SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad» "yo©4toaL Hederlandsehe Toetballiaed. DE UITSLAGEN. De West, eerste klasse heeft Zondag de volgende resultaten gebracht: H. F. C.—Quick, 0—0. Aj ax—Haarlem, 0—2. VelocitasH. 13. S., 1—3, II. V. V.Sparta, 1—4. V. O. C.—D. F. C., 0-0. Haarlem handhaafde zich schitte rend op de derde plaats, maakt nu zelfs dead-heat voor de tweede met D. F. C., dat tegen V. O. C. een veer liet. De roodbroeken en de Dordtsche xoodwitten hebben nu precies dezelf de cijfers. H. F. C.'s gelijkspel \va3 een teleur stelling. II. V. V. leed een zware ne derlaag tegen Sparta, dat werkelijk weer in kampioensvorm is, en Velo citas verloor maar weer H. F. C. II verloor in Utrecht van Hercules II met 14, en Haarlem II op eigen veld met 0—1 van A.F.C. II, zoodat het voor de Haarlemsche re serves een slechte dag was. E. D. O. speelde gelijk tegen V. U. C. In de Oost. Ie klasse waren de re sultaten: Tubantia—G. V. C-, 2-3. Vitesso—Quick, 3—0. Wilhelmina—Go ahead, 1—1. Merkwaardig is de plotselinge her leving van G. V. C., dat door een zwa- ren uitwedstrijd te winnen, zich van de laatste plaats werkte. Aan de „Md. Crt." ontleenen we ver der de volgende uitslagen: TWEEDE KLASSE. WESTEN. Dordrecht: DordrechtD. E. C-, 3 0. Den Uaag: V. U. C.—E. D. O., 1-1. Rotterdam: R. F. C-Neptunus, ter- rei» afgekeurd. Delft. ConcordiaD. V. V., 3-1. Amsterdam: A. F. C.Unïtas, 5-1. Rotterdam: XerxesAjax, U-l. Alkmaar.- Alcm. Yiclr.V. V. A., 2-0. WEST. RES. Ie KLASSE. Dordrecht: R. F. C. li—V. O. C. II, 4—3. Rutterdam: Sparta II—H. V. V. II, 1— Den Haag: H. B. S. IIVelocitas II, 2—2. WEST. 3e KLASSE. BloemendaalHolland, 03. Z. V. V.—H. S. V., 1—3. FRIENDLY-GAME: Deventer: U. D.—V. V., 4-1, Wes te 1 ij ke le klasse. H. F. C.—QUICK, 0-0. Nul—nul Een normale uitslag van een wed strijd, waarin twee ucpeloos-zw akke ttuivalslnues uitkwamen..... II. F. C. is een punt rijter geworden. Maal ais het spel a.s. Zondag tegen Velo citas niet lieel wat beter is, dan beo ik bang voor liet resultaat. Is dat een eers te-klasse-wedstrijd I Een gemoe delijk partijtje voetbal, ja, met enkele harde werkers er in, die poogden er gang in te brengen, maar daarin zei den slaagden. Een partijtje, vermoe delijk voor de spelers nog wel gezellig, maar vervelend voor bet publiek, dat er van houdt om enthousiast spel en hard werken te zien. Velen moeten or zich wel over verbaasd iioüben, dal twee elftallen, die beiden nog kans op de laatste plaats iiebbem, als ge heel zoo'n lauw spelletje vertoonden... li. F. C. verschijnt met een zeer merkwaardige voorhoede-opstelling. Jacques Francken, Van Delden en keeper Van der Weerd ontbreken; de laatste wordt door Kaars Sijpesteyn vervangen. Quick is zeer onvolledig, mist o. a. Japikse, Klicks en Otten en speelt het eerste kwartier met tien man. Daarna verschijnt Bosschart. Scheidsrechter Mutters leidt. De elftallen zijn H. F. C. Sijpesteyn, De Wijs, Van der Nagel, De Klerck, Remmelts, L. \eiwey, J. v. d. Weerd, H. Boissevain, B. Ver- wey, H. Franckeo, Graveiaar. Quick De Vries, Eyken, Daniël, Joosten, Mr. Welcker, Voerman, Bosschart, Loos, Lebbe, Hietink, Boudier. Dadelijk na den aftrap gaat Quick's linkerwUig er van door, de buiten- 6j>eler schiet hoog op doel, Sijpeeteyn slaat den bal niet ver genoeg weg, en de rechtsbinnen mist een makkelijke kans, als hij óver kept. Daarna sluit H. F. C. de tien Hagenaars vrijwel in, maar de Haarlemsche voorhoede mist 6chot, en de tamme balletjes, die Bou dier bereiken, verwerkt hij zonder moeite. Boissevain begint, met uit een voorzet van Van der Weerd een mak kelijke kans te