NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Tegen den Woeker. OP DE BOOSTE 30e Jaargaag, Mo. 9030 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 26 NOVEMBER I91fe A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Ip^lL ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Redames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 ^j^jT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Geïllustreerd Zo^agsblad, 'voor Haarlem t oiffH Re,hcöe en Administratie: Groots Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Adminisfcratie724. Uitgave der Vennootschap Loureus Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarae 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Af en toe hoor ik van gevallen van woeker, dat wil zeggen van het uitieenen van geld tegen overmatige rente, dikwijls op zeer korten termijn en onder allerlei ongunstige bepalingen soms tegen onderpand, een andermaal tegen borgstelling van derden. Meer dan eens werd mij gezegd„ik ben er ingeloopen had ik het van te voren geweten, dan zou het niet gebeurd zijn". Daarom, namelijk ter waarschuwing van anderen, wensch ik in dit blad mededeeling te doen van de verschillende vormen, waaronder de woeker in Haarlem voorkomt en roep daartoe ieders medewerking in. P* Allen, die van woeker in den eenen of anderen vorm ervaring hebben opgedaan, wordt verzocht mij de bijzonderheden uitvoerig en duidelijk schriftelijk op te geven, zoo mogelijk met bijvoeging van correspondentie of andere stukken. Dezen worden teruggezondende namen der inzenders blijven geheim. J. C. PEEREBOOM. Verschenen 6s: BERTHOLD AUERBACH, DEEL Ui. Tegen betaling van f0.25 per Ingenaaid en f 0.45 psr gebonden exemplaar, kan dit werk aan ons Bureau afgehaald worden. Dl I' NUMMER HES l AA I' UIÏ TWAALF BLADZIJDEN. EICR5TE RF AD. AGENDA WOENSDAG 27 NOVEMBER. Vergadering van den Gemeente raad, 2 1/2 uur. Schouwburg: „Fijne Besehu'ten", door J. J. Cremer. De Kroon: Piano-concert Carl Fried berg, 8 uur. Brongebouw: Kookdemonstratie met Dehtsche Slaolie, 2—5 uur. Bioscoop Theater, Gr. Markt: St.- Nicolaasfeest, 4 uur. Bioscoop Modern: Voorstellingen. KI. Vereeniging: St.-Nicolaasieest, 2 uu ren Biosc. voorstelling. 8 uur. Oi.l ONS HEEN No. 1623 ispliaUeeriag Tan ia Angaang. In een groote gemeente hebben de wethouders, elk voor hun afdeellng, zooveel te doen, dat zij onmogelijk de zaken waarmee hun collega's belast zijn, nauwgezet kunnen onderzoeken. Het gevolg daarvan is een decentrali satie, een splitsing van arbeid en ver antwoordelijkheid, die wel haar groo- te voordeden oplevert, omdat zij eiken wethouder toestaat, zich uitsluitend aan zijn eigen taak te wijden, maar die ook groot nadeel kan hebben, om dat daardoor veelal de wethouders op het kompas van hun collega dienen te zeilen. Ik zeg dat niet als verwijt, maar eenvoudig om een feit te constatee- ren, De gemeentewet kent deze ver doorgevoerde splitsing der werk zaamheden niet, maar de practijk be lacht, zooals 't wel meer gaat, de wet. En daaraan is, naar het mij voor komt, de telkens zoo teleurstellende houding van B. en W. op het stuk van asphalteering toe te schrijven. De wet houder van publieke werken, de heer De Breuk, is een tegenstander van asphalt en omdat hij natuurlijk in quaesties van openbare werken advi seert en voorgaat, komt er van het da- gelijksch bestuur telkens afwijzing van asphaltplannen. Nu weer bij het request van bewo ners van de Anegang, om in 1913 die straat te asphalteeren. „Dit verzoek," zeggen B. en W-, „is natuurlijk voor inwilliging niet meer vatbaar." Waarom niet? zal men vragen. Dat