SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem9® Dagblad* &S©]bL:i©*<&30.. Nsdsrlandscbe Taetbalbond. Westelijke lo Klasse. 11A A RLE M—VELOC1TAS, 5—2. F.r is een tijd geweest, dat Haar lem's voorhoede gevaarloos was, als Jun van den Borg ontbrak. En nu is do lijd gekomen, dat Haarlem's ver dediging in de war is, als De WoJff er niet is. De twee matches tegen H. B. S. zijn er door verloren. Tegen Velo- cilas liep het zoo'n vaart niet maar iedere andere aanval dan de Breda- 6CJie had meer dan twee der vele kan sen benut, die de Haarlem-defensie haar tegenstanders offreerde. De voorhoede was den cadetten veel te sterk, en die scoorde dan ook vijf maal zonder al te veel moeite. Velccitas is niet meer dan een goede tweedc-klasser, die in. i. z'n laatste seizoen in de hoogste afdeeling door maakt. H. F. C. behoeft niet bang voor de laatste plaats te wezen Haarlem verschijnt met Serné en Smit als invallers voor Koster en De Wolff. Velocilas mist Brilt en Van Suchtelen. Er is niet veel publiek om het speelveld, afs sclieidsnechter Van Bissolick dezen vrij onbelangrijken wedstrijd laat beginnen. Do elftallen zijn Haarlem: Van Eek', Serné, Wilhelm, N. N., Healey, Smit, Bakker, Houtkooper, Sehravendijk, Haalt, Oostenbroek. Velocïtas: V. Steenbergen, Kerkhoff, v. Langen, Tierie, Hemmes, Boers, Sandberg, Dornmers, Bouman, Van Spengler, Olifiers. De wedstrijd is in 't begin, zooals te doen gebruikelijk is, vrij saai. Een paar zwakke aanvallen van weerszij den loopen op niets uit. Daarna „tijgt Haarlem stevig ten aanval" en gaat het Bredasclie doel belegeren. De keeper doet nogal onzeker, en Bou- man en Boers doen zich kennen als liefhebbers van corner trappen. Eem- go hoekschoppen worden dan ook ge nomen, en hebben evenmin succes als Houtkooper, die staat te missen met een gezicht alsof 't zoo hoort. Als er tien minuten gespeeld is, staan even veel Haarlemmers op de Velocitas- hclft, halen allerlei trucjes uit, maar scoren niet. De handigste truc komt dan van Hemmes, den Bredaschen rechtsbuiten, die stiekem op den bal staat te wachten, bij do middellijn. Als-ie 'm tenslotte te pakken krijgt, loopt de Velocitaaa over een stuk ver laten veld en passeert Van Eek on houdbaar met een mooi, laag schot. (0-1). Haarlem gooit er daarna een schep je op. Oostenbroek en Haak spelen verb! offend-handig samen, Scliraven- dijk is ook lang niet kwaad, maar de rechterwing wil blijkbaar Velocitas niet tot last wezen. Van links moeten ie goals komenen dat gebeurt dan ook, als Oostenbroek handig voorzet en Jur Haak met een effect- bol in 't hoekje gelijk maakt. (1—1). Daarna wordt de strijd vrij verve lend. Haarlem is steeds in de meer derheid, en Van Eek heeft niets te doen, terwijl z'n collega in de be nauwdheid zit. Sehravendijk heeft pech als-ie hard tegen een zijpaal schiet, en Houtkooper kan zich blijk baar niet vereenigen met de omstan digheid, dat het doel juist in het mid den op de goal-lijn staat. Gemiddeld zijn z'n schoten drie meter ernaast Do Urtkerwing speelt uitstekend, maar heeft geen veine. Tegen Healey bet-ben de Vélocitanen niet veel kans. Kan "t anders Twee hummels in o uurroode manteltjes staan aan het lijntje en zenden „daddy" hun aan moedigingen toet 't I.oopt al naar halftime, en nog is de stand 11. Na vele vevgeefsche pogingen neemt Haarlem eindelijk, tct groot vermaak van 't publiek, de leiding door een tam schot van Jur ITaak. Olifiers trapt een groot gat in do lucht, en 't is 21. Dat ia het nóg, als de rust komt. Ve locitas heeft inmiddels bij een paar doorbraken gepoogd om liet achter- dakvenster van v. Scliaik's herborg te raken, maar is ook daarin niet