SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad* Orioket. ttbal. Srlekit. DE EERSTE KLASSE. Drie wedstrijden .op liet programma. Eén verregend, en twee die verras singen opleverden. Haarlem schoot plotseling danig uit haar slof, door Volharding te kloppen in een wed strijd. waarin zelfs zeer goede scores werden gemaakt. Wie had ooit ge dacht. dat Haarlem tegen een elftal als dit Amsterdamsche er toe in staat zou zijn, voor zeven wickets een totaal van even 169 runs te bereiken? De regen, die een lang intermezzo in den wedstrijd veroorzaakte, had Haarlem bijna nog do overwinning ontnomen. Vijf minuten vóór tijd werd de winning hit gedaan. Rood en Wit leed een droevig échec, door in Schiedam van het zwakke Hennes te verliezen en slechts 71 runs te scoren Fielden en batten wa ren slecht maar Vooi Wave ren, die 6 Hennes-wickets voor 39 runs nam, had weer buitengewoon succes met zijn bowlen. De match Amstels C. C.Haagsche C C. werd door don regen bedorven. Naar de Md. Ct. meldt, maakte Am stels in haar eerste innings slechts 74. runs (Schroder 3*2, Hamburger 14, Murphy 11) La Chapelle bowlde 3 voor 28. Coops 4 voor 30, Cramer 2 voor 0. Toen drie Haagsche wickets neer waren voor vijf heele runs, -maakte de regen verder spelen onmogelijk. Rin- cker bowlde 2 voor 2, Eigeman 1 voor 1„ 's-Gravenha ge. 2 e k 1 a s s e. 's-GR. C C. 11—V. V V. liet tweede elftal der Haagsche won <len opgooi en stuurde de Amsterdam mers aan bat; hoewel met slechts ne gen man opgekomen, brachten dezen een totaal van 139 bijeen, waartoe Glide met 57 not out, Slag met 29 en Giootuieijer met 14 het meeste bijdroe gen. De Hagenaars kwamen en gingen en het was reeds 21 voor 7 toen cle re gen den wedstrijd onderbrak. Na de hervatting sloot de Haagsche innings op 51, met Kuypers, die 16 maakte, als verdienstelijkste batsman. In de twee de innings, die, amper begonnen, op nieuw door den regen werd onder broken, bleef de score blank. Met 8" runs bleef dus V. V. V. overwinnaar. Amsterdam. VOLHARDING 11— A. C. C. II. Deze wedstrijd wercl door A. C. C. II gewonnen. (Md. Ct,) le KLASSE N. C. B. HAARLEM—VOLIIARDING. P- Amsterdammers verschijnen slechte met 10 man, waartegenover Haarlem bij uitzondering eens een volledig elftal stelt. Jon van den Berg wint als gewoon lijk den opgooi en kiest fielden, zoo dat Gerits en Mesch openen op hel bowlen van Schmetnik en Boeljon. Op 26 slaat Gerke ee.i bal van Schmeink do lucht in en kan verdwijnen voor een goede 19 runs. Nog op hetzelfde totaal retireer en Mesch en I-Iealy; eerstgenoemde op zeer fraaie wijze door J. v. d. Berg gevangen, de Engelsen man voor 6 door Boeljon gebowld. M aande menigeen nu Volharding voor een laag totaal aan den kant te zien zitten, het tegendeel werd be waarheid. Van Laar en Kortenhorst zetten eon flinl«n stand op, hoewel opgemerkt, dient te worden, dat het geluk met de' ba Isl iaden is. Op 35 komt eerst een scheiding als Boeljon Kortenhorst voor een uitste kende 23 in de slips inpikt. Met IILs- gen in gaat do raas op denzelfden voet door, totdat op 122 v. Laar zich laat verschalken door een vrij zach- ton bal van den fast bow Ier. Nog voor den lunch vallen Brouwer eii Leaser voor re;.