RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Oplossingen van öeze problemen worden gaarne ingewacht aan bo vengenoemd adres uilberlijk Dinsdag 3 December <e.k. i Oplossing van probleem No. 411, van den auteur: Wit 39 - 33, 34 - 30, 24 - 19, 33 - 28, 43 - 39, 49 20, 27 - 22, 37 - 32, 31 4! Oplossing van probleem No. 412, van den auteur: Wit 33 - 29, 34 - 30. 32 - 27, 31 - 27, 42 - 37, 47 7! Beide problemen werden goed op gelost dooi' die heeren: C. de Boer, R. Bouw, L. Bromet, Cito, J. Jaeobson 'Azm, W. J. A. Matla, J. W. Ticskens. CORRESPONDENTIE N.N, Vriendelijk dank voor de toe zending der problemen, zooals u ziet, is er reeds een van geplaatst, de slag- wending daarin is zeer mooi. Getrouw lezer. Voor uw bladpro- bloem I, II, 111 zeggen wij u dank. Volgens uw wensch zullen wij bet beste daaruit kiezen. Door drukke be zigheden waren wij niet in staat ze aan elkander te loeltsen. Voortzetting „Damcursus", a.s. week. De Haarlemse!» Damclub boudt baar bijeenkomsten lederen Maan-' dagavond van 8 tot 12 uur in het ge bouw „de Nijverheid", Jansslraat 85, alhier. Liefhebbers van Ihet damspel zijn daar welkom. Voor liet lidmaatschap kan non zich bij het bestuur aanmelden. Inliohtingen worden gaarne ver strekt door den Secretaris, den heer J. Meijer, Kruisstraat 34, Telephoon 1543. VAN DEN REGEN IN DEN DRUP. Jochems had de hebbelijklieid bij kon 't nu eenmaal niet helpen dat hij altijd zijne paraplu ie ergens liet staan. Minstens een dozijn re genschermen waren op deze wijze verloren gegaan en daarom bad ce heer Jochems zich het gebruik van een parapluie heelemaal afgewend. Nu was hij op zekeren avond bij zijn vriend van Klaveren geïnviteerd en welstaanshalve diende hij zich wat beter dan gewoonlijk te kleeden; want 't was een ecnigsz'ns officieële vergadering; die d/aajr zou plaats hebben. Het regende stroomen en dus nam hij de parapluie van zijne vrouw mee, waarbij hem eene zorgvuldige behandeling van dat voorwerp ter dege op het hart gedrukt werd. De vergadering was om 10 uur af- geloopen. De hemel was intussehen opgeklaardi en de sU ren schitter den. Eerst toen. Jochems voor zijn huis arriveerde, dat heel aan 't an dere eind van de stad gelegen was. bemerkte hij tot zijn niet geringen schrik, dat hij de pararpluie van zijn vrouw vergeten had. Snel besloten hij vreesde de harde verwijtingen van zij.ne gade nam hij een vigilante, reed >erug narjr de woning van zijn vriend, waar inmiddels alles in diepe rost was, luidde de familie wakker, maak te zijn excuses en sprong met het re genscherm weer in de vigilante, die hem eindelijk kwartier voor twaal ven te huis bracht. Met ongeduld wacht hem en de pa rapluie reed9 anderhalf uur eene liefhebbende echfgenoote. Hij weet wat hem te wachten staat en tracht door het velrhalen van zijn rit 1 et onweder te voorkomen. Je ziet dat ik je vermaninigen niet vergeten heb, zegt hij lachend, in afwachting van het plu mpje dat hij nu wel krijgen zal. Maar de verwachte lof viel hem niet ten deel, want toen zijn vrouw vroeg, waar de met moeite en kosten geredde parapluie zich dan bevond, loen bleek dat hij ze in de reeds verdwenen vigilante had laten lig- genl EEN TELLING VAN DEN STER RENHEMEL. De Tel. schrijft: Dat is ook al mogelijk geworden. En spuedig zullen wij weten, zij net ook slechts bij benadering, hoeveel sterren er aan het uitspansel boven ons ionkelen, liet