De Hoefsmid ook. Egelantiersgracht goederen cn bank' van leeniagbriefjes had verkocht. De ze opkoopster werd aanvankelijk ook gearresteerd, als verdacht van he ling, maar weer op vrije voeten ge steld. Overigens leverde het getuigenver hoor weinig positiefs op. Het O. M. achtte het ten laste ge legde evenwel wettig en overtuigend bewezen. Het staat wel niet precies vast welk aandeel ieder der beklaag den heeft gehad in de feilen, maar dat is ook niet noodig. Spr. eischt ten slotte legen de eer ste beklaagde, in aanmerking ne mende dat zij thans een vonnis van negen maanden ondergaat, zes maan den en tegen do tweede beklaagde ne gen maanden gevangenisstraf. Do verdedigers Mr. Max R. Bruch jn J. do Vrieze vroegen lichtere straf- leo. NAKLANKEN VAN EEN STAKING. De Groningsche rechtbank veroor deelde E. R-, raadslid aldaar, we gens het niet opvolgen van de beve len der politie, tot 25 gulden boete, subsidair zeven dagen hechtenis. LOT1SJCO. De heer J. G. Haightir, directeur van Lotisico, heeft zich tot de Tweede Ka mer gewend mot het in den bicede ge- motiveerde verzoek, het initiatief te willen nemen, dat art. 5 van de Lote- rijwet 1005 aldus worde gewijzigd, dat naamlooze venrootschappen, welker werkkring wettig was vóór 1 .Tuli 1905, kunnen doorgaan het in haar statuien omschreven doel te verwezenlijken zonder in conflict te komen met de be palingen van dz genoemde wet. (N. R. Ct.) TEGEN DE KWARTJESVINDERS. Do rechtbank te 's Gravenhage be vestigde in de zaken tegen den koop man A. W. en den zich noemden bios coopondernemer G. L. liet vonnis van den kantonrechter aldaar, waarbij zij veroordeeld werden ieder tot zes da gen hechtenis wegens het op den open baren weg ondc Wassenaar spelen niet kaarten om geld. In de zaak van dezelfde twee personen beklaagd van zich ter zelfder plaatse te hebben be vonden op een rijwielpad, niet geze ten op een rijwiel, en zich niet te heb ben verwijderd van daar bij het na deren van personen op rijwielen, wer den de heide beklaagden tot 10 dagen hechtenis veroordeeld (de kantonrech ter had alleen L. tot die straf veroor deeld en W. vrijgesproken). MEN EED. Voor het Gerechtshof te Arnhem diende de zaak legen een molenaar en bakker te I-Ieino, die door de Zwolscho Rechtbank wegens meineed- tot 9 maanden gevangenisstraf werd ver oordeeld. B-ekl was in een civiele pro cedure voor het Kantongerecht te Zwolle aangesproken voor de lx*taling van een aan hem geleverde partij graan. In dit proces legde hij den be- slissenden eed af, het graan niet ge kocht te hebben. Later zou hij zich hebben uitgelaten, dat hij het graan wél had gekocht, en dit was aanlei ding tot zijn vervolging wegens mein eed. De adv.-gen. eischte tegen den niet verschenen bèfcl. met bevestiging van het vonnis 9 maanden gevangenisstraf. Het Hof, lcort daarop uitspraak doende, veroordeelde bekl. tot de op gelegde straf, met bevel tot zijn on middellijke inhechtenisneming. Stadsnieuws G e a 1S a g d. Bij de 25, 26 en 27 November 1912 door de vereeniging van Leeraars in het Boekhouden gehouden examen, is o.m. geslaagd de heer G. A. Nelissen, te Haarlem. POSTDUI VENTENTOONSTELLING. Met de Kerstdagen zal door de post duivenvereniging „De Luchtgids" een onderlinge postduiven-tentoon stelling gehouden worden in 't cafó ,De Postduif", Kleine