NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang No. 9128 Versehfjnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. riNFDAG 25 MA AFT 49<3 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonreus Coster. Directenr J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing- 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Iatereemraaaaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 72 4. Drukkerij: Züider Bniteaspaanie 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd liet Algemeen Binnen- en BuitenJandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 26 MAART. Gomiecn iera adsve rgadtering. half twee. Schouwburg: Loulou door N. V. Het Toon cel. Biosc. Theater: Gr. Markt: Voor stellingen. Apollo-Tbeater: Voorstellingen. KI. Verooniging: Voorstellingen. Vclseai: Gemeenteraadsvergadering. Stadsnieuws GROOTE HOUTSTRAAT-VER- EENIGING. Het bestuur van de Groote Hout- straat-vereeniiging stelt voor,'om deel te nemen aan de oventuee'e feestelijk heden 1913 (met en op voorstel van de Haarlemsche Handeisveream'ging) en ihet bestuur te machtigen, daarvoor f 300 bssdbikbaar te stellen. Als nieuwigheid prijkt c«p do agen da een verloting van verschillende prijzen voor degenen, die de geheele ledenvergadering hebban bijgewoond. IIA.ARLEMSCM MUZIEKKORPS. Op het eerstvolgend concert trecelt de lieer Simon Denijs als solist op zingt o.a. Mendelssotms aria „Gott sei mir gniidiig" met orkes!ibeg< ding. Het muziekkorps voci-t o.a. Bect- (bwens 8ste symrlhnnie uit. Tramongeval. Gister geraakte op het Stations plein een wagen der eleclrische tram uit d>e rails. De tram had een minuut of tien vertraging. Aan de noodrem getrokken. Zaterdagavond mn 7 uur geraakten eenige reizigers in den trein bij den Ouden weg in twist. G. A. van Z. uit Amsterdam .trok toen aan de nood rem. Proces-verban 1 :s opgemaakt. M i s h a n d e 1 i n ge t j e s. Zaterdagavond zijn M. v. d. H. en P. v. d. H. door een onbekende mis handeld im het café van den tapper B. in de Groenerdaalsteeg. M. v. d. II. kreeg een gevoelige klap en zijn broer werd met een bier glas op het hoofd geslagen, waardoor bij gekwetst werd KW ARTE i WEDSTRIJD, 't Kwartet II. P. behaalde Tweeden Paaschdag in den kwartetteaiwed strijd te Nijmegen een tweeden prijs. De heer Pielage behaalde in dezen wedstrijd zijn CPs'-» medaille. KRIJGSRAAD TE HAARLEM. Heden werden in den krijgsraad uitgesproken do vonnissen tegen: een milicien-korporaal van het 2e Siegiment Vesting-Artillerie, in gar nizoen te Amsterdam, wegens deser tie door niet te voldoen aan een op roeping voor den werkelijken dienst, veroordeeld tot drie dagen militaire detentie; een la.ndwoerphehtige soldaat van het 2ste bataljon Landweer infante rie, in garnizoen te Naarden, wegens desertie door niet te voldoen aa-ri een oproeping voor den werkelijken dienst veroordeeld tot veertien dagen militaire detentie; een landweer püchtige soldaat van bet 23e bataljon Landweer infanterie destijds gedetacheerd te Haarlem, wegens eerste desertie in tijd van vrede veroordeeld tot drie weken mi litaire detentie; een soldaat van het 8e regiment in fanterie. gedetacheerd bij de Cadet tenschool te Alkmaar, wegens wielrij- den zonder licht \eroordeeld tot twee gulden boete, subs, een dag heehte- STUKKEN VAN DEN RAAD. De Christ ec Itoomsch Kath. ver- eenigingen van Gemeentewerklieden verzoeken aan de werklieden, die aan alle weersgesteldheid zijn blootge steld, oliekleeding te verschaffen. Daar een dergelijk verzoek aller eerst thuisbehoort bij het hoofd van den tak van Gemeentedienst en in booger beroep bij B. en \V„ stellen B. en W. voor, dit voorstel in hun han den ter afdoening te stellen Salarisrogeling. Do heeren Breda Kleynenberg on Modoo hebben de volgende amende menten op het