scorrs DIGI S Schoenen en Laarzen, Emulsion Chronische Hoest Volgorde m Vo koip: Vrijwillige terkoopino dshaerl. Hyp.Mank P. L. WALBRECHT, Bearwerker, Damstraat HL Hu niet, dan niet, NOOIT niet THEE Dames! DE NEDERLANDSCHE CREDIETBAM, Tel- 23- Nieuwe Qraclst 11, Haarlem Tel- 23 Eenig adres Zijlstraat 87a Als gevoxg van dit systematisch ningonderzoek werd bij niet minder dan 372 woningen drinkwatervoorzie ning aangebracht, in overeenstem ming inet art. 04 der bouw- en wo- niiigverordening dezer gemeente. Deze woningen zijn bijna alle ge legen langs de Ringvaart, v spreid over de geheele gemeente. Voorts handelt het verslag nog over de volkshuisvesting van tijdelij ke arbeiders bij het landbouwbedrijf in deze gemeente, die over het alge meen nog zeer veel te wenschen over laat. doch de commissie heeft het ge noegen dat door haar bemoeiingen toch reeds enkele landbouwers zijn be gonnen, betere verblijven voor dezo menschen in te richten. De begrooting over 1013 is door de Commissie voorgesteld op f1330 in ontvangsten en uitgaven. IJMUIDEN. Aan boord. Om een kleinen twist aan boord van ien stoomtrawler „Inverno", waarbij een jeugdige kok, oud 14 jaar, woon achtig te Egmond, een© berisping kreeg, heeft hij-zich in de nabijheid van de brandende kachel trachten op te hangen. Toen de bemanning liern vond, was hij ernstig verbrand aan do beide polsen en de levensgeesten kon den slechts na de uiterste inspanning weer worden opgewekt. Het stoom schip keerde uit zee terug. De jongen leed reeds eenigen tijd aan zwaarmoe digheid en is in ernstigen toestand naar huis vervoerd. Recïteerwedstrijd. Zaterdag was de eerste avond van Jen ïcciléerwedsirijd der afdeeling IJmuiden van de isederlandsche Ver- eeiiigmg tot afschaffing van alcohol houdende dranken. De wedstrijd, waarvoor zich een groot aantal deel nemers heeft opgegeven, wordt gehou den in Hotel Cycloop en werd Zater dag door 300 personen bijgewoond. Èan aantal medailles vijf voor de afdc-eling „Ernst" en drie voor de af deeling ..Luim'' zijn beschikbaar gesteld, Ireneveas twee publieksprij zen. Zaterdag trad een twaalftal deelnemers op,negen met ernstige, drie niet komische voordrachten. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of nïc-t geplantsi, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd eenige plaatsruim te voor onderstaande regelen in uw blad. Naar aanleiding van een ingezonden stukje, voorkomende in uw blad van 22 dezer, door oen beambte der H. IJ. S. M., waarin deze beweert, dat de rnuziekvereen. „Crescendo", spoorweg- korps van Haarlem, slechts 7 leden telt, die tot de afdeeling Vervoer dor H. S. M. behooren en de rest, ongeveer 25. uit particulieren bestaat, wil ik dien inzender even mededeelen, dat hij al zeer slecht op de hoogte schijnt te zijn* van het ledental van „Cres cendo" en bovendien eene zeer eigen aardige opvatting-heeft, van wat al o-f niet tot het spoorwegpersoneel be hoort. Inzender schijnt alleen die- persoe nen uls II. S. M.