NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaasgaagj, 9038 Verschijnt dagelijks, behalve ep Zan- en Feestdagen. DONDERDAG 5 DECEMBER 4912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENT EN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ^an 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor Haarlem 120 a Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) J-3£ Jf. V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 KjSiiPif 50 Cts> v00r 3 P|aatsinÊen a contant. Ceüiustreeid ZondT^bla'd, 'voor Haarlem' 0.37il Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post »o.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 6 DECEMBER. B:osc. Theater, Gr. Markt: Voor- ételllngen. Bioscoop Modem: Voorstellingen. OM ONS KEEN No. 1629 HaistrachïiBs yaa ien Gsmaenteraad. De publieke tribune was heelwal be ter bezet dan anders, toen Woensdag- raiddag Jhr. Sandberg voorden eersten keer de Raadsvergadering opende. Met heldere, sterke stem, overal door dringend in de zaal, die anders om haar acoustiek zeker niet vermaard is, las de burgemeester de ingekomen stukken vlug vour en bij de behande ling van de agenda paste hij een zelfde 6nelheid toe zonder overhaasting. „Verlangt een van de heeren het woord Geen van de heeren Wenscht een van de heer-en hoofdelijke stem ming Zoo niet, don is het aangeuo- men." Het waren bijna dezelfde woor den, die Jlir. Boreel gebruikte, maar de hamerslag, als !t ware ter bezege ling van de beslissing, bleef achter wege. Al dadelijk werd de voorzitter geroe pen tot verdediging, namelijk Van hei voorstel om een sohilderij te aanvi den hij kon zich daartoe beroepen op een schrijven van den heer Gonnet en een aanbeveling van den museum directeur, den heer Gratama. De Raad bleek daardoor tevreden gesteld c-n ook de interpellant, de heer Modoo, deed er verder het zwijgen toe. Uit den aard van de zaak kon Jhr. Sand berg aan de discussie over de osplial- teering van de Anegang nog niet krachtig deelnemen, omdat die zaak over langen tijd loopt en er veel aan vastzit, maar toch bleek, dat de bur gemeester reeds tijd gevonden had om de quaestie na te slaan. Er klinkt in 's burgemeesters spre ken iets aangenaam opgewekts, gevolg ongetwijfeld van de levenslust, waarop hij bij zijn installatie al doelde, als ik het zeggen mag iets-jeugdigs, dat aan trekt en inneemt. Toen Jhr. Yan Sty- rum zeer beslist aandrong op spoedi ge behandeling van de motie-Thiel over de Raadscommissies, antwoord de hij met zoo'n warme beslistheid, dat hij de zaak in studie genomen had en dat ze vrij spoedig zou kunnen worden behandeld. En toen de heer Nagtzaam interpelleerde over het ge val van een arbeider, die op een ge meentelijk -werk te laag betaald ge worden was, kwamen de inlichtingen afdoend en vlot uit des Voorzitters mond, zoo dat de interpellant wel niet anders dan onmiddellijk bevredigd kon wezen. Ik mag dan ook zeggen, dat de in- 'druk van burgemeester Sandbergs eerste optreden in de Raadszaal een zeer aangename is geweest. Natuurlijk was het verstandig ge weest, dat dras agenda niet overladen Was. Alleen de quaestie van de asphal- teering van de Anegang stak boven het kleingoed uitgezegd mag wor den, dat de discussie daarover aan do adressanten goede hoop mag geven op inwilliging, van hun verzoek. Wanneer "vier sprekers, (ia deze de heeren Kloy- nor.berg, Thijssen, Visser en Rinkema) eer. denkbeeld aanbevelen, dan heeft het in den Raad kans van slagen. Was er dadelijk over gestemd, dan zou, ge loof ik zeker, tot de asphalteeriug be sloten zijn. Dat de Raad evenwel met algemeero stemmen besloot tot aan neming van liet voorstel van B. en W., om namelijk hun praeadvïes nog in te winnen, is zeker toe te schrijven aan hoffelijkheid jegens den