Weerbericht MEDliDEÉLINGEN VAN HET KON. NEDERL. MET. INSTITUUT. (Opgemaak: voorm. 10.50 uur). Do Bildt, 28 Mei 1913. Hoogste barometerstand 766.5 m.M. t© Biarritz en Ho d'Airx, laagst© 756.6 m.M. to Riga. Verwachting tot den avond van 29 Mei: Wind: zwakke lot matigen westelij ken tot zuidelijken wind. Gesteldheid van do lucht meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regen- of onweersbuien. Temperatuur; Iels wanne)1 in Noorden. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag to 2 uur 765 m.M. Vooruit. Vorige stand to 2 uur 765 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT .Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand 38 Mei üoogste gisteren F. 76 Laagste heden nacht. F. 56 Hedenmiddag 12 uur V. 63 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 29 Mei. Hoogwater. (Jmuiden v.m. 9u. 69 m.;n.m. lOu. 84m Katwijk v.111. 9u. 64 m.; n.m. lOu. 9m Petten v.m.lOu. 19 m.;n.m. lOu. 64m Laag water. IJmuidenn.m. 5u.69m.;v,m. 6u.34m katwijk n.m. 6u.89m.; v.m. 6u.l4m Petten n.m. 7u. 29m; v.m. 8u. 4 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en ander© voertui gen, mort te 3 u. 31 m. geschieden. INGEZONDEN M'EDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Als gü uw kind gezond, vroolijk entrisch van gtest wilt zien op groeien, geeft het dan Dr. HOMMKL'6 Haeraatogen, WAARSCHUWING I Men vrage uitdrukke lijk den naam O.rHOMMEL. Do Haagschj voorhoede word vrij wel in bedwang gehouden. Twee cor ners op het Hiiarlemsche dool werden weggewerkt, en v. d. Most van Spijk stopte keurig een paar schoten. Hot dekken van den tegenstander was bij do Haarlemmero heel goed. en zoo konden do Haagsche aohterspelers ook nooit eens naar voren komen om hun aanval te steunen. Job Merens deed uitstekend werk. Rust Kwam met blanco stand: 0—0. Na de hervatting verdedigden de Haarlemmers den diepon kant van het bassin. Cortlever bemachtigde da delijk den bal, en scoorde met een ver. onhoudbaar schot, waarbij de bal „buttérdo" op het water (10). Do bal moet eigenlijk volgens het sp?l- reglement zóó hard zijn. dat dit niet gebeuren kan). Na dit gelukkige goallje bleef de Haagsche sterker, maar de Haarlem sen© verdediging hield taai stand. De doelman stopte eenige malen mooi, en één keer redde de zijpaal. De Hage naars spoelden vrij forsch, en II. V. G. B. kreeg meerdere vrije worpen te nemen. Even vóór het einde scoorde Van Dijk. vlok voor doel liggend, na een misverstand in do Haarlemsohe verdediging en het einde kwam met een verdiende 20 overwinning voor de Haagsche Zwem club. die als zij binnenkort de revanche-match in Haarlem komt spelen tegen een volle dig H. V. G. B. niet veel kan© zal heb ben. Bij de Haarlemmers blonk Job Me rens uit. Orn tien uur was liet welgeslaagde feest afgeloopen. R. P. Leger en Vloot HET KAMERLID THOMSON. Bij koninklijk besluit is met ing. van 26 Mei benoemd bij de inf.bij den staf van liet wapen, tot majoor, ter bescii. van den Min. van Oorlog, kapitein L. VV. J. K. Thomson, van het wapen, thans op non-act., als lid van de Tweede Kamer. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem,, op Woensdag 28 Mei 1913, des namiddags ton 1 1/2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof), VOORZITTER: Dr. H. D. Ivruse- nian, loco-Burgemeester. Afwezig zijn de heeren Slingenfoerg, Weyland en Van Rossum. De heer Nagtzaam is weder aanwe zig, na van zijn ziekte hersteld te zijn. PUNT 1. Mededeel in gen en ingekomen stuk kon. Door Mr. Thiol c.s. is een motie in gediend in zake de loonen van een ge deelte dor werklieden aan het Gas bedrijf. De VOORZITTER zegt, voor dat met de behandeling van punt 2 wordt aan- gevangen, het volgende: Mijne Heeivin, De 3 weken, die sedert onze laatste ibijeen'kioml&t zijn ivemloopen, hëibbctn zich gekenmerkt door eene voor Haarlem belangrijke gebeurtenis. Ik bedoel de opening van het nieuwe Museum, Onze gemeente is daarme de in het bezit gekomen van eene in- stolling, die ver buiten de gemeente lijke en zelfs de landsgrenzen, leven dige belangstelling zal opwekken en die den bouwmeester, die 'I ot oude aan nieuwe eischeu aanpaste tot eere strekt. Hor heeft den leden van het College van Burgemeester en Wethouders groote voldoening gegeven, dat Hare Majesteit de Koningin bij beskuit van 24 Mei j.l. den lieer Du mant heeft be noemd tot ridder in clo orde van Oran- je-Nassau; daarmede gevende een blijk van belangstelling der Regee ring in de wijze waarop Haarlem ui ting geeft aan zijn eerbied voor wat do tijden hebben gelaten en waardee rt tig van do voortreffelijke uitvoe ring van het werk onder leiding van Haarlems Directeur van Openbare Werken. (Applaus). De heer VAN STYRUM wenscht B. 1 W. geluk met dezo belangrijke ge beurtenis en maakt den'waarnemend Burgemeester zijn compliment, na mens den Raad, voor de uitnemend© wijze, waarop hij de beteekenis van dit feit bij de opening heeft uiteenge zet. (Applaus). Spr. zegt mede ver heugd te zijn over de onderscheiding den heer Dumont verleend. (Applaus) P UNT 2. B. en W. stollen voor overeenkom- i'tïg artikel 6 der verordening op de invordering van de plaatselijke direc te belasting naar liet Inkomen voor bet kohier van 1910 een bedrag van f 4-871.44 oninvorderbaar to verklaren. Aldus wordt besloten-. PUNT 3. B. en W. stellen voor de rekening van inkomsten en uitgaven der goe deren van de voormalige corporatien van neeringen, ambachten en bedrij ver. over het dienstjaar 1912, goed te keuren en het voordeelig saldo ad f 1628.05 1/2 ie doen storten in de ge meentekas. WórcTt goedgekeurd. :t PUNT 4. B. en W. stellen voor goed te keu ren de rekening van den dienst 1912 en d© begrooting van den dienst 1913 van het 2de douchebadhuis. Aldus wordt bestoten. PUNT 5 Een door Rc-genfen van het St. Eli sabeth's of Gasthuis ingezon den 2de suppletoire begrooting voor den dienst van 1912, wijst aan ir. ont vangst en in uitgaaf een. bedrag van f 9.910.65 1/2. Overeenkomstig het advies van do Financieel© Commissie stellen B. en W. voor de begrooting goed te keu ren, Aldus wordt besloten. (De zitting duurt voort). (Ongecorrigeerd). Hedenavond Is het vervolg van dit verslag te verkrijgen aan de volgende adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25. Boekhandel FA. VOOGD (A. Wiesen- haan).. Groot© Houtstraat 94. A. ARONS Jr., Wijn- en Likeuren- handel Spaamwouderstraat 138. P. STELLEMAN, Tabak- en Sigaren magazijn, Fabriciusstraat 4. v. DIESBERGEN, Sigarenwinkel, Cronjést'raat 5. C. B. WIJERS, Tabak- etn Sigarert/- magazijn, Clercqstraat 97. A. VAN DER KLOET, Sigarenwinkel, Ostadestraat 3. C. G. L. Bongaards, Sigarenmagazijn Kampersingel 32. AAN ONZE BUREAUX: Zuider Bui- tenspaarne 12 en Gr. Houtstraat 53. Letteren en Knnst Bij den uitgever H. W. Mooij to .Am sterdam is verschenen No. 1 van „Am- sterdavnPcbc Schilders", serie bijdra gen tol de kennis van schilders en hun ne werken, onder redactie van A. J. Wiwel te Haarlem; dit nummer is ge wijd aan Gerard van Vlieten geschre ven door den red od eur. Laatste Berichten TERAARDEBESTELLING A. LEY IT. Op de algemeen© begraafplaats heeft vanmiddag de T.