NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 3Ce Jaargang No. 9063 Verschijnt dagsfijks, bateiva op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 7 JANUARI 19!3 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENT IÈN: PEP DR'E maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor Haarlem 1-2U Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen rn den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nededand1.6o ^J£ J"V|§> 50 Cts. voor 3 plaatsingln contant P V B' Afzonderlijke nummers0.02H nwrxj Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37J^ Redactie eu Administratie: Groote Houtstraat 53. r> de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoon nummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur i. C. PEEREBOOM. sj Drakkerij: Zuider Bniteospaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 8 JANUARI. Gemeenteraadsvergadering, 1 1/2 u. Schouwburg: Der heilige Rat, 8 uur. Soc. Vereeuiging: Concert „Onder Ons", 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. A po U o-Theater: Bioscoopvoorstel lingen. St. Bavo, Smedestraat: Bioscoop voorstelling. Vclsen: Gemeenteraadsvergade ring, 1 1/4 uur. Stadsnieuws OmOnsHeen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel: „Asphalt iu de Barteljorisstraat", in de rubriek Om Ons Heen. DE BRANDWEER. Het twaalfde maandverslag van 1912 is dezer dagen door de Haar- lemsche brandweer bij B. en W. inge diend. En in dat verslag is tevens medegedeeld, dat het aantal molen dat de brandweer in bet afgeloopen jaar moest optreden, 41 was. Een merkwaardig getal in zooverre', dat ör ook in 1911 precies 41 branden voorkwamen. Ouzo brandweer heeft in 1912 haar roe in van snel-en-door la sten d optre den uitslepend gehandhaafd. Bij den grooten kazernebrand hebben de vrij willigers zich kranig gedragen en ettelijke malen heeft de snelheid-van- werken van de Haarlemse he pom piers een ernstig onheil voorkomen. Iets, dat we wel eens dankbaar mo gen gedenken van menschen, die zich belangeloos allerlei moeiten en zelf opofferingen getroosten om de brand weer te doen zijn en blijven wat zij ia Wat den onkosten bij branden aan gaat, is het weer geen duur jaar voor de gemeente geweest. Alleen de ka ternebrand compaieert als een flin ke uitgaaf: 1 597. Er werd toen trou wens met niet minder dan 26 slangen water gegeven. Gaan we 't lijstje der 41 branden in 1912 eens na, dan brengen we even de volgende, als de voornaamste, in berin nering: 6 Januari 1912: Brand in hotel St. Jan. 1 Februari: Brand bij den rijwiel handelaar v. d. Meer, in de Schag- chclstraat. 24 April: Binnenbrand in de Sofia- straat. 24 Sept.: Kazernebrand. 22 Oct.: Brand in de Zuidpolder straat. 10 Nov.: Brand in een bleekerij op de Brouwersvaart. De hevige nachtelijke brand in hö- tel St. Jan, die velen zich herinneren zullen, was dus gisteren juist een jaar geleden. We vernemen dat de'Haarlemsche brandweer zich iets nieuws aange schaft heeft. Dat is het brandblusch- toestel Ra dik al", waarvan de heer J. M. C. van Borselen te Den Haag hoofdvertegenwoordiger voor Neder land is. De ingewonnen informaties over de werking van het toestel wa nen uitstekend, en waarschijnlijk zal die hier binnenkort door een demon stratie bewezen worden. Als B. en W. ten minste de gevraagde toestemming verleenen, laat de heer v. Borselen een gebouwtje (waarschijnlijk op een terrein in de buurt van den Harmen- jansweg) oprichten, en