Houtstraat 44. Proces-verbaal is weer tegen verscheidene personen opgemaakt wegens het bezigen van honden als trekkracht voor wagens, terwijl het tuig niet aan de gestelde, eischen voldeed. Tevens werd II. van D. uit Schoten, geverbaliseerd we gens het bezigen van een kreupelen, zichtbaar drachtigen bond onder z'n wagen. Voor Allen d e r H. IJ. S. M. Men schrijft ons De 2de Vcor-Aller-avond in dit sei zoen zal gehouden worden einde De cember en bestaan in een bios coopvoorstelling. Wij twijfelen niet of de Commissie zal den goeden roep van haar feestavonden ook hiermede hand haven. Leger des He i 1 s. In verband met onze aanbeveling omtrent do Kerstmanden rn ons blad gisteravond, verzoekt men ons beleefd nog te willen mededeclen, dat eventueel© gifter. kunnen worden ge zonden voor dit doe] aan Stafkapi tein S. Zaodstra, Helmbrekeisteeg 7, Adjudant Bruijn, Sehagchelstraat"26, en Ensign Lingeu, Z. B. Spaarne 146. TACTISCHE OEFENING. Tot bet bijwonen van een kader oefening voor officieren, die Donder dag in de Infanteriekazerne onder leiding van den kapitein-adjudant De Jongh gehouden werd, bezocht de Gcneraal-majoor Roest van Limburg, commandant der le divisie, de kazer ne alhier. IJ s. Ook de particuliere ijsbaan aan de Zomervaart is in orde gebracht on: intervorst te kumen ontvangen. Rubriek voor Vragen Geabcmneorden Lebben bet voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij do Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden, wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Kunt u mij ook ee>n middel aan d© band doen om hard ingedroogde witte verfvlekken uit een zwarte japonrok te verwijderen ANTW OORD. Door herhaaldelijk met terpentijn te behandelen. VRAAG. Wanneer is de wet op het vaderschap in wedkiiig getreden? ANTWOORD. 15 December 1909. VRAAG. Mijn dochter is Maan dagmorgen voor dag en nacht in dienst getreden. Zij is per week ge huurd en ontvangt per week haar geld. Zij heeft Maandag echter haar dienst weder opgezegd. Mag zij nu Zondags vertrekken en h'eofl Mevr. het recht haar den godspefflning af le houden? ANTWOORD. Op beide vragen moet het antwoord bevestigend lui den, Hlsk]83 uit ös Rechtszaal. VERZ13T-ZUCHTIGE JONGELUI. De veldwachter Kaars te Uisse iis een flinke stevige man. 'k Zou liever met hem eten dan vechten! Voop een manneke is deze wetsdie- naar dan ook niet bang. Hij arres teerde een jongeling wegens dronken schap, maar drie vrienden, van den arrestant verzetten zic-h tegen de over brenzfing naar het raadhuis. De veld wachter had 't dus met 4 te kwaad. Dat. is wat veel! Toch behoefd» Kaart nog niét liet onderspit te del- yen, hij bleef meester van 't terrein. Do dronkeman en z'n 3 vrenden stonden nu terecht wegens verzet. De veldwachter, als getuige gehoord, zei dat het Zondagavo'iyl was en dat alle beklaagden nog al aardiig in liet glaasje gekeken hadden. De politie on dervindt wel vaker last van dat quar tet. Een der jongens had bij 't verzet- p'.egen uitgeroepen: „Ik 'heb er 14 da gen gevangenisstraf voor over!" Het O. M. eischte tegen de kwajon gens 3 weken gevangenisstraf. Dat is dus nog i week meer dan een der jongelui er voor over had. De jongens vonden de straf te veel en zóó erg was het verzet net. liet O. M.: de veldwachters op de dorpen hebben veel last van half