missen, en daarna gaat do voorhoede op dezelfde manier doqr. Mannus, die half invalide is, en alleen uitkomt omdat op het laatste moment een der aangeschreven spe lers niet aanwezig bleek te zijn (terwijl Boissevain ter elfder ure Van Laar moest vervangen, die niet gekomen was) Mannus is te zwaar gehandi capt en kan weinig prestoeren. Gra veiaar, op wien heel veel gespeeld wordt, is niet best op dreef en dat wordt nog minder als Francken links buiten gaat staan. Ben Verwey werkt hard, maar kan niet alleen door de Haagsche verdediging heenkomen, die aanmerkelijk hechter wordt als Bosschart haar komt versterken. Dan is H. F. C. nog wel in het veld in de meerderheid, maar de Quick-voorhoe de doet telkens snelle uitvallen, waarbij blijkt, dat ze al even geniaal in het kansen-missen is als de onsa menhangende H. F. C.-aanvaL Van het spel voor rust is verder niet veel te vertellen, 'k Zal den lezer de opsomming van de gemiste kansen schoten die over en naast gingen be sparen. De geheele exhibitie is zóó, dat we ons op de tribune afvragen, wat een dezer beide elftallen tegen een tweedeklasser als U. V. V. zou moeten uitrichten. Als de halve speeltijd verstreken is, draaien de zes nullen aan den eco- ringpaal nog altijd zachtkens rond. Do ulgemeeue verwachting is, dat ze t met tijd nóg zullen doen. Na rust speelt Mannus niet meer, en aangezien Van Laar inmiddels verschenen is wordt hij geïnviteerd om in te vallen. Hij gaat nu rechts binnen spelen, en Boissevain links- uiterst De vertooning wordt er niet mooier OP, en het publiek (dat vandaag niet groot is) vermaakt zich oneerbiedig met des nieuwen invallers ©enigszins stijve bewegingen en zijn neiging om in 't gras terneder te zijgen als hij den bal kwijt is. Als Van Laar eenige mislukte pogingen hoeft gedaan om de Quick-verdedigers te misleiden, verrast bij ons plotseling door liet Inzenden van een bard en zuiver schot. Boudier slaat den bal via een zijpaal uit liet doel. Hierna merken we van Van Laar niet veel meer. Evenmin van de rest der voorhoede, behalve Ben Verwey, die zonder steun maar steady doorwerkt. Graveiaar gaat maar weer 'es voor de variatie linsbuiten staan, en geeft dan Loosde gelegenheid om te laten zien hoe "n goede halfback hij is. Quick is nu wel in de overhand, en Sijpesteyn doet een paar maal goed werk. Vlak voor doel trapt een Hage naar- nóg over, en de eenige harde schoten, die gelost worden, zijn de long-shots van den uitstekend-spelen den Bosschart, die wat hard werken aangaat in dezen wedstrijd alleen wordt geëvonaard door De Klerck, Loos en de beide Venvey's. Vooral de kleine De Klerck speelt 'kranig c-n schijnt onvormoeid nooit geeft hij op, en zijn spel kunnen velen van zijn clubgenooten zich ten voorbeeld stel len. Een kwartiertje vóór lijd krijgt H. F. C. haar kans om den wedstrijd te winnen. Ben Verwey loopt naar het doel, wordt door een Quick-speler, die vlak achter hem is, zoo 't schijnt ge haakt, en Mutters geeft penalty. Van der Nagel komt naar voren, maar hij schiet keihard tegien den dikken Bou dier aan, die wegwerkt. Quick is ge red. Bosschart gaat z'n keeper een aanmoedigend klopje op z'n schouder geven, en het „gekansenmis" van weerszijden, dat ook na de rust vrij levendig was, wordt hervat Veel bij zonders gebeurt er niet meer, en als de lieer Mutters tijd fluit, draaien do domme nullen nog boven aan den scoringpaol. Als het H. F. C.