beider in 't arbeidscontract. Overigens zou de motio gelegenheid geven voor een nader debat De toestand is bij 't onderzoek meegevallen maar er zijn misstanden en de Minister wilde die allerminst beslei.digd zien. Voor do veiligheid zij 1 dar. ook reeds maatre gelen getroffen en een wijziging van art. 50 der spoorweg overeenkomsten, wat de arbeidstijden betreft, is to vvenvegen. Do Minister weigerde overlegging van het rapport over de werkplaatsen. Omtrent bedreiging met ontslag hij do Centraio wegens mededeelingen over de arbeids-toestanden stond de Minister nog op 't vroeger standpunt men moet de zaak van beide kanten beschouwen. Voor 't pensioen dor vroegere beamb ten van de llijnspoor meende de Minis ter een bevredigende oplossing te heb ben gevonden. Na enkel© opmerkingen over groeps- vertegenwoordiging en scheidsge recht, behandelde do Minister eenige kleine zaken (overgangen in 't Haag- sche Bosch enz.) en kwam toen tot de dienst- en rustlijden. Klachten over vrijstelling van do bepalingen waren onbekend tegenstander van te lange diensttijden, zou hij 168 uren in 14 da gen als regel zeer afkeuren, maar de gemiddelde arbeid is dan ook van 130 tot 158. De Minister trad hierover in tal van bijzonderheden elke klacht .wordt onderzocht. Omtrent do loonen wees hij er op, dat reeds 3 millioen verhoogingen is toegekend en men gaat in die richting steeds voort, óók bij de IIoll. Spoor. Wat de Noordbr.-Duilsche spoorwe gen betreft een Pruisische, waar voor de Reg. van dat land den eïsch stelt dat het personeel niet socialis tisch gezind is de directie heeft 'l lidmaatschap van de Ned. Vereeni- ging van Spoorwegpersoneel verbo den en de voorzitter der vereeniging werd ontslagen, omdat hij tot sabota ge had uitgelokt. Later is de voorzit ter wel door do vereeniging uitgewor pen, maar hij was 't toch nog toen 't feit voorkwam. Te laat (vóór men handelde) riep men 's Min. bemidde ling in deze in. Al keurde de Min. de handelwijze niet goed, bij zou mis schien als Directie evenzoo hebben gedaan. Hoe het zij, de Min. stond nog op "t standpunt van 1905. Maar hij oordeelde thans zachter dan vroeger, nu de Ned. Vereen, ondanks alle gc- siiocf over vooruitgang, door eigen verdeeldheid op apengapen lag. Na replieken van de heeren Duys en Smeenge waarbij de eerste den Minister nog eens circus-athleet noemde, wat ile Voorzitter verbood, zoodat de spr. het woord (niet de be doeling) terugnam en hij Minister en Kamer waarschuwde zich niet te ver blijden met een doode musch door te meenen dat de Ned. Vereeniging door haar crisis cu verschillen reeds op apengapen lag, en dupliek van dan Minister, kwam toen de afd. posterijen aan de beurt. Er waren voorloopig twee sprekers voor ingeschreven. En de lieer Passloors sprak voor drie, (mede namens de heeren v. Sasse van lJsselt en Jansen, Maastricht). Hij wees op 't gevaar van bet uitwerpen van postzakken uit voorbijrijdende treinen bij de stations, waardoor lo Castricum een postzak geheel vernie tigd werd en pleitte daarna voor ver hooging van salaris voor 't minder personeel, met het oog op de duurte der levensmiddelen, terwijl hij voor de bestellers der pastpakketten even. als voor de overigen op meer Zon dagsrust aandrong, zoo noodig to bevorderen door dubbele betaling te eisclien voor pakketten, op Zondag to besteilen. De heer Bichon van IJselmonde be val vroegere sluiting der postkantoren aan; maar vooral ook korter Zon dagsdienst; en hij vroeg in het alge