-eaardir.g van liet stof felijk overschot van den lieer A. Levh plaats gehad. Uee' vele vrienden van den overledene en collega's van het kantoor.der firma Insinger te Amster dam, wanr de heer Le.vh sinds jaren in fuctie was, waren gekomen 0111 de laatste eer te bewijzen. Toen zij allen om de groeve stonden geschaard, her dacht de heer Insinger in warme, har telijke bewoordingen den overledene. Na zijn ontslag te hebben genomen als zeeofficier luid hij met zijn helder verstand zich geheel in den handel weten in te werken, en menigeen w hij tot voorbeeld en steun, terwijl zijn groote gave van tact het hem. gemak kelijk maakt© met iedereen om te gaan. Spr. zeide hoe hij en zijn zoons geheel deelden in het smartelijk v< lies. dat de familie geleden had. De heer J. Leyh, de zoon van den overledene, dankte niet enkele woor den voor de laatste eer, zijn vader be wezen. DE BLOEMENVERSIERING OM COSTERS STANDBEELD EN AAN DE HOUTPOORT. Wij zagen heden een teekening van de versiering om het standbeeld. Vlak tegen het standbeeld aan wenscht men piramide-laurieren en witte mar grieten aan te leggen, daarnaast aan weerskanten, noordelijk en zuidelijk, roode zon alen en westelijk en ooste lijk, begonia's, terwijl aan de hoeken bonte vunkia's worden aangelegd 1-Iet geheel heeft een langwerpi- gen, bijna zuiveren eivorm 011 is groot aan noord- en zuidzijde 2 1/2, aan oost- en westzijde 81/8 M. uit het beeld. Met kermis zat liet waarschijnlijk niet kunnen blijven. De hoeken bij de huisjes van de Groote Houtpoort worden versierd met groen en bloeiende planten. De aanleg geschiedt door den heer Hesseling, de keus der bloemen ge schiedde door de tuinbazen van de fa milies Buiige, üunlop en Sprenger, onder leiding van den heer M. J. F. Bolclerdijk. lid van het Comité voor Plan 1913, die zich in opdracht van het Comité daarmede welwillend be last had. BLOEMENDAAL. Ongeva 1. Toen de oppasser van den ritmees ter der huzaren boron v. II. vanmor gen 0111 kwart voor negen dienst doch ter per rijtuig naar de school d' Bloemendaalsche sc-hoolvereeniging bracht, "schrok het paard op den Rij- per weg en sprong tegen hek van een villa. Het rijtuig sloeg om; de oppas ser werd vrij ernstig verwond. Gemengd Nieuws door Amundsen voor koning Haakon gedeponeerde brief ter hancl wals ge steld. is dit schrijven in het bezit van den laatstgenoemde gekomen. Men weet. dat Scott dezen brief vond en hein medenam. Amundsen gaf daarin een korte beschrijving van zijn tocht, toekende de gunstige omstandighe den, waaronder hij plaats had en deed o.a. mededeeling van de berg keten op 87 gr. Z. B. aangetroffen, welke hij naar Koningin Maud had genoemd em van het koning I-Iaakon VII plateau, de hoogvlakte van welke af het de espeditie gelukt wafs de plaats te bepalen waar de Zuidpool gelegen moest zijn. ZONDER DAT ZIJ 'T WIST. Te Parijs heeft zich het zonderlinge geval voorgedaan, dat een dame van haar echtgenoot op volkomen wetti ge wijze gescheiden is, zonder dat zij hei zelf wist. Toevallig hoorde zij vau een der kennissen, een notaris, dat zij gescheiden was. En wat nog ergei washaar echtgenoot stond op liet punt met ceri ander te trouwen. Haar man had haar bewogen de stukken te teekeneri, zonder dat zij die inzag. Koloniën ITET MUSEUM TE KAAPSTAD. De „Times" bespreekt de tentoon stelling'van de schilderijencollectie, door den heer Max Michaelis aange boden voor een museum in