observatorium van Greenwich nam die reuzentaak op zich, is er al twee jaar mee bezig en hoopt er e nde Januari e.v. mee kLaar te zijn. Allemaal afzonderlijk kunnen de sterren natuurlijk niet worden ge teld. Dat blijft ondoenlijk. Maar het is al mooi, dat wij ten naastebij nan aantal komen te weten. En naar '.er- wachting, zal dat op ruim vijftig mil- lioen uitloopen. Op een duizend of wat honderdtallen komt het niet aan. De heer S Chapman, een der ster- rekundigen van Greenwich, die 'net toezicht op dat tellingswerk heeft, vertelde daaromtrent het volgende. Velschil lende gedeelten van het uit- spansel, systematisch gekozen en te zamen ongeveer 't 10e deel daarvan uitmakend, worden des nachts gefoto grafeerd. Met behulp van een micros coop, worden de sterren op de ont wikkelde negatieven geteld en het totaal daarvan met tien vermenig vuldigd. Dit resultaat zal dan bij be nadering het geheel® aantal sterren aangeven. Niet minder dan 206 ne gatieven werden van het uitspansel genomen, daaraan blootgesteld: twee uren in het zuidelijke halfrond en twintig minuten langer in het noor delijke. Teder negatief bevat van 60 000 te+ nhO.OOO merkbare sterren, zeer verschillend bijeen ceplantst. Op sommige plaatsen werden honderd sterren gevonden in 'n omtrek van 40 vierkante m'nnten". terwijl op andere plaatsen slechts zestig sterren voorkomen in een omtrek van 800 vierkante „minuten". De nnremïnsren van het noordelij ke halfrond werden stedaan te Green wich, doch de Londenscne mist vorm de vaak een groot obstakel. Het zui delijk halfrond van het uitspansel werd hoofdzakelijk in Zuid-Afrika ge fotografeerd. Voor alle securite t wer den dubbele en soms meerdere opne mingen gedaan, zoodat het totaal aantal negatieven, 618 zal bedragen. Twee jonge mannen van 17 jaar zijn, onder toezicht van den heer Chap man. met het tellen belast. Daarvoor worden de negatieven in een lijstje bevestigd en voor een sterk licht te- houden, zoodat daarop de kleinste slipjes der sterren zichtbaar worden. Maar de stipjes der sterren zijn som wijlen zoo nietig en dof, dat bij een hertelling een9 zooveel sterren als do eerste maal ontdekt werden. Zooals gezegd, precies kan men hun aantal niet te weten komen. Maar het boezemt al respect in, dat er ruim vijftig millioen sterren zullen zijn geteld, hetgeen ons met grootene be wondering de3 avonds naar het fon kelende uitspansel staren doet... als de lucht klaar is. En dat laat h»r smds vreken alles te wenden over! Raadsels tDezo raadsels zijn alle inge- zondeu door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. £1 ierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met liet aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ing< zonden door Jan van Essen). liet geheel is een plaats in Brazilië van 10 letters. 1010 6 is een familielid. 4 5 6 2 4 is een plaats in België. 7 2 3 6 vindt men langs den we,g. 7 10 10 6 2 4 zijn in "t bosch. 1 8 8 3 is iets, wat niet vervalscht is. 2. (Ingezonden door Jan van Ile- mert).. Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt. ,e. .o .oe. i. .e ,a... •O., .e. ,oo. 't .a...e .a.i 3. (Ingezonden door Truus van Bil- derbeekj. Ik bon een wapen. Laat mijn 1ste letter weg en ik ben een verkorte meisjesnaam. 4. (Ingezonden door Bart Ligten- berg). Ik ben een spreekwoord van 26 let ters. Met een 8 4 2 24 gaat men naar bo ven. 11 1 15 18 brandbaar. 22 17 18 Is een jongensnaam. 