavond werd in en ten be hoeve van „het Blauwe Kruis" 't gebouw van de Nat. Chr. Geheelont- houdersvereer.iging een weldadig heidsconcert gegeven. In alle opzichter is dit concert uit stekend geslaagd De talrijke aai.wezigen hebben zeer veel genoten Mevr. Baronesse C. van Tuyll van Serooskerken en mej. C. de Clcrcq van Weel brachten oenige nummers voor twee violen ten gehoore, o. a. een So nate van Handel, Deutscher Tanz en Menuett van Mczart en Gavotte van Gossel. Mej. L. Drschedó accompag neerde. 't Is moeilijk te zeggen welk 't mooist werd uitgevoerd, want alle stukken waren juweeltjes van zuiver gevoeld en technisch zeer hoog staand spel. De heer J. Luttil; voerde eenige pia nonummers uit. Hij bewees cok nu weer een zeer bekwaam pianist te zijn. Vooral Rondeau Brillant in Es-dur van von Wel>er en Bagatelle van Wil lem Kes verwekten onder de hoorders veel indruk en werden met een luid applaus beloond Mej. J. de Clercq van Weel zong met haar volle altstem eenige mooie liede ren. Als zeer welgeslaagd noemen we „Hemelvaart" var C. van Rennes, „Wiegedeuntje" van dezelfde en „Een liedeken van Sceiden" van Koster. Gok de andere zangeres, mej. M. L. Haitsma Muller, sopraan, had veel succes. Zij zong een aria uit „II Re Pastore" van Mozart, en enkele klei ne werkjes, o. a. „Serenade" van S. de Lange, en „Lente" van Van der Lin den. Vooral na dit laatste nummer oogst te de zangeres een luid applaus, dat ook ten volle verdiend was. De begeleiding van mej. Enschedé was ook zeer veidienstelijk. Na eenige uurtjes van hoogstaand kunstgenot gingen de hoorders vol daan huiswaarts. ORGELBESPELING op Donderdag 7 Nov. 1912, des nam. van 23 uur, in de Groote- of S nL- Bavokerk alhier, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Praeludium et Fuga, J. S. Bach. 2. Fantasia-Sona'.e, J. Rheinberger. Grave, Allegro, Adagio, Espres- sivo, Finale. 3. Solitude, Godard-Guilmant. 4. Scherzo, Alex. Guilmant. 5. Fantasia and Fugue, W. T. Best. Diefstal? De grondwerker H D., uit de Gast huislaan, deed aangifte, dat hij uit een kamer zijner woning een overjas vermiste. Diefjes. De 15-jarige G. H., loopjongen bij der. heer S. in de Barteljorisstraat, nam een hoeveelheid portemonnaics, messen enz. uit diens winkel weg. Hij verkocht een en ander aan z'n ka meraads C. A. BC. D. en II. N., en daarna gingen de vierhet geld met elkaar opmaken 1 Een zonderlin ge handel 1 De politie vond in 't be zit van de jongens 8 portemonnaics, twee messen en een sigaren-aanste ker, en maakte proces-verbaal op. Oók 'n stakingl Toen Maandagmiddag een twin tigtal jongens, werkzaam in de la- brieken der Haarlemsche Katoen-Mij. als kleurstrijkers, voor dc poort ble ven staan en niet tijdig aan 't werk, gingen, vroeg de dir., jr. Ch. van de Poll, hun, wat dit te beduiden had Zij antwoordden, dat ze meer loon wil den hebben, waarop de heer v. d. Poll hen adviseerde maar naar huis te gaan, als ze niet aan 't werk wilden. Werkelijk gingen ze huisloe. Maar vanmorgen waren allen weer present, en het overige personeel bleef volko men rustig. De werkstaking heeft dus niet lang geduurd. N. J. VAN DER STAD. De violoncellist, die Dinsdag 12 de zer op het concert van de Koninklijke liedertafel Zang en Vriendschap op treden zal, is onze oud-stadgenoot Nico van der Stad, thans verbonden aan de Aruhemsche Orkestvereeni- DE HOOGE RAAD deed uitspraak in de zaak van een melkslijter te Haarlem, door de recht bank alhier veroordeeld tot 120 boete of 5 dagen hechtenis, wegens het in strijd met de Haarlemsche verorde ning op den melkverkoop als melk- verkooper op den openbaren weg ver voeren van karnemelk ondeugdelijk van samenstelling. Aangevoerd was dat de bedoelde verordening geen criterium inhield voor de deugdelijkheid der karnemelk en dus niet verbindend zou ziin. als in strijd met art. 1 van het Strafwet boek. De Hooge Raad achtte dit middel on gegrond en verwierp mitsdien het beroep, aangezien art 1 Strafwetboek den rechter niet de bevoegdheid ver leent den inhoud van een strafbepa ling te beoordeelen en deze als on duidelijk terzijde te stellen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 19 timmerlieden, 1 machinale houtbewerker, wa genmaker 2 meubelmaker, mo delmaker 2 metselaars. 