Telegram Fortune. ST. NICOLAAS- en BEHST-CADEAUX L HOLZHAUS, Groote Houtstraat 35, b.d. Anegang. ST. HICOLAAS-CADEAUX. Z Laat nieimisleiden! Neemt ®t Goedkoopst Adres, JEU 1. 3K outstpaat Zondagsrust in de Drankindnstrie. f 20000 op No. 17893 f 5000 op No. 6365 UITNOODIGING Basthnlssingel, naijj de Honthmg. Aanbevelenswaardig Adres voor het koopen Uwer BEKENDE GROOTST MOGELIJKE SORTEERING IN ALLE LEDERWAREN. Builing toegestaan. Ziet de Etalage. Zondag geopend. dacht Woensdag ia het Vondelpark van een jonge dame een handtaschje waarin een bedrag aan gold van cir ca f 30 te. hebben geroofd. Zij zullen met de bestolene worden /ecoufronteerd en voor nader onder zoek, althans voorloopig, in bewa ring worden gehouden, zoo meldt de Tel. GEVALLEN. Een dienstbode van den heer L. uit do Baan te Botterdam, ia, terwijl zij op een plat dak werkzaam was, door een glazen lantaarn gevallen en in een badkamer met het hoofd op een kraan terecht gekomen. Zij heeft daarbij een schedelbreuk opgeloo; pen. In bewusteloozen toestand is zij In het St. Franciscusgastiniis aan de Schiekade opgenomen, zoo meldt de N. R. Ct. ZOU ER VLEESCHNOOD KOMEN? De Tel schrijft: In verschillende kringen werd on langs het vermoeden geopperd, als zouden, door het openstellen der Duit sche grenzen voor Holland3Ch vee, de vleesohprijzon stijgen.. Zelfs ver wachtte men een vleeschnood. Wij hebben daarom ter bevoegder plaatse Inlichtingen ingewonnen, d;o vrij geruststellend te dien opz'chte klin ken. Vroeger waren de Duitsche grenzen steeds open voor het 1-Iollandsche vee en de aanfok was daar dan ook op gericht. Toen in de maand Juni van dit jaar de Duitsche grenzen werden opengesteld, kwam deze maatregel wel wat onverwacht. Onze groote veefokkers hadden hun vees:apel reeds ingericht op de afneming hier te lande. Een verandering in "net om zetcijfer, toeneming van den aanfok is eene kwestie van jaren en het 6preekt vanzelf, dat de fokkers daar niet spoedig toe zulten, overgaan. Im mers zijn zij bevreesd, dat Duitsch- land, met het openstellen der gren zen, slechts een tijdelijken maatregel trof en de grenzen, om welke reden dan ook, weer gesloten worden, wan neer de Duilsohe vleeschnood zich niet meer zoo ernstig doet gevoelen. Op het oogenblik is de afneming van Duilschland nog niet van in vloed. Nadat de grenzen waren open gesteld, reisden Du'.tsche stedelijke commissies, meest alle- met. een abat toir-directeur aan het hoofd, naar de Iiollandsché vieeschoentra, liet vee word dan gekeurd, indien het resul taat gunstig was, stelde men een commissionnair aan, die voor de be doelde stad wekelijks een zeker aan tal stuks vee moet inkoopen. Wat Amsterdam betreft, weerden deze week sie iit3 honderd stuks door Duitsclrland aangekocht, een aantal dat gering mag worden genoemd niet hel oog op den grooten veestapel en welke aankoop geen invloed zal uit oefenen op do vleesChprijzeu hier te lande. Wordt deze aankoop echter vermeerderd, dan kan het niet uit blijven, of de prijzen zullen stijgen, daar, zooals hooger reeds gemeld werd, de aanfok op de grootere af neming nog niet is ingericht. Alge meen heerscht bij autoriteiten het ge voelen, dat, vóór liet zoover komt. Duitschland's grenzen reeds lang ge sloten zullen zijn voor het llollaud- iolio vee, zoodat men verwachten kan dut Holland voor een vleeschnood wel gespaard zal blijven. Wat den invoer van bevroren ïleesoh betreft, deze kan niet worden toegestaan, zoolang men niet voldoet aan do bepalingen, d e eveneens voor het Hoilandsche vee gelden. Inlus- schen zijn, naar wij vernemen, onze autoriteiten bezig, te overwegen, hoe men in dit geval zonder de hygiene te kort te doen, toch rekening kan houden met de economische belan gen der