JL NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaapgaag, No. 9027 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 22 NOVEMBER i#ta A ABONNEMENTEN A D VERTE NTI ÊN: ,.r per drie maanden: WptL ^i-A Van 5 rege,s 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor Haarlem «C?.Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per receL Voor do dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. P gemeente) J-*? /ff. AdvertentiCn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.6n &J"WgiHSS"80 cts. v00r 3 p|aatsingtn i contant P plaals]"»' Aizonderlijke nummers- 0.Q2H V 3&V w»W'svM n J j Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Jjf Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 IntercommunaaITeIefoonnummerderRedactie600en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Daar St. Nicolaas nadert zijn voor het nummer van Zaterdag 23 dezer vele advertentiën te verwachten. Dringend verzoeken wij, die vroegtijdig af te geven aan onze vertegenwoordigers of in te zenden aan ons Bureau, Groote Houtstraat 53 daardoor zijn wij in staat, de ad vertentiën goed, dat is duidelijk en in 't oog loopend, te laten zetten. SJel* hei opmaken uwer annonce nlei uii. Osei hei WU l Wij kunnen niet beloven, dat wij groote zaak-advertentiën, die Zaterdagmorgen nog ingezonden worden, dien dag nog zullen kunnen plaatsen. DE ADMINISTRATIE. Uil' N I'M Al EU BES 1 AAI' UIT TIEN BLADZIJDEN. EKKSl'e bi. ad. BEftSCHT aan se Weskiosers. DE SPOTVOGEL zal in plaaSs van h@dl©BTis WWAAifó- D&G worden uaiyogeven. AlïLNDA ZATERDAG 23 NOVEMBER. Schouwburg: „De Domkop", 7 3/4 ft UI'. De Kroon: Optreden van het Wïe- ner-Operettsn-Ensenible, 8 uur. Soc. Vereeniging: Concert „Kunst na Arbeid." Brongebouw: Uitvoering der Gen. Onth. Tooneelv. „Nieuw Leven," 8 u. Bioscoop Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Bioscoop Modern: Voorstellingen. OM OiNS HEEN No. 1321 Oygr onze Tramdiensten. ii. Het voorhal con vuu do E. N. E. T. wordt evengoed gebruikt als het noli- terbalcon, maar bij de E. S. M. is het, behalve bij groote drukte, altijd leeg. De directie heeft dat-liever, de wagen bestuurder wordt anders maar afge leid door de reizigers, die onder el kaar praten of zelfs wel hom in het gesprek willen betrekken. En dat de man al zijn aandacht wel noodig heeft voor zijn werk, kan een kind begrij pen, want tegenover de ongelukken, die gebeurd zijn, staan er veel meer, die door de oplettendheid van den wagenvoerder voorkomen zijn en Waar geen sterveling verder ooit van hoort of over spreekt. Het was daarom een zeldzaamheid, dat ik dezer dagen op oen avond een rit meemaakte naar Amsterdam en terug op het voorbalcon, met afgeslo ten toegangsdeur, opdat geen passa giers ons zouden storen. Op het bal- con zelf brandde geen licht, elk schijnsel zou den bestuurder hinderen in zijn vrijen kijk op den weg vóór hemom diezelfde reden hangt er ook een linnen gordijn voor de glazen vagendeur. Bij het schijnsel van de twee gewo ne lampen gaan we de Longebrug over en de An thorniest raat door, aan de beweging van den wagen is te voe len, hoe voorzichtig de wagenvoerder rijdt cn elk oogonblilc als 't ware klaarstaat om in deze smalle geul te stoppen. „Eu toch", vertelt mij do heer Pothoven, „is hier nog nooit een ernstig ongeluk gebeurd, wel eens oen wagen of een kar aangereden, die niet goed uithaalde, nu ja, maar nooit Ben mensch. Dat komt omdat de nien- echen het voorzichtigst zijn op gevaar lijke plaatsen." De wagen draait den hoek om, de fieerenvest op. Hier