3 opper lieden, 2 stuca-ioors, i witters, i machinetiank werkers, 1 monteurs, B grofbankwerkers, 9 met.aaldraaier9 3 vuurwerkers, ketelmaker, burgersmedm, 4 machinisten, 6 sto- kers. electrclens, 1 instrument makers, l koperbankwerkers, l ko perslagers, 2 loodgieters, scboen- j maker, zadelmaker, kleerina- kers, 14 schilders, 3 behangers, 3 j stoffeerder, t bloemisten, J tuin- I lieden. 5 grondwerkers. 1 bakkers banketbakker, slager. 1 krui- deniersbedienden, 3 kellners, 8 ma- gazijnknechts, 12 loopknechts, 4 iiuis- I knechts, 2 sigarenmakers, 5 kanloor- bedienden, boekdrukkers, 1 lefier- zetter, lithograaf, binders, 14 losse werklieden dienstboden, 17 werksters, J naaisters, i kook sters, 9 huishoudsters, 3 vrou welijke kautoorbedienden, win keljuffrouwen, steenhouwers, voegers, o Koetsiers en voerlieden boerenknecht. r (Zie vervoig stadsnieuws onder laatste berichten). Uit de Grastreken glEg. Over zijn spel wordt veel goeds ge- VRIJZINNIGE CONCENTRATIE. De afd. Haarlem van den Vrijz.- democr. bond en de kicsverecniging der Vrij-Liberalen, vergaderen Don derdag a.s. In eerstgenoemde vereeniging staat op de agenda o.a.: bespreking van het optreden onzer vrijzinnig-democrati sche leden in den Raad. LIBERALE UNIE. Na uitvoerige gedachtenwisseling heeft zich Maandagavond de Haar lemsche afdeeling der Liberale Unie met het concentratieprogram veree- nigd. Als afgevaardigden ter algemcene vergadering werden aangewezen de heeren J. L. E. I. Breda Kleijnenberg en G. Smits; als plaatsvervangers de heeren Dr. J. Timmer en J. G. Tuytel. Tot onder-voorzitter van de kiesver- eeniging werd benoemd Dr. J. Tim mer. Binnenkort zal de afdeeling weder opgeroepen worden tot bespreking en voorbereiding der Kamercandidatuur voor 1913. HEEMSTEDE. De Staatscourant bevat de statu- ten van de naaml. vennootschap Bouw- en Exploitatie-maatschappij j „Excelsior", te Heemstede, i 't Kapitaal is /5U.U0U, verdeeld in 20(1 aandeelen, elk groot 250, waar- jvan er 40 zijn geplaatst en volgestort. Voor de eerste maal is directeur de heer B. W. Homberg. O n d e r w ij s. Met ingang van 15 November a.s. is benoemd lot onderwijzer aan de Bijz. Prot. school, de heer P. Buiterthuis, te Uitdam. HAARLEMMERMEER. I Herhalingsonderwijs. Naar wij vernemen zal dezen win ter herhalingsonderwijs gegeven worden aan de scholen 1, 2, 5, 7 en 11. In het goheel hebben zich voor dat onderwijs een 42-tal leerlingen aan gemeld. Kot onderwijs zal gegeven worden door de hoofden dier scholen, de 'heeren v. d. Hor, Klinkenberg, Barrevoets, Veldman en Faber, ter wijl verder voor dat onderwijs zijn aangewezen de heeren De Boer voor school 1; D. P. Mastbergen voor school 5; S. Masl'bergen voor school 7 en Fekkes voor school 11. HALFWEG. Het telegraafkantoor van de Holl. IJz Sp. Mij. te Halfweg wordt met ing van 1 December voor het alg. verkeer gesloten. Binnenland Is aan mr. A. II. van Ophuysen, op verzoek, met ing. van 15 Nov., eervol ontslag verleend als adj.-toik voor do lurksche en Arabische talen bij Hr. Ms. gezantschap te Konstantinopel. HOOG WATER. Door den was van het water in dO Waal is de loswal tc Och ten onderge- löor>;-n, wat vooral in den drukken ujd van het suikerbieten laden z-.