J NU DE KOUDE DAGEN NADEREN Van Houtcn's RONA Cacao üemetigü Nieuws Stcoinvaartfcsrichten die de benoeming aanvaardde met 't voorbehoud, dat het lidmaatschap •niet te veel van zijn tijd zal vorde ren. Vervolgens kwam aan de orde het ont\verp-arb:-trage-voor3dluiften in zake den paarden- en veehandel. Mr. C. P. Zaayer leidde de bespre kingen in. Do voorzitter dankte den heer Zaayer voor zijn 'heldere uiteenzet ting, mededeelende, dat het bestuur den arbeid der commissie ongewij zigd aan de vergadering onuer zijne verantwoordelijkheid voordroeg en er nu de ratificate door do algemee ns vergadering van vroeg. Z .h. s. en onder applaus werd al dus besloten. DE DOOD VAN JHR. MOCIC, Do correspondent van hel N. v. d. D, te Smyrna schrijft: Een droevig ongeluk heeft een eer biedwaardige Hollandsche familie te Smyrna, en tevens de Nederlanders in deze stad, ja, heel de Europeesohe kolonie, ten zeerste getroffen. Het slachtoffer was Jhr. W. A. Mock, die, in dit land gevestigd sinds 1806, zijn woonplaats bad gekozen in het dorp Sefdikoi een half uur met den trein van de stad en sinds lan gen tijd bekend als een geliefde ver blijfplaats van Nederlandsche fami lies, d'o hier 'het langst gevestigd zijn. In dat dorp had de heer Moc'k behalve zijn huis en wat grond, ook een fabriek gebouwd om koren ie ma len en olijfolie te maken, en ten slot te had hij er een bioscoop opgericht. Hij was gehuwd met mej. E. van lennep, behoorende tot den tak dier familie die sinds meer dan een eeuw in Aziatisoh-Turkije gevestigd is. De lieer cii.mevrouw Mock hodden eon dochtertje van negen en een zoontje van acht jaar, en de heer Mock be steedde al zijn tijd aan zijn gezin en zijn werk. Den zestienden dezer werd hij, toen hij om half elf 's avonds terugkeerde van zijn bioscoop, laaghartig ver moord. Uit het onderzoek is gebleken, dat hij bij het openen van zijn tuin deur aangevallen is door twee indi viduen, dat hij om z'ch to verdedigen geschoten en een zijner aanvallers gewond lieeft, maar dat zij op hun beurt hebben geschoten en den heer Mock in het hart hebben geraakt. Toen de arme vrouw en de bedienden, gewekt door de schoten, kwamen aanloopen, vonden zij den lieer Mock dood neerliggen, zijn revolver in de eene hand, zijn uitgedoofde lantaarn in do andere. De aanvallers waren in het duister van den nacht verdwenen. Zij wer den nagezet en hun verblijfplaats werd gevonden, en daarin eenige voorwerpen, waaruit bleek dat zij roovers zijn, die de bedoeling hadden jhr. Mock to ontvoeren en naar do bergen, te brengen, om een losgeld voor hem te e'schen. Hun plan werd evenwel verijdeld door Mock's pogin gen om zich te verdedigen, die hem C-venwel helaas het leven kostten. Sinds dén dag van dezen afschuwe lijken moord is het land overstroomd met gendarmes en zijn er lallooze lie den gearresteerd in Sefdikoi, met het doel de medeplichtigen te vinden, maar de boeven zijn helaas nog niet ontdekt. De begrafenis van Jhr. Mock heeft den 17en dezer plaats gegrepen op 't Protestantsche kerkhof van Smyrna. Tal van familieleden en landgenoo- ten waren bij de plechtigheid tegen woordig. EEN GEHEIMZINNIGE GE SCHIEDENIS. Men schrijft uit Bergen op Zoom aan het D. v. N.: We vermeldden liet verdrinken der schippersvrouw W. Over deze zaak, waarover het hier thans een ieder heeft, vernemen we uit vertrouwbare bron nog 't volgen de: De schipper moest