Zuicl-Afri- ka, die te Londen gehouden wordt. liet blad doet een beroep op lieden die hun rijkdommen in Zuid-Afrika hebben vergaard 0111 de nog kleine kerncollectie aan te vullen. Een mans portret tegenover het damesportret van Rebmrandt zou oen zeer welkom geschenk zijn, en een Frans Hals, 'oorstellende een of ander deftig bur ger van Haarlem ais pendant van de nogal forsch uitgevallen oudachtige juffrouw kon zeer wel worden ge bruikt. Minder hoog mikkende giften, maar toch zeker zeer waardeerbaar zouden kunnen bestaan in een por tret door Thomas de Keyser, of een meer representatief portret van den Haarlemmer Johannes Verspronck dan de hem toegeschreven baardigen burger. Verder konden de zooeven genoemde I Maecenassen dienen met wat tand- schapwerk. Cuyp ontbreekt nog, en Adrïaan van de Velde, en als zoo iets te krijgen ware, zou een Potter bij de verzameling niet misstaan. Een zee stuk van Willem van de Velde of Jan van der Capeile behoorde er zeker bij. Maar vooral de genre-schilders zoe ken beter vertegenwoordiging dan door een enkelen Jan Steen, die zeer goed is trouwens, en een Ocliterveldt, Terborch, Metsu, De Hoogh, de meesters in dit werk, mogen niet blij ven ontbreken. En wie dit niet bekos tigen kan, kan dankbare har ten ma ken met een Brekelenkam, een Dusart of een Van der Neer. De „Times" oordeelt, dat voor een museum in de kolonie alleen eerste rangs werk kan worden aanvaard en geeft den raad een jury van deskun digen aan te wijzen, die het verdere beoordeelt eer het wordt uitgezonden. HET GEVAL-FURNéMONT. De heer Furnémont heeft, naar de Nieuwe Gazet mededeelt, niet aan deir oproep van den rechter van instructie voldaan en is niet voor hem versche nen. Dientengevolge is tegen den af gevaardigde een bevel lot inhechtenis neming uitgevaardigd en is zijn sig nalement verspreid, Furnémont heeft aan zijn familie geschreven, dat hij zich te Parijs be vindt. Van een uitlevering kan in diit geval geen sprake zijn. De overeenkomst tufëschen Frankrijk en Belg-lë voorziet geen uitlevering voor het feit, dat den volksvertegenwoordiger ten laste wordt gelegd. Bij koninklijk besluit is de staats commissie inzake de kiesrechthervor ming voor de gemeente- en provincia le raden in Belgie samengesteld uit de heeren Colaert, burgemeester van Ieperen, KamerlidDamoiseaux, gouwheer van HenegouwenDejace, hoogleeraar te LuikDe Greet, hoog leeraar nieuwe hoogeschool Brussel Baron de Kerchove, gouwheer van Oost-VIaanderen Destrée, Kamerlid Duprtez, hoogleeraar te Leuven Frarcotte, id. te Luik; Goblet, Kamer lid; IToyois, id.; Hymans, id.; Lafon- taine, senator; Lambert IT., nijve raar; Ligy, advocaat, oud-Kamerlid; Maliiels, bestuurder der provine. en gemeentezaken in 't min. van buitcnl. zakenMasson, schepen te Bergen, Kamerlid; Orban, hoogleeraar te LuikOrtegat, KamerlidPastur, advocaat, bestendig afgevaardigde Prins, booglecraar te Brussel, voorzit ter van den raad voor de wetgeving; Sauveur, hoofd-secretaris, algemeen bestuurder in liet ministerie van binnenl. zakengraaf 't Kïnt de Roo- denbeke, onder-voorzitter van den Se naat; Trasenster, nijveraar. oud-Ka merlid Van Cleernpuite, Kamerlid Van den Bossche, hoogleeraar te Gent; Van den Heuvel, hoogleeroar te Leuven Vandervelde, Kamerlid Verhaegen, Kamerlid; Waxweiler, be stuurder van het gesticht voor sociolo gie Wiener, senator; Woeste, Ka merlid. DE BRIEF VAN AMUNDSEN AAN KONING HAAKON. Door bemiddeling van den koning van Engeland, wieu door de van Zuidpool teruggekeerde