-; 14 en 0 runs. Daarna wordt tusschon de regen buien door de rest spoedig uitgegooid, mede doordat Hïsgen op 38 strandde door een full-pil-ch van Sphmeinjk ver keerdelijk te behandelen. Daarna is het Haarlem's beurt; Bouwmeester en Kruseman openen op het bowlen van I tea ley en Mesch. .1 ze doen dat goed ook, want na een eenigszLns gelukkig begin brengen beide balslieden tiental na tiental op tienita'l op het bord. Diverse wisselbowlers hadden geen succes en do 70 stond genoteerd, teen een geweldige bui allen naar binnen joeg. Na geruimen tijd wachten kon weer begonnen worden. Zeer snel word nu gescoord en eerst op 117 kwam een scheiding, toen Krusema; door Mesch voor een uit stekende 42 word gebowld! Achttien runs later was het Bouwmeester's beurt om te gaan voor een niet kans looss, maar hoogst nuttige 84 runs. Gebrek aan geduld- deed hem zijn century missen. J .v. d. Berg was met den eersten bal gebowld, waarna Salwnednk en Oostenbroek 21 runs aan de score toe voegden, aleer beiden op "157 voor resp. 15 en 11 strandden. Het begon er ©enigszins donker uit te zien, toen Hartman op hetzelfde totaal voor 0 gebowld was, maar Heye en Kreunen maakten door goed en scherp run nen de noodige runs, waardoor Haar lem vijf minuten voor tijd met 3 wie lt els had gewonnen. Zij nog vermeld, dat Ilisgen bij Volharding wogens een schoudorbles- suur ntel. 'kon bowlen. Volharding: Gerke c. Bouwmeester E. ScKmeink 19. Mesch c. J. v. d. Berg. b. Scliimekiik 6. Ilea ley bowled Boeljon 0. v. Laar bowled Booljon 43. Kortenhorst c. Boeljon b. Schmenïk 2S Ilisgen c. Bouwmeester i>. Schmeink 38. Brouwer bowled Boeljon 14. Rincker not out 8. Leesor C- Bouwmeester b. Boeljon 0. Ter Haar run out 3. byes 6, leg-byes 3, no-balls 3. -is 12. Totaal 166. Val der wickets: 1—26, 2—26, 3—2G, f 4-85, 5-122, 6-148, 7-160, 8-160, 9-166. Bowlingcijfera: M. R. \V. J. Schmeink 20 2/3 2 71 4 Boeljon 19 3 59 i Angenent 3 13 Bouwmeester 4 1 11 Haarlem: Kruseman bowled Mesch 42. Bouwmeester bowled Kortenhorst 84. Solimemki c Mesch b. Brouwer 15. J. v. d. Berg, bowled Brouwer 0. Oosten-broek c. Kortenhorst b, Brou wer 11. P. I-leije c. ter Haar b. Kortenhorst 8, Hartman bowled Brouwer 0. Kreunen not out 4. byes 4. wide balls 1, is 5. Totaal (7 wickets) 109. Val der wickets: 1117, 2—1S5, 3-13C, 4—157, 5-157. 6-157, 7-169. BowQingcijfeïs: O. M. R. W'. Hcalcy 11 43 Mesch 10 1 45 1 Kortenhorst 11 2/8 42 2 Rincker 2—9 Brouwer 9 25 4 HERMES—ROOD EN WIT. Onder niet zeer aanlokkelijk cricket- weer wordt de reis naar Schiedam on dernamen met 10 spelers, waaronder eenige invallers. llermes wint den toss en kiest fiel den. \V. van Wave ren en Posthuma ope nen voor Rood en Wit op het bowlen van G. v. d. Schouw en C. TuyL Bei den staan zeer onzeker te spelen. Het gebeurt dan ook al in den 3den over, dat v. Wave ren oen goeden bal ïuisi en voor 4 runs gebowld is. E. Holdort, hierop ingaande, speelde een goede innings. Terwijl hij zich hoofdzakelijk op 'verdedigen toelegt, staal de cap tain zeer vrij te spelen, doch wordt voor een hard geslagen 18 in het verre veld uitgevangen. v. Spengler iaalt, wat Van Manen met E. Holüert op do mat brengt. De laatste wordt spoedig uiterst duhieu§ uitgegeven voor een goed gespoelde 15 runs 4 f 38. Swens, die dan inkomt, v weemoedige gedachten op aan do da gen van weleer, toen hij in zulke om standigheden steeds de gewoonte had veel runs te malton, iNu doet hij drie slagen en geeft 2 kansen, waarvan de laatste geaccepteerd wordt. mesman blokt een poosje en gaat, wanneer hij ecu bal wil hoeken, onge lukkig uil. Hij wordt na den lunch door De Jong opgevolgd, die vooral Van Manen in