even boven de brug voor anker blijven liggen, van wege het tappen. Onderwijl ging de vrouw, die volgens haar man dage lijks veel gebruik maakte van ster ken drank, naar het Sas om inkoopen to doen. Zij had daar weer aan Bac chus geofferd en kocht er o.a. oók nog 5 kan brandewijn. Vervolgens is ze ook nog haar het dorp geweest. Dronken kwam ze, volgens den schip per, als naar gewoonte, aan boord. Hoe het zij, opeens zag de brugwach ter J. v. W. haar overboord tuimelen en in het water vallen. Onmiddellijk sprong hij in een boot en roeide er op af. Voor hij er was, had men van het schip do drenkelinge reeds een boom toegestoken en uit het water gehaald. Inmiddels waren v. W. en nog een andere schipper, die ook was komen toesnellen bij het schip geko men. Zij beduidden den schipper zijn vrouw in de roef te brengen, van kleeren te doen verwisselen, en te bed te leggen. Hij wilde van'dit alles niets hooren, ze., dat ze steeds dron ken was, geen andere kleeren had en tla.t Jnj door haar gedrag ten gronde moést. Zij moest op het dek, waar men haar had neergelegd, blijven liggen, waar zij den anderen avond nog. lag en waarvan zij niet meer is opgestaan. Niets heeft men voor de ongeluk kige gedaan. Toen zij uit het water werd gehaald, gaf zij nog duidelijke leekenen van leien, en eenmaal neer gelegd, .ronkte zij, alsof zij vast sliep. Maar zonder de minste bedekking den ganschen nacht, die van Dinsdag op Woensdag koud was, buiten lig gen, wie onzer zou er tegen bestand zijn? Des morgens ging -v. W. eens kij ken. De vrouw lag er nog en de schip per vertelde hem, dat zij dood was, ja, dat zij nog des avonds was ge storven, een paar uren na het onge vat. In den loop van den dag ging de schipper aangifte doen. In den namiddag heeft dokter v. d. H. het lijk geschouwd. Sporen van geweld waren niet te zien. Op diens verzoek is pas een dek over het iijk heen ge worpen. Des avonds is het naar de algemeen© begraafplaats vervoerd. De man is door de politie alhier in verhoor genomen. Later is hij met zijn schip weggevaren naar het Sas en verder naar zijn plaats van be stemming, zonder zich verder om iets te bekommeren. Het is een duis tere zaak. We vernemen nog, dat een achtja rig knaapje den geheelen dag rend het lijk zijner moeder op het dek een zaam ronddwaalde, terwijl schipper en knecht zich meest schu.il hielden. Het was het eenige kind. Treurig. DE HEER BUYS EN DE BURGE MEESTER VAN ZAANDAM. Door de politie te Zaandam is ambts halve proces verbaal opgemaakt te gen den heer J E. W. Duys, naar aan leiding van eenige beleedigende uit latingen omtrent den burgemeester van Zaandam, in de openbare verga dering op Dh sdag 26 November. Nader meldt de Tel. correspondent te Zaandam: De afdeeling Zaandam van de S. A, P. heeft Dinsdagavond in 'het Apollo-Theatcr een openbare verga dering gehouden, met het doel den heer J. E. \V. Duys in de gelegenheid te stellen hot publiek in te lichten, omtrent hetgeen in den laatsten lijd in d e.gemeeate is voorgevallen. Spre ker Ihad als onderwerp zijner rede aangekondigd: ,,De gemeentebegroo- ting, de wet'houdersbenoemiing' en de houding der vrijzinnigen in de Elias- zaak." Het is de laatste jaren té Zaandam gewoonte, dat dergelijke vergaderin gen worden bijgewoond door één of meer politie-ambtenaren. Ook nu was dit het geval. Twee dienaren der po litie waren aanwezig. Van de gehouden