-elftal als geheel ge- erkt had, gegeven wat liet 'kón, don was de wedstrijd zonder moeite ge wonnen. Van de spelers noem ik bij H. F. C. in de eerste plaats De Klerck, verder de Verwey's on Van der Nagei. Sijpe steyn keepte goed, maar kreeg over 't geheel niet veel moeilijks te doen. Remmelts gaf wel dikwijls goed aan, met liet lofwaardig streven, om ook eens do buitenspelers aan liet werk te zetten en liet spel over de vleugels te verdoelen, maar hij werd le veel ge passeerd en was ook veel te lauw en te kalm. De voorhoede beleekende niets, bui ten Ben Verwey. 't Is te hopen, dat de vier overigen de volgende week door vier beteren die heusch niet moei lijk aan te wijzen zijn, zelfs bultende invalide Francken's vervangen zullen zijn. De samenstelling van H. F. C.'s eer ste en tweede elftal het laatste verloor in Utrecht en speelde met 10 man was ditmaal nu toch wel bui tengewoon vreemd 1 Aan de Span jaardslaan waren Zondagmiddag ver scheidene jonge, handige spelers uit lagere elftallen present, die het Van Laar althans verbeterd zouden heb ben I Bij Quick blonken Bosschart en Loos uit, terwijl voor Boudier hetzelf de geldt als voor Sijpesteyn. ROBERT P. Ik hoor, dat a.s. Woensdag de nieu we H. F. C.-trainer, de Engelschman Coats (ex-speler van Bradford City), komt. Hij zal wat te doen vinden I AJAX—HAARLEM, 0—2. Na spannenden strijd hebben de roodbroeken de puntjes naar ds Spaaruestad kunnen slepen, hoewel de overwinning misschien wel wat ge flatteerd is. De Amsterdammers had den toch wel eeu tcgenpuntje ver diend, daar ze in de tweede helft over wegend in de meerderheid waren. Maar toch heeft de beste partij ge wonnen. De gastheeren verscliijnen met hetzelfde elftal dat V. O. C. ge slagen heeft en wel: Ziegler, „Swift", Holst, Pelser Sr., J. Schocvaart, Fortgens, Vermeer, Pelser Jr., Gillissen, Kooy, Grootmeijer. Oostenbroek, Haak, Schravendijk, Iloutlcooper, Bakker, De Wolff, Hoaly, Bouwmeester, Wilhelm, Sernó, Van Eek. Haarlem wint den toss, zoodat Ajax tegen zon in aftrapt en met een onbeteekenenden uitval begint. Dan neemt de roodbroeken-voorhoede den bal mee en goed combineerend wordt het Ajax-doel bestookt. Deze eerste aanval wordt nog doorstaan, maar als uitgetrapt wordt krijgt Jur Haak het leder te pakken, even samenspelend met Schravendijk en Iloutkooper, Ziegler loopt lit en Schravendijk wijit handig no. 1 over zijn hoofd in 't net. „Swift" trachtte nog wel te redden, maar vergeefs, zoodat da gas ten binnen weinige minuten de lei ding hebben, hetgeen een luid ge juich van do in grooten getale meege komen Haarlem-aanhangers tengevol ge heeft. Maar ook het Amsterdam- sche publiek blijkt over goede kelen te beschikken en onder heftig gelooi en bellengeklingel onderneemt Groot meijer een ren, maar weet den bal niet binnen de grenzen te houden. Later herstelt de linksbuiten zich en zendt oen mooi schot in, dat Van Eek op afdoende wijze keert. Van beide kanten worden gevaarlijke uit vallen gedaan, van Ajax fanatieker, van Haarlem fijner. „Swift" is uit stekend op dreef en herhaaldelijk stranden de Haarlem-aanvallen op hem. Tot ons groote genoegen zien we Houtkooper, die in de laatste wedstrij den minder voldeed, weer in jiracht- vorm. Herhaaldelijk passeert hij zijne tegenstanders, verdeelt hel spel, zoo als het hoort. Een mooi schot van zijn voet wordt verdienstelijk door Ziegler gekeerd. Haarlem is iéts in de meer derheid en als Jur Ilaak zuiver over eenige hoofden heen naar Houtkoo per plaatst, gaat deze er van door, passeert Holst en geeft met een mooi laag schot Ziegler geen kans, 2—0. voor Haarlem. Ajax is geenszins ont moedigd en valt steeds aan. Gillissen werkt verbazend hard, maar mist een schot, wat trouwens in "t algemeen van den Auisterdamschen aanval gezegd kan worden, De Wolff is niet in dien vorm, waarin we hem gewoonlijk