NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 3Ce Jaargang No. 91C5 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. cinsdag 25 februari is<& a Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandseh Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warniocsstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon inierc. G229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loureus Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1— elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AüENDA WOENSDAG 26 FEBRUART. Gemeen («raadsvergadering, 1 1/2 aur. Schouwburg. De barbier van Se- villa. De Kroon: Ass. Francaise: Cause rie par Mons. J. H. Sauveur. Si>c. Vereen'ging: Concert Everliard Beverwijk, 8 uur. BrongetrouwBioscoopvoorstelling. Soc. Vereeniging; De Passiespe'en. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Apo.lo-Theater: Voorstellingen. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel lingen. Heemstede. Geb. v. Chr. Belangen. MoeJercursus, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Past op de zakkenrollers!" in de ru brie!: Cru Ons Heen. Be Twaede-Kaiiiemrklezlng. Wij vernemen, dat een groep vrije kiezers een candidatunr voor de Twee de Kamer voor het district Haarlem hebben aangeboden aan den heer W. A. J. van de Kamp. Deze groep heeft den lieer Van de Kamp ook gecandidadeerd bij de ver- kif 'ii'gcn van 1005. De lieer Van do Kamp beefl nog geen beslissing over de aanvaarding der candidatunr genomen. ONTEIGENING S-KWE'STIE, Aari B. en W. is door den heer P. Hoogoveen het volgend adres gezon den: U t de dagbladen ia ter kennis 'van ondereeleekende gekomen, dat door U Colleee aan den Raad uwer Ge meente vvordt'veorgesteld om te beslui ten tot onteisenïng van bet onder'ïetee- k""de in eieendom t ©©behoove rule ner- C©°1 aan de .lordensstrant, boek Her- zocstraat le Haarlem sectie T no. .085 voer zoover beroodigd voor doortrek- Ijir."- -v-on lostjitn-enoemde straat. Waar een onteigeningsprocedure voor beide partijen vele kosten mede brengt, ineent ©i dergeteekende goed te doen zoowel in zijn eigen belang als in dat van uwe Gemeente, uw College er op te wijzer., dat nooit van de zijde der Gemeente hem een bod voor zijn perceel is gedaan, r.och ernstige jnder- handclmgeii zijn gevoerd en onderge- teekende nog steeds bereid is over een onoerhandschen verken te onderhar- delen. Ordergeteekerdc bad, waar iict moeilijk is. de waarde van het perceel vast te stellen, als erondslag genomen den door hem in 1819 h?4".a!dcn konp- priis. vermeerderd met de kosten, door hem aan het perceel naar aanleiding van de voorschriften der Woningwet besteed: doch hij meent thans een be teren e-roiidslag aan de band le kun nen doen. Xinnr uwe Gemeente is nog onlangs eer perceel van Gebrs. Joustra in de Koksteeg no. 18. kad. sectie D. >io. lS(i3 groot 32 centiaren gekocht voor do som van f 2300.Vaar dit perceel evenzeer als dat van ondergeteekende voor amotie bestemd is en bet perceel van ordetseteel-.ende or waardev dier plaats gelegen is, meent ondergetee kende ,dat bij vaststelling van den eventueelen koopprijs van ondergetee- kende's perceel een vergelijking met den genoemden prijs kar gemaakt worden naar verhouding van de op pervlakte van beid- perceelen, hetgeen tot resultaat zou hebben., dat de waar de van oo tl erge teelten de's perceel on geveer 1 5000.- zou zijn. Hij meent dus te kinnen zeggen, dat een koopprijs van 5000.— niet on billijk te noemen is als in overeen stemming met den door uwe Gemeente nog onlangs betaalden koopprijs en meent derhalve goed te doen uw Col lege mede te doelen, dat bij bereid is alsnog die zaak bij minnelijke schik king te regelen. ORGELBESPELING in de Groole- of Sint-Bavokerk alhier, op Donderdag 27 Febr. 19I3, des na middags van 23 uur, door den heer Louis Robert. Programma: 1. Toccata, Adagio et Fuge, C gr. t., J. S. Bach. 2. Fanta sia-Sonate. J. Rheinberger, Grave, Allegro, Adagio, Espressivo Finale. 