RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens ea meisjes, die „Voor Onze Jeugd1' lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden, wor den in het volgend nummer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND. VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband, met het aantal oplossin gen en op do netheid van het werk. De prijs voor de raadsels in de maand Januari is bij loting ten deel gevallen aan JAN VAN ESSEN, die zijn prijs Woensdagmiddag tus- schen 1 en 2 uur rnag komen halen. 1. (Ingezonde" door Jan van Essen). Ik ben een dier van zes letters. 1 2 11 is een toiletbenoodigdheid. 3 2 1 zijn de huisdieren. 3 4 G 1 is een drank. I 5 4 C is een lichaamsdeel. 2. (Ingezonden door Anton Janse.) Welk boek zit heeleinaal in staal? 3. (Ingezonden door Tiuus v. Biider beek.) Welk lichaamsdeel ziet ge ook wel op zee 4. Ingezonden dcor Jan P. v. Hemert.) Ik hen van ijzer. Doet ge de laatste letter er af, dan ben ik een nuttig insect. 5. (Ingezonden door Marie Vernout.) Het geheel bestaat uit 16 letters en is iemand, die we graag ,zien komen. 8 2 3 14 is voor velen onmisbaar. II 9 7 11 gebruiken padvinders en soldaten. 7 4 5 15 13 belemmert ons het uit zicht. 10 11 12 16 staat hoog. 1 6 14 heeft ieder huis. 8 4 5 12 7 doen veel oudjes van da gen. 6. (Ingezonden door Piet de Veer.) Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt. 7. (Ingezonden door Klaas Blauw.) Welke stad kunt ge hieruit maken W en 8. (Ingezonden door Anton Janse.) Wat blijft er over, als men een ok kernoot van het buitenste ontdoet? 9. (Ingezonden door Truus van Bilder- beek.) Mijn 1ste is een vroeger bewoner van Spanje. Mijn 2de is een riviertje in Zuid- Holland. Mijn geheel is een dorp in Zuid-Hol land. 10. (Ingezonden door Willem Bakker). Zet onder elkaar Een verkorten meisjesnaam. Een zwarte vloeistof. Een familielid. Een getal. Een lichaamsdeeL Een vroeger landvoogd. Een lichaamsdeel. Iets. dat we bij den bakker of in de keuken vinden. Een lichaamsdeel. Een viervoetig dier, dat voor dom doorgaat. Een deel van een schip. Een lekkernij. Alle woorden moeten van 4 letters zijn en de bc-girMters vormen den naam van een hoog gebouw uit Haar lem. 11. (Ingezonden door Johanna en Jo- han Iioogerduijn.) Ik ben een beroemd man van 12 let ters. In een 13 9 kan men verdrinken. Een G 10 12 2 2 9 vindt men in ste den en dorpen. De 1 2 5 6 vindt men in Rome. 7 8 S 9 heeft bijna ieder dier. 4 11 1 11 4 is een deel van een kaas. 12. (Ingezonden door Jo Zeestraten.) I-Ioe kunt ge drie van vijftig afne men, en slechts vijf overhouden Raadseloplossingen De oplossingen van de raadsels dei (vorige week zijn 1. Winschoten. Os ton hen cent wit tin. S 2. 999 - 9 3. Zoo de waard is, vertrouwt hij zijn gasten. 4. Voorzichtigheid is de moeder v de porceleinkast. 5. Toon noot. 6. Alle bovenbewoners zal ik achter eenvolgens de huur opzeggen. 7. Nederland. Ede rand Nel deelen. 8. Kersen. 9. Beverwijk Utrecht. Loenen. Geldermalsen. Arnhem. Rotterdam. IJmuideu. Edam. BULGARIJE. 10. Eén, door de letters om te zetten. 