staat er niet bij, maar wie de rede neertrant in zulke gevallen kent, weet wel waar het in de Raadsvergadering van Woensdag op uit zal draaien. „Er is geen geld," zullen B. en W. aanvoeren, „als de Raad het gewild had, zou er een post voor op de be grooting moeien zijn gebracht en dat is niet gebeurd." Is dit argument wel juisl7 De di recteur van publieke werken, als zoo danig adviseur van B. en W., maar tevens groot tegenstander van as phalt, heeft indertijd opgegeven wel ke sommen asphalteering van de verschillende straten eischen zou en daarbij voor de Anegang ƒ9000.ge noemd. Zeker, op den «ost van on voorziene uitgaven voor 1913 kan dat bedrag niet meer gevondèn worden,1 maar op diezelfde begrooting 6taal een som van 30.000 uitgetrokken voor materiaal voor het onderhoud van straten en pleinen. Zou het zoo ondenkbaar wezen, dat hier een ge deelte van de benoodigde som gevon den werd cn het overige op de on voorziene uitgaven? Ziedaar een vraag, waarop de Commissie van bij stand in het beheer van openbare werken een antwoord zou kunnen geven. En ik hoop, dat zij dat morgen doen zal, in voor de Anegang gun- sligen zin. Opmerkelijk is het wel, dat het fi- nanciëele argument door B. en W. zelf niet voldoende gevonden wordt tol afwijzing van het verzoek. In het praeadvies staat namelijk te lezen: „Voor het overige zij opgemerkt, dat hoewel het denkbeeld overweging verdient, om tegelijkertijd met de as phalteering van de Groote Houtstraat ook de Anegang van asphalt te voor zien, er thans nog geen aanleiding be staat, om tot asphalteering in 1913 te besluiten." Waarom bestaat daartoe geen aan leiding? vraagt ieder die dezen volzin leest. Maar zijn weetgierigheid wordt teleurgesteld, want onmiddellijk daar op volgt: „Wij stellen u mitsdien voor, op het verzoek afwijzend te be schikken." Mitsdienl Mitswat? Mitsnietsl Wel wordt er betoogd, maar bewezen niet. „Er bestaat nog geen aanleiding" is een zusje van de niet minder ver maarde uitdrukking „wij kunnen geen termen vinden". Ilolle phrases allebei! Waarom zou asphalteering van de Anegang moeten wachten op die van de Groote Houtstraat? Ik zie er geen enkele „aanleiding" voor. Wij hebben aan de Barteljorisstraat ge zien dat een korte straat zeer wel af zonderlijk kan geasphalteerd worden. Waarom de Anegang dan niet in 1913, wanneer'daar het geld voor ge vonden kan worden? Terwijl B. en W. geen argument aanvoeren voor het asphalteeren van Groote Hout straat en Anegang samen, kan ik een machtig motief daartegen noe men. Namelijk de kosten. Wanneer het al niet mogelijk zou zijn geld te vinden voor een kleine straat als de Anegang, waar moeten dan straks de sommen vandaan komen om deze te gelijk met de Groote Houtstraat Yan asphalt te voorzien? Maar de asphalt-tegenstanders den ken: „een krijgsman wint genoeg, al wint hij niets dan tijd" en de asphal teering in de Groote Houtstraat komt door de proef met de tramlijn pas halverwege het jaar 1914 aan de orde. Koppel nu de Anegang aan de Groote Houtstraat vast en ze Is ook een paar jaar van de haan. Een voudiger kan het niet. Intusschen is er toch een soort van argumentatie gekomen, namelijk van den directeur van publieke werken. De heer Dumont meent, dat de adres santen van de minder juiste veron derstelling uilgaan, dat de Anegang begrepen is in de straten van het Raadsbesluit van 21 Febr. 1912. Maar ik vraag: waar slaat dat? In het request van de Anegang bewoners staat daarover geen woord. Zij vragen eenvoudig om asphalteering, omdat j het voor hun straat niet duur is, het1 verkeer er aangenaam en gemakke lijk zal maken en de