burgemeester, dio zeker niet beter op de hoogte van 'de zaak komen kan, dan door er prae advïes over uit te helpen brengen. Zullen we in het advies een nieuw geluid hoorei De stemming van de wethouders over nsphalteering is he kend zij zijn er tegen, op den heer Loosjes na. Blijft dus de vraag, hoede burgemeester over de practijk van deze asphaiicerïng denkt. Eigenaar dig is het, dat de heer De Breuk maar nooit erkennen wil, dat hij een tegen stander van asphalt is, want toen de heer Rinkema dat ronduit zei, schud de hij het hoofd. Misschien is dan de wethouder in theorie een voor stander van dit plaveisel, want als er voorstellen komen om daartoe in de practijk over te gaan heeft hij allerlei bezwaren. Onze samenleving is even wel bij uitstek practiscli cn wie alleen in theorie een zaak bevordert, maar in de practijk allerlei bezwaren opper! wordt toch of hij wil of niet tot de tegenstanders gerekend. Een wel belangrijke rede hield Mr. Tjeenk Willink over het gevaar van stratcnpolitiek. Hij voorzag, dat wan neer tot asphulteering van de Anegang besloten werd, de bewoners van de Veerstraat en de Kleine Houtstraat, een zelfde verzoek zoudeu doen. Daar voor ben ik niet bevreesd. Zij zullen inzien, dat de Anegang al stond cp het lijstje van te asphalteeren straten, in Mei 1911 door den heer Visser in gediend en door B. en W, overgeno men zij zullen zich herinneren, dat B. en W. in dei-tijd zelf een voorstel hebben gedaan om de Anegang te as phalteeren en eindelijk zullen zij wil len erkennen, dat de Anegang als win kelstraat van de drie de belangrijkste is. Wat do heer Tjeenk Willink wenscht, namelijk groepsgewijze ns phalteering, is pas dan aanbevelens waardig, wanneer er in de Raadszaal eenstemmigheid heerscht over de wen- schelijkheid van asphaltoering in het algemeen en e- bovendien eenigszins ruime geldmiddelen voor beschikbaar zijn. Geen van beide is hier het geval, laat ons daarom asphalteeren bij stukjes eu beetjes. Mij is verzekerd, dat cle f 8000, noodig voor de Auegang, kunnen worden gevonden op den post voor keien op de begrooting, té meer omdat de uit de Arcgang vrijkomende keien lrcel wel voor andere straten kunnen worden gebruikt. Kan ik de opvatting vun den heer De Breuk over deze zaak niet deelen, met genoegen heb ik waargenomen, dat hij van zijn ziekte geheel hersteld is, wat afgeleid mag worden uit zijn houding tegenover den Raad. De wet houder bijt frisch van zich af en wist gisteren een niet ongepast verwijt te plaatsen aan het adres van den Raad, die nu eens keien, dan weer klinkers wil. Ik sprak over de opmerking van den heer Van Styrum. De toestand was wel wonderlijk. In 1911 is de heer Reus tijdelijk, voor oen jaar tot directeur van het cleclrisch bedrijf benoemd, nu kwam er een voorstel om hem daartoe definitief te benoemen. Er bestaat een Raadscommissie voor de lichtfabrieken, die vaak met den directeur vergadert, met hem overlegt, zijn bekwaamheden en geschiktheid dus van nabij kan beoordeelen en wier advies voor een definitieve benoe ming niet gevraagd is 1 Zoo wordt een gelegenheid tot voor lichting toch ongebruikt gelaten, ter wijl het gemeentebelang meebrengt, dat over solliciteerende gemeente ambtenaren het volle licht schijne. De quaestie betrof allerminst den persoon des hoeren Reus, daar liij op de meest eervolle wijze, namelijk met algemeene stemmen, benoemd werd, maai- als beginsel is ze wel do overwe ging waard. Do interpellatie aan 't eind der ver gadering van den heer Nagtzaam over ontduiking, van 't bestekloon werd hel der, sober en rustig voorgedragen en maakte een zeer aangenomen indruk. Gezegd moet worden, dat B. en W. een hun ter oore gekomen geval (waar schijnlijk hetzelfde) eenige dagen ge leden mei energie hebben behandeld en tevens maatregelen genomen, om her haling in de toekomst te voorkomen. 