SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Oagblad. uit DERDE BLAD. No. 9092 MAANDAG 10 FEBRUARI 1S13 ¥o©tbal. lÈIEoesisiJsy HeUsrlandscbe Voattjalboai. Do u i t s 1 ago n. In do Westelijke eerste klasse spoel den Zondag Velocitas—11. F. C., 23. D. F. C.Haarlem, 3—0_ Sparta—Ajax, 4—0. H. B. S.—V. 0. C.. 0—0. Verrassend zijn die resultaten nie>t. Alleen verdient V. 0. C., dat zich goed gehouden heeft tegen I-I. B. S., daar voor 'n pluimpje. II. F. C. heeft do verwachtingten niet teleurgesteld, en de Bredasche cadets geklopt zij het dan ook mot een kleine meerderheid. Het laatste-plaats-gevaar is nu geluk kig voorbij, en liet is best mogelijk, dat H. F. C. uit haar restende mat ches nu nog hier en daar een puntje oppikt, en aan 't eind wat hooger dan d;e negende plaats komt II. B S. en V. 0. C. speelden een vervelenden wedstrijd met een dito uitslag: en Haarlem verloor met 03 in Dordt, waarbij de afwezigheid van Jur Haak een gedeeltelijke veront schuldiging is. Intusschen heeft Haarlem nu drie maal achtereen verloren, en mag wel alle zeilen bijzetten om de d.erdo plaats'te behouden. Die kan ze gauw genoeg kwijtraken In het Oosten waren de resultaten TubantiaU. D., 21. G. V. C.—Vftcsse, 0—2. li. D. heeft dus uiet het minste voor deel gsliad van het ber-spelen van den wedstrijd in Hengelo, 't Is wéér een nederlaag geworden. Vitesse en Wilhelniiua maken nu ook sterke aanspraak op de eereplaats in deze competitie. Aan de „Md. Ct." zijn de volgende uitslagen van West. reserve 1ste en West. 2e klasse ontleend Deserve 1ste klasse II. B: S. II—Quick II, 1—0. II. V. V. II—D. F. C. II, 2—1. V. 0. C. II—Sparta II, 1—3. Hercules II—A. F. C. II, 1—2. 2de klasse E. D. 0.—Nentunus, 2—1. R. F. C.—D. E. C., 2—1. UnitasAjax, 40. Xerxes—D. V. V-, 4—0. V. V. A—R. A. P-, 9—3. U'. V. V.Volharding, 6—0. En de standen van West. Ie en Oost. Ie klasse West. Ie klasse Sparta D. F. C. Haarlem H. V. V. 1L B. S. Ajax V. 0. C. Quick II. F. C. Velocitas 15 8 2 5 18 6 15 5 15 7 14 7 12 8 11 14 4 1 9 9 15 1 1 13 3 Oost. Ie klasse 15 5 5 15 6 2 14 5 2 46-15 47-21 37—25 44—33 25-31 20-28 27-24 22—34 25-12 21-61 Wilhelmina 12 7 3 2 17 19—16 1.42 IJ. D. 10 7 0 3 14 29-10 1.40 Vitesse 11 7 1 3 15 24-9 1.36 Quick 11 6 1 4 13.15—16 1.18 Tubantia 11 5 1 5 11 2413 1.00 Go Ahead 10 2 4 4 8 10-15 0.80 G, V. C. 9 2 0 7 4 10—25 0.44 P. \V. 12 1 2 9 4 13-40 0.30 W e s I. e 1 ij k e 1ste Klasse. VELOCITAS—H. F. C„ 2—3. Volkomen verdiend heeft de H. F. C. dezen wedstrijd gewonnen. Zelfs is de uitslag nog geflatteerd voor Veloci- tiis. Was vóór rust de H. F. C.-voor hoede minder op dreef, vooral de biu- nenspelers, nu rust werd er uitste kend gespeeld, speciaal door de ge broeders Francken. Velocitas is geheel volledig en stelt zich als volgt op Vertin, Van Zijp, Van Suchtelen, v. Waasdijk, Britt, v. Spengler, Hemmes, Duller, Tieaie, Kuipers, Van Lange. De II. F. C. is zonder Hendriks, koiui overigens met hetzelfde elftal als tegen V. O. C. en verschijnt der halve aldus Sijpesteyn, B. Verwcy, Van der Nagel, De Klerck, J. Verwey, L. Verwey, Seignette, Van Delden, Laan, II. Francken, J. Francken. Scheidsrechter is de heer Van Bis- selick. De Haarlemmers spelen eerst mot den wind in den rug en zijn onmid dellijk in de meerderheid. Het terrein is bijzonder glad, hetgeen veel af breuk aan het spel doet. Reeds binnen eenige minuien weet de H. F. C.