meen een andere en welwillender behandeling van sollicitanten dan te genwoordig vaak voorkomt, niet enkel bij dc posterijen. Terwijl de heer Blum de verbaie- ring der salarissen met gerustheid aan den Min. overliet, door partiêele herzieningen, vroeg hij de toepassing van de maximuni-verhoogingou alge meen te maken en niet enkel lot de kantoren le kt., maar ten minste tot die der 2e en 3e lel. uit te breiden. Toen werd het debat tot vandaag verdaagd. De heeren Helsdingen, Ke telaar, Van Vliet, De Jong (.Hoorn), Van VVichen, Roodhuyzen en Smeen ge waren nog als sprekers ingeschre ven en men noemde er nog meer. STAATSCOMMISSIE WERKLOOSHEID. De Staatscommissie betreffende de werkloosheid Zaterdag vergaderd, is gereed gekomen met het le gedeelte van haar taak het instellen van een onderzoek naar den aard en den om vang waarin werkloosheid over onder scheidene vakken was voorgekomen. Hiervan zal een rapport verschijnen. Het tweede gedeelte van haar taak wordt door de commissie voortgezet. KAMERVERKIEZINGEN 1913. De Liberale Centialé iu liet district Enkbuizeu proclameerde tot candïdaat voor de verkiezing in 1913 jhr. De Mu- ralt van Zierikzee met 456 stemmen, tegen op de heeren Zijp 67 en Goeman Rorgesius 5 stemmen. MOORDAANSLAG. De werkman J. P. te Rotterdam bracht een bezoek bij zijn schoonmoe der in de I-Iovenierstraat. Tijdens dit bezoek kreeg h j twist met zijn schoon zuster, die daarna de vlucht nam en bij haar buurman H. R. een toevlucht zocht. Daar wilde J. P. haar volgen en toen H. R. hem den toegang weiger de, trok hij zijn knipmes en bracht de ze daarmede een steek, in de hart streek toe. De gewonde man is naar 't ziekenhuis overgebrachtde dader :s aangehouden. liet bebloede mes werd iu zijn bezit gevonden. (N. R. Crt.) WOESTELINGEN. Een drietal beruchte eri om hun bru taliteit gevreesde individuen hebben, naar het ,,Vad." ineldt, in Gdze (N'.-B.) huisgehouden. Eer. hunner, een har monicaspeler, vertoonde zijn kunsten men eischte met geweld betaling van de voorbijgangers. Men dronk in cafè's en vertrok zonder te betalen en ten slotte drongen de kerels de schoenfa briek van den hoer W, binnen, waar de muzikant een deuntje begon te spe len. De eigenaar dreef hen echter met 'n revolver op de vlucht, waarop zij om zich over deze nederlaag te wreken, in een café den boel 't onderste boven wierpen, en een der bewoners mishan delden. Toen de marechaussee kw opdagen, waren de heeren reeds ge vlogen. Eén hunner, de grootste vech tersbaas, werd den volgenden dag ech ter gearresteerd het bleek, dat hij nog tweo maanden te goed had. HAD HU 'T GEDROOMD In de vergadering van den gemeen teraad van Barneveld stelde de heer Van de Bleek voor de openbare school No. 2 volgens een vrij ingewikkeld plan te reorganiseeren. Hij slaagde er echter niet in zijn bedoeling duide lijk te maken en slaakte ton slotte d verzuchting „Vannacht op bed heb ik er lang en breed over nagedachten toen vond ik, dat het gemakkelijk uit voerbaar was." ,.0", antwoordde hierop het raads lid Sclmiteman, „dan heb je zeker ge droomd. (N. R. Crt.) VOLKSKUNST. In de dezer dagen te Rotterdam ge houden vergadenng van den Natio- nnlen Bond voor Volkskunst werd be sloten een houtsnijder-beeldhouwer aan te stellen als wandelleeraar van den Bond. KAMERVERKIEZINGEN. Jhr. mr. dr. E. van Berestevn, te Veendam, heeft aan de Centrale vrij zinnige kiesvereeriging de Grondwet, in liet. district Vear.dam, die hem voor loopig enndidaat had