gemeentenaren. ONGELUKKEN. De ,,N. R. Ct." meldt de volgende ongelukken Te Harderwijk is een 12 jarig meis je bij het waterhalen verdronken. Te Lemmer werd sedert Donderdag middag de schilder H. van SI. vermist. Nu hoeft men hem verdronken gevon den. Men denkt aan een ongeluk. Uit den HoJJandschen IJsel onder de gemeente Gouderak is het lijk opge haald van Joh. van St., die sedert 9 dezer to Nieuwerkerk aan den IJsel werd vermist. EEN MAANVISCH. Op het strand van Westenschouwen is (volgons de .,N. R. Ct.") een ninan- visch gevonden, wegende ruim 90 K.G. De maanvisch, ook wel klomp visch, zonvisch of zwemmende kop genaamd, komt aan onze kusten ta melijk zelden voor. EEN ZUID-ATRIKAAN. Volgens bericht in de Volkstem" komt eerlang de lieer G. Bcsselaar, professor aan het College te Pieter- Maritzburg In Natal, weer in Europa. De heer Besselaar, oud-onderwijzer. die door volhardende studie de Zuid- Afrikaausche universitaire graden verkregen heeft, schijnt met weten schappelijke bedoelingen over te ko men. Meer kan het Christelijk School blad er niet van zeggen. INGEZONDEN' MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. ERASER-WATER 20 oent per heel* kruik. Het beste middel togen hoest, verkoudheid maag zuur en influenza. dagelijks een likeurglaasje Dr. HOMMEL's Haemato- I gen onmiddellijk voor den t hoofdmaaltijd I Uw eetlust wordt flinker, uw zenuw stelsel versterkt, de loom- I heid verdwijnt en heel jj spoedig zult gij U lichame lijk prettig gevoelen. Waar schuwing I Men voriange uitdrukkelijk den naaoig Or. HOMMEL. Stadsnieuws LIEDERAVOND VAN MEVR. HELENE MARTINI. Eerstdaags geeft mevr. Helène Mar tini—Siegfried eer. iiederenavoml. Al le Engelsche bladen schreven vol lof over de door haar in 't vorig seizoen te Londen gegeven concerten. Zoo le zen wij o. a. in The Times van 18 Ja nuari „De liederavond van mevr. lldöno Martini was in écu woord prachtig. Zij heeft een mooie mezzo sopraan, dio volmaakt geschoold is en die zij op bewonderenswaardige wijze weet te gebruiken." The Musical News schreef over haar liederavond „Een van de best ge slaagde avonden van dit seizoen", en de Daily Telegraph „Mevrouw Mar tini maakte een uilstekenden indruk zij is ongetwijfeld een artiste van groot talent." S i n t-N icolaasfeest. De vereen iging „Kindervreugd", af- deeling Leïdsche kwartier, zal Maan- I dag 9 December in de Vereeniging haar St.-Nicolaasfeest vieren, onder leiding van het eere-lid don heer J. II. Fort gens. St. Nieolaas zal aanwezig zijn, om geschenken uit te reiken aan de 400 kinderen, die aan het feest deel nemen. BEÜRS-OVEBZÏCHT van de Firma E. SASSEN en Co., Parklaan 14 U, Telefno. 2001. 2329 Nov. 1012. Berichten over mobilisatie van Oos tenrijk en Rusland, de gespannen verhouding tuescöien Oostenrijk en Servië en eindelijk de vrees, dat de aangevangen onderhandelingen over een wapenstilstand tusschen de Bal kans! aten en Turkije ieder oogenblik konden worden ufgehroken, waren de 'acteren waarmede de Beurs, in ver re van opgewekte stemimirg, de nieu we week begon. Wel is waar hadden de groote Beurzen aanvankelijk hier op een zwak voorkomen, doch 'het pielt wederom voor de innerlijk ge zonde toestanden, dat zulke berichten slechts voorbijgaand eenigen invloed konden uitoefenen. Berichten over mobilisatie in Duitschland hadden, evenmin als de oproeping tot mobilisatie in het Zui den van Frankrijk, welke later bleek op een vergissing te berusten, eeni gen invloed op de stemming, welke, op. de ontspanning welke gaandeweg kon intreden in den loop der week aanmerkelijk kon verbeteren. Men schijnt thans in de kwestie lussohen Oostenrijk en Servië aan beide zij den tot de overtuiging te zijn geko men, dat deze in der minne geregeld zal kunnen worden. Daar