boord of de logger sloeg om en ver dween in de diepte, liet schip is totaal verloren. De bemanning van de reddingboot werd door de aanwezigen gehuldigd voor haar kranig werk bij deze zeer gevaarlijke redding. Nader wordt nog gemeld Van den op zijde van het Noordor- lioofd te Scheveningen Zondagochtend stuk geslagen Scheveningschon logger drijft veel wrakhout en kleine invon- tarisstukken aan, welke door garna len visschors worden opgepikt. De logger enz. is verzekerd hij het Onderlinge Loggerfonds. De bemanning heeft alles verloren, wat niet aan 't lijf was, zoomede haar deel in de opbrengst der besomming van de gevangen visch. Een beroep op hulp Ier vergoeding zal, wordt ge meld, niet uitblijven. HOE EEN BURGEMEESTER ER IN LIEP. De knecht van een bakker in het Groningsche dorp M. vertelde, dat op den mesthoop van zijn baas iets grieze ligs gevonden was een kinderkopje met één oor eraan. Al spoedig kwam burgemeester met den veldwachter, in het volle besef van hun liooge gewich tigheid, bij den bakker cn vroegen hem ,of hot waar was, dat een kinder kopje met nog één oor eraan op den mesthoop was gevonden. ,,.Ja, burgemeester." „Laat het mij terstond zien", klonk het hoogo hevel. De bakker ging naar binnen cn kwam met ernstig gelaat terug een gebroken theekopje van klein inodel vertoonde hij aau twee verbaasde ge zichten. In plaats van er hartelijk oin te la chen, werd burgemeester boos en ver klaarde zich zeer beleedigd, zoo ver telt 't Hbld. NASLEEP VAN DE TYPOGRAFEN- STAKING TE AMSTERDAM. De Tel. meldt: De drukkersfirma de Roe\er, Krö- lver en Bakels, heeft Zaterdag j.l. tiaar personeel ontslagen cn het be drijf stop gezet. Een 'Hl-tal werklieden zijn tenge volge daarvan ontslagen. Van de 54 typografen, die hij liet be ëindigen der staking niet dadelijk an den arbeid konden gaan, heblien er thans 15 een betrekking gevonden, zoodat met degenen, die Zaterdag avond zonder werk waren, thans een 80-tal typografen te Amsterdam werk loos zijn. KAMERVERKIEZINGEN. De Christelijk-IIistorischo kïesver- eemigingen ln het district Scholerland hebben zich vereenïgd met de candi- datuur van deu heer Smeenk, te Arn hem, door de Centrale Antirevolu tionaire kiesvereenigïng gesteld. De besturen der verschillende kies- vereenigingen te Deventer hebben in vereeniging met afgevaardigden der huitendistricten besloten den heer mr. H. P. Marchant definitief Candi das t te stellen. In de te Frederiksoord geUieudera Vergadering der Centrale vrijzinnige kiesvereenigïng is bestolen de candi- datuur-Thomson te handhaven, ten zij deze wegens zijn langdurig huilera- landsche verblijf voor de caradidatuur mocht bedanken. De candidaat der vrijzinnige con centratie in district Arnhem is de heer K. Eland, aftredend lid, zoo meldt de Tel. De anlirev. kiesvereenigïng Luctor et Eiucrgo, te Oosiburg 'heeft, naar De Zeeuw meldt, mr. P. Dieleman, te Middelburg, met algemeene stemmen candidaat gesteld. SPOOR- EN TRAMPERSONEEL. De Nederlandsche R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ra phael" heeft (naar „üe Tijd" meldt) aan do Tsveede Kamer verzocht de niotïe-Duys aan te nemen, welke aldus luidt „De Kamer, van oordeel, dat blij kens het verslag van de Staatscommis sie van enquöto omtront tiet tramweg personeel, benoemd bij Koninklijk be sluit van 29 Mei 1906 no. 53, eene wet telijke regeling van de arbeidsvoor- waardon van hot tramwegpersoneel dringend noodzakelijk is, gaat over tot de orde van den dag". ONTROUWE WERKLIEDEN. Door de Zaandamsche politie is pro ces-verbaal opgemaakt tegen twee ar beiders, die verdacht worden van dief stal van olie ten nadeele van hun pa troon, de firma A. F. G. Avis aldaar. Deze diefstallen moeten bij kleine hoe veelheden reeds langen tijd zijn ge pleegd. Naar schatting werd op die wijze alleen over het laatste jaar voor een bedrag van f 1200 ontvreemd. DIEFSTAL IN EEN KERK. Te Nispen (gem. Rozendoal) is in den nacht ingebroken in de R. K. kerk. Alle gouden en zilveren siera den der beelden, verschillende kelken encibories zijn ontvreemd. De dienst kon Zondagmorgen niet plaats vinden daar een en ander voor den dienst ontbrak. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. J. VAN AGGELEN. Te Delft is overleden de heer J. van Aggelen, lid van den gemeenteraad en wethouder van onderwijs. WERKSTAKING. Sedert het laatst der vorige week hebben ruim 30 werklieden aan de aardappelmeelfabriek De Woudbloem in de gemeente Slochterera bij Hooge- zand den arbeid neergelegd. Zij ei- schen 25 ct. verhooging van dagloon. Te Groningen is een staking uitge broken onder het vastewal-personeel van de Groninger Rotterdammer Stoomboot-Maatschappij. De staking omvat IS man. Do eiscfh is een loons- verhooging van f 1 per week. De di rectie tracht ander werkvolk te krij gen. (Tel.) VERDRONKEN. Te Tilburg is Zondagmiddag vrouw Hoozemans met haar één-jarig kind, door uitglijden in de rivier de Lei ge vallen. De vrouw werd gered, het kind verdronk. BRANDEN. Vermoedelijk door het overkoken van een oliereservoir, ontstond een felle brand in de glasfabriek „Uto" van de firma Jansen aan den Noord- vestsingel te Schiedam, met het ge volg dat de machinekamer gedeelte lijk uitbrandde. Het pand, waarin liet reservoir stond, verbrandde, en ook het dak der blazerij werd door de vlammen vernield. Een gedeelte der werklieden moest het werk staken. Door onbekende oorzaak brak brand uit in de woning van den spek slager Nozeman aan de Hoogewoerd te Leiden. De geheele benedenwo ning achter den winkel werd door de vlammen vernield. Verzekering dekt de schade. Zaterdagavond brak te I-LeUevoet- sluis brand uit in het pakhuis van den brood- en banketbak leer A. Ribbe aan den Westzanddijk. Het pakhuis, gevuld met takke- on spanenbossen, brandde geheel uit. Bakkerij en win kelhuis bleven gespaard. De stoom- b rand spuit der marine verleende hulp hij de blussching. Verzekering dekt de schade. Zoudag is 'bet koffiehuis, bewoond door den heer F. van de Straat, aan de Brugstraat te Stad-Almelo, door brand vernield. De inboedel werd ge deeltelijk gered. De aangrenzende perceelen kregen eenige schade. Alles was verzekerd. EEN TAAIE KIP De heer J. Slagter te Engeland, hij Buinen, zoo meldt de „Asser Crt.", miste een kip drie-en-twintig dagen lang. Den drie-en-twintigsten dag vond hij haar levendop zolder ach ter een schoorsteen. Zij kon dien lan gen tijd onmogelijk voedsel tot zich nemen was echter na een paai1 dagen van zorgvuldige behandeling weer in staat met haar heer gemaal te gaan wandelen. Eieren leggen dat zal ze vooreerst nog wel niot 1 TREIN-ONGELUK. Te Brakel is de spoorwegwachter K. door een personentrein overreden en vermorzeld, een vrouw met zeven kinderen nalatende, zoo meldt da „TeL". HET NOORDZEEKANAAL. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer op het aföeelingsver- slag over de Begrooting van Water staat, schrijft minister Regout het vol gende Tot nog toe is alleen aan de ge meente Amsterdam een bijdrage ge vraagd in de kosten van verbetering van het Noordzeekanaai. Bij de aan bet gemeentebestuur van Amsterdam gedane vraag is er de aandacht o.p gevestigd, dat de Regce- ring zich alleen tot die gemeente heeft gewend a.1s voornaamste belangheb bende, doch met de bedoeling, dat zij tot dekking van een gedeelte der ge vraagde bijdrage zich zou kunnen wenden tot de andere langs het Ka naal gelegen gemeenten en belang hebbenden bij de scheepvaart. Het verlangen om, behoudens deze medewerking van derden, 40 pCt. der kosten te ontvangen van Amsterdam, houdt verband met de bedoeling om ter wille van den Amsterdamschen handel spoediger over te kunnen