zien. De Haarlem-aanvoerder houdt den bal te lang bij zich, zoodat hij dikwijls niet meer zuiver plaatsen kan en dit is toch zeker wel een hoofd factor van het halfback-spel. De Ara- sterdamsche rechtervleugel is even wel niet bijzonder gevaarlijk, zoodat van dezen kant weinig gevaar dreigt. Van Eek krijgt nog eenige niet lastige schoten le behandelen. Aan den ande ren kant schiet Jur nog eens hard over en dat fluit Eymers voor half time Na de rust is Haarlem direct aan vallend, maar zonder resultaat en dan neemt Ajax het spel in handen. Her haaldelijk keert hare voorhoede te rug, maar de Haarlem-verdediging is hecht en geeft geen kans. Daarbij is het schieten der rood-witlen vrij on zuiver, zoodat er geen verandering in den stand komt. Af en toe valt Haar lem uit. Houtkooper leidt meestal de aanvallen, die echter lang niet zoo gevaarlijk zijn als voor de rust. Van Eek heeft druk werk, hetgeen hem j uitstekend afgaat. Eens schiet Pelser, j de bal wordt slecht weggewerkt, Kooy vangt ineens op en zendt een geweldig schot in, het Amsterdamsche publiek juicht reeds, maar rekent bui- ten den waard, d.w.z.. buiten Van j Eek, die op miraculeuze wijze redt. i Een luid aplaus beloont dit kranige staaltje van keeperswerk. Langzaam verloopt de tijd zonder dat er iets van beteekenis gebeifrt. Het spel wordt er niet fraaier op. „Swift" trapt veel te hard. Holst dringt te ver op, hetgeen' een snelle ren van Bakker tengevolge heeft, die op een hoekschop uitloopt. Deze levert nieta op. Serné trapt nog al eens mis, maar Kooy c.s. weten hiervan niet te profiteeren. Het laat zich aanzien, dat er geen verandering in den stand meer zal komen. Ajax wérkt wel hard, maar haar voorhoede is ten eenenmale niet doortastend ge noeg om het tegen de roodbroeken- achlerhoede op te nemen. Weldra kondigt Eymers 't einde aan en heeft Haarlem welverdiend, maar zooals gezegd eenigszins geflatteerd gewon nen. De wedstrijd was tamelijk ver velend, tengevolge van een vrij laag staande spelkwaüteit. Bij Ajax kun nen we „Swift" Pelser Sr. en Kooy noemen. Schieten, schieten én nog eens schieten moet het Ajax-parool worden. Want aan dit onderdeel van het voorhoede-spel is bij hen óf wei nig zorg besteed, óf de capaciteit ont breekt. Ik betwijfel het eerste en ge loof 't laatste. Bij Haarlem blonken Houtkooper, Van Eek en Wilhelm uit. Bouwmees ter en Haak voor de rust. Zoo heeft Haarlem een paar kost bare puntjes weten te veroveren en gaat in de goede richting. Ten slotte nog een woord van waar- deering voor scheidsrechter Eymers, die den wedstrijd uitstekend leidde. RESERVE EERSTE KLAS HAARLEM II—A. F. C. II, 0—1. Doordat ©enige A. F. C.-spelcrs den trein genikst hadden, kan de wed strijd eerst om half drie een aanvang nemen. A. F. C. brengt 10 spelers in het veld. waaronder nog invallers, terwijl Haarlem -hiertegenover een vrij volledig team plaatst. dringt tot over do helft op, waar de A. F. C.'ors hun den sterken tegen stand bieden. Edmjelijk ücomlt weer eens een gevaarlijken uitval dor te genpartij en deze geschiedt met suc ces. Via den paal belandt de bal in hel net en A. F. C. begint met al haar spelers le verdedigen, Haarlem, nu eerst goed wakker geworden, doet wanhopige pogingen gelijlk te maken, 't Is echter te laat en als tijd wordt gefloten, heeft A. F. C., dank zij haar kranig volhouden, den wed strijd, met 1—0 gewonnen. HERCULES II—H. F. C. II 4—1. H. F. C. II komt uiit met 10 inan en verschijnt in de volgende opstelling: Mesman Oei, E. Kervel, Berg J. Verweij Bremer Looyen, Seignett»e, Laan, T. Kervel. Hercules II wint den toss en speelt eerst met wind in den