't Was dezea keer vroeg uit, kwart vóór drie stonden de leden op straat en konden gaan .winkelen voor St. Niklaas. Stadsnieuws Woensdagavond om zeven uur wei gerde het electrische licht in de ADegang te branden, 'tgeen met het oog op het drukke verkeer, heel las tig was. Op een heel ander punt van de stad. n.l. in het Wilhelminapark, waren ook de meeste lantaarns door de. jeugd uitgedraaid zoodat het park grooten- deels in het duister gehuld was. Geen vervolging. Naar wij vernemen is geenerlei aan leiding gevonden om legen zuster M., tegen wie door de politie proces-v er- baal was opgemaakt wegens het inza melen van geld voor een paar kinde ren, een vervolging in te stellen. NIEUWJAARSAVOND. De afd. Haarlem van de Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, zal dit jaar een Nieuwjaars feestavond organiseeren, in de zaal van het Brongebouw. Als spreker zal het woord voeren de heer Westmijse, terwijl nog de medewerking wordt verzocht van de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" en een muziek- en zangezelscliap. In de pauze zal een tombola wor den gehouden. Een dergelijke Nieuw jaars-bijeenkomst werd ook twee jaar geleden door de vereeniging gehou den, JacobvanL" ennep. De Haarl. Tooneelvereeniging „Ja cob van Lennep" zal dit jaar, evenals vorige jaren, voor de kinderen barer leden een St. Nicolaasfecst organisee- ren, dat zal plaats vinden op Zaterdag 7 December, in de tooneelzaal van De Kroon. Den kinderen zullen dien avond ververschingen worden aange boden en ook zal een tombola aanwe zig zijn, waaraan ieder kind zal deelnemen. St. Nicoiaas zal te paard, gevolgd door zijn knecht, in de zaal verschij nen, Na afloop van het kinderfeest, dat te 10 uur eindigt, zal voor de le den een Momus-avond volgen, be staande uit een tooneelstuk, getiteld „Eigenzinnigheid", en met medewer king van het bekende Mandoline-en semble „Con Amore". Een cn ander wordt afgewisseld door voordrachten en dans. UITVOERING VAN „EXCELSIOR". Door het kinderkoor „Jong Excel sior" en het gemengd koor „Excel sior" (beiden staande onder leiding van den heer J. Overhuijs) zal een concert gegeven worden in de Soc. Vereeniging op den 4en Januari 1913. 't Kinderkoor zal ten gehoore brengen o.a. een viertal speelliedjea van Ca- tharina van Rennes, 't eerste bedrijf van een operette en verschillende an dere liederen. Het gemengd koor zal o.a. laten hooren „Vrede" van H. M. van 't Kruis, „Winter", van Philip Loc-ts, en eenige nummers van Otto W.de Nobel. Medewerking zullen den kelijk verleenen het Mandoline-en semble „Con Amorc", de heer Hoo- zen, van Amsterdam, violist, en Mej. N. N., van Amsterdam, pianiste. „Jong Excelsior". Door liet kinderkoor „Jong Excel sior", directeur de heer J. Overhuijs, zal een Sint Nicolaasfeest gehouden worden. Er zal na 't optreden van Sinierklaas, uiteengezet worden, wat het feest beduidt. De kinderen zul len onthaald worden en denkelijk nog een presentje mee naar huis krij gen. Daarna wordt voor ouders, fa milie en vrienden een gezellige avond gehouden. De Muziekvereen. „Voor waarts", dir. de heer P. P. Wit, en de heer B. Vermeer, karakterhumo rist, zullen hunne medewerking ver leenen. Dan zal er een bioscope-voor- stelling gegeven worden door den heer Herman Smits. Het feost wordt gehouden op Zaterdag li December 's avonds te 8 uur in de Vauxlial, Wij de Appelaarsteeg. Na afloep bal onder leiding van den heer J. B. Bongers. ST. NICOLAAS IN DE ST. BAR- B ARA-B E W A ARSCHOOL. St. Nicoiaas is vanmorgen op be zoek geweest in de St. Barbara-be- waarschool aan de Jansstraat, waar een 150 kleintjes eiken dag door het schoolhoofd, Mej. B. van Kampen en haar onderwijzeressen en