ge slaagd. Na half time is Haarlem, voor de variatie, veel sterker. Binnen vijf mi nuten ligt de bal achter Ölifiers, als Sehravendijk een voorzet van Oosten- Viook benut. (3—1). Daarna gaan we er op do tribune over praten, dat de elf Velocitanen blijkbaar niet in het minst aan elkaar gewend zijn, en dat dat toch wel vreemd is a Is-je rnei elkaar als broe ders in één huis te zamen woont. In middels bewonderen we het spel van Bakker, die vijf voorzetten achtereen geeft, omdat hij de eer van de rechter- umg toch moet ophouden, als Hout kooper 't niet doetSerue oefent zich in 't plaatsen, waar hij zich anders niet zoo druk over maakt. Ik moei zeggen, dal hei vandaag niel onaar dig is. Hij weet tenminste den bal op den «enigen ongedekten man af te zenden in casu den scheidsrechter en raakt 'm hard. 't is niet aardig tegenover den heer Van Bisselick, die zich zoo uitslooft, dat we allemaal om 't geval lachen. Daarop krijgt Oosten broek genoeg van het geven van voor zetten aan z'n eigen voorhoede, die ze toch niet benut, en zot keurig over naar den middenvoor van Velocitas, die de beleefdheid ook al niet voldoen de waardeert Om kwart over drieën precies heeft Jur Haak den bal, op de wing en vér van 't doel, en doet het eemge wat niemand verwacht.... met 'n keihard, ver schot passeert hij Olifiers voor de vierde maal. 'I Mooiste moment van den wedstrijd I Kort daarop doet Oostenbroek zóó handig, en zet zóó zuiver voor, dat Houtkooper niet kan laten nr. 5 te maken (5—1). Hierna weer een kleine Inzinking in de spelqualiteit. Velocitas probeert, om hooger te trappen dan Haarlem. Dit lukt tenminste. Dommers, die 'n costuum draagt van heel andere kleur dan dat van z'n clubgenooten kor omdat-ie tegen de gevaarlijkste wing moet spelen doet goede din gen. llij trapt minder hoog, maar méér raak dan Boers, die ruzie met den bal en in 't algemeen met 't heele 'cetb.ilspel heeft. Ik noteer Dommers voor 'n pluim. Boers voor 'n vermel ding en Van Spengler voor een groote pluim, ofschoon hij 't ook in de hoog te zoekt. Misschien doet-ie 't om tijd te winnen. 't Wordt inmiddels al vrij donker. Moge het gouw tijd wezenHaarlem doet pogingen om nog een beetje meer te maken, maar Olifiers is niet moor tot concessies bereid. Van Steenber gen doet het tegenovergestelde wat Haarlem wil, als hij met den bal op Van Eek afrent en met een mooi schot via den paal er 5—2 van maakt. Dan is het gauw tijd. Haarlem wint met drie goals verschil 't hadden er ook vijf kunnen wezen en ik be klaag II. B. S., dat met Velocitas heeft gelijkgespeeld. Van de spelers kan ik Jur Haak, Oostenbroek, Sehravendijk on Healey bij Haarlem noemen. N. N. niet kwaad, maar hij heeft 'n bedje oefe ning noodig. Bij Velocitas blonken v. Spengler, Dommers en de vleugelspe lers uit. Sandberg werkte bard, maar had niet naar evenredigheid succes. Oeifeueii moeten de cadetten, oefe nen Willen ze in dit seizoen nog 'n 'beetje winnen, dan lederen dag, en re- gent het te hard, dan maar in de can- tine, met 'n balletje van vijf cent Doen ze 't niet, dan blijven ze altijd wat ze nu zijn,,'t zachte eitje" voor acht andere eersteklassers. De negen de is 11. B. S., die 't nog niet zacht genoog heeft gevonden ROBERT P. D. F. C.—H. F. C., 4—0. Op een zeer zwaar veld werd deze niet-mooie wedstrijd gespeeld. De sterkste club won ontegenzeggelijk eu als II. F. C.'s keeper niet in zoo'n uit stekende conditie was geweest, had het zeker wel S0 kunnen worden. Er zijn niet erg veel toeschouwers als de heer Eymers laat tossen. Man- nus is de gelukkig© en verkiest eerst met den vrij sterken wind mede te spelen. Om even over twee uur zien we dan de volgende elftallen zich op stellen D. F. C Van Hemert, Bonman Sr., Van Tricht, Triebei, Lotsy (capt.), Lim, Sunderman, Bouman Jr., Kleyn, D. Bouvy, N. Bouvy. H. F. C. Gravelaar, Van Delden, H. Francken, Van Laar, J. Franeken, Leo Verwey, Ben Verwey, De Klerck, Van der Nagel, De Wijs, Van der Woerd. Kleyn trapt af on dadelijk valt het geheelo D. F. C.