asanas Tl. WINDERS Eau de Yicliy MEYs StoMschs Paraplyies WIJ GEVEI* KOOPJES 4ï cent per stuk, De wettige Fortuna-Obiigatiën van f 3,50 betalen niet alleen dezelMe nitkeeringen ais een twintigje der Staats- loterij, docb ook voor de MIETEN wordt te allen tijde 50 Geels betaald. Amsterdam, ADVERTENTIE!* 9. eerste lessen wil geven. Dat ls een kleine toegift van inij op Üw prijs." De tweede prijs, een 12 P.K. Peu- got, werd gewonnen door een dame, moeder van vijf kinderen, die de auto wel zal verkoopen. DE VERDWAALDE VLIEGER. Dinsdag maakten wij melding van de noodlanding bij Deventer van den vlieger Suvelach uit Essen, die daar was neergekomen op weg naar Ham burg. De lieer Suvelach, onmiddellijk naar Essen teruggekeerd, is daar ge ïnterviewd door een vertegenwoordi ger van liet „Berliner Tageblatt" en ëlaarin vindon wij thans het volgen de fantastische (op sommige punten vrij onwaarschijnlijke) verhaal van den vlieger zelf. „Ik startte Zondagmorgen vroeg om 9 uur 32 minuten, met hei doel, naar Londen le vliegen. Ik had voor 6 uren benzine bij mij. Na de start bevond ik mij spoedig op een hoogte van 400 M., toen zich over de aarde plotseling een wolkcnsluier uitspreidde. Boven ech ter was liet helder en ik steeg hóe lan ger hoe hooger, tot de barometer 31G0 M. wees. ünder mij lag nóg steeds die groote wolkenbank, zóodat van de aarde niets tc zien was. Plotseling be merkte ik tot mijn schrik, dat het kompas niet juist werkte, het werd blijkbaar door den motor beïnvloed. Er bleef mij daarom niets anders over, dan mij op goéd geluk te richten naar den zonnestand. Na omstreeks een uur vliegen zag ik aan den hori zon een diepblauwe streep. Dat moest de Noordzee zijn en ik besloot, alvo rens verder te vliegen, te landen om me le oriiinteeren. Ik daalde in vol plané, schoot door den wolkensluier heen, maar hoe dieper ik kwam, hoe donkerder en akeliger het werd. Toen de barometer nog slechts een hoogte van 40 M. aanwees, zag ik nog niets van de aarde. Steeds nog dacht ik, dat het nevel was. Plotseling echter raakte mijn toe stel het water en de golven verhieven zich hoog aan beide zijden van het toestel. Onmiddellijk liet ik den motor wer ken, bracht dien op liet volle aantal toeren en stuurde dadelijk naar groo- tere boogie. Gelukkig had het water de schroef niet geraakt, anders ware het met mij gedaan geweest. Toen ik 900 M. boog was, zag ik de zon weer. Jk maakte nu eert wending in zuidelijke richting, om land te he reiken. Na drie kwartier vliegen, kwam ik weer in een groote nevel wolk, 20 M. van den grond zag ik nog niets van de aarde. Eindelijk rechts van mij twee boerenhuizen, vóór mrj een lange populierenlaan. Toen zette ik den motor af en landde goed op een vijftig M. lange weide. Lieden zei den mij dut ik in de buurt van De venter was. Ik heb mij dadelijk op de hoogte ge steld van den weerstoestand in Bel gië en Frankrijk, omdat ik er over dacht, toch nog naar Engeland te vliegen. Ik hoorde echter dat overal zware nevelbanken lagen én dat het dus niet geraden was thans over het Kanaal te vliegen. In Mei hoop ik den tocht te herha len en zal daarbij dan gebruik ma ken van een gecombineerde land- en water-vliegmachine, om in noodgeval op het water te kunnen landen. Het toestel, dal ik thans gebruikt heb, was een een-dekker van eigen constructie, die een snelheid van 120 K.M. per uur kan ontwikkelen. ARTISTENSPORTCLUB- NJEUWE AFDEELINGEN. Door de artisten sportclub te Am sterdam wordt in de maand April een afdeeling zwemmen en roeien ge opend. Koloniën EEN 1NBREKERSGESCII1EDENIS. „Mataróm" maakt melding van een diefstal met braak, die te Djokja ge pleegd is in de juweliers-toko van de N' V. Djokjasche goud- en zilversme derij. Even na twaalf