ontwerp-salarisrege- iing voor de onderwijzers ingediend: a. om onderwijzers zonder hoofd acts toe te kermen 6001300. Voorstellers meenen, dat het ver schil van 400 tusschcn bezitters van hoofdacte en niet-heofdacte bezitters te groot is en de niet hoofdacte bezit ters anders geen verhooging ontvan gen. b. uit artikel 7 te laten vervallen „met een of meer minderjarige kin deren', (de voorstellers willen ook een weduwnaar die geen kinderen heeft, een woniugtoelage geven). c. de \olgende overgangsbepaling te maken: Onderwijzers, die een bijakte hebben, welke tot heden met 100 extra betaald werd en die hiervan, dus reeds genoten, behouden in afwij king van 't in art. 5 bepaald recht op uitbetaling van dit bedrag. d. De laat-sle alinea van art. 20 te lezen: „Hunne bezoldiging zal zoo noo- dig met deze verordening in over eenstemming gebracht worden". (De •oorsteliers achtten ook dit billijk te genover de onderwijzers die de ge meente trouw en naar verondersteld mag worden ook goed gediend hebbi Het denkbeeld van B. en W. achten ze een bezuiniging die niet gelukkig is, al ontveinzen ze zich niet, dat door hun amendement een zware last op de gemeente gelegd wordt). e. om ook bij de Buitengewone school voor L. O. het onderscheid in salarieering tusschen onderwijzers en onderwijzeressen te laten vervallen. MUZIEK IN DEN HOUT. Het Haarl. Muziekkorps heeft giste ren weer het eerste buiten-concert in den Hout gegeven. HET ONWEER. - Tusschen 6 en 7 uur Zaterdagavond heeft zich boven Haarlem en omge ving een hevige onweersbui ontlast, die hier ter stede gepaard ging van een slagregen, maar elders vergezeld ging van een hagelslag. Op sommige plaatsen waren de hagelkorrels zoo groot als knikkers. Hier in den omtrek sloeg de blilc- eem op een paar plaatsen in, zonder echter ernstige ongelukken te veroor zaken. Tijdens het onweder dat Zaterdag avond om 7 uur boven .bloemendaal woedde, sloeg de bliksem op de tele foon draden aan den Keunemerweg, nabij huize „Dennenheuvel". Eenige draden sloegen stuk. Bij het onv.eder van Zaterdagavond sloeg de b.iksem op het dok van een huis op den Ouden weg, bewoond door Van lterson, eenige regels pannen werden weggeslagen, DE KIEZERSLIJST. Op 22 Maart is de kiezerslijst vast gesteld. Zij telt dit jaar 10.961 kiezers, tegen 10.093 in 1912. Ter vergelijking geven we hieron der de volgende cijfers. In 1896 fonder de oude kieswet) 2891 kiezersin 1897 (nieuwe wet) 4791in 1903 7859; in 1904 8142; in 1903: 8G65in 19068876in 19079327111 1908: 9521; in 1909: 9S07; ia 1910: 10.030; 1911: 10.017; in 1912: 10.093; in 191310.961. DRIEPLOEU ENSTELSEL. De sub-commissie voor de Lichtfa brieken; adviseerend over het verzoek, de arbeiders in drieploegenstelse), volgens het Werkliedenreg lemen t, te stellen in het genot van een vrijen Zondag, 0111 de drie weken, zonder dat die vrije dag behoeft te worden in gehaald, doet aan de hand, om de acht uren, die de werklieden meer zullen moeten werken, dan het reglement nu aangeeft, als overwerk te beschou- Wordt het aanhangige voorstel van B. en VV. aangenomen dan zullen de arbeiders in drie weken ICS uren moeten werken, terwijl nu 160 uren gewerkt wordt. Voor de inwerking treding van het reglement, werkten de verkiezingen zuilen plaats hebben op Donderdag, den 24en April 1913 en de arbeiders ook 168 uren. In de Baadsvergadering vaD Woens dag komt ook aan de orde het aan vaarden van de schenking van schil derijen door den heer J. Krol. hebben reeds eerder de titels der voornaamste schilderstukken ge publiceerd. Verkiezing. Verkiezing van 5 leden-Patroons en 5 leden-Werklieden van de Kamer van Arbeid voor het Handels-, Crediet- en Verzekeringswezen. Door B. en VV. is ter algenteene kennis gebracht, dat bovenbedoelde eventueele herstemmingen op Vrijdag den 2en Mei *La.v De stembureaus zullen zitting hou den op het Raadhuis, des voormid dags van acht lot tien uur; des na middags van twaalf tot twee uur en des avonds van zes tot acht uur, om daarna onmiddellijk over te gaan tot opening der ingeleverde sternbriefjes. Steun uitgesloten Siga renmakers. Door het Plaatselijk Arbeiders-Se cretariaat is aan het Nationaal Ar- beiders Secretariaat afgedragen nis steuninzameHng over de afgeloopen week. het bedrag van f 91.72 1/2. waar bij is inbegrepen een bedrag van f 5.