laat de wagen-1 voerder voor hét eerst de koplichten schijnenhet rechte eind tot aan den toren ligt rustig en verlaten vóór ons. Overdag is dat wel anders. Dan blij ven kleine kleuters, die er spelen, bij het naderen van de tram rustig staan, zoo dicht mogelijk bij de rails, alleen om wanneer de wagen voorbijgaat, met hun handjes langs de wanden te strijken. En dat terwijl soms de moe ders aan de deur staan 1 Aan den waterkant gaan vaak de jongens in het gras liggen, mot het hoofd zóó dicht bij de rails, dat de wagens er langs scheren als ze een oogenblik vergeten dat de tred uit steekt, komen daar de grootste onge lukken van. En we zijn midden in het ongelukken-gesprek, wanneer de wa gen zachtjes over de brug rolt en de plaats nadert, waar bet laatste onge val plaats vond, de halte bij do Ara- sterdamsche Poort. Het toeval wil, dat dezelfde wagenvoerder, die dat onheil meemaakte, onzen wagen be stuurt Hem kan waarlijk geen verwijt treffen. Hoe kon hij, die den stroom afgesloten had, omdat hij stoppen moest bij de Amsterdaxnsche Poort, vermoeden, dat de twee mannen, die daar zoo druk liepen te praten op vei- ligen afstand van de rails, plotseling zonder op- of omzien, de trambaan zouden oversteken Daar hielp geen remmen meer voor, al was de snel heid zoo gering, dat hij op drie of vier meter gestept meet hebben. De eene wandelaar was weggeslingerd naar den waterkant en lag daar op zijn knieën, ongedeerd. En toen do conducteur, meenende dat alles goed afgeloopen was, den wagenvoerder dat toeriep, zei deze „er waren er tweeDie tweede lag onder den wa gen beklemd, dood. Nu gaan we de duisternis in van de Arnsterdamsche Vaart, de koplichten zwermen den witten lichtbundel ver uit over de baan. Er is over die felle lichtbundels geklaagd, door automo bilisten, die er door- verblind werden nu hebben de wagenvoerders vrijheid van handelen gekregen en moeten zelf beslissen, of zij het licht in be paalde omstandigheden zullen doo- ven. Of de auto-bestuurders dezelfde welwillendheid zouden doen gelden tegenover wie weer minder groot zijn, dan zij ?Ik herinner me het verhaal van een wielrijder, die tegenover een automobilist klaagde over zijn fel lichtende lantarens, waardoor een fietser niet meer zien kon en zijn stuur kwijtraakte. „Dan stap je maar afheette het. Koning van den weg is de auto. Maar nu heeft hij in de tram zijn keizer gevonden. Onder ons davert de Liobrug. Nu wordt even het koplicht gedoofd en1 het is, of we in volslagen duisternis rijden wel komt dat voort uit de tegenstelling en zien we een oogon- blik later de vormen van boomen en hekken weer uit den nacht naar voren komen, maar toch blijkt overduidelijk hoe goed het is, dat de tram een meer van licht voor zich uitwerpt. Jaren geleden liep een van de wagens op een postkar, die over den berm op de rails gesukkeld was, de koetsier liet het overschot waar het lag en do volgende wagen liep er ook nog bo venop. Dat kan nu niet meer. „Als er in den mistigsten avond een lantaarn tusschen de rails gezet wordt", zegt de heer Pothoven, „durf ik er achter gaan staangeen wagenvoerder zal er overheen rijden". En hij vertelt mij van do achteloos heid in het verkeer op den toch zoo drukken straatweg. Uit de donkerte komen, zichtbaar aan hun gele lich ten, langzaam wagens van vrachtrij ders naar voren. Meermalen is de koetsier op den bok ingedut en de lei ding aan het vermoeide paard over gelaten, zoodat dan ook vaker dan eens het heele gerij over gras- en trambaan was gekomen en daar, hul peloos, niet