3 13 14 19 is een deel van een ka mer. 5 20 21 16 is versterkend. 12 23 25 26 is een grondsoort. 6 7 9 10 ie een teeken uit de verte. 5 (Ingezonden door Jan van Essen). Mijn eerste gebruikt de kleermaker. Mijn tweede is een stadsdeel. Mijn ge heel is een dorp in Zuid-Holland. 6 (Ingezonden door Truus van Bil- derbeokj. Ik ben een dorpje in Noord-Holland. Verander mijn laatste letter en ik word iets. dat heel dikwijls met vech ten eindigt 7. (Ingezonden door Johanna en Johan lioogerduijn). 11 10 ïs een voorzetsel. 4 2 3 1 is een viervoetig dier, dat ieder lioerenkindje goed kent 4 2 8 7 behoort iedereen flink te gebruiken. 7 5 8 12 wordt gegeten door men. sclien ert sommige dieren. 6 5 13 8 9 is een getal. Het geheel bestaat uit 13 letters er werd vroeger eerst verborgen, later ojienlijk gedragen. 8. (Ingezonden door Louise en Ma rinus Caalcn). Op vier-en-twintig beenen loopt het vlug. Maar bij het naar liuis gaan, ligt het op ziju rug. Ra, ra, wat is dnt? 9. (Ingezonden door Casper VVillem- scn). Mijn eerste is (ongenood igd) niet altijd welkom. Mijn tweede en derde wordt op Imo gen prijs gesteld en in den oorlog dik wijls velen benomen. Het geheel is een deugd. 10. (Ingezonden door Jac. J. Bert). Mijn eerste is een. uitroep om kinde- re-i hang te maken. Mij n tweede is oen verkorte meisjes naam. Mijn derde is het overblijvende bij een deeling. Het geheel is een plaats in Europa- 11. (Ingezonden door Johanna en Johan Huogerduijn). Ik ben een regel, die weinig vliegt. Neem mijn tweede letter weg en ik ben het weer. 12. (Ingezonden door Bep en Marie Ruyzenaars). Het geheel bestaat uit 9 letters en om hot te verdedigen, heeft menigeen .er zijn leven voor over. 2 3 9 4 5 is een vergiftig dier. Met een 17 6 vangt men muizen. 8 7 2 5 is een voorzetsel. Raadseloplossingen De oplossingen <ier raadsels van de vorige week zijn 1. Kanton Anton. 2. Karpet. 3. De morgenstond heeft goud in den mond. 4. Pistool. 5. Gissen doet missen. Mes, gist, teen, som, Indië, nis. 6. PUKMEREND. Piet. L'ur. Rotterdam. Manen. Elf. Rond. Eend. Nier. Deken. 7.De appel valt niet ver van den stam. Appel, lelie, stam, Eva, pet, val, dans, D-trein, vader. 8. Boeda-Pest. 9. De Zuiderzee. 10. Ragen neger. 11. Zeeland. 12. Assen Essen. RAADSELOPLOSSINGEN. Goede oplossingen ontvangen van Jan van Essen 12. Willem en Johanna Spoor 12. A. Winkler 11. Witti Hé ij] 12. Gonda Veldman 12. Bep en Mario Ruyzenaars 8. Jo en Jan Verton 11. Pieter en Feena Kroes 10. Klaas Blauw 12. Sophietje Kapteijn 12. Bart Ligienberg 12. Johan van Donselaar 12. Abraham Hartendorp 10. Jan P. van Hemert 10. Cor Huijer 7. Jan Huijer 7. Marie Landmeier 11. Annie en Boisie SLavenuiter 10. Johan Buissink 11 Willy Germeraad 12. J. A. de Wijs 12. Cor en Nanne Naula 12. Johanna en Johan Hoogerduijn 12. Willie de Braai 11. Lena Koeleveld 12. Jan Bert 10. Jac. J. Bert 10. Piet de Veer 12. Johan Takkenberg 12. Zus en Arend vun Lohuizen 12. Casper Willemsen 11. Nelly van Riet 11. Truus van Bilderbeek 12. Mario Jongkind 12. Louise an Marinus Caalen 12. Clasina v. d. Brink 12. Jan de Bruijn 11. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Jo en Jan Verton). 1. Waarom eet een kip gauwer een zuk haver leeg, dan een paard (Ingezonden door J. Andries do W 2. Als een neger in de Zwarte Zee springt, wat wordt hij dan 7 (Ingezonden door Abraham Harten dorp). 