NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30© Jaargang No. 9C97 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZA.TERD/G 15 FEBF.UARI 19'3 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1.65 A wonderlijke nummers0.02 M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Dll' NUMMER BESTAAT UIT ACHTTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AüENDA ZONDAG 16 FEBRUARI. Soc. Vereeniging: Concert Haarl. Muziekkorps. Schouwburg: Het Vxoolij'k Tooneel. De Kroon: Erminie. Bron-gebouw: Bioscoopvoorstelling. Stations-Hotel: Concert. Soc. VereenIgiittg; Bioscoopvoorstel ling Alberts Frères. Bioscoop Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Apollo-T'ncater: Bioscoopvoorstel lingen. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel lingen. Rusihcck, Bloemenclaal: Concert. Heemstede: Pluimvee tentoonstel ling. MAANDAG 17 FEBRUARI. Schouwburg: Ghetto. Biosc. Theater Gr. Markt: Voor stellingen. Apollo-Theater: Bioscoopvoorstel lingen. KI. Vereetnoging: Bioscoopvoorstel ling. Stadsnieuws In hooger 1 Door P. Z., te Schoten, is hoogi oep. Om Ons Heen. In het Derde Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Vereeniging van Ouders in do ru briek Om Ons Heen. Oneenigheid. De „Volksstem" ontleent aan de Me taal bewerker een bericht, dat de samenwerking tusschen de verschil lende organisaties der Metaalbewer kers te Haarlem te wenschen over laat. Wat in andere plaatsen wel kan, schijnt in Haarlem baast niet moge lijk De principieele verschillen wor den bij elke gelegenheid naar voren geschoven, in plaats va-n ee>n beetje geven en nemen. In verband daarmede had een ge- coiubï neerde bestuursvergadering plaats waarbij de hoofdbesturen ver tegenwoordigd waren. Het ging er heftig toe en er werd in scherpe bewoordingen afkeuring uitgesproken over eigenmachtig op treden. Ten slotte kwam men tot de conclu sie dat eens ernstig besproken moest worden of samenwerking larger ge- wenscht werd, en zoo ja, dan een goede regeling treffen, op dat hetgeen gebeurd is, zich in de toekomst niet bemaalt. Dere vraag zal aan de goedkeuring van de ufzoaderlijke oi-gauisaties on derworpen worden, en daarna verder gehandeld. Kliie organisatie zal dan moeten overwegen wat in hei belang van de leden en de organisatie ge- weiisclit is, N. O. G. Vrijdagavond hieiu ue afdeeltug Haarlem van het Nederlandsch On derwijzers Genootschap een opgewek te vergadering in „De Nijverheid Bespreken werd de vragenlijst over hel onderwijs in vreemde talen, door 0 ons reeds medegedeeld. Men bleek er j lnlaiidsche Maatschappij van algemeen voor, mei aan alle scholenrende goederen, maatschappij tot e.\- Fransch te onderwijzen, maar aciilie Ploilatie en beheer van onroerende LOUIS BOUWMEESTER IN „GHETTO". Gaarne wekken wij het publiek op tot bijwoning van de voorstelling van „Ghetto" op Maandagavond in onzen Schouwburg. Louis Bouwmeester geeft als Sachel iets volmaakts en het samenspel van onzen grooten acteur met mevrouw De Boer—Van Rijk en ook met mej. Ilenriëtte van Kuijk heeit ons hij de première een groot genot geschonken. J. B. S. Concert ,Harpe Davids". In Maart geeft het Ned I-Ierv. Zang koor „Harpe Davids" ten bate van het Tehuis voor schoolgaande kinderen een concert. Het bestuur van hot tehuis bestaat uit de damesDe Booy, Bierens do Haan, Van Dorp, en den heer Ds. Barbas. ORGELBESPELING in de Groote- of Sint-Bavokerk alhier, op Dinsdag 18 Febr. 1913, des nam. van 12. uur, door den Heer Louis Robert, Programma: 1. Kleines Hannoni- sehes Labyrinth, J. S Bach. Introi- tus, Centrum, Exïtus. 2. Introduction and Fugue (E kl. t.), Joachim Raff. 3. Berceuse, SchöttePearce; 4. Fan- taisie, Cés. Franck. 