dron ken jongelui op Zondag, tegen die kwujongens moc-t streng opgetreden worden! EEN BURENRUZIE. Twee mannen in Velseroord 'had den ruzie. Hooggaande ruz'e zelfs.... Waarom? De getuigen en beklaagden hebben een half uur daarover gerede twist, maar t was alles zoo helder als... modder! De ge-tuigen waren het er evenwel over eens, dat een ba' vr z'n buur man (een stoelenmatter en klopper) heeft geslagen en in de keel gegre pen. Bij de vechtpartij is zelfs een bezem kapol geslagen. De vernielde bezem was beden als stuk van overtuiging overgelegd. De bakker ontkende geslagen le hebbën. Hoe de bezem dan stuk geko men is? Het O. M. eischte tegen den bakker die ouguustig bekend slaat een maand gevangenisstraf. Beklaagde liield zijn onerihnld vel. KEES. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Chr. Nat. Werkmansbond. De afd. van dezen Bond herdacht Donderdagavond in het gymnastiek lokaal der Chr. School voor M.U.L.O., haar elfjarig bestaan. Na dc opening en een hartelijk wel kom door den Voorzitter, Dr. van Leeuwen, werden door den Secreta ris en den penningmeester verslagen uitgebracht, waaruit bleek, dat de aid. in een bïpéienden toestand ver keert. De afdeeiingen Amsterdam, Haarlem, Heemstede, Sloterdijk en Bussum brachten liun gelukweuschen Een bioscoop-voorstelling werd opluistering gegeven en het geheel was een goed geslaagde jaar bijeen komst. SCHOTEN. ST.-NH OLAASFEEST. Hedenmorgen vierden de kinderen van ile laagste klassen der openbare seholen het Si.-Nicolaasfeest. Instede van om 9 uur moesten zij vanmorgen om 10 uur op school komen. De kinde ren, die de hulpschool op het Pretoria- plein bezoeken, moesten voor deze ge legenheid naar de school op het Soen- daplein. Daar verscheen de goede Sint in eigen persoon, en zongen de kinde ren hem eenige versjes toe. Aan ver snaperingen eu cadeautjes onibrak liet natuurlijk niet. Eer.ige prettige uren werden den kinderen bezorgd. Welvol daan gingen zij huiswaarts, en behoef den hedenmiddag niet meer op school terug te komen. Hedena\onu vieren de hoogste klas sen feest in 't Brongebouw. SANTPOORT. St. Nicolaasfeest. Al vertoeft mevr. Wüste ver van hier in het buitenland, toch vergeet zij de kinderen van hare bewaar school cn de meisjes van de hand- werkschool niet. Het was weder even als vorige jaren haar wensch, dat dezen een prettig St. Nicolaasfeest zouden vieren. Dat had Donderdag oj> milde wijze plaats. Naar hartelust konden zij zich aan allerlei versna peringen te goed doen en met nog geschenken beiaden keerden zij op getogen dankbaar huiswaarts. HEEMSTEDE. Lezing met lichtbeelden. In hel R.-K. Verenigingsgebouw alhier zal door don eerw. lieer A. van Creonenburg, te Tilburg, op Maandag 9 en Dinsdag 10 dezer een lezing met lichtbeelden worden ge houden over het Missiewerk op Ne- derlondsch Nieuw-Gumea en de Mo- lukken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cis. per regel. De heerS. M.Dullemans, hoefsmid, Elandstraat 155 te's Gravenhage, heeft ook de Pink Pillen gebruikt en is natuurlijk erdoor verlost van de maag kwaal waaraan hij gedurende twee jaren leed. "Ik was door bloedarmoede aange tast, schrijft hij. Sedert langen tijd gevoelde ik dat ik alle dagen een weinig verzwakte en sommige dagen was het mij onmogelijk te werken. "Ik had bij tusschenpoqzen