4. Welke plaats staat hier Vijf en vijftig 0. (Ingezonden door Willem Bakker). 5. Wat voor steeneu liggen in het Noordzookanaal 6. Als de brug weg was, ho.o kwa men de menschen dan aan don over kant 7. Wat schreeuwt harder dan een varken 10. Wat heeft een neus en kan niet reiken 3. Tafel. 4 Schilderij. 5. Spiegel. 6. Piano. 7. Lamp. 8. Bed. 9. Klok. 10. Ledikant. Goede antwoorden ontvangen van Jan van Essen 10. Willem en Jimamia Spoor 10. A. Winkler 10. Wim Heiji 10. Gonda Veldman 10. Bep en Marie Ruyzenaars 10. Jo en Jan Verton 10. Pieter en Feena Kroes 10 Klaas Blauw 10. Sophietje Kapteijn 10. Abraham Hartendorp 10. Jan P. van Ilemert 10. Cor Huijer 10. Jan Huijer 19. Marie Landmeier 6. Annie en Betsie Sl.avenuiter 10. Johan Buissmk 10. Willy Germeraad 10. J. A. de Wijs 10. Cor en Nanne Nnuta 10. Lena Koeleveld 10. Jan Bert 10. Jac. J. Bert 10. Piet de Veer 10. Johan Takkenberg 10. Zus eu Arend van Lohuizen 10. Casper Willemsen 10. Neliy van Riet 10. Truus van Bilderbeek 10. Marie Jongkind 10. Louise en Marinus Caalen 10. Clasina v. d. Brink 10. Jan de Bruijn 10. BERICHT WEDSTRIJD. Inzendingen voor den Sint-Nico- lans-wedstriid ontvangen van Lena Koeleveld. Marie Zuurendonk. Wim HeïjL Nelly van den Berg. Lies je Venema Herman Twisterling. Annie en Betsie Stavenuiter M. de Smit. Bsrtus van Opdam. Cornells van Gelder. Het aantal inzendingen is bedui dend kleiner dan vorige jaren. Vooral de gvooiere meisjes hebben zich slecht gehouden! Waar ligt dit aan? Nu. voor de inzenders zelf is dit niet erg 1 Dio hebben daardoor een extra groote kans op een prijs en wat ingezonden werd is zoo verbazend aurdig en han dig gemaakt, dat er toch door jullie toedoen nog een heeleboel gelukkige gezichtjes op 5 December zullen zijn. Da inzenders en inzendsters mogen Woensdagmiddag a.s. dan ook nog eons komen kijken, wat er ingezonden werd. a mond en kan niet 12. Wut heeft e <eten? BEGRAVEN NAMEN VAN MEUBELS. 'Antwoorden. 1. Stoel. 2. Kast. WAT PIETERMAN, DE KNECHT, DOOR DEN SCHOORSTEEN ZAG. (Ingezonden door Willy Germeraad) Trouwe schimmel sukkeldraf. Tripte schoorsteen op en af, Op zijn rug troont Pieterbaas, Rechterhand van Sinterklaas. „Zoetjes, schimmel, niet zoo snel, „Ja, mijn beestje, 'k weet het wel, „Jij verlangt naar voer en stal „Over 'n poosje heb je 't al, „Even moet ik hier nog kijken, „Want, bij armen en bij rijken, „Luister ik, hoewel verscholen, „Dat heeft de Bisschop mij bevolen. „Zie de maan schijnt door de boomen, „Makkers staakt uw wild geraas, ,,'t Heerlijk avondje is gekomen, ,,'t Avondje van Sint Niklaas", 't Klonk uit vele kindermonden. Tut het luist'rend zwartje op, Alles jubelt opgewonden; Pieterman, die op den top, Van den schoorsteen is gezeten, Staart door scheuren, en door reten, Iu 't verlichte huisvertrek; Waar een blijde kinderschaar, Hossend, springend door elkaar, En rumoerig elkaar dringen. Luider steeds het feestlied zingen, Blij gelach klinkt Pieter tegen, En hij greep met rappe hand. Volop slrooigocd uit zijn mand. Strooide rijfc'lijk allerwegen; 't Rolde klett'rend telkens weer. Op het vroolijk groepje neer. Pieterman schudt van de pret, Heeft zich ijlings schrap gezet; Maar o wee. wat zien zijn oogen? Heel de stemming blijkt gekeerd, Hebben ze hem soms bedrogen? Karei, stompt de kleine Geert; Cor en Netje staan te kijven: „Wil je van mijn deel afblijven. Zie eens aan, schei uit, slok op! „Moeder 1 Wim eet