5. Toccata, Ad. Hesse. Ga fé-eonccrt. In 't Stationshotel worden gedu rende enkele avonden per week mu ziekuitvoeringen gegeven. De gelo- genheid daarvoor leent zich uitste kend de ruime, gezellige ineenloo- pende zalen bieden aan vele bezoe kers plaats. Vrijuagavond trad 't Amsterdamsen concert-ensemble „Trompa" op, dat heel goede strijkmuzick ten gehoore bracht. Een programma van 12. num mers bood veel afwisseling, 't ver meldde marschen, walsen, poutpour- ri's, l'antasiës's, enz, Blijkens 't applaus toonden de be zoekers zicli over de muziek zeer te,- vreden. beroep aailgeteekeud tegen het vonnis der arrondisseinents rechtbank alhier, waarbij hij ter zake van wederspan- i.igheid en beleediging van een amb tenaar in functie tot vier maanden gevangenisstraf is veroordeeld. STATUTEN. De „Staatscourant" bevat de sla- tulen van den Kaashandel, voorheen J. J. Houtkooper en Zoon, te Alkmaar. Doel: de handel iri kaas in nitgebre- den zin en alles wat geacht kan wor den tot de zaken der vennootschap te behooven. Duur: 30 jaar. Kapitaal: 50 000, verdeeld in 5 seriën iedere serie bevat 20 aandeelen van f 500. Er zijn 2 serien van 20 aandeden en 6 aandeden der derde serie geplaatst en volgestort. Het bestuur is opgedra gen aan een of meer directeuren, un der toezicht van een raad van com missarissen, beslaande uit leu minste 3 en ten hoogste 5 leden. Voor de eer ste maal zijn benoemd tot directeuren de heeren J. Houtkooper Jz. Sr., kaas handelaar, te HaarlemJ. Houtkoo per Wz., id., te Alkmaar, en J. Hout kooper Jr., id., te Alkmaar, en tot, commissarissen de heeren P. Lam- merschaag, burgemeester van Krom menie C. Wage naar kz., koopanR. Siut, id., C. Kostelijk Jz., tuinbouwer, en H. J. Houtkooper, directeur van de Eerste llollandsche Groentenex- port-maalschappij, de iaaislen allen te Broek op Langeudijk; en van de aroe- wijzen, het zeer wenschdijk, daarmee te gtnneu nil het 12de jaar, opdat de zoo genaamde Hollandsche vukkon dan .heter lot hun recht komen. Met welke taal dan le beginnen Dat moest, meende men, afhangen van het plaat selijk belang. Bijv. in steden als En schede met Duitsch, Amsterdam cn Rotterdam niet Engelsch, Maastricht met Fransch, enz. Aangenomen werden met algemeene stemmen de volgende voorstellen voor de algemeene vergadering in 1913 Het hoofdbestuur couceulreere zijn krachten hoofdzakelijk op le. Propaganda voor de openbare school 2e. Verbetering van salarieering 3e. Verbetering van de organisatie der school vooral in verband met art. 21 4e. Verbetering van de opleiding. De heer G. Blok, alhier, werd met groote meerderheid gekozen tot be stuurslid in plants van den heer Peper die gaat vertrekken. Kindervoeding. De vereeniging „Kindervoeding" heeft Maandag aan 397 kinderen, Dinsdag aan 392, Donderdag aan 400 Vrijdag aan 407 kinderen een j warm maal uitgereikt. goederen, te Haarlem. Duur: tot 31 December 1942. KapitaallüU.uuu, verdeeld in 4 seriën, ieder van 25.UÜ0, ieder van 50 uandeelen van 500, waarvan 40 aandeeien der eer ste serie geplaatst, Tot storting van 33 aandeeien of 16.500 ingehraent verschillende perceelen te Haarlem met de daarop rusteide hypothecaire vorderingen. De vennootschap wordt bestuurd door één directeur, onder toezicht van commissarissen, ten ge tale van ten hoogste 3. Geslaagd. Vrijdag slaagden te Den Haag voor het examen nuttige handwerken, on ze stadgenooten mej. M. v. d. Kloet en mej. E. Trijssenaar. Roomsche Vrouwenbond. Naar „De Tijd" meldt is hier ter stede opgericht een 1-laarlemsche afd. van den ltoomschen Vrouwenbond. De zeereerw. heer V. <1. Berg, rector, zette het doel en de beteekenis van den Boud uiteen en spoorde de Roomsche vrou wen aan zich er bij aan te sluiten. De vergadering werd bezocht door vertegenwoordigsters