uur werd de schtge- noole van den beheerder Denijs, die achter de- toko woont, wakker en ge lastte zij haar baboe, om het zijpoortje gelegen tusschen de toko en de woning van den heer Driessen, te openen, om dat de heer Denijs, die bij een vriend van hem in Hotel Toogoe o,p bezoek was. ieder oogenblik te huis werd ver wacht en dan zonder kloppen binnen zou kunnen komen. De baboe volgde de- lastgeving op, maar nam tevens een kijkje op straat en zog toen op het stoepje voor de toko witgeve-rfd latwerk liggen, dat ze op raapte, naar binnenbracht en hot aan mevrouw toonde. Deze meende daarin het latwerk van boven de tokode/.r te herkennen en ging direct door het zij poortje naar buiten om te zien of zij zich misschien kon vergissen. Helaas was er geen vergissing en, wat nog erger was, de tokodeur stond open. In zenu wachtteen angst telephoneerde mevrouw Denijs toen direct naar haar echtgenoot in Ilote! Toegoe en naar den commissaris van politie. Beiden kwamen met den meestem spoed en constateerden toen. dat men zich toe gang tot de toko had weten te ver schaffen, door het latwerk boven de straatdeur door te zagen en zoo naar binnen te klimmen dat men in de toko de kast. waarin gewoonlijk door den beheerder, tien lieer Denijs, het geldkistje en de ter reparatie ontvan gen artikelen werden opgeborgen, met een vnlschen sleutel had geopend en het geldkistje waarin om en de bij veertien honderd gulden aan contan ten (incest bankbiljetten) en de voor de hand liggende goudwerken en precio- sa ter waarde van eenige honderden guldens, voor goeden buit had ver klaard, cm daarna door do dubbele van binnen geopende tokodeur, de toko le verlaten. Door het wakker worden van mevr. Denijs, die haar baboe had toegespro ken, schijnt de dief, of schijnen dedie- ven hals over kop de vlucht te hebben genomen, zonder eerst nog de toko- kasten en vitrines, die vol kostbaarhe den lagen, te hebben leeggodragen. "Voor de kast, waaruit men het geld kistje enz. nam, zijn veel afgebrande ïapansche lucifers gevonden en ook een verbrand stuk papier, dat zeker tot flambouw hoeft gediend. Uit alhjs blijkt, dat de dieven met de inrichting van de toko bekend waren, terwijl het ten zeerste bevreemding Wekt, dat de naast de tolco liggende nachtwaker van de firma Buning niets van de in braak pemerkt hoeft, ondanks het be trekkelijk vroege uur en het helle licht van de groote gaslantaarn, ener zelfs in het holle van den nacht een vrij drukke passage is. De stoep van de toko, waar ingebroken werd, was namelijk zoodanig door bedoelde lan taarn verlicht, dat de baboe op een meter of vier afstand het houten lat werk zag liggen. DaaiTiTf moet degene, die d >r de opening boven de deur ge kropen is, een ware acrobaat zijn. Uit Djokja schrijft men aan hel „Soer. Hbld.", dat de zaak vrij duister is. De waarschijnlijkheid wordt hoe langer hoe grooter, dat de diefstal niet van buiten gepleegd is. Het overige mag men er voorshands bij denken, voegde de correspondent daaraan toe. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN 5 30 Cts. per regel. Slechte spijsvertering ,j is meestentijds liet gevolg van verstop- i ping. Het middel, dat, ter voorkoming jj van dit euvel, gaarne door IT.H. Medici 3 wordt voorgeschreven is „Calïflg". J Dit uitstekend laxeermiddel smaakt aan genaam, werkt zacht en toch zeker, regelt de spijsvertering en voorkomt daardoor menige riekte.