de gespan nen verhouding tusschen deze l>e'de landen in den laatsten tïid, met liet oog op de uitbreiding welke dit con flict eventueel kon ondergaan, meer nog dan de oorlog ti.ssohen de Bal- kanslaten en Turkije de zenuwen ge spannen h eld, kon de Beurs direct, bij do kalmere opvatting welke later kon te voorschijn treden, den welda dige» invloed hiervan ondervinden. De door minister Grey voorgestelde voovloopige conferentie der gozanten der verschillende mogendheden, vond bij de betrokken landen bijval, waar uit de conclusie valt te trekken dat bij geen der betrokken partijen legen een vreedzame oplossing der geschil len bezwaren bestaan. Do Beurs waoht nu n,og slechts op een definitie- ven vrede tusschen de oorlogvoerende partijen en een regeling van het go- schil tusschen Oostenrijk en Servië, (wee kwesties waarvan de oplossing thans nabij schijnt, indien het al thans Turkije bij de onderhandelin gen ernst is en deze niet zijn na nee- vangen ten einde door aanvoer van vorsohe troepen de verdedigingslinie te versterken. (De houding <tyr be trokken Staatsfondsen blijft bemoedi gend en wijst eender op een spoedig emde, dan op een langen duur der moeilijkheden. Oostedvijksche Staatsschuld loopt iets terug, doch dit is meer to wijlen aan den gespannen toestand op do geldmarkt daar te lande, don aan de vrees voor oorlog. Tengevolge van hot in do Balkanstaten afgekondigde mo ratorium, worden groote vorderingen van Oostenrijk niet Ik taald en is men lievreesd, dat door het groote verlies van menschenlevens veel van deze vorderingen zal moeten worden af geschreven, waarbij nog komt, dat de uitvoer naar de Balkan-staten .stil ligl, met weder als gevolg werkloos heid, faillissementen en duur geld. Blijkt dus, dat do houding der Eu- ropofiscbe beurzen, den toestand in aanmerking nomendo, niet ongunstig is, te New-York, waar men zich den laatsten tijd geheel naar de houding der Beurzen op het Continent richt, kan de stemming eveneens gunstig genoemd worden. Hoewel de omzetten zeer beperkt blijven, is toch de ondertoon voortdu rend vast. Men schijnt zich aan de overzijde van den Oceaan meer en •meer met het denkbeeld van een la- riefherzientng vertrouwd te maken, en er op te rekenen, dat de verlaging der invoerrechten slechts geleidelijk zal plaats hebben, waardoor de han del geneigd schijnt te zijn, veel van zijn terughoudendheid, waarvoor j aanvankelijk zoozeer gevreesd werd, te laten varen en op grond vun de gunstige toestanden, welke nog steeds in handel en industrie heerschen, op den ingeslagen weg vcort te gaan. De bestellingen van staal voor levering op latere termijnen, nemen met bet oog op de tarief herziening, weliswaar, af, doch die voor spoedige levering nemen nog toe. Zelfs wordt bericht, dat sommige fabrieken voor verschil lende artikelen bun productie voor de 6a 8 eerste maanden reeds hebben verkocht. De deze week gevallen beslissing I van de arbitrage-commissie, ingesteld j om uitspraak te doen tusschen de Oostelijke spoorwegen en de machi nisten, over eene door de laatslcn ge vraagd» looiisverhooging, kan als gunstig voor de spoorwegen worden aangemerkt. In Januari van dit jaar word door de machinisten een loons- vorhooging gevraagd van 181/2 yCt. Daar de spoorwegen nog geen twee jaar geleden de loonen met' 10 pCt. hadden verhoogd, hetgeen hun op een meerdere uitgaaf van jaarlijks 39.417.000 dollar kwam te staan, bij een vermindering in de ontvangsten van 27.650.000 dollar, is liet begrijpe lijk dat zij, bij dc voortdurende woi- gering der Interstate Commerco Com- mission om de vrachttarieven te doen verhoogon, weinig lust hadden deze nieuwe loonsverhoging too to staan. Nu do machinisten, bij weigering, met staking dreigden, kwam men