11. Matras Maas. 12. Als de wijn is in den man, dan is de wijsheid in de kan. man Kees wijn week ka meel lijnen klassen dienen das heide Indië, Goede oplossingen ontvangen van Leo Gieske 12. Rika Gast 12. Jo Zeestraten 12. J. van Leeuwen 12. Marie Vernout 12. Marinus Annie Schilpzand 4. Albert van Zadel 6. J. van Berkum 10. Annaliese Schvvarzinger 12 en 10 an de vorige week. Clasina v. d. Brink 10. Johanna v. Leeuwen 10. Caspar Willem sen 12. Anton Janse 12. Nellie van Riet 11. Jo en Jan Verton 12. Albert Bièmond 12. Johanna van Wieken 11., G. Cornelisse 9. Adriana Con elisse 9. Freena en Pielei Kroes 11. Jan J. Bert 11. •Tac. J. Bert 11. Jansje en Rika Bert 1. Piet en Cor van Kenlcn 12. Liesje Roelofs 10. Bernard Verrimmen 11. .T. M. Karreman 10. Pieter Kabel 10. II. Droog 11. Clasina van Loon 4. Willem Nieuwdcrp 10. Jnantje van Oeffel 12. Willie Germeraad 11, Mina en Nelly Romijh 8. Abraham v. Brussel 9. Zus en Arend v. Lohuizen 1.2 Cor en Nanne Nanfa 12. Jan van Hemert 12. Ahra'nam Hartendcrp 12. Sophielje Kapteijn 12. Lena Koeleveld 12 Rika Baaij 12. Zonder naam 10. Dirk J. H. Schilpzand 10. Clasina v. d. Brink 11. Nellie en Annie Bauer 12. Jan de Bruïjn 12. Johan en Johanna Iioogerduijn 12. Nelly Noteboom 12 Roeland Hollander 12. Theresia Philippo 10. Willem, Johanna en Jan Spoor* 10. Christiaan Philippo 7. Johan Baaieman 10. Jan van Essen 12. Annie en Belsïe Stavenuiter 8. Johan van Donselaar 9. Henk Rcelfsema 7. Piet de Veer 9. Truus van Biiderbeek 10. Eduard Hoeing 12. Johanna v. d. Mcolen 12. N eelt je van Oeffel 12. Cor v. d. M. 4. Wilh. en Rika v. d. Haar 10. Cornells Caalen 12. Rika Vermeer 7. Piet Usi 11, Adriaan Zeijtemaker 8,. Gerrit Witleveen 5. Cor en Rika Hijgerman 11. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Louise ei Caalen.) 1. Welke visschen zijn er nog nooit gevangen 2. Waarom gaat een haas bovenop in duin zitten, om naar de zee te kij ken (Ingezondenu door Willem v. Zadel.) 3. Wat heeft geen lichaam en is toch zichtbaar 4. Is een huis eerder opgebouwd of afsebroken 5. Wat ziet een koning zelden en een boer alle dogen 6. Wat is de zwaarste staf (Ingezonden door WILLEM v. ZADEL). 7. Waar balkte de ezel zóó luid, dat alle menschen hem konden hooren? (Ingezonden door JOHANNA en JOHAN HOOGERDUIJN). 8. Wanneer leefde Godfried van Bouillon? (Ingezonden door JAN P. v. HEMERT). 9. Welk lichaam kan geen onder of boven, geen rechts of links, geen voor of achter hebben? (Ingezonden door ANTON JANSE), 10. Wie kan uit eon damesmantel een rivier maken? BEGRAVEN METALEN. De antwoorden van de vorige week zij n: 1. Nikkel. 2. Staal. 3. Zink. 4. Lood. 5. Koper. 6. Kwik. 7. Goud. 8. Tin. 9. Brons. BEGRAVEN EILANDEN. 10. Voorne. 11. Urk. 12. Tolen. Goede antwoorden ontvangen van: Johanna en Johan I-Ioogc-rduijn 12. Nellv Noteboom 12. Theresia Philippo 12. Christiaan Philippo 12. Jan van Essen 12. Annie en Betsie Stavenuiter 12. Johan van Donselaar 12. Truus van Biiderbeek 12. Eduard Hoeïng 12. Johanna v. d. Moolen 12. Neeltje van Oeffel 12. Rika Vermeer 8. Cor en Rika ililgerman 12. Kika Gast 12. Jo Zeestraten 12- J, vun Leeuwen 12. Marie Vernout 12. Annie Schilpzand 4. Albert van Zadel 11. Auneliese Schwarzinger 12 en 8 v. de vorige