gaan tot de uitvoering der werken. Wordt zoodanige bijdrage niet verleend, dan zou de uitvoering wegens de vele en groote werken, die in zekere opzichten nog urgenter zijn en waarvoor hooge eischen aan 's Rijks schatkist worden gesteld, tot een later tijdstip zijn te verdagen. Hoewel de gemeente Amsterdam eene lagere bijdrage heeft geboden, waarmede geen genoegen kan worden genomen, heeft de Minister, teneinde tot den spoodigen aankoop der be- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 3D Cts. per regel. In ieder huisgezin is plaats voor noodigde gronden te kunnen over gaan, aan het dagalijksch bestuur te kennen gegeven, dat indien de ge meente zonder op het percentage der kosten van het werk te praejudi- cioeren 40 pCt. zou willen bijdragen in de kosten van dien aankoop, ten spoedigste ©en ontwerp-onteigonings- vvet zal worden ingediend. Aan Amsterdam werd eveneens me degedeelddat de gestelde voorwaar de in zake het nimmer meor bouwen van een brug te Velsen, onaanneme lijk is. Do mogelijkheid van een tunnel on der het Kanaal to maken, is niet on derzocht, doch oen tunnel zou, in ver hand met de groot© diept© van het Kanaal, ongetwijfeld vele bezwaren opleveren. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verb, eere- medaille, in brons, aan W. v. Leeu wen, winkelknecht in het filiaal te Schiedam van do firma Bosman en Den Arend, manufaclurenhandel te Rotterdam. Bij beech, v. d. Min. v. Binnenl. Za ken, is, voor het tijdvak van 16 Febr. t/m 31 Aug., benoemd tot adsist. voor de waterbouwk. aan de Techn. Hoo- geschool, L. J. A. Bergansius, civ. ing., te 's-Gravenhage. Bij besch. v. d. Min. v. Oorlog, ad int, van Marine, zijn de luits. t. z. Ie kl. II. C. Louwerse eervol' ontheven van liet hevel over Hr. Ms. „Sperwer" mei 17 dezer en bestemd voor plaat sing a/b Ilr. Ms. „Gelderland", te KonslantinopelG. R. J. Ilaentjens Dekker 17 dezer belast met het bevel over llr. Ms. „Sperwer", en D. E. Keus met 1 Maart gepl. hij het Dep. van Marine. DE GESTOORDE BRUILOFT. Men zal zich herinneren dat het vo rig jnar in Appel onder Nijkerk op gru welijke wijze de schaapherder Van der Hart werd vermoord door den boeren arbeider G. van Kommer, 't Merkwaar dige van de airestatie was, dat deze geschiedde op het gemeentehuis te Barneveld, .waar Van Kommer in den echt verecnigd zou worden met een meisje uit Zwarlebroek. De dader zit zijn staf uit en zijn bruid, die nog ter elfder ure ontsnapte aan liet gevaar met zoo'n on-mensch in den echt te worden vereer.igd, deed haar best haar oude liefde zoo spoedig mogelijk te ver gelen en haar levensgeluk te vinden op andere banen. Daarin is ze tamelijk vlug geslaagd, want de trouwplannen met den opvolger van Van Kommer, Knip genaamd .werden Zaterdagavond in het ouderlijk huis te Zwartebroek gevierd door een fuif. Dit merkwaardig geval had de be langstelling van de bu'urtgenooten. Bij tien lallen waren ze komen opzetten en de bruiloftsvreugde binnen werd beant woord door het gezang en gejoel van de huitenstaar-den. Onder hen surveil leerde de veldwachter II. van der Kleut. ten einde de soms wel wat hin derlijke belangstelling te temperen, tot er plotseling op de incnigl© uit het huis v an Van Zc-eren, waar men de stoornis in de pret blijkbaar onaange naam vond, ee i schot werd gelost. Niet een der rustverstoorders, maar de rustbewaarder werd getroffen. Van der Kleut kreeg het schot in de rech terknie en moest op last van den te hulp geroepen deleter met de eerste ge legenheid de beste naar het Ziekenhuis te Utrecht worden vervoerd. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn van de bruiloftsgasten vijf in arrest genomen. VOOR 'T ROODE KRUIS. De door den heer AL A. E. Seeuwen, inspecteur van politie te Amersfoort, uitgevonden tongtangen om bij schijndooden de levensgeesten op te wekken, zijn door het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis naar alle Nederlandsche Ambulances in de Balkan staten gezondon. KONINGIN WILHELMINA UIT HET BUITENLAND TERUG. De Koningin der Nederlanden aan vaardde Maandagmiddag do terug reis naar 's-Gravenhage. INBREKERS. Gisternacht is ingebroken in da villa, bewoond door den heer P. Plan- tenga, arts te 's-Gravenland. Door het indrukken van een ruit der keuken deur hebben de dieven zich toegang verschaft. Bijgelicht door kaarsen van de piano werd in den salon alles door zocht. Vermist wordt een trommel met papieren van geldswaarde en een be drag van f 70 aan contanten, terwijl uit een portemonnaie van de huis houdster eenig klein geld en postzegels werden genomen. Een hoeveelheid op tafel liggend tafelzilver werd achter gelaten. Van de dieven geen spoor. ONTPLOFFING TN EEN GAS FABRIEK. Gistermorgen te half elf uur had in de gasfabriek te Oss, in opdracht eener daartoe benoemde commissie, een onderzoek plaats van de geheele fabriek. Er was een begin gemaakt met afsluiting der hoofdleiding, om zoodoende zuivere contróle te hebben op den stations- en den proefmetei. Vermoedelijk is in de hoofdleiding, in de kamer waar meters en regula teurs staan, een lek ontstaan, waar door gas ontsnapte, dat waarschijn lijk niet door den ventilator naar bui ten kon worden verwerkt. De baassloker W. Philipsen was doende geweest met ©enige werkzaam heden in liet genoemde lokaal, waar nooit met vuur mag worden gekomen en waaraan hij ook mr stipt de hand had gehouden. Bij het verlaten van het lokaaltje, waarvan hij de (leur open had laTén staan, is ontsnapt gas hem na.gezogen en in aanraking gekomen met liet retort- of ontstok i n gs'vlamm et je in het naastgelegen kamertje. Aanstonds ontstond een hevige ontploffing, waar door de haas-stoker tegen den grond werd geslagen en zijne kleeren vuur vatten. Onmiddellijk stonden beide lokalen in brand en werden stukken van liet dak weggeslagen. De zoon van den baas, W. Philipsen Jr., stoker aan de gasfabriek, de stoker- Jan Ruijs en de opzichter Koeken bekwamen hij het redden van den baas-stoker ernstige brandwonden. De baas-stoker ver keert in levensgevaar. Hij is naar het gasthuis overgebracht. De schade aan gebouw, machine- riën en meters is nogal belangrijk. Verzekering dekt echter- de schade. {„•s-H. Ct."). Stadsnieuws VOOR DE TYPOGRAFEN. Voor de typografen te Amsterdam is door hun collega's hier tor stede Za terdag 75 opgehaald. voelde, dacht ze tevens met diepen .weemoed aan den diep gevallen zondaar, die zicli niet alleen aan moord van zijn evemnensch, maar cok aan zelfmoord had schuldig gemaakt. Toen de voorstelling was nfgeloopen en 't auditorium hoogst voldaan huis waarts keerde, spoedde ook Johannes zich naar de lege, waar zijn moeder en Bertha hem wachtten. De oude -vrouw omhelsde Johannes en met een van diepe aandoening be vende stem, zei ze Mijn zoon, welke genotvolle en gelukkige oogenblikken hebt ge uw moeder hier doen smaken. Johannes tiok haar tot zich en kus te de vreugdetranen van haar verma gerde wangen en Bertha bij de l and nemende, riep hij in verrukking uit Zou er wel een gelukkiger drietal op deze aarde gevonden worden 1 De eerste dagen waren voor Bertha verre van rustig geweest, door de ge rechtelijke formaliteiten, verbonden aan 't drama „Metzier". De vijftigduizend francs hij dezen ge vonden, werden Bertha als haar wet tig eigendom ter hand gesteld deze wilde echter dit geld niet in haar be zit houden, maar besloot naar Marga- retha te gaan en het haar met den hartelijksten dank voor haar edele handelwijze terug te geven. Ook vrouw Holm son deelde in dit ge voelen en heiden begaven zich naar den juwelier maar tot beider teleur stelling werd hun door den bediende medegedeeld, dat mejuffrouw