dat in brand "teken. Dien „zelf aangestoken" brand lal het toestel Radiknl dan eons »ventjes radicaal bedwingen. Het toestel is zóó beknopt, dat een brandweerman het eenvoudig op z'n rug meeneemt. De behandeling is al- lefreeovou d:i gst. Helt iveerrdrukben ©ener knop veroorzaakt het breken van glazen patronen die zich in het toestel bevinden, een scheikundige vermenging heeft op dat moment plaats en een krachtige straal spuit uit het toestel De her-vul ling van het toestel met nieuwe patronen duurt volgens den catalogus van den leve rancier maar één minuut. Natuurlijk wordt het toestel iu vele typen geleverd, en zoo beslaat er o.a. een speciaal model voor automobie len. Eenige Haarlemsche fabrikanten hebben, naar we hoorden, het al aan geschaft. Uit altesten blijkt, dat de Radi'Kal het verbranden van het restaurant de Chien Vort op de Brusselsche wereld tentoonstelling in 1910 heeft voorko men. We zijn benieuwd naar de de monstratie van deze bijzonderheid op het gebied der brandblusscherij. Verlof Drankwet. B. en W. van Haarlem deelen meo, dat is ingekomen een verzoekschrift van D. Pronk, om verlol tot het ver- koopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in hel perceel aan de Koningstraat no. 39. VERGUNNING DRANKWET. B. en W. van Haarlem deelen mee, dat is ingekomen een verzoekschrift van W. J. van de Hoef om vergun ning tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelagka mer van hot perceel aan de Koning straat no. 35. LOONQUAESTIE. In verband met „Um Ons Heen" over de loonquaestie van arbeiders aan de lichtfabrieken hebben wij thans in lichtingen ontvangen, die hieronder volgen. 'lot juist begrip daarvan is het even wel noodig, bet daaromtrent in de Raadsvergadering van Mei 1911 geno men besluit hieronder af te drukken. III. De werktijden van de werklie den bij de gcmcentelichtfabrieken te regelen als volEt: A. van ben, die worden aangesteld voor doorloopenden dag-, nacht- en Zondagsdienst, namelijk: de eerste koolgusstokers, de tweede koolgassfokers, belast met retorten- dienst, de hulpstokers, (voor den tijd, j Waari" zij hulpstokers zijn), de twee- de ketelstokers (afd. Gas), de machine- drijvers, (afd. Gas), de cokes-transpor- J 1 teurs, de stokers-machinisten (afd. Cokesgas), de eerste cokos-gasstokers, de tweede cokesgasslokc-rs, de scha- kelbordwachters laid. Electr.). voigeus een drieploegenstelsel, j waaitnj per etmaal uren wordt ge werkt met om de drie weken een vrij en dag van Zaterdagavond 10 uur tot Maandagmorgen 6 uur. lot zoover het besluit. Daar de ge- noemden om de drie weken een vrijen Zondag hebben en bet werk dan toch 'ook moet doorgaan, werken telkens de j twee ploegen, die niet vrij zijn, ge- I middeld vier uur langer, dus twaalf, j inplaats van acht uur. Deze uren wenschen zij als overuren, dus met de daarvoor bepaalde verhoo- ging, extra betaald te hebben. Men zou zeggen, dat dit volkomen j juist is. Waarom het dan aan de gas- j fabriek niet geschiedt Omdat de di- I rectie deze opvatting onjuist noemt 'vroeger werd in deze uren door de i twee Zondagsploegen zender vergoe ding gewerkt en daarop was het nu vastgestelde loon haars inz.iens ook gebaseerd. Dat dit niet duidelijk in bet besluit slaat uitgedrukt, is dus een vergissing. Aldus de directie. Maar de bewoordingen van het be sluit. laten naar onze meening aan duidelijkheid niet te wenschen over en daar de Raad het zóó heeft goedge keurd, zóó als het daar