rug. Aanvankelijk is H. F. C. II sleifter, hetgeen zij niet in doelpunten weet uit te drukken, daar het schieten nogal veel te wenschen over laat. Bo vendien laat zich het gemis van een elfden man op het breed© veld nogal gevoelen. Uit een plotselingen uitval an den linksbuiten, gevolgd door een fraaien voorzet weet Hercules II de leiding te nemen (10). Oei voelt zich niet erg thuis op "het gladde ter rein en door een fout van hem ver- grooten de Utrechtenaren him 'oorsprong (2—0). Nu vallen de Haarlemmers onstui mig aan en na fraai samenspel der voorhoede doelpunt Laan. Geheel ten onrechte verklaart de scheidsrechter dit punt wegens buitenspel ongeldiig. Bremer en Kervel zijn intusschen van plaats verwisseld, hetgeen al da delijk succes heeft, want na 'een fraaien ren van Bremer, gevolgd door een mooie voorzet gelukt het Seig- het.be een tegenpunt ie behalen (2-1). In deze stand komt voor rust geen verandering meer. Als er weer her vat is komen de Utrechtenaren ge weldig opzetten en spoedig brengen zij den stand op 3—1 als Mesman den bol ongelukkigerwijze tusschen zijn beenen door laat glippen. Een tijd lang is Hercules II nu sterker, xnaar Kervel en Oei en vooral Mesman red den menigmaal keurig. Intusschen begint Hercules II vrij ruw te spelen, waar verscheidene Haarlemmers de gevolgen van ondervinden, Eenige hoekschoppen op het Ut recht se he doel blijven zonder gevolg. Langzamerhand verstrijkt de tijd en ieder denkt, dat het 3—1 blijft als Hercules II uit een hoekschop kort voor tijd, nogmaals doelpunt. Alzo© winnen de Utrechtenaren, hoewel zeer geflatteerd, met 4—1. H. F. C. II speelde beneden haar J. Scholte, A. Maas, J. Muller, J. Peper, P. Angenent, J. Smit, C. Tekelenburg F. llartog, C. Krayen hrinck, J. Bijleveld, P. v. Dapperen. Haarlem trapt met den vrij sterken wind in den rug af. Een bijzonder laksch spel wordt door de roodbroe ken vertoond. Toch raken zij totaal ingesloten en de HaaTlem-voorhoede, anders zoo productief, is geheel haar schot kwijt, zoodat menige kans on benut wordt gelaten. De uitvallen van A. F. C. zijn zeer sporadisch, doch veel gevaar]ijker. Maas is ech ter steeds op zijn post en bezweert allo gevaar. De linkervleugel der roodzwarten is door de afwezigheid van den bekenden looper Gryseels geheel gebroken, zoodat Peper geen al te zwaar werk krijgt, liet lauwe spel blijft voortduren en ieder is blij al3 Smillou Iralftime fluit. Er wordt besloten, Muller wec-r op zijn oude plaats en Peper in de achterhoede te plaatsen. Niets mag evenwel helpen. Hetzelfde spelletje •herhaalt zich. Het geheel© elftal 2e KL. N. V. B. V. U. C.—E. D. O., 1—1. Daar de heer Bouwer eerst te half drie verschijnt om den wedstrijd te leiden, wordt laat door V. U. C. afge trapt. V. U. C. is geheel volledig met iiaar rechtsbuiten Hoogenhout. E.D.O. heeft: doei: Vrenegoor, hacks: G. v. d. Berg en H. Luijken, half-hacks: G. v. Leuven, J. Luijken en Hoogerbeets, voor: Vermeer, Philipse, C. Zandstra, R. v. Leuven en T. de Groot. De eerste minuten geven een ver kenning nij de verdedigingen. Daarna gaat het spel gelijk op. De V. U. C.'ers proöeeren den aanval met bon widdenirio, terwijl die bij E.D.O. hooidzakelijk van de beide vleugel spelers te wachten is. Hei eerste ge vaar voor V. U. C. dreigt door het te laat inloopen van haar doelman, maar het schot wordt in de laatste instan tie nog weggewerkt. Onmiddellijk hierna gaat V. U. C. er van door en iieeit deur haar linksbinnen succes, als deze het leder onhoudbaar plaatst. E.D.O., geenszins ontmoedigd, valt herhaaldelijk aan en heeft van dit oogenblik af het bezit van het spel. Het combineeren