^ „Califig", het welk uit sap van zoele Californisc-he Vygen en extract van verschillende planten van bekende heilzame werking bereid wordt, is zoowel voor kinderen als voor volwassenen geschikt. Verkrijg- ij baar in ApothekeD^ Prijs 1.25 per iiaeon. HET BESTE HONGAARSCKE BITTERWATER Alleen eoht met hei roode el.' Van gvnstigt werking bij chronisch* obstipatie en vetzucht Prof, Dr. ROSENSTEIN Gemengd Nïeii Het proces der Auto-bandieten. De Parijsehe curresp. van de Tele graaf seint: Alvorens het verhoor te sluiten, vraagt de voorzitter aan de beklaag den, of zij nog iets tot <kiui verdedi ging te zeggeai hebben. De president: ,,Ca!lemin, wilt gij nog iets aan hetgeen uw verdediger gezegd heeft, toevoegen?" Callemin beduidt met een langzaam gebaar, dat hij verder niets zeggen zal. Dieudunné en Mooier, wien door den president dezelfde vraag gesteld wordt, verklaren eveneens, dat zij niets meer (o zeggen hebben. Gouzy bevestigt krachtig, dat hij onschuldig is: ,,lk l.eb vertrouwen in u, zegt hij, niet in uw medelijden, maar in uw rechtvaardigheid!" „Tol mijn 27ste jaar", zegt Carouy, „heb ik een eerlijk leren geleid. Na dien heb ik eeuige missiagen begaan. Gij kunt van mij maken, wat gij wilt. Met zekere moeite spreekt Soudy als volgt: ,,lk zal u slechts weinig zeggen. Ik kan geen enkel nieuw be wijs, om mijn verdediging sterker le maken aanhalen, want alles is door mijn advocaat, mr. Emile Doublet, uitstekend uiteengezet. In weerwil van de leugens, d:e tegen mij zijn op eengestapeld, in het bijzonder wat betreft de wonde aan mijn voor hoofd, in weerwil der tegenstrijdige verklaringen van verdachte getuigen en van anderen, wien vrees aange jaagd is, of die onder suggestie de artikelen, die sinds een jaar in de dagbladen verschenen zijn, spraken, in weerwil van deze getuigenissen, die mij beschuldigen van een dief stal, dien ik niet begaan heb, en van een misdaad, waaraan ik geen schuld beb, iu weerwil van 'het schavot, dat men voor mij wil oprichten, bevestig ik en herhaal ik met kracht, dat ik absoluut geen schuld heb aan de mis daden van Montgéron en GhantUly. lit ben onschuldig. Ik ken mijn toe komst niet, noch wat uw vonnis zal zijn. Anarchist ben ik en anarchist blijf ik. Maar ik ben geen bandiet en mijn hand. beging noo.t een misdaad. Ik geloof niet, dat gij een onschuldi ge zult veroordeelen. Ik hoop, dat gij mij zult toestaan mijn plaats aan den „feestdisoh des levens" te her nemen, wat voor mij beteekent een zaamheid en vergetelheid. liet ver driet over een dwaling gaat voorbij, rnaar nog eens ik beu met de man met de kaïubijn, ik was niet te Clian- tilly, ik ben onschuldig." Soudy moet ophouden, daar hij door een hoestbui wordt overvallen en laat zich oji zijn bank neerzinken, het hoofd tusschen de handen. Nu is de beurt uun Medge, om zich te verdedigen. Ilij weerlegt liet getui genis van juffrouw d'Argon en de proef van Bertlllon. Wat juffrouw d'Argon betreft, zij moet zich vergist 'hebben en wat Bertillon aangaat, hij spreekt voor Medge wartaal. Tegen het einde van zijn verklaring is hij zijn gevoelens niet oneer meester en bewogen roept hij uit. ,,Ik ben on schuldig! maar wat ik u bovenal ver zoek, is, dat gij mijn gezellin zult vrijspreken. Zij is aangetast door twee ziekten, waalvvoo/r gieenl gene zing bestaat. Spreekt haar vrij want zij is niet verantwoordelijk voor het geen ik haar ter bewaring gaf. Ik, en ik alleen ben de schuldige!'' De Boé, Poyer en Deltweiller zien er van af, het woord te voeren. Ro driguez daarentegen is zeer spraak zaam. Hij is nog dezelfde, die bij zijn verhoor zich beroemde op tien vroegere veroordeelingeri. Hij zegt, dat als het geval waarbij hij betrok ken wordt in Engeland plaats gegre pen had, hij nog nog niet vervolgd zou zijn. „Ik ben tien keer veroor deeld", zegt ilij ten slotte, „maar dat is geen reden om mij ook een elfden keer te veroordeelen". Do president geeft dan het woord aan madame Mailrejean, d! zeer be wogen is. Ze kan nauwelijks eenige woorden uitbrengen en weenend zegt zij: „Men heeft mij gearresteerd, daarna losgelaten en vervolgens weer gc-arresteerd. Waarom'? Ik ben nu elf maanden in de gevangenis; ik. beb twee kleine kinderen, ll'eb medelijden met hen." 