ligt, (natuur- lijk zonder rekening te houden rnet J wat uit liet besluit zou kunnen zijn j weggevallen kan het otizes inziens geen twijfel lijden, dat de bedoelde uren als overuren aan de belangheb benden moeten worden uitbetaald. Aan de Electrische Centrale i9 dat dan ook, naar ons wordt medegedeeld, ge schied. Intusschen gaat hot hier niet alleen om die uren. Wanneer zij worden uitbetaald, stijgt vanzelf het loon der belanghebbenden en is een verzoek van andere arbeiders der lichtfabrie ken te wachten, om li u n loon te brengen on hetzelfde peil. zoodat uit deze schijnbaar ondergeschikte quaes- tie een nlgemeene loonsverhooging zich zou kunne i ontwikkelen. De moeilijkheid bij de regeling van de zaak schuilt dan ook in de vraag, of wanneer besloten wordt tot uitbeta ling van deze uren. tevens het besluit moet gewijzigd worden in dien zin, dat wordt vastgelegd wat vroeger ge golden heeft en naar bet oordeel der directie, ook de bedoeling is ge weest. Toevallijder. Gistermorgen ongeveer 71/2 uur kreeg een zekere P. op de<n Kruisweg een toevaL De arme slumperd viel met zijn gezicht op de straatsteeueri en ver wondde zich daardoor eenigszins in 't gelaat. Door eenige medelijdende voorbijgangers werd hij geholpen en daarna op zijn verzoek naar zijn werk gebracht. Oratoriumvereeniging. Voor een volle zaal werd Maandag avond door een dubbel kwartet van dames en heeren leden van de Chr. Oratoriumvereeniging in bet gebouw der Haarl. Jongel. Vereen, in de Lan ge Margarethastraot met welwillende medewerking van den heer U. Bahl- mao (cello) en mej. Bahlrnan (piano), van Bussum, een muziekavond gege ven ten voordeele der Oratoriumver- een. Zoowel do zang als bet cello- en piano-spel vielen bij de aanwezigen zeer in den smaak, hetgeen bleek uit het applaus, dat volgde op elk num mer. Aan den uitgang werd ten voordeele der vereeniging een collecte gehouden. R.-K, KIESVEREENIGING. De R.-K. kiesvereeniging houdt een algemeene vergadering op Dinsdag 14 Jan. a s., des avonds te 81/2 uur in het gebouw St. Bavo. De agenda vermeldt o.a.: Notulen; Jaarverslag van den secretaris; Jaar verslag van den penningmeester; Ver slag van den Algem. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Nederland, door den heer W. van Liemt; Verkiezing be stuursleden (periodiek aitredenden de heeren H. ts. van Pinxteren, Th. Broekliuijzen en D. Janse). De aitre denden zijn terstond herkiesbaar. Va catures Dr. F. C. Huijgen en B. Heij- boer. die wegéns vertrek naar elders ontslag hebben genomen. Verkiezing afgevaardigden en plaatsvervangende afgevaardigden, voor: a. Den Algem. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Nederland; b. den Provincialen Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in N.- Holland. „Vonde 1". Deze tooneelvereeniglng geeft bin nenkort weer een uitvoering. De avond -wordt geopend met „Het 5de gebod", dramatische schets in 2 bedrijven. Verder „Hector", een blij spel in één bedrijf. Een bal zal den avond besluiten. Susan Metcalfe. Behalve liederen van Glück, Scar latti, Caccini, Paradies, Haendel, Boellmann, Chansarel, Fauré, Schu- man, Bungert en Brahms, zal Susan Metcalfe op haar concert in De Kroon ook een groep van Hollandsche liede ren zingen, n.L: Liebe en Wittwen- ring, van Hans F. Mendes, Amster dam; Sterbeglocken, van Bertha We- gener-Koopman, Hilversum; La Neu- nière, van Elisabeth Bouscholte, Den Iiaag; In verschwungener Nacht en Ich glaube, lieber