vol hardende hoofdpijnen, ook leed ik aan duizelingen, aan schemeringen voor de oogen, aan suizingen in de ooren. Mijn spijsvertering was moeie- lijk. Na mijne maaltijden, was het gedurende twee of drie uren alsof ik vuur in de maag en een groot ge wicht op de borst had. Ik geeuwde, ik had walgingen en brandenden dorst. Mijn Yoedsel diende mij tot niets en ik vermagerde. Ik gebruikte verschil lende geneesmiddelen, maar zonder de minste verbetering waar te nemen. Eindelijk heeft men mij uwe pillen aangeraden; dezen hebben mij orunid- delijk goed gedaan en mij zoo spoedig genezen, dat het mij zeer heeft gespe ten ze niet eerder te hebben genomen." De Pink Pillen, zijn verkrijgbaar f 1.75 de doos en i 9 do 6 doozen aan het Generaal-Depót der Pink Pillen, Van Eegbenlaan 22 hui3, te Amsterdam: J. J. Göppinger, Haarlem, W. A. Schouten, drog. to Lisseen in alle goede apotheken en drogisterijen. HAARLEMMERMEER. Najaarsveemarkt. Op de gisteren te Hoofddorp ge houden najaarsveemarkt, waren aangevoerd: 8 melkkoeien, prijzen van 205—220: 45 schapen, prijzen van f 19f20.50. De handel was slechts matig. Goed afgeloopen. Door het schrikken van de paar den, die voor een met bieten geladen wagen van den landbouwer K. wa ren gespannen, gingen deze op hol, waardoor liet geheele gerij in den Spaarnwouder tocht terecht kwam. De wagen brak in drie stukken, ter wijl de voerman er nog juist intijds af kon springen en daardoor een ern stig ongeluk voorkomen werd. De paarden kregen slechts kleine kwetsuren, zoodat dit ongeval, be halve de materiëele schade, wonder lijk goed afliep. Aalsmeer was Donderdagavond in duisternis gehuld. De straatverlich ting, ook die van een gedeelte van de Haarlemmermeer, benevens de parti culiere verlichting, bestaat uit elec- trïsc'h. licht, dat door één electro-dyna mo wordt geleverd. Hieraan ontsto-nd een gebrek en nadat een paar hevige knallen waren gehoord, was alles in het duister Men begrijpt wat een con sternatie dit gaf, vooral op Sint Nïco- laasavond. Na een paar uur was het grootste gebrek verholpen, hoewel het licht toch nog gebrekkig bleef. HALFWEG. De heeren J. Wils en J. Cos zijn her kozen respectievelijk tot ouderling en diaken bij do Ned. Herv. Gemeente alhier. toestand was gekomen, vergeleken bij eenige jaren geleden, maar geheel rustig kan die toestand echter nog niet genoemd worden. Aan oproepin gen door het bestuur wordt nog niet altijd dadelijk gevolg gegeven; op sporing van den opgeroepene leidt nog wel eeus tot gewapend verzet en de vrees van de' bevolking vari de woonplaats van den schuldige, dat zij in haar geheel voor dieus daden aan sprakelijk zal worden gesteld, brengt er haar dan toe om voor korten lijd hare woonstede le verlaten. Kerk en School GEREF. KERKEN. Aangenomen. Naar Oldebroek door S. Kamper, te Werkendam. Tweetal te Amsterdam (vac.-Sillevis Smitt) K. Fernhout, te Utrecht, en dr. J. C. de Moor te 's-Gravenhage. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met goed gevolg is af gelegd het candidaatsexamen in de scheikunde door den heer A. J. den Hollander en het candidaatsexamen in de wis- en natuurkunde door den heer M. Hellingman. Groningen. Geslaagd voor het candi daatsexamen in de geneeskunde de heer F. H. Stibbe. Koloniën OVERVALLING OP SOEMBA. Door de Regeering is liet volgende telegram uit Ned.