de gelegenheid stelt, de voor het oogenhlik zoo kostbare runs te maken. Als deze echter alleronbe- grijpelijkst d00T de umpire uitgegeven wordt, is de grootste tegenstand ge broken. Het totaal wordt slechts 71. Direct na afloop begint het (e stort regenen. wat er niet toe bijdraagt den toestand van het veld te verbeteren. Captain Posthuma weigert dan ook te beginnen voordat bet veld ©enigszins voor cricket geschikt is. Hierdoor -heeft men een gedwongen rust tot vier uur, waarop de misère- van dezen dag opnieuw begint. Goed bowlen en fielden op zulk een veld was een onmogelijkheid, waar van het openingspaar van Hermes dankbaar profiteerde, door voor het eerste wicket 29 runs te maken. Op dal moment werd C. Tuyl ge bowld voor 8 runs. De gebr. Offerman kwamen hierdoor samen, die er duchtig op lossloegen en hierbij flink geholpen werden door de fielders van Rood en Wit, die diverse vangen mis ten. Eindelijk werd de oudste goed door II. Julian van een mislukten slag ge vangen. Met G. v, d. Schouwen, die zijn bekende forsche spel speelde, werd de score de hoogte in gejaagd, wat de kansen van R. en W. nog meer deed dalen. Vooral aan dezen speler is het te danken, dat het Rood en Wit-totaal voor het verlies van slechts 5 wickets bereikt werd. Op een totaal van 71 wordt W. Dirkzwager door E. Holden schitte ren a aan de boundary uitgevangen. G. v. d. Schouw doet daarop de win ning hit, luide toegejuicht door liet overtalrijke en zeer rumoerige kant- publiek. Duidelijk bleek weer eens,] hoe populair cricket wordt, ilet was een gejuich ais werd een goal bij een! voetbalwedstrijd gemaakt. Onmiddel lijk werd de vlag op het clubhuis ge- hesclien en werd met luider stom het Hennes-clublied aangeheven. De laatste spelers van Hermes stonden nog een half uur le blokken, en toen de speeltijd om kwart voor zeven ver etreken was, waren 8 wickets neer voor 111 runs, waardoor Rood en Wit haar eerste nederlaag le slikken j kreeg. Wil men a.s. Zondag tegen de Haagsche meer succes hebben, dan zal vooral het fielden nog stukken moeten verbeteren. Volgen de scores: Rood en Wit. le innings: W. van Waveren bowled C. A. Tuyl 4 C. J. Posthuma c G..v. d. Schouw C. A. Tuyl 18 W. v. Manen stumped G, v. d. Schouw 15 E. Holdert 1. b. w. C. A. Tuyl 15 Jhr. W. v. Spengler bowled C. A. Tuyl 0 J. J. Swens c G. v. d. Schouw G. v. d. Schouw 5 j C. Mesman bowled C. A. Tuyl 5 II. de Jong noi out 4 H. Julian c J. Offerman G. v. d. Schouw 4 F. Davidson bowled G. van der Schouw. 0 Extra's 1 C. Dirkzwager howled v. Wave- ren 0 J. Clement c Substitute v. Wa- veren 0 G. Vischer not out 14 A. Offerman did not bat. Extra's Totaal 111 Totaal 71 Val der wickets: 1 f 21; 2 f 22; 3 f 304 f 385 I 436 f 557 f 67 8 f 719 f 71. Bowlers: O. M. R. W. G. v. d. Schouw 16 3 33 5 C. A. Tuyl 17 4 37 4 Hermes, le innings: H. Offerman c Julian Posthu ma 22 C. A. Tuyl bowled Posthuma 8 J. Offerman bowled v. Wa veren 6 W Dirkzwager c E. Holdert v. Wavereu G. v. <1. Schouw c Posthuma v. Waveren 24 W. v. d. Schouw not out 18 J. Tuyl c v. Waveren V. Wa veren 4 Val der wickets1 f 292 f 363 f 404 f 715 f 736 f 817 f 81 8 f 81. Bowlers: O. M. R. W. Posthuma 20 4 58 2 v. Waveren 17 8 37 6 G. Mesman 4 0 10 0 Friendly-game. ROOD EN WIT II COMB.