-voor hoede een hoekschop te bewerken, die op niets uitloopt. Is het samen spel bij de Haarlemmers aanvarike lijk niet bijzonder Iraai, bij Velocitas is dat nog veel minder. Hier is het maar in hel wilde wegtrappen. Een volkomen verdiende strafschop gaat voor de H. F. C.'ers verloren, doordat juist op'het moment waarop do fout door een der Velocitas-achtorspelers begaan wordt, de scheidsrechter ten gevolge van de gladheid valt en der halve niets ziet. Eens is Mannus Franckeu niet bijzonder gelukkig, als een fraai schot van hem tegen den paal belandt en in het veld terug kaatst. Z n broer Jacques vangt den bal op, lost een niet minder fraai schot, hetgeen de keeper op een ietwat gelukkig© wijze weet te koeren. Een der backs van Velocitas trapt den bal naar voren, deze komt bij den links buiten van Velocitas terecht, die op verren afstand een hoog schot lost. De bal springt over Sijpesteyn heen, maar komt gelukkig tegen de boven lat aan. waarna Sijpesteyn den bal weet weg te werken, evenwel niet ver genoeg, om Kuipers te beletten, het eerste doelpunt voor Velocitas te ma ken. (1-0).* Na dit succes moedigt het publiek de Velocitanen luide aan. Het spel der li. F. C.'ers verbetert langzamerhand en Vertin krijgt het hard te verantwoorden. Ware in deze periode een weinig beter geschoten, dan had makkelijk de H. F. C. nog vóór rust de leiding kunnen verkrij gen, hetgeen nu niet lukt, zoodat rust intreedt met 1—0 in het voordeel van Velocitas. Hoewel na de hervatting van den strijd tegen wind in spelend, pakken do H. F. C.'ers direct flink aan, en het duurt dan ook niet al te lang, of Van Delden weet via een der Veloci- t.as-aeliterspelers het Bredasche net te vinden, aldus de partijen op gelijken voet brengend. (1—1). Nu zijn de II. F. C.'ers niet meer te houden. Het gdhoele elftal speelt thans heel goed en na weinige minuten weet Mannus op keurige wijze de lei ding te verkrijgen, na eerst handig ©enige spelers gepasseerd be zijn. (1-2). Het samenspel van de Velocitas- voorhoede wil nog steeds maar niet lukken. Alleen van den rechtervleugel, waar Hemmes de man is, dreigt eenïg gevaar. Een bijna „uil"-gannde bal weet de Bredasche linksbuiten nog netjes in te houden, waarna hij een hcogen voorzet geeft, dien Brilt op handige wijze in het blauw-witte doel weet te deponeeren, waardoor de stand 22 wordt. Kort hierna doet zich een betreu renswaardig incident voor. De Velo- citaan Kuypers glijdt uit en valt, als hij een bal wil beaden. Hij blijft lig gen, en 't blijkt dat hij een been heeft gebroken. Kuypers wordt weggedragen. De meeste spelers zijn hierna merkbaar onder- den indruk van dit ongeval (waaraan geen der H. F. C.'ers schuld had, en dat met ruw spel niets uitstaande had). Van Steenbergen verschijnt als in valler bij Velocitas. H. F. C, is eii blijft sterker en het gelukt Laan, uit een voorzet van Seignette liet winnende punt te ma ken, (2—3). Nu speelt Velocitas een verloren spel. Eenige hoekschoppen voor ue Haarlemmers tóppen op niets uit. Zelfs maken de blauw-witten nog een vierde doelpunt, dat echter, geheel ten onrechte, door den scheidsrechter we gens buitenspel ongeldig wordt ver klaard. Trouwens op dit punt gaf de scheidsrechter gedurenden den gan- schen wedstrijd eenigszins vreemde beslissingen. Laan wordt 1/2 minuut vóór het einde door deu scheidsrechter uit het veld gestuurd wegens hot gebiuik van minder waardeerende uitdrukkingen