week. Clasina v. d. Brink 10.. Gaspar Willemsen 12. Anton Janse 12. Nellie van Riet 12. Jo en Jan Verton 12. Albert Bicmond 12. Johanna van Wichen 12. G. Cornelisse 11. Adriana Cornelisse 11. Freena en Pieter Kroes 12. Piet en Cor van Keulen 12. Liesje Roelofs 12. Bernard Vérnimmen 12. J. M. Karreman 12. II. Droog 12. Clasina van Loon 11. Willem Nieuwdorp 12. .Taantje van Oeffel 12. Willy Germeraad 12. Abraham van Brussel 12. Zus en Arend v. Lohuizen 12. BERICHT-WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: Johan Boon. Rika Vermeer. Willy Germeraad .- Hendrik Prenen. Alle inzendingen moeten ingezon den zijn vóór of op WOENSDAG 26 FEBRUARI 1913. Cor en Nanne Nauta 12. Jan van Ilemert 12. Abraham Hartendorp 12. Sopliietje Kapteijn 12. Lena Koeleveld 12. Rika Baaij 12. Zonder naam 12. Dirk J. H. Schilpzand 7. Clasina v. d. Brink 11. Nolly en Annie Bauer 12. Jan de Bruijn 8. ONS DOOLHOF.- (Slot). Daar gingen- we. Eerst ik, dan Mies en daarna Joop, die achteraan kwam om toezicht op zijn schaapjes te kun nen houden, zooals hij zei. Hemeltje, wat genoten we! 't Was dol gezellig! We liepen maar door, steeds maar in de rondte, tot we op eens stuitten togen een dood pur.t, en weer terug moesten opnieuw in een cirkelgang! Je kon net niet over de dichte 'haag heen kijken, alleen ouzo hoeden staken er even boven t; Mies bleef er zelfs een h-eel eind onder. We liepen, ©n liepen en liepen, tot we buiten adem waren. En hoe ik ook mijn best deed, ik kon den uit gang niet meer vinden, 't Werd op hel laatst 'heusch angstig. tVe komen er niet weer uit, Joop', riep ik, half lachend, half wanhopig. Nu nam Joop de leiding op zio'b, en waarlijk, hij scheen den weg nog te kennen, want na zoeken en verkeerd loopen bereikten we veilig en wel den uitgang. „Nu, wat heb ik gezegd? vroeg Joop. triomfantelijk. ,'t Is kranig, dat je het nog weet, na zóó'n tijd!" vond Mies. En ook ik had eerbied voor Joop's gdheugen, al vond ik het niet noodig om 't zoo openlijk te laten blijken. Nu kregen schommel en zweefmolen een- beurt, tot wij onze magen begonnen te voelen, en wij eindelijk moer warm hongerig en dorstig bij moeder en vader Van Delden neerstreken. Het was heerlijk rustig en koel aan 'het water, en het tafeltje zag er verleide lijk uit. Mevrouw Van Delden trac- lec-rde op lekkere zandkoekjes, cho colade, thee en limonade; we lieten ons geen tweemaal nooden, en deden ons to goed aan alle heerlijkheden. De zon was ondergegaan, en bij-na onmerkbaar begon de schemering te vallen. O, om nu te gaan roeien, op 't spiegel gladde water! Ik hield die 'ensch echter voor me, want ik ken- e de vrees van de Van Delden's voor dergelijke tochtjes. Ook Mies voelde zich niet op haar gemak op het water. Joop keek mij aan; dacht hij aan 't zelfde als ik? Klaarblijke lijk niet. want 'uij vroeg aan meneer en mevrouw Van Delden: .Wilt u nu ook den tuin niet eens zien?" Meneer keek op zijn horloge, en trok een bedenkelijk gezicht: „Nu, wat dunkt je, moeder? 