Raad immers i besloten heeft, geleidelijk met asphal teering voort te gaan. Geen woord over een raadsbesluit van 21 Februari. En een tweede argument van den directeur is, dat behalve de Anegang ook andere straten voor het aanbren gen van asphalt in aanmerking ko men. Eerder dan de Anegang? Waarom noemt de directeur die 6traat dan niet, waarom vooral stelt hij niet voor d i e dan te asphalteeren? Omdat we woorden, woorden, woorden, van 't Raadhuis kunnen krijgen, maar as- phait nictl De hoofdzaak in deze geheele as- phalt-aangelegenheid is, dat indien binnen enkele jaren het midden van onze stad geasphalteerd zijn zal, dit geleidelijk moet. gebeuren, elk jaar een stuk, groot of klein, maar dan ook elk jaar.' Natuurlijk, onze begrooting laat geen weelde toe, maar hoe ter wereld zal het dure werk tot stand komen, wanneer de kosten niet zorgvuldig verdeeld worden? Het spreekt immers vanzelf, dat wanneer voor het kleine geen geld is, van het groote heelemaal geen sprake we zen kan. En ook: de gewoonte van as phalteeren moet er in komen. Die kennen we nu nog niet. Op voorstel van den heer Lasschuit is besloten, de Smedestraat als proef met klinkers te bestraten en we hebben kunnen op merken, met welke liefderijke zorg dat werk is uitgevoerd. Zóó diep is er uitgegraven, dat wie er langs kwam zich afvroeg of het soms om een bezoek aan de tegenvoeters te doen was. En dat voor een straat, waarvan ik geen kwaad wil zeggen, maar die geen belangrijke winkelstraat is en zich niet eens op een druk verkeer beroe pen kan. Wanneer de bewoners van de Ane gang morgen hun asphalt niet krij gen, dan zullen zij allicht verwonderd gaan kijken naar de Smedestraat, die een weelderig plaveisel krijgt zon der noodzaak; ddarvoor is wel geld gevonden en, men kan er zeker van zijn, goedkoop is deze straat niet geplaveid. Maar ik heb vertrouwen in den Raad en hoop, dat die morgen de as phalteering kloekmoedig voort zal zetten, door inwilliging van het Ane- gar.g-adres. J. C. P. Stadsnieuws CARL. FRIEDBERG. Men schrijft ons Deze groote pianist, de grootste der grooten, zoo als onlangs ov<;r hein werd geschreven, zal luer zijn tweede piano-recital geven. Zondagavond jl. speelde hij te Am sterdam, ook voor de tweede maal, voor een opgetc-gen publiek. Een uit treksel van het verslag van Alg. Handelsblad laten wij hier vol- gen „Men kon met Friedberg mede I opgaan in de dichterlijke sfeer, die zijn kunst schiep met het instrument i zijn spiel is van ongewone bekoringen i ongewone diepte, wordt gedreven door I een individueelc, beheerschte kracht en door een bloeiende fantasie j adeld. maar het gaat bezwaarlijk na al het schoone en betooverende, het ge- weldige en oneindige teere, dat we be- leven mochten, een voorkeur te bepa- 1 len." Dat men hier met een buitengewoon kunstenaar te doen heeft, behoeft geen nader betoog zijn optreden kan als een gebeurtenis in de muzikale wereld beschouwd worden. ORGELBESPELING in de Groote- of Sint-Bavokerk alhier, op Donderdag 28 Nov. 1912, des nam. van 2—3 uur, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Fantasia C kl. terts, J. S. Bach. 2. Praeludium und Fuge G gr. terts, F. Mendeissohnhliar- tholdy. 3. Sonate g kl. terts, Ph. Rüfer. Allegro con brio. Andante con moto. Allegro maestoso. 4. Des Schafers Klage, W. Richter. 5. Andante en Pastorale uit 2de Symphonie, Oh. M. Wïdor. 