aan des arbiters adres. In den stand komt geen verandering moer, zoodat II. F. C. met 3—2 wint, waardoor nagenoeg alle gevaar voor de laatste plaats geweken is. Bij Velocitas is de voorhoede het- zw akste gedeelte van het elftal, dc middenlinie is tamelijk, terwijl de achterhoede daarentegen vrij goed is. Wat de II. F. C.'ers betreft keeper Sijpesteyn heeft uitstekend voldaan. Hij gaf een zekeren indruk en heeft bovendien het groote voordeel, dat hij goed uittrapt. De beide backs waren uitstekend. Do middenlinie zeer goed, vooral Jo Verwey. Zooals reeds ge zegd, de voorhoede voor rust minder, daarna heel goed. Alleen Van Dekten gaf blijk, dat hij langen tijd niet ge speeld had. D. F. C.—HAARLEM, 3—0. Ten tweeden male moest Haarlem het tegen de Dordtenaren afleggen en wel met sprekende cijfers, hetgeen volkomen verdiend was. M. i. is de D. F. C. dit seizoen wel het sterkste elftal en ais liet haar een weinig mee loopt, zal ze wel no. 1 eindigen. In ieder geval is weer gebleken, dat on zen sUd'genooten, hoewei ze eenige uitstekende spelers bezitten, de eerste plaats nog niet toekomt. Haarlem is wel gehandicapt door het niet meespelen van Jur Haak, den man van de voorhoede. D. F. C. heeft haar sterkste combinatie in het veld gebracht. De elftallen zijni Van Hamert, Van Tricht, Bouaran, Triebei, Lotsy, Bijvoet, Sundennan, D. Bouvy, Kleyn, Koop man, N. Bouvy. Haarlem Oostenbroek, Schravendijk. Do Wolff, lloutkooper, Tekelenbuxg, Angenent, Healey, Bouwmeester, Wilhelm, Serné, Van Eek. D. F. C. wint den toss en speelt met wind mee. Het gevolg hiervan is, dat ze direct na bet begin in de meer derheid is. Mooi combineerend na dert de voorhoede keer op keer het roodblauwe doel, maar vindt hier een achterhoede, Jiarer waardig. Bouw meester weel den gevaarlijken linker vleugel vrij goed in bedwang te hou den, maar af en toe ziet N. Bouvy toch kans om mooie voorzetten to geven, die aanvankelijk, hoewel niet zonder moeite, onderschept worden. De Wolft tracht liet spel te verplaatsen, maar zoekt het te veel in 'Jiet individueel©. De Haarlcmsche linkervleugel pres teert zeer weinig. Schravendijk is hang en Oostenbroek zet niet voor. Triebei heeft dan ook weinig moeite om dit tweetal in bedwang te hou den. Aan den anderen kant doen Houtkooper en Tëkelenburg beter werk, maar zijn toch verre van ge vaarlijk. Anders is het met de rood witte voorhoede. Iedere speler is zijn plaats volkomen waardnu eens denken we Kleyn te zien scoren, maar zien. Serné nog juist bijtijds wegwer ken, dan weer zet Sunclerman hoog voor en dreigt het hoofd van Koop man het net in beweging te zullen brengen. Maar het loopt telkens op 'niets uit. Langzamerhand begint het in de Haarlem-voorhoede beter te vlotten. De Wolff is Lotsy in 't veld geheel de baas, telkens wordt de D. F. C.-aan- voerder in de luren gelegd, maar het plaatsen van den Haarlemmer laat nogal wat te wenschen over. Opval lend is het vele terugspelen der gast- heeren. Een half-back, die maar ©ven geen uitweg weet, trapt hard naar achter, waarna „Barend" niet een ge weldigen kef de Haarlem-backs aan het werk zet. Ieder o ogenblik laat zich een puntje voor de gastheeren ver wachten, de Haarlem-achterhoede doet wat ze kan, ja speelt een schitte rende partij, maar telkens en telkens komt D. F. C. terug. Kleyn is niet fortuinlijk als hij tegen den paal schiet. Het publiek schreeuwt om een. puntje, het