leden van de Brilsche expeditie de op 90 gr. Z. B. ARBEIDSTOESTANDEN IN DELI. Deze .mail bracht ons het bericht aan van verschillende aanslagen op adsistenten en zoo meer. Op Tandjong Koeba werd de ad- sistent Gemke, eerst ze3 maanden in het land, door een Javaan levensge vaarlijk gewond. Op de onderneming By a wak zou eveneens een adsistent door Javaansche arbeiders zwaar ge wond zijn. Op de onderneming Ko- tangan werd de adsistent Grimmon door twee Javaansche lcoelies aange vallen, die zich im den. koffie-aan- plant in hinderlaag 'hadden gelegd. Verder werd op Simapang de admi nistrateur nog door tijdige tusscheri- ikiomst van een mandoer voor kennis making met het mes van een Javaan- schen arbeider behoed. Voorts nog eeu gevecht tussohen Chitieesche en Javaansche arbeiders op Poeloe Rad ja, waaromtrent wij in de, Sum. Post van 28 April lezen: Uit Tandjong Balei is hter door het Bestuur bericht ontvangen, van den adsistent-resident van Asahan, dat op 23 dezer op de palmolie-onderne ming, Poeioe Radja, toebehoorer.de aan de ,,Huileries de Sumatra", de3 namiddags te 'half zes een groote vechtpartij heeft plaats gehad lus- schen Chineezen en Javanen,, waarbij zes lcoelies zijn gewond. I11 den vroegen ochtend van 24 April wilde een troep van naar schat ting een 250 Chineezen het gevecht hervatten met de naar (het werk gaande Javanen. De adsistenten Grimbach en Oswald zonden toen de Javanen naar hun pondok terug en kwamen nu alleen te staan. Daar de zen aan 't bevel om naar 'hom wonin gen té gaan, geen gevolg gaven en bleven opdringen, zagen do adsisten ten zich genoodzaakt van hun vuur wapenen gebruik te maken, met het gevolg, dat twee Chineezen werden gedood en 2-2 met hagel gewond, van wie twee ©enigszins ernstig. De adsistent-resident van Tand jong Balei heeft zich onmiddellijk ter onderzoek naar de onderneming he geven en is vandaar den 25en A.pril teruggekeerd. De onderneming waar zich deze bloedige tafereelen hebben afge speeld, is op zies uur stoomens boven Tandjong Balei aan de Asahamriivier gelegen. Een en ander gaf de Deli Crt. aan leiding den 29sten April ©enige be schouwingen te wijden aan „De vei ligheid van Deli". Het blad wijst er o. a. op, dat in 1912 ongeveer 50 aan vallen op adsistenten voorkwamen. Wanneer we rekenen, dat hier een l(XK)-tal adsistenten ter Oostkust zijn, dan wordt het percentage gevaarlij|ki 'loog. Daartegenover behandelde de Raad van Justitie 60 klapperkara's waarbij verschillende zaken uit Me- dan, die iin geeneriei verband staan inet de ondernemingen en werkvolk. Op een 150.000 koelies werden, dus minder dan 60 lclapzaken behandeld. Drie adsistenten werden veroor deeld tot een maand hechtenis, één tol 6 dagen boete en 2 tot 3 dagen. De overigen beliepen boetes van 5 lot f 50. We bedoelen met het weergeven van bovenstaande lijst in verband met de jongste aanslagen niets an ders te zeggen, dan dal de aandacht gevestigd moet blijven op dezen toe stand. We weten wel, dat juist im 1912 de verscherping der ikra'kaistraf is in gevoerd maar deze lijst zegt al reeds in klemmend lietoog, dat aan do toe passing en uitvoering dier straf de hand gehouden m,oet word-sin, en ge streng ook.' Deze lijst is verder nog merkwaar dig omdat, daaruit blijkt, dat van de 40 opgesomde aanslagen ongeveer 30 door Javanen werden bedreven. Dat moge tot leering strekken. Rn voor de rest heblien we er wei nig aan toe te voegen. Een dergelijke opsomming spreekt voor zich zelf en eene recapitulatie als deze zegt duide