-elftal goed aan. Al len zitten goed op den bal, en aan H F. C.'s spel is liet duidelijk te zien, dat de Haarlemmers niet erg met het zware veld kunnen opschieten. Het gevolg hiervan is dan ook, dat or voortdurend op H. F. C.'s helft ge speeld wordt. Bouman weet een goed schot te lossen, dat net overgaat. H. F. C. went nu langzamerhand wat aan het veld en doet eenige goede doorbraken, die steeds op het goede spel van Lotsy en Lim, een minia tuur-Chineesje, stranden. Maar D. F. C. komt steeds weer terug Lotsy schiet ook een paai' maal op doel, maar z'n schoten hebben geen succes. Het spel staat tot nu toe op zeer laag peilevenwel komt er wat meer ver i betering in. De Klerck werkt nu eens verdienstelijk weg, terwijl ook B. Ver- vvey en De Wijs goed werk verrich ten. II. F. C. komt nu hoe langer hoe meer opzetten, D. F. C. is een tijdje ingesloten, maar de H. F. C.-voorhoe- de is te weinig op dreef om te kunnen scoren. Een voorzet van Gravelaar belandt achter het netD. F. C. brengt nu snel op en forceert een cor ner. Die loopt op niets uit, want Van der Nagel weet weg te werken. Het is nu de beurt aan H. F. C-, om snel op te brengen, en werkelijk weet de voorhoede een corner te for- ceeren, maar benut die niet. Even later wordt er weer een corner op Van Hemert genomen. Nu zal Van Laai- het eens probeeren, maar ook hij schijnt don bal niet goed voor goal te kunnen krijgen. D. F. C. breekt nu ineens weer door, de voorhoede brengt mooi combinee rend op en Kleyn weet een harden schuiver te lossen. Van der Woerd is evenwel goed op z'n post en weet den bal keurig uit het hoekje te werken. Een paar minuten later redt hij weer uitstekend door nog net corner te slaan. II. F. C. is nu totaal ingeslo ten en het regent schoten op Van der Weerd. In de D. F. C.-opstelling is in- tusschen verandering gekomen de twee gebroeders Bouvy hebben van plaats verwisseld. Dit schijnt te hel pen, want plotseling komt N. Bouvy met den bal aan, en die kaatst via Klevn's body in 't net. (10). Na den aftrap schijnt het, dat H. F. C. gelijk zal gaan makende Haar lemmers werken nu allen flink. Jam mer is liet, dat er nu juist een klein ongeval plaats heeft. Van Tricht is ge blesseerd aan z'n arm en verlaat het veld. Er wordt nu zoowat 5 minuten gestopt en dan komt de D. F. C.'er weer terug. Na de hervatting weet Mannus, hardlooponde met. twee D. F. C.'ers op z'n hielen, toch nog een schot te lossen, dat Van Ileraert echter keert. Even daarna doet Van Laar hetzelf de, rnaar ook zonder succes. Daarna brengt Gravelaar goed op en zet voor maar ei- is niemand om den bal in te zetten. Even later is het ■half-time. (10). Na de thee lijkt het wel, of H. F. C. zich zal herstellen dadelijk stormt de voorhoede op Van Hemert los, maar de D. F. C.-keeper slaat den bal hard het veld in. En nu is het ook verder met H. F. C.'s overwicht gedaan.D. F C. brengt herhaaldelijk op en reeds na 9 minuten vergroot zij haar voorsprong door Kleyn, onk ditmaal onhoudbaar voor Van der Weerd. Het aanvallen-en-verdedigen-spel gaat nu nog een poosje door, totdat Kleyn ■waailijk weer kans ziet, te doelpun ten. Nu echter door een klein misver stand in de achterhoede (3—0). H. F. C. is nu geheel eu al ingeslo ten. Van der Weerd liocft geen gemak kelijke taak en moet voortdurend han delend optreden. Plotseling breekt H. F. C. door en komt tot Van He mert. Deze bemachtigt den bal en trapt hard tegen Van Delden, die neervalt en naar z'n adem snakt. Eer hij weer in orde is, is er weer heel wat tijd verloopon. Maar nu is 't ook verder geheel met II. F. C. gedaan. Van der Weerd krijgt ettelijke scho ten van Lotsy, Kleyn en Bouman te verwerken, wat hem weer uitstekend afgaat. Daarna wordt alweer ge staakt, nu voor een klein ongeval met Jacques Francken. 