Robil- lard heden geen visites kon afwach ten. Na onderling overleg besloot men fhans spoedig haar schriftelijk beider dank te doen toekomen en het geld daarbij terug te zenden. Maar... tot aller verwondering ver- den de vijftigduizend francs weer aun Bertha teruggezonden, met een bege leidend kort briefje van den navolgen den inhoud Geëerde Mejuffrouw. De door den lieer Barren van uwentwege gezonden som geld wensch ik niet in ontvangst te nemen, aange zien mij dat. geld aan zoovele onaange name gebeurtenissen herinnert. MARGARETHA ROBILLARD. Bij dit schrijven was tevens het briefje van Bertha ingesloten. Johan-: nes nam nu het geld in bewaring, ten i einde, zoo hij hoopte, later in de gele genheid te zijn, het den heer RobU- lard ter hand te stellen. Diep medelij- den gevoelde hij met 't meisje, dat zoo onverstandig had toegegeven aan een liefde, die, indien ze niet beantwoord werd, haar diep ongelukkig zou ma ken. Hij had haar steeds veel achting toegedragen, maar had zich-zelven niets te verwijten of hij Margaretlia ideeën te hebben opgewekt, welke bij hem nooit waren opgekomen. Marga retlia had een goed karakter, was braaf en voorkomend, doch zeer fijn gevoelig en door Izijn zang geboeid, hud zo voor bewijzen van liefde aange-1 zien, wat niets meer dan vriendschap was geweest. De gewichtige dag, waarop Johan nes on Bertha door den huwelijksband zouden worden vereenigd, naderde met rasse schreden. Met verschillende gewaarwordingen zagen beiden dien dag tegemoet maar in één zaak gevoelden zij het zelfde, namelijk dat een reine, zuive re, gelouterd© liefde hun lot voor eeuwig aan elkander verbond. Onder de vele genoodigden, die zich des middags aan het feestmaal ver- eenigden, bekleedden madame Col- bron, de heeren Barron, Vidal en Vé ren een eerste plaats, terwijl nog vele voorname heeren en dames uit de eerste kringen van Parijs, door hun tegenwoordigheid blijk gaven van op rechte belangstelling. Buiten verwachting was ook mada me Pompeia als gast aanwezigals belioorende tot de verre bloedverwan ten van den beroemden zanger, meen de ze een eerste plaats aan tafel te mogen innemen. De heer La Grange had zich echter doen verontschuldigen en een prachti ge bouquet gezondendoch hoezeer ook zijn hart oprecht deelnam in 't geluk der echtelingen, was 't nem even wel onmogelijk persoonlijk hij do feestvreugde tegenwoordig te kunuen zijn. Eenige dagen later ontving Johan nes een bezoek van den heer Robil- lard, dio met een bezwaard gemoed GOUDEN BRUILOFT. lieden herdenkt liet echtpaar T. G. Bouwinkelman, wonende Leidsche vaart (op het hofje) 28 R, den dag waarop zij vóór 50 jaar in den echt werden verbonden. Van verschillende zijden kregen de beide oudjes nog me nig blijk van belangstelling. BROOD- EN KOFFIE-UITDEELING. Hedenmorgen hebben 434 personen deelgenomen aan de gratis brood- en koffie-uitdeeling van de afd. Haarlem van den Chi\ Geh. Onlh. Bond. Benoemd. Benoemd tot onderwijzer aan do school te 's-Gravenhage, opgericht door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, de heer D. de Vries, onder wijzer aan de Openh. Lag. School no. 1 (Tetterodestraal) alhier. NAAR INDIë. De heer C. Beinema te Haarlem is ter beschikking gesteld om te worden benoemd tot onderwijzer 3e klasse in Indië. Gev. Voorwerpen. Terug te hekomen bij: L. v. Meurs, Oranjeboomstraat23b, een R.-K. kex-kboelc. Mej. M. de Vries, Gen. Bothastraat 109, een ring. Mej. J. Smeenk, Leidsche Plein 37 rood, een heerenhandschoen. J. Tiggelaar, Tul- penstraat 20 rood, een wageninoer. Bureau Geme-enlereiiiiging, Harmen- jansweg, een zakje waschgoed. W. Baldijk, Bloemendaalsche weg 159, een armband. A. Terwal, Groendaal- sleeg 5, een bril in etui. A. Spoor, Raamsteeg 18 C, een R.