Schalz, van Kor Kuiler, Groningen. ORGELBESPELING, in de Groote- of Sint-Bavokerk alhier op Donderdag 9 Januari 1912, des na middags van 2—3 uur, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Praeludium et Fuga c M. t...., J. S. Bach. 2. Concerto d kl. t., G. F. HAndel. Andante. Air. Fuga. 8. Naher, meïn Gott, ru DIr! Im provisation über den englischen Choral „Nearer, my God, to Thee!" Sigfrid Karg-ElerL Serioso e fastoso. Maestoso. Tranquillo. Alleerissimo ((Aus tiefer Not Schrei ich zu dir). Grandioso e Maestoso. Epilog (Ad Astra). (lste uitvoering in Nederland). 4. Fantasia on the old Melody „Urbs Beata", William Faullfes 5. Invocation, Borowski-Pearce. 6. Postlude, Edmondstoune Duncan Benoeming. Naar wij vernemen Is tot leider van de gymnastiekvereeniging „Turnlust", onder afd. van de Haarl. Jongel. Ver een. Pred. 12 ven la, benoemd de heer Spronk, directeur van de onder officiers vereeniging „Mars". STUKKEN VAN DEN R.AAD. ONAFGEDANE ZAKEN. De volgende lijst bevat eene opgave van stukken van vorige jaren, welke op 1 Januari 1913 aanhangig zijn ge bleven, voor zoover zij niet op den oproepingsbrief voor de vergadering van den Raad, te houden op 8 Janu ari 1913, zijn vermeld. 10 Augustus 1904. Verzoekschrift van J. W. Lassing, om gasbuizen in de Klevériaan te doen leggen. Voorstel van de Commissie tot het ontwerpen en herzien van verorde ningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, naar aanleiding van een verzoekschrift van W. van Dijk en A. Duijff, om de sluiting van win kels, kantoren en magazijnen te re gelen. 25 September 1912. Verzoekschrif ten om de sluiting van winkels en len, met vooi 22 Juni 1905. Verzoekschrift van F. Erdtsieck c. a., om te besluiten tot den aanleg van gas- en waterleiding buizen, alsmede van een electrischen kabel en tot de levering van gas, duinwater en electrischen stroom op de terreinen van verzoekers te Haar- lemmerliede c. a. 12 Juli 1905. Verzoekschrift van K. Hagedoorn in zake wijziging van het reglement op het sleepen van sche pen. 10 April 1907. Verzoekschrift van J. G. Erdtsieck e. a. bewoners van het Tuinlaantje, om verbetering van den toestand aldaar. 29 Mei 1907. Verzoekschrift van de afd. Haarlem der Ned. Natuurhistori sche Vereeniging, om eene straat aan de zuidzijde der gemeente te noemen naar den Zweedschen natuurkundige Linnaeus. 18 December 1907. Verzoekschriften in zake kei- en klinkerbestratïngen. 19 Mei 1908. Verzoekschrift van het Bestuur der Vereeniging van Indus- triëeleu en kooplieden betreffende bouwkunde en aanverwante vakken, om wijziging van art. 8 der Verorde ning, regelende de voorwaarden voor de levering van duinwater, met voor stel van B. en W. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding verzoekschrift J. A. Jonker, in zake aansluiting perceelen aan de Generaal Joubertstraat nos. 29—71 en aan de President Steijnstraat nos. 2—20 aan de gemeentelijke duinwa terleiding. 1 September 1908. Voorstel van den heer A. Rinkema tot wijziging der verordening, regelende de voorwaar den voor de levering van duinwater. 24 Sept. 1908, 21 Oct. 1908 en 28 Oct. 1908. Voorstel van den heer W. A. J. van de Kamp e. a. tot demping van de Bakenessergracht, alsmede ter zake betrekkelijke verzoekschriften en ec-n schrijven van B. en W. 18 November 1908. Verzoekschrift van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, betreffende de los- en laadplaats aan de Houtmarkt en uen Korten Dijk en den toestand der be strating aldaar. 