't Loopt al flink naar negenen, en bet laatste bootje vertrekt precies negen uur van hier, zooals je weet." Moeder vond dat het nog wel even kon, zij was stijf geworden van 'het zitten! Dus togen wij den tuin weer langs do alleraardigste kronkel paadjes, en kwamen als van zelf bij ons lievelingsplekje, het doolhof. „Och moeder, hier moeten u en der toch even inkijken! riep Mies uit. „IIó ja, dat moet u beuscli izien, bet is 'het leukste van den hoo ien tuin, stemde ik met Mies in. „Dank jo wel', zei meneer. „Dan komen we er niet zoo gauw uit, en zijin misschien te laat voor het bootje. „Maar Joop weet den weg", 'hield Mies vol, hij 'heeft ons er daar straks weer uitgebracht. „Weet jo goed den weg, Joop?' vroeg meneer. „Ja zeker," zei Joop, „ik ben er een paar jaar geleden geweest, en wist in-u nog heel goed hoe ik er weer uit -moest komen; als je dat eenmaal weet r niets aan 't eene dool'hof is pre cies zooals 't andere." „Nu, vooruit dan, we vertrouwen -op jou Joop, ga jij maar voor." Ik was een beetje moe, en 'bleef bij den ingang staan. En ik had er geen spijt van, want het was een aller leukst gezicht, dio vier hoeden ach ter elkaar. Eerst Joop's stroo'1 oedje, dan het zwarte dopje van meneer, me- vrouvv's donkergrijze toque en daar achter, de rij sluitende, het witte ■puntje van de wiek, die Mies' hoofd deksel versierde. Ze wandelden heel wat kalmer dan wij hei van te voren gedaan 'hadden. En ik kon hunne stemmen vaag, als uit de verte on derscheiden. „Laten we nu maar weer teruggaan", hoorde ik mevrouw zeggen. En er werd rechtsomkeert gemaakt, tot de hoeden weer Ln de zelfdevolgorde waren opgesteld. Joop scheen ech-ber den weg minder goed te welen dan een paar uur ge leden. Ik vond ten minste dat H veel Janger duurde. „Zijn we er nu nog niet?' vroeg meneer. „Ja, direct", zei Joop. En meneer weer: „We mceten een beetje voortma ken". Als antwoord op meneer"3 laatste woorden klonk er plotseling door de stille lucht ecu luid gebel. Dat was de waarschuwing van den eigenaar ■der uitspanning; zeven minuten vóór de aankomst van het bootje we-rd de -bel geluid. Mevrouw gaf een gil van- schrik: „Goeie (hemel, de bel gaat al!" En plotseling kwam er verandering in de vier hoeden. In plaats van 't kal me wandelen, werd er overgegaan in een flinke draf. Joop's stroolicedje ooral, bewoog zich zenuwachtig op en neer. „Als Joop nu maar niet hee- lernaal de kluts kwijt raakl. ducM ik igerust; want als hij zenuwachtig werd, was 't gewoonlijk mis. Niet zoo hard, Joop, blijf tooh bij ons!" riep meneer, bang dat zo boete- maal zonder gids zouden blijven. Een -gids di-e maar 'half op -1 'hoogte was, was toch altijd nog beter dan in het gehec-l geen. Joop stiet plotseling een vreugde kreet uit. Zie je wat?" riepen de drie a-nde- iren in koor. Maar Joop -had zich helaas vergist, en rrrittt... de vier hoeden keerden weer om, ze waren bij een dood punt gekomen. 