-Indië ontvangen: „Bij een overvalling in West- Soernba, residentie Timor cn onderhoorigheden, is een Europeesch militair beneden den rang van officier zwaar gewond eu zijn bovendien ge sneuveld twee en gewond zes iniand- sehe militairen beneden dien rang", 't Hbld. teekent daarbij aan: liet eiland Soemba is in den laat- sten tijd nogal eens ter sprake ge bracht, o.a. naar aanleiding van de terugroeping der Lewa-vorsten. Eenïg verband hiermede schijnt het gemel de geval niet te hebben, daar Lewa geheel in het oostelijk deel van de onderafdeelïng Wraingapoe of Mid- den-Soemba ligt. Het westen van dit eiland is nog altijd het meest onrustige deel, gelijk ook blijkt uit de ruime plaats, cÜe nog in het jongste Koloniaal Verslag daaraan werd ingeruimd. Zoo had m Augustus 1911 een belastingopstoolje in Iïodi Besar plaats, waarbij 1000 kwaadwilligen zich in Wiket Demoe in een soort rotsvesting versterkten, waaruit zij eerst na vrij langduri- gen tegenstand werden verdreven. Aan het slot der mededeelingen in het Koloniaal Verslag leest men, dat wel belangrijke verbetering in den Letterea en Kunst DE TOONEELVEREENIGING. Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen van den heer Heijermans, directeur der Tconeelvereeniging, aan zijn reeds bestaande onderneming nog eenige uitbreiding te geven in dien zin, dat onder zijn leiding en regie ook ten dienste van een onderdirectie, te Amsterdam voorstellingen worden gegeven. Met de directie van het pas gerestaureerde Panopticum-Theater zijn o. m. onderhandelingen gaande over de opvoering van één-akters tus- schen de specialiteiten-nummers. Waar de Tooneelvereeniging o. a. Zondag jL reeds in drie steden voor stellingen gaf, e.i gelijk thans blijkt het initiatief van den heer Heijermans nog verder reikt, is tevens verklaard, waarom zijn gezelschap nog voortdu rend uitbreiding ondergaat. (Nieuwe Ct.). IIET HUIS VAN ALMA TADEMA. De Londensche Hbld.-correspon- dent seint: Het vermaarde huis van Alma Ta- dema werd gisterenmiddag in publie ke veiling gebracht en tot 30.000 pond opgehouden. De veilinghouder deelde daarop me de, dat de koop niet werd toegeslagen. Sport en Wedstrijden de van Mei een wedstrijd Hongarije —Nederland te Boedapest zal worden gespeeld. Officieel is ons van dezen wedstrijd niets bekend. Wel weten we, dat de heer Herzog, scheidsrechter bij den wedstrijd Duitschland—Nederland te Leipzig en tevens bestuurslid van den liungaar- schen bond, van dien bond opdracht had, om met onze vertegenwoordi gers over het vaststellen van een der- gelijken wedstrijd tegen het einde van Mei of begin Juni te spreken, maar of hij met deze bespreking succes heeft gehad, hoorden we niet. Voor onze internationale voetbal lers zou het zeker een aardig vacan- tie-uitslapje zijn, maar toch betwijfe len we eenigszius of de N. V. B. op het voorstel zal ingaan. Biljarten. BILJART-NIEUWS. Het wereldkampioenschap groot ca dre, is dozer da-gen te New-York ge ëindigd. Winner werd Willy Hoppe, tweede was Glosson en de Japanner, Kodski Yamada die van Hoppe won derde. Elke partij bestond uit 300 caramboles. Hoppe's moyenne over alle partijen was 29 9/17, z'n hoogste serie 122; Closson 26 6/19 en 166; Yamada 25 en 138; Morningstar 21 17/18 en 167; Demarest 23 17/21 en 