baat niets de roodblauwe achterhoede staat pal. D. Bouvy ko gelt een voorzet van zijn broer hoog over. Onverwacht gaat Haarlem er weer eens van door en denken we De Wolff te zien scoren, maar hij wordt bijtijds opzij gezet. Tegen de rust breekt Koopman nog eens door. Ilij passeert Serné, een kogel volgt, een fiksche sprong van Van Eek en een daverend applaus kondigt aan, dat de Haarlem-doelman op schitterende wijze den bal gestopt heeft. Met onveranderden stand komt dan liet einde van de eerste helft. In 't begin van de tweede noemt Haarlem direct bet spel in handen. Schravendijk doet nu goede dingen. De Wolff werkt als een paard en Houtkooper passeert herhaaldelijk zijn tegenstanders. Een mooi schot van De Wolff stompt Van Hemert cor ner. liet schieten der Haarlemmers is evenwel te zacht en bepaald lastige dingen krijgt de populaire Barend niet te doen. Eenige hoekschoppen le veren niets op. In deze periode, waar in zeker niemand het verwacht liad, komt dan D. F. C.'s eerste punt. Plot seling gaat Sundennan er van dooi-, een scherpen^ voorzet volgt, even wei felen do I-Iaarlem-backs en Flip Koop man geeft met 'n liarden schuiver zijn club de leiding. Het donderend ge- juicli van het publiek, dat reeds bang was, dat het verkeerd zou loopen, is nog niet bedaard, als Nico Bouvy na samenspel met Koopman voorzet en Kleyn No. 2 in :t net deponeert (2—0). Haarlem geeft niet op. Oostenbroek en Schravendijk wisselen van plaats, maar dit is van weinig invloed op den gang van hei spel. Toch komen de roodbroeken in de meerderheid. Te- kelenburg zet soms goed voor, maar Van Tricht en Bouman onderschep pen alles. Houtkooper mist een goede kans, door te zacht te schieten. Nu begaan llealey en Bouwmeester de font, het spel te willen forceeren, zoo dat er soms met zeven voorwaarts ge speeld wordt en Angenent als cenigo halfback fungeert. Vooral van den Dordtschen linker vleugel dreigt gevaar. liet zijn dan ook geen spelers om ongestraft vrij spel te laten. Van Eek redt een paar maal door tijdig uitloopen. Sunder- man schiet hard tegen den paal en tenslotte is het Kleyn, die met een zeldzaam mooi schot in den boven hoek No. 3 maakt (30). Haarlem doet nog eenige wanhopi go pogingen, om tegen te scoren, maar zonder succes. Kleyn schiet zelfs nog eens tegen den paal en dan is het tijd. D. F. C. heeft volkomen verdiend gewonnen, want hoewel Haarlem misschien wel een puntje had verdiend, wegen hier de diverse Dordilsohe schoten-tegen-den-paai ruimschoots tegen op. De besten bij de gastheeren waren wel N. Bouvy en Van Tricht. De an deren speelden zonder uitzondering een uitstekende partij, hetgeen van de Haarlem-spelers nu niet bepaald gezegd kan worden. Vóór de rust was de geheele verdediging uit muntend, na half time minder hecht, In de voorhoede was Houtkooper do beste. De Wolff is geen man voor combinatiehard werken, veel zelf doen, goed opzetten, maar slecht plaatsen en zacht schieten. Oosten- broek was slecht, maar naar zijn hin ken te oordeelen, was hij niet geheel in orde. Het verschil zat toch weer voorna melijk in <te kracht. Niet dat de D. F. C.'ers misbruik van hun meerdere lichaamskracht maakten, geenszins, maar stuk voor stuk zijn het stevige spelers, die een massief geheel vor men en geweldig hard kunnen schie ten Tot slot een woord van hulde aan scheidsrechter Eyniers, die den wed strijd heel goed leidde. 