-personeel te beschou wen, die bij de afdeeling Vervoer werkzaam zijn, doch die aan andere takken van dienst geplaatst zijn, be hooren volgons hem daar niet toe laat ik jiem nu even uit den droom helpen en mededeelen, dat een ieder, die in dienst der spoorwegen is, ook tot het spoorwegpersoneel behoort en hem, daar zulks noodig blijkt, nog even gespecificeerd opgeven, hoeveel H S. M.-mannen werkend lid van „Crescendo" zijn, namelijk4 com miezen, 1 opaicliter-teekenaar, 1 schrijver, 2 seinhuiswucliters, 2 voor- man-arbeiders, 2 bestellers, 1 rangeer der. 1 schaalknechi, 1 remmer, 1 trein- smid, 6 arbeiders, 11 werklieden der Centrale Werkplaats der II. S. M. en bovendien eenige particulieren. Hieruit blijkt, dat juist bet ineeren- deel der leden niet door particulie ren wordt gevormd. Mocht bedoelde beambte der H. IJ. S. M. inderdaad een degelijk peisoo.i zijn en meer van „Crescendo" willen welen, laat hij zich dan bij het bestuur melden of zich vervoegen bij den ad viseur van „Crescendo Frans Hals straat 34 rood, die steeds gaarne be reid is. alle gevraagde inlichtingen oprecht en nauwkeurig te verstrek ken. U, mijnheer de Redacteur, dank zeggende voor de opneming EEN AMBTENAAR DER H. IJ. S. M. aan het Mal. Nwsbï. schrijft-, het ongeluk een groot© visschersprauw aan te varen, waarop zich niet min der dan 21 menschen bevonden. Het was mistig weder en daardoor was het onmogelijik ook maar op kor ten afstand te zien. In weerwil van gefluit scheen men op de prauw hoo- rende doof te wezen. Door d-en schok geraakten alle 21 personen to water. In minder dan geen oogenbük werd gestopt, een sloep uitgezet en koers g--zet naar de plaats des onheils. De sloepbemanning had 'het voor recht alle te kunnen redden. De prauw die, hoewel gehavend, toch nog zeewaardig was gebleven en uit de richting dreef, werd daar- opgepikt en daarmee was het avon tuur op den vroegen morgen ten einde. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h 30 Cts. per regel. Koloniën WREEDHEID TEGENOVER KIN DEREN. In Indië komen kindermartelingen niet voor,- meent men, omdat ieder de liefde van inlanders voor kinderen kent, maar nu en dan blij&t uit kor te berichten dat men zich daarin ver gist. Inderdaad vergist men zich en zeer sterk. De straffen, die inlund- sche vaders en vooral moeders hun 'kinderen laten ondergaan zijn dik wijls zeer barbaarseh. In Sernarang bond onlangs een Jav-..u jn petro leum gedrenkte lappen om het been van een kind en stak die vervolgens dn brand, in Soerabaja bond een in- landsche moeder haar kind zoo vast aan den deurstijl, dat het stierf, een andere vrouw strafte haar dochter tje door het gloeiende ijzers tegen 't liohaampje te drukken, nog een. an dere sloeg het wonden met doornige takten en wreef de open plekken in piet lombok. Van wat hier door jonge kinderen geleden wordt komt veel iv'nder naar buiten dan in Europa; hier blijft 'bet gemeenlijk in kampong of dessa verborgen, maar een Bond tot be scherming van jonge kinderen zou hier zeer op zijn plaats zijn en veel onverdiend leed kunnen voorkomen, zegt het Scer. Nwsbl. EEN AANVARING. De Prinses Juliana, die zich den 15en Januari lusschen Probolingo en Pasaroean bevond, had naar men belemmering in de ademhaling en herhaaldelijk spuwen wijst op zwakte welke onmid- delijke aandacht