gesteld, liericht gezonden, dat hij zich terugtrekt. De wijze, op welke men te werk is gegaan, staat hem tegen en bovendien zou er een strijd ontbranden tussclien twee gedeelten va a hot district. (N. R. Crt.) Do Tribune meldt, dat de afdceling Maastricht" van de S. D. P. den heer D. Wijnkoop candidaat gesteld heeft. Dc heer Schaepkens van Riempst Jz. to Maastricht, die met jhr. Ruys do Beerenbrouclc was candidaat gesteld voor liet district Gulpen, naar de Tijd meldt, heeft zich teruggetrokken, In de vergadering der Centrale Li berale kiesvereeniging is de heer mr. H. Smeenge voor het district Meppol candidaat gesteld voor het lidmaat schap der Tweede Kamer. PEST OP JAVA. Regeer ingste'egram. Restgevallen op Java van 1 t. ni. 17 dezer. Afdee- ling Malang 171 nieuwe pestgevallen. 172 dooden; Toellcengagoeng 5 nieuwe gevallen, 4 dooden; Kediri 72 nieuwe gevallen, 51 dooden; Soerabaja 8 nieu we gevallen, C dooden; Paree 41 nieu we gevallen, 39 docden; Madioen 11 doodehjke gevallen. In de vorige pe- riodo nog Tot-loer.gagoeng 1, Paree 2. TARIEFWET. De Commissie van Voorbereiding voor het wetsontwerp tot, vaststelling eeuer nieuwe Tariefwet heeft verslag uitgebracht omtrent de in 'hare han den. gestelde verzoekschriften. In handen der Commissie zijin ge steld 316 bij de Kamer ingekomen adressen-. EEN TRAMONGELUK. Tussclien een motorwagen van lijn 7 en een vrachtwagen, heeft in de Van Oldenbarnevellstraat te Rot terdam. een botsing plaats gehad. Hel voorbalcon van den motorwagen werd ingedrukt en de ruiten er van braken. De kantoorbediende H. S., die op dit balcon stond, werd door de glasscher ven zoo ernstig aan het hoofd ver wond, dat zijn overbrenging naar het ziekenhuis noodig was. De 11-jarige II. K-, die op den bok van den vracht wagen zat, viel er door den schok af. Hij werd aan den hals verwond. En een tweede vrachtwagen, die achter op kwam rijden en welks bestuurder zijn paard niet tijdig kon inhouden, reed tegen de in botsing gekomen wa gens op en werd eveneens bescha- digd- ZTC (N. Ct.) KUNSTENAARSCONGRES. In een vergadering van het Comité voor het Kunstcnaarscongres (de plan nen gaan uit van het Verbond van Kunstenaarsvereenigingen) is besloten het congres te doen plaats hebben op 27, 28 en 29 Maart van het volgend jaar cn te -doen volgen door een dag, aan feestelijkheden (gedacht wordt aan tooneol, muziek en een feestmaal) gewijd. NED. JOURNALISTENKRING. In dc Zaterdagavond gehouden ver gadering van hel bestuur van den Ne- derlandschen Journalistenkring heb ben de voorzitter en het bestuur, naar aanleiding van de in de jongste alge- meene vergadering aangenomen mo tie-Schatting c.s., besloten hun ont slagaanvrage in te trekken. UIT DE STAATSCOURANT. Bij koninkl. besluit zijn benoemd: tot burgem. der gem. Oirschot, J. Cli. 11. B. van Lith; tot idem van Wisch, S. J. Karsten; tot id. van E verdingen en Ha ges te in, C. J. M. Noorduyn, se- crenr's dier gem.; tot idem van Krim pen aan den Us©l, B. Koker Jz-n., tot idem van Oud-Alblas, W. Bondot van Dam; tot id. van Hoek, A. Wolfert; tot id. van Jutphaas, W. F, Smits; tot id. van Vreeswijk, R. M, van den Borg van Saparcea, secr. dier gom.; tot id. van Hengelo, mr. N. A. Tonc- kens; tot id. van Losser, G. J. M. Een- 'touis; tot idem van Wessem, M. J. A. II. Tijsseo,*secr. dier gem. NIEUWE S EC R ET A RIS -GEN ER A A L. Als a.s. secretaris-generaal van liet departement van koloniën wordt ge noemd do heer Staal, gouvernements secretaris van Ned.