—R. EN W. III. R. ©n W. 111 bat eerst De Grayter en Droste openen. Laatstgenoemd© wordt op 27 gebowled, als Ten Brugge Cat© voor 0 uitgaat; Sijpesteyn en De Gruyter brengen dan de 70 op. Sijpesteyn wordt voor 19 door Van Voltenlwve gebowled. De rest maakt niet veel meer, alleen Van Buren had met 11 de dubbele cijfers. De Gruyter werd ten slotte voor een goede 51 ge vangen. De innings sluiten dan op 128. R. en W. II antwoordt met 139, zoo dat nog juist met 11 runs werd g© onnen. Le Rey 68, Van Vollenhove 13, Ju lian 11 en Van I.oghem 16 not out hadden het meest toi deze score bijge dragen. Voetbal BLOE.MENDAAL NAAR HIL VERSUM, BloemeiKtaal was Zondag de laatste gast van de zes, die achtereenvolgens Hilversum zouden bekampen, ten einde te teach ten .haar een nederlaag toe te brengen. Degeein, die de groot ste overwinnig behaalde, zou win naar worden van een fraaïeu beker. Vijf werden achtereenvolgens door Hilversum geklopt. BloemendaaJ was de laatste. Zij kwam met slechts 10 man, waaronder eenige invallers. Te half vijf trapte Van Kessel voor Bloemendaal af, maar de aanval werd gekeerd. Nadat bedde partijen eenige malen aangeval len hadden, nam de regen die al eeni- gen tijd va'lt zoo toe, dat gestaakt moest worden. Toen het bleef aanhou den werd besloten, Zondag 15 Juni over te spelen. U. V. V. WINT TEGEN HERCU LES, 4—1. De laatste competitie-wedstrijd van hel N. V. li.-seizoen 1912/13 is (meldt dc Md. Ct) eindelijk gisteren ge speeld. Te Utrecht ontmoetten elkan der U. V. V. en Hercules voor den nog resteerenden wedstrijd der 2e klasse C. U. V. V. won met 4—1, nadat met de rust de le klassers reeds een 3O- voorsprong hadden verworven. Korflwl- SWIFT— D. T. V. II, 1—3. Ondanks het onstuimige weder werd deze vriendschappelijke wed strijd Zondag te Zand voort gespeeld. D. T V. speelde eerst met wind mee, maar de Swift-verdedigiug gaf tel kens niet thuis. Toch kou zij niet ver hinderen, dat de gasten voor de rost driemaal doelpuntten. Na halftime nam Swift het spel geheel in handen, en wist na 10 minuten te scoren. Toen kwam echter weldra een hagelbui op zetten, zoodat de wedstrijd een ihalf uur voor tijd gestaakt werd. Paardensport. CRAGANOUR, De eigenaar van Crogunour, het paard, dat nummer één was in den Derby, maar gedisqualificeerd werd, heeft zijn eigendom voor dertigdui zend pond sterling, d.L dus f 36U.00U naar Argentinië verkocht, onder be ding, dat Craganour nooit ergens meer aan een wedstrijd zal deelnemen (N. R. Ct.) Tornen. T u men. Op de gisteren gehouden lurodag te Hilversum behaalde de G. V. Sparta" alhier, den 2en prijs in do afd. estafetteloop in 73 1/5 sec, Voor Sparta" liepen de heeren J. L. H. Miezérus, D. v. Waard, H. Bak ker. D. Isselman en J. Lapère. Tevens behaalde J. Lapère in den personeelen driekamp, Hardloopen, Speerwerpen en Polsspringen, den len prijs. Waterpolo. FRIENDLY-GAME. Amersfoort: Amersfoorteche Zwem- clul)Amsterdamscho Zwemclub 5-1. Roeien. LAGA'S OUDE ACHT. Naar de Haagsche Ct. verneemt, zal de oude acht van Laga deeLnemen a an de Europeesche kampioenschappen dit jaar te Gent te houden. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor hen te machtigen om in 1913, al naar gelang de behoeften der gemeentekas zulks vorderen, gelden tijdelijk op te ne men, met dien verstande dat het ter zelfder tijd opgenomen bedrag nim mer de som van f G00.000 zal over schrijden, en tegen eene rente niet hooger dan het promesse-disconto te stellen door de Nederlandsche Bank. Te bepalen, dat in afwachting van een nadere voorziening in de behoef ten 3er gemeentekas aan tijdelijk op te nemen gelden bij de begroeting voor 1914 deze tijdelijke leening vóór 15 April 1914 geheel zal moeten zijn afgelost. Voorts stellen B. en W. voor be houdens nadere financieel© regeling, voor de bestrijding van do rente er. van de kosten aan zegels, alsnog op den post volgn. 