rede vond ik in vier bladen een verslag. Deze versla gen nagaande, vindt men in het Handelsblad van Woensdagmorgen slechts één enkele uitdrukking, wel ke den spreker gevaar doen loopen met den strafrechter in aanraking te komen. Deze zin luidt: Herhaaldelijk heeft spr. geconstateerd, dat de lieer Elias in den raad liegt en bedriegt. Een te Alkmaar verschijnend blaadje, genaamd ,,Het Nieuws" re digeert deze uitlating als volgt: Spre ker 'heeft herhaaldelijk geconstateerd, dat de burgemeester den Raad be liegt en bedriegt. I-Iet derde blad, het te Zaandam verschijnende .Nieuws- en Adverten tieblad" maakt van dezen zin met g'-eeii enkel woord melding, terwijl in ,de Voorpost', arbeiders weekblad voor de Zaanstreek en het Noorder kwartier, redacteur de heer J. E. W. Duys te Zaandam, de volgende redac tie geeft: Spr. 2elf heeft herhaalde lijk in den Raad geconstateerd, dat de heer Elias liegt en bedriegt. Een veel onschuldiger lezing der zaak dus. Mij tot de politie wendende met verzoek, mij te willen inlichten, kon ik alleen de bevestiging krijgen, dat werkelijk proces-verbaal is opge maakt tegen den heer Duys in vér band met de uitlatingen van dezen over den heer Elias, dooh men achtte zich niet gerechtigd mede te deelen, welke woorden daartoe aanleiding hebben gegeven. Mogelijk betreft het dezelfde, moge lijk een andere passage uit de rede van den heer Duys. Deze heeft bericht ontvangen, dat tegen hem prooes-ver- baal is opgemaakt. Nadrukkelijk wensch ik er op te wijzen, dat dat proces-verbaal ambts halve s opgemaakt en dus geenszins op verzoek van den burgemeester, jhr. Elias, zelf. Deze heefL in het pu bliek geuite mondelinge of senrifte- lijk© heieedigingen, zoover mij békend nimmer bij den strafrechter aanhan gig gemaakt en bemoeit zich ook niet met deze zaak» SMOKKELARIJ AAN DE DUITSGHE GRENS. Te Emmerik heeft men, naar aan het Berl.ner Tageblatt bericht wordt, Vrijdag bij een onverwachte visitatie aan boord van de Rijnstoomboot Bo- russia" groote hoeveelmeoea uit Hol land binnengesmokkelde tabak koffie gevonden. Een hoeto van meer dan' 5WK) Mark werd opgelegd, Op een andere goederenboot werd Sac charin© in beslag genomen, zoo ver telt de Tel, Stadsnieuws S POOR W EGA MBTEN AREN. De Haarlemscliö Vereeniging van Spoorwegambtenaren liad Zaterdag avond vooi de 'tweede mual het Amsterdamscho l'berbrett'J- Ensemble „Passe-Partout" in haar midden. De buitengewoon gezellige avond, dien dit kranige troepje het vorig jaar den leden had bezorgd, had de verwach ting hoog gesponnen. Deze verwach ting werd niet teleurgesteld. Het en tree van deze artistiek aangelegde jon gelui bracht ouniddelJijk de sk-nm bij de talrijke aanwezigen er in. En nu werd or.der leiding van den conferencier Dick Terry een pro gramma afgewerkt van superieur ge halte, waarin sober en innig gevoelde liedjes (o. a. ir de eerste plaats door mej. Li esje Coster en den heer P. van de Poll) werden afgewisseld door de meest boertige en geestige voor drachten en duetten waarbij al weer de heer P. van de Poll met zijn INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 31 Cfs per rezoV sciiuldigd, ïnoici'. er een aanslag, ten uwer name op liet kohier voorkomt. Informeer dus bij het kantoor der directe belastingen. Het volgende jaar kunt gij reclameeren, want uw inko men is niet groot genoeg om u in tie 0™ bedrijfsbelasting te doen