-Indië, thans alge meen secretaris der Staatscommissie voor Indiè's verdediging. NOG EENS DE QUAESTIE- JULES N. DE VRIBS. De heer Jules N. de Vries schrijft aan 't Hbld. een uitvoerig ingezonden stuk, waarin hij betoogt, dat hij z. i. alle pogingen gedaan heeft om, inzake de beschuldigingen tegen item inge bracht, een eereraad samen te stellen. Eorst heeft hij Mr. H. Verkouteren, notaris Th. Buys Gz. en prof. Ph. Kohnstamiu bereid gevonden in dien eereraad zitting te nemen, maar de be-1 schuldigere name., geen genoegen niet de twee eerste eere-rochters. Met de pogingen om 't eens te worden over twee nieuwe eere-rechters is de tijd verstreken, dier de beschuldigers ge steld hadden voor de benoeming en nu weigeren ze zich nog verder met de zaak in te laten. De lieer De Vries wijdt do vertraging in de samenstel ling van den eereraad aan zijn tegen partij. NEDERLANDSCHK HEIDEMAATSCHAPPIJ. Men meldt ons In de onlangs te Utrecht gehouden vergadering van den Raad van Com missarissen der Nederlandsche Beide- maatschappij werd dc begrooting voor het dienstjaar 1913 vastgesteld met een bedrag in ontvangst en uit gaaf van 2669734.50. Voorts werden bevorderd of be noemd met ingang van 1 Januari 1913: Bij de afdeeling Boschwezen Adj. lloutvest-er M. de Koning tot Houtves ter ambtenaar G. Houtzagers tot udj.-houtvester tijdelijk ambtenaar J. J. G. Verstegen tot umbtenaar le kl. adjunct-opzichter W. van Nie tot op zichter adspirant-opzichter A. Galen kamp tot adjunct-opzichter bosch baas J. M. Ottevanger tot udjunct-op- zichtertijdelijke griendbazen A. Slagmolcn en A. v. d. Vliet tot griend- baas tijdelijke bedrijfsboer P. Ooster hof tot bedrijfsboer tijdelijke voor werkers A. Geitenbeek, J. Gol en P. Slik tot voorwerker tijdelijke klerk \V. J. A. Krooneman tot klerk 2e ld. Bij de afdeeling Bevloeiïng en Grond verbetering technisch-ambtenaar. chef van de afdeeling T. van Maanen tot inspecteur adjunct-opzichter W. C. Meijerink tot opzichter adspirant- opzichter Th. A. Ovink tot opzichter werkbaas J. v. d. Sluis tot adjunct-op zichter adsjnrant-opzichters J. Drie- hergen, N. Schelhaas en E. Berendsen tot adjunct-opzichter tijdelijke werk bazen K. Gruben en G. v. d. Bosch tot werkbaas tijdelijke voorwerkers W. Gerkes, J. Venema en J. Smink tot voorwerker tijdelijke klerken A. Bloe- mena en W. J. Kroes tot klerk 2e kl. Bij de afdeeling Visscherijtijdelijke klerk C. R. Feddema tot klerk 2e kl. Bij de Kunstmatige Vise Meeltad junct-opzichter J. Scholten tot opzich ter tijdelijke voorwerkers G. v. d. Veen en M. v. d. Haar tot voorwerker. Bij de aldeeling Gebouwen ^tijdelij ke opzichter W. v. d. Wagt tot opzich ter tijdelijke teekenaar H. W. v. d. Meij tot teékenaar le kl. Bij den Cursus tijdelijke leeraar H. Vonk tot leeraar. Bij de afdeeling Administratie klerk 2e klasse C. A. Jansen tot adj.- boekhouder tijdelijke klerken J. Com- bê, A. E. Heijenberg, H. W. J. de Rou ter en M. van Nieuwenhuijsen tot klerk 2e klasse. DB MOORDAANSLAG IN DEN HAAG. Mevrouw O. te 's-Gravenhage, die door haar zoon met revolverschoten ernstig werd verwond, is aan de be komen verwondingen overleden. De dader is de 38-jarige F. H. O., oud-kapitein van het Ned.