2e Klasse N. V. B. E.D.O. 1NEPTUNUS, 2—1. Onder vrij groote belangstelling mocht E.D.O. haar laatslen thuiswed strijd mot bovengenoemde cijfers win nen, wat in booidzaak aan haar pui ke verdediging te danken was. E.D.O, heeft het eerst het voordeel van den recht over het veld staanden wind en is daardoor gedurig sterker. Ettelijke schoten gaan over en naast, en de schoten die van ver af worden inge zonden, worden alle retour gezonden Eenige corners op het Neptunus-doel hebben evenmin succes. Spoedig ech ter hebben de E.D.O.'ers succes als hun voorhoede goed samenspelend de Neptunus-achterhoede passeert en de linksbinnen doelpunt. Even te voren was een doelpunt wegens buitenspel ongeldig verklaard. Neptunus geeft echter tegen wind in een goeden kamp en menigmaal zijn haar doorbraken gevaarlijk, maar de doelman van E D O. is op z'n post en bezorgt z'n voorhoede gere geld werk door met verre trappen zijn terrein te zuiveren. Dan weer is E.D.O. do baas, als de linksbinnen even mid-v-oor is gaan spelen, bezorgt hij aan z'n buurman een mooie kans, die dankbaar benut wordt. Rust 2—0 voor E.D.O, No de hervatting heeft Neptunus geregeld het spel in handen en legt E.D.O. zich in lioofd/.aalc op verdedi gen toe. De wind belemmert mooi spel. Als de Neptunus-middenvoor een maal een kans krijgt en de E.D.O - keeper is uitgeloopen, brengt de Rot terdammer met een inooi ver schol den stand op 2—1, waarin geen ver andering meer komt. 3e kl. NED. VOETBALBOND. WILH. VOORUIT—II. S. V. 5—1. Met ©en onvolledig elftal trok H. S. V. naar Amsterdam om aldaar W. V. voor de tweede maal te ontmoeten. Het resultaat was dat de II. S. V. ie grootste nederlaag van dit jaar, nl. 1—5, te slikken kreeg. Nu .hadden de spelers een maand rust gehad, en de oenheid van de vorige wedstrijden was totaal uit het elftal verdwenen. Thame iets over den wedstrijd. Op een glibberig veld wordt te ruim 2 uur begonnen. H. S. V. is ter stond in actie en het W. V. doel ont komt ter jjauwernood uaii bet ge vaar. Dan neemt door een misverstand tussehen een H. S. V.-achterspeler en don keeper W. V. vrij onverwachts de leiding. Dit ontmoedigt de H. S. V". en prik kelt daarentegen de W. V. spelers zoodanig, dat de stand binnen een kwartier 4—0 in het voordcel der Am sterdammers is. Bij H. S. V. loopt al les door elkaar en speciaal eer.e ver slapping bij W. V. is het te danken, dat de score niet verhoogd wordt. Kort daarop is het rusten. Daarna is H. S. V. voortdurend sterker. Eenige gemakkelijke kansen worden onbenut gelaten, totdat Bo- vendorp eindelijk fraai weet tegen te W. V, voegt bij haar score nog een doelpunt, en dan is het spoedig tijd. W. V. heeft, hoewel geflatteerd, zeer verdiend gewonnen. Bij H. S. V. wa ren Bovendorp, Dankelinan en de linkshalf de besten. Ook Roskam was na rust weer geheel de oude. Eaariemsche YsetbalËead. IL V. B. Ie KLASSE. H. V. V.KINHEIM 7—1. De Huzaren spelen bijna den gehee- len wedstrijd met 10 man, en trach ten door forsch spel de meerderheid te krijgen. Maar de Velsenaars kun nen tegen., een stootje en weten zi o nu en dan er ook wel eens een uit te doelen. Zoo draagt de wedstrijd, die overigens niet interessant is, ©en forsch en een enkele maal zelfs ruw karakter. Kiuheim neemt al heel gauw de leiding, maar de Huzaren, maken oven gauw gelijk. Verschuur stopt ©en schot goed, maar blijft op zijn knieën liggen in plaals van den hal. weg te werken en d© middenvoor