3 Augustus 1910. Schrijven van B. en W. ter voldoening aan de uitnoodi- ging, gedaan bij raadsbesluit van 9 December 1908 no. 14, met voorstellen van de heeren J. B. Lasschuit en J. A. Wilkens, alsmede nader schrijven en nadere voorsteilen van B. eu W. en verschillende verzoekschriften te de zer zake. 19 Augustus 1908. Verzoekschrift van J. A. Voorting, betreffende het toekennen van schadeloosstelling in verband met verplaatsing van de sta- tionneerende rijtuigen. 24 Februari 1909. Voorste] van den heer A. Rinkema tot wijziging van art. 52, lc, der Bouwverordening. 10 Maart 1909. Verzoekschrift der afd. Haarlem van den NédéiL Bond voor Lichamelijke opvoeding, in zake het ten gebruike afstaan van terrei nen. 17 April 1912. Verzoekschriften van J. J. Daudeij e.a., het Bestuur der Haarl. Vleesclihouwersvereeniging en het bestuur der Haarl. Varkensslach- tersvereeniging, betreffende verplaat sing van de veemarkt, met voorstel van B. en W. 18 Augustus 1909. Verzoekschrift van de Vereeniging tot verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeen ten en tot bevordering van het vreem delingenverkeer, in zake de fontein aan de Dreef,, met schrijven van B= en W. en nader verzoekschrift. 7 September 1909. Verzoekschrift van de Nationale Vereeniging tot be strijding van don woeker, om het re glement voor de bank van leening te willen wijzigen. 20 Oct. 1909, 27 Oct. 1909 en 29 Maart 1911. Verzoekschriften van D. W. A. Q. Graichen, in zake terrein voor een overdekte zwem- en badinrich ting met voorstel-B. en W. 10 November 1909. Voorstel B, en W. in zake uitbreiding van de zwem- en badinrichting ,aan de Houtvaart. 5 Juni 1912. Rapport der Raads commissie in zake eene overdekte zwem- en badinrichting en verzoek schriften te dezer zak?. 6 April 1910. Verzoekschrift van W. Elink Schuurman om te besluiten tot voorwaardelijke deelneming aan den Bond voor onderlinge brand- en in braak verzekering. 12 October 1910. Verzoekschrift van de Moeder-Overste der Mariastich- ting, om van de gemeente te mogen koopeu een laantje en een gedeelte sloot nabij dat gesticht, met voorstel van B. en W. 12 October 1910. Verzoekschrift der afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond en de R. K. Middenstands- vereeniging „St. Jozef" in zake uitvoe ring werkzaamheden in verband met den tramaanleg. 26 October 1910. Verzoekschrift van L. Mann e. a., om het urinoir aan het Klein Heiligland te doen verdwijnen. 29 Maart 1911. Verzoekschrift van verschillende vereenigingen. waarbij wordt aangedrongen op het behoud van het Brongebouw met park. 25 April 1911. Voorstel Commissie art. 166 gemeentewet tot wijziging der Algem. Politicverordening en der Mo torverordening. 6 November 1912. Voorstel Commis sie art. 166 gemeentewet tot vaststel ling van eene verordening betreffen de het in voorraad hebben van lichi- ontvlam- en ontplofbare stoffen, als mede eenige verzoekscliriften te de zer zake. 26 Juli 1911. Verzoekschrift afd. Haarlem Bond van Nederlandsche Onderwijzers, om de jaarweddenrege- ling van het personeel bij het lager onderwijs te herzien. 5 September 1911. Verzoekschrift van A. en H. van Brederode, betref fende den eigendom van den wa!- grond vóór hun perceel aan het Don kere Spaarne no .6. 27 September 1911. Verzoekschrift van de afd. Haarlem der Sociaal de mocratische arbeiderspartij, tot wijzi ging der verordening op de plaatse lijke directe belasting, alsmede adres sen van verschillende vereenigingen te zelfder zake en een nader verzoek schrift. 