-Ind. leger. Zoowel het slachtoffer als de aan gehoudene waren zenuwlijders. In liet pension had men nooit bemerkt, dat mevrouw O. bezoeken ontving van haar zoon, wist men zelfs, niet, dat zij een zoon in Nederland had. Vrijdagavond, terwijl mevrouw op kaar kamer was. hoorde men plotse ling, zonder dat een twist, tenzij een zeer kortstondige, was voorafgegaan, schoten knallen e.. mevrouw luidkeels óm hulp roepen. De pensionhouder snelde toen naar boven, waar de zoon de revolver in de hand, uit de kamer kwam, zeggende: „Het is niet noodig, politie te halen. Ik zal me zelf wel aangeven". Inderdaad verliet hij het pension, gaande in de richting van het politic- posthuis aan het Bezuidenhout, ge volgd door den pensionhouder. Teen deze een politie-agent zag loopen, wees hij dezen den dader aan, die zich gewillig liet arresteeren en wegvoe ren. Nader wordt nog gemeld: Tusschen de verslagene en haar zoon bestond reeds sedert langen tijd een minder goede verstandhouding. Deze zoom, die sedert een paar jaren hier te lande uit Indiè was terugge keerd, een zeer zenuwachtig man, ;nde in zijn moeder degeen te zien aan wie de achteruitgang in de familie was toe te schrijven. Herhaal delijk moet hij zich hierover hebben uitgelaten, terwijl bij ook in woord en geschrift meermalen dreigemen ten tegenover zijn mooder moet heb ben geuit. In opgewonden toestand verliet hij, na een groot, kaliber revol ver, met 6 patronen geladen, bij zich te hebben gestoken, zijne woning aan de Baendelstraat, izich red-'ltatreeks begevende naar hel pension waar zijn moeder en zuster woonden. Daar aangekomen liep hij dengeen, die op zijn schellen de deuir geopend bad en die hem niet kende, voorbij en begaf ziób naar de Immer waar hij wist dat zijn moeder zich bevond. Nauwelijks had hij de deur geopend of hij lóste een schot op de bejaarde dame, die met liaar doohiter aan tafel was geze ten. Het eerste schot deed de vrouw van haar stoel vallen, waarop de da der nog twee schotein op haar loste. De zuster wilde hem neg op zijde clrin gen en liep daarna de straat op om politiebulp in te roepen. De dader volgde haar en gaf zich daarop, als réeds gemeld werd, vrijwillig aan een politie-agent over, toen deze hem vroeg of hij degeen was die geschoten had. Hij reikte tevens aan dezen po litiebeambte de revolver over, die nog met een paar patronen geladen wa; Bij bet verhoor dat de dader onder ging, moet hij in zeer overspannen toestand hebben verkeerd. Hij moet echter eene volledige bekentenis heb ben afgelegd, ook dat hij, met het plan om zijn moeder te dooden, met de .revolver gewapend zidb naar hare woning heeft begeven. In den loop van den dag is hij in het ziekenhuis geconfronteerd mét 't lijk. Bij het zien van zijn slachtoffer verkeerde bij in hoogst overspannen toestand, en ia, nadat nog eenige ge tuigen waren gehoord, naar het huis van bewaring overgebracht. Stadsnieuws BENOEMD. Benoemd is tot buitengewoon as sistent van prof. J. van Rees te Am sterdam, de heer M. Spier alhier. Candidaat-notari s. Voor dit examen vanwege de Ver een, van wiskundige adviseurs bij Ned. maatsc'n. van levensverzekerin gen te Amsterdam gehouden., is ge slaagd de heer W. A. Zoetelief te Haarlem. Roclame-kalender. Van den he&r A. C. llugtenburg- Jansen, handelaar in Ui bak en siga ren, Doelstraat 21. ontvingen we een mooien reclame-kalender. HAARLEMSCJ-IE KEGELBOND. De Haa.rlemsóhe kegelbond heeft een wedstrijd uitgeschreven op de banen van café Brinkmaan op Vrijdag a.s. Verschillende prijzen, hoofdzakelijk bestaande uit wild, zullen voor dezen wedstrijd, waarin ieder lid 20 ballen mag werpen, worden uitgeloofd. GYMNASTIEKUITVOERING. In 't Brongebouw werd Zaterdag avond door de leerlingen van de Bloe- mendaaische gemeenteschool, onder hoofdschap van den heer IJzerman, 'n gy mnastiekuitvoering gegeven ten bate van de Bloemendaalsche afdee ling van 't Genootschap voor kinder- herstellings- en vacanliekolónies. Natuurlijk konden de kinderen niet den geheelen avond vullen, maar ze hadden toch op een groot deel van 't programma beslag gelegd. Onde rlei- ding van hun gynmastiekleeraar, den heer A. J. Meijerink, hebben ze veel aardigs te zien gegeven. Eerst de opmarsch, die was al dadelijk een 6ucces. 