3. Sarabanda, A. C. Willeumiër; 4. Suite, Felix Borowski. a. Prelude, b. Toccata, c. Meditation Elégie, d. March© Solennelle. Joseph Rico. Onze medewerker Fidclio schrijft ons „Vragers hebben de halve wereld, de andere helft wordt voor de volgen de vragers bewaard. Zaterdag heb ik gevraagd naar den oorsprong van den naam van het da- nics-mandolinegezelschap Joseph Rico en reeds Maandagavond vond ik liet antwoord, alkomstig van twee eerste maiidolinisten der vereeniging. Joseph Rico is namelijk een zeer bekwaam componist van mandoline- muziek. Vriendelijk dank aan de welwillen de inzendsters. Als de dames mij eens wat willen vragen, ben jk wederkeerig gaarne tot baar dienst, namelijk als ik het weet wat twijfelachtig is." Benoemd. Tot concierge aan de nieuwe school aan de Parklaan is benoemd de heer J. Aio ijis, Papentorenvest, thans le stoker aan het gemeente-abattoir. „VOOR VADERLAND EN KONING1'. Onder voorzitterschap van haten majoor commandant J. J. Zeewoldt. heeft bovengenoemde vereeniging in de bovenzaal der Korenbeurs hare jaarvergadering gehouden. Na voorlezing van het jaarverslag, dat onveranderd werd goedgekeurd, en na aceoord bevinding van het finan- ticel beheer van den penningmeester, ging men ovev tot het verkiezen van een bestuurslid, ter vervanging van den heor Job. Aartsen, die voor deze functie had bedankt. Als candidaat wns gesteld de heer D. N. TI. Twister- ling. Voor tot stemming over te gaan, herdacht de voorzitter met veel v. aar- deering de verdiensten van den lieer Aartseu voor de vereeniging. Door applaus betuigde hiermede de vergadering hare instemming. Bij stemming werd hierop de heer Twisterling tot secretaris gekozen. Duar door deze verkiezing nog een va cature was ortstaan voor nennina- meester, wer I hierin voorzien door verkiezing van den heer J. Viet3. Voor twee vacatures in het Bestuur der scliietafdceling werden gekozen de hceren A. W. F. Wijdoogen en B. A. van Ruijven. In de weerbaarhïids- afdeeling werd wegens periodieke af treding van den heer F. C. Besse, die niet meer in aanmerking wenschte te komen gekozen de heer J. C. van Hol ten. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. DE HAARLEMSCHE HYPOTHEEK BANK. In de op gisteren gehouden Algemce- ne Vergadering van aandeelhouders in de Naamlooze Vennootschap ,,De Haarlemsche Hypotheekbank", geves tigd te Haarlem is de balans en winst en verliesrekening goedgekeurd cn het dividend vastgesteld op 17 pCl. De aan do lieurt van aftreding zijnde commis sarissen. de hc-eren Jhr. mr. J. W. G. Boreel van llogelanden cn mr. A. A. van dor Mersch, zijn in die vergade ring als zoodanig herkozen. LEZING UITGESTELD. Wegens het overlijden van den zoon van Dr. Frederik van Eeöen is de le zing over „Poezie en Wetenschap" uitgesteld. Belastingkohieren. De Burgv mees tor van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de in gezetenen dezer gemeente, dat de op den 19en Februari j.l. executoir ver klaarde kohieren nos. 11 en 13 op de bedrijfsbelasting dezer gemeente, dienst 19121913, op heden aan den ontvunger der directe belastingen zijn ter hand gesteld. SIPKES' VRUCHTENKWEEKERIJ. De Staatscourant bevat de Statuten der Naaml. Vennootschap Sipkes' Vruchtenkweekerij alhier, opgericht door F. Sipkes, fabrikant, C. Kersten, fabrikant, heiden te Haarlem, en J. II. Kersten, particulier te Heemstede. liet doel der vennootschap is het kvveeken van vruchten en andere ge wassen, het venkoopen en verhande len daarvan en het verrichten van alle handelingen, die daarmede in verband staan. Het kapitaal dor vennotschap be draagt f 25.000, verdeeld in aandee- len van f 500. Van de aandeelen zijn er 24 ge plaatst en daarin is deelgenomen door den heer F. Sipkes voor 6 aan deelen, den heer C. Kersten