ver- eischt. In dergelijke gevallen geeft SCOTTS Emulsion snelle en zekere verlichting, versterkt bovendien het gestel en het weerstandsver mogen op zoodanige wijze dat een spoedig herstel der gezond heid verzekerd wordt, met bevrijding van alle borst en keel aandoeningen (LEVERTRAAN) Doch overtuig U dat het de echte SCOTTS is met den „Visscher" op de verpakking. Geen andere is zóó zuiver, zóó smakelijk of zóó zeker van uitwerking. Kerk en School PROMOTIE VAN DR. E. DRIESSEN. Te Rome is dr. Eugenius Driessen Ord. Carin. bevorderd tot doctor in de Bijbelkuiide, zoo meldt de Maasbode. Pater dr. Eugenius Driessen Ord. Car,in. is de tweede priester van Ne derland,, wien deze onderscheiding te beurt valt. R.-K. KERK. Z. D. I-I. dc Bisschop van Haarlem hoeft benoemd tot assistent te Schie dam (O. L. Vr. Rozenkrans) den wel eerwaarden pater H. W. Rijken, O.P., tot kapelaan te Alkmaar (H. Domiiri- cus) den weleerw. pater W. L. A. van Noord, O.P., en tot assistent te Rot terdam (O. L. Vr. Rozenkrans) den weleerwaarden pater H. R. M. van Gent. O.P. („De Tijd"). ACADEMISCHE EXAMENS. Delft. Technische Iloogescbool. Be vorderd tot doctor in de technische weienschappen de h J. H. A. Haarman c. L, op proefschrift: Hook- ijzerverbindingen in het bijzonder di« der langs-aan dwarsdragers in bruggen." meisjes had verKeering met den weg werker en nu meende deze, dat" "de heer H. zijn meisje ruw liejegend had. De heer H. ontkende dit evenwel zeer stellig. Uit de behandeling der zaak bleek, dat de heer H. na de mishandeling twee dagen bewusteloos heeft gelegïn en nu nog niet geheel dc oude is. Mr. Ed. Belinfante, pleitte een lich tere straf. Gemengd Nieuws Rechtszaken RECHT TOT SCHADEVER GOEDING'? Ov een avond van den nazomer van 1910 had tusschen Blaricum en Laren een droevig ongeval plaats. Een dame, die haar aanstaanden zwager ging afhalen, verli- het voet pad waarop zij wandelde en wilde de rails der Gooisehe stoomtram over steken. Juist op hetzelfde oogenbük naderde de tram in volle vaart. De machinist, die dc stoomtram bedien de, bracht onmiddellijk de voetrem in beweging, maar kon een aanrij- ding n et meer voorkomen. De dame werd per tram naar het ziekenhuis té Hilversum vervoerd,- waar haar de beide voeten afgezet moesten worden. De dame, die thans in Iridië met j haar vroegeren verloofde gehuwd is, stelde een vordering to.t schadever goeding van f 41.CHX) Legen de Gooi sehe Stoomtram in, op grond van on rechtmatige daad: het te ihard rijden der tram. Bij vonnis van 50 November 1911 verklaarde de rechtbank te Amster dam de eischeres niet ontvankelijk in baar vordering. Van dit vonnis werd hooger be roep aangeteekend en Maandag wer den voor liet Gerechtshof te Amster dam de pleidooien gevoerd. Mr. C. I-I. van Zeggelen trad voor eischeres op, Mr. J, R. Boerlage voor de tramdpec tie. 31 Maart zal liet hof uitspraak doen. ZWARE MISHANDELING. 