helpsters nuttig worden beziggehouden. Er behoort heel wat liefde voor kin deren toe, om die anderhalf honderd hummels, waarbij er zelfs &ijn van drie jaar, bezig te houden. Die kin derliefde bezitten de dames iu de Jansstraat wel, dat zagen we van morgen, toen zij met de kleuters be zig waren. De kleintjes waren in hun beste plunje naar school gekomen voor het feest. Dat begon met de poppenkastver- tooning. wat de stemming er al in bracht. Want de kinderen hadden een pret van belang ,om die oolrjk6 pop pen. En wat niet minder prettig was, dat waren de tafels met alleraardigste poppenkinderen, timmerdoozen en lekkers. De eerste zouden de meisjes straks krijgen, terwijl het jongenshart al hunkerde naar de prachtige tim merdoozen, waarvoor geen enkel jongske ongevoelig kan blijven. En het lekkers was voor allemaal. Net toen ze een liedje zongen van St. Nicoiaas, kwam daar de zwarte knecht binnen. O, hé, wat deed Piet veler hartjes beangst worden. Maar toen zij zagen, dat de heer Levert, een der regenten, dadelijk goede maatjes was met den zwarten knecht, klaarden de gezichtjes op. Toen kwam de Sint binnen. Ilij was in vol ornaat en zette zich zeer deftig en eerwaar dig iu een mooien armstoel neer. Dal was toen even nog een angstig oogen blikje, toen de Sint liet boek opende en daaruit voorlas, dat er drie heel stoute kinderen op school waren. Een was er een meisje. Die zette 't dadelijk op een huilen, maar de twee jongs- kes vatten 't geval meer laconïsch op, als jongen mannen betaamt. Toch zullen hun hartjes wel wat minder fel geklopt hebben, toen zij, door een goed woordje van Mejuf frouw Van Kampen, weer naar hun plaats terugmochlen. De Sint ving nu zijn prijzend werk aan. De best oppassenden kregen een extra-mooi cadeautje, als prijs der deugd. En toen werd er gegrabbeld, dat alle kinderen op den grond lagen te krioelen, 't Was een pret van be lang. Sint Nicoiaas besloot zijn bezoek met de uitdeeling van de geschenken. De Sint en de dames van de school verdienen een woord van waardee ring. Zij hebben meegeholpen, om de ze arme kinderschare een heerlijk feest te bereiden. Dat is wel een mooie en ook een genoegdoening-verschaf fende taak. In een der lokalen was een tentoon stelling georganiseerd van kleiar- beid, knipwerk en vlechtwerk, dat aan de kinderen op deze bewaar school wordt geleerd. Het is zeer aar dig werk en geeft een goeden dunk van liet onderwijs. De dames van de wethouders ga ven vanmorgen een blijk van belang stelling door het feest bij te wonen. Aanbesteding. lieden is aan het gebouw van ihei Provinciaal bestuur- dezer provincie aanbesteed: le. De voorziening der boorden van het Noordzeekanaal. Raming: le perceel f 8500; 2e perceel 6400; 3e perceel f 5400. Massa der 3 perceelen f 20.300. Laagste inschrijrar voor de massa Johan Saras, -Oude Wetering, voor f 21.500. 2e. Het onderhouden van de Rijks zee- en havenwerken on het eiland Urk, gedurende de jaren 1913, 1914 en 1915, behoorende tot de zeowerken in Noord-Holland. Raming i 12500 per jaar. Laagste inschrijver J. ten Napel, te Urk, voor f 11.689. 3e. Het onderhoud van de werken, behoorende lot de visschershaven te IJmuidcn, gedurende de jaren 1913, 1914, en 1915. Raming f 11900 per jaar. Laagste inschrijver G. den Adel te Beverwijk, voor f 10.990. 4e. Ilel onderhouden van de werken tot verdediging van de Noordzeekust- in de provincie 'Noord-Holland, inge volge de wet van 15 Juli 1898 (Staats blad no. 187, gedurende de jaren 1913, 1914 en 1915, in twee perceelen. Raming per jaar: perceel 1 f 4950; perceel 2 f 9175. Laagsto inschrijver le perceel M. Daalder, to Alkmaar, voor f 5676, 2e perceel J. van der Plas, te liardinx- veld, voor f 10200. G e s 1 a a g d: Bij de heden gehouden examens van de Vereeniging van Leeraren slaag de cuize stadgenoot, de lieer C. H. Abs, voor Boekhouden. Kiekjes uit ds Rechtszaal. Er Is vandaag veel werk aan den winkel, zeventien zaken staan op de rol! En dat op St.