't Was een lust voor de oudere kïjklusligon, om de kinderen te zien marehecren, de jongens in witte trui en cn zwarte broekjes, de meisjes in witte met rood afgezette jurkjes. En 't marehecren ging zoo kranig, reed3 dc 6- en 7-jarige kleuters slapten er fier in de maat op los als afgerichte soldaten. Aardig waren ook de pas-oefenin gen door de meisjes van de 3o en 4e klasse uitgevoerd. Wat liepen ze net jes bij den tusscbentred en handbui- ging. Tol belooning mochten de klein- tpes een spelletje doen, van vos en kippen. Do lieer Meijerink deed daar bij flink mee en bewees ook weer dat hij uitstekend met de kinderen weet om te gaan. De jongens der laagste kiassen ga ven vrije oefeningen te zien, wat zc ook heel verdienstelijk-deden, 't Hard loop-spelletje bezorgde den jongens kleuren van genoegen op de wangen. De meisjes van '1 5e, 6e en 7e leer- mr voerden, evenals de jongens van die leerjaren, vrije oefeningen uit. Alles liep keurig en correct van sta pel. De meisjes van de hoogst eleerja- ren gaven nog een canonrci le zien, wat ook een succesnummertje was. Na de pauze werd 't programma aangevuld. De jongens en meisjes van en 7e leerjaar hadden onder lei ding van den orderwijzer, den heer A. F. Hoekstra, eerige liederen inge studeerd, die ze uitstekend zongen. O. a. werd ten gehoore gebracht „Enge lenwacht" van Cath. van Rennes, cn Een lied van Nederland", van H. J. den Hertog. Mej. J. IJzerman zorgde voor een goede piano-begeleiding. Dit extra-nummer van het program ma lolde veel bijval. Verschillend» dankbetuigingen wer den uitgereikt. Een der leerlingen, mej. Trudy Tig- gelaar bood met een aardig toespraak- e, aan den heer Meijerink een lauwer- ,ak aan. Zooals gezegd, de kinderen konden niet den geheelen avond vullen. Medewerking werd verleend door de gymnastiek vereeniging „Krachten Vriendschap". De gymnasten werkten o a. zeer verdienstelijk aan hoogrek en bar. Een succes was voorts t optreden an 't mandoline-gezelschap „Josef Rico", onder leiding van mej. C. JVI. van Beaumont. De zeer verdienste lijk ten gehoore gebrachte muziek nummers ontlokten een luid cn wel verdiend applaus. Aan de dames van 't Mandoline- ensemble wcri als herinnering een fraai lint met 't wapen van Bloemen- daal aangeboden. Nog zij gemeld, dat de uitvoering geopend werd met een korte rede van Dr. Bornwater, die weas op 't sym pathieke idee, dat deze uitvoering be zielde. De kinderen doen hun best om iets moois te laten zien, om daar door andere kinderen in de gelegen heid te stellen rust en versterking te zoeken voor zwakte en ziekte. De talrijke aanwezigen de zaal was boven en beneden uitstekend be zet hebben een aangenamen avond doorgebracht. In alle opzichten is de uitvoering dus uitstekend geslaagd. Voor een groot deel komt daarvan de eer tof aan den heer Meijerink. Meegedeeld werd, dat de uitvoering een batig saldo van ongeveer 275 heeft opgebracht. Do E. N. E. T. had extra-diensten van en naar Uloemendaal georgani seerd, om de bezoekers der uitvoering over te brengen. M. d.e Braai. Op den 2en Kereldag herdenkt de heer M. do Braai den dag dat 'hij vóór 12 1/2 jaar werd gekozen tot lid van den gemeenteraad. UITSLAG der veiling van onroerend© goederen in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw" op Zaterdag 21 December 1912 des avonds na 6 uur. 1. Een heerenhuis en erf met tuin aan het Nassauplein no, 7. Opgehou den f 16095. 