vallen. heer C. Boon, tc Velsen. VRAAG. Ik kroeg dezer dagen een boetebriefje tnuis. Ben ik ver plicht dit te betalen, daar ik in het geneel geen aanslagbiljet neb ontvan gen en dus niet weet, hoeveel do bc- Houdt Uwe kinderen gezond en warm door kun s morgenSj 's middags en 's avonds een kopje te geven. Het bev-at niet alleen vele voedende bestanddeelen, maar het volle vetgehalte (cacaoboter) verwarmt ook het lichaam. Daarbij zeer lichtverteerbaar. lasbiTiK bedraagt en wanneer die eoniging Kunstkring alhier de vele en moet worden betaald? groote verdiensten van hun ijverigen ANTWOORD. Als boven. I directeur op hoogen prijs weten te Jslellen, bleek bij de uitvoering dier VRAAG. Mijn dochter had zich,beide vereer.igirgen op Zaterdag- verhuurd 's avonds te 8 uur. Nu kreegavond. Deze uilvoering droeg een fees zij om 9 uur een briefkaart waarin telijk karakter, daar ze niet alleen een stond dat zij met béhoeide te komen, bijzonder pre gramma gaf, maar ook Heeft mijn dochter recht op een week een huldebotoogiiig was aan den «li- loon, duar zij aai genomen is, om di- recteur, den heer Sam. VIcasing, voor reent den volgenden dag in dienst te de door de Harmonie „Concordia" on treden? der zijn leiding behaalde lauweren op ANTWOORD. Zij heeft recht op'de in dit jaar bijgewoonde wedstrij- sohadevergoeding. den. Waar Corcordia meermalen eer ste- enéèreprijzen mocht behalen, tlik- VRAAG. Ik ben voor de tweodc wijls nog met bijzonderen lof van do maai gehuwd en heb kinderen van juryleden, verwonderen doet ons mijn eerste vrouw, die mij slecht be- zulks niet na het liooreu van Concor- handelen. Hoe moet ik handeion om dia op deze feestelijke bijeenkomst, hiervan bevrijd te worden j Zij overtrof zich zelf en was de uit- ANTWOORD. Een doelmatige voering van ,,Ange d'Amour" van E. opvoeding, gepaard met eene zachte Waldteufe! r.iel smetteloos, zeer veelzijdig talent; benevens mej. Hen-: riëtte Hart, op den voorgrond traden. Hierbij moei opgemerkt,- dat niet be doeld is de andere medewerkenden op de tweede plaats te stellen j- integen deel, allen werkten mede op een wijze, «ie 't alleen deed betreuren, dat 't zöo spoedig laat werd, en hierdoor een einde kwam aan de prestaties van deze kranige jongelui. Wij hebben meermalen avondjes lecgemaakt, waar arlisten van be roep optraden, waarvan wij bij lange na niet zoo bevredigd huiswaarts keerden. De herinnering aan Zaterdagavond bij de H. V. v. S. A. zal ons lang bij blijven. De geheel© uitvoering door deze exe cutanten was een combinatie van jeug dige kracht met benijdenswaardig talent, bij allen zonder onderscheid. Daarbij komt, dat de nummers wer den uitgevoerd met een distinctie eu welgemanierdheid, die helaas zoo dik wijls bij uitvoeringen van dilettanten ontbreekt. Het zij der H. V. v. S. A. gegund liaren leden nog menigmaal dergelijke avonden aan te bieden dan voorzeker zal het een voorrecht wor den lid te zijn van deze vereeniging. Een bal onder leiding van den heer Joh. G. Martin, besloot deze, met recht, gezellige bijeehkernst. HYPOTHEKEN EN KADASTER. In een Nota naar aanleiding van het versla^ omtrent het wetsontwerp tot vt-.rhooging van (le Begrooting van Financïön voor 1912 deelt de Minister o.a. mede dal aan het huis le Haar lem, waarin gevestigd zijn de kanto ren van de hypotheken en het kadas ter, die van één inspecteur en twee ontvangers der registratie, benevens