— uit de kas van de Loodgietersvereeni- ging en een bedrag van f 11.47 als col lecte. SALARTS REGELING BIJ HET L. O. De afd. Haarlem van het -N. O. G. requeslreert bij den Raad tot Het \er- k rij gen van do navo'gerde wijzigin gen in de salarisrecreling, die naar bare meening verbeteringen zouden zijn of in het oog springende onbil lijkheden wegnemen: lo. de hoofdacte van den beginne af te beloonen met f 200, bet maximum der onderwijzers, met hoofdacte bren gen o.p f 1700, zonder op f 1500: alleen voor taalacten een bijslag op het sa laris van f 100.—, uitsluitend voor onderwijzers, die verbonden zijn aan sobolen, waar in die talen onderwijs gegeven wordt; bet salaris der onder wijzeressen aan de buitengewone school voor 1. 0. eeriik te steil-n (bij gelijke bovoesdi'reid) met dat der on derwijzers; ihct verschil tusschen het salaris der 0'ioofden van sdholen voor 1. 0. en u. 1. 0. en dat hunner collega's van scholen voor m. u. 1. o. niet te vergrooten en de bezoldiging van 1 Januari 1913 af te doen ingaan. Bij deze verzoeken is een uitvoerige toelichting gevoegd, waaraan wij slechts enkele punten onUeenen, om- dat verschillende geen toelichting - nioodig hebben. Het blijkt, dat de adressanten f 200 voor (het bezit van. de hoofdacte voldoende vimden, het-1 geen op de volgende wijze wordt toe- gelicht; „Akten zijn ten slotte toch maar ak- „ten en het 'klooit op de personen aan. „Een flinke persoonlijkheid zonder 1 ./hoofdakte is voor de sdbool oneindig „moer waard, dan een onbeduidend „persoon, al bezat hij ooit alle moge lijke akten ter wereld." Het komt ons voor, dat. de ouders van schoolgaande kinderen volstrekt niot aan het bezit van a c t e n bij de onderwijzers hechten, maar wel aan de hoogere ontwikkeling waarvan, bot bezit der hoofdacte het bewijs le- ve-rt Eenigszins vreemd na hot bo venstaande staat de volgende zin snede: „Ongetwijfeld kennen ook wij aan ,de hoofdacte een bijzondere waarde „toe..." en het slot van dezen volzin: .doch onzes inziens is het niet be- zitten er van met f 203 voldoende ge- straft..." bevat, schijnt het, een lief te ironie. In het betoog past logisch, dat adressamfe niet dweept met taal acten: „wat den bijslag op het salaris voor .allerlei bijakten betreft, zijn wij I ,van meening, dat het wenschelijk ,zou zijn, daarmee radicaal te bro ken." Uitgezonderd taalacten voor onder ijzers, verbonden aan scf o'eu, waar onderwijs in talen wordt gegeven. De opvatting, dat ieder mensch moet kunnen putten not zijn over vloed van ontwikkeling, schijnt mei deze beschouwingen in strijd. Bij het verzoek tot verhooging der axima wordt gewezen op tal van an dere gemeente-ambtenaren, die dai of een hooger maximum bereiken. Dat de ondenvijzers in hum salarieering de dupe zijn van bun groot aantal, besdhouwt adressante als eeu groot ;aal onrecht en een maximum van f 1700 zou voor den Huarlemschen j onderwijzer geen weelde zijn. Het verzoek o.n de verhoogingen j met 1 Januari 1913 te ducn ingaan, wordt aldus toegelicht, dat het ge meentelijk budget met i 7000 voor dit jaar niet te zeer zou wordien be zwaard. Sonate d KI. t., Alpb. MaHly; 4. Peti te Pastorale, M. Ravel—Choisnel; 5. Romance sans Paroles. J. Bonnet; 6, Grand Choour alia