't Was zoo'n ODteettemdl 'komisch gezicht, die vier ihol'er.de "hoe-den ach ter elkaar, die plotseling omkeerden en dan- weer door renden, dat ik in een luid lach-en uitbarstte. „Lach toch niet, meid", riep me meer bard cn boos, „t is vervelend ge- En weer .holden ze door; 't leek me plotseling alsof ik een allergrappig ste droom had, en ik voelde eens aan mijn hoofd, neen, t was werkelijk heid; die vier hoeden behoorden aan meneer en mevrouw Yam Delden, Mies en. Joop, en zij draafden daar in 't ongelukkige doolhof, alsof hun leven er van afhing. Meneer zei iets heel léelijks, geloof ik, want i'k verstond, 't maar ih-alf, maar ik merkte wel dat -hij erg boos was. Zij werden alle vier hoe langer hoe zenuwachtiger, en ik begon mij ook ernstig ongerust te maken. Opeens kwam ik op een prachtig idee. „Wacht maar,'riep ik. Hen toe, ,ik zal hulp gaan halen in 't café.' „Dat hadden we al veel eerder moe ten doen, maar ik daöb' elk oogen- blik, dat we er wel uit zouden ko men,' hijgde mevrouw. Hoe vreeselijk dom van me, dat ik er naet eerder aan ih-ad gedacht! Ik stond me daar maar te vermaken met het grappige schouwspel, zonder het ©enige redmiddel te baal te ne men! En ik wiilde juist wegrennen, toen Joop weer een vreugdekreet aan hief, ditmaal meit reden. Hij had den uitgang gevondenl En een minuut la ter kwamen ze te voorschijn, moe, warm, in Ihooge mate ontstemd. „We zijn natuurlijk te laat,'zei meneer met een vernietigenden blik op Joop. „Wat moeten we nu begin nen?' Toc-h haast'cn wij ons naar de aan legplaats, en o vreugde! I-Iet boxje lag er nog. Joop holde vooruit, en. zwaaide en riep: Gelukkig! ze zagen ons! 't Was een allergelukkigst toeval, dat 't bootje vertraging bad, ,vant wo waren ver over den tijd. Hijgend namen we onze plaaitsen in, de lel luidde en weg voeren we, w 't -heerlijke doolhof! Zwijgend '.aten. we naast elkaar als versuft door den doorges tanen angst van het laatste ha!f uurlje! Maar op eenmaal zag ik in gedach ten weer die vier achter elkaar hol lende hoeden, en weer barstte 'k in lachen uit, ik kon me niet goed hou den en ik lachte, lachte, tul de tra nen mij over de wangen rolden. vTanr ik was de ©enigste. Meneer en me vrouw keken mij heel boos aan, Joop keek boos, en Mies keek nóg boozer, en verweet mij, dat ik haar ouders uitlachte. „Dat jok je,'zei ik verouhv dïgd, „je weet "teel goed dat ik Cat niet doe. Ik lach om het heeie geval, het was zoo'n allergekst gezicht, cic vier hoeden, die net boven de haag uitkwamen! Ik moest wel lachen, of ik wou of nieit!' Mies zweeg. Ze zag wel in dat ik gelijk had; ik hield me ook stil, en zwijgend verliep verder de tocht; zwij gend wandelden we van liet bootje naar buis; alleen bij het afscheid ne men bedankten Joop en ik sahuchter voor t genotvolle avondje. Een paar dagen later was alles weer in orde. Meneer en mevrouw Van Delden mochten ons te graag lijden, om boos te blijven, en Joop maakte heel netjes zijne verontschuldigingen. En per slot van rekening kunnen Mies en ik ook niet buiten elkaar. Maar we z-ulllen dien gedenkwaairdi gen avond niet licht vergeten, en ais ef soms door den een of ander toevallig 'het woord „doolhof wordt gebruikt, kijiken we elkaar veelbcteekenend aan, en glimlaöhen. B. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw Venemav. Doorn, Vagen weg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen MINA on NELLY R. Heeft Mien- tje vroeger ook niet.een poosje meege daan Of was dat een nichtje van je Het is niet gemakkelijk, nu altijd alle twaalf oplossingen te vinden, maar dat hoeft ook niet gelukkig 1 ZUS en AREND VAN L. Dat is best, dan zie ik jullie de volgende roek wel weer 1 LENA K. Het weer is echt ge schikt voor al zulke werkjesdat merk ik ook wel aan bet aantal raad sel-oplossers. Ja, alles wat je doet, moet je goed doen, en als je altijd netjes schrijft, leer je dat ook hoe langer hoe vlugger, eu dan doe je het nooit weer slordig RIKA B. Ja, daar ben ik dan ze ker mee in de war. Hoe is het mot je tante in Amerika? Heeft die een paar jaar geleden dan niet bij jullie gelo geerd Eri w-at doet Zus tegenwoor dig Ik vind het altijd aardig, als ik van mijn vroegere vriendjes of vrien dinnetjes weer eens wat hoor CLASINA v. d. B. Gelukkig, dat je nu weer beter bent. Ziok zijn en in bed liggen is niets prettig, vind je el Of hoefde je niet aldoor in bed blijven Wees nu maar voorzich tig! NELLY en ANNIE B. Gaat L. R. bij jullie op school En is het een vriendinnetje van je Ja, ik ben er nu achter en geloof niet, dat ik me nog eens in jullie namen zal vergissen Heb je vol eens geprobeerd om deze ook na te teeltenen, of zijn die je nog JAANTJE VAN O. De oplossingen ziin bost en keurig geschreven, hoorl Wie heeft je aan de begraven metalen wat geholpen Zit jo in de zesde klas op school? LIESJE R. Krijgen jullie nu aan het eind van den cursus nog een klei neren feestavond, of gebeurt dat te genwoordig niet meer Wat vond je het aardigste intermezzo, de kabouter tjes? Gu je's avonds ook wel eens naar een kinderpartijtje? BERNARD V. Het raadsel wordt geplaatst, hoor Maar bet moet nog wel een paar weken wachten, denk ik. Ik vind het heel aardig J. M. K. Ik vind liet best, dat Lena ook meedoet. Kan zij ook zoo netjes schrijven als jij De nieuwe raadsels zijn goed. Iloud je veel van aardrijkskunde JAN J. B. Het zal een heele toer zijn om ze weer kwijl te rakenEn hoe meer er komen, hoe meer ze ook opeten. Zorg je er heelemaal zelf voor en vergeet je nooit om ze eten en drin ken te geven JAC. J. B. Het is wel aardig, om zelf eon grooben vlieger te maken. Y'ooral nu je zoo den tijd hebt, want vliegers oplaten doe je toch pas te gen den zomer. Je kunt hem dus prachtig beplakken wat maak je er van JANSJE en RIKA B. Wel, dat is aardig Nu doen jullie alle vier mee 1 Maar Jansje zal van de raadsels toch nog niet veel begrijpen, denk ik. Leest zij de briefjes al zelf ANTON J. Het nieuwe raadsel is goed, maar van deze soort krijg iker altijd erg veel. Ik heb de eerste soort liever. Daar mag je nog wel wat van sturen. Ja, iedere week 12 raadsels, dan gaat het den goeden kant uit NELLY VAN R. Ik vind je raad- te moeilijk, en toeken jo thuis no-g i sel c'rS hoor! En toch plaats vv-1 eens ii!t lwl nietKan ]e b°SrtJpen om Denk er maar ANNEL1ESE S. Wel bedankt voor je portret, hoor Ik vind het aar dig, dat ik nu meteen weet, hoe je er uitziet Je verjaardag is nu al weer oorbij en ik kom met mijn felicitatie dus wel wat laat Heb je veel pleizier gehad? Neen, ik -ken die raadsels niet. Stuur er maar eens één. Dit spreek woord is goed. Ja, de vorige week was het te laat, om er die week nog op te antwoorden. JOHANNA VAN L. Ben je een zusje van Dirk? Vind je