-K. kerkboekje. P. J. Pimmelaar, Tugelastraat no. 36, Scholen, een spaarbankboekje. H. Heijensbergen, Barrevoeteslraat 21, een wasclizak. Mej. D. Hartendorp, Papentorenvest 78, een Fransch lees hoek. G. J. Smit, Oosterstraat 46, een hond. K. Eleveld, Wouwermanstraat 46, een ceintuur met gesp. Mej. L. Donsen, Gen. Cronjestraat 25 rood. Scholen, een vleeschhakmachine. P. Serné, Prinsen Bolwerk 8, een auto mobiellantaarn. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Militie. Het aantal ingeschrevenen voorde Militie, lichting 1914, bedraagt al hier 69. B e s c h e r m h te e t s ic to a p Do heer L. L. Graaf vara Randwyck heeft hel beschermheerschap aan vaard van de Onderlinge Tuinhonw- vereeniging Aerdenhout en omstre ken. SPAARNDAM. Vergadering van den gemeenteraad van Spaarndam, op Donderdag 13 Fe bruari, 'snam. 21/2 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Geloofsbrieven benoemde raads leden. 3. Crediet voor begrooting der wa terleiding ad f 100. 4. Aankoop grond van de N. H. Dia conie voor Gemeentehuis, ad f 1. 5. Verordening onderwijzend perso neel en Mililiewet 1912. 6. Kohier der plaatselijke belasting 1913. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De Raad vergadert op Vrijdag, den 14en Februari a.s., des voormiddags te 10 uur. Te Ije'handelen onderwerpen zijn: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Comptabiliteitebesluit. 4. Subsidie aanvragen van de bij zondere bewaarscholen. 5. Rooilijn Noorderlaan. C. Wijziging begrooting Gasbedrijf, dienst 1912. 7. Onderzoek Geloofsbrief van het benoemde Raadslid R. Veldhuijzen van Zanten Gz. 8. Restauratie tweede gedeelte van de Sixlaan, rooien midden-boomenrij in diie laan en verplanting van en kele iepen uit die rij. 9. Benoeming Stembureaux. a. voor de kamer van Arbeid voor do Bloembollenteelt. b. voor de Provinciale Stalent c. voor de Tweede Kamer der Sta- ten-Gecieraal. d. voor den Gemeenteraad. 10. Reclames en verzoeken tot af-" schrijving Hoofdei ij ken Omslag, dienst 1912. VELSEN, VERLAGING VAN DEN STATIONS WEG. De heer H. van Zanten deelt in een adres aan den Raad mede, dat de mededeeling van B. en W., dat alle huiseigenaren ge teek end hebben voor de verlaging van den Stationsweg bij de tunnels der H. IJ. S. M., onjuist is. Adressant heeft alleen een mede tot hem komende, echter in een opge ruimde stemming huiswaarts keerde. Een maand na hun huwelijk bega ven Bertha, Johannes en zijn moeder zich naar 't schoone Napels en van daar ontving de harnsteenduikerij te Brüslerort een som van tweemaal hon derdduizend francs van den voormali- gen duiker HolmsonLa Franca, on der voorwaarden, dat een gedeelte daarvan bestemd moest worden voor oude en gebrekkige duikers en 't res- teerende "dienstbaar zou worden ge maakt tot verbetering van het ender wijs in zijn geboorteplaats. Als opera-zanger trad Johannes slechts zelden op, tenzij alleen voor een weldadig doel. Na geruimeu tijd op verschillende plaatsen te hebben doorgebracht, keer de Johannes met zijn vrouw en moeder naar Duitschland terug en trachtte door een werkzaam leven, ook tevens voor anderen nuttig te zijn en anderer geluk te bevorderen. Door verscheide ne industrieel© ondernemingen ver schafte hij aan menig huisvader en zijn gezin brood en was hij voor velen een vaderlijke vriend. deeling van den gemeentearcliitect gehad, hoe de verlaging zou plaats hebben, en Uieeft als eigenaar van een vijftal woningen al ondervonden hoe do gedeeltelijke verlaging voor zijn perceolen een modderpoel heeft doen ontstaan. Adressant waagt de schriftelijke verzekering van 'het ge meentebestuur dat alle sCliade, voort vloeiende uit de verlaging van den weg ©n toegebracht aan zijn percee len en ©rfscheidlngen, door de ge meente zal worden gedragen. B. en W. stellen den Raad voor, het stuk voor praeadvies in 'hunne handen te stellen. JAARWEDDEN ONDERWIJZEND PERSONEEL. In