lijker dan die afzonderlijke berichten hoe het gesteld is met, de veiligheid in Deli. Wat de nu vermelde aanslagen be treft, sdh.ijnt in het geval van den heer G. geflirek aan zelfbeheer- sciiing tegenover eene steeds lu.ieren- suoa jjoz arp 'jojspiaq.iu ajujtuq ua ep een adsistent een klap in het gezicht had gegeven, de oorzaak te zijn. De adsistent G. werd, ziende dat de vrouw, ondanks herhaalden last om to werken, weer niets uitvoerde, zoo kwaad, dat hij haar met de hand een klap om het hoofd gaf. Dat zag haar man, die op 100 me ter afstand in de tabak met zijn (jangkol werkte. Deze wierp onmid dellijk zijn tjangkol weg, en vloog met een golok, een breed Javaansch mes, op den adsistent toe. De eerste slag kwam teredkt op de linkerhand vau het slachtoffer, waardoor de vin gers zeer ernstig beschadigd werdien, Een tweede slag sloeg den elleboog bijna geheel door, een derde had een gapende wond in de leverstreek ben gevolge. Toen viel de aangevallene met cLeri aanvaller in de modderparit en daar volgden nog eon vijftal houwen,waar- an de wonden in de modder van de slooi bovendien nog vreeselijk vuil orden. Eindelijk toen het slachtoffer deer lijk gewond was grepen de mandoer en een Javaansche koelie d©n aanval ler en werd de udsistent op den wal geholpen. D© toestand van den gewonde was, uaar wij aan de laatst ontv. Deli Ct ontieenen, naar omstandigheden re delijk wel. De gewonde had voldoen de rust, zoodat hoop op beterschap bleef bestaan. Wat liet geval op Kotangen betreft, waar die adsistent G., danlc zij tijdige hulp, er met. eon trap tegen de be en en >en parang'houw over den arm af kwam, kon de aangevallene met den besten wil van de wereld geen reden opgeven voor de tegenover hem be toonde vijandelijke gezindheid. Op Simapang was het woede over eene aanmerking, naar aanleiding van voortdiuenden overlast, die een Javaan naar het mes deed trekken. De man was getrouwd geweest doch gescheiden, maar maakte het nu zij ne gewezen vrouw en diens nieuwen echtgenoot steeds lastig. Opvallend is het, dat bij deze aan randingen dlie ook weder door Jova- werden gepleegd. Telegrammen De onderstaande telegrammen zijn ontleend aan liet Algemeen Handelsblad. DE STIÏ1JÜ IN DEN BALKAN. Armeniërs vermoord. KONSTANTINOPEL, 28 Mei. Reu ter.) Volgens een un den Anneni- schen patriarch ontvangen telegram zouden te Sigiro in het vilajet Bitlis elf Armeniërs zijn vermoord. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: Mei 28. G. Ho ge veen en M. Mulcler. GETROUWD: II. Bijster en J. Slootweg. C. v. Steen en M. G. E. Buurman. H. A. Mens en M. IT. b,arrenberg. G. F. v. Rossum en M. Marchand. M. v. E© en G. M. A. Smal. P. J. v. Ha- melsveld en A, C. Nejlifesen. A. Zwertbroek en L. Zonneveld. .T. Stuurop en I. M. Remiiié. G. Dui ker en H. M. Esineijer. W. G. Ver war en .T. Jansen. BEVALLEN: 25 R. T. Geels-Haan, d. 27 C. C. Kok—Beenders. z. OVERLEDEN: 27 .1. Broekmeier, 78 j. Maerteu van He-emskerksiruat. 26 P. 15 m. z. v, J. J. Peters, Gasthuisstr. —27 G. 4 m. z. v. Cr. Lohmann, Hazepaterslaan. 28 M. C. Wigeri Abersou-Brack, 75 j. Gaelstr. 