215 der begrooting voor den dienst van 1913 beschikbaar te stellen een bedrag van f 10.000. Door Regenten van het St. Elisa beth's of Groote Gasthuis is de weu- sclielijkheid te kennen gegeven, om titulatuur van „directrice" en die van „hoofden der genees- en der heel kundige afdeeling" (afdeelingshoof- den), voorkomende in de arlt 11 cu 14 der verordening op gemeld Gast huis, te veranderen onderscheidenlijk in „besturende zuster" en geneeshoe- rendirecleur". B .en W. hebben legen het aan brengen der gevraagde wijziging geen bedenking. B. en W. stellen voor de supple toir© begrooting ingediend door liet Burgerlijk Armbesltinir voor de huis zittende armen en ret Stads-Armen- en Ziekenhuis, in ontvangst en uit gaaf f 2500 aanwijzende, goed te keuren. Het uitgetrokken bedrag ad f 2500 zal meer in het bijzonder strekken om uitvoering te geven ann liet bepaalde bij art. 29 sub 1 der Armenwet, aan welk artikel de bevoegdheid kan w den ontleend om onderstand te ver- leenen aan zulke personen, die met eenige krachtige) hulp uit den toe stand van armlastigheid zouden kun nen worden opgeheven. B. en W. stellen voor om tegen een recognitie van f 1 aan de Ned. Bell Telephoon Mij. te vergunnen 14 kleine houten palen langs de west zijde van den Spaarndommerweg plaatsen. H. de Broyn en 12 anderen heb ben het volgende adres tot den Raad gericht: Onder gel edkenden., allen bewoners W n '."Munakerslaan alhier, geven te kennen, dat het naar ibnin' meon/ing reeds meer dan een jaar geleden is, dat in den Raad besloten werd de Wagenmakerslaan met klinkers te be straten, dat tot op heden daar nog niets van is gekomen, dat door de ver nieuwing der gasbuizen, hel nazien a tax en, de toestand der legenwcordd- bestrating van dien aard is, dat zich bij regenachtig weer een heele sloot voor de huizen der bewoners vormt. Redenen waarom mlrèssauten den Raad verzoeken te bevorderen, dat de in. 1-Iet was een liefelijke, geurige avond en eene heldere sterrenlucht. Aan het einde van den tuin gekomen, sprong hij vlug de lage heg over en snelde het veld langs. Bij de volgende heg hield hij stil, wierp zich in zijn volle lengte op het gras neder, met het gelaat benedenwaarts, en lag daar eene poos als een d'oode, totdat hem een snik ontsnapte en hij van liet hoofd tot de voeten beefde. Nog een snik, en nog een volgden, folterend voor ziel en lichaam, en weder lug hij stil. Hij kon geen tranen storten, want tranen zijn het begin van gene zing. De nacht werd hoe langer hoe don kerder, totdat eindelijk de eerste schemering van den dageraad aan brak. Zes uren lang had hij als een steen gelegen, toen hij het hoofd op hief en om zich heen zag; zijn haar en baard waren doornat van den-dauw. Hij siond op, en liep met zijn gewonen vasten tred naar huis, maar toen hij de lage heg was overgeklommen en weder in den tuin was, liegon hij een weinig duizelig te worden en moest zich een oogenhlik aan den stam van een knoeetïgen appelboom vasthou den. De klok van de naburige kerk sloeg zes en de klok van den ouden Normandischen toren, eene mijl ver over de stille velden, antwoordde er op toen hij zijne woning binnentrad. Het