6. Alleluia, Enr. BossL PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Heden werd de winterzitting der Staten geopend. Eerst werden de f- deelingen getrokken. Eenige ingeko men stukken werden voor kennisge ving aangenomen, of gesteld in han den van Ged. Staten om praeadvies. Ingekomen was onder meer een adres van de Verplegers-vakvereeniging, in zake de loonen van het personeel van „Meereoberg". De beer VAN EMBDEN deelde mede dat het bestuur dezer vereeniging aan de Commissie van toezicht jver het ge sticht tot twee maal toe gevraagd heeft gehoord te worden inzake de loonrege ling. De commissie heeft toen Let re genten-antwoord gegeven, „wij zullen u liooren als ons dat goed dunkt" antwoord toont weinig zin voor een democratisch beheer. Vei'der heeft spreker op de agenda gemist een voor stel in verband met de motie inzake de gelijkstelling van de loonen van het personeel van „Meerenberg" en „Dui'nenbosch", in de zomerzittinp. door de Staten aangenomen. Op spoed werd door spreker aangedrongen. De VOORZITTER antwoordde, dat men het oordeel over de houding der commissie van „Meerenberg" moet opschorten tot het advies van Geöep. Staten is verschenen, die de zaak zul len onderzoeken. De uitwerking der motie heeft zooveel tijd gevorderd, dat do voorstellen nog niet gereed zijn, er wordt evenwel spoed betracht, om ze in de zomerzitxing te behandelen. Medegedeeld werd nog, dat punt 10 der agenda wordt afgevoerd, omdat liet voorstel inzake een subsidie voor het Kinder-sanatorium te Blaricum nog niet gereed is voor behandeling. Nadat de commissies voor de bestu- dcoring der verschillende voorstellen benoemd waren, werd de zitting ver daagd tot Dinsdag 10 December. Ambtenaren „M e e r e n berg" Het bestuur van den Alg. Ned. Amb- tenaarsbond heeft zich tot de Prov. Staten van Noord-Holland gewend met het verzoek voor de ambtenaren van „Meerenberg" een betore salarisrege ling te ontwerpen. Gevraagd wordt de regeling maken, dat het maximum-salaris in 5 jaar bereikt wordt, door het toeken nen van 5 1-jaarlijksche verhoogin gen, den pensioengrondslag te verhoo- gen, en vooral de salarissen van de laagst bezoldigde beambten te verhoo- gen. Meer en Bosch. A. s. Woensdag zal het kinderkoor „Hosanna", dir. de heer A. W. Wesse- lius, iu liet gesticht „Meer en Bosch" te Heemstede een uitvoering geven voor de verpleegden van het gesticht, ter gelegenheid van den verjaardaj van den directeur. Typografenbond. In de onlangs gehcuden vergadering van do. adspirarten-afdeeling van den Alg. Ned. Typ. Bond (afd. Haarlem), werd tot 2en voorzitter gekozen do hoer Tennissen, in de vacature ont staan door 't bedanken van den heer Snoek. Het voorstel van het bestuur tot verhooging. der contributie werd aan genomen. SCHOOL VOOR KUNSTNIJVER HEID. Wegens de voortdurende toeneming van leerlingen, die voor het bouw kundig vak wenscban ie werden op geleid, zal 'het onderwijs der bouw kundige afdeellng voor den cursus 1913 weder eene aanzienlijke uitbrei ding onde.rgaan. Werden tie beide eerste klassen ten behoeve van het voorbereidend onder wijs dezer afdeeling reeds over 1912 op degelijke grondslagen gevestigd, over 1913 zal zulks eveneens voor de beide daaropvolgende, de 3de en 4de klasse, plaats hebben, zocdat de leerlingen, die deze vier klassen met vrucht hebben dooiioopen, do zeker heid hebben, in de praktijk nuttige diensten te kunnen bewijzen, en, of schoon het aesthetiseh karakter van het begin af het onderwijs blijft be- I heerschen, zal later een vijfde klasse daaraan worden toegevoegd, om in het bijzonder het meer decoratieve in terieur en de compositie te behande len. Tevens zal een praktische werk plaats uilsluitend voor de eerstge noemde klasse der afdeeling houtbe- eikirig worden ingericht. De directie stelt alle mogelijke po gingen in het werk oen de bouwkundi ge afdeeling