voor 6 aandeelen, en den heer J. H. Kei-sten voor 12 aandeelen. Deze aandee'en moeten worden volgestort in de kas der vennootschap tegen uitreiking van de bewijzen van aandeel. De overige aandeelen moeten ge plaatst zijn uiterlijk binnen 10 jaren. Xe EEUWSCIIE KRUISAFNEMING. Men meldt ons: Het Museum v. MiddeleeuwscOie kunst alhier, onder beheer van Gus- taaf van Kaloken, heeft uit Rome eene levensgroote beeldengroep mo gen invoeren. De religieus© bezieling en monu mentale behandeling, strekken onze hedendaagsche kerkelijke kunst, tot groot nut. DIENSTREGELING SPOORWEG. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat ter Se cretarie der gemeente (7de af lceling) ter inzage zijn nedergelegd de ont werpen van de zomerdienstregelingen 1913 van de treinen der Hollandsche IJzeren Spoorweg Mnatschappij en der Noord-Bra ba n tsch Duitsche Spoor weg-Maatschappij. en dat eventueel© opmerkingen dienaangaande vóór of op 1 Maart 1913 rechtstreeks aan hel Departement van Waterstaat zijn in te zenden. Door de Arrond. Rechtbank alliicr is bij vonnis van 25 Februari 1913 op geheven het faillissement van J. II. Vervat, kantoorbediende te Hillegom Dit faillissement was uitgesproken 4 Februari 1913. Door de Arrond. Rechtbank alhier is bij vonnis, dd. 25 Februari 1913, in staat van faillissement verklaard: H. M. W. Peters, kantoorbediende, wonende te Zaandam. Rechter-com- missaris: Mr. J. D. Pasteur. SPOEL'S VOCAAL ENSEMBLE. Dit bekende Ilaagsche a Capella- koor geeft do volgende week hier ter stede een Brahms-avond. VAN DEN WAGEN GEVALLEN. De koetsier P. v. d. K., dio op een wagen twee dynamo's vervoerde, viel gisteren, bij 't opstappen van den wa gon en geraakte er onder. Een der voeten word daarb'i evkwetst. Van der K. is naar liet St. Elizabeth's gasthuis overgebracht. STEUN AAN MILICIENS. De afd. Haarlem van de Nationale vereeniging tot steun aan miliciens vergaderde Maandag. Tiet jaarverslag van den secretaris overste T. L. van Wagtendonk weid goedgekeurd. In 1912 hebben 15 mi liciens steun gevraagd, 3 werden aan werk geholpen. Financieel© steun werd niet verleend. Hel verslag van den penningmees ter wees een voordeelig 6aldo van f 89.95 aan. De heeren A. v. Rossum en G. B. Crommelin werden als bestuursleden herkozen. TERAARDEBESTELLING ERNEST 11. E. OUDSCHANS. Hedenmiddag om 12 uur, werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer Ernest H. E. Oudschans, in leven landarts alhier, tcraardebesteld op het kerkhof nan den Schotervveg. Aan de groeve waren vertegenwoor digd de Commissie tot wering van Schoolverzuim en het bestuur der So ciëteit Vereeniging, waarvan de eerste een krans had gezonden. De heer G. J. Veldheer, sprak een woord van afscheid, waarbij bij aan de deugden van den overledene her innerde. Een broer van den gestorvene dank te voor de bewezen eer. G e v. Voorwerpen. Terug te bekomen bij Bureau van Politie ie I.fmuiden, een hond (cocker spaniel). Mej. A. Blok van Laar, Jordensstraat 47, een bro che. D. W. Hovenier, Goetzeestraat 2, Schoten, een portemonnaie met in houd. Frank, Wagenweg 257, Heem stede. een herdershond. G. Govers, v. Marumstraat 37, een damesbont. J. de Brie, Zoetestraat 2i, een broche. J. B. A. M. Kok, Oranjestraat 190, een stuk dekslaal. W. Droog, Klein Heiligland 62, een mand met bloemen. S. Stol wijk, Gierstraat 77, een handschoen. G. Bakker. Korte Heerenstraat 12, een horloge. Bureau van Politie, een huis sleutel. A. Cortie, Gasthuisvest 15, een open brief met drie prenthriefkaar ten, met bestemming voor Amerika. C. Snellings, Kaïriperstraat 43 rood, een zweep J. II. Teunisse, Gierstraat 48, een glacé heerenhandschoen. P. F. Heeremans, Wouwermanstraat 52, een straatbezem met stok. P. Rozenhart, Van Marumstraat 54, een passerdoos. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Wij ontvangen de medcdeelïng, dat door bijzondere omstandigheden de raadsvergadering welke was be paald op Donderdag 27 Februari 1913 is verdaagd lot Donderdag 6 Maart a.s., des voormiddags te 11 uur precies Binnenland DE UITSLUITING IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. Namens de gecombineerd© bestu ren der werkliedenorganisaties is. naar liet Volk meldt, door het Ver bond van \ereenigiugen voor Siga renfabrïkanten opnieuw een sclirij- ven verzonden, waarin versch.Hei de beweringen door de patroons in hun laatste schrijven geuit, weer sproken worden. De brief eindigt: „Ten slotte moeten wij betreuren, dat eene conferentie, die tot oplos sing van het geschil zou kunnen lei den, door u onmogelijk gemaakt wordt, blijkens uwe verklaring: „On der de gegeven omstandigheden kun nen wij u het houden van een confe rentie niet voorstellen." Of moeten wij dit zoo opvat:en, dat als door ons eene conferentie wordt aangevraagd, deze ook zal worden toegestaan?' TYPOGRAFEN-ACTIE TE UTRECHT. Het Hbld. verneemt nader, dat, be halve door de firma's J. van Boekho ven ea Neerlandia, ook door de vol gende firma's aan het personeel is kennis gegeven, dat bij het voeren van eenige actie door de organisa ties, een algeLeele uitsluiting zal plaats hebben van de leden dier or ganisaties: W. A. Abels, P. den Boer, L. E. Bosch en Zcon, J. van Druton, F. W. Hajer, Kemink en Zoon, Joh. d® Liefde, L. Masselink, Snoek's Stoomdrukkerij, P. Vijlbrief, Druk kerij voorheen Went zei en Co. VOLKSBOND. Door wijlen Mr. W. A. Roest, op 11 Jan. jl. te Meekden overleden, is aan de af deeling otterdam van den Volks bond tegen drankmisbruik gelegateerd een som van f 10.000. HET PALEIS OP DEN DAM TE AMSTERDAM. De Staatscourant bevat de namen eener commissie tot onderzoek en voorlichting betrefier.de den staat van het uitwendige van het Konink lijk Paleis. In die commissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter professor Jhr. dr. J. Six, voorzitter der commissie van toezicht op het Rijksmuseum te Am sterdam; tot leden: jhr. mr. V. E. L. de Stuers, lid der Tweede Kamer te Den Haag. de professoren Her.ri Evers. J. A. van der Kloes en A. W. M. Odé, van de Technische Ilooge- school t© Delft. ZAKKENROLLERIJ. Gistermiddag is in een café op het Damrak te Amsterdam een buitenman een portefeuille cr.irold, inhoudende een bedrag van 300. De dief heeft ge bruik gemaakt var de drukte, die ge woonlijk des Marndags in dit café heerscht. De diefstal is op wel heel brutale wiize gepleegd. De buitenman had zijn portefeuille iu den binnenzak van zijn vest gestoken; het bleek, dal de voering van het vest was Dunge sneden en dit men zich op die wijze de portefeuille had toegeëigend. DE BAKKEPSYv ET-AALBERSE. Door liet Kamerlid mr. v. d. Velde is naar het „Hsgez." meldt, in een verga dering te Delft meegedeeld, dat het verslag over de Bakkerswet-Aalberse c.s. deze week verschijnt, maar dat iiet ongunstig zal zijn. KAMERVERKIEZINGEN. Dr. De Visser wordt aldus schrijft het Centrum ook als can didaat voor Gouda genoemd onder mogelijke overeenstemming met een anti-revolutiomiairen candidaat voor Bodegraven. I-Iet Volk meldt, dat de S. D. A. P., afdeeling 's-Hertogenbosch, den heer J. Westerhof candidaat gesteld heeft. EEN WONDER VARKEN. Men meldt ons uil Hoorn Onder het toom biggen, waarvan de heer A. Mantel, te Wijdenes (Noord- Holland) Maandag de gelukkige eige naar werd, is er één met 2 koppen, 4 ooren en 7 pooten. TREURIG ONGELUK. Te Weiteren in Oost Vlaanderen is in een fabriek het 16.000 KG. zwaar vliegwiel der machine gebroken. De stukken werden met ontzettende kracht weggeslingerd. Drie machinis ten zijn levensgevaarlijk gewond en het machinegebouw is geheel vernield zoodat de fabriek stop gezet moest worden. Driehonderd werklieden zullen daardoor enkele weken werke loos zijn, zoo meldt de N. R. CL VERDRONKEN. Zondagmiddag is, volgens de