vuur was uitgedoofd en. de lamp flikkerde noa slechts flauw.Hü deed de deur op slot, trok zijne laarzen uit, hield zijne pantoffels in de hand, blies do lamp uit en sloop de trap op. In donker in zijne kamer gekomen, viel li ij op zijn bed neder; en toen het dag licht door de venstergordijnen drong, bescheen het zijne forsche leden, ter wijl hij op zijn gemak uitgestrekt lag en zoo gerost sliep als een kind. Drie uren later ontwaakte hij, en na zich met een bad verfrischt te heb ben, ging hij naar beneden om te ontbijten. Gij zijt van ochtend laat, vader, zeide Sara, een bord met eieren en spek voor hem nederzettende en zijne koffie inschenkende. Het wias negen uur toen ik wak ker werd, antwoordde hij, op zijn ge wonen toon, en zonder meer te zeggen begon hij te eten en te drinken. Sara liep heen en weer, en neuriede bij Zicli zelve, zoo vergenoegd als jeugd en ge zondheid haar slechts konden maken. Na het ontbijt trok Job zijne laarzen aan. zette zijn hoed op, en na zijne dochter hartelijk gekust te hebben, liep hij de straat op, zonder dat ie mand eenige verandering in hein ken bespeuren. Hij was nog niet ver ge gaan, of hij kreeg Clem en zijn vader in 't oog, die kwamen aanrijden. Op een woord van Clem deed de pachter zijn paard stilhouden en Job bleef staan om hun de hand te geven. Naar de marlet vroeg Job. De nachter knikte. Èn irJi Clem? Ik ga naar de stad om schilder-' gereedschap, zeide Clem. Job, 't is een genoegen u te ontmoeten. Altijd ais ik u gezien heb, voel ik mij sterken alsof ge van uwe spierkracht aan mij hadt meegedeeld. Je bent een flink postuur van eer. man. Job, zeide de pachter, hem eri- tisch beschouwende. Ik zei nog zoo even tegen Clem, toen ik je zag aan komen: Daar komt Job Round aan, zei ik, hij lijkt wel een eikenboom, die na zijn ontbijt eene wandeling doet. De dichterlijke bron vloeit terug, ziet ge wel, Job? zeide Clem droog, en klimt van zoon tot vader op. Job lachte en stak hem de hand too. Tot ziens, mijn jongen. Tot ziens, Bache. Vooïdeelige marlet. Genoeg lijken rit. Dank je, oude eikenboom, ge groet, zeide de pachter. Als ik twin tig jaar jonger was, zou ik voor de aardigheid weieens met je willen worstelen. Job lachte weder en liep heen. tot afscheid met de hand wui vende. Hij is een taaie, dal is hij, liet de pachter er op volgen, toen hij weer voortreed. Hard als een spijker, uit en inwendig. Hij heeft zijn teere plekjes ook, antwoordde Clem. We zouden allebei toch moeite hebben om ze te vinden, hernam de pachter, en Clem zeide niets meer. Hij en de oude Ezechiël komen goed bij elkaar, ging zijn vader voort, die de man niet was om zich «oor stilzwij gen den mond te laten snoeren. Flink genoeg, maar het hart blijft er bul ten het hart blijft er buiten. Job ging zijns weegs, niet wetende hoe er over hem gesproken werd, maar als hij het geweten had, zou hij er zicli evenmin aan gestoord hebben als hij nu deed, en liep naar de wo ning van Armstrong. Hij vond den grijzen man achter de toonbank, waar hij op hem wachtte. Wel, Job. sprak hij verlangend, na de deur achter den winkel zorgvul dig gesloten te hebben, om zeker te zijn dal niemand hen hooren kon. Hebt ge u er op beslapen, en zijt ge nu wijzer Wat mij betreft, ik heb er niet van kunnen slapen. Ilet spijt me dat ik uwe naoht- ï'ust gestoord heb, zeide Job. Heb voor mij geen vrees. Ik zal den man van avond spreken, en morgen ol overmorgen