oplossen prettig? Ja, 't is best, dat je ze in zendt. Ik h-oop, dat je er veel vinden kunt. JO en JAN V. Het eerste raadsel is te Jastigmaar het tweede wil ik graag plaatsen. ALBERT B. Ik vind het best, dat jij ook meedoet. Is Ferina B., die vroeger meedeed, een zuster of een nichtje van je Of kan je die niet Jan an E. doet al lang met ons mee, en die kan ook goed oplossen. Je nieu we raadsels zijn best, maar het duurt meestal eenige weken voor ze aan de beurt zijn om geplaatst te worden. JOHANNA VAN W. Het is best, dat jo zoolang met ons meedoet. La zen jullie in R. ook een courant met een kinderrubriek En heb je W6> eens meer met zooiets meegedaan Zijn hier nog meer broertjes en zusjes van je A. -en G. C. Het nieuwo raadsel is goed. Zijii de boeken mooi en houden jullie veel van lezen Hoeveel keer in de week werk je nu aan liet kleedje En schiet het flink op Loert G. in 3 jaar zooveel, dat ze een diploma krijgt, en is ze er den heelen dag PIETER en FREENA K. Ja, dan mag je zeker kiezen, wat je het liefst hebben wilt. Weet je al, wut jij kiezen zult, of vind je het erg moeilijk, om iets te bedenken? JOIIAN B. Het is best, dat jij ook eens meegedaan hebt. Los je wel eens raadsels op ook, of vind je dat nog wat moeilijk LEO G. De nieuwe raadsels zijn goed. Ja zeker, aan alle wedstrijden mag je meedoen I RIKA G. Het ligt ook wel eens een beetje aan de pen, vind je niet Het luaisle eindje was wel netjes Vond Vader dat ook? Heb jij Nelly al zulke moeilijke sommen geleerd En leert ze die versjes ook van jou? En heb jo thuis wel eens een boek mei kleine verhaaltjes, om Nellie voor te lezen JO Z. De spreuk, die je opgeeft, heb ik nog nooit gehoord. Ik denk, dat de meeste kinderen die ook niet kennen en vind haar dus wel wat to moeilijk. Bedenk nog maar eens wat J. VAN L, Het nieuwe raadsel is goed. Maar als je zoo'n cijferraadsel opgeeft, moet je zooveel mogelijk zor gen, alle letters te gebruiken. Anders wordt het zoo moeilijk! Ja, je was nu vroeg genoeg, hoor 1 MARIE V. Als je een raadsel zelf ingezonden hebt, moet je de oplossing er toch maar bijschrijven. Ik kan xnij anders licht vergissen en het er niet -bij tellen. Ja, het is soms lastig om te weten te komen, of het een goed woord is. Heb jo geen woordenboekje? Ja, die verjaardag duurt nog te lang, om -ver te denkon. Eigenlijk jammer, dat alles in den winter zoo gelijk komt, viud je niet VAN B. De nieuwe raadsels zijn goed. PIETER K. Dat is bestIk hoop, dat je het oplossen hoe langer hoe prettiger vindt 1 CLASINA VAN L. Neen, het ls niet zoo heel gemakkelijk om er veel te vinden 1 Mag jij dikwijls op den kleinen broer passen en zou hij je al kennen WILLY G. Ik zou Zus S. wel eens hebben willen zien, zoo aardig ver kleed. Was jij niet een beetje jaioersch toen ze zoo uitging En is Moeder ook naar den Schouwburg geweest Je schrift heb ik gekregen. Het zijner een hoeleboel Maar wie het winnen zal weet ik nog niet. CASPAR W. De nieuwe raadsels zijn goed. overJa, ik hoor van alle kanten, dat hc-t feest Zaterdag heerlijk geweest isKwam jij ook pas over 12 thuis En ben je alweer uitgerust EDUARD H. Het is best, als je ook meedoet. Los