NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD» 30e Jaapgaiag, Ni©. 9053 Verschijnt d&geKjks, behalf op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 23 DECEMBER 4912 A LAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: '%ÊÊjÊ& JÊMÏ Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem '•'O Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland 1.65 féV fiji 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. uSlSz3ï£L'd,Vo'orWar!em' ;8»M en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <5^ Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 24 DECEMBER. Orgelbespeling in -de Groote Kerk, van 1—2 uur. Schouwburg: Voorstelling door de N. V. Tooneelvereeniging, 8 uur. De Kroon: Ko Doricker's Schimmen spel. 8 1/2. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel lingen. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Stadsnieuws BEGRAFENIS EDÜARD DAVIDSON. Onder zeer veel belangstellende deelneming is Zondagmorgen het stoffelijk overschot ter aarde besteld ■van den heer Eduard Davidson. Om 11 uur hegaf de stoet, waarin 22 volgrijtuigen en een wagen met kransen waren, zich naar het kerkhof aan do Amsterdamse be Vaart. Daar was ook de belangstelling zeor groot Aan de groeve werd bet eerst ge sproken door den heer D. L. Staal, leer aar der- Israëlietische begrafenis- vereeniging, die sprak naar aanlei ding van Genesis 50 15, luidende En Jozef en zijn hreeders zagen, dat hun vader dood was. Den zoons van Jacob werd niet da delijk meegedeeld, dat hun vader- dood was. Dat ontdekten zij eerst la ter. Zoo ook gaat hot met dezen doo- de sprak de lieer Staal. Zijn broeders en zijn kinderen zullen eerst later be merken, hoe groot hun verlies ia De heer Davidson bezat niet alleen de traditioneel® Joodsche deugden, maar bovendien kenmerkte hij zich door bescheidenheid, medelijden en liefdadigheid. Spreker iicopte, dat ue kinderen de voetstappen huns vaders zullen druk ken. Daarna sprak de heer S. Ph. de Vries, de Rabbijn der Gemeente. Deze riep voor den geest het tafe reel bij de begrafenis van Jacob. Rond de lijkbaar van een cud man stonden de volwassen kinderen, ver wanten en zoovele anderen nog, dat de menschen van dat land uitriepen „Daar is zeker een groote rouw". Uier is geen oud man gestorven en de kin deren zijn niet volwassen, maar hier is ook groote rouw. Waarom'? Is deze man opgetreden als een vorst, als een leider van een groote gemeenschap, was bij een man, die een groote iclée voortstuwde vroeg spreker. En hij antwoordde daaropNiets van dat alles. Hier sluimert een <envoudig man. Maar hij was een goed, braaf en nobel mensch. Wie met hem in aanraking kwam, kreeg den indruk, dat het een heerlijke gedachte is, dat het beginsel van het goede en hei no bele zulk een respect en belangstel lend medegevoel wekt in allerlei krin gen. Ofschoon de overledene geener- lei functie in de kerkelijke gemeente bekleedde, heeft de Joodsche gemeen te veel in hem verloren. Hij was een braaf en weldadig gemeentelid. Zijn weldadigheid bedreef hij in gr ooi en stijl. Als hij den persoon kende, die bij Hem aanklopte, gaf hij zonder te vragen voor wien of waarvoor het was. Die zelfde "oedlieid en recht schapenheid betoonde hij ook tegen over het personeel zijner zaak. In zijn familie was hij de spil. waarom alles draaide. Het zou eigenlijk een banali teit zijn, om te zeggen, dat hij een liefhebbend echtgenoot en vader was. Van Jacob's zonen