is hij weg, en dun kunt ge weer gerust zijn. Wot denkt ge te doen vroeg de oude man, met een zucht van onge duld. Over twaalf uur zult gij alles we len, antwoordde Job. Wees maar niet ongerust. Alles komt in orde. Wacht I zeide hij op eens, na een oogenblik nagedacht te hebben. Ik zie niet in waarom go het niet over een uur zoudt weten, als hij nu in het loge ment is. Job, riep Armstrong, verschrikt, zonder eigenlijk te weten waarom. Ge zult toch niets dolzinnigs doen Er is niets dolzinnigs in, was het antwoord. Laat mij maar een uur lijd. en wees zoo min mogelijk onge rust. .Armstrong volgde hem tot aan de deur, en zag hem na terwijl hij de straat doorliep en het logement in- ging. Logeert hier een mijnheer Wal ker? vroeg Job den kastelein. Ja, mijnheer Round, was het ant woord. Hij is aan zijn ontbijt, in No. 5. Dat treft gelukkig, zeide Job. Dan zal ik maar naar boven gaan om hem te spreken. Laat ons niet storen voordat hij schelt. Goed, mijnheer Round. Gij weet den weg. De deur bovenaan de trap. Job knikte, liep de trap op, en klopte aan de deur van No. 5. Binnen, riep eene stem, en hij kwam de kamer in, met den hoed in de hand. Walker zat met zijn rug naar de deur, en nam de moeite niet om te zien wie zijn bezoeker was. Job deed de deur zacht dicht, en na den sleutel in het slot omgedraaid te heb ben, nam hij dion er uit. Dit geluid klonk Walker zonderling in 't oor, en toen hij omkeek, zag hij den reus achtiger! nieuwaangekomene be daard den sleutel in zijn vestzak steken. Snel stond hij op, maar zijn bezoeker was hem voor, en stond tus- >vagcnma"Kerslaan nu van een nieu we bestrating wordt voorzien. Bij raadsbesluit van 3 Juli 1912, werd hot College van B. en W. ge machtigd om met dc besturen van de omliggende gemeenten een overeen komst aan te gaan om onderzoekin gen te doen verrichten bij het gemeen telijk laboratorium .voor pathologi sche bacteriologie en den gemeente lijken keuringsdienst vari voedings middelen enz. te I-Iaarlem, op de bij dit besluit omschreven voorwaarden. Eohter is sedert de vastelling van dit besluit van het gemeentebestuur vatn Haarlemmermeer bericht ontvan gen, dat het geen deel van de in zake deze regeling met Haarlem contrac- teerende gemeenten zal uitmaken. In verband hiermede is wijziging van liet raadsbesluit, meer speci aal liet puurt over de financiën noodzakelijk geworden. B. en W. stellen nu voor, dat in de meerdere vaste kosten, diie voor Haar lem uit deze regeling voortvloeien, t. w. de aanstelling van meerder' per soneel en de uitbreiding der installa tion. wordt bijgedragen als volgt: Schoten 8/41. Velsen 8/41, Bloemen daal 8/41 Zandvoort 8/41, Heemstede 8/41. Spaamdaai 1/41. B, en W. stellen voor aan het hoofdbestuur der Telegrafie te vergun nen langs de Leidsche Vaart onder Ilillegom 5 palen te plaatsen. Deze grond behoort aan de gemeente Haar lem, Aardbeienma r kt. Naar aanleiding van het verzoe van de Tuïnbouwcrsvereeniging „Ons Belang" te Santpoort, om op Zater dag- en Zondagmorgen op de groen- temnarkt aan den Koudenhorn aard beien te mogen verkoopen, merken B. e:i W- in hun praeadvios op, dat de verordening liet houden van een der gelijke markt op Zaterdag en Zondag niet gedoogt. Zij zuilen echter aan de Kamer van Koophandel advies vragen of wijzi ging van de verordening gewenscht is. Daar voor 1913 inwilliging niet meer mogelijk is, stellen B. en W. voor aan adressante te berichten, dat