Zw. Ct., de 26-jarig© kleermaker G. J. R-, (die aan toevallen leed), uit Netter, te Wierden door her Ijs gezakt. Voorbijgangers haalden kern op den wal. Hij is echter kort daarop gestorven. In een onbewaakt ooeenblik is aldus meldt de Alkra. Cl. hel 3-ja- rige dochtertje van schipper C. Hei- nis, die met zijn schip aan do N-or derkadé te Alkmaar lag, ka het wa ter gevallen en verdronken. BRANDEN. Te Echt is, naar de Tijd ïiielul. Zondagavond de kapitale boerderij van Munniiks door onbekende oor zaak afgebrand, 9 runderen, 1 paard en de geheels inboedel gingen in de vlammen op. INVOER A11 GEN TIJ N SC H VLEESCII De Vereeniging van directeuren van gemeentelijke slachthuizen in Nederland heeft in hare te Utrecht gehouden vergadering de volgende conclusie ruet algemeen© stemmen aangenomen: gelet op den omvang dien de in voer van Argen.tijnsch vleesch in Ne derland heeft aangenomen, overwegende, dat de keuring van bedoeld vleesch op de plaats van herkomst, mede blijkens de hier te lande opgedane ervaring, geen vol doende waarborgen biedt omtrent de deugdelijkheid van dit vleesch; van oordeel zijnde, dat de aanwe zigheid dei- organen bij den invoer van het vleesch, mei het oog op eene keuring hier te lande, een gebieden de eisoh der hygiëne is; spreekt op grond \an bovenvermelde hygiënisch© overwegingen, als haar gevoelen uit, dat de invoer van Ar- geutijnsch vleesch, andere dan Dij geheele dieren (resp. halve dieren of viererideelen, met de organen daar aan op de natuurlijke wijze verbon den, in alle gemeenieu dient te wor den verboden. OPVOEDINGSGESTICHT. Tot directeur van het Opvoedings gesticht Valken heide te M aarsbergen is in de plaats van ds. v. Lelyveld be noemd ds. H. R. Meeuwen berg, Nod. Herv. pretl. te UithuizermeedeD, zoo meldt de N. R. Ct. HET ROODE KRUIS. Aan een brief uit Salouiki van dr. Bitrens de Haan aan liet hooldcomité j vai. het Nederlaudsche Roode Kruis is het volgende ontleend De troepen die rondom Bizani en de andere stellingen gelegen zijn, kun nen zich zeer onvoldoende beschut ten tegen de koude, daar tenten, be halve de kleine ..lentes abri" ontbre ken en bij gebrek aan beweging ls de kans van bevriezing groot, vooral nu er veel sneeuw in ue bergen is ge vallen bij vele soldaten eti officie- re:: is dientengevolge gangreen op getreden. wat tot blijvende vermin king der voeten leidtin de vorige week waren er honderden dezer slachtoffers en ook wij kregen een aantal dezer stakkers in ons hospl taalonlangs reizende naar Patras bleek mij het meerendeel der geëva cueerde soldaten uit die lijders te be etnam De toeloop van officieren bleefwij verplegen er thans een tfentai. Den Sisten Januari ontving ik een uitvoerig telegram van dr. Offerhaus, waarin hij meldde dut onze ambulan ce te Salouiki werd opgebroken en net voornemen bestond om al hel perso neel en materieel naar het vaderland terug te zenden. Ik deelde deze berichten terstond mede aan den geneeskundigen dienst te Prevesa die mij verklaarde met groot leedwezen onze ambulance uit Griekenland ta zien vertrekken, ln Epirus schoten nog vele handen tc kort, het aanwezige en bereikbare ma teriaal was te klein voor de behoeften van het lcgor; eene voortzetting van onzen arbeid te Prevesa op ruimere schaal zoude zeer gewaardeerd wor den. Na overleg met prof. Phocas. die als inspecteur van den geneeskundi gen dienst is aangesteld, verkreeg iic vergunning mij naar het hoofdkwar tier te Philippias te begeven. Ook hier was de uitkomst der onderhan delingen dezelfde. Een groot aantal zieken en gewonden moet wegens ge brek aan vervoermiddelen en ambu lances onvoldoende verpleegd blijven, zoodat Z. K. H. de Diadocbus bevel heeft gegeven uit Saloniki en elders te zenden wat niet direct onmisbaar is; onomwonden werd de uitdrukke lijke wensch geuit, dat onze uitne mende en ruime installatie naar Epi rus werd