is goed, en als een- maai de rechtervleugel doorgebrokeu is. denken we dien gelijk te zien ma ken, maar het schieten faalt. Even hierna echter is het te ver opdringen van V.U.C. haar noodlottig, want als Luijken een bal doorzendt, vangt Zandstra dien keurig op en lokt den doelverdediger naar zich toe, op het moment dat deze op hem afgaat, geeft hij 'n langen voorzet naar Van Leu ven, Uie ue partijen weder op gelij ken voet brengt. Hierna nog een ge vaarlijk moment als E.D.O.'s linkshalf tegen den paal schiet, en de rust treedt in met 1—1. Nauwelijks is het spel hervat of de V.U.C.'ers geven eenige zeer goede schoten op het E.D.O.-doel, waar Bert echter de gemoedere geruststelt door ze op zekere wijze te retourneeren. Als het E.D.O.-middentrio het Bpel dan weer verplaatst, gaat de voor hoede tactisch te werk, maar door slecht schieten wordt hier veel onge daan gemaakt. Eens is Fritzie door de gehcele verdediging heengekomeu, maar ook dit levert geen doelpunt op. Zoo verstrijkt de tijd meer en meer, terwijl de partijen nog steeds op ge lijken voet staan. Wel komen er nog eenige gevaarlijke oogenblikken, zoo wel voor E.D.O. als. voor V.U.C., maar als de scheidsrechter voor 't laatst heeft gefloten, is deze geanimeerde wedstrijd in een gelijk spel, 11, ge ëindigd. Speciale vermelding verdient Bert voor z'n keurig spel in 't doel, en eveneens de beide achterspelers. De rest vormde een goed geheel. Zelcer hield ieder tot het laatste moment vol. Bij V.U.C. dient de linkervleugel met den centerhalf genoemd. WEST. 3e KL. N. V. B. ZAAND. V. V—IL S. V. II. 8. V. telt 3 invallers, terwijl l»ij Z. V. V. de linksbuiten ontbreekt. De Haarlemmers spelen het eerst tegen zon en wind in en worden de eerste minuten op eigen helft terug gedron gen. Eenige gevaarlijke aanvallen der Z. V. V.'ers worden door de achter hoede van IT. S. V. gekeerd, maar toch moet De Vries ten slotte zwichten voor een hoogen bal van den rechtsbuiten (0-1). De voorhoede van II, S. V. is min der gevaarlijk dan gewoonlijk, alléén Dirk is voortdurend in actie en be zorgt zijn buitenman druk werk. Uit één dezer voorzetten schijnt do gelijk maker zelcer, maar de Z. V. V.-keeper redt schitterend. Eindelijk weet Bo- vendorp tegen te scoren als hij, na een algemeen opbrengen, den bal slechts voor het inloopen heeft. Ook het winnende punt komt vrij spoedig Maan passeert eenige spelers en geeft tiidig over aan Dirk, die den bal onhoudbaar in 't doel plaatst. Da delijk daarop is het rusten. Daarna is H. S. V. voortdurend sterker, maar de voorhoede knoeit enorm en do Z. V. V.-keeper heeft van daag zijn dag. Weinig scheelt het, of Z. V. V. had gelijk gemaakt, maar Piet treedt als redder op. Kort voor 't einde weet Maan een hoog geplaatsten bal. die door den keeper verkeerd beoordeeld wordt, in 1 doel te trappen, zoodat II. S. V. de zen wedstrijd met 3—1 weet te winnen. Door deze overwinning staat de H. S. V. op de tweede plaats. Wordt a. s. Zondag de laatsle wedstrijd, tegen Willi. Vooruit te Amsterdam, eveneens gewonnen, dan kan ze haar plaats be houden. BLOEMENDAAL—HOLLAND, 0—3. Te twee uur roept de heer Ophuy- sen de elftallen in 't veld. Bloemen daal telt een viertal invallers, Hol land hoeft nog slechts 10 man. Even later verschijnt de elfde. In 't eerst gaat de strijd vrijwel gelijlk op, maar langzamerhand komt Holland iets in de meerderheid en haar linksbinnen lost eenige gevaarlijke 6choten, die door Spaan op zijn bekende zekere wijze onschadelijk gemaakt worden. Tot de rust blijft de stand dan 0—0, dank zij uitstekend werk van Veld hoven en Spaan. Nadat weer begon nen is, komt