't O. M. bij de 1-iaagsche rechtbank eischte 1 jaar gevangenisstraf tegen oen wegwerker uit Loosduinen, die op 17 September den heer W. D. Tlubner heeft mishandeld. De heer H., chef van exploitatie van de Westlandscho stoomtram, had eenige meisjes van een verboden terrein gestuurd en mee genomen naar den stationschef om proces-verhaal op te maken. Een der DE SUFFRAGETTES IN ENGELAND. De bekende leidster der suffragettes, mevrouw Paikhurst, is Maandagmid dag te Londen gearresteerd. Zij hield verleden week een opgewonden rede voering, waarin zij alle verantwoorde lijkheid zeide te aanvaarden, voor de ontploffing in het huis van minister Lloyd George. Zaterdagmiddag is een poging, om de Gildenhal, waar het bestuur der City van Londen vergadert in brand te steken, verijdeld. Op een trap wer den brandende houtspaanders, ge drenkt in paraffine, gevonden en nog tijdig uitgetrapt. De schade is niet gi'oot. De politie heeft geen spoor van de -daders; zij acht het niet onmoge lijk dat kiesrechtvrouwen deze brand stichting op hun geweten hebben, omdat kort voor het brandje werd ont dekt, dat twee netgekleede vrouwen in dat deel van bet gc-bouw zijn gezien. Te Gosforlh is een hamer door de vensters van een lokaal, waar een po litieke rede gehouden zou worden, ge gooid. Er zat een strook papier aan, waarop geschreven stond: „Laat fris- sche lucht in de politiek komen door kiesrecht aan vrouwen te verleenen," zoo meldt de „N. R. Cl VULKANISCH E UIT BARSTIN G IN KAMTCHATKA. Uit Kamtchalka wordt, volgens de Tel., naar Petersburg geseind, dat de vulkaan Ber-ezofski. in -hel midden van het sohiereiland gelegen, in vol le werking is. De aschregen verbreidt zich tien wersten in den omtrek. POLITIE EN INBREKERS. Zondagnacht deden twee gendar men een ronde in een laan bii het ko- ninkliik paleis te T.aeken, bij Brussel. In de nabiiheid daarvan was in den laai sten tijd herhaaldelijk ingebro ken. Plotseling hoorden de beide poli tiemannen geluid in don tuin van een tiideliïk onbewoond© villa. Zij betra den den tuin en zagen twee vlnchten- jde mannen, die zij in het land over 'een afstand van 2 K.M. volgden. Een der bandieten werd ingehaald door een der gendarmen, doch do 'vluchteling loste twee revolver schoten up den politieman, dio da delijk werd gedood. De andere gen darme snelde zijn kameraad ter hulp, maar ook op dezen loste de inbreker twee revolverschoten, met het' gevolg, dat de gendarme zwaar werd gewond. Van de twee apachen heeft men nog gc-en spoor ontdekt, zoo meldt de ,,N. R Crt.". Het proGes der Auto-bandieten. (DE NEGENTIENDE DAG). m Uit Parijs wordt over de zitting van Maandag aan de „Telegraaf" ge seind Na het slot der verdediging van advocav B-runot-Dubron voor Monier Simentof, vangt advocaat Doublet zijn pleidooi ten gunste van Soudy aan. De verdediger beëindigde zijn rede met uit te roepen „Gedurende het onverbiddelijk requisitoir van den procureur-generaal heb ik den killen adem der gerechtelijke dwaling over mij- heen voelen strijken. Ik heb mede lijden gekregen met dezen ongelukki ge, die op dit oogenblik wordt ter- nedergedrukt door het wreedste nood lot. Hij is anarchist, zeker. Hij heeft te veel geleden om geen anarchist te zijn. Maar moordenaar dat nim mer Hij is niet de bedrijver van een misdaad, die door een ander is be gaan. Er bestaat twijfel, en daarom zult gij hem vrijspreken." Advocaat Zevaes begint hierop zijn