maar flink op JOHANNA v. d. M. Dat is ook al zoo'n prachtig begin met alles goed. Dat zal best gaan, hoor NEELTJE VAN O. Is Adriana je zusje Dan vind ik het best, dat jul lie alle t.vee meedoen I COR v. d. M. I-Iet zou jammer zijn als je met al dat ziek zijn op school veel achter raakte. Wanneer gaan jullie over En mag je thuis ook wel wat werken CORNEL1S C. Het is best, dat jij ook meedoet, maar deze week heb ik van L. en M. geen brief gekregen. Kan het zijn, dat zij vergeten hadden er een postzegel op te plakken Jou brief kwam prachtig op tijd. Hoe oud ben jij al ANNIE en BETSIE S. Dat is goed. Stuur die dan de volgende week maar. Als de wedstrijd voorbij is, heb je ook weer wat meer vrijen tijd. TRUUS VAN B. Het lijkt me prachtig, hoorIk wou, dat ik er ook geweest was Gingen Vader en Moeder allebei mee? Neen, alle dan ser. kan je in zoo'n korten tijd niet loeren. Zou je het volgende jaar weer gaan NELLY" v. d. B. Ja, ik kan me wol begrijpen, dat Moeder het wat erg druk voor je vond. Er is ook zooveel te leeren en te onthouden, vind je niet En anders blijft er ook zoo weinig tijd voor spelen en wandelen over. Speel jij nog wel eens mot de poppen, en doen juilio ook wel eens spelletjes aan de tafel, ganzebord of zoo JAN DE B. Heb jo gisteren veel pleizier gehad? Nog wel gefeliciteerd, hoor 1 Is Cor nog bij jo geweest? Ja, de raadsels waren niet zoo heel moei lijk dezen keer. Vond jo de begraven namen wel moeilijk JOHANNA en JOIIAN H. Dö nieuwe raadsels zijn goed. Ik zal wel eens nazien, of het nu in orde is mol de oplossingen. ROELAND H. Het is best, dat jij ook met ons meedoet I THERESIA. Ja, ik vergeei jullie zoo gauw niet Vooral als je lang meegedaan hebtIs dit boek ook nogal naar je zin? JAN VAN E. De nieuwe raadsels zijn goed. Ja, dat is vroeg genoeg, zcoals je in deze krant ook weer zien kunt. Neen, als je er veel hebt, wordt het hoe langer hoe moeilijker, er nog wat bij te vinden. COR en NANNE N. Neen, do avonden zijn voor N. wel erg kort zoo, maar het is toch ook beter dat hij maar geregeld op tijd naar bed gaat. Zooveel te beter kan hij ook werken! JAN v. H Ja, jij hoort in de 1ste afdeoling! Alle aboimeetjes van Haar lem's Dagblad mogen aan de wedstrij den meedoen! Heb je Woensdag een prettig dagje gehad? en ben je lang in B. geweest? ABRAHAM H. Ja, daar gaat heel wut tijd mee heen! Ik denk dat dit ook wel weer twee weken zal duren, want ik geloof dat er dezen -keer veel kinderen meedoen! ZONDER NAAM. Het nieuwo raadsel is goed. RIKA V. Ja, zoo gaat liet goedl Vond je de begraven eilanden_ moei lijker dan de metalen, of heb je ver gelen ze op te schrijven? PIET U. Nu, dat hij bibberde is geen wonder! Als je door het ijs zakt, voelt het water ook heel anders, dan wanneer je voor je pleizier gaat zwem men in den zomer! Kan jij dat ook al? GERRIT W. Het nieuwe raadsel is prachtig, heb je dat zelf bedacht? COR en RIKA II, Ja, hoe langer je meedoet, hoe meer raadsels je vin den kunt. Vinden jullie het een pret tig werk? Een onvoldoende gefrankeerde briet is geweigerd. Mevr. VENEMA—v. DOORN. 8 Februari 1913

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 15