Haendcl, Alex. GuiLmant. Aanbesteding. Door B. en W. is aanbesteed le. het maken van een bazaltkade- muur langs de Zijlvest. Minste inschrijver: l. P. A. Nclissen te Haarlem, voor 6185 2e het maken van een overdekte opladingsplaats en een verbindings gang op het terrein van liet openbaar slachthuis. Minste inschrijver de firma Groe nen here Kruythoff en Sleet te Zwolle, voor 13389. N. H. And riesse n. ..I)e Tijd" meldt De heer N. H. An&rïesssn, sinds 1886 directeur der mannenzangveroe- "ging „Caecilia", te Amsterdam, heeft nis zoodanig zijn ontslag aange vraagd. Het bestuur bericht nu, dat hem dit op de meest eervolle wijze zal worden verleend, onder aanbieding van het eere-directeurschap. De leden van de vereen iging en die van het ge mengd koor „Caecilia" zijn daartoe opgeroepen in een gezellige bijeen komst. Men zal van den h-rov Andries- sen een waardig zangers-nne men, ENGELSCH BEZOEK. De leden van „The library assis tants association" hebben gisteren 'n bezoek aan Haarlem gebracht en hier de Gemeentelijke bibliotheek, het Schildcrijenmuseum en Teyler be zocht. In 't Museum ontving de Directeur, de heer G. D. Gratama en de heer Vinceut Loósjes de bezoekers. Dc heer Gratama hield een korte voordracht over de beteekenjs van Frans Hals. IJ ij herinnerde er aan, dat Hals, die in 1584 te Antwerpen geboren was, zijn geheele leven te Haarlem perkte. Iiij schilderde bijna alle groote man nen van zijn tijd. Ilij schilderde ad miralen, edellieden, bakers en kinde ren, heksen en narren, dronkaards, geleerden en domooien, Burgemees ters van Haarlem en regenten van .philantropische instellingen. Zoo brengt hij ons de geheele wereld bij 't begin der 17de eeuw voor den geest. Verder wees de heer Gratama op het verschil tusschen Hals' werk en dat van zijn voorgangersJoan Scorel, De Grebber en Cornelis van Haarlem. Hals kende geen moeilijkheden bij het schilderen en in zijn composities is niets gewrongens. Eerst in bruin schilderende, later in grijs, eindigde hi,i met een donkere melancnolischc toon, die zoo goed overeenstemde met zijn zieletoesiand, toen hij in armoe de gedompeld het lachen had ver leerd. De vroolijke cavalier werd een mistroostige armlastige, die van de gemeente onderstand kreeg. Hij stierf I in 1666 en werd begraven in de St. Bavo op de Groote Markt. Zoo eln- digde het leven van don eersten im- pressionist. Van al de oude meesters is hij de meest moderne, de schilder, die dich ter bij ons staat, dan al de anderen. In de Etadsbibliolheek had men een tentoonstellinkje georganiseerd van Engelsche reisbeschrijvingen. Faillis sent enten. Door de Air. Rechtbank alhier zijn bij vonnissen d.d. 25 Maart 1913 in staat van faillissement verklaard N. B. Bos Hzn., bloemist, wonende te Overveen, Zijl weg. E. W. van Nes. koonman, wonende] te Haarlem, Schoterweg. In beide Mr. H van Loghem de Josselin de Jong rechter-commissa- IIULDIGING VAN DE IJMUIDEN- SCHE REDDERS. De „Kennemer Padvinders" en de muziekvereeniging „Crescendo" heb ben hun toezegging om aan den feestavond voor de redders van de, „Eastwell" mede te werken, terugge nomen. De heer Roosen verzoekt ons te mel den ten eerste, dat de heer De Vries van het Kon. Ned. Tooneel zich be reid verklaard heeft om „De schip breukelingen" op den huldigmgs- avond voor te dragen. Verder, dat de opbrengst der eere- voorstelting ten bate der redders vaai de EastwcLl is, en dat de medewer kenden ziel» geheel belangeloos ter beschikking bobben gesteld. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). (Jit de Omstreken ORGELBESPELING in de Groote- of Sint Bavokerk alhier, op Donderdag 2G Maart 1913, des na middags van 23 uur, door den Heer Louis Robert. Programma: Praeludium e Fuga D gr. t., J. S. Badh; 2. Trio, J. L. Krebs; 3. Eerste en tweede gedeelte uüt de Door de Rechtbank zijn opgeheven do faillissementen van H. M. W. Poters, kantoorbediende, wonende te 7<-n ndam, uitgesproken 25 Februari 1913. W. Bakker, Koopman en kleerma ker, wonende te Haarlem, uitgaspro- kon 5 Maart 1913. TEGEN DEN WOEKER. Hier ter stede is opgericht een bank instelling, die ten doel heeft den woe ker te bestrijden. Als directeuren treden op de heeren G. J. M. van Dieren Bijvoet en N. A. Th. van Reysen. Het doel is, om aan degenen, die in geldverlegenheid verkecren voorschot ten te verstrekken. De voorschotten kunnen van f 25 tot f 1000 bedragen. DIRECTEUR GENERAAL POP. Heden be«zoc]it de aftreder.de direc teur-genei aal der Posterijen en Tele grafie, de heer G. J. C. A. Pop, de inrichting voor de vervaardiging van postzegels enz., dat drukkerij, en het op typografisch gebied zoo merk waardige museum van de firma Job. Ensdbedé en Zonen. SCHOTEN. Brand. Maandagmiddag omstreeks half 5 ontstond door onbekende oorzaak brand in de benedenwoning van per ceel no. 60 in de Generaal Cronjé- straat, bewoond door Grandia. Door de hulp van buren en voorbijgangers werd het vuur gebluscbt, zonder dat de brandspuit dienst behoefde te doen. De huiskamer en alcool zijn echter uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Concert. Ofschoon nog wat vroeg in het jaar, gaf Schotenseh düeüantencorps, 2en Paaschdag reeds een conceit op de speelplaats van de O. L. Schooi in de Soendastraat, gevolgd door een marsch. door enkele straten naar het Pretoriaplein. Dc verandering van plaats leek een zeer goede verbetering, vergelijken bij de rumoerige pleinen van vroeger. Ook de muziek gaf blijk van goede studie. BLOEMENDAAL. Een gedenkteeke 11? De drie veroenigiugeii „Bloemen- dual's B.oei „Koninginnedag" en „Bloemeiidaal Vooruit" werken dit jaar samen voor het te houden natio nale feest, ter gelegenheid van Neer- lands 10U-jarig onafhankelijkheid. De bestuurders dezer vereenigingen had dezen deze week een gecombineerde vergadering, waar besloten is, op de dezer dagen te houden groote verga dering het voorstel te doen tot oprich ting van een gedenkteeken inAerden- hout. Dat monument zou zijn een man nenbeeld, dragend in de eene hand losgerukte boeien en in de andere een bazuin, die hel voor den mond houdt. Een vrijheidsbeeld dus. HAARLEMMERLIEDE Zondagnamiddag is op den Amster- damschen straatweg een auto, waarin 4 dames eii de chauffeur, rijdende naar Amsterdam, door een grootere auto bij het passeeren aangereden, zoo dat <is eerste op den wegberm te- ge ride rails terecht kwam en wel met zooveel kracht, dat de inzittenden daaruit werden geworpen en in en bij den wegsloot terecht kwamenhet ongeval liep buitengewoon goed af, daar op dat oogenblik geen tram jiasseerdeniet geringe hulp wer den de reizigers weer op den weg ge bracht. Zij hadden slechts lichte kwetsuren bekomen, doch de kostba re, nu natte bontkleeding moest wor den afgelegd. Intusschen was van de richting Haarlem een tram genaderd die ter plaatse niet kon passeerenperso neel en passagieres wisten den zwaar beschadigden auto ter zijde van de baan te krijgen, zoodat de tram na opneming der auto-reizigers kon pas- De auto is Maandag door personeel en .materiaal van de „Simplex" ge haald. IJMUIDEN. Druk bezoek. Dat er met de Paaschdagen veel meiischen naar de Eastwell zouden komen kijken, hadden we verwacht, doch dat zoo'n enorme menschenmas- sa zich zou interesseeren voor dit ongelukkige stoomschip, was ondenk baar. De tweede Paaschdagwas wel de drukste der beide dagen. Onielbare auto's, equipages, duizeiide voetgan gers, tieniluizende wielrijders bega ven zich meer eii minder snel naar de plek des onheils en de Noordpier, de zen dug toegankelijk gesteld enkele dagen, als do zee woelig was, was de toegang verboden voor hel