der Kinheimers geeft zijn club opnieuw de leiding. Als eens een schuin sohot wordt in gezonden komt door een fout van Verschuur ICinheim's derde goal. Rust 1—3. Na half time prestoeren de militai ren niets meer. De Velsenaars maken een vierde goal. Een vijifde ontstaat, wanneer Ver schuur een bal juist tussehen zijn beenea laat doorgaan; de zesde wordt er in geloopen. Een minuut voor tijd komt uit een -hoekschop nog een ze vende en de huzaren hebben dan op eigen terrein een zware nederlaag ge leden. II. S. V. II—S. V. V. 1—7. Onder leiding van scheidsrechter Kunlze wondt over tijd begonnen, daar II S. V. eerst om half ell 8 man bijleen gebracht heeft. Deze binden dan den strijd aan te gen -het volledige S. V. V. en niette genstaande II. S. V.'s handicap weet ze ongeveer 20 min. lang de leiding, die in den aanvang werd verkregen uit eem doorbraak te behouden. Daarna valt S. V. V. onstuimig aan en weet nog vóór de rust den stand op 3—1 te brengen. Na rust speelt II. S. V. met wind mee, maar juist nu doet liet gemis van drie spelers zich duchtig gov len. S. V. V. maakt nog 4 doelpunten en wint den ongelijken strijd met 71 De 8 II. S. V.'ers hebben zich goed ge houden. Na afloop bestookten eenige Sohotensche toeschouwers kleedhuis van II, S. V., waarvan geen ruit h-eél bleef en menige plank liet moest begeven onder de hoeveel heid steanen die het huisje raakten. Een en ander liet een onaangena- men indruk achter (schrijft onze be richtgever). V. V. C. I—P. J. I. 9-0. P. J. stelt zich zeer onvolledig op te genover bet volledige Concordia-elftiil. Met den wind in den rug is V. V. C. gedurende de eerste helft van den wed strijd voortdurend do aanvallende par tij en weet voor rust den stand op 4—0 brengen. Ook na de rust is V. V. C. de meer dere en als scheidsrechter Kooien (die weer uitstekend voldeed) het einde aankondigt, heeft Concordia met 9—0 gewonnen. Akkerman nam niet minder dan 5 goals voor zijn rekening. 2e klasse. H. F. C. IV—R. C. HAARLEM II 3-0. Op het matchveld aan de Span jaardslaan wordt deze wedstrijd, die voor het kampioenschap der 2e klasse A. beslissend is, onder de zeer goede leiding van den heer A. v. d. Berg, gespeeld. II. F. C. begint met een 9-tal, dat a een kwartier spelens tot eon elftal ordt aangevuld. De Spahjaardsla- ers zijn direct in de meerderheid, liet le doelpunt voor H. F. C. komt als de scheidsrechter een penalty geeft, die benut wordt. Kort daarna inaakt de linksbinnen, na een mooie i, gevolgd door een dito schot via den paal, de 2de goal. Rust 2 Na ue hervatting is H. F. C. weer de sterkere, maar haar voorhoede, die in de vorige wedstrijden altijd uit stekend samenspeelde, is nu anders opgesteld en pingelt te lang. Een kwartier \oor bet einde maakt de II. F. C.-middenvoor uit ©en goe den voorzet van den rechtsuiterst no. 3. Einde komt met 30. II. F. C. IV is door liet winnen van dezen wedstrijd kampioen van huar afdeeling, moet nu nog tegen de kam pioen van de andere afdeeling sjrelcn en daarna misschien nog promotie- ma lelies. HAARLEM IV—STORMVOGELS II, 3-0. Om 2 uur gingen, op het Haarlem- ter re in bovengenoemde elftallen el kaar te lijf. De Stormvogels deden bun naam geea eer aan, w ant hoewel er een aardige bries stond, bleken de rood broeken superieur. Hun voorhoede sohoot echter slecht, zoodat met rust sloohts een 2--0 leiding geboekt kou worden, wat meer had moeten zijn. Daarna