overeen, de kwestie door arbitrage to laten oplossen. De door de arbitrage commissie toegestane loonsverbooging wordt op slechts 3.000.000 dollar be cijferd, terwijl 27.000.000 dollar ge vraagd was, zoodat deze uitspraak wel in het voordeel der spoorwegen kan genoemd worden. Tot Mei 1913 zijn beide partijen aan de uitspraak gebonden, doch reeds thans heeft men van de zijde der arbeiders te kennen gegeven, niet in de beslissing to zul len berusten, daar de uitspraak, vol gens hen, op onbetrouwbare statistie ken zou berusten, Hoe het zij, 'uit deze beslissing 1>1 ijkt, 'dat men ook met 'do hestaansvoor-l waarden der spoorwegen rekening] gaat houden. Tegelijk met de bespre-] king dezer zaak, komt ook de vraag of de spoorwegen de vrachttarieven mogen verhoogen, weder op het tapijt en het schijnt dal opnieuw een krach- i tigo poging zal worden gewaagd om van do Inters. Comm. Commission de permissie tot zulk een verhooging te verkrijgen. Er zijr aanwijzingen, zoo schrijft men ons uit New-York, dat de Commissie niet langer meer in haar houding zal willen volharden. Voegt men hier nog bij, dat de tariefherzie ning gunstig voor de Sporen is, daar zij de materialer goedkooper zullen kunnen verkcopen, en dat zij voor de komende maanden ruimschoots van vrachten voorzien zijn, dan lijkt bet alsof ten slotte de sporen, die na den landbouw het eerst van gunstige oogst jaren moeten prcfiteeren, toch nog medo zullen prcfiteeren van de ver- belering in de algemeene conjunctuur. Dc houding der markt was te New- York vooral op het laatst der week on der het vooruitzicht van een beurs- vacanticdng zeer stil, hoewol moet worden erkend, dat zelfs bij zeer klei ne omzetten de markt niet noemens waard van haar eeranaal ingenomen standpunt afwijkt, zoodat hieruit valt op te maken, dat men, voor wat den toestand in 't eigen '.and betreft, zeer gerust is en alleen de politieke moei- jlijkhéden in Europa een verbetering tegenhoudt. Tot de veronderstelling, j dat de groote belanghebbenden voor loopig geen groote inzinking vven- schen, geeft ook de omstandigheid aanleiding, dat toen deze week geld on call tot 10 A 12 pCt. opliep, direct I zooveel geld werd aangeboden, dat de Inotrering tot 3 1/2 pCt. inzakte, i Voor moeilijkheden in verband met dë geldmiddelen, behoeft thans echter geen vrees meer te bestaan. Langza- merhand komt thans het geld, dat ter finahceering van den coast in circu late is geweest, weder bij de centra binnen, terwijl bovendien ufit Europa izoo noodig nog steeds goud kan wor- den ingevoerd en ten slotte nog van het aanbod der schatkist voor de staatsgelden bij do Banken tedeponee- ren, kan gebruik gemaakt worden, i In navolging vai. New-York was de •houding der Amerik. Spoorvvegfon.i- sen ter beurze van Amsterdam zeer stil en de variaties blijven dan ook tot zeer geringe verschillen beperkt. Al leen maken de 2e Pref. Mexican Nat. met een koers van 28 3,'8 tegen 27 13/16 een gunstige uitzondering. Deze ver betering is te darken aan de ont- i vangstopgaaf over do derde week van November, ee a vermeerdering aanwij zende van 160.000 dollars en overigens I aan de betere berichten over de zoo lang geheerscht hebbende troebelen in Mexico. I De industriêele afdeeling geeft evenmin groote verschillen te zien. I Amalgamateds noteeren 85 15'10 te gen 86 5/16, een verlaging welke in verband met de daling van den ko- perprijs en de grootere productie der verschillende mijnen, zeer gering is. Comm. Steels liepen van 751/16 tot 747/8 terug, terwijl Car. en Foun dry 591/8 tegeii 59 9/16 noteeren. Huiden- en leerwaarden nagenoeg onveranderd. Standard Milling voor de gewone aandeelen 1 voor <te preferente 1/2% hooger. J De lokale markt gaf voor Petro- j leumwanrden lagere