liet. kantoor van tleu controleur der grondbelasting, naar de Rijksbouw meester mededeelt, geen-buitengewo ne herstellingen noodig zijn. De bedoeling is in den tuin een een voudig gebouw te plaatsen waarin ge lijkvloers het kantoor «Ier registratie zou gevestigd worden, terwijl de lo- caliteit daarboven zou «henen voor den technischen dienst van het ka daster. De kosten hiervan zijn globaal ge raamd op ongeveer 12.000. PROF. LORENTZ. Het Chemisch Weekblad bevat een goedgelijkend portret van prof, dr. 11. A. Lorentz bij een magistrale schets van de beteekenis als geleerde van dezen grooter landgenoot van de hand van prof. dr. H. Kamerlingh Onnes, te Leiden. VEILING. Uitslag der veiling van onroerende goederen in het Verkooplokaal ,,üe Gouden Leeuw", te Haarlem, op Za terdag 30 NocemJber 1912, des avonds na 5 uur. 1. Een woon- en winkelhuis, berg plaats en erf aan de Oranjestraat no. 37, E. M. Sohnitzer q.q., f2850. Nos. 2—12. Elf huizen met erven en tuinen aan de Adnaan Loosjcsstraat, als no. IA, no. 1 B, no. 1 C, no, 1 D, no. 1 E, no. 1 F, no. 1 G, no. 1 H. no. 1 K. no. 1 L, no. 1 M. De perceelen nos. 2 tot en met 12 ge combineerd, F. L. Oostenbroek q.q., 24760. No. 13. Een heerenbuis aan de Wes- terhoutstraat te Heemstede, no. 31, II. Me ij boom, f 7200, Nos. 14—16. Drie hoerenhuizen met tuinen aan de Leidschevaart, met uit gang door een gemeenschappelijke poort, uitkomende in de Brouwwers- straat, als No. 105, J. Mïezérus q.q., 747o. No. 106 zwart en rood F. J. Erdt- sieclc q.q., f7475. No. 108, J. Mic.7.6rus q.q. f 7450. Nos, 17—20. Vier burgerwoonliuizen, bestaande uit bereden- en bovenwonin gen met erven en tuinen, met zij-uit gangen en uitgangen in een poort, aan do Pieter Kicsstraat, als No. 56 zwart en rood, J. A. de Vries 6375. No, 58 zwart en rood P. Nieuwen- hoven 6425. No. 64 zwart en rood G. Solious f6200 No. 66 zwart e ï'rcod J. A. de Vries 6150. No. 21. Een heerenhuis en ene met tuin aan de Oostzijde van den Ko ninginneweg, op den hoek van en met uitgang aan de Olieslagerslaan nó, 85. Opgehouden, f 10200. No. 22. Een woonhuis en erf aan de Oostzijde van de Gierstraat no. 61, II. London, f4400 No. 23. Een huis aan de Gortesteeg no. 20, Opgehouden, 950. No. 24. Een huis en erf aan de Tuge- Jastraat te Schoten no. 60. No. 25. Als.veren no. 62. De perceelen nos. 24 en 25 gecombi- rérd. .Uit de hand v.erkocht. - GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 4 De- cemljor 1912, des namiddags ten 1 1/2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift onderwijzer school no. 9. om eervol ontslag. 2. Voorstel B. en W. aanvaarding geschenk (schilderij). 3. ld. id. verzoekschrift bestuur an- derafd. Haarlem en Omstreken Ver eeniging tot bevordering pluimvee houderij en tamme konijnenteelt in Nederland, ©ereprijs tentoonstelling. 4. Id. id. wijziging regeling jaar wedden, ond. personeel Meisjesschool M. O. 5. Nader id. id. verzoekschrift da- gel ijksch bestuur gymnastiekvereni ging „Turnlust", gebruik gymnastiek zaal en toestellen, 6. Voorstel B. en W. gebruik loka len Doelen. 7. Id. id. verzoekschrift W. van Lieimt, e.a., aspnalieering Anegang. 8. I<1. id. vergaiTir.ing plaatsen weg wijzer Hout. 9. Id. id. verzoekschrift J. Ruijgrok Wz. e.a., verharding Leidsche Vaart- veg van K alkhoven brug bot brug bij Halfweg. 