kwam er nog een doelpunt bij. De Hmuideuaars werkten hard om de eer te redden, wat niet lukte, zoodat Haarlem IV met 3—0 won, zich zoodoende vaster op de 3e plaats nes telende. V. V. H. II—S. V. V. II. 6-0. S. V. V. speelt met 10 man Hercu les is voltallig, maar niet volledig. V. V. H. speelt eerst met wind mede en is hierdoor net zoo sttrk als S. V. V. Na pl. min. 25 minuten spelens krijgt Hercules een strafschop te ne men, die echter tegen den keeper wordt aangetrapt. Even hierna heeft S. V. V. succes, en scoort uit een scrim mage voor doel. Met dezen stand gaat de rust in. Na rust is S. V. V. verre de meerde- i .behoudens eenige zeer gevaarlijke uitvallen van den rechtsuiterst Yan V. V. H. Schoten veegt er aan haar eer ste doelpunt nog 5 toe, en wint dezen wedstrijd met 60. Derde Klasse. II. F. C. VII—HAARLEM VI, 1—2._ Een spannende wedstrijd werd op het tweede terrein aan de Spanjaards laan gespeeld. Met de rust is de stand 0—0. Na de hervatting scoort Haarlem twee maal achter elkaar, eens uit een penalty. H. F. C. poogt op te haten, zij maakt echter slechts één goal. Einde komt met een welverdiende Haarlem- overwinning van 2—L V. W.—BLOEMEN DAAL Hl, 7—1. Als scheidsrechter Faassen begin nen blaast zijn er maar 9 Bloemenda lers. V. W. (heeft één invaller. V. W. speelt eerst met deu wind in den rug. Eerst worden heel wat kansen ge mist door slecht schieten, maar dan heeft V. W. spoedig succes als de linksbuiten de ixirste goal maakt. Engel'kamp zorgt kort .hier op voor de tweede en als de rust in gaat is de stand al 30 voor V. W. Na halftime pukken de Bloemenda lers dadelijk gced aan, en het gelukt hun een tegenpuntje te inaken. Nu komt V. \V. weer aan hel woord. De score is weldra 4—1. Vlaanderen, Bloeruendaal's keeper, gaat dan naar voren, maar hij kan geen verbetering brengen. De achterhoede is nu nog zwakker en de V. W.-voorhoede maakt nog 3 goals. Zoo sluiten de kampioenen ;hun competitie met een 71-overwin- ning. Bij Bloemendaal was Vlaanderen als keeper goed. De beide V. W.- ibacks, als altijd, uitstekend. In de voorhoede was Scholl de beste. VrlentiacSappeiyka Wsösirljdea BLOEMENDAAL— OLYMP1A5-0. Bloemendaal spoelt met één inval- j Ier. De Amsterdammers zijn volledig, liet begin is voor de witten. Direct Jinoet de Olyinpiukeeper een schot ver- J werken. Na eenige minuten bezorgt d< I linksbuiten door een schot van d< Iwing Bloemendaal de leiding. eldn volgt een doelpunt van Van Kessel Ilet spel is nu meer verdeeld, maar toch blijver, de Amsterdammers in <1© minderheid. Van Kessel maakt vlak vóór de rust nog een derde doelpunt uit een soló-ren. Na rust wordt het Olympia-dócl als 't ware bekogeld. Weldra is voor sprong dan ook grooter als Van Wes son het net doet trillen. Schot op schot verdwijnt echter langs de palen en achter de goal. Vcoral liet schot vun den rechtsbinnen is totaal zeek. Ecni- !ge minuten vóór 't einde wordt Hloe- 'mendaal's vijfde doelpunt gemaakt. Het einde komt. dus met een 5—O-over winning voor de witten. Hoefcsy. NEDERLANDS' HE HOCKEY- BOND. De uitslagen. Eerste klasse Reserve 1ste klasse Haarlem De Musschen II—Odis II, 0-2. Tweede klasse r A. Bussurn Gooische H. C.Vic toria, 40. UtrechtUtrechtBaarn, 71. B AmsterdamAmsterdam II B— Dordrecht, 3—1. Oostelijk© Competitie. Apeldoorn Ajieldoorn—Nijmegen, 3-0. („Md. Cl."). 