Holland hoe langer hoe meer opzetten. Met een prachtig schot weet de linksbuiten de leiding te roemen. Een verandering in de oj>stelling wordt Bloemendaal noodlottig. Uit een misverstand tusschen Spaan en Van lOessol ontstaat oen corner, die goed genomen Hollands 2e doelpunt oplevert, weldra gevolgd door num mer 3. Zoo komt het einde met een verdiende Holland-overwinning. HaarJessefw "v'es'tbalfcoaa. le KLASSE II. V. B. V. V. II. I—F. C. A. I, 0-3 Hercules valt, gesteund door den wind, dadelijk goed aan, en blijft ee- nigen tijd de meerdere. Al-cides komt echter ook bezoeken afleggen hij de V. V. H.-backs, die hun werk naar beihooren verrichten. AlcidtB neemt na 20 min. spelens de leiding met een goed schot. Met dezen stand wordt van doel ge wisseld. Na de rust is F. C. A. iets in de meerderheid, maar de achterhoede van V. V. II. is goed op dreef en zet telkens haar voorhoede aan 't werik, die echter, door onvoldoende ver band, het niet verder kan brengen dan tel de backs. Een kwartier voor tijd vergroot Al- cides haar voorsprong, spoedig ge volgd door no. 3. In dezen stand is geen verandering gekomen, als de scheidsrechter tijd aankondigt. S. V. V. I—KINHEIM I. 2—1. Ais scheidsrechter Westerbeek be- ginnen blaast, zijn heide elftallen vol- ledig. Kinheiiu heeft den toss gewon- j nen en speelt met wind en zon mee. Al spoedig gaat Kinheim met. een I vaartje op het S. W.^doel af, maar I wordt door de achterhoede van S. W teruggedreven. Nu is S. W. aan de beurt en komt herhaaldelijk gevaarlijk opzetten, maar 't levert geen doelpunt op. S. W. is iets in de meerderheid, i maar niettegersiaande dat, scoort Kinheim vrij gelukkig. De S. W.-kee- per vangt den bal op, maar laat hem vallen en de middenvoor is er als de kippen bij en maakt het 1ste doelpunt, j Eens denkt men S. W. gelijk te zien maken. De middenvoor van S. W. i staat in de goal, krijgt den bal van den keeper, inaar schiet tegen den lat. Spoedig daarop is liet rusten en leidt Kinlieim met 1—0. I Als er weer begonnen wordt, wordt Kinheim geheel en al ingesloten, maar werkt zich los en met een prachtschot van den rechtsbinnen scoort Kinheim voor de 2de inaal. Nu moet zij zich op verdedigen toeleggen. Aan S. W. valt een corner ten deel, die netjes geno men en in een doelpunt omgezet wordt. S. W. blijft sterker ei. al spoedig komt de gelijkmaker 2—2. Na dien tijd is het niet anders dan gaaischieten op liet Kinlieim-doel, maar doelpunten blijft uit. Als de scheidsrechter eindi gen blaast, is de stand nog onveran- derd 2—2. 2e KLASSE II. V. B. F. C. A. II—HAARLEM IV, 0-4. Te ruim 10 uur wordt de bal aan het rollen gebracht. Alcides verschijnt met ©enige invallers, wat niet belet dat zij verreweg de sterkere is. Goed combineerend nadert zij het Haarlem-doel, maar kan het tot doel punten niet brengen. Ettelijke scho ten worden op het Haarlom-doel ge lost, maar keeper Thomas en de backs zenden alles retour. Eeins denken wij Alcides te zien doelpunten, maar het goed gerichte schot treft juist de bovenlat. Enkele uitvallen van Haarlem wor den door de Alcides-achterhoede on schadelijk gemaakt, waar speciaal Bahlen de man is, terwijl de invaller Hellingman zijn beate spel laat zien. Met blanken stand wordt gedraaidi en ieder denkt dat Alcides zal win nen, daar zij nu het voordeel van zon en wind krijgt, evenwel een kwartier na de hervatting doelpunt Haarlem op gelukkige wijze, door te ver op dringen dei' Alcides backs. Als Bahlen nu wegens een blessuur uit moet vallen is het mot Alcides go- daan en voert Haarlem de score tot 4 op, met welken stand het einde komt. 3e KL. IL V. B. - V. W.