werd gezegd: „Zijn -kinderen ueüea hem, zooals hij hen had geboden." Davidson had zijn kitiueren geen geschreven of monde ling woerd nagelaten, maar zijn da- den waren zijn wilsbeschikking aan zijn kinderen. Daardoor was dit een streng cere- monkel-godsdienstig Joodsch gezin. Ofschoon hij in het ceremonieel niet precies de voetstappen van zijn ouders drukte, had hij in zijn hart een onbe grensd respect daarvoor behouden. In zijn hart was hij godsdienstig. Zooals hij zijn ouders heeft vereerd, zullen zijn kinderen hem ook vereeren, om hem waardig te blijven. Spreker nam met weemoed afscheid van dezen man. Men liet het stoffelijk hulsel achter, maar nam de gedachte nis mee, dat het verschijnsel van een voudigheid en braafheid van alle kanten respect en vereering beeft on dervonden. Dit moge ons prikkelen, om steeds naar het goede te streven. De heer II. Koster, de laatste spre ker, sprak namens het personeel der firma Davidson. Spreker had de helft van diens leven met den heer David- eon samengewerkt en bewonderde hem steeds om zijn vlijt, doorzicht en productiviteit. De beer Davidson Jieeft slechts kort geleefd, maar een troost is, dat dit korte leven even productief was als een veel langer le ven. Hiermede was de plechtigheid afge- loopen. HAARLEMSCH MUZIEKKORPS. Men schrijft ons: OPROEP» Aan H.H. Winkeliers, leden van den Handeldr. en industr. Middenstand en alle burgers van Haarlem, die het met den bloei en vooruitgang oi zcr stad goed mcenenl Nog is het tijdl Enkele uren na het verschijnen van dit blad zal het lot beslist worden van ons uitmun tend Ilaarl. Muziekkorps. Heden avond vergadert de commissie, welke zich ten doel had gesteld tot behoud van genoemd korps te stichten de ver- eeniging „Haarl. Muziekkorps". Om hiertoe te geraken waren noo- dig slechts 600 leden, voor een stad ais Haarlem een betrekkelijk gering ge tal. Toch is dit aantal niet bereikt. Begrijpt men dan niet, en vooral gij, mede-winkeliers, dat een muziek korps als dat van Haarlem, een aan trekkelijkheid i-s, om zich hier te ves tigen, dat het een belangrijke factor is voor den bloei onzer stad? Daarbij komt, dat de vereeniging Haarl. Muziekkorps aan hare leden biedt 32 concerten, in Brongebouw e n Soc. Vereeniging, tegen een contribu tie van slechts f 12.50 voor heer en dame. Nimmer zal een Haarlem mer toegang hebben tot deze con certen, wanneer hij niet werkelijk lid is der vereeniging „Haarlemsch Muziekkorps". Op dan I mede-burgers van Haar lem en vooral gij handeldrijvende middenstanders 1 Zendt nog vóór acht uur heden avond aan één der bestuursleden, liefst aan den heer A. Riukema, (se cretaris, Jausweg 36) uwe aanmelding om lid te worden. Wordt het bepaal de-aantal niet bereikt, dan wordt met 1 Jan. a.s. het Haarl. Muziekkorps •door den heer Jlriens ontbonden. Een Winkelier, W. v. L. HENRI MARTEAU. De goed klinkende naam van den violist Prof. Henri Marteau uit Ber lijn, heeft toch Zaterdagavond maar weinigen naar de Kroon doen gaan om zijn virtuosenspel te bewonderen. En al was zijn tweede optreden in één week hier ter stede, hiervan mis schien de reden, hem te hooren in in tieme» kring is ook vooral voor hen die wat willen leeren van zijn kunst, eigenlijk nog meer aan te bevelen dan hem te volgen op een Bach-concert, waar toch de orkestrale begeleiding ons wel eens van zijn spel afleidt. Een 100-tal toehoorders waren slechts aanwezig om den gevierden opvolger van Joachim toe