pleidooi ten gunste van Carouy. Hij doet het verhaal van diens jeugd, en deelt mede, dat Carouy er eerst aan dacht, geestelijke te worden, maar dat hij daarvan moest afzien, op aan dringen van zij'n vader. Carouy leerde dus het mécaniciens-vuk als gezel te Brussel, en van den eersten dag af heeft hij nooit een kroeg betreden, is hij nooit naar een publieke balzaal gegaan. Boven al die wufte genoegens stelde Carouy de geneugten der natuur, de blijheid van het buitenleven. Hij be steedde zijn geld aan het koopen van vogeltjes, om die dan de vrijheid .te kunnen hergeven. Dat zijn dan de ge liefkoosde vermaken van dezen „woes teling", die nooit is veroordeeld, noch in Belgic, zijn geboorteland, noch in Frankrijk, zijn aangenomen land. Men kan hem alleen verwijten, dat hij 20 dagen preventieve hechtenis heeft ondergaan wegens het deelne men aan zekere agitatie ten gunste van het algemeen kiesrecht, en die 20 dagen onverdiende gevangenisstraf hebben hem het verbreken van zijn voorgenomen huwelijk met zijn nicht gekust. In dien tijd kwam Carouy naar Frankrijk, waar de loonen dor mecaniciens hooger zijn dan in liel- gic. „Hier is Carouy anarchist gewor den zoo vervolgt de verdediger. „De anarchie, heeft Proudlion gezegd, is de wijsbegeerte der elleude, maar zij is ook de ellende der wijsbegeerte. Overigens heeft Carouy aan zijn leer meester Proudhon zijn karaktervor ming te danken, aan dienzolfden Proudhon, wien door de Fransche re publiek kort geleden een gedenklee- ken is ojjgericlit, dat onlangs te Gre noble op zoo schitterende wijze is ont huld, met. medewerking der gerechte lijke en der bcstuursautoritciten der geheele streek." Miii'tre Zevaes gaat nu in den breo- de de feiten na, en legt er zich op toe, de onschuld van zijn cliënt aan te too- nen. Murktaseuws Botermarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 24 Februari 1913 45 K.G. boter, hoogste prijs 1.50. laagste 1.70 per K.G. Op de Maandag al. ier gehouaen g'icei.i---:.markt waren aangevoerd eu verkocht: Aardappelen aangevoerd en ver kocht 13 HL. f 2. Appelen aangevoerd 53 HL., ver kocht 40 HL., f 8f 15. Peren aangevoerd 32 I-IL., verkocht 20 HL., 8—f 15. Bloemkool aangeveerd ën verkocht 200 stuks, 2530 cts. Roocle koot aangevoerd 7000 stulcs, verkocht-5000 stuks, 1—7 ct. Witte kool aangevoerd en verkocht 200 stuiks, 2—4 ct. Savoyekool aangevoerd 8j00 stuks, verkocht 7oOO stuks, 315 ct.. Wortelen aangevoerd 170 bos, ver kocht 100 bos, 20—25 ct. BEVERWIJK. Groentenmarkt van 24 Februari Spinazie per m; - ct. Koolraj>eii per 100 f 4. Bieten per 100 f 1.25. Schorseneeren, per bos 10 ct. Aardap. klei, per Heet. f 2.50. ld. zand jer Heet. f 3.50—f 4 Roode Kool, per 100 f 3f 6. Wit te kool per 100 f 3. Savoye kool f 7f 5. Bloemkool per 1C0 f 25. Uiea per Heet, f 1. Prei, fier bos 12 ct. Rabarber per 10 bos f 15. Pieterselie per bos f 5. Selderie per bos 5 ct. Appelen, per Heet. f 3.50—f 4. Peren per Heet- I 3.50, StccmvaaRfccricktin STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Het st. Calcutta arriveerde 21 Feb. van Batavia te Pon., c .erry. Hel st. Ceram ven rok 24 Fc-br. van Hamburg naar Amsterdam. 