2S C. 8 111. z. v. J. M. Dam- miaans, de Wil straat. Amsterdainsche Bsurs. Openingskoersen van 28 Mei 1913. LABOUCliEBE (JY1\N> w Lu. BANK TABAKSAAN DELLEN. Prijshoudend. Biridjey 1111/2, Deli Batavia 484, Deli Mij. 585—90, Mcdan 241, Senem- bah 551-8. RUBBER-AANDEELEN. Prijshoudend. Amsterdam Rubber 197, Deli Ba tavia 134, Nederlandsche 761/2. PETROLE ÜM-A ANDEELEN. Vast. Dordlsche Petroleum 190, Gec. IIoll. Petr. 236-361/2, Int. Rum. Petr. 128, Kon. Ned. Petr. 634-291/2, Moeara Enini Petr. 250, Pcrlak Petr. 70, Su matra Paiembang 230-31, Orion 101, Schïbaieff gew. 70. CULTUREN. Cultuur Mij. Vorstenlanden 167,. MIJ NA ANDEELEN'. Rcdjang Leliong 190, Great Cobar 44, Pittsburg Coal 17 5/8. De AMERllv. MARKT opende fla Sporen: Atchison Topeka 101 1 2. Denver 18 1,8. Erve 27 5/8, Kansas 23 14, Pref. idem, 60. Missouri 23 1/2, Rock Island 17 1/2, Sout.li Rail 24 7/16—1/2, Union Pacific 151 1/2, Pref. Wabash 8 7/8, Industrieel©: Amalgamated 75 5/8, Am. Ca.11. 33 1/4 —1/2, Am. Car. en Foundry 48 3/8, Ant Hide en Leather 21 7/8, Stand Milling gew. 32 14. Cm. Cigar 45 1/ 46, Cm. Steel 60 1/16, Cm. Marine 4 1/8 Pref. id. 15 3 4. Markttiieuws Veemarkt. Gehouden alhier op 28 Mei 1913. Koeien en ossen, aangév. en verk, 1 st., prijs 270 per stuk, Nuchtere kalveren, aangev. en verk. 18 stuks, prijs ƒ12—/16 per stuk. Schapen, aangev. en verk. 53 st., prijs ƒ24 tot f36 per stuk.' Lammeren, aangev. en verk. 8 st., prijs 114 tot 116 per stuk. Paarden, aangev. 6 stuks. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd 4 stapels, uitmakende 560 kazen, wegende 1097 kilogrammen. Do prijzen waren van 26—/ 31. 402de Staatsloterij. 5e Klasse 7e Lijst. Trekking van 28 Mei- f 400: 3206 5754 13273 18959 f 2002960 4031 6098 8890 11275 15877. f 100: "2595 3723 4167 4786 13791 16490 17560 18-160 202-10. 11-ooge prijzen: 3131, 4931, 7812, 11817 en 171-42 ieder f 1000. Prijzen van 70.—. 47 118 181 222 240 367 3S6 472 546 657 895 938 970 I J 56 '1290 1317 1764 1774 1892 1919 2031 2117 2226 2344 2475 2640 WoQ, 2075 2686 2693 2877 3003 3030 3073 3188; 3250 3463 3555 3653 3686 3734 3810 3816' 3989 4018 4034 4158 4216 4241 4251 4282 4320 4408 4640 469-4 4796 4821 4894 5061 5220 5281 5304 5574 5584 5713 59?1 6102 6268 0575 6892 6922 6948 6958 0974 6997 '057 7122 7191 7198 7223 7262 7286 7407 '426 7462 7514 7526 7543 7651 7878 7753 '761 7821.7893 7992 8178 8201 820G S470 8715 8813 8928 9337 9347 9508 9715 9S07 9940 10029 10226 10240 10275 10308 10362 10393 10394 10395 10399 10473 10606 10639 10084 10093 10718 10807 10870 1113011165 11220 11231 11313 11336 11426 11537 11739 11877 11900 11993 12296 '12319 12376 12474 12585 12587 '12012 12809 1Z933 13033 13049 13115 13229 13396 '13501 13733 18813 13960 14009 14035 14055 14-100 14267 14278 14301 14459 14636 14780 14789 15074 15095 15124 15241 15268 15344 15396 15520 15581 15923 1G095 16131 16266 16438 10510 16740 16743 17059 17065 17118 17122 17132 17210 17307 17451 17623 17635 17648 17660 17662-17800 17946 18019 1S051 18153 18162 18209 18229 18230 18304 1S67S 18680 18970 19049 19196 19348 19394 19510 19038 19819 19899 20126 20260 20602 20G31 20777 20780 20847 20806 Op onderstaande nummers zijn geeu prijzen gevallen. 11 2969 5868 9336 12419 1536S 18187 16 3046 5899 9343 12421 15367 18210 35 3051 5910 9438 12432 15375 1S293 58 3053 5920 9463 12456 15438 18334 60 3089 5946 9473 12475 15446 18355 68 3108 5981 9480 12483 15467 18394 126 3121 5994 9510 12493 15485 18410 137 3198 6023 9550 12513 15-191 IS44IJ 157 3222 6047 9552 12574 15506 18447 167 3202 6057 9553 12577 15565 18402 173 3272 6073 9605 12582 15570 18469 206 3298 6084 9618 12613 15589 18470 209 3304 6143 9627 126G3 15604 18542 306 3308 6149 9675 12671 15644 18509 373 3352 6173 9678 12Ï32 15652 18587 383 3366 G181 9717 12795 15682 18610 402 3383 6256 9725 12845 15713 18(>19 427 3405 6298 9755 12987 15732 18632 455 3416 6299 9796 12996 15753 