van verschillen de vereenigingen. Tot de afdeeiuig van den Bond tra den 52 dames toe. LIEDERENAVOND-KATHLEEN HOWARD. In „De Kroon" werd gisterenavond ulweer voor een treurig klein beetje toehoorders een lieUeren- uvond gegeven door Kathleen Howard met Louis tSchuitzler aan den vleu gel. Deze zangeres had haar program ma gekozen uit Schubert„Sylvia", „Du iiebst micii zucht", „Die Lieoe bat gelogen „Die Almacht"Binding: „Es schrei ein Vogel", „Sylvelin „Ein Wem"; Sie: „schuee"Eramus: „Zigeunerlieder" en enkele oud-bchut- sche en oud-Fransche liederen. ik kon tot mijn spijt eerst na do pauze aanwezig zijn en kwam al spoe dig tot de conclusie, dat ik veel ver zuimd moest hebben. Want Kathleen Howard scheen mij een zangeres toe, die zeer wei bij machte is, ook' een voeleischend auditorium een paar uren lang aan haar kunst te boeien. En dat zou zij nic-t kunnen alleen door haar stern die tóch op zich zelf de aandacht vraagt door macht en pracht van geluid en mooie technische beheer- sching. Maar uit haar gloedvolle, ge passioneerde voordracht der Zigeuner lieder bleek bovendien, dat zij een kunstenares is van temperament, urn natuUriijiio, wanne muzikaliteit. Haar levendig genuanceerd zingen en de prachtig aansluitende piaiiOUegelei- aing van Lours Schnitzler vormden een bijzonder mooi geheel. En wij kun nen ons vcorsiellen, dat de toenoor- ders van dezen avond een paar zeer genotvolle uren in „De Kroon hebben doorgebracht. PHILIP LOOTS. Het Dieuwe Museum. Men is thans begonnen met het over brengen der schilderijen uit het Prin senhof naar het nieuwe Museum, liet welbekende groote schilderij, voor stellende Kenau Hasselaar op de wal len tijdens het beleg in 1572—1573, is Vrijdag afgenomen en ingepakt. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID Morgen zullen in het Musourn van Kunstnijverheid de afbeeldingen der Gobelins van verschillende oorsprong, die de vorige week tentoongesteld wa ren, voor het laatst te bezichtigen zijn. Verschillende tentoonstellingen zijn in voorbereiding, o.a. van buiten- Jandsche kunstenaars, vervaardigde fotografieën, van moderne beeld houwwerken, van geknoopte tapijten eu van Russische décoratieve kunst en volkskunst. N o g e r g e rl Gister maakten we er melding van dat de afsluiting van de Korte Kle verlaan bij den Bloeineodaalscheweg, waar op 't oogenblik de bestrating op gebroken ligt, bij avond onvoldoende is verlicht. Vrijdagavond was 't nog erger. Teen was tusschen Rusthoek en den boom, die midden voor de Korte Kleverlaan staat, een hek ge plaatst, dat geheel niet verlicht weid. Er mag daar wei eens iets aan ge daan worden. Voor fietsrijders is die toestand zeer gevaarlijk. TECHNISCH BUREAU SPOEL- STRA—BIK. Hel Technisch Electro Bureau S poelstra-Bik, Spaarn wouderstraat, verspreidt onder baar klanten als reclamemiddel een aardige reclame voor de Just-Wolfram-lamp. DIACONESSENHUIS. Op 6 Alaurt zal, naar het Haarl. Predikbeurten blad mededeelt, Dr. J. II. Gunning J.Hz. op plechtige wijze ingeleid worden tot zijn nieuwen werkkring als directeur van hel Dia- coitiessenhuis. Deze plechtigheid zal plaats hebben in de Groote kerk em als sprekers zul len daarbij optreden Dr. M. F. van Leanep voorzitter van het bestuur en de nieuwbenoemde directeur. CIIR. SCHOOL VOOR DEN WER KENDEN STAND. Mej. J. A. van der Most van Spijk is op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Clir. School voor den Werkenden Stand, hoofd de heer Loran. N EDE RL. BIJBELGENOOTSCHAP. Aan het verslag der afd. Haarlem van het Ned. Bijbelgenootschap over 1912, dat wij in hei Ilaarl. Predik- beurteriiblad vinden, owtleenen we dat de afdeeling aan het eind van 't jaar telde 59 leden en 19 begunsti gers. Het bestuur is samengesteld uit de heeren Ds. K. de Lanoy, eerelid; ds. P. E. Barbas, voorzitter; Andries J. Winkler, secretaris; II. J. van Mierop, penningmeester; Jhr. dr. M. F. van. Lennep, bibliothecaris; Ds. II. W. Creutzberg; Jhr. mr. A. F. de Savor- nin Lohman Jr., I. va/n Marie; S. R. A. van der Meulen, Joan Rabusen en Jhr. II. H. Roell. Er werden in 1912 1141 Bijbels en Nieuwe Testamenten verspreid. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen aan den politiepost le Blceemendaa!, een huissleutel en een knipmesbij me vrouw Van Ëldiok Tiiieme, Kleverlaan 1 te Bioemeudaal, een knipmes bij W. Fontei]ue, Boschlaan 29, te Blce- mendaaleen iiondenriem bij E. G. Kapteijen, Dompvloedslaan 39, te Qverveen, een koperen au tod-op; bij VV. J. Jansen, Bloemendaalsciioweg 185, te O verveen, oen dasspeld met diamantaan het Bureau van politie te Overveen, een gummiband van een kinderwagenkomen aanloo-pen bij Zuiderduin, „Duin en Kruidbeig" een hond (Spaniel). Rusthoek. Voor de 25ste matinée in dit sei zoen in „Rusthoek" is geëngageerd de bekende solo-fluitist L. Klein. SANTPOORT. Het program der S. D. A. P. Vrijdagavond hield de afdoeling Santpoort der S. D. A. P. in de zaal van den heer Enzerink de eerste der cursusvergaderingen, waarin de heer Mr. Bonger uit Am-sterdam voor be langstellenden sprak over„Het pro gram der S. D. A. P.". HEEMSTEDE. Geslaagd. Bij het gehouden examen voor fraaie handwerken te Utrecht is o. a. ge slaagd mejuffr. J. E. van Amstel, van hier. HAARLEMMERMEER. Mishandeling. Toen de 20-jarige C. B. Donderdag avond uit Oude Wetering huiswaarts keerde, werd hij onderweg onver wachts aangevallen door een tweetal personen, die hem met een boksijzer enkele bloedende wonden aan zijn hoofd toebrachten en terwijl hij op dén grond lag, «enige trappen op zijn li chaam gaven, hetgeen hem nog veel pijn veroorzaakt. Toen er andoren kwamen aanloopen, namen de aanval lers de vlucht. B. uieeut ze wel weer te kunnen herkennen, en vermoedt, dat. minnenijd in het snel is. De politie is er reeds mede in kennis sesteld en stelt een nauwkeurig onderzoek in. Partijdag. In de groote zaal van Hotel de Beurs te Hoofddorp werd Vrijdagmiddag de partijdag van de anti-rev. partij ln liet district Haarlemmermeer gehouden. De zaal was geheel gevuld, zoodat er naar schatting ongeveer 700 personen aanwezig waren. Het. eerst werd het woord gevoerd door Ds. Hogerzeil, uit Vlissingen, die een rede hield overliet onderwerp „Stnatspensionneerlng of verplichte verzekering". Daarna sprak Prof. II. II, Kuiper, uit Amsterdam over „Christendom en Staatkunde". De slotrede werd gehouden door Prof. Diepenhorst, van Amsterdam, die het werken van de tegenw oordige regeerlng besprak, en die hetgeen door baar gewrocht was in deze re- geeringsperiode, de revue deed passee- m. De redevoeringen werden met ap plaus ontvangen. Telegrammen van hulde en aanhankelijkheid werden verzonden aan II. M. de Koningin en aan de Regeering, waarvan telegram men van dankzegging werden terug ontvangen. SLOTEN. Benoemd. Tot ambtenaar ter gemeente-secre tarie is benoemd de heer H. Kühnen, nu als zoodanig werkzaam to Buik sloot. Als bestuurslid (poldermeester) van den Osdorperbovenpolder is gekozen de heer F. J. II Schneiders, alhier. ZAND VOORT. Het Witte Kruis. In een Vrijdagavond gehouden al gemeene vergadering van de af due ling Zandvoort van de Nederlandse-Me Vereeniging „Het Witte Kruis" werd door den voorzitter medegedeeld, dat het jaarverslag van den secretaris, wegens ziekte ran dezen bestuurder, moest worden aangehouden tot eene volgende vertnulerinsr. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten had den bedragen f 939.53 en de uitgaven 748.22 1/2. Door de Commissie van het zieken huis werd medegedeeld, dat zij een batig saldo van f 303.37 in kas had. De magazijnmeester bracht ter ken nis van de vergadering, dat 67 malen gc-bruik was gemaakt van het verple- gingsmateriaal. Als bestuursleden werden herkozen de heeren II. Schuurman (secretaris) en J. v. d. Bos (magazijnmeester). De ze laatste hield de aanneming zijner benoeming in beraad. Aanbesteding. Naar aanleiding van eene gehouden onderhandsche aanbesteding is dooi den architect D. van Zetten, te Haar lem, het verbouwen van perceel Kerk straat No. 14 te Zandvoort opgedra gen aan den aannemer F. Zwaan, te Zandvoort. Openbare vergadering. Hedenavond zal in do concertzaal van Café Zoraerlust eene openbare vergadering ivordeu gohouden door iuo vrijzinnige kiesvereeniging „Zand voort". Ais spreker zal optreden de lieer Jan IliriditLk Jr., secretaris van den Bond van Vrijzinnige Propagau- da-Vereenigingen, met het onderwerp. „De taak der jong-vrijzirmigen". Binnenland EEN MATROOS GERED. In zake het redden van een ma troos verneemt men nog het eigen de: Op de oefeningsreis van de Heems- kerek van Napeis naar Ville Fran- che, stoómemle tijdens een geiechis- exercitio in den voormiddag van den Ilea dezer, klonk de kreet: man over boord. Zoo spoedig mogelijk werden de noocligo maatregelen getroffen, doch de da-enkeling was inmiddels 'e ver van liet schip verwijderd en kou op geen vamen na de reddingsboei be reiken. Zonder zich lang te bezinnen sprong de luit. ter zee 2e klasse 1). Vreede geheel gekleed (n.b. met- pale tot aan) in zee, bereikte de boei en zwom er mee naar den drenkeling. Beiden werden na ei.-keie minuien door de vlug te water gelaten red dingssloep opgepikt en verveigens bin nen boord gehaald. De geredde is de matroos 2e kl. Fr. die op het sein van alarm uit de in de takels hangende stoornsloep sprin gende, miste en te water viel, doch gelukkig vrij van de schroef is geble ven. ZENDING MONTENEGRO. Op telcgraphisch verzoek van de regeering te Cettinje aan het Comité Ambulance Montenegro om twee art sen, vertrekken heden uit Amsterdam de heeren J. W. Oosterhuis, arts, chi rurgisch assistent van prof. dr. Koch te Groningen, en dr. Ignaz Oljenlck, cliirurgisch-assistent van prof. dr. Lanz, te Amsterdam, naar Montene gro. DE ACTIE IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. 't „Hbld." schrijft nog Met liet oog op de aanstaande uit sluiting in dr. sigarenindustvie, waar bij ongeveer 4000 sigarenmakers zul len ziju betrokken, vervoegden wij ons bij het hoofdbestuur van den Tut Si garenmakers- en Tabaksbewerkers- bond. Het bleek, dat het schrijven van het Verbond van vereenigingen van sigarenfabrikanten, tot welks verzen ding Maandop te Utrecht werd be sloten, nog niet was ontvangen. Op onze vraag of de uitsluiting van langen duur zou kunnen worden, kre gen we, hetgeen wel te verwachten was, een ontwijkend antwoord. „Wat ons betreft kan de uitsluiting eenige maanden duren. Van patroons- zijde is wel uitgerekend, dat wij het niet langer dan drie weken zouden kunnen volhouden eu mogelijk is men in die veronderstelling ook wel de uitsluiting begonnen maar dan vergist men zich." „Weet men hoe groot de strijdkas is?" „Ja, daar maken we geen geheim van. Op ons congres wordt dat altijd medegedeeld en dengenen die er naar vragen, willen we gaarne een jaar verslag geven, waarin stout vermeld, dat we f 45.000 in kas hebben. Maar de Katholieke organisatie heeft ook een flinke kas en er zullen heel wat vrijwillige bijdragen vloeien. De si garenmakers zelf zijn door de uit- t sluiting geestdriftig geworden voor j hun organisatie. Geen drie weken, maar drie maanden kunnen we het uithouden, zooals de zaken jiu slaan. En dan kunnen we nog wel verder zien." „Zou