-Niecdaasdag. "t Engst is 't voor de beklaagden, want He noem "t eon baantje ooi als Sk-Nicolaa^-swprise -een eiddh van den Officier v. J ustitie te hooren, om voor zekeren tijd in t rijkshotel opge borgen te worden. EEN GEVOELIGE BEDELAAR. Een flink uit de kluiten gegroeide werkman van 30 jaar dus een man in de voile kracht des levens vindt er geen bezwaar in om met bedelen z'n kostje op (e halen. 't Is een schipbreukeling op de le venszee. Bezit hij niet zooveel energie, dat hij weer uit de zee van oneer naar 't veilige strand van maatschappelijke eer kan. zwemmen? Blijkbaar speelt de alcohol hem kwade parten. Helaas geen. uitzonde ring... Op een Zondag l ep hij te Houtrijk en-Polanen te bedelen. De bedelaar belde aan de R. K. pastorie. De dienstbode deed hem open en hoorde den bedelaar vragen: „Heb je ook een paar schoenen voor me?" 't Is te begrijpen, dat het meisje „neen" zei, want de bedelaar riekte sterk naar den drank. Een jonge ke rel die drinkt krijgt geen medelijden. De deur werd dcor het meisje ge sloten. „Gegooid' zei de beklaagde en hij verv-olgce „toen werd ik kwaad en heb een ruii der pastorie ingesla gen." Een eigenaardige man. JTij wordt in z'n eer gekrenkt als men hem wat hard afwijst en vindt er geen bezwaar in om te bedelen. Van zco'n eergevoel begrijp ik niet veel! Toen de man de ru.it had ingesla gen, weid natuurlijk de .politie ge waarschuwd. Deze had den in-zijn-eer getasten-bedelaar spoedig te pakken. Maar om de maat vol te an aken! de bedelaar verzette zich heftig. Het proces-verbaal van den veld wachter constateerde dal de man ,,-met de voeten naar 'Wem ge trapt en met de handen n aar hem geslagen had." De bedelaar stond nu terecht we gens vernieling, verzet en bedelarij. De eisoh hiddde: 3 maanden gevan genisstraf en 2 dagen hechtenis. De veldwachter was als getuige ge hoord. Hij zei, dat op den bedelaar nog... een flesch jenever gevonden was. Had hij geen drank maar wel 9ohoenen gekocht, dan was liet veel beter voor hem geweest! UIT DE KERMISDAGEN. In t begin van Augustus was half Haarlem, 't kunnen er eenigen meer of minder ge veest zijn aan het ker mis vieren. Eenige jonge Haarlemmers waren al te luidruchtig. Door wat te veel biertjes? Op dea Kruisweg stonden een heer en dame elkaar teeder te omhelzen. De jongelui bonden de zon niet in het water zien schijnen gaven den heer een slag op 't hoofd. Het slaaplustige jongmensen hoor de 10 guldc-n boete tegen zich eischen. Hij ontkende wel geslagen te hebben en gaf een kameraad de schuld, maar de Officier geloofde die verdediging nie>L 10 gulden boete. Een dure herinne ring aan de kermispret! EEN" ONEERLIJK DIENST MEISJE. Nu werden eenige zaakjes met ge sloten deuren behandeld. Een 17-jarig dienstmeisje in blauw katcen tje had als dievegge in riet l>e- klaagdermankje gestaan. Huilend kwam ze uit de rechtszaal. Een der getuigen zei: „ze komt er goed af, maar 4-gulden boete." Moeder en docluter beloofden elkaar de boete zeker te zullen betalen, want anders moet de gedienstige naar tuchtschool. EEN PAAR DURE BLOEMPJES. Een. 'heer liep met een dame in Bloomendaal le wandelen. Achter een hek, van e&n buitenplaats aan den weg stonden mooie bloemen te prij ken. De Weer wildle galant zijn, hij plukte een bloem af en gaf dio aan z'n vrouw. En toon pakte hij nog een bloem, en nog een, en nog een... Een veldwachter zag 't geval en dacht als ik niet tussohenbeido kom dan... plukt hij alle bloemen af. De heer werd bekeurd. Ilij zei. is dat nu zoo erg, een paar bloempjes...". Nu moest de bloemenplukker te rechtstaan wegens diefstal, maar hij was niet verschenen. Het O. M. zei 't is geen verschrik kelijke misdaad, maar bloemendief- stallen moeten tegengegaan worden, vooral waai- hei feit te Bloemendaal veel voorkomt. Beklaagde is een heel welgesteld menscb, die best zelf bloo men kan koopen. Hij meet nu maar een goede boete betalen, cm het bloe menplukken af te leeren. Eiscli v ij f en twintïggulden boete. 