verddr kon. Het publiek is niet voorzichtiger. Aan den sloot kant, vlak hij de rails, picnicken in den zomer vaak vroolijke troepjes eu i menige wielrijder zet zijn kapotte fiets tegen den binnenkant van de masten en gaat daar, op géén afstand van de rails, rustig aan het reparoe- ren. Nu komen we langzaam Halfweg door en merken op, dat de wagenvoer ders voor elkaar het koplicht dooven; vergeet er een dat, dan kijkt zijn ka meraad, die van den anderen kant komt, niet dóór het raampje, maar tegen de houten omlijsting, om het felle schijnsel te ontgaan. Wat de vroeger zoo noodlottige brug te Half weg betreft, zij maakt, nu er meer licht is aangebracht en duidelijk ge waarschuwd wordt, geen slachtoffers meer. „Ik herinner me", zegt de heer Pothoven, „van jaren geleden een boerenjongen, die per fiets naar Cop- pee wou om te dansen en in Haarlem den weg vroeg. „Rij de tramlijn maar langs", zelen se daar, cn dat deed hij, wou eerst bij de Arnsterdamsche Poort over de brug, maar viel daar op zijn neus, kreeg te Halfweg dat zelfde gevalletje en kwam er niet on geschonden af. Maar toen ik bij Cop- pee binnenkwam, danste hij met zijn gezicht in doeken er lustig op los." Nu sciiiet de train langs hekken van landerijen en ingangen van boeren huizen een van de eigenaars komt soms in draf over zijn uitweg en de trambaan heenrijden, wat verboden is, maar de anderen zijn voorzichtig. Hier (cn ik kan in het felle licht schijnsel toch zien, hoe rakelings de tram langs de hekken gaat) is nog nooit een ongeluk gebeurd, omdat de menschen voorzichtig zijn en uitkij ken. Alleen het kroegje, dat vlak bij de baan staat, heeft een slachtoffer opgoleverd „daar kwam", vertelt de hoer Pothoven, „eens een dronken bedelaar uit, pardoes onder den wa gon." Het is nu vrij rustig op den weg. Maar drukker perioden komen voor. „Hoe handelt dan", vroeg ik, „de wa genvoerder, wanneer hij personen voor zich uit dicht langs do rails ziot loopen 1 En het antwoord is „eerst geeft hij een sein, een fluitsignaal. Merkt hij geen blijk van attentie bij de men schen op, dan begint hij den wagen in te houden en geeft bovendien her haalde fluitsignalen. Ziet dan de wa genvoerder, dat men hem heeft ge hoord (door een teeken, door omkij ken of iets dergelijks), dan laat hij den wagen doorloopsn. Krijgt hij geen enkel teeken, dan blijft hij door- fluiten, dikwijls tot ontevredenheid van den gewaarschuwde, die zonder vooraf door woord of teeken te liebben getoond, dat hij de signalen gehoord heeft, pas wanneer de wagen pas seert, het hoofd omdraait en roept „rij maar raak, ik hoor je immers wel 1" Ook de wagenvoerders zelf worden ln hun leertijd nauwkeurig nagegaan, of zij wel geschikt zijn voor dezo taak. Wie zenuwachtig is, een toestand niet vlug weet te overzien, noch snel kan handelen, komt niet op het voor balcon. Sloterdijk. De koplichten worden gedoofd en we gaan verder op de eigen baan, tusschen de hekken, „dio", zegt de heer Pothoven, „al heel wat onheilen voorkomen hebben. eenmaal zelfs een auto gestuit, die aan 't stuur ontkomen was." Rustig schuift de wagen Amster dam in, waar het publiek, aan stads verkeer gewend, het verstaat op zich zelf te passen en weinig gevaar op levert. Hinderlijk zijn alleen de zware moei wagens en jakkerende postkar- ren. Als we de gevaarlijke bocht aan de Spuistraat, waar velen oversteken, voorbij zijn, rolt de wagen kalm door de stille Spuistraat en komt aan het eindpunt, het nu keurig geasphaiteer- de Spui. We stappen uit en strekken de slijfgeworden