het in den handel merkbaar worden, dat de productie vermin dert?" „Ja, dat zal al heel spoedig. De si garenmakers produceeren gemiddeld 2900 tot 2500 sigaren per week. Ge durende de uitsluiting zal dus da voortbrenging met ongeveer 8 milll- oen sigaren per week verminderen." „Was uwe bedoeling om het land voor het doorvoeren der nieuwe rege- lii:g_ partieel te bewerken „Neen, integendeel, wij wilden juist een regeling voor het gelieele land. Maar het Verbond heeft toen de fout gemaakt de regeling aan de verschil lende vereenigingen waaruit het be staat zelfstandig over te laten. Toen daarvan do stakingen in Rotterdam, Dordrecht en Goriiichom liet gevolg waren, ging men weer de rnachts- cjuaeslie stellen. En -daarvan was de aigemeone uitsluiting hel gevolg, be halve te Amsterdam. De fabrikanten daar weten zeer goed, dat het niet in hun belang is aan deze uitsluiting deel te nemen. Wij deden hun de toe zegging ook in de provincie een nieu we loonregeling door Lu voeren en we zullen niet rusten vóór dal doel be reikt is," DE TROEBELEN IN MEXICO. Men seint uit Mexico (stad) aan ct N. R. CL, dat de Nedorlandsche kolo nie aldaar ongedeerd is. ARMS KLEINE. Te Axel is een wieg, waarin eert kindje van een paar maanden lag, in brand geraakt, doordien zij te dicht bij de brandende kachel stond. Teen de moeder in de kamer kwam. stend de wieg in volle vlam. Tiet kind v as deerlijk gebrand aan het gezicht, - de borst en de beide armpjes. Zijn tco stand is hopeloos. OVERREDEN. Gisteravond is in de Elandstraat te 's-Gravenliago oen ongeveer 7-jarig knaapje door de electrischc tram overreden en onmiddellijk gedood. De jongen was op het voorbalcon van den aanhangwagen gesprongen en bij net afspringen onder de vvieieo geraakt. ROODVONK-EPIDEMIE TD AMSTERDAM GEM EKEN De Burgemeester van Amsterdam brengt ter kernis, dat, blijkens een schrijven van de Volksgezondheid voor Noord-Holland en Utrecht, d.d. 12 fe bruari 1913, de besmettelijke ziekte roodvonk niet meer in epidemische ver breiding in de gêmeenie voorkomt. K A M ER VERKIEZ1N GEN. In de ledenvergadering van de af- deeling Zutphen van den Bond van Vrije Liberalen is, aldus meldt de Zutph. Ct.overeenkomstig de !>egïn- selen van het. concentratie-program met algemeene stemmen besloten de candidafuur der aftredende leden voor de Tweede Kamer te steunen. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd caudidaats-c-xa- nien rechten, de heer A. van der Goes, cum laude. Utrecht. Geslaagd kerkelijk voorbe reidend examen de heeren C. Otten en F. Anker doet. ex. rechtsw. de hee ren F. J. Frowein, II. de Vries. Bevorderd tot semi-arts mej. D. C. Steinbuch. Groningen. De promotie van den heer Bruginans tot doctor in de wijs begeerte geschiedde cum laude. Voor het voorbereidend geneeskun dig examen slaagde de heer H. Doorn- veld. Sport en Wedstrijden VOETBAL. U. V. V. De „N. R. Ct." meldt, dat U. V. V. het volgend seizoen een nieuw terrein zal hebben, dat ais le klasse speelveld wordt ingericht. Het ligt aan de Lage Weide. HOCKEY. HET PROGRAMMA. Eerste klasse Haarlem Haarlem—De Musschen. Den Haag: Togo—II. II. V. Reserve eerste klasse Den llaag: H. II. V. II—Togo II. Twee'e klasse BussumGooische II. C.—II. D. M, Rotterdam Victoria—Boarn. Dordrecht Dordrerhr—Delft, Oostelijke competitie Nijmegen NijmegenVelp. VLIEGEN. FOKKER. De „TJigh'sche Rundschau" deelt mede, dat de Nederlandsclie vlieger Fokker thans proeven nee int met wa ter-vliegtuigen. Op de Dahrne bij Ber lijn. in de huurt van Grunau. heeft deze Hollander een werf opgericht, waar hij thans twee verschillende ty pen van watervliegtuigen b»invt, een van "b paardekrachten en een van 100

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1