't Is dan verder een saaie vertooning, D. F. C. is be slist in de meerderheid. Een vijf mi nuten voor het einde ongeveer komt er nog een goal, nu door Bouman ook dit sohot is voor Van der Weerd onhoudbaar. Even later kondigt scheidsrechter Eymers het einde aan. Over de spelers kunnen we kort zijn. Bij D. F. C. waren de Bouvy's, Lotsy, Kleyn en Lim de besten. Van Hemert gaf niet altijd den zekeren indruk van vroeger. Bij H. F. C. wa ren feitelijk alleen Van der Weerd, De Wijs en B. Verwey goed, en na do pauze ook nog Mannus. Deze laatste scheen z'n sciiot evenwel maar niet te pakken te kunnen krijgen. Van der Woerd verdient nog een extra- pluimpje voor z'n uitstekend keepen. Van Laar voldeed niet, en als geheel speelde H. F. C. een slechten wed strijd. Scheidsrechter Eymers voldeed ta melijk. DE UITSLAGEN. In de Westelijke 1ste klasse vier verwachte overwinningen, en één ver rassing. Ajax won mot 21 v an H. V. V., een stand, die reeds bij halftime was verkregen. De Ajaciden hebben nu in 10 matches elf punten, en staan er op de vijlde plaats niet slecht voor. Volgens het verslag van den wed strijd in de „Maand. Ct." is er weer hijzonder veel op den man gespeeld. Eenige waarschuwingen werden uit gedeeld. Ajax nam, schrijft 't blad, na 1 minuut spelens de leiding door Grootnieyér. Pelser Jr. maakte er 10 minuten iater ai 20 van, en Totmy Kessier scoorde kort vóór rust uiteen penalty tegen. In de tweede helft had I-I. V. V. déveine door eenige malen tegen palen en lat te schieten, 't Einde kwam met 2—1 in Ajax' voordeel. Sparta, D. F, C., Haarlem en V. O. C„ de eerste vier van de ranglijst, wonnen zooals te verwachten was res pectievelijk van II. B. S., H. F. C., Velocitas en Quick, en handhaafden zich daardoor op hunne plaatsen in de ranglijst. De uitslagen dezer matches zijn: Sparta—II. B. S., 7—1. D F. C.—H. F. C., 4—0. Haarlem—Velocitas. 5—2. Quick—V. O. C-, 0—1. H. F. C. leed weer een droevig échec, ondanks het goede werk van den nieuwen doelman. En Haarlem won met flinko cijfers, meer door do zwakte der tegenpartij dan door eigen goed werk. Do Haarlem-verdediging had geen besten dag. II. B. S., zonder Van Trotsenburg, werd door Sparta met 71 ingemaakt, en Quick leed een zeer eervolle nederlaag. In het Oosten waren de lsto klasse resultaten i P. W.—Go ahead, 1—1. WilhelminaVitesse, 31. U. D.—Tuhantia, 21. G. V. C.Quick, terrein afgekeurde U. D. klopte de leiders der competi tie, en kwam daardoor weer op de eerste plaats. De strijd om het kam pioenschap tusschen U. D., Wilhelmi na en Tubantia, is hevig, en "t is niet te voorzeggen wie er in zal zegevie ren. In de Westelijke reserve eerste klas se behaalde H. F. C'. II een stevige en onverwachte 61 overwinning op de Dordtsche reserves, daarmee aan Haarlem II meteen een zeer gewaar- deerden dienst bewijzend, want de Dordtcnaars concurreerden scherp voor de eerste pleats. Bij II. F. C. II was de jonge rechterwing Reydon— Mesman heel succesvol. En dat geeft weer wat hoop op betere resultaten. W est. 3e Klasse: H. S. V.