2. Een buis met erf, tuin en afzon derlijke bovenwoning aan de Brou- werskade, no. 29 zw. en rood. Rijne- veld q,q., f 6450. 3. Een huis met daarachter gelegen tuin aan de Leliestraat no. 25. 4. Een huis met daarachter gelege tuin, naast hot voorgaande, no. 2" 5. Een huis met daarachter gelegen tuin, naast hat voorgaande, no. 29. 6. Een hu:s met daarachter gelegen tuin, naast liet voorgaande no. 31. De peroeelen nos. 3 tot en met G gecombineerd, J. A. Remmé, f 4110. 7. Een lieerenhuis met erf. tuin en poort aan den Wagenweg no. 26. J. A. M. Blansert q.q., f 18725. 8. Een gebouw ingericht voor brood fabriek, met erf, open grond, fabrieks schoorsteen en bovenwoning met af zonderlijke opgang, aan de Ged. Ou- diegracht no. GG. 9. Een werkplaats met erf aan de Gasthuisstraat no. 13. De perceelen nos. 8 en 9 gecombi neerd, J. Miezérus q.q., f 15355. 10. Een winkelhuis en erve aan de Gierstraat no. G7, S. Mok, f 4000. 11. Een woonhuis met afzonderlijk opg. bovenwoning en erf aan de Saenredamslraot no. 84 zwart en rd, J. A. v. Garderenf 3225. 12. Ben woonhuis met afzonderlijk opgaande bovenwoning en erf. naast het vorige, no. 86 zwart en rood. J. SoeUaart, f 3175. 13. Een woouhuis met afzonderlijk opgaande boven woning en erf aan het Leidsche plein no, 41 zw. em rood, J. C. Baggerman, f 3925. 14. Een woonhuis met afz. opgaan de bovenwoning on erf aan het Leid sche p'ein, get. no. 39 zwart en rood. C. J. Mühring, f 3825. 15. Een heerenhuis met erve tuin, aan de Ilazepaterslaan no. 18. Opgehouden f 9955. 16. Een ambtenaarswonin gmet er ve en tuin aan de Badhuisstraat no. 10. Uit de hand verkocht. 17. Een dito woning met erve en tuin aan de Badhuisstraat no. 12. Op gehouden f 5030. 18. Een huis en erf aan de Wol straat, aio. 10, en de Lange Laken straat no. 2 zwart en rood. Opgehou den f 2205. 19. Drie huizen onder één dak ea erven aan de Lange Lakenstraat, nos. 1 en 3 en aan de Wolstraat no. 12. Opgehouden f 1505. 20. Een huis en erf aan de Wolstr. no. 14, Opgehouden f 515. De perceelen nos. 19 en 20 gecombi neerd, Opgehouden f "2040. 21. Ben woon- cn winkelhuis met erf aan de oostzijde van de Warmoes- straat no. 19, J. A. M. Blansert q.q., f 5000. 22. Een winkelhuis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en erf aan de Ruysdaelstraat.no. 4 zwart en rood» Uit de hand verkocht. Rubriek voor Vragen Geabormeerden hebben het voorrecht, VT.igen op votscfaillond gebied, mits vooi beantwoording vatbaar, in te zenden bij do Redactie ven Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos igoven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden ordt geen aandacht geschonken. VRAAG. IToa moet ik uit een gummi-jas rood© menie- en potro- lemvlekken verwijderen? ANTWOORD. Vraag uw levoran VRAAG. Moet er voor een uitzet, be staande uit lijf- eu huishoudgoed in Zuid-Afrika invoerrechten betaald worden Scheelt liet neg, of alles ge- wasschen en gemerkt is, of kan alles nieuw medegenomen worden ANTWOORD. Omtrent de invoer rechten in Zuid-Afrika kunnen wij géén inlichtingen