te juichen. Met de bekende Chaconne van J. S. Bach (voor viool alleen) opende Marteau zijn omvangrijk program ma. Breed van stijl, ja zelfs bij wij- ,len forsch, golfden de toonen uit des meesters heerlijk instrument. Met zijn sierlijke, losse streek loet hij de ge bonden passages als een snelvlietenae stroom voorthollen, terwijl hij verhe ven van opvatting de mooie accoorden van Bach's nooit volprezen werk als 't ware uit zijn viool toovert. In vereeniging met den heer Ber nard Tabbernal uit Berlijn, die hem begeleidde, speelde hij nu Variatio- rien über das Lied „La bergère Céli- mène" van W. A. Mozart. In dit nummer genoten we eveiizooveel van Tabbernai's klare techniek (vooral had hij in dit nummer met de linker hand veel uit te voeren) als van Mar- teau's pikante opvatting, j Dat de luide bijvalsbetuigingen hier ook den heer Tabbernal golden, dur- I ven wij wel verklaren. I Een lesje gaf de heer Marteau aan hen die Beethoven's Romances in G. en F., nogal eens heel zoet voordra gen. Zoo de heer Marteau ze speelde, zonder het minste effectbejag, deden ze aan Beethovens woorden denken: „Rührting paszet mir für Frauenzim- mer, dam Manne musz die Msrik Feuer aus dom Geist schlagen", (aan doenlijkheid past slechts aan de de vrouwen, maar bij den man moet j de muziek vuur uit den geest slaan). Het concertstück- van Fr. Schubert nis één nummer met bovengenoemde Romances gespeeld, ontlokte wederom zulk een toejuiching, dat we van den j beer Marteau een toegiftje kregen en j wel do Menuet van Boccherini. Nog i nooit hebben wij dit stukje zóó hoo- i ren voordragen, nu pas hebben we gehoord, dat het zóó mooi is. In een Fantasies-tück van Gernsheim gaf de heer Marteau ook gelegenheid en daar hadden we den geheelen avond al op gewacht, om zijn schoo- ne cantilène te bewonderen. Hier zong zijn (of liever én van zijn twee) heerlijke instrumenten; doch zonder ziel kan men niet zingen. En hier gaf de meester zich dan ook geheel en al, zeker niet denkende aan de kou-j de ontvangst hem ten deel gevallen. Of deze gedachte in 't begin niet op zijn spel heeft geïnfluenceerd? Zijn laatste nummer was het be kende Rondo Capricioso van C. Saint- Saëus. Zóó fijn van voordracht en in zulk een snel tempo hadden we dit tech nisch zeer zware werk nog nimmer gehoord. Driemaal werd Marteau te ruggeroepen, doch of het een tot weerziens was? Wij hopen het wel, doch Marteau zal aan zijn tweede be zoek te Haarlem geen aangename herinnering meenemen, en het is on ze eigen schuld wanneer hij bij een volgende bezoek aan ons land, ons „stedeke" maar passeert. O, muzikaal Haarlem! K. VOLKSWEERBAARHEID. Op den tweeden Kerstdag heeft in de o/rigeving van Arnhem een geza menlijke oefening plaats, waaraan ruim 30 af deelingen van Volksweer baarheid en de Koninklijke Neder- landsche Weerbaarbei-Lsvereeniging zullen deelnemen. De oefening heeft plaats onder lei ding van den kapitein der' infanterie G. C. A Fabius. Ook uit Haarlem gaat een afdeeling van ongeveer 50 leden en vertrekt te 6.52 uur v.m. van bier. Een groep leden van de Haarlem- sche Roode-Kruis-Transportcolonne, voorzien van het noodige materieel, zal eveneens deelnemen. Na afloop der oefening wordt een optocht door Arnhem gehouden. Vermoedelijk keert de afdeeling te 10.58 uur n.m. te Haarlem terug. A r t i s. Door mevr. II. Boshouwers te Haar lem, is een Ja va-aap aan Artis ge schonken, door mevr. Willink van Bennebroek, te Bennebroek, drie Pië ta faisanten en door de heeren j. G. Eldering en Co. te Overveen, een kerkuil. Vijfjarigbestaan. Begin Januari zal het gemengd koor en kinderkoor „Onderling Ge noegen", directeur de hoer Peet, een uitvoering geven in de Soc. Vereeni ging, ter herdenking aan het vijfjarig bestaan der vereeniging. Tram w. erken. De kruisstukken bij het station zijn gelegd in de lijn der E. N. E. T. ten behoeve van de N. Z.