'Belonie, Benard eiv Reinert willen niets zeggen. Na hen staat Kibaltchleibe op. ,,Tk zal blij zijn," zegt hij, „eindelijk van deze nachtmerrie bevrijd te worden. Tusschen deze lieden, die zich op de ze banken bevinden, en ons bestaat een onmetelijk onderscheid. Wat hebt gij, heeren gezworenen, van mevrouw Mailrejean en van mij ge dacht? Gij hebt natuurlijk tegen el kander gezegd: Dat. zijn geen bandie ten en geen dieven, dat. zijn propa gandisten. Ik heb ik een brief san mevr. Maitrejoan geschreven, dat Ik voor het hof van gezworenen hen, die ik gekend bad, niet in den steek zou laten. Dïit i9 volkomen juist. Maar ik heb niet oe pretentie, hén te verdedigen. Als wij in de gevan genis geleden 1 lebben, dan was dit niet zoozeer door de gevangenis zelf, als wel door de gedachte, dat te No- gent, te Choisy-Ie-Roi en elders zoo uitstekende krachten voor de anar chie verloren zijn gegaun." Callemin onderbreekt opgewonden Kibaltóhiche: „Gij spreekt alsof ge ze ker weet, dat die bandieten anarchis ten geweest zijn! Wij weten daar niets van! Gij tracht een scheiding te maken tusschen verschillende groe pen der beschuldigden. Gij' hebt daar niet bet minste recht tod" Kiballchiche gaat met kalmte voort: „Ik herhaal u," zegt hij, „dat de denkbeelden, die ik mijn geheel© leven verdedigd heb, geen dieven of moordenaars kunnen kweeken. Wij zijn ook geen beiers of kooplieden vangoederen, wier herkomst twijfel achtig is; geen lieden, van dat slag, die hier zoo dikwijls terecht staat. Beschouwt gij ons als zoodanig, dan zult gij ons toch wel eens tot dwang arbeid veroordeelen. Do procureur beeft ons eens de bdeediging naar het hoofd geslingerd: „Door gestolen voorwerpen te bewaren, hebt e-;; een misdaad begaan!" Maar is dan het koopeiï of ontvan gen van voorwerpen van geringe waaide .een zoo groote misdaad Het is op zijn hoogst genomen een onver geeflijke dwaasltcid. Men heeft u bo vendien gezegd, dut wij de vlag wa ren van een vereenigïrig van misdadi gers. Maar met uitzondering van Med ge. die bij toeval bij ons kwam, is niemand van hen, die zich op deze bankon bevindt, in de Rue Fessard bij ons geweest. Dit alles kan de po litie, die ons steeds bewaakte, bevesti gen. Hoe dikwijls hebben wij aan den rechter van instructie aangeboden, deze verklaringen te bewijzen. Her innert u eindelijk, dat wij steeds ami gebleven zijn, dat wij geld bij elkan der hebben moeten brengen, om ons blad te laten voortbestaan. Wanneer de aanslag van Chantilly aan de be drijvers 45.000 francs opgebracht heeft, zou men moeten veronderstel len, dat wij bolangeloozo misdadigers waren. Door ons le rekenen tot perso nen, die van misdaden beschuldigd waren, maakte men ons tot hun mede plichtigen." Callemin „Zeg niet, dat wij moor dienaars zijn, want dat is dwaas." Teil slotte herinnert Kiballchiche „Wij hebben vroeg*- nooit iets met de justitie te maken gehad. Wij hebben geen moord gepleegd p.u ook niet ge stolen. Wij hebben niets bedreven van hetgeen men ons verwijt. Men kan ons tocli niet veroordeelen voor hetgeen anderen hebben gedaan." Soudy „Ik beu onschuldig." Cuiiemiu en Moniei „Ik.ook 1" De andeie beschuldigden sluiten zich bij dit protest aan. Kibaltchichi eindigt niet te zeggen „Men heeft u zes hoofden gevraagd en dwangarbeid voor de anderen. Dat is een onmenscllelijke eisch. Een andere kwalificatie verdient hij niet. Ik doe g«en beroep op uw goedheid, nocli op uw medelijden, maar op uw recht vaardigheidsgevoel." Crozut de Floüry zegt hierop„Met het verhandelen der wissels, waarvan men mij beschuldigt, heb ik nooit eenige