geven. VRAAG. Op hoeveel is de hnurwaar de getaxeerd in de Personeele Belas ting als op mijn biljet in hoofdsom hiervoor f 13.28 wordt gesteld ANTWOORD. Op f 251. VRAAG. Is iemand verplicht, als hij i Santpoort woont eu f 14 verdient, bedrijfsbelasting ta betalen Zoo ja, hoeveel bedraagt die ANTWOORD Voor een inkomen van /700 is in de bedrijfsbelasting ver schuldigd ƒ2.20. Uit de Omstreken BLOEMEXDAAL. E li g e 1 5 c h M. O. Voor het examen le Groningen is geslaagd mej. G. J. van Overzee, t© Bloemendaal. HEEMSTEDE. IIET CI1R. KINDERKOOR „LENTE LEVEN" gaf. Vrijdagavond in. het lokaal een zeer goed geslaagde uitvoering. Do zaal was geheel gevuld.. Onder de aanwezigen merkten we op Mevrouw I, van Lennep—Backer, beschernv vrouwe van het koor, die met haar te genwoordigheid eu die barer x-vmTIo opnieuw het bewijs gaf, dat „Len televen" haar volle sympathie heeft. Hét programma was met groote zorg samengesteld. Het eerste deel in over eenstemming met den naam der ver eeniging, het tweede deel zeer ac tueel, in overeenstemming met den tijd van t jaar. Vooral de cantaten „kerstmis" en „De sneeuw" verdie nen een extra woord van iof. In do pauze werden den aanwezigen bon bons gepresenteerd. Groot succes had een der jongsto leden van 't koor, met een solo „Mui- zeke". Ook de andere solisten gaven blijk van ernstige studie. De leiding was in goede handen. Het echtpaar Frcnzel ueu warm woord van hulde voor de groole moeite en zorg, die ze zich hebben getroost om deze uitvoe ring zoo le doen slagen. De piano al leen had beter kuqnen zijn. Zeer vol daan ging ieder te ongeveer half tieo huiswaarts. Soepkaarten, Door hot Parochiaal Armbestuur zijn uitgereikt 204 soepkaarten, elke kaart geeft reclit op 22 porties soep. G e v. Voorwerpen. Een koortsthêrmorooter, een handt tasdlt, een voetbal, een sleutel huis.- Adres Raadhuis. BENNFBROEK. Door de welwillendheid van eenige alhier en in den omtrek wonende da mes is Zaterdag aan de kinderen van de Zondags- en bewaarscholen een Kerstfeest bereid in het gebouw „Re- hoboth". In hes midden van het ge bouw was een greote kerstboom op gericht. Aan de kmderen weiden ver schillende geschenken uitgedeeld. Do bloemententoonstelling welke naar aanleiding van het 25-jarig be staan der afdeeling Bennebroek-Vo- gelenzang van de Algemeene Vereeni ging voor bloembollencultuur wordt gehouden is vastgesteld op 9, 10, IJ en 12 Januari 1913. HÏLLEGOM. BLOEMBOLLENCULTUUR. In de vergadering der afd. Rillegom van de Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur. welke Zaterdagavond alhier gehouden werd, herdacht do voorzitter met zeer waardeerendo woorden het overleden lid, den heer G. Veldhuyzeu van Zanten Sr. Aan do familie zal een schrijven van rouwbe klag worde i gezonden.- De beschrijvingsbrief van de algo irieenè vergadering lokte een besluit uit over het voorstel tot uitschrijving van een prijsvraag voor een bolleu- zaaimachine te steunen, terwijl het hoofdbestuur praeadviseerde het voorstel niet aan te nemen. Overigens ging de afdeeling met de praeadviezen vau het hoofdbestuur mee. Tot afge vaardigden werden benoemd de hee ren J. II. JiL Balvers en C. J. van Bourgondien tot plaatsvervangers d« heeren Fr. van Waveren en G. van Bourgondién. De voorzitter deelde mee, dat het bestuur roet liet bestuur van de afdeeling Holl. Bloembollen- kweekersgenoolschap heeft geconfe reerd ter bespreking van de mogelijk-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6