-PI. Tram wegmaatschappij. Bij het viaduct aan den Jansweg behoefde nu niet meer overgestapt te worden door de reizigers van de Ceintuurbaan. TEGEN DE TUBERCULOSE. In het maandblad „Strijd tegen de tuberculose" vinden we o.a. de niet onaardige Rijmelarij van Theo. GEEN TIJD. 's Morgens voor het wasschêü, En een zekere gelegenheid-, Geen tijd; Voor het koffiedrinken. En het eerste ontbijt. Geen tijd; Voor 'het middageten, In der eeuwigheid. Geen tijd; Om vroeg te gaan slapen, Na een dag van strijd, Geen tijd; Voor de kinders een meid, Want de ouders hebben Geen tijd; En de kinderen klagen, Als de ouders wat vragen, Geen tijd; Och, o-ch, wat een tijdl Omtrent den arbeiid over November (gelukkig, dat er menschen zijn, die tot bestrijding der tuberculose wèl den tijd hebben) ontleenen wij aan het maandblad bet volgende: Aan het Consultatie-Bureau wer den onderzocht: 27 mannen, 42 vrou wen, 22 jongens co- 16 meisjes (kinde ren beneden 14 jaar). Totaal 107 pa tiënten. Nieuwe patiënten kwamen e-r 24, van wie na le onderzoek 5 werden afgevoerd, 19 in observatie en in aan merking kwamen voor huisbezoek tot instelling van 'hygiënische maatrege len tot vermindering van bet besmet tingsgevaar. 723 huisbezoeken werden afgelegd om daarop geregeld toezicht té hou den. A n t i-m ilitariBteo.: Door de afdeeling Haarlem der Int. Anti-Mill tan-is tisc ba vereeruiging, zal met de Kerstdagen een vergadering worden gehouden in de Vauxhall, waar de -heer J. W. Smit, van Am sterdam zal spreken over het onder werp: „Vrede op Aarde".. Kiekjes uit Je Rechtszaal. Twee vonnissen. Onder de reeks vonnissen, die he den werd uitgesproken, zijn er twee waarop we in 't bijzon-der de aan- daoht willen vestigen. De 25-jarige schippersknecht, die onder een stortvloed van tranen z'n misdrijf stelen van 325 gulden aan bankpapier uit de jas van z'n baas bekend had, werd veroor deeld tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Hij komt er dus vrij genadig afl Minder vergevensgezind bleken de rechters tegenover den 18-jarigen vlegel, die met 275 gulden van z'n baas een landbouwer uit Beverwijk naar Antwerpen trok en daar m-ooi weer van -dit geld speelde. Hij zal een vol jaar in de gevange nis moeten doorbrengen. Het is even wel reeds voor den -derden beer dat hij gaat logeeren in 't rijkshotel. Wie niet hooren wil moet voelen 1 Een zwijntjes hoeder. Van een rijwieldiefstal is al heel weinig nieuws te schrijven. Sinds de halve beschaafde menschbeïd pedde lend door 't leven gaat, hebben ook „de toffe jatgens van de vlakte" hun begeerlijke oogen op de „zwijntjes" ge vestigd. In do statistiek van de gesto len voorwerpe staan de rijwielen bo venaan. Verwonderirg behoeft dit niet te wekken, want niemand kan zien, of een fietser op een gestolen zwijntje rijdt, of op ee> eigendom. Bovendien stelt een gestolen fiets den dief in de gelegenheid snel den aftocht te blazen 1 De officier van justitie deelde heden mede, dat in Den Haag elk jaar dui zenden rijwielen gekaapt worden. De dieven