beenen. J. C. P. Stadsnieuws ADRESBOEK VAN HAARLEM. De vijftiende jaargang van het Aareshock van Haarlem is versche nen. De uitgevers Van der Wilk en Groe- neveld zorgden opnieuw voor een net te uitvoering van dit gemakkelijke en belrouwaare naslagwerk, dat nu reeds Sb3 bladzijden teit. Opgeheven. Naar wij vernemen is de afdeeling Haarlem van den Christel. Typogra- iei bond, wegens te klein ledenaan tal, ontbonden. DE BLAUWE WEEK. Men schrijft ons: Door de afdeeling Haarlem van tlo Nat. Chr. Geheel-Onthouders Ver. was gisteravond in het „Blauwe Kruis' een volksbijeenkomst belegd in ver band met de „Vang-uw-Kamerand- beweglng"; die thans in volle actie is in ons geheele land. De groote zaal was bijna geheel gevuld met belang stellenden. Als spreker trad op Ds. W. H. H. Dijkman uit Rozenburg, die in e in gloedvolle en van overtuiging spre kende rede de geheel-onthouding be handelde in verband met de levensge schiedenis van Jozef. De alcohol moet weg aldus spreker uit onze godsdienstbijeenkomsten, u t onze zendingsfeesten, enz., want lij staat alles in den weg. Waar de al cohol verschijnt, daar verdwijnt de bijbel en de godsvrucut. Evena.s voor Jozef moet ook voor ons het sierlijk kleed aer geneel-onthouding een eere kleed worden. Met nadruk wees spre ker er op dat men de drinkgewoon ten moet los laten, aaa volgt de «si zelf dit voorbeeld. Dit begrepen in dertijd Prof. Valeton, Ds. Adama v. Scheltema en freule de Ranitz, de stichters van de christelijke gehoel- onthouuersbeweg-ng in ons vader land. Het bleek hun dat de alcoool het Evangelie in den weg stond en velen kwamen door het laten van den drank terug tot eene harteiijke bekeo- ring. De schare groeide aan tot /ele duizenden. De waarheid zegevierde allengs, de leugens omtrent het voor deel van den drank werden op de kaak gesteld. De godsdienstleeraars aldus spreker hebben de roe ping den drank te bestrijden, In do catechisaties, op den kansel, bij huisbezoek, enz. Maar zij hebben de hulp der gemeente nood-ig en hiertoe wekte Ds. Dijkman in het bijzonder op. Ook de vaders wees spreker op hun verantwoordelijkheid. Het voor beeld heeft op het kind een machti gen invloed en de lijn door den va der getrokken, zal door de kinderen verder worden getrokken. Wij mogen niet zeggen: „Ben ik mijn broeders hoeder?", maar gedreven door de lief de van Christus moeten wij rondom ons zien en helpen. De rede werd zeer toegejuicht. Daarna zong het Zandvoort's Chr. Geheel-Onthouderszangkoor direc teur de heer J. van de Wateren op zeer verd'ersteliike wijze eenige lie deren en treffend was het in verband met dezen prepaganda-avond te hoo- ren; Wordt dan nooit hel zaaien moede, Woeker met uw kracht en tijd, Eens wordt in den dag des oogstes Naai- uw werk uw hart verblijd. Hartelijke toejuichingen vielen de ze zangvereenigj;ng ten deel. Daarna trad als tweede spreker op Ds. A. J. Montijn, die op niet minder gloedvol le wijze de aanwezigen tot den drank- strijd opwekte en wel in verband met de geschiedenis von Simon Petras. De misbruikers en gebruikers hebben do drankkwestie in de wereld ge bracht, zij ook moeten haar er uit helpen. Dit is het beginsel der „Vang- uw-Kameraad-beweging", en in En geland, Ierland en Schotland zijn daar honderdduizenden mee „gevan gen." Ook Ds. Montijn viel een warm applaus ten deel. Na afloop der vergadering bleek, dat tal van aanwezigen de onthou- dorsbelofle "hadden geteekend, zoodat voor de afdeeling deze avond niet al leen genotvol, maar ook zeer vrucht baar is geweest. De nieuw aangewor ven