—Holland, 6—1. Bloemend aalW. F. C., 2(X Heemstede—I-Iollandia, 1—1. RESERVE le KLASSE. H. F. C. H—D. F. C. II, 6—1. H. F. G. II, zonder G Sijpesteyn, stelt zich aldus op: P. Sijpesteyn, Oei, Bollee, Rommelts, J. Verweij, J. v. d. Weerd, Mesman, Reijdon, Seignette, Boisse- vain, Bremer. D. F. C. II verschijnt aldusi Schudi, Corpelein, Goedhart, y. d. Waal, C. Klein, Visser, Feenstra, Kooreman, de Jongh, Akkerman, J. Bouvy. D. F. C. II wint den toss en speelt eerst tegen den vrij hevigen wind in. 11. F. C. II is onmiddellijk sterker en goed samenspelend weet de 11. F. C.- voorhoede telkens het D. F. C.-doel te naderen, voorloopig echter zonder succes. Schudi in het D. F. C.-doel is hijzonder .op dreef. Na ongeveor 20 minuten spelens hoeft H. F. C. II ein delijk succes als dicht voor doel Reij don den bal vrij krijgt en met een hard schot H. F. C. II do leiding weet te bezorgen. Hierdoor aangemoedigd dringen de H. F. C.'ers onstuimig op en Bremer brengt na handig spel den stand op 20. De uitvallen van de D. F. C.'ers zijn niet bijzonder gevaar lijk. Eens verkeert het H. F. C.-doel in gevaar als Oei en Sijpeslein elkaar niet goed begrijpen. Het loopt echter gelukkig af. Vlak voor rust bemach tigt Bremer den bal, rent langs het lijntje en zet daarna keurig voor. Seignette schiet ineens in. Vallend tracht Schudi nog te redden, doch de bal is over de doellijn geweest en de scheidsrechter kent het punt toe. On middellijk hierna fluit de scheids rechter rusten. Ondanks den voor sprong van 3—0 is de overwinning noe lang niet zeker, te meer daar D. F. C. II nu den vrij hevigen wind in liaar voordeel krijgt. Als er weer her- vot is, werken achter alle II. F. C.'ers bijzonder hard, hetgeen tengevolge heelt, dat het spel vrij verdeeld blijft. Do II. F. C.-achterhoede heeft bijzon der haar dag en ook de voorhoede laat zich niet onbetuigd. Uit een voorzet van links vergroot Reijdon de score tot 40. Daar de Dordtsche voorhoede met schieten weinig succes heeft, pro- beeren de halfs hei maar eens en met succes, want het gelukt Kleyn een te- genpuntje te maken met een voor Sijpestein onhoudbaar schot. Nu zïju center de H. F. C.'ers aan het woord en brengen den stand door toedoen van Bremer en Seignette op 6—1. Het geheele H. F. C.-elftal was goed op dreef. Bij D. F. C. verdient vooral Schudi een pluimpje voor z'n kranig verdedigen. 2e KLASSE. E. D. O.—R. F. C. E. D. O. maakte een vergeefschc reis naar Rotterdam. Het veld werd afge keurd. 3e KL. NED. V. B. H. S. V-—HOLLAND (ALKMAAR.) 6—1. Bij het aanvangsein missen we bij Holland de 2 gewone backspelers, die goed. worden vervangen. H. S. V. is volledig. De eerste mil uten is Holland, ge steund door den wind, sterker, doch dan neemt H. S. V. het spel in han den. De rechtervleugel combineert uit stekend, doch haar schitterende voor zetten hebben door het herhaaldelijk buiten spel staan der binnenspclers voorloopig geei- succes. Nadat Hol land eenige malen het spel verplaatst naar do andere helft, noemt de rood witte voorhoede den bal mee en Dirk weet met een keurig schot 11. S. V. te doen leiden. Dan is Holland weer aan 't woord, doch de oenterhalf is hier een groot struikelblok, zoodat succes uitblijft. Wanneer Roskam den bal aan den rechtsbuiten geeft, snelt deze zijn tegenstanders voorbij, zet voor en Bovendorp vergroot de leiding. Dit schijnt Heiland te prikkelen, al thans kort daarop verkleinen de blauw-witten den achterstand met een gelukkig doelpunt. Weer is dan de rechterwing in actie en geen vijf minuten later scoort Bur- ry_ No. 3. Rust komt met 31 voor de Haarlemmers. Na een vrij lange pau ze, vangt de tweede helft aan. Deze kenmerkt zich door een voortdurend sterker zijn der'rood-wilten. Ook de linksbuiten, die voor rust niet het spel gaf, dat we van hem gewend zijn, is thans goed op dreef en keurige voor zetten komen van zijn voet. Geduren de 10 minuten weet Holland zich nog staande to houden, doch dan is 't ook afgeloopen en 3 doelpunten w. o. 2 van Dii-k en 1 van Burry, worden nog aan de score toegevoegd. 