slechte bedoelingen gehad. Ik smeek u Breekt mijn leven niet." Jourdan verklaart niets te zeggen te hebben. Maria Schools wil spieken, maar het snikken belet het haar. „Geeft mij aan mijn moedei' terug", smeekt zij. De kleine Barbe Seclech, de laatste beschuldigde, weent niet minder hartstochtelijk. Zij roept alleen uit „Mijn vriend is onschuldig." Ai deze verklaringen liebben een le vendige ontroering verwekt en te mid den van oen indrukwekkende stilte verklaart de president, dat de verhoe ren geëindigd zijn. Vervolgens doet hij' voorlezing van de 383 vragen, die aan de jury vooiigolegd zullen wor den, Het is dan half drie. De president heelt 35 minuten noodig om deze ver velende, maar noodzakelijke lectuur voor te lezenhierop geeft hij aan de gezworenen de gebruikelijke aanwij zingen en heft vervolgens de zitting MAWSON'S ZUIDPOOL-EXPEDITIE. De „Weslm. Uaz." doet de volgen de oplossing vuu de quaestie, waar voor het te Sydney ontvangen be richt ons plaatst. Men weet, dat. den lGen van deze maand te Sydney een telegram is ontvangen, inhoudende dat Mawson en zijn groep van Adélie-land op de „Aurora" onderweg waren naar Ter minationland om de groep-Wild te ha len. Het blad veronderstelt nu, dat Mawson en de zijnen den I6en inder daad aan boord van de „Aurora" wa ren. maar dal hij met zes anderen er gens aan land is gegaan om een tocht te doen en niet bijtijds is terugge keerd. Hel schip zou dan, voordat zij terug waren, gedwongen zijn gewor- I den de landingsplaats te verlaten, ter wijl de mogelijkheid daar terug ie keeren zou zijn buitengesloten. De overleden Britsche luitenant Kinnes nan wien was toegestaan deze Australische expeditie mede te maken, omdat zijn vader dr. Nïhriis, ook een gewezen poolreiziger, oud- Australiër is viel in een scheur in het ijs en was onmiddellijk dood. liet ongeluk gebeurde al bijna een jaar geleden. Dr. Mertz, de Zwitser, het andere slachtoffer, wordt in het blad ver meld als de „Champion ski-runner of the word". De groep-Mawson. van Adélie-land, telde behalve de beide gestorvenen nog twaalf personen en den leider. Slechts zes leden van deze groep zou den dus thans op de „Aurora" zijn. HULDIGING DER ZUIDPOOL- EXPEDITIE. Do Londèhsche Tel.-correspondent schrijft. Zooals onze lezers bereids verna men, i3 de weduwe van kapitein Scott begiftigd geworden met den ti tel van „lady". Het bericht luidt, dat het den ko ning heeft behaagd, aan mevr. Kath leen Scott deiizolfdeii rang, titel en voorrang te verleenen, alsof haar echtgenoot, kapitein Robert Falcon Scott, officier van de Koninklijke Marine en commandeur der Victoria- i orde ware benoemd tot ridder-cóin- mandeur der Bath.-orde, gelijk zou zijn gebeurd, bijaldien hij in leven ware gebleven." Voortaan is dus zijne jonge wedu we lady Scott te noemen. Doch erfe lijk is die titel niet. Dat zou wel het geval zijn geweest indien haar gade den rang van baronet zou zijn ver leend. Lady Scott huwde in 1908. Haar knaapje werd in. het volgende jaar geboren, korten tijd vóórdat haar echtgenoot op zijn noodlottige expeditie uitging. Zij is een bekwame beeldhouwster, ontwierp o.a. het ge- denkteeken voor den omgekomen aivateur Rolls. Zij is een leerlinge van den Franschen beeldhouwer Ro- Groote Opruiming van en Wandelstokken Sagen veel verminderde prijzen. vaorradigs Parasols fibrisksprijzia. Alle Overtrekken 0/ extra 0 korting Paraplulemagazijn Zijlstraat 57. Tel. 429 HAARLEM. bin. Naar men weet, zal de Engelse!)