18634 467 3444 6341 9809 13054 15760 18643 490 3451 6405 9811 131)65 15767 1S706 512 3453 6436 9834 13067 15781 18719 520 3456 6433 9354 13116 15S37 18843 557 3472 6526 9885 13135 15761 18852 050 3.482 0536 9909 13139 15919 18882 656 3489 6745 9910 13150 16005 18936 661 3530 6754 9919 13156 16062 19015 675 3579 6801 9931 13177 16097 19034 703 3589 6828 9952 13188 16099 19054 707 3690 6907 9966 13195 16133 19059 790 3704 6908 10044 13200 16180 19094 817 3706 6921 10078 13220 16187 19105 819 3713 6923 10192 13232 16193 19119 881 3721 6953 10198 13255 16216 19146 939 3735 6999 10253 13264 16272 I9106 999 3763 7180 10261 13270 16315 19263 1050 3766 7192 10358 13348 16323 19282 1086 3790 7213 10367 13418 16426 I9323 1106 3852 7249 10377 13442 16518 I9328 1159 "3861 7269 10385 13445 16522 19329 1-236 3863 7265 10398 13449 16586 19351 1-253 3903 7291 10433 1346G 16598 19354 1321 4019 7292 1"466 13506 16616 19355 1333 4093 7448 10467 13515 16626 19362 '346 4098 7537 10542 13538 16659 19372 1369 4133 7555 10595 13552 16660 19385 1393 4163 7583 10705 13580 16665 19417 1396 4164 7689 10712 13581 16678 19459 1429 4166 7734 10722 13603 16702 19488 1432 4180 7750 10733 13728 16754 19496 1615 4192 7757 10749 13730 16763 19504 1634 4333 7799 10768 13740 16765 19512 1658 4351 7807 10769 13840 16801 19534 1659 4379 7850 10846 13947 16818 19591 1688 4396 7897 10851 13948 10519 19604 1761 4418 7900 10901 13952 16846 19674 1772 4483 7938 10903 139S8 16897 19763 1793 4565 7976 10940 14000 16911 19812 1884 4567 8003 10978 14098 16917 19822 1896 4574 8012 10989 14115 16924 19629 1907 4604 6013 10998 14127 16981 19668 1909 4623 8026 11024 14128 17012 19675 1945 4693 8057 11025 14135 17027 19302 1960 4700 8105 11044 11250 17047 19915 1962 -1703 8107 11054 14274 17123 19954 19GS 4729 8130 11106 14305 17161 20076 1999 4756 8167 11154 14324 17163 20112 2049 4772 S213 11160 14331 17239 20149 21U 4815 8215 11192 14333 17258 20160 2144 4859 8258 11203 14356 17298 '20216 2155 4805 8306 11203 14360 17317 20244 2168 4957 8312 11325 14361 17377 20269 2213 4960 8326 11350 14369 17380 20276 2222 4974 8328 11363 14384 17414 20297 2272 5093 8346 11401 14393 17416 20324 2273 5143 8350 11430 14426 17422 20365 2277 5178 8374 11453 14476 17427 20431 2298 5181 8410 11614 14518 17499 20442 2339 5250 8463 11671 14607 17517 20458 2347 5279 8477 11688 146GO 17L61 20475 2376 5282 8482 11700 14673 17563 20512 2413 5306 8491 11884 14689 17570 20615 2438 5355 8626 11889 14712 17637 20667 2448 5356 8629 11917 14723 17674 20693 2493 5398 8676 11963 14727 17708 20745 2496 5503 8720 11966 14755 17728 20758 2506 5519 8734 12005 14798 17741 20771 2524 5560 8796 12027 14930 17767 20825 2535 5590 8797 12035 15007 17775 20835 2610 5598 8829 12092 15008 17783 20841 2690 5622 8854 12119 15085 17809 20844 2715 5662 8893 12141 15103 17814 20880 2760 5732 8896 12224 15109 17846 20939 2769 5741.8965 12234 15173 17847 20970 2786 5751 8975 12236 15181 17872 2790 5753 8995 12279 15187 17873 2796 5770 9043 12310 15240 17957 2908 5785 9046 12353 15275 18039 2959 5799 9065 12368 15297 18041 2962 5830 9186 12375 15339 18057 5e klasse 6e Lijst. 0334 m.z. 6324 18892 mei f 70 m.z 18893 met f 70. 5134 en 11063 m.z. met f 70. &S5VEI?iTEK!T0Ë[M JAN ROGZEN en TRUUS MORZE1.D, die, mede namens wederzijdsdke Fa milie, hun hartelijke» dank betuigen voor de vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk ondervonden. Overveen, 27 Mei 1913.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 2