alles op!" En, in plaats van vroolijk zingen. Wordt het nu een vechten, dwingen. Pieter schudt zijn zwarten kop. Mompelt zachtjes, droef te moede: „Kijk, ik bracht zoo graag een goede „Boodschap, aan de heilige Sint. „Al mijn blijdschap is bedorven, „Jullie hebben 't glad verkorven, „Wee, hem! die den twist bemint „Rakkers 1 jullie wacht een roedel" Ia gepeins rijdt Pieter voort. Tot hij weder stemmen hoort. Die van Sinterklaasje zingen. Met zijn goede, fraaie dingen. „Zie de maan schijnt door de boomen," Dringt het weder tot hem door. Half onwillig neigt hij 't oor; En ziin blik blijft vol verlangen, Aan een lief taf'reeltje hangen, 't Is geen rijke kamer, neen, Die de kleine lamp bescheen. Een klein vuurtje lag te branden, In den haard; de kale wanden. Zagen helderwit en rein. Aan een tafeltje, zeer klein, Zut een blondje, vlug te werken, Zonder Pieterman te merken, Zong ze vroolijk, en tevree, Mut haar broertje 't versje mee, Van den goeden Sinterklaas, Vroolijk glinnacht Pièterbaas. „Kkuirtje, ben je nog niet klaar, ,,'k Wou wel graag de winkels kijken, „Zeker Piet, één zoom nog maar, „En dan gaan wij: l zal je lijken." „Wat komt moesje laat vandaag, „Och, wie weet, hoe zij moet werken, „Toch laat zij 't ons nimmer merken, ,,'k Gunde haar wat rust zoo graag. „Ais ik groot ben, Klaartje zus," Klonk klein Pietjes stem aldus, „Win ik 't brood voor jou en moe," Eu Blond Klaartje iacht hem toe. Toen green 't zwartje in zijn mand. Strooide weer met volle hand, Dour den schoorsteen; blij en luid, Jubelde het tweetal 't uit, „De zak van Sinterklaas, „O, jongens, t is zoo'u baas!" En in gaten en in hoeken. Moppen telkens aan den rol. Gingen zus en broer aan 't zoeken, Dra lag heel de tafel vol, En ons tweetal er om heen, 't Zonnetje uit hun oogen scheen, En uit dankbaar vol gemoed: „Wat is Sinterklaas toch goed!" Én boven met verheugd gelaat, Het zwartje bij den schoorsteen staat, Want, kijk! zus Klaartje van haar (deel, Twee hoopjes maakt, elk evenveel, „Dat is voor Moe, die straks zal ko- (men, „Zegt zij, „En dit „De stumpert „W:ant och! zijn borst doet hem zoo (zeer, „En hoesten doet hij telken; meer, „En wat Sint Nicolaas ons biedt, „Ziet hij zelfs in de verte niet, „Als wij hem wat moppen brengen, „Zal hij vreugdetranen plengen, „En bij 't zetten van mijn schoen, „Wil ik je een voorstel doen. „Lieve Piet; wanneer we vragen, „Om een wollen doek voor Moe „Zingen we een versje toe; „Licht mag dat dan Sint behagen; „d'Anne jongen leest zoo graag, AV'as bij 't leeren nimmer traag, .Heeft zoo weinig aan zijn leven BART L. Ja, jzusje mag wel mee doen. Kan ze ai oplossen Laai zij de öpioss.ngen uau ook ee..s opschrijven, uau z:e ik, hot z.- schrijiu Leest ze de briefjes ook al Het raadsel is nu in orde, hoor I ANNIE en BETSJE S. Ik kan me besi negrijpeiout juilie daar veel wc»k aan étaad uein. Maar 't is dan Oor. kcuu;. gevreïutn hen je geen letg gcreci, nu net al en <ie ueur uil is naai' ütbocu jullie zoo netjes leeren Handwerken WILLY G. De nieuwe raadsels zijn goeu. Zoo, vond je „Roodkapje" pracn- tig W as je wei eens meer in den scuouwburg gewefest? Ja, iviax zal wel gauw groui eu sterk zijn en dan wordt iiub wol banj, voor hem Misschien kan je met Max ook wel van Roodkap je spelen 1 Leert hij al een poot geven MADELIEFJE. Je mag het wel rui len, maar ik weet niet zeker, of ik nog zoo'n band voor je krijgen kan. Kom