neme; de gestolen fietsen dadelijk uit elkaar en ze zijn niet meer te herker nen. Gelukkig voor 't fietsende Haarlem zijn de rijwieldiefstallen hier niet zóó talrijk, boewei z-a hier toch lang geen bepaalde zeldzaamheid zijn. Kort ge leden werd e- in korten tijd hier ter stede een heele serie fietsendiefstallen gepleegd. Eindelijk gelukte 't, om een 25-jarigen zwijntjeshoeder te pakken, toen hij juist op een gestolen fiets reed. Sinds die rijwieldief is aangehou den, zijn... de rijwieldiefstallen in on ze stad opgehouden Dit is veelbeteekenend, z-oo zei 't Openbaar Min'sterie, dat de overtui ging had, dat deze rijwieldief die nu als beklaagde voor onze rechters stond zich aan vele diefstallen rijwielen heeft schuldig gemaakt. Daarom achtte 't O. M. een zware straf noodig en eischle een jaar gevangenis straf. De ambtshalve toegevoegde verdedi ger Mr. Stheemau meende, dat men hier alleen met den eenen diefstal (in de dagvaarding ten laste gelegd) te doen heeft en vroeg een lichtere straf. Beklaagde vond een jaar zitten ook te veel. 't Was waar, hij had gestolen, maar hij was zonder werk. 'k Wil nu weer beter gaan oppassen, want. ik moet alleen voor een oude moeder zorgen. We hopen voor den jongeling, dat hij deze goede voornemens nakomt 1 Dieven en een heler. In Haarlemmermeer heeft Midden koop een korenmolen. Op zekeren morgen wérd hij onaan genaam verras:'s Nachts waren er inbrekers geweest, die twee zakken haver en een zak maïs weggenomen hadden. De veldwachter Frugte 6telde een onderzoek in. Hij had een gemakkelij ke taaie, want de dieven waren half dronken geweest en hadden niet be merkt, dat in een zak een klein gaat je zat. Langs de-i geheelen weg lagen nu.... haverkorrels, 't Geval doet den ken aan 't sprookje van Klein Duimpjel De veldwachter volgde 't- haverspoor en kwam in een schuur, waar de ge stolen haver en maïs stond. Nu stonden de dieven terecht. 't Waren een 37- en een 45-jarige man. 's Avonds waren ze naar den molen gegaan en hadden daar den diefstal gepleegd Tweemaal hadden ze over 'i gestolen© moeten sjouwen. De veldwachter verklaarde, dat de mannen nog al misbruik maken van sterken drank. Tegen den 37-jarige luidde de eisch 10 maanden gevangenis straf en tegen den -45 jarige 6 maanden, beide met uitrek der preventieve hechtenis. De verdediger van den 37-jarige, Mr. Feits, vroeg een lichtere straf. 'Tot he den is de man niet veroordeeld en bij heeft te zorgen voor een vrouw met 7 kinderen. Mr. Stheeman, verdediger van den 45-jarige, meende, dat zijn cliënt alleen te veroordeel© zal zijn wegens mede plichtigheid. De dieven hadden de haver en de mais voor 10 gulden aan een dorpsge noot verkocht. Deze stond nu terecht wegens heling De heler had t koren gekocht „ter wijl hij wist, of moest weten, dot 't m diefstal afkc-mstig was". De dieven waren 's nachts te 12 uur aan zijn woning gekomen en hadden hem uit 't bel gebaald. Toch beweerde de kooper heden, dat hij niet wist, dat 't gestolen goed was, zant een der dieven had hem gezegd 't is goed werk". t Openbaar Ministerie dacht er evenwel heel anders over en cischte tegen den beklaagde twee jaar gevangenisstraf, er op wijzen de, dat de heler erger is dan de steler, want waren er geen helers, er waren ook geen stelers. De ambtshalve verdediger, Mr, An- dreae achtte 't bewijs niet voldoende voor een veroordeeling en vroeg daar om vrijspraak. De waarde van 't ge kochte is 15 gulden en beklaagde be