gevaar, dat de grondzeeën opleveren was van den vroegen morgen tot den laten middag zwart van bezoekers, die het vermaard geworden stoomschip kwa men bekijken, en die per booi en spoor aangevoerd, zich herhaaldelijk bij de Bluisovergangen ophoopten en den overgang vei sperden. Ook de hotels mochten zich in een buitengewoon druk bezoek verheugen De Staatscourant be-.::i de statuten van de N. V. Vereenigde ijsfabrieken te LTmuiden. Het kap.taal is bepaald op i 10.000. Tot directeur is benoemd dc beer W. J. Kernver Jr., en tot conimicsaris- sen de heeren mr. dr. W. P. J. Bok, M. L. Fauel, mr. J. II. 'Ilidol en J- C» Kenner. Verder de statuten van de N'. V„ Machinefabriek De Adelaar le llmui- den. Het maaisch. kapiiaal is f 25000, waarvan f 6000 is geplaatst. HA A R LE MME KMEER. Paaschdrukte. Het aantal personen dat gedurende de Paaschdagen deze gemeente pas seerde om een kijkje te nemen bij de bollenvelden, was dit jaar. in tegen stelling met andere jaren, niet groot. Hoofdzakelijk ligt hier zeker wel de oorzaak bij de vroege Pa.-chen, nu er aan de bollenvelden nog niet veel te zien is. Maar ook de sjvoortivin, die onze gemeente in lengte en breedte doorsnijdt, neemt veel van de drukte per fiets en per rijtuig weg. De eigen lijke boilendagen moeten neg 'komen, dus zullen we op de volgende Zonda gen wel meer drukte zien dan op deze Paaschdagcu. VELSEN. Stukken van den Raad. Voordracht voor hoofd der school A te IJmuiden. 1. A. K. D. Spruit te Haarlem. 2. C. D. Col pa, le Winkel. 3. T. Hellinga, le Apeldoorn. B. en W. stellen voor aan dc N. V. Mij. tot Expl. van Oar. goederen Ha- velaar", onder verschil tern le voor- waarden vergunning teverleenen tol t aanleggen van een straal in Velser- bord. HILLEGOM. Ilagelslae. Zaterdagavond woedde hier een 0T5- weersbui, gepaard met een zwaren hagelslag, die ann de te velde slaande jonge gewassen een beduidende scha de heeft berokkend. Er is nog niet te overzien, hoeveel nadeel uit dien ha gelslag zal volgen, vost staat oven- wel dal het van niet geringe beteoke- SLOTEN. Een auto-omnibusdieosl Naar verluidt, zal tusschen Sloten en Amsterdam een auto-omnibus- dienst tot stand komen De autobus, waarnaar men met verlangen uit ziet, zal dan om liet uur rijden en 2ö personen plaats bieden. Binnenland DE AMBULANCE UÏT GRIEKEN LAND TERUG. Blijkens door het hoofd comité van het Ned. Roode Kruis ontvangen tele gram komt de ambulance uit Grieken land Donderdagmiddag a.s. om 3 uur 11 min. S.S. in Den Haag aan. VERDRONKEN. Te Rbenen is een 4-jari-g nvüsjé spelend in don Rijn gevallen en ver dronken. Te Amsterdam is in de Looiers gracht een 8-jarig jor.gentje verdron ken. Te Kleef gingen een jongeman en een meisje uil Winterswijk roeien. Het bootje sloeg cm, het meisje ia verdronken. Sport en Wedstrijden Hockey. TOGO KAMPIOEN'! Onze Haariemsche Musscl-.en hebben Zondag te Den Haag met 1—2 voor Togo moeten zwichten, zoodat de Haagsche Club haar eerste kampioen schap heeft behaald. Togo Mussc hen 2—1. Togo is au grand complet, met Iloe- ting Jr. ditmaal in de goal. De Mus- schen missen Van Groningen. Onder scheidsrechter Scluff wordt even ovvr twee begonnen. Direct is Togo de meerdere: Scheurleer en Van Dijck in de voorhoede zijn bijzoi d'.r 11 dreef. Toch deen de Haarlemmer:- ook gevaarlijke uitvallen en vermelding dient een hard hoog schot, mee-der.ijk door Hoeting uit z'n doe! gehouden. Daarna is het woord weer aan Togo en Van Dijck slaagt er in een voorzet onhoudbaar in deel te koge'en. Bij do Musschen zijn liet vooral de wings die het goede werk doen. De rushes van Tideman vooral zijn zeer cev -mliik. Met 1—0 wordt gedraaid. Nu begaat Togo o.i. een fout door met vier halfs te gaan soelen. wat wel de verdcdl-

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1