1-Iet einde komt met 6—1 in 't voordeel van li. S. V. Bij Holland blonk niemand bepaald uit, bij II. S. V. was de hulfhacklüiie en Wessel weer goed op dreef, daar entegen kan de voorhoede nog beter spelen. A. s. Zondag de laatste thuis wedstrijd, tegen Sport (Hoorn). HEEMSTEDE IHOLLAND LA, 1—1. Deze wedstrijd zou vrijwel beslissen, of Hollandit de onderste plaats op 't ranglijstje zou behouden en het is nog maar net op het kantje af, dat Heem stede zich voor die onderste plaats heeft behoed. Als scheidsrechter Elzinga laat aan vangen, brengen beide clubs hun bes te elftal in 't veld. Heemslede mist evenwel haar middenvoor. Nadat de gasten eens op verkenning zijn uit geweest, begint Heemstede eenige ma len zeer gevaarlijk het HolJandia-doet le bestormen, maar er zit totaal geen geluk bij. Tegen paal en bovenlat, juist naast, bij 't kantje af nog dooi den keeper verwerkt't is of er geen bal in magl Na een half uur waarin Heemstede bijna gedurig sterker is geweest maakt oen Hol- landia-speler hands binnen de lijnen. De penalty wordt door Tangerman onhoudbaar ingezet, 10. Dan komt een tijdelijke verslapping der Heem stede-voorhoede, waarvan Hollandïa handig profiteert om eenige malen zeer gevaarlijk aan te vallen, maar de j backs geven niet thuis. Rust 10 voor i Heemstede. Hoewel Hollandia na de rust wind mee krijgt, weet zij daarvan niet tc profiteeren. Heemstede wordt zelfs zeer gevaarlijk, maar het schieten ls zeer slecht. Als na een klein half uur D. v. d. Horst bij Heemstede moet uit vallen, en daarmee de aanval dei- voorhoede geheel weg is, begint Hollandia op te zetten, en al spoedig maakt Roodc-s met een ver schot, juist onder de lat, gelijk, 1—1. Het wordt dan zeer gevaarlijk voor Heemstede, temeer daar de wind iets sterker wordt. Maar de verdedigng werkt uit stekend, terwijl door Hollandia veel wordt verknoeid door niet op tijd en ook door onzuiver schieten. Zoo na dert het einde met een gelijk spel 11, waardoor Hollandia vermoede lijk voorgoed op do onderste ïilaats blijft. BLOEMENDAAL—W. F. C., 2-0. Har tog wint don opgooi en verkiest eerst tegen den 'hevigen wind in te spelen, zoodat W. F. C. even over twee aftrapt. Het begin i3 een verkenning van elkaar verdedigingskrachten. De Zaanlanders spelen in het begin erg ondoordacht, terwijl in de Bloemen- daailsche voorbood© alle combinatie zoek is. Langzamerhand bomen do W. F. C.'ers eonigszins in de meer derheid en Spaan krijgt enkele moei lijke schoten te behandelen, wat hij als altijd uitstekend doet. Zijn colle ga aan den overkant blijkt ook niet voor do poes en weet o. a. een hard schot van Stals nóg juist corner te wenken. Dus blijft de stand' 0—0, maar eindelijk weet de blau w-wilt© rechtsbuiten te doelpunten. Maar scheidsrechter Drees geeft terecht hui tenspel. Zoo komt rust met blanke score. Na half-time wordt door beide par tijen dadelijk flink aangepakt, voor al de Zaanlanders werben hard. Toch mag het hun niet gelukken de leiding te nemen, want ook het witte elftal zit geen oogentolik stil. Langzaam maai- zeker verstrijkt de tijd, doelpunten blijven uiL Plotseling een goed opbrengen van de witte voorhoede, een prachtig schot van de Vilder en B. V. V. leidt (1-fl). Van den aftrap af verovert Bloe- m en daal den bal, Van Kessel passeert handig en vlug enkele spelers en ver- igvoot met een mooi saliot den voor sprong. Toch blijft da strijd