10. Nader id. id. vaststelling plan in uitbreiding voor gronden tus- schen KI. Houtweg, zuidgrens gemeen te, Z.-B. Spaarne en Rustenburger- laan. 11. Voorstel B, en W. verzoekschrift Wed. J. H. Krelage en E. H. Krelage ontwerp-uitbreidingsplan gronden tusscbon Kleine Houtweg en Z.-B, Spaarne. 12. Id. id, onbewoonbaarverklaring perceel Romolen-straat No. 40. 13. ld. id. vergunning gemeentebe stuur Schoter hebben gasbuis in Spftamdamschen weg. 14. Id. id. afwijking art. 7, la. Bouw verordening. 15. Aanbeveling id. benoeming Amb tenaar Burg. Stand. 16. Id. Commissie van Toezicht ge meentelijk Museum, benoeming lid. 17. Voorstel B. en W. benoeming Directeur gemeen te-el ec trieiteite b e drijf. 18. Voordracht id. id. onderwijzer Opleidingsschool voor jongens meisjes. 19. Id. id. id. onderwijzeres School voor meer uitgebreid lager onderwijs no. 1. 20. Id. id. id. school no. 2. 21. Id. id. id. onderwijzer School voor meer uitgebreid lager onderwijs no. 2. 22. Id. id. id. id. School voor uitge breid lager ondervijs lett. B. TER WAARSCHUWING. Iemand, die zich teekent G. F. Bakker, te Velseroord, heeft aan tal van winkeliers te Alkmaar bestellin gen gedaan met verzoek, p.o. als post pakketbestellingen to zenden. Met het oog op de St. Nioolaasdrukte wensch- te de besteller zo gauw te ontvangen. Hij vraagt er de rekening bij; 't gold zal per post worden toegezonden. De heer Daamen, notaris te Haarlem, noemt hij als men inlichtingen, wil hebben. De commissaris van politie te Alk maar heeft zich tot den lieer D. ge wend om inlichtingen. Deze verklaar de bedoelden persoon niet te kennen niaar wel te welen, dat het adres ui termate onbetrouwbaar is. (Tol.) Rubriek voor Vragen Gcabonneerden bobben bet voorrecht, vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Allo antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, dio niet volledig i •woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Ik krijg herhaald© aan maningen omtrent de bedrijfsbelas ting. Ik heb in het geheel geen aan slagbiljet ontvangen. Ben ik nu ver plicht, deze belasting te betalen daar mijn loon maar f 11.per week is? ANTWOORD. De belasting is ver- kastijding. zal het beste middel zijn. Gij zijt verplicht de kinderen te on derhouden en op te voeden. VRAAG. Mijn.' zuster woont 1e Halfweg, haar toekomstige echtge noot' te Amsterdam. Zij wilden gaan trouwen in Heemstede. Is daar nu nog een termijn aan verbonden? ANTWOORD. Er is geen termijn voorgeschreven, doch een der toekom stige echtgerooten moet te Heem stede gaan wonen. VRAAG. Ik heb mijn moeder bij mij thuis genomen- die teen zij over leden was circa f 50.-— naliet. Ik heb'den directeur een gouden remontoir- nu -tweebroeders welke allebei een horloge namens de leden aangeboden behoorlijk bestaan- hebben. Zij hebben om door: den heer K: Meyèr namens echter niet bijgedragen, om mijn moe-den Kunstkring éeu franié gouden ket- der te helpen onderhouden. Zij wilden i ting, wel een bewijs, dat do leden hun dief 50.verdoelen, l-lebben zij daaridirecteur weten te waardeeren, het- het recht toe, daa~ zij toch geheel I geen hij ook verdient. niets voor hun moeder over hadden en ik haar geregeld verpleegd en te éten gegeven nel)? ANTWOORD. Ja, zij hebben recht hun aar deel óp te vorderen. Nu gij blijkbaar geene overeenkomst met uwe moeder hebt gemaakt, dat zij een bedrag aan u voor kost en inwoning zou betalen. pl.v. lid Raad van Bci'oep voor do ambtenaren. 