verband met de daling vara het aantal leerlingen aan school C, stel len B. en W. voor om aan art. 1 van de janrwedden-verordening van het onderwijzend personeel de volgende bepaling toe te voegen: „De jaarwedde van den aan een school verbonden onderwijzer met verplichte hoofdakte zal door daling van het aantal schoolgaande kinde ren, waardoor voor den onderwijzer niet meor de hoofdakte verplicht is, geen vermindering ondergaan". SLOTEN. Lijk opgehaald. Onder de gemeente Sloten is giste ren in de Haarlemmervaart nabij Slo terdijk drijvende gevonden bet lijk van een nog onbekend man, naar gis- sing oud 50 jaren. Rechtszaken NACIITSOCIETEITEN. Do Hoog© Raad deed uitspraak in do zaken van lo. den bierhuishouder, president van de sociëteit „Maxim" le Amster dam, door de rechtbank aldaar ver oordeeld tot 33 geldboeten ieder van f 15 (of 3 dagen hechtenis voor iedere boete) wegens het als houder van een huis, waar men gelagen zet, in een voor het publiek toegankelijke lokali teit, des nachts na sluitingstijd bezoe kers aanwezig hebben. Aangezien ten aanzien van een der overtredingen geen beraadslaging en beslissing had plaats gevonden, vernietigde de Hoo go Raad het vonnis en verwees do zaak naar liet Gerechtshof te Amster dam. 2o. den vcrlofboudor cn assuradeur te Haarlem, houder van de Palaceclub te Amsterdam, door dezelfde recht bank wegens 24 gelijksoortige overtre dingen als in de vorige zaak veroor deeld tot 24 geldboeten van 15 of 3 dagen hechtenis voor elke boete. Dit cassatieberoep werd verworpen. DE AMSTERDAMSCHE WINKEL SLUITING. Maandag werd door den adv.-gene raal bij den Iloogen Raad, conclusie genonton in zake bet cassatieberoep van M. U. S., vischhandelaar, Regu- liersbre©9hraat te Amsterdam, die voor de deur van zijn winkel na slui tingstijd ©en plank had aangebracht ©n toen, nadat ©r geen bedienden meer in zijm winkel waren, zelf aan een lclarat, huiten zijn winkel staande, een' paling had verkocht en over die plank heen overhandigd, ter zake waarvan hij door de rechtbank te Amsterdam was veroordeeld tot f 10 boete of 3 dagen (hechtenis. Ds advocaat-generaal concludeerde tet verwerping van het beroep. Gelijke conclusie werd genomen inl de soortgelijke zaak van Chr. W. A. B., huisvrouw van J. de W., siga renwinkelierster te Amsterdam. Uitspraak in deze zaken 10 Maart. Marktaleuws Groenten markt, van 10 Fe bruari 1913, te Haarlem gehouden. Aardappelen, aangev. en verk. 13 H.L., f 2 per ILL, Appelen, aangev. 62 en verk. 50 II.L. 8-/15 per ILL. Peren, aangev. 31 cn verk, 20 H.L., 8-/' 15 per I-1.L. Bloemkool, aangev. en verk, 800 stuks, 8—25 ct. per stuk. Roode kool, aangev. 7000 en verk. 5000 stuks, 1—7 ct. per stuk. Witte kool, aangev. en vork. 500 st, 1—10 ct. per stuk. Savoye kool, aangev. 5000 en verk. 4000 sl., 1—5 ct. per stuk. Wortelen, aangev. en verk. 200 bos, 15—171/2 ct. per bos. Letteren en Kunst Het Tooneel tö AMSTERDAM. NINA, Tooneelspel in. 3 bedrijven van W. Piinero door De Tooneel- vereeniging. Zaterdagavond ging in liet Grand Theatre, dat tegenwoordig tegelijk met den Hollandschen Schouwburg Geen weduwe of wees zond hij onge troost weg, maar zooveel als in zijn vermogen was, droogde hij hn.n tra nen. Hij zocht zijn geluk slechts daar, waar het wezeiüjk te vinden is in den liuiselijken kring bij zijn vrouw en moeder, wier edelste steun hij was. Ook Bertha was een brave, vrome huisvrouw en later een gelukkige moeder. 't Waren zalige stonden, wanneer Berilia in de gezellige huiskamer zat met haar Johannes aan haar zijde en moeder in den gemakkelijken leuning stoel in het hoekje bij den haard, ter wijl hnn kroost vroolijk om bon heen dartelde. EINDE. Geautoriseerde overdruk van den gelijknamig en roman, uitgave van de firrha D. Dolle, le Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 6