-er storend werkt. Het stejgerschip Wil- hehnina -s aan den dijk gelegd. Do overtocht tusschen de Betuwe en bet Land van Maas e:i Waal is voor rij en voertu.gen verbroken. Door den heugen Noordwestenwind is het water op liet Pampus tot ruim een meier boxen A. P. gestegen waan- door de Lf-dooru-, Nes en andere bui tenpolders overstroomd zijn. (N. B. CL) BARON MACKAY. Aan de verklaring van Baron Mac- kay [zie 2de blad) ontleenen we nog het volgende „Indien ik heden van de aard* t moest scheid<i dan zou ik mijn kin deren een onbezoedelden naam ach terlaten. Doch niet meer den naam van coalitie-man. De innerlijke striid. i d.°01" nui 111 afgeloopcri weck ge- streden, heeft er toe geleid, mijn staatkundige inzichten nader te over wegen. Na dien strijd ben ik wel over tuigd aanhanger van de Chr. Ilist. richting gebleven, maar het is mij dui- del ijk geworden dat met de coalitie moet worden gebroken. Dat wil zeggen voor mij een staatkundige breuk met mannen als Jhr. I)e Savcrnin Lohman, dien ik vereer als weinigen, als dr J Th. de Visser, Jhr. rnr. D. F. de Geer e. a., met wier, ik door banden van jaren lange vriendschap verbonden ben. Dat aarzeling niet is uitgebleven., zal niemand mogen verwonderen, dé St£ljdJs uitSestreden. en ik de door „De Standaard" vogelvrij verklaarde, verklaar mij als een vogel zoo vrii van ae Danden der coalitie. Hec openbare ie ven zal zich nu wel licht voor mij sluiten. Mijn mandaten voor Staten eo Raad zal ik ter be schikking stellen van de Chr. Hist. Kiesvereeniging. Den belangwekken- ;den en aangenomen werkkring in den Gemeenteraad zal ik noode missen en i moeilijk zal het mij vallen wellicht de vriendschap mijner A. R. en R. K. acubtgenooten te moeten derven. Wat mij betreft, geen persoonlijk an tagonisme I Slechts de overtuiging, dat het we zenlijk heil van ons vaderland verbre king der coalitie vordert, heeft mij ge bracht tot dezen voor mij, en ik ben er mij van bewust ook voor ons volk zoo gewichtige.- stap." IN DE JENEVER GESTIKT. In een pakhuis aan de Havenstraat te Leiden, is, naar de N. R. Ct. meldt, het lijk gevonden van zekeren D. die veel misbruik maalde van sterken drank. Hei vermoeden beslaat, dat de man in de jenever is gestikt, maar de lijkschouwing heeft nog niet plaats gehad. DE ROODVONK-EPIDEMIE TE AMSTERDAM. De burgemeester brengt ter kennis', dat in de week van Maandag 28 Oct. -tot en met Zaterdag 3 November j.l. 147 gex-allen van roodvonk in dio gemeente zijn voorgekomen, waarbij 2 sterfce-vallen. (Tel) MOORDAANSLAG. Zaterdagavond is nabij de Maad» y brug ie Maastricht de 19-jarige Du- pont, ongehuwd, afkomstig uit Luik, zonder de minste aanleiding door een zekeren Van Haeren verwond. Van H. bracht zijn slachtoffer steken in den buik toe, waar-door de darmen getroffen werden. Dupont is levensge vaarlijk gewond, zoodat hij slechts vage gegevens kan verstrekken. De dader is gearresteerd. Hij heeft be kend, zoo meldt de Tel. BEGRAFENIS E. W. MODS, j Onder buitengewoon groote belang stelling van de zijde van bestuursle- den van instellingen van kunst of \ve- UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is, voor het tijdvak van 1 Jan. tot en met 31 Aug., be noemd tot leeraar R. H. B S. fe Den Helder P Vos. te 's-Gravenhage. Is mej. M. M. B. Heuveldop (moe der Ocdia) overste van Vt St. An- dreasgastbu's te Utrecht, benoemd tot r.'dder in de orde van Oranie-Nassau. Is, met ing. van 1 Nov. aan den bu reelambt. bij de visscherij-inspectie J. J. den Duik, c»p verzoek, eervol ont- ■daa verleend. stoffelijk overschot van den heer E. W. Moes. directeur van 's Rijks Pren tenkabinet iu het Rijksmuseum en be stuurslid van vele vereenigingen. Hei woord werd gevoerd "door de hesren A. J. P.oyer, namens den minis ter van binnenlandscbe zaken, Jhr. Dr. J. Six namens het Ivonk. Oudheid kundig Genootschap en de Commissie van toezicht op het Rijksmuseum, Prof. Dr. H. Brugmans namens Am- stelodamum, Jhr. B. W. F. van Riems dijk namens de Rijksmuseum-direc tie, Mr. Overvoorde namens den Ned.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1