17. Be las til gzaken. Voor 't examen vrije- <sn orde-oefenin gen is le Amsterdam geslaagd de 1JMUIDEN. Onze corr. schrijft Concord.a. Dat de leder: van de Harmonie-ver- eoniging cn van de Kamermuziek-ver- mooi voor het gehoor werd de Groote Fantasie op de opera „liet Gouden Kruis" weergegeven, zulke pianissimi, zulk een klankharmonic van hout en koper mochten wij maar zelden van deze hardstudeerendo vereeniging hoo ren. Minder muzikaal hoog stond liet tweede gedeelte van den avond, gewijd aan de sympbonie vooral de violen lieten te wenscher over en liet blik semschichten der strijkstokken blijft zeer hinderlijk voor bet oog en voor het gehoor. Wc hebben daar al meer de aandacht op gevestigd. Bij monde van den heer A. van Vre de, voorzitter van Ccnoordia, werd VRAAG, Ik ben pachter van een koffiehuis per contract, mei do ver plichting het bedrijf uit teoefenen. Dit contract loopt 1 Mei 1913 af. Ik gaarne wegens gezondheidsrede nen willen vertrekken en een ander i mijn plaats stellen. De huur wit ik t 1 Mei 1913 betalen. Welke weg staal mij open, wanneer de eigenaar hier tegen is? ANTWOORD. Gij kunt den eige naar niet noodzaken, zulks goed te vinden. Tracht met hem te ovcrlcg- VRAAG. Ik wnsc'h voor twee dienstboden in eenzelfden dienst, lien 'an hen is nu weggegaan met 15 N'o- •ember. Ik lcom nu weer het goed ba len. Mevr. zei, dat de beide meiden het goed maar naar de bleek mees- brengen. Heb ik nu recht op schadevergoeding, daar zij 't goed nl met December naar den hleeker zul len brengen en van het kwartaal nog geen maand ora is? ANTWOORD Indien gij per kwartaal gecontracteerd, hebt, lie'bt gij recht het kwartaal uit uw waschgeld vorderen. l VRAAG. Mag een winkelidr, die roomboter order Rijkscontrole verkoopt, doch dit in vaten van 25 K.G. ontvangt, de boter uitwegende in halve cn heele ponden, op ieder pak zelf een Rijksmerk doen. ANTWOORD. Ons is geen bepa ling bekend, op grond waarvan een aangeslotene bij een boterconlrolc- stalion zulks niet zou mogen doen. VRAAG. Mijn inwonende dienst bode zeide 18 November tegen 1 Jan. •1913 haar betrekking op. Haar loon wordt per maand uitbetaald. Heeft zij recht, om oji dien datum te vertrek ken? ANTWOORD. Neen, zij kan pas met 1 Februari heengaan, als het nieuwe kwartaal begint. EEN SCHIP VERGAAN. Uit Hamburg w ordt aan de Tel. ge seind r Het stoomschip „Kaap Ortegal" van de Hamburg-Zuid-Amerikalijn kreeg Vrijdagnacht in de buurt van Oues- sant noodsigi Men van de in zinken- leen toestand verkeerende stoomboot „Barcelona" van Londen komend. De „Kaap Ortegal" ging naar het zinkend schip en iiiocht er in slagen «ie uit 26 koppen bestaande bemanning te red den. Zulks was slechts mogelijk door de totaal uitgeputte bemanning door het water in «le booten te liijschen. De redding had plaats bij zwaren storm. De „Kaap Ortegal" zette, nadat do schipbreukelingen aan boord waren ondergebracht, de reis voort. STORM OP DE PIIILIPPIJNEN. Op de middelste en Zuidelijke Phi- lippijnen lieeft de storm verschrikke lijke Verwoestingen aangericht. Do gouverneur bericht, dat verschillende groote steden op de eilanden in de laatste dagen door den storm vernield zijn. Alleen op de eilanden bij Ma nilla moeten 17000 mensclion omgeko men zijn. De stad Tacoblan is volko men vernield, de hoofdstad van het eiland Panay, Capiz, werd eveneens bijna volkomen vernield. Hierbij zijn "ongeveer 5000 menscben omgekomen. De telegrafische verbinding tusschen Manilla en de zuidelijke provincies is volkomen verbroken. Uit de Omstreken De Raad va i Velsen zal vergaderen op Woensdag 4 December a.s. voorm. '10 3/4 uur. De agentia luidt: 1. Ingekomen stukken en mededee lingen. 