het verzoek voor dc volgende jaren zal worden overwogen. B. en W. stellen voor, aan de Schuur man Schimmel van Outcren Stichting een vergoeding toe te kennen van I 841.27. Deze stichting heeft aan de Gemeente verkocht een perceel bouw terrein met opstal aan hel Pleiu. Dit geschiedde in Juni, maar de Gemeente zal daartoe eerst in Mei overgaan. Door dit uitstel heeft de stichting een schade van 841.27 wegens het opne men van gelden, ter voldoening der successierechten. Keuring van bereide vleesehwaren. Naar aanleiding van een adres van handelaren in bereide vleesehwaren, waarin dezen klagen over de onnoorli- ge lasten en kosten, die de wijze van keuring <ier vleesehwaren veroor zaakt. merken B. en W. op, dal de klucht, dat de adressanten niet kun nen eoncurreeren met grossiers in an dere gemeenten, alleen kan gelden voor de waren, die hier eerst inge voerd en daarna weer worden uitge voerd. Bij djrecten doorvoer door de gemeente wordt geen keyring yer- eischt. De klacht geldt dus alleen de vleesehwaren, die hier lijdelijk wor den opgeslagen. Zal men echter overgaan tot '1 ne men van maatregelen, dan belmoren adressanten vooraf meerdere gege vens te verstrekken over den omvang van dat deel van den handel. Inmiddels stellen B. en W. een wij ziging van het keurloon voor, teneinde onbillijkheden weg te nemen. De bedoelde keurlooneu worden aanmerkelijk lager voorgesteld, zóó, dat thans de uiterste grens is be reikt. Anders zouden op versch ge slacht vleesch meer onkosten vallen, dan op het toebereide. Wat B. en W. uil een hygiënisch oogpunt niet weu- schelijk achten, daar het gebruik van versch geslacht vleesch steeds do voorkeur moet worden gegeven. B, en W. stellen nu voor Art. 2 sub IV D der verordening te lezen als volgt: D. Voor het keuren van toebereid vleesch (wordt gevorderd) 1. Voor toebereide zijden spek, buik- spek, kinnebaksspek, zwoerd, gezou ten varkensrib en kluiven, gezouten of gerookt paarden vleesch per K-G f 0.01. 2. Voor gemengd vleesch (worstwa ren. enz.) per K.G0,02. 3. Voor gerookt of gezouten vleesch, niet in sub 1 of 2 genoemd, per K.G.... 0 03. Voor het keuren van partijen van liet sub 1 genoemde, kleiner dan 10 K.Gzal het keurloon van 10 K.G. worden berekend. schcn hem en de schelkoord. Mijnheer Walker, geloof ik? zei de Job, op het haardkleed staande. Walker hield, eèmgszins hijgend, een glinsterend en opmerkzaam oog op .Tob gericht. Toen stak hij eene hand in zijn borstzak cn haalde een revolver met zes loopen te voorschijn. Daarna viel hij op een stoel neder, en hield zijne hand met het wapen er in op de tafel. Mijnheer Walker, geloof ik? zei de de bezoeker, ten tweeden male. Om u te dienen, mijnheer, ant woordde Walker. Op dit oogenblik had zijne stem duidelijk een vreem den tongval. Mijn naam is Round, hernam de bezoeker beleefd, Job Round. -— Welnu, mijnheer, sprak de an der, mag ik vragen wat de reden van uwe komst is? Gij hebt u de moeite gegeven, begon Job, inlichtingen omtrent mij te vragen. Gestold nu eens dat ge mij vroegt wat ge wenscht te weten, in plaats van het mijn buren te vra gen. Walker gaf op dezen voorslag geen antwoord. Gij merkt het mis schien zelf niet zoo op, zeide Job, losweg, maar uw vinger beeft een weinig. Als ik u was, zou ik hem niet aan den trekker houden. Gij zoudt iets kunnen verbrijzelen en het huis in opschudding brengen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 6