spannend, W. F. C. geeft geenszins gewonnen, maar blijft taai doorspelen. Eenmaal denken we haar zeker den achter stand te zien verkleinen, maar de mooie kans wordt erbarmelijk ver knoeid. De beide keepers weten nog eenige malen schitterend to redden en dan wordt het einde aangekondigd met eene 2O-overwinning voor de witten, hoewel 21, of misschien een gelijk spel, beter do verhouding zou hebben weergegeven. HaarlimschB Vestbaihond. le KLASSE H. V. B. H. F. C. Ill—Hercules I, 3—0. Op het veld van 11. F. C. stellen de elftallen zich onder leding van den heer P. Heije op. II. F. C. speelt eerst met den storm mee. De Spanjaardsiaan-bewoners zijn voor de rust voortdurend op de Ilerculoshelft. Zij weet echter slechts 2 maal te scoren, door bet falen der rechterwing. Rust 20 voor H. F. C. Na de hervatting deukt iedereen, dat Hercules nu de sterkere zal zijn, het tegendeel is echter waar. De H. F. C.-achterhoede toont een uiterst tactisch spel en weet dan ook doel punten te voorkomen. Aan den ande ren kant maakt de II. F. C.-voorhoede uit een scrimmage de 3e goal. Het einde komt met een welverdien de H. F. C.-overwinning. II. V. V.—P. J., 5—1. De P- J.-menschen laten lang op zich wachten, daardoor wordt pas even vóór half elf begonnen. P. J. schijnt maar wat spelers bij elkaar gezocht te hebben, want een combi natie is in hot elflal niet te zien. Verder blijkt hot, dat de achterhoede beter schiet dan de voorhoede, want terwijl een dor backs twee baiien be slist onhoudbaar in eigen doel zot, weet de voorhoede met een zacht rol- lertje, dal bovendien gemakkelijk te stoppen was, slechts éen puntje te ken. Van don wedstrijd zelf valt niet veel te zeggen, daar zat geen spanning in. Vóór do rust moet do P. J.-koeper tweemaal visschen. Na do rust ma ken de huzaren hun derde goal en kort daarop scoort P. J. heel gelukkig tegen. P. J. spant zich heelemaai niet iu om nog op te halen en het laksclie spel heeft ook invloed op de militai ren. Toch weten deze nog twee goal- tjes te maken en winnen dus met 5—1, wel wat geflatteerd. Bij P. J. waren keeper en linksbui ten goed. De huzaren, met een invaller voor Van Wetering, vormden een goed ge heel. Nielen en Hufraan waren luci de besten. 2e KL. H. V. B. V. V. C. II—P. J. II. 3-1. Onder leiding van scheidsrechter Polderwaart brengt P. J. den bal aan het rollen. De strijd bepaalt zich hoofdzakelijk tot het midden van het terrein, ofschoon het samenspel der V. V. C.'ers iets boven dat hunner te genpartij staat. Als ongevee een kwartier gespeeld is, passeert A. Harren de P. J.-achter hoede, en geeft den keeper geen kans, Dit overigens mooie doelpunt wordt evenwel wegens buitenspel geannu leerd. Even vóór half-time bestormt de P. J.-voorhoede V. V. C.'s veste, eu weet keurig de leiding te nemen. (J1. Na de rust is V. V. C. veel sterker en geholpen door den wind, is zij voortdurend de aarvallende partij en maakt het de achterhoede der tegen standers dikwijls zeer lustig. Succes kan dan ook niet uitblijven en C. Kooy zorgt voor den gelijkmaker. Weer is het Harren, die liet 2de en even later het 3do doelpunt voor zijn rekening neeint, en als de scheids rechter, die zich uitstekend van zijn taak kweet, het einde aankondigt, hoeft V. V. C. II gewonnen met 3—1. 3e KLASSE II. V. B. II. F. C. V— I-I. S. V. 111, 8-1. Op het 2e véld aan den Spanjaards laan wordt deze wedstrijd voor de 3o klasse van den H. V. B. gespeeld. De wind staat dwars over het terrein, zoodat geen der partijeu er bepaald voordeel van heelt. 11. F. C. is voortdurend sterker. Voor de rust maakt de voorhoede, die uitste kend samenspeelt, 6 goals. Na de herval ting maakt H. F. G. er slechts twee bij. terwijl de roodge- broekten na een wanhopigen aanval eindelijk de eer welen te redden. Einde komt met Ven welverdiende H. F. C.