—ORANJE-WIT. 1-1. Beide elftallen zijn, als het tijd is, nog niet geheel volledig, waardoor vrij laat begonnen wordt. V. W. is van hel begin af de sterkste, maar weet deze meerderheid nog niet spoedig in een doelpunt uit te druk ken. Er wordt U veel op den linker- wing gespeeld, hoewel de rechter wing steeds ongedekt staat. Na een twintig minuten gelukt het den middenvoor, met een hard schot V. W. de leiding te geven. V. W. blijft dan sterker, maar een tweede goal wordt niet ge maakt. a de rust zijn de rollen omge keerd. De V. W.-voorhoede presteert niets meer nu zij tegen den wind in moet spelen. De achterhoede houdt echter goed stand, maar kan toch niet verhinderen, dat O.-VV. door den rechtsbinnen gelijk maakt. Het schot is wel houdbaar, maar Van der Möhlen maakt veel goed door, na deze fout, de moeilijkste schoten uit zijn doel te houden. Het is aan hem te danken, dat V. W. een gelijk spel speelt, waardoor zij thans het kam pioenschap harer afdeeling heeft ver< overd. YFlendsehappeHJke Wedstrijden BERKENRODE I—HEEMSTEDE II. Zondagmiddag bad de contra- match plaats tusschen bovengenoem de clubs. Beide elftallen hebben een invaller. Nadat scheid).-rechter L. Kooijman Iheeft laten aanvangen, brengt Heemstede het Berkenrode- doel in gevaar, maar de hal gaat ach ter. Direct daarna 'een aanval van Berkenrode. H. Peeperkorn gaat vlug langs 't lijntje, zet voor, de hack mist, en 3 min. na den aanvang geeft v. Gaart Berkenrode de leiding. Hoewel Berkenrode gevaarlijk is door haar uitvallen, is Heemstede (bijna gedurig sterker, en al spoedig gelukt het R. Klap door mooi in to loopen, te scoren, als de ikeeper van Berkenrode den bal wel stopt, maar laat vallen. Hiervoor geeft de scheidsrechter echter geen goal. (Rust 1—0). Na rust heeft Berkenrode wind mee, maar Heemstede blijft meesier over het terrein. Beide doelen wor den nog al eens in gevaar gebracht. Eenmaal ontkomt het Heemstede- doel aan een bijna zeker doelpunt als de keeper niet voldoende weg werkt. Van der Linden kopt 't schot, dat direct volgt, er prachtig uit. Het regent corners op het Ber kenrode-doel. waar alles siaat te ver dedigen. Vier min. voor tijd maakt van der Putten uit een dezer corners den gelijkmaker, zoodat het eind© komt met een 1—1. P. J. Ill—CONCORDIA. Zondag speelde P. J. Ill tegen Con cordia van Heemstede. Met de rust was de stand 21 voor Concordia en toen er tijd gefloleu werd won Concordia met 10—1. VoetbalnisDVë. DE ARTISTEN-SPORTCLU B. De Artisten-Sportclub speelde, naai de „Tel." meldt. Zondag tegen den dcr- dè-klasser Wilhelmina Vooruit en verloor met slechts 2—1, dank zij liet keepen van Pisuisse, die weer enorm was. Het doelpunt der altisten werd door Cheval gemaakt, den bekenden souffleur van Royaards. Met rust was de stand 0—0. Köliler en Gimberg waren mede zeer schitterende sterren op deez' vlakte, die wat erg modderig was. Er is ernstig sprake van een wed strijd tusschen de A. S. C. en een elf tal dagbladschrijvers. De wedstrijd zal vermoedelijk in Februari gehou den worden op een der groote Amster damsche velden en de opbrengst strekken ten bate van een of ander menschlievend doel. VOETBAL IN ENGELAND. D© uitslag van d© Zuterdag in (1© hoogst© afdeeling gehouden wedstrij den was als volgt Aston Villa v. Manchester City 2—0. Bolton Wand. v. Woolwich A. 5—1. Liverpool v. Bradford City, 2—1. Manchester U. v. West Brom A., 1-1. Middlesbro' v. Sheffield Wed. 02. Newcastle U. v. Oldham Ath., 41. Notts County v. Everton, 0—1. Sheffield United v. Clielsea, 3—3. Tottenham Hotspur v. Iilackburr R.. 0-1.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 6