25 gulden voor een handjevol hloe- men. Een ware St. Nicolaas-surprise! Maar terecht gegeven. STRAATDIEVEN. Da schoenwinkelier de heer Boer lagen had voor z'n winkel in de Lan ge Veerstraat eenige kisten winkel- goederen staan. Twee 20-jarige jon gens kwamen daar langs en gingen er met een doos met 12 paar pantof fels op den loop. Spoedig werden ze door een recliei- clieur aangehouden, omdat personen; die den diefstal Wadden sez en, de dieven achtervolgden, t Werd een kleine dievenjachi! Beide jongens moesten nu tere dit staan wegens diefstal. Een hunner was verschenen. En deze maakte van de gelegenheid ge- brui k, de meeste schuld op z'n maat te gooien. Ook de rechercheur moest verklaren, dat de maat de meeste kleine diefstalletjes op z'n geweten heeft, toen hij werd aangehouden werd hij ook juist voor een valsche quitant'e-zaak gezocht. Het O. M. eisohte tegen den ter zit ting verschenen beklaagde 3 weken gevangenisstraf en. tegen <Len afwe zigen. 2 maanden. EEN HEFTIG VERZET. De veldwachters Boorsma en Nai>» ta hebben, nogal eens last van hun dorpsgenoot R., een 27-jarig persoon.- Nn stond hij terecht wegens ver zet tegen de veldwachters, in dron ken sc-t inp gepleegd. 't O. M. zei: Omtrent R. behoef ik u niets mee te deelen, u kont hom President: Hoeveel gevangenisstraf nvoot je nog ondergaan? Beklaagde: Ik weet 't niet... ('t zal dus nog al wat zijn!) Het O. M. (vervolgend): nu wordt R. ook weer vervolgd wegens een ern st g misdrijf, met een ines heeft hij getracht den veldwachter Boorsma to vermoorden. Ik eïsdh voor 't verzet twee maanden gevangenisstraf. De Spaarndammers zijn R. voorloo- pig kwijt. De veldwachters zijn daar om heel blij! EEN BURENRUZIE. Een G0-jarig man zoo n oudé moest toch wijzer zijn! heeft ruzie gemaakt met z'n buurvrouw, en lia»r zelfs met een bezem op de hand ge slagen. Deswege stond hij nu terecht we gens mishandeling. Da veldwachter Kroon heeft aan de rechtbank geschreven dat beklaagde vuilnisophaler te Haarlem me ri iede is. Voor die betrekking is hij evenwel minder geschikt. De man is onhebbe lijk, brutaal en vechtlustig. Onlangs heeft hij een mestvork naar een vrouw gegooid, als het mensch zich niet met een vuilnisbak gedekt had, dan had ze de mestvork in den buik gekregen. Hc-t O. M. eischte 5 dagen go vangenisstraf. Beklaagde mopperde geweldig. De president constateerde toen, dat be klaagde hier bewees ongemakkelijk en brutaal te zijn. Zoo bedierf hij z'n zaak dus nog meer. EEN LASTIGE GAST. In het gebouw der St. Jozef-ve re ent- ging te Haarlemmerliede en Spaanv- woude was een lastige gast. De kas telein gelastte hem het gebouw te ver laten, maar daartegen verzotte de rnian zich. Eisch: 10 gulden boete. EEN GEVAARLIJKE STROOPER. Do Zondvoortsch© jachtopziener van Keulen trof in den nacht in liet jachtveld twee stroopers aan rader en zoon die met behulp ran een lichtbak konijntjes trachtten te verschalken. De jachtopziener wilde de lantaarn en de konijnen in beslag nemen, maar de zoon verzette zich geweldig. Hij stelde zich aan als een woeste ling, sloeg zelfs naar den jachtopzie ner met een stok. Toen de jachtopzie ner z'n revolver had laten zien be daarde de strooper wat. Het is toch geen baantje alleen in den nacht op stroopers te jagen! De zoon die nu terecht stond wegers

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1