-overwinning. HAARLEM V.—V. H. III. 7-1. Haarlem V verschijnt met 2 inval lers, waartegei ever V. V. II. slechts 10 man stelt. De jeugdigi roedbroeken zijn don jehoelen wedstrijd in do meerderheid, zoodat V. V. H. op eigen helft terug gedrongen wordt. Goed gesteund door den midden-half worden telkens ve nijnig© aanvallen op de V. V. II.-veste' ondernomen. Resultaten blijven niet uit, want als tijd gefloten wordt, is het V. V. II.- doel zeven maal doorboord, waarte genover do gaston slechts éen punt stellen. Vriendschappelijks Wedstrijden V. V. C. I—KLEIN HAARLEM I. 7—1. Reeds dadelijk blijkt, dat V. V. C. verreweg de meerdere is en hoewel Klein-Haarlem met 10 man speelt, is het toch duidelijk merkbaar, dat zo tegen het prachtige combi neeren van V. V. C. niet opgewassen zijn. Kort na den aanvang opent V. V. C. de score, maar ook Klein-TIaarlem vertoont, vooral in den beginne, goed samenspel en als haar rechtsbuiten zich door de V. V. C.-achterhoede heeft gewerkt, zet hij hoog voor en de wind doet de rest Dan gaat Klein-Haarlem weder ver slappen, waarvan V. V. C. dankbaar profiteert. Uit één der vele voorzetten weet Crayd prachtig te doelpunten, terwijl even later een voorzet van z'n voet eveneens succes heeft. Vóór half-time weet V. V. C. haar score tot 5—1 op te voeren. Ook na de rust is V. V. C. de domi- neerende partij en behoudens eenige uitvallen der rood-wiiten is het een spel tusschen de aanvalslinie van Con cordia en do verdediging van Klein- Haarlem. Toch weet V. V. C. nog slechts twee maal le scoren, zoodat liet eind© komt met een 7—1-ovenvinning der V. V- C.'ers. H. F. C. VIII—H. F. C. IX, 3-1. De twee jongste H. F. C.-elftailen, de hoop van II. F. C. over een jaar o£ vijf, hebben vandaag ook eens den strijd aangebonden Werkelijk, de jeugdige blauwvvitlen speelden heel aardig en gaven dikwijls goed sa men spol to zien. De iets oudere H. F. C.'ers wonnen, zooals te verwachten was. HEEMSTEDE III—P. J. III, 4—1. Heemstede speelt met 10 man, waar van 3 invallers. P. J. heeft eerst don sterken wind mee, maar hoewel het hierdoor wel sterker is, kan het niet door de verdediging heenkomen en slechts eenmaal gelukt het P. J. te scoren. Als gedraaid is, komt P. J- niet meer over de helft, terwijl Heemstede 4 maal weet te doelpunten, zoodat Heemstede wint met 41. leekey. lsteklassa DE MUSSCHEN—HAARLEM 3-1. Voor de eerste maal in de competi tie ontmoetten de twee Haarlenxsche clubs dit jaar elkaar en wel op het M'usschenveld. Zooals gewoonlijk bij deze plaatselijiloe ontmoeting, was er tamelijk veel publiek aanwezig. Te even twee uur stellen de elflallen zich op. Haarlem met: J. v. Marle, A. v. Waveren, A. v. Gogh, Barteling, v. Lawick, Mr. Toulon v. d. Koog. P. Kool, De Voogd, J'lir. Quarlcs v. Ufford, Jhr. v. Sty rum, Doncker. De Musschen stellen hier tegen over: Doude v. Troostwijk, Jhr. v. Lennep, v. d. Vegte, K. Valken, Tideman v. Tets, Boissevain, Felix, v. Groningen, Schippers, J. Muller. Nauwelijks 'heeft scheidsrechter Bienfait het aauvangssignaal gege ven of de Vogels nomen hot spel in 'handen. Uit een gezamenlijk opbrengen weet Doude van Troostwijk reeds binnen enkele miuten zijn clcb de leiding to geven (10). Haarlem her stelt zich echter en weet dan eeni- gen tijd het spél weer te verplaatsen. Lang duurt het niet of de jongere Haarlemmers komen weer gevaarlijk opzetten, v. Gogh en vooral keepei v. Marie weten menigen bal te stop oen of ondersclmnoen de vlugge Mus.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6