dan Woensdag over een week maar eens tusscnen 1 en 2 uur en breng dan dit mee. LOUISE en MAP IN US C. De inge zonden raadsels zijn goed. lit wist mei, dat Genu K. hij je in de kias zatl Zijn jume even ouu en zit je ook naast ciKaur t Vva^;u,n zaten er twee pustZegolS 11. juut- -..elje? JAN DE B. Ais je je werk goed maakt, biijlt er ruoestal niet veel iijd over, denk ik. Toch neb je, als er nu weer een teekei wedstrijd komt, zeker wei tijd om eens rnte te doenHeb je ook con verfdoos M. J. H. P. Vond je de raadsels nu nog zoo moeilijk Of ken je ze nu al lemaal wel COR en JAN H. Hoe lang zou Koos er mee iu huis moeten zitten Het zijn lastige dingen, dn; dikwijls zes wetten duren. Heelt Moeder er ook i pijn in Passen juine nu maar goud op, hoordat ev niet nog een ziek wordt 1 MARIE L. Ja, werk maar hard de zen laaisten tijd. Heb je heusch nog tijd over om nieuwe raadsels te beden ken We hebbei wel lange avonden tegenwoordig maar je gaat toch ook zeker op tijd naar bed, is 't Diet ABRAMAM H Het nieuwe raadsel en de begraven namen zijn goed. De groote broers en zuster zijn zeker erg veel uit. Of heb je van één van de MARIA Z. Aardig, dat je ook weer meegedaan hebt En zoo'n heerlijk warm rokje is iets, waar een arm kindje stellig heel blij mee zal zijn Ik wil graag gelooven, dat je er lang over gedaan hebt, maar 't is ook een groote voldoening, dat je in je vrije snipperoogenblikker- nog zoo iets moois maken kon Studeer je ook al le dagen een half uur op de piano BEP en MARIE R. Het nieuwe raad sel is goed. Ja, er komt nu weer een drukke tijd. En het is ook net weer, om in huis te zitten werken, nu het zoo vroeg donkei is, vind je ook niet Hebben jullie met geschiedenis ook jaartallen te leeren, of zijn het meer verhaaltjes PIETER en F. K. Het is best, dat jullie ook meedoen. Heeft P. den brief geschreven Het was heel netjes, hoor/ Waar zijn julhe op school KLAAS B. Ik vind je nieuwe raad sels wel een beetje moeilijk, Klaas. Ik ben bang, dat de meeste kinderen nooit van een plaatsje Z. in Z. gehoerd heb ben. Stond het op je atlas Bedenk nog maar eens een paar andere 1 ZUS en AREND v. L. Kan het zijn, dat jullie briefje in een boek is blijven liggen Ik heb het niet gekregen. Wie had het weggebracht Het nieuwe raadsel is goed. CASPER W. De nieuwe ingezonden raadsels zijn goed. NELLY VAN R. Ik geef het zilverpa pier, dat ik krijg, altijd aan den een of ander, die het mee naar school neemt. Wordt het bij jullie op school ook verzameld Speel je wel oens quatre-mains met Moeder op de pia no of krijg je nog niet veel stukjes TRUUS v B. Ja, dat spel, wat jij beschrijft, ke« ik ook. Dut speelden ook haast altijd op kin- stumpert heeft zoo'n bïtt're smart, wclk s'*-! SP®6** Johan het meeat JAN P. v. H. Vind je dit boek ook aardig, Jan Ja, ik vind die echte Hol landse!» jonger sverhalen ook mooier dan de Indianengeschiedenissen. V at is het mooiste boek, dat je kent NELLY v. d. B Ja, als je verjaardag ook nog in December valt, dan is het voor jou al een bijzonder prettige maand. Je hebt zeker al een verlang lijst klaar voor die twee feesten. Je inzending is netjes geworden, hoor en heerlijk warm GONDA V. Ja, dat is een heel oude „O, mocht Sint een boek hem geven, munt, uit den tijd van de duiten en de .Onze vreugd was dubbel dan „Sinterklaas 1 goed heilig man." En daar boven, eenzaam, stond, Pieterman. Hoe hij 't vond? 