taalde er 10 gulden voor, het was dus niet zoover onder de waarde, dat hij aan gestolen goed moest denken. Mocht de rechtbank termen vinden voor een ver oer deel ing, dan is 't ge- wensclit een lichtere straf op te leggen. Beklaagde is nog nooit veroordeeld. Stel dat hij zich nu schuldig gemaakt heeft aan heling dan is dit feit no; niet zoo verschrikkelijk, dat 't noodig hem twee jaar in de gevangenis te zetten, 't is waar. als er geen helers waren, waren er ook geen stelers, maar evenzeer is waar, dat... waren er geen stelers, dan waren er geen he lers. 1 Is brutaler om 's nachts een molen binnen te dringen dan om een paar zakken koret. voor lagen prijs te koopen. Pleiter vroeg dus, bij een eventueele verocrdeeling, een veel ge ringer straf. Een zakkenroller. In een pandjeshuis in de Jans straat kwam een- klein jochie om een pand te lossen. Naast 't ventje stond een man, die ook „zaken" kwam doen. t Jochie mistte plotseling 2,25 't geld voor 't pandje. De verdenking viel op den man, die nu wegens diefstal terecht stond. De eisch luidde twee maanden ge vangenisstraf. KEES. Uitspraken van 23 Dcc. 1912. N. N., schippersknecht te Sassenheim, diefstal, 5 maanden gevangenisstraf, met aftrek prev. hechtenis. H. T. D., melkrijder te Beverwijk, verduistering, 1 jaar gevangenisstraf, met aftrek als voren. G. B., zonder beroep te Haarlem- merliede, diefstal, 2 maanden gevan genisstraf, met aftrek als voren. D. S., zonder beroep, te lJmuiden, diefstal, teruggegeven aan zijn ouders G. R., J. B. v. d. S., J. J. van II., zonder beroep, te Haarlem, diefstal, de le 14 dagen gevstraf, de 2e. en 3e. ieder f 3 boete of 1 week tuchtschool. II. S., timmerman, te Haarlem, op lichting, 4 maanden gevangenistraf. A. M. II., hvr. van P. B. D., zonder beroep, te Haarlem, diefstal, 2 boete of 1 dag hechtenis. J. G-, bloemistknecht te Heemstede, verduistering. 10 dagen gev.straf. H. V., varensgezel te Amsterdam, appèl Spoorwegovertreding, /I boete of 1 dag hechtenis. L. Z., werkman te Haarlem, als D. P., mish., C. v. d. L., mish., L. B., vernieling, allen zeeman, te lJmui den, elk ƒ10 boete of 10 dagen hechte- BLOEMBOLLENCULTUUR. Hedenmorgen vergaderde de „Al gemeen© Vereen, voor Bloembollen cultuur." Aanwezig waren 37 afd-ee- Iingen, uitbrengende 158 stemmen. De heer E. II. Krelage constateerde in zijn openingsrede, dat het wapen gekletter en oorlogsgeruöht van 1912 geen iiruvloed heeft gehad op de bloem bollencultuur. Het weer en gebrek aan werkkrachten deden moeilijkhe den ontstaan. Da uitkomsten van liet bedrijf zijn echter dooreen gen omen wel bevredigend. De expert bleef toe nemen en de hoofdarti .uilen der Cul turen kond-en vrijwel op prijs gehou den worden, met uitzondering van enk-Ie tul pen soorten, waarvan de voorraad, te groot schijnt te zijn voor de behoefte. In de vereeniging heerschte een ge zond opgewekt leven. Het speculatieve tijdperk voor den gladiolus schijnt voorbij te zijn. De prijzen zijn op normaal niveau terug gekomen. Het gebrek aan werkkrachten zal zich het volgend jaar wellicht nog sterker doen gevoelen. Daarom moe ten maatregelen tegen dit euvel geno men worden. Do loonen zijn hier-en- daar wel wat verhoogd, maar over hét algemeen is er een abnormale ver houding ontslaan tusschen de loonen van vast personeel en de losse ar bei" bers. De laats ten kunnen in andere bedrijven veel hoogere loonen bedin gen. Aan de Tweede Kamer is een adrea gezonden tegen de