personen komen Zaterdagavond bijeen in het „Blauwe Kruis". STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor om het per ceel Romolenstraat no. 40 onbewoon baar te verklaren. Raadsstuk no. 368 is het eerste dat de handteekening van den nieuwen Burgemeester draagt. Het voorstel strekt, om, onder dank betuiging van mevrouw de wed H. Ilijmans-Cluysenaer te Brussel, ter gedachtenis aan haar echtgenoot, in leven directeur van het Kon. Schil- derijenmuseum te Brussel, ten ge schenken te aanvaarden een schilde rij van C. E. Verspronck, den vader van den bekenden Joannes Ver spronck. Voordracht voor onderwijzer aan de opleidingsschool voor jongens en meisjes (vacature-J. Rol): 1. R. Vis ser, te Hillegom, 2. J. Odink, onder wijzer aari school no. 3 en J. Later- veor, te Leiden. Benoemd. Tot concierge-bode bij de Arron- dissemerits-Rechtbank te Alkmaar, is benoemd de heer J. G. D. Emmerig, alhier. MAATSCII. TOT EXPL. VAN ONROE RENDE GOEDEREN., VOORUIT GANG". De Staatscourant bevat de statuten van de Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen „Vooruit- gang", te Haarlem. De vennootschap heeft ten doel de exploitatie en administratie van on roerende goederen door aankoop, verkoop, bebouwing, ruil, huur en ver huur, kortom al zoodanige handelin gen en het uitvoeren van al zooda nige werken, als met dit doel in ver band staan en lot uitvoering daarvan noodig zullen zijn. Het maatschappelijk kapitaal der vennootschap bedraagt 100.000, ver deeld in 200 aandeelen van 500, ge nummerd 1 tot en met 200. Kennemerbrug. Het verkeer op de Kennemerbrug is thans weer hersteld, men heeft twee zware balken in de brug gelegd ter versterking voor de nieuwe electri- sche tram. Examen vrije en orde-oefenin gen. Te Amsterdm zijn geslaagd de dames: J. A. Vester en N. W. Sloof van Haarlem, J. G. C. Kremer >an IJmuiden, en M. A. de Lauwere van Velseroord. R Ij vv i e 1 vermist. De beer E. A. ,T. uit Heemstede ver miste zijn rijwiel, dat hij onbeheerd had gelaten in de ongesloten vestibule van het gebouw van den Protestanten bond, aan de Nieuwe Gracht. Geen onraad. Donderdagavond om 'n uur of tien vond een oolitieman de deur van het pakhuis des heereu A. V. in de Helrn- brekerssteeg openstaan. De politie, zeer op baar qui vive door de laatste inbraken, zette onmiddellijk de omge ving af en stelde een scherp onderzoek in. Er werd niets gevonden. Geen on raad dus. Beschadiging. Donderdagnamiddag is op het Be gijnhof tegenover de R.-K. Kerk een stuk van den muur van een schuur tje, levens bergplaats, achter perceel no. 49 aan de Jansstraat, afgereden, waardoor een groote opening in dien muur is ontstaan, terwijl de nog be- j staande muur is gebarsten. Heden morgen was men weder bezig den muur te herstellen. HET ROODE KRUIS IN HAARLEM EN OMSTREKEN. I Dank zij de krachtige medewerking der Kenncmer Padvinders, heeft de oproep van het Comité voor Haar lem en Omstreken van de Vereeniging „Het Nederlandsche Roode Kruis" om steun voor de Nederlandsche Ambu lances naar den Balkan, een bevredi gend resultaat gehad. Op de circulai res is tot heden toezegging gedaan tot een bedrag van 1851.35. Onder de giften komen voor: 1 van 200; 7 van 100; 1 van 65; 3 van 50; 9 van 25; 1 van 20; 1 van 15; 14 van ƒ10; 1 van ƒ7.50; 1 van 6; 18 van ƒ5; 6 van ƒ3; 36 van f 2.50; J2 van ƒ2; 2 van ƒ1.50; 70 van ƒ1, 25 van ƒ0.50; 18 van ƒ0.25; 1 van ƒ0.15; 6 van ƒ0.10:2 var. 0.05. Eene gift van 100 is gegeven in 'l bijzonder voor de Grieksche en even eens een gift van ƒ100 voor de Turk- eche ambulance. Met