prijzen te zien. Koninklijke liepen van 5441/4 tot 532 terug, doch konden later op de betere koersen van Shells te Londen tot 5)2 3/4 opkomen. Geconsolideerden volgden de Koninklijke als een scha- J duw en noteeren 240 7/8 tegen 244 7/8. De overige aandeelen in deze afdee- ling waren alle lager ofschoon de I verschillen meestal tot 1 beperkt bleven. Bibi Eybat liepen op het bericht dat bij een aanstaande reorganisatie 5 shilling zal moeten worden bijgestort, van 171/8 tot 9 5/8 terug. Rubberwaarden geven, niettegen staande do goede prijzen op de laatste veiling van liet product te Londen behaald en de vaste houding der aandeelen daar ter plaatse, hier en daar een terugang te zien, welke voor Amsterdam Rubber 21/4, voor Binder 17/8, voor Deli Bat. Rubber 31/2 en voor Kendeng Lemboe zeifs 10 bedraagt. Scheepvaartaandeelcn blijven vast van toon op grond van de voort durende vrachtverhoogi gebrek welk hier en daar blijkt Tot gunstige koersverschillen kwam het echter niet. Tabaksaandeelen blijven prijshou dend gestemd cn lot groote variaties j komt het, ook met liet oog op den politieleen toestand, niet. Toch belooft deze houding veel voor de toekomst. Medans verbeterden 2 Rotterdam Dcii verloren bijna 10 i Senembah 7 Amsterdam Deli 14 i Jti de Mijnbouwafdeelirig konden Singkep tin onder de nawerking van het gunstige jaarverslag 61/4% avans behalen, lvetahoens iets beter. Voor Guyana Goud was op den laatsten dag weder eenige belangstelling. Great Cobar noteeren 90 5/16 tegen 881/4. Staatsfondsen voor Russen, na voor bijgaande inzinking, vast gestemd, Oostenrijkers iets lager, Turken 1 A 2% lager. Ned. Werk. Schuld voor de 3 Certificaten een fractie beter, overi gens onveranderd. Geld op prolongatie 41/4%. Portorr.onnales Portefeuilles Tssschen Sigarenkokers Schooliasschen Kam-garnituren Front- en Manchetknoopen Horlogekettingen Dam-en Schaakborden Briefkaart ASbums Luxe doozen zeap Luxe flacons odeur Doozen postpapier Borsteigarnlturen Haarschuiers Kleerschulers Horloges Wekkers Scheerspiegels Armbanden Verder een groote sorteering artikelen van WIT CELLULOID enz. enz. Bekende zeer billijke prijzen. 7-9 7-9 De Afd. Haarlem van den Algem. Nederl. Bond van Arbeiders In de Drankindnstrie kwam in eene gehouden confe rentie met de Haarlemsche Vereeniging van Bierhandelaren en Mine raalwaterfabrikanten overeen le. dat in den vervolge des Zondags niet meer gewerkt zal worden. 2e. dat des avonds na 7 uur geen bestellingen aan huis worden bezorgd. De geachte cliënteeie wordt beleefd, doch dringend verzocht, zooveel mogelijk in deze richting mede te werken. HET BESTUUR. Wit als sneeuw en zacht als fluweel wordt uw huid alleen als ge de echte KARNEMELKZEEP, merk NS ELK- frlEISJE, koopt. Alle andere zeepen, die onder den naam vanKarnemelkzeep worden verkocht, zijn namaaksels. !W Let dus ep hit merk MELKMEIS1E Zeepfabriek; „Het Kiaverlllad", HAARLEM. De Stoomdrukkerij „Lourens Coster" levert alle soorten Drukwerk. In 4 seriën geplaatst. i X bij den heer IJzerman, Peperstraat, Amsterdam. C. Perquin, Duvenvoordestr. 122. Haarlem 1 X 1 X 1 X H. Ossendorp, Warmond. Joh. Sopar, West 70, Hoorn. itverhoogingen en het scheepsruimte, liet- daar blijkt te bestaan. 1 X bij den heer Alpb. Vermeer, Tilburg." IX.» H. de Vos Gzn., Brielte. 1 X t, H H. Polak Jr., Jacob van Doesstr. 5, Den Haag 1 X E. Fokkie, Begijnenstraat 2, Leeuwarden. Aan de Dames te Haarlem richten wij eene tot een bezoek aan bet fraaie Liebig Palels hetwelk te Haarlem ligplaats heeft genomen in de Deze hoogst fijne en artistieke Kiosk is geopend van 's morgens 10 uur af tot des avonds 6 uur. Op verlangen kan men i 10 cts. een kop Oxo Bouillon verkrijgen.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10