31 Juli 1912. Verzoekschrift van de Vereeniging van huiseigenaren om wijziging der belastingverordening. 15 November 1911 en 27 December 1911. Verzoekschrift afd. Haarlem Nederl. Werkliedenverbond „Patrimo nium", om in de belastingverordening het beginsel van kinderaftrek neer te leggen, alsmede een verzoekschrift van de afd. Haarlem van den Nederl. R. K. Volksbond te zelfder zake. 18 October 1911 en 6 December 1911. Verzoekschriften van de Nederland sche Vereeniging tegen de prostitutie en van de afd. Haarlem der Nederl. Middenachtzendingvereeniging, be treffende de verordening op de resti tutie. 1 November 1911. Verzoekschrift van M. Verdel en J. II. Muller, betref fende dempen gedeelte sloot aan den Spaarndamscheweg en hebben uit gang naar dien weg. 6 December 1911. Verzoekschrift afd. Haarlem Bond van Nederl. gemeente werklieden, betreffende uitvoering van besluiten naar aanleiding van het nieuwe werkliedenreglement en nader verzoekschrift. 21 Februari 1912. Verzoekschrift van dezelfde, in zake uitkeering vau den bijslag op het loon over 1910. 6 November 1912. Schrijven van B. en W. naar aanleiding van de'voor stellen van de heeren Slingenbcrg en Tjeenk Willink, omtrent Inhouden van pensioenskorting van den bijslag op het loon, alsmede nadere voorstei len van genoemde heeren. 30 October 1912. Verzoekschrift van de afd. Haarlem van den Chr. Bond van Nederlandsche gemeente-werklie den en de onderafd. gemeente-werk- lieden van de afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond, in zake ver strekking van oliekleeding. 6 December 1911: Rappoit der Com missie, ingesteld bij raadsbesluit van 9 Augustus 1911 no. 17, betreffende den rechtstoestand der gemeente ambtenaren en verzoekschriften te de zer zake. 17 Januari 1912: Verzoekschrift van F. A. Bakker te Amsterdam, om ver gunning tot het dempen van eene sloot nabij den Spaarndamschen weg en tot het hebben van eenen uitgang naar dien weg. 15 Mei 1912: Verzoekschrift van J. A. Bernard e. a. (machinisten en sto kers aan het Electriciteitsbedrijf. in zake hun loon voor nacht- en Zon- dagarbeid. 1 Mei 1912: Bezwaarschrift van P. Hoogeveen tegen liet plan van ont eigening van perceel Iordensstraat hoek Hertogstraat. 21 Februari 1912: Voorstel van Mr. M. Slimgeuberg tot invoering van eene belasting, als bedoeld in art. 240 i der gemeentewet. 27 Maart 1912: Voorstel van B. en W.W. tot wijziging van het tarief voor bestratingswerken ten behoeve der E.N.E.T., mot een voorstel van den heer J. B. Lasschuit. 1 Mei 1912: Voorstel van B. en W.W. in zak© eene open spoor- en overlaad- haven. 4 September 1912: Verzoekschrift van W. H. Scheurkogel e.a. agenten van politie 4e kl., om toekenning van periodieke verhooging van het uur loon. met voorstel B. en W.W. 4 September 1912: Verzoekschrift der Haarl. Politievereeniging ..Verbete ring zij ons streven", om uitbreiding aa#r.tal agenten van politie der le en 2e klasse, alsmede herziening der jaarwedde-regeling. met een voorstel van B. en W.W. 17 April 19'2: Schrijven van de Di rectie der Hollandsche Electrische Spoorweg-Maatschappij, houdende bericht, dat rü de exploitatie harer lijnen heeft opgedragen aan de II. U. S. M. 15 Mei 1912: Verzoekschrift van de Noord-Zufdfcfofland5<£d Tramweg- Maatschappij, om goedkeuring van een gewijzigd plan voor lijn C (Ven» wuIft-Zijhveg.) 