op de meest degelijke en praktische wijze in te richten en vleit zich daardoor aan de hooge eischen, die men heden ten dage aan de oplei ding der bouwkundigen stelt, tege moet te komen. Die nieuwe cursus zal 6 Januari weder beginnen. Serenade. Door B. en W. is aan de muziekver- eeniging „Crescendo", dir. de heer Hofmeester, toestemming verleend en serenade te brengen aan het goudei. echtpaar Verbruggen in de Dubbelebuurt, a. s. Woensdag avond. Bloempjes-verkoop. Naar men ons mededeelt is door B en W. dezer gemeente toestemming verleend tot den verkoop van bloemp jes pp Nieuwjaarsdag, ten bate van een te stiehte.. sai atorium voor tuber culose typografen. T Gaat uit van de afd. Haarlem van de Vereen, tot be vordering der gezondheid in de grafi sche vakken. Het bloempje zal evenals het vorig ia ar een 4-bladig klav bloeoipje zijn. Gov. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: II. Seukens, Spaarnwouderstraa-t 122, een para- pluie. W. Jansen, Tu gel astraal 26, een regenmantel. W. F. Andrea, Tetterodestraat 52, een armband. A. Koeman, Rollandstraat 53, een pa- rapluïe. C. Schouten, L. Boogaard straat 17, een rozenkrans in étui. F. Pörtzgen, Kruisstraat 4, een por- temonnaie met inhoud. Bureau v. politie, een riuig met sleutels. C. Kruiff, Celebesstraat 16, Schoten, een aardrijkskundig boekje. Huyboom, Z.-Brouwersstraat 24, een kerkboekje. G. Nïeuwveen, Gast- buislaan 190 rood. een oliejas. J. Mooy, Koninginneweg 108, een bro che. G. Lodder, Voorzorgstraat 50, een damestaschje met inhoud. C. de Graaf, Rollandstraat 41, een da- mesportemamiaie met inhoud. A. van Averzaath, Klarenbeckslraat 59, een damespertemonnaie niet inlioud. G. Hazekatnp. Duve nvoordestraat 67, een doublé armband. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Verder stelt de commissie voor, een klein aantal „doode, gevaarlijke of hinderlijke" boomen te rooien, en op verschillende punten ze door nieuwe aanplautingen te vervangen (Zand- voortsche laan, Bronsteeweg, Res No» vaplein en Drïebeerenlaan}. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Oprichtingsplannen. Hedenavond wordt in het Vereni gingsgebouw van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Heemstede, een verga dering gehouden, waar als sprekers zullen optreden de heeren M. v. Ven, uit Utrecht, en A. H. Smulders, van hier. Doel is, een afdeeling op te richten van de i Ned. It. li. Tim lieden- en R. K. Kalk- en Steenbewer- kersbond, SPAARNWOUDE, AFD. LIE. Benoemd. Tot kapelaan alhier is benoemd de weleerw. heer N. J. van der Weydcn. HAARLEMMERMEER. Biaz. Door eenige bestuursleden tan de afd. Haarlem van de Clir. Patroons- vereeniging „Boaz" is te Hoofddorp j een openbare vergadering belegd, ten einde aldaar een afdeeling en zoo mo gelijk ook een Boaz-spaar- cn voor schotbank op te richten. Wegens gebrek aan belangstelling kon de vergadering niet doorgaan, zoo dat voorloopjg van de oprichting eenor afdeeling wel niets zal komen.. Brutale diefstal. Bij den arbeider De G. aan den Ringdijk is des nachts uit oen afgeslo ten schuur, staande op liet erf, eei wiel ontvreemd, liet slot was er niet een stuk ijzer met geweld afgerukt. De dader heeft geer. aanwijzing ach tergelaten. De politie doet onderzoek. HEEMSTEDE. RAPPORT DER PLANTSOENEN COMMISSIE. Het rapport der plantsoenen-com missie is in druk verschenen. Over 't algemeen kreeg de commissie een gun- stigen indruk van de laatste aanplan tingen. De werkzaamheden in het kooiende seizoen zullen moeten be staan in het, waar noodig, snoeien der boomen, liet nazien der boombe- scherming en het herstellen van