13; Eline 16 2/3 en 85; Suiters 20 20/47 en 140 en Taylor 16 1/31 en 117. De uitslag van den wedstrijd Groo te Club-Trou moet Blycken werd we derom door de Groote Club met 304 punten gewonnen. De Groote Club behaalde 2219, Trou moet Blycken 1915. De match Robijns—Marèchal, ganiseerd door de biljartvereeniging K. R. A. S. zal nu definitief Zaterdag en Zondag 7 en 8 December in de serre van „Krasnapolsky" te Amster dam plaats hebben op een groot Wil- hehnina-biljart, groot cadre. Op voor stel van Marèchal zullen 4 partijen van 400 caramboles gespeeld worden, terwijl 's middags de match om 3 uur, 's avonds om 8 1/2 uur zal aan vangen. De heer P. Oly heeft zich be reid verklaard, als scheidsrechter op te treden. Marèchal is een der sterk ste Belgische amateur-biljarters, die zoowel in zijn land als in Frankrijk reeds menige schitterende overwin ning boekte, zoodat Robijns een zeer zware taak wacht. (TeL) beurfem's aan zijn zenuwgestel heeft toegebracht. Gracie zonk, naar de N. R. Ct. her innert, met de Titanic naar beneden en bereikte daarna al zwemmend een boot, die hem opnam. De bemanning van deze boot moest daarna andere drenkelingen uit zelfbehoud redding weigeren. „De hartverscheurende kre ten van deze menschen, zoo schreef Gracie indertijd, klinken nog in mijn coren, en dat zuller zij blijven doen tot aan mijn j orgs ten dag." BLANK EN ZWART. We hebben onlangs melding ge maakt van de vervolging, ingesteld tegen den bekenden negorbokser Johnson wegens de ontvoering van een minderjarig blank meisje, Lucile Cameron, en van het bericht dat daarna nog meer beschuldigingen san soortgelijken aard tegen Johnson wer den ingebracht. Men herinnert zicb zeker ook, dai het eerst na groote moeite aan de moeder van Lucile Ca meron gelukte, haar dochter o\er le halen Johnson te verlaten, in wiens koffiehuis zij als cassïère dienst deed. Toen nu dezer dagen de zaak van Johnson wegens ontvoering van een minderjarige voor de rechtbank zou komen, bleek het dat Lucile Cameron haar moeder weder ontvlucht was en spoorloos was verdwenen. En thans komt uit Chicago een telegram, meldend, dat Dinsdagavond Jack Johnson en de negentienjarige Lu cile getrouwd zijn. Heel in het geheim is dat huwelijk niet gegaan, want een cinemaphotograaf was aanwezig, om de plechtigheid op te nemen, lloe de bevolking van Chicago, die eenige weken geleden, na Johnson's arresta tie die slechts kort duurde, daar do man tegen borgstelling werd vrijgela ten het hem zeer lastig maakte en wilde beproeven hem uit Chicago to verdrijven, het bericht van dit huwe lijk zal opnemen? DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN RUSSISCH EN KROONPRINS. De Daily Mail verneemt (volgens de Tel.) uit Petersburg, dat de acl:tjari ge Czarewitseh riog steeds n Tsar- koje Selo het bed moet houden en •nog voortdurend door een dokter be handeld wordt. Om den kroonprins in de gelegenheid te stellen de reis naar Ga<gry te ondernemen, welke hem d'oor de doktoren is voorgeschreven, moet een speciaal apparaat ingericht ■worden om de linkerheup en het lin kerbeen te ondersteunen. De heup en het been zijn zeer zwak en het is niet zeker, dat de patient ooit weer zijn •been ge/heel zal kunnen gebruiken. Hij is aan de bijzondere zorg van dr. Derewenka toever! rouwd. AANHOUDING VERZOCHT. De