de reeds beschikbaar gestelde ƒ600 uit de kas van het comité, heeft Haarlem dus thans ƒ2151.35 bijgedra gen. Het bestuur van het Haarlem- sche comité brengt gaarne zijn dank aan een ieder, die geholpen heeft den nood van den oorlog te lenigen; even eens aan de Padvinders, wier ijver veel tot het resultaat heeft bijgedra gen. Waar gebleken is, dat niet alle cir culaires zijn teruggehaald, verzoekt het bestuur van het comité de achter geblevene alsnog ie willen zenden aan den penningmeester dr. A. A. G. Land, Raamsingel S; mocht iemand in 't geheel geen circulaire ontvangen hebben en alsnog bereid zijn eene bij drage te schenken, dan wordt ook die gift nog gaarne ingewacht. J u b i 1 e u m. Gisteren herdacht de heer J. v. Bred- men. rijtuigschilder aan de Centrale Werkplaats der H. S. M., den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de maat schappij in dienst trad. Namens de maatschappij werd den jubilaris en veloppe met inhoud en diploma aan geboden. De kameraden schonken, hem een fraaie regulateurklok, bene vens een kistje sigaren. Drankbestrijding. Op een der a.s. Kerstdagen zal al» hier een vergadering gehouden wor den van afgevaardigden van plaat sen waar jeugdorganisaties in zake drankbestrijding gevestigd zijn. Het doel der vergadering is om te geraken tot oprichting van een bond van jeugdorganisaties in zake drankbe strijding. Verduistering? De rijwielhandelaar A. Z. op 4e Parklaan verhuurde den 22en Juni aan iemand een fiets, voor 1 per week. De huurder is nu vertrokken, vermoedelijk naar Duitschland, eh aangezien de fiets ook niet present is, wordt verondersteld, dat 't hier een geval van verduistering betreft. Er vandoor? Een bakker zond gisterenmorgen z'n knecht H. H. erop uit met 'n kar, waarin voor ecu gulden of zeven aan brood, en I wisselgeld. De leege kaï werd later op de Oost-Indische kade te ruggevonden. maar de knecht cn de inhoud van den wagen zijn zoek. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMEND AAL. Heden is door B. en W. der gemeen te Bloemondaal ten raadhuize te Over- veen in het openbaar aanbesteed: De verbreeding en verharding van den Schulpweg, Doodweg, Nieuwen- weg. Zwartenweg en Eikenlaan, met de daarmede in verband staande wer ken. 18 biljetten waren ingekomen; 2 biljetten die te laat waren ingekomen, zijn ter zijde gelegd en alzoo buiten aanmerking gebleven. Ingeschreven is door: H. L. van Zijl te Zandvoort, voor ƒ40635 J. de Vries, te Purmerend, voor 36700. E. Kie viet, te Overveen, voor ƒ37763. J. Harpe. te Amersfoort, voor 29920. A. Bontebal. te Schipluiden, voor ƒ33850. J. Thijsma, te Bloemendaal, voor ƒ31169. J. Potman, te Haarlemmer meer, voor 3797Ö. A. van der Heij den, te Hardingsveld, voor 37250. J. V erstoep, te Gouderak, voor 39GOJ. J3. de Boer, to Santpoort, voor 384'». C dc Wijs, te Rijswijk, voor 38100. J. Stuurman, tc Aiomerstol, voor 36940. P. de Groot, te Rijswijk, voor 43540. Bouvy en Schipper, te Wormerveer, voor I 41900. A. Lodder, te Oud-Beijcr- lar.d, voor 31900. F. Koper, te Zand voort, voor 41000. C. Oldenburg, ld 's-Gravenhuge, voor ƒ37800. C. J Looijing, te '6-Graveuhage, voox ƒ36870. HILLEGOM. VIERDE WEDSTRIJD- VOORSTELLING. „Onderling Kunstgenot", een Haag» sche tooneelvereeniging, was de vier de, die gisteravond meedong in dei tooneelwedstrijd van „Vondel". Ge speeld werd „Onze Jongen" van P. G Fuchs en „Een dolle streek", van Cari Lauf. Beide stukken werden goed gó speeld. Er was dezen keer veel pui bliek.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1