31 JuM 1912. Verzoekschrift van B. en W.W. van Schoten, om medewer king te verleenen in zake uitvoering tramplannen. 15 Mei 1912 en 5 Juli 1912: Voorstel van B. en W.W. in zake opleggen verplichting aan ambtenaren en werklieden, om hunne woonplaat© binnen de gemeente te hebben, als mede verzoekschrift te dezer zake. 5 Juni 1912: Verzoekschrift van de Vereeniging van bewaarders van scholen, in zake toekenning van* pe riodieke loonsverhoogingen. 5 Juni 1912: Voorstel van B. en W.W tot aankoop van een perceel grond aan het Plein. 5 Juni 1912: Voorstel vau B. en W.W, tot beschikbaarstelling van gelden voor eene b!iksc-maüeider-installati« op 'de Groote kerk. 3 Juli 1912: Verzoekschrift van A, Machielsen, voorman-boschwachter, betreffende zijne loonregeling. 31 Juli 1912: Voorstel van Mr. J. H. Thiel in zake inwinnen van advies door B. en W.W. van de Commissies van Bijstand. 4 September 1912: Verzoekschrift van K. Jordaan, om vergoeding van schade, geleden door plaatsing van eene kermistent vóór zijne tapperij. 4 September 1912: Voorstel van B, en W.W. in zake maken afrastering aan Schalkwijkerweg. 25 September 1912: Verzoekschrift van het Bestuur van het Ilaari. Ar beiderssecretariaat in zak© het bou-c wen van gemeentewege van arbeiders woningen. 16 OeloBer 1912: Verzoekschrift van het Hoofdbestuur van „Nosokomos", getreffende de aanstelling van school, verpleegsters. 16 October: Rapport der Raadscora» missie in zake oprichting eener open bare leeszaal. "16 October 1912: Verzoekschrift van de afd. Haarlem der Noord hol land- sch© Vereeniging „Het Witte Kruis", in zake oprichting van e?n derd© vol ksdou chebad h uis. £0 October 1912: Verzoekschrift van de Vereeniging tot verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten, in zake verbreeding van de Groot© Houtbrug. 30 October 1912: Verzoekschrift va a de afd. Haarlem van den Centraien Bond van bouwvak-arbeiders, in za ke veiligheidsmaatregelen bij bouw werken. 4 December 1912: Verzoekschrift van W. van Liemt e. a., i nza£e asphalted ring van de Anegang, met schrijven van B. an W.W. en een voorstel van den lieer J. L. E. I. Breda Kleijnen* berg. 6 November 1912: Verzoekschrift van het Kerkbestuur der R K. Paro chie van den H. Antonius van Padua, om ontslag uit de huur van grond aan den ZijlsingeL 12 November 1912: Voorstel van Mri J. H. Thiel e.a. betreffende de instruc- tie der buitengewone gemeente-vekk wachters. 4 December 1912: Verzoekschrift van den Christel ij ken Besturenbond, in zake opneming in bestekken van gemeentewerken van een© bepaling betreffende de artt. 1638 c en 1638 d van het Burgerlijk Wetboek, alsme de een adres van de Patroons veree niging vam metselaars, timmerlieden enz. 4 December 1912: Verzoekschrift van de Vereeniging tegen het mishan delen van dieren, om in de Politiever ordening bepalingen op te nemen be treffende het houden van- en rijden met trekdieren. 18 December 1912: Voorstel van B. en W.W. tot nadere regeling van de jaarwedde van den bewaarder var den Doelen. 18 December 1912: Verzoekschrift van W. van Opijnem e.a., kierken aan het bureau van politie, om verbete ring hunner salarisregeling. 18 December 1912: Verzoekschrift van de Binnenlandsche Exploitatie- Maatschappij van onroerende goede ren e.a., om de boomen aan de Ged. Oude Gracht, tusschen Verwuift en Jacobij nest raat, te doen verwijderen.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1