Tarief wet. De Mi nister is niet aan de bezwaren tege moet gekomen, integendeel" zijn de rechten op gezaagd hout nog ver hoogd. De voorzitter sprak de hoop uit, dat het wetsontwerp niet zal wor den aangenomen. Met waardeering maakte de heel Krelage melding van de overneming van de Bell-Telefoo<n-netten door den Staat, waardoor in de bloembollen streek een verlaagd districtstarief zal kunnen worden toegepast voor aan- elkaar grenzende netten. Ten- slotte wees de voorzitter er op, dat de wintertentoonstellmg, ter ge legenheid dezer vergadering gehou den, bewijst, dat de techniek van hef broeien vooruitgaat. Tot leden van het hoofdbestuur wer den gekozen de lieeren L. van Staal duinen Jr., te 's-Gravenzande en J. de Grnaff te Leiden. Hierna werden verschillende voor gestelde wijzigingen in de statuten goedgekeurd. Besloten werd, om in December 1913 te Haarlem een tentoonstelling van bloeiende bolgewassen te houden. Daarvoor werd f 900 beschikbaar ge. stcld. f 1000 werd uitgetrokken om het hoofdbestuur in de gflegenheid te stellen om bloeiende bloembollen op buiten landsche tentoonstellingen in te zenden. Een voorstel van Westel. Schouwen om een prijsvraag uit te schrijven voor een bollenrooimachine werd aangehouden. Benoemd. De heer J. Frijling, ingenieur der Tweede Noord-Holl. Tramweg maat schappij, is met ingang van 1 Maart benoemd tot ailj.-ingenieur bij de Ned. Indische Spoorwegmaatschap- Pïj. Leesmuseum. Zaterdag zijn in de vergadering van het Leesmuseum alhier de aftre dende bestuursleden Dr. Bierens do Haan, He ij man en Zuidema herkozen, FEESTWEDSTRIJDEN IN DE VEREENIGING. (Vervolg). De stand 'hedenmiddag om half 2 was als volgt: Biljarten: 1. N. van Calcar_ Koog aan de Zaan met 1SI car. per kaart, 2. Dr. Van Linden Tol te Haar lern met 142 car. V, der Sleesen, Alk maar, 56 car. en A. Rink erna te Haar lem, 45 car. De hoogste serie maakte Dr. Van Linden Tol nl. 78 car. Kolven: P. Hagenaar 125, W, Kostelijk 117, A. Kist 116, allen te Z.- Scharwoude; P. Dil, Koog aan do Zaan, 112, D. Pijper, Heerhugowaard en M. Schots, Krommenie, elk 105, C. Wagenaar, Z.-Scharwoude 106, P. Meereboer, Heerhugowaard 105, G. Reyerse, Goes on j. Ilalff, Alkmaar, elk 104. Korpswedstrijd: Mik Wis, Koog a.. d. Zaan 275 p., Op Maat, Z.-Schar- woud© 350 p., De Vriendenkring, t© Weesp, 247 p., Prins van Oranje, Go©s 279 p., Recht door, Alkmaar 265 p., Ons Genoegen, Heerhugowaard 309 p. en Twaalf zij ons Doel, Krommenie 283 punten. Voor den personc-e'.on wedstrijd staat het hoogst de heer P. Hageiuan uit Zuid-Scharwoude met 125. Hedenmiddag en -avond en Zon dag a.s. worden de wedstrijden voort gezet. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij J. D. v. d. Eynden. Kogelstraat 10, Heemstede, een dnmestnschje met in houd. S. van Vietel, A. L. Dyse- rinckstraat 82, een pakje waarin bor duurwerk. J. Akkerman, Gen. De Wetstraat 72, een blikken kruik. C. Pouw, Linschotenstraat 35. eene portemonnaie met eenige centen. J. Buurman, Rotlandstraat 31, een rijwielpomp. C. Schuman. Cooni- hertstraat 10, een staart van een bont. Chr. Bennik. Ruysdaelstraat 26 rood, een dameshandschoen, E. Ko- nings, Baljuwslaan 22, een schroeven draaier. J. Smink, Gen. De Wetslr. 41, Schoten, een linnen jas. j. H. Schuiten, Schoterweg 31 rood, een handtaschje. II. P. Lange.veld, Kou- eebandslaan 4 C, een jongensjas. j. van Stad©, Zuider Buitenspaarne

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1