't Stralend oog, liet zei genoeg. En wat hij voor 't tweetal vroeg. Van zijn goeden principaal, Dat vertel 'k een ander maal. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw Venemav. Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aan schellen 1 JAN v. E. De nieuwe raadsels zijn WILLEM en JOHANNA S. De n we raadsels zijn goed. Aan W.Do nieuwe raadsels zijn goed. SOPHIETJE K. Het nieuwe spreek woord is goed. Is het boek niooi PIET DE V. Dat boek is weer uit geleend, Piet. Misschien komen ze nog terecht, ik zal er aan denken oortjes. Heb je daar ook wel eens van gehoord Ik hoop, dat jo naam nu voortaan altijd goed in de courant komt, hoor zóó moeilijk is die toch niet NICO, ANNIE en HERMAN T. Wat grappig, dat Annie's naam nu ook onder der. brief staatIs ze nu zes jaar En leest ze de courant al Wat gaat Herman keurig schrijven Flink, hoorEn in welke klas zit Nico nu Neen, ik vergeet jullie ook niet, al hooren wij sonis in lang niets van el kaar en ik vind het aardig, dat Hei man weer eene aan een wedstrijd heeft meegedaan 1 WIM II. Het is een heel werk ge weest, hoor e i ja hebt het keurig ge daan Is het een prellige eursus, waar je op bent Vertel er mij eens iets van. Wordt daar verteld en moeten jullie het dan navertellen En zijn daar al lemaal jongens van jouw leeftijd JO en JAN V. Ja, het was in orde zoo eu je nieuwe strikvraag van Se vorige week was cok goed. Hoe heb je de antwoorden kunnen onthouden, nu de krant weg was t'jd derpanijtjes en wij vonden het ook erg prettig, maar er moeten een hee leboel kinderen zijn Welke spelletjes doen jullie nog wel eens meer De nieuwe raadsels zijn goed. MARIE J. Hebben jullie Donderdag een prettigen dag gehad en is 't nu morgen weer feest Veel plezier, hoort J. ANDRIES DE W. De nieuwe strikvragen zijn goed. COR en NANNE N. Jammer, dat jullie brief er de vorige week ook bij ingeschoten is. Hoe dikwijls zou het in de laatste vijf jaar gebeurd zijn, dat er geen briefje voor jullie in de „Zaterdagavond" stond Ja, dat boek over de „Overwintering" zal wel mooi geweest zijn. Wat een ellende was dat, hè Maar volgen jullie in de courant ook de berichten over den-oor log op den Balkai. En wat lijkt je nu vreeselijker WILIIa. en HENDa. v. d. H. Tiel is wel wat ver weg. Dan kan je beter aan een muts voor jezelf, of voor Rika be ginnen I Houdt Rika ook van teekenen en opstellen maken, of welke wed strijd lijkt haar het prettigst? Het nieuwe raadsel is goed. JOHANNA en JOHAN H. De nieuwe raadsels zijn goed. WILLY DE B. Flink zoo Elf goed Kon je de begraver meubelen ook vin den LENA K. Je inzending ziet er erg aardig uit Ik denk stellig, dat eeu arm kindje er blij mee zal zijn Het was eeu heel werk van die fijne kraal tjes, hoor Ja, als jullie eenmaal aan 't repeteeren zijr. lijkt het hoe langer hoe gemakkelijker JAN B. Als je een mooie verfdoos krijgt, zullen dj teekeningen nog veel beter worden, denk ik. Dan zal er met den eerstvolgenden teekenwedstrijd een prachtige van je kernen Is Sint altijd nogal goed op jullie .TAG. J. B. Je raadsels zijn goed. maar die rivier uit liet 1ste raadsel wordt met „ck" geschreven. Dat zai dus wat veranderd moeten worden JOHAN T. Heb je wel eens gepro beerd om zelf plaatjes te maken voor je tooverlantaarn Met rooden en zwarten inkt gaat het heel goed. 23 November 1912. Mevr. VENEMA—v. DOORN»

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 21