© regeering zorgen, dat zij, evenmin als de families der vier andere omgeko men kameraden van kapitein Scott, financieel in hare positie achteruit gaat. En bovendien is er thans onge veer 35.000 pd.st. bijeengebracht voor die vijf families, en ter huldiging >n de vijf slachtoffers. Lord. Ciu-zon heeft op een bijeen- komst van de Royal Geographical j Society, waarvan die expeditie uit- ging, als president van dat genoot schap aan de vijf dapperen warme hulde gebracht. Tevens bestreed hij allerhande geruchten omtrent on voldoende voorzorgen der expeditie. Zij had enkel inet tegenspoeden te kampen, die niet voorzien konden worden. En omtrent hare beleekèjiis, haalde 'hij aan, hetgeen kapitein Scott op den vooravond van zijn ver trek schreef. In den aanhef daarvan merkt hij op: „Naar mijne inecning is de poging, om een tot dusver door geen meu- sckelijken voet betreden en door geen menschèlijke oogen gadegeslagen plek van de oppervlakte der aarde te bezoeken, op zichzelf lofwaardig en de bereiking van dat doel is meer dan uitsluitend een aandoening, meer dan een enkel beroep op het sportieve-instinct le achten. De zaak raakt onzen, natioiialen trots en de handhaving onzer beste tradities. En hare volvoering is een duidelijk be wijs, dat wij, als natie, nog in staat en bereid zijn tot moeilijke onderne mingen, nog geschikt om in de voor hoede van Jict leger van den vooruit gang plaats te nemen." OORDEELT ZELF. Vier dikke Boeken, meer dan 1000 bladzijden. Prachtlectuur voor f 1.50. 1. J. B. UB1NK, Napoleon I in en bij den Veldslag van Aspern. Histori- sche romen, 259 bladz. j 2. CLARA VIEBIG. Het. Vrouwen- 1 dorp. Humor, roman, 238 bladzijden. 3. P. F. BRUNINGS. Mijn Vriend Parelman. Oorspronkelijke roman. 246 bladzijden. I 4. GRANT ALLEN. Zusier Hilda, Dol vermakelijke roman, 291 bladzij den. fx verbazingwekkend, alle vier, I id voor f 1.50. Zegge slechts f 1.50. Wacht nu maar niet met uwe be stelling tot dit koopje gepasseerd is. Verkrijgbaar bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Ilaiig 98 te Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop vernield is: „Het Pak Aspern." Beden ontvangen versciie Hosnderparkeieren franco thuis door de geheele stad, Aanbevelend, P HARMSE TAN DE GEER 6 ei straat 35. Interc. Telefoon 1592. (Eaatste vulling) Célestiüs, Grande Grilles, Hanterive, Hópital (Bronnen van den Franschen Staat), VERKRIJGBAAR BIJ SPAARNE 114, hoek GED. OUDE GRACHT Yereenlglng van Kantoer en Handelsbedienden. Afdesllng OUDERWIJS. Aanvang van cursus- en privaat lessen op 1 MAART a.s. in: Boekbouden c. a.. Franscli. En- gelsch. Dnllscb.Spaaascb. N oorsGb, Scboonscbrijven. Type-wrillng en S.enonraOe. Het onderwijs is speciaal gericht de praktijk en ter verkrj, :..g van een diploma. Aangifte vóór of uiterlijk op 1 Maart a.s. bij één der ondeigeteekeu- den. J. Faber, Badhuisstraat 12. W. C. Koramann, Bred er odes Ir. 116, (Kleverpark). ZIEKTEN VAD BEEK EN VOET SPECIALE BEHANDELING J. W. F. SCHELD, Arts, Ma., Wo. en Vrijd. i-l u. Tel. 4-1 Warmoesstrast 172, b.d. Dam AMSTERDAM. TELEFOON 7749. Alhier verkrijgbaar bij de agenten de Heeren EVIOK Co., Laige Hsarens.raat 12. A. DE ROOiJ, Oranjestraat 17. uit éöa stuk verrasrdigd, is PJACTISCH, •Jl ElEGAHT, vaa eebt linnen niet te onder- scheidcn en goedknnper dan bet wascbloon voor Linnengoed. Verkrijgbaar te Haarlem bij: GEBRs. HOLT, Anegang (5-37 HAMILTON A. LIMPERS, Anegang4; P. P. H1ETFORT, Gierstraat 44GEBRs. VAN GELDER, Anegang 29, en gros en détail; JOH. H. ALBERS, Gierstraat 27: K. KAAN, Spaarn wouderetraat 72 (en gros en détail); DUIJN-KLOES, Jansstraat 16; BUSE—DE LAAT, Barrevoetestraat »-llTh. J. STÖPETIE, Mag. „De Roode Winkel" Gen. Cronjéstraat lti A. J. DE LANGE, Gen. Cronjéstraat 7, en F. JOH. ROH'LFS, Anegang 17 (en gros en détail) Te IJmulden bij Tb. DIEPEN, en Magazijn „De Duif". MISUW l Kragen volgens voorschrift voor mili tairen bij: GEBR. VAN GELDER en BUSE DE LAAT.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 10