1-Iel st. Grotius (uitreis) vertrok 24 Febr. van Algiers. Het st. Banca arriv. 24 F.br. van Amsierdam te Saba-cg. Het st- Bdliton venrok 24 Febr. v. Amsterdam naar Java. Het st. Koningin der Nederlanden (uitreis) is 22 Febr. Parim gepass. Het st. Prinses Juliana arriveerde 24 Febr. van Java te Amsterdam. Het st. Vondel arriv. 23 Febr. van Amsterdam te Batavia. KON. NEDERL. STOOMBOOT-MIJ. Het st. Apolto vertrr-'- "3 Febr. van Holtenau naar Neufahrwasser. liet st. Bacchus arriv. 23 Febr. van Algiers te St. Ubes. liet st. Castor vertrok 23 Febr. van Lissabon naar Algiers. Het st. Diana vertrok 24 Febr. van Bruiisibut'te-l naar Amsterdam. Het st. Euterpe arriveerde 24 Febr. van Pillau te Amsterdam. Het st. Hector arriveerde 23 Febr. t van de Midd. Zee te Amsterdam. I-Iet st. Iris arriv. 24 Febr. van Stettin te Amsterdam. Het, st. Led-a vertrok '23 Febr. van Pillau naar Amsterdam. 1-Iet st. Mercurius arriv. 23 Febr. van Malaga te Carthagena. 1-Iet st- Neptunus vertrok 23 Febr. van Piraeus naar Sinirna. 1-Iet st. Pluto arriveerde 24 Febr. van de Midd. Zee te Amsterdam. Het st. Sirius arriveerde 23 Febr. van Amsterdam te Rotterdam. Het st. Stella vertrok 23 Febr. van Algiers naar Salonica. Het st. Titan arriveerde 25 Febr. van Stettin te Amsterdam. Het st. Flora arriveerde 24 Febr. van Amsterdam te Guxhaven. Het st. I-Ie'ena, \saii den Levant n, Amsterdam passeerde 24 Febr. Dun- I geness. Het st. Zeus arriveerde 23 Febr. van Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. liet st. Geenloer (uitreis) pass. 22 Febr. Kaap del Armi. liet st. Kediri (uitreis) pass. 22 Fe bruari Dover. Het st. Besoeki (uitreis) arriveerde 24 Febr. te Sabang. Het st. Palembang a.riveerde 24 Febr. van Rotterdam te Batavia. et st. Tenia te (uitreis) passeerde 24 Febr. Kaap Blanc. 1-Iot st. Rindjani (uitreis) vertrok 22 Febr. van Colombo. HOLLANDAMERIKA-LDJN. Het st. CaüLsio, van Rotterdam n. Wilmington, vertrok 22 Febr. van Hamburg. Het st. C-orredijk arriveerde 22 Fe- br. van Rotterdam te New-Orleans, j Het st. Maartensdijk, vau Ruiter- dam naar Cuba, Mexico en New Or leans, pass. 2 Febr. Prawlepoint. Ilet st. Putsdam arriveerde 23 Feb. j van New-York te Rotterdam. liet st. Rijndam van Rotterdam n. New-York pass. 23 Febr. voorm. 11 u. 30 Sciily. Het st. Sinter-dijk arriveerde 23 Febr. van Rollerdam te Baltimore (verb.). liet st. Epsom arriveerde 24 Febr. van Boston en Philadelphia te Rot terdam. KON. HOLL. LLOYD. Het st. Amsteila.rd (thuisreis) ver trok 22 Febr. van Santos. 1-Iet st. Eemland arriv. 22 Febr. van Amsterdam te Buenos-Ayres. Het st. Frisia (uitreis) vertrok 23 Febr, van Vig-o. liet st. Zaanland (uitreis) arriv. 22 Febr. te Pemambuco. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Het st. Alcinous, van Java var Amsterdam, passeerde 22 Febr. l'e- rim. Met st. Neleus, van Japan en Sin gapore naar Amsterdam-, passeerde 23 Febr. Gibraltar. Het st. Poiyphemus, van Java Jiaur Amsterdam, vertrok 21 F-^br. a Port Said. ADVERTENTEËNf Aanbesteding. Op WOENSDAG 5 MAART 1913, des voormiddags 10 uur is onderge- teekende voornemens, namens zijn principaal in Hotel BRINKMANN, aan te besteden: Het boowsn van eene lan delijke woning te Bloe- mendaal. Bestek en teekeningen zijn van he den af verkrijgbaar fi f 2 bij G. MEPPELINK, Architect. Haarlem, Schotersingel 101. WOENSDAG 10 uur: Buitengoede ren, eetservies, aardewerk, porselein, glaswerk, huishoudelijke gereed schappen. Des avonds 7 uur Tafel- en bedlin nen, Gordijnen, KarpeWen en klec- deren. DONDERDAG 10 uur: Bui'engoede- ren, bedden, matrassen, enz. Spie gels, pendules en ornamente.n. Na één uur goud en ZilvorvverK, ameu blementen en meubelen. J. J. C. SARLET, Makelaar. Wagens Sterfgeval OPENBARE Notafis J. A. WILKENS te Haarlem, is voornemens op Zaterdag 15 Maart 1913 des nam. na 5 uur, in het Verkooplo kaal „de Gouden Leeuw", in de Zijl straat te Haarlem, publiek te ver- koopen: ZEVEN HUIZEN elk met afz. op gaaucie BOVENWONING, get. 14, 16, 18, 20, 22, 24 en 26, zwart en rood, ERVEN en TUINEN, te Haarlem, aan de Spoorwegstraat, kad. sectie A nos. 745, 744, 789, 788 787, 786 en 785 samen groot 12 A. 34 c.A. Aanvaarding en betaling vóór of op 26 April 1913. Bezichiiging Dinsdags en Donder dags en op den verkoopdag van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van voorn. Notaris, Wagenweg 58. WenschS u vee) geüd vocir 5 gedragen DAMES- ell HEEREN- KLEEDIKG, het eenige adres hiervoor is S. KAN, Kleine Bontstraat 29 Telefoon No. 2312. f; (Te allen tijde aan huis te ontbieden). Maamlooze Vennootschap De directie adverteert dat het divi dend over 1912 ad 17 pet. betaalbaar is van heden af op dhidendbewijs No. 22 te Haarlem, bij de HAARLEM- SCHE BANKVERÊENIGING, te Am sterdam bij BROEKMANs EFFEC TENKANTOOR. te Rotterdam b.j de Heeren J. H. SCHAAY en ZONEN, te 's-Graven hage bij de Heeren .VI. DE JONG en ZOON en in andere plaatsen bij de aldaar gevestigde Agentschappen. AANKONDIGING ingevo'ge art. 38 Wetb. v. Kooph. Bij acte. 15 Januari 1913 voor den ondergeieekerde Notaris te Haarlem verleden, is opgericht de N-.a:. looze Ven nootschap: In'.andsche Maatschappij van OnroareDde Goederen, ni33tsch3ppij tot exploitatie en beheer van onroerende goederen gerestlgd te Haarlem. De Koninklijke Bewilliging op dë statuten is verleend bij besluit van 13 November 1912, No. 59. Afschrift der acte van oprichting en uittreksel der Konirklij'e Bewilli ging zijn opgenomen in het bijvoeg sel tot de Nederlandsche Staatscou rant van 13 Februari 1913, no. C7. J. C BURKENS, Notaris. COÏiN. P. KRAAM IMASSAUSTRAAT 33 TfcLFQOPt! 1434 WINKELBETIMMERINGEN STOFDIGHTE ETALAGES EN VITRINES ETALAGE AFSCHEIDINGEN Voor het vervaardigen van alle voorkomende Haar» werken is het goedkoopste adres P.S. Steeds in alle kleuren vonrlianden RECLAME-VLECHTEK van I 1.25 per stuk. Uitgevallen haar kan naar keuze verwerkt worden. Ëffeofen - Wissels - Coupons. Verhuurt Safe-Loketten van verschillende afmetingen in haar gepantserde en brandvrije kluis. Huurprijs vau f 2.— tot l 50 -- Kog s echts ACHT DAGEN kan men profiteersn van de EftOftME GOEDKOOPS OPHUIit-ilMG van Voor eik nog wat TELEPHOON 1192. E. BÜMDSIV5A, AMSTERDAM. Hoofdsoorten: f 1.10 en f 1.30 p. 5 ons C-EDE.PONE.EW» 90 cents p. 5 ons

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7