overgebracht. Tk heb dit aanzoek aanvaard, op voorwaarde, dat mij tenten werden verschaft, daar meer huisjes in Pre vesa ontbreken om daarvan een be hoorlijk hospitaal te maken. Den volgenden dag vertrok ik met den secretaris en den tolk via Patras naar Athene, ontving hetzelfde ant woord van den Inspecteur van den Geneeskundigen Dienst, den heer Ar- naud, die mij 7 groote hospitaaltenten en eenige andere, door mij aange vraagde benoodigdheden beloofde. In Athene heb ik mij toen van de ontbrekende hulpmiddelen voorzien, den voorraad levensmiddelen aange vuld, onze consul te Piraeus, de heer Origoni, zal al dit aangeschafte mate rieel opslaan, totdat ik dit op de te rugreis kom afhalen inmiddels ver zoent ik telegrafisch aan dr. Offer haus de ambulance te Salouiki op te pakken. Tal van oud-patiënten, in Athene ontmoet, gaven de ondubbeizinnlgste blijken, dat de diensten onzer ambu lance niet vergeten waren. Zaterdag 8 Februari te Saloniki aangekomen, bleek, dat dr. Offerhaus met bekwamen spoed had voldaan aan mijn verzoek, en dat nagenoeg al les reeds was ingepakt. Prins Nicolas, bevelhebber van hei leger in Macedonië, gaf op mijn ver zoek order nog een drietal hospitaal tenten ter onzer beschikking, te stel len, benevens een stoomschip om al les te vervoeren. Zaterdag gaf de wnd. consul, de beer Cuypers, eeu afscheidsontvangst aan de leden der ambulance, die hij in een keurige rede toesprak, welke door in ij werd beantwoord niet woor den van groote erkentelijkheid voor de belangrijke diensten en lallooze vriendscnapsblijken door Z.Ed. uij voortduring aan. ons allen bewezen. Zoo stonden wij Maandag 10 Fe bruari gepakt en gezakt, uoen hel be loofde transportschip liet op zich wachten. Het.s.s. „Naphlion", ons te- legraphisch toegezegd, strandde op weg hierheen, wesualve ue minister van marine het s.s. „Angeliki" in ue plaats stelde, Telkens bleek cr een kink in den kabel gekomen sinus 4 dagen woedt een hevige storm op de kust, waardoor een 5 tal schepen da gen lang zijn opgehouden en ook de postverbinding is verstoord. Alle leden der ambulance maken het wel, voorloopig is onze ambulan ce nog voldoende van alles voorzien Het comité „Ambulance Montene gro' onlviug van dr. Koppeschaar een schrijven, gedateerd 18 Februari, waarin bij o.a. het volgende mede deelt: „De Hullandschc collega's zul len heden aankomen en zijn ontzag lijk welkom, vertrekken dan morgeu naar Podgoritza, waar 2UU0 gewonden zonder hulp liggen. Ue toestand hier is verschrikkelijk. Heel Ceitiuje is één hespitaal. Wij koken voor 600 man. De slag zelf was ontzettend. Het was een hel van vuur en mcnschelijke el lende. Alle snelverbanden zijn opge bruikt. Wij hebben in geen naciiteD geslapen." Sport en Wedstrijden Voetbal. EEN ANTI-WEUBEWEGING IN ENGELAND. De Engelsche voetbalbond heeft cell krachtige motie aangenomen tegen liet gedobbel inct voetbalcoupons. Alle voetbalbonden en ook de pers zijn uit genoodigd ont samen te werken tegen bet dobbelen, dat eeu ernstig nadeel voor de voetbalsport wordt coacht. (N. R. Ct.) VOETBAL IN ENGELAND. Voor de le divisie speelden Sheffield WednesdayBol ten Wanderers. Het resultaat was een gelijk spel. (2—2). W atersport. ROEI- EN ZEJLVEU. „UE HOOP". Op de hedenavond in liet Uubgo- bouw te Amsterdam te lioudeu junr- iijksche algenieenc vergadering dezer vereeniging, zal o.a. Jiet door liet be stuur ingediende voorstel tot het bou wen van een r.ieuw clubgebouw in be handeling komen. liet ligt in do bedoeling om de voor den bouw benoodigde som te verkrij gen door eeu leening van 140.WJU, w aaruit reeds blijkt, dat een grootsch plan aan de vergadering zal worden voorgesteld. Schieten. HAARLEMSCHE SCHlETBOND. De schietvereeniging „Claudius Ci- vilis" heeft ook hare 4e ronde in den vvinter-kampioen-vv edstnj. 1 afo un-.ho-

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1