los- geraakte slaunsels. Sport en Wedstrijden KEGELEN. HET KEGELCONCOURS VAN „WATERPAS". De stand van het concours, uilgöt schreven door de kegelclub „De Wa terpas" luidt: Korpswedstrijd: Phoenix I, Haarlem, 323. D'r deugt geen bal van 1, Amsterdam, 308. Prins 1, Haarlem, 297. Steeds Hooger II, Am sterdam, 28i. Volharding I, Haarlem, 282. Recht Vooruit II, Hilversum, 28?. De Wijnman, Santpoort, 274. District lil, 1, Amsterdam, 271. Hout of Fout, Ov erveen, 267. Noordpool I, Amster dam, 2G5. D'r deugt geen bal van II, Amsterdam, 263. Raak ze zuiver I, Amsterdam, 255. Personeel. Serie (30 worpen), 207, Personeel (6 worpen). 52, 46, 46, 45, 45, 44, 44, 43, 48, 42, 41, 41. Hamburger Telling (6 worpen). 110, 118, 115, 114, 112, 110, 108, 108, 108, 106. Voortzetting van het concours op de Zondagen: 1, 8, 15 en 22 December. SCHIETEN. N ATI ON A LE SCHIETWEDSTRIJD VAN GENERAAL VAN MERLEN. De drie laatste dagen vun dezen wedstrijd waren n et zoo druk ais men dit had verwacht. Toch waren ook nu bijna geregeld alle banen in gebruik. Uitgekomen waren voor zoover zij nog geheel of gedeeltelijk hunrie korp sen moesten afschieten, de sch-utters uit Vlaardingen. Hilversum, Hoorn, Dordrecht, Amersfoort en Den Haag. Vooral door de korpsschutters van Vermaak en Oefening uit Den Haag, werd prachtig geschoten. In den korpswedstrijd A 1 werden zij no. 1 met 476 en in den eeie-korpswed strijd eveneens met 475 punten. De prachtige zilveren lauwer!-:, ans werd alzoo op sehiüerende wijze door hen gewonnen. Li den korpswedstrijd A 11 bleef no. 1 Claudius CivLlis vau Haarlem, met 449 punten. Voor den personeelea wedstrijd stonden de heeren Paul Roozen van Overveen en J. A. Rijkens van Am sterdam gelijk met 97, 95. Bij loting viel de eerste prijs, ce pendule me: candelabres, ten deel aan den heer Rijkens. Eigenaardig is het zeker, dal nk-t een der schutters der feestgevende een personeelen prijs behaalde, alken den heer H. Stinis, viel een consolatie prijs ten deel met 71 punten. De heer A. F. Bos, die wederom het maximum schoot, staat No. 1 op de vrije baan met 200 p. Voc-r zijn steunserie Eerobaon schoot hij 94, zoodat de heer C. 11. V- Dijk hiervoor no. 1 blijft met 190 p. De heer C. H. v. Dalen bleef no. 1 op de vaste baan met 195 p. Zaterdag werd de dagniedaiüe be haald door den heer M. L. Beyir ng, Amsterdam, met 98 puuten. Zondag door den iieer C. II. v. Da- len met 100 punten, en Maandag dGor den 'heer L. van Lomincl met 99 p. Maandagavond om 10 uur werden de laatste series gemaakt, door uc-.i voorzitter- en den secretaris van Ge neraal van Merlen. Hierna vereenigden zich de aanwezi gen, waaronder de heer J. J. Zec- woldt, lid van het eore-comité, in de vergaderzaal, en hield de heer Rouman een kernachtige toespraak. Spreker bracht hier een woord van. dank aan H. M. de Koningin, aan den Bescherm'-beer van den Bond-, Prins Hendrik, aan de llescheria- vrouw der Schietvc-reeiiiging, Me', r. Visser van Hazerswoude, aan den ecre-voorzitter, Jhr. ar. li. C. vail Merlen, aan de leden van het co e- conüté en aan de schutters der zuslcr- vereeniginger:, die ook niet weinig hadden bijgedragen tot hel welslagen van dezen wedstrijd. Spreker hoopte' dat hij zou moge bijdragen n:et uiteen, tot landsiveerbaarheid maar ook tot kameraadschap onder de schuit.rs.- Met een kort woord bracht hierop de heer Zeewolöt hulde aan het be stuur en regelingscommissio voor de uitstekende wijze waarop deze wed strijd was georganiseerd. Re wed strijd, waarvan de prijsuitreiking zal plaats (hebben op Zaterdag 14 Decent^'

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1