1 e. Klasse. ODIS I—MUSSCHEN I.. 0-2. Door het winnen van dezen wed strijd hebben de Musschen zich v eer van de 2de plaats meester gemaakt. De wedstrijd had oen spannend verlocp en 't is dan ook door hard werkeo, dat onze stadgenooter. dit succesje behaald hebben op de kampioenen. Als de scheidsrechter beginnen fluit stellen de Misschen zich op met een invaller voor Schippers, die dcor een ongeval aan zijn vcet eenigen tijd ver hinderd is te spelen. Dadelijk 'nemen de vogels het spel in handen en reeds 5 minuten na het begin heeft Valken, den Mussche.i met een hard schot de leiding bezorgd (.1—0). Odis is echter geheel niet ontmoedigd. Muller redt eenige keeren fraai verder blijft liet Musschen-doel van gevaarlijke mo menten verschoond. Doch dit is niet het geval met het Odis-doel. Herhual- delijk moet, de keeper handelend op- treden. Als Tideman scoort, wordt de- jze goal wegens cff-side geannuleerd. Kort daarop is het half-time (1—0). Na de rust zijn de Musschen over- vvegens sterker, lieer wordt een goal wegens off-side gannuleerd. Eenige uitvallen van Odis leveren ui jis op. Een strafbully op liet Musschen-doel wordt weggewerkt. Na eenig heen-en- vveer-slaan scoort dan La Bastïde met een hard hoog schot het tweede punt. Dan is de strijd beslist. Van beide kanten wordt weinig meer gewerkt en als tijd wordt aangekondigd hebben do Jroodwitteu welverdiend gewonnen. Do spelers konden nog niet goed overweg met de nieuwe spelregels. Res. 1 e. Klasse. MUSSCHEN 11—ODIS II 0-2. Zoo spannend als de wedstrijd van het eerste elftal was, zoo ver-, eiend en saai was die van het tweede. Geen der beide clubs speelden met eenige ani mo, hoewel het tucii om het kampioen schap der reserve 1ste klasse ging. Het spel werd verder zeer belemmerd door den scheidsrechter, die wel wat al to streng was. Beide elftallen stellen zich met eeni ge invallers op. Dadelijk hebben de Musschen do overhand. Zij bestoken liet Odis-doel van allo kanten, maar elk schot faalt. Dc voorhoede schijnt zich te willen oefenen in het riiet- scoren. Soms wordt om ombegrijpelij- ke redenen gecenterd, waar beslist ge schoten had moeten worden, liet go- volg is dan ook, dat hoewel sterker zijnde, niet gescoord wordt. De Odis voorhoede komt nu en dan als een zeldzaamheid ever de helft vun het veld, maar telkens zendt Holdert, die een uitstekend spel speelt, den bal terug. Zoo komt rust, zonder dat ook maar een enkel» maal van het ver schil in sterkte is gebruik gemaakt (0-0). Na de rust hebben de I-Iagenaars zich geheel hersteld. Beide elftallen zijn tegen elkaar opgewassen'. Toch is het Odis-doel weer gauw in gevaar. Holz brengt goed op, centert naar Bienfait. deze schiet, maar dc keeper weet nog juist vrij gelukkig te redden. Op het minst verwachte oogenblik breekt Odis dan plotseling door. en Moét heeft geen moeite haar met een tam schot do leiding te bezorgen 1—0). De Musschen. eindelijk inzien de. dat er werkelijk gewerkt moet worden, pakken wat beter aan. maar het is te laat. Holdert, denkende, dat gefloten is, laat dc Odïs-voorhoede.vrij en kort daarop is zijn vergissing da oorzaak van pen goal (20). Met dien stand komt tijd. Dat do Musschen nog kampioen zullen worden ia vrijwel uitgesloten, daar- de Odis dan nog 2 wedstrijden zou moeten verlie zen, wat wel niet het geval zal zijn. De reserves hebben dus hun oudere broeders nagedaan en staan ook nr. 3 op het rar.gliistia.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 9