commissaris van politie te 's-Gra venhage, verzoekt aanhouding van J. II. Bloemink, assistent bij den Pen sioenraad voor burgerlijke ambtena ren te 's-Gravenhage, die verdacht wordt van verduistering van /3239.04I, door hem op 30 Nov. jl. ontvangen bij den Rijks-betaalmeester te 's-Graven hage, ten nadeele van de burgerlijke ambtenaren van den Pensioenraad. Hij is, blijkens bericht in het Alg. Po litieblad waarschijnlijk vergezeld van een jonge vrouw. Zijn signalement is o. a. ouderdom 55 jaar, lengte 1.65 M., gezet postuur, gezonde kleur, hocge rug en hoog in de schouders kleeding grijs colbert- costuum, lintje in knoopsgat, donkere demisaisori. beige Sequah-hoed. VOETBAL. HONGARIJE—NEDERLAND. „De Tel." schrijft: Eenige Oostenrijksche sportbladen brengen het bericht, dat aan het ein- volgen van den schok, welke die Stoomvaartberichten Gemengd Nieuws SPOORWEG-ONGELUK. Wederom wordt een ernstig spoor wegongeluk uit de Unie gemeld. Bij een botsing tusschen twee treinen op den Pennsylvania-spoorweg bij Jo- nesville in Ohio, zijn tien personen gedood en acht doodelijk gewond. NOG EEN TITANIC-SLACHTOFFER. Archibald Gracie, een van de overle venden van de ramp met de Titanic, is te New-York overleden aan de ge- KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Het st. Themis vertrok 4 Dec. van Neufahrwasser naar Amsterdam. Het st. Juno, van Rotterdam naar Roumenië, arriveerde 5 Dec. te Malta- Het st. Atlas vertrok 5 Dec van Cette naar Malaga. Het st. Helena, van Amsterdam n. Danzig, passeerde 5 Dec. Brurshuttel. HOLLAND—AMERIKA-L1JN. Het st. Rotterdam ariveerde 5 Dec. van New-York te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Arakan (uitreis) arriv. 4 Dec. te Hamburg. Het st. Malang (uitreis), vertrok 4 Dec. van Perim. Het st. Pontianac (thuisreis) arriv. 4 Dec. te Pondicherry. Het st. Tabanan (thuisreis) vertr. 4 Dec. van Perim. Het st. Wilis (thuisreis) wordt vol gens draadloos telegram 6 Dec. des morgens te 8 uur te Rotterdam ver wacht. Het st. Delfland, (thuisreis) arriv. 3 Dec. te Teneriife. Het st. Zaanland vertrok 4 Dec. van Buenos Ayres naar Amsterdam. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Het st Pak Ling, van Batavia naar Amsterdam, pass. 3 Dec. Gibraltar. Het st. Glaucus, van Amsterdam n. Java, arriv. 3 Dec. te Liverpool. Het st. Priam, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 5 Dec. 4 uur nam. Wight. Het st. Ping Suey arriveerde 5 Dec. van Japan en Penacg te R'Uterdam. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Het st. Sumatra (uitreis) passeerde 5 Dec. St. Vincent. Het st. Bah -ïvols) arriv. 5 Dec. te Port-Said. DIVERSE STOOMVAARTLIJNEN. Het st. Feldmarschall, (n. O Afri ka) vertrok 3 Dec. van Southampton. Het st. Gertrud Woermann (thuis reis) vertrok 3 Dec. van Durban. Hel st. Hamm vertrok 3 Dec. van Macassar n. Java. Het st. Khalif (n. O.-Afrika) pass. 3 Dec. Ouessant. Het st. Vulcanus arriv. 4 Dec. van Amsterdam te Barry. Het st. Elmshorn arriveerde 3 Dec. van Australië te Batavia. Het st Emir, van O.-Afrika, arriv. 5 Dec. te Vl.ssingen en vertrok naar Hamburg. Het st. Prinz Eitel Fried rich, von Japan en Singapore naar Amsterd., vertrok 4 Dec. van Port Said. Het st Wlndhuk, van O.-Afrika, passeerde 4 Dec. Oueesant.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7