2. Schoolbouw Wijkeroog. 3. Regeling jaarwedden admini stratieve ambtenaren. 4. Loonregeling in Jwstekken on bij werken in eigen beheer. 5. Gasprijs voor gemeentelijken' openbaren dienst 6. Wijziging verordeningen beheer cn exploitatie gemeentelijk gasbedrijf. 7. Instructie administrateur gas bedrijf. 8. Adressen: a. J. Visser Lz. om huur van meentegrond; b. Hoofdbestuur Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken i. z. in bestekken varn een bepaling tot verbod van alcoholhou dende dranken; c. R. Sluis-Slikkér, om onderwijs te mogen geven in «le rhytmische gym nastiek, aan school F. te Santpoort. 9. Voorstel van den Burgemeester tot intrekking van Raadsbesluiten i. z. aanstelling van een schrijver bij de politie. 10. Concept verordening op de in richting der politie. 11. Suppletoire-begrooting Schaal-, armbestuur. 12. Af- en overschrijving begrooting 'gasbedrijf. 13. Pensioer recht vast personeel gasbedrijf en openbare werken. 15, Benoeming vad twee opzichters. 15. Toepassing van art. 44 van hot Werkliedèn reglement. 16. Benoeming van een lid en een Marseille. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Het st. Prinses Juliana (uitreis) ver trok 30 Nov. van Tanger. Het st, Sumatra vertrok 30 Nov. van Amsterdam naar Java. I-Iet st. Rembrandt (thuisreis) pass. 30 Nov. van Ouessant. Het st. Vondel (thuisreis) vertrok 30 Nov. van Singapore. KON. NEDERL. STOOMBOOT-MIJ. Het st. Nereus vertrok 30 Nov. van Amsterdam naar Wvborg. Het st. Stella vertrok 30 Nov. van Amsterdam naar Rotterdam. Het st. Dauae arriveerde 30 Nov. van Amsterdam te Hamburg. Hei st. Euterpe vertrok 29 Nov. van Malaga naar Lissabon. Ilet st. Minerva arriv. 29 Nov. van Saloniki te IConstantinopel. Het st. Leda, van Stettin naar Am sterdam, is 30 Nov. Iloltenau gepas seerd. Het st. Oberon vertrok 29 Nov. van Valencia naar Amsterdam. liet st. Vesla vertrok 29 Nov. vao Genua naar Napels. HOLLAND—AMERIKA-LUN. Het sl. Gorredijk, van Rotterdam n. Cuba, Mexico en New-Orleans, vertrok 29 Nov. van Tampico. Het st. Noordam vertrok 30 Nov. v. Rotterdam naar New-York. Het st. Zaandijk, van Montreal naar Rotterdam, pess. 29 Nov. 'PraWlepoint. liet sl. Zuiderdijk arriv. 29 Nov. v. Rottérdani le Philadelphia. KON. HOLL. LLOYD. Het st. Zeelandia arriv. 29 Nov. van Amsterdam te Buenos-Ayrcs. Het st. Rijnland (uitreis) pass. 30 November Fernando Noronho. Het st. Amslelland arriv. 30 Nov. v. Buenos-Ayres te Amsterdam. STOOMV.-MIJ. OCEAAN. Het st. Oopack, van Amsterdam n. Java, arriv. 28 Nov. te Liverpool. Het sl. Yangtsze, arriv. 30 Nov. van Batavia te Amsterdam. ROTTERDAIvISCI-IE LLOYD. Het st. Menado (uitreis) vertrok 30 Nov. van Djeddah. Ilet st. Wilis (thuisreis) vertrok 30 Nov. van Marseille. DIVERSE STOOMVAARTLIJNEN. Het st. Bürgermeisler, naar O.-Afri- ka, vertrok 28 Nov. van Marseille. Het st. Windhuk, van Oost-Afrika vertrok 28 Nov, van Las Palmas, Het st. Bochum, van Java n. Am sterdam, arriv. 29 Nov. le Suez. Hel st. Harburg, van Java naai l Amsterdam, vertrok 29 Nov. van

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6