men vreest voor het stilleggen ook* der andere gemeentelijke diensten en bodrij ven, DE STAKING DER ZEELIEDEN GEcINDIGD. De .Napolitaansche hinden melden, dat de staking der zeelieden geëin digd is, ten gevolge van de belofte der •regeering om gunstig te oorcieelen over de wenschen der stakers betref fende het ondersteunings- en pensi oenfonds. BRAND IN EEN ENGEL- SCIIE KOSTSCHOOL. In een kostschool voor jongens te Leathirhend, ten zuiden van Londen, is 's nachts door de opmerkzaamheid van een der leerlingen een ernstig on geluk voorkomen. De knaap werd des nachts ongeveer nolf drie wakker en bemerkte een lichtschijnsel in de kamer vari een der leeraars, Dit kwam hem verdacht voor, waarom hij eens op onderzoek uitging. Nu bemerke hij, dat in ge noemde kamer brand was talgebro ken, waarna hij onmiddellijk om hulp begon te roepen. Onder de leerlingen ontstond een geweldige paniek, toen men bemerkte, dat de brand zich leeds verder uitgebreid had, dan men aanvankelijk vermoedde. Een vijftig tal knapen sprongen, zonder op de vermaningen hunner leeraars te let ten, uit de vensters der slaapzaal, waarbij zij allen lichte verwondingen opliepen. Ware de brand 10 minuien later ontdekt, dan hadden ongetwij feld alie inwonenden den dood in de vlammen gevonden. Nu kon men zich tijdig iu veiligheid stellen, zoo meldt de „Tel.". KLEERMAKERSSTAKING TE LIVERPOOL. Ongeveer 2000 arbeiders in de klee- dingiuduslrie te Liverpool hebben 't werk neergelegd. Als motief wordt aangevoerd, dat verschillende firma's arbeiders die bij de vakvereniging; voor kleermakers aangesloten zijn, ontslagen en (teer niet-aangésloten j arbeiders, die tegen minder loon wer ken. vervangen hebben, zoo meldt de „Tel.". Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met goed gevolg is af gelegd bet propaedeuliscli examen -,n de geneeskunde door de heeren .1. H. Kremer en 11. C. Rümke; liet doctoraal examen in de rechtswetenschap door de heeren E. G. M. Kuyper en II. A. Idenia. Leiden. Geslaagd eerste natuurkun dig examen de heeren .1. P. M. Voge laar en F. L Ouden rial; tweede na tuurkundig examen <le heer N. van Buren; Candidaatsexatnen geneeskun de <Ie lieer D. Snouck IIenkemans; candidantsexamen rechten de heer F. .T. Brevet; voorbereidend examen Netl.-Ind. ndn\ dienst de heeren C. E. Ma iev en II. O. van der Mey. Utrecht. Gesl. Eerste Natuurk. ex. de dames M. E. Slal en .T. Aronsohn. Prop. ex. genecsk.; de heer II. J. P. van Dorsten. (.,U. D.") Vervolg Gemeenteraad Afwezig' zijn dc heeren. ITulswit, Schrenders, SeïgnoLte cn Breda K'eij- nenberg. De VOORZITTER deelt mede: A. dat zijn gesteld in handen van B en W. om advies: 1, een verzoekschrift dor Haarlem- sche Toynbee-vcrceniging, om voor hét jaar 1914 f 400 subsidie le willen verleenen 2e. een verzoekschrift van het Be stuur der Concertvereeniging lluar- lemsch Muziekkorps, om voor het jaar 1914 weder oen extra subsidie van i 5000 ie verleencn; 3e. een verzoekschrift van P. Ilooge- veen Lzn., om te worden benoemd tot makelaar in mobilaire goederen; 4e. een verzoekschrift van II. de Bruin e. a. om .ienwing van de bestrating van de Wagenmakerslaan; 5e. een vorzookschnft van de firma J. J. Beynes, om haar afwijking toe te staun van het bepaalde in artikel 7 la dor Bouwverordening, voor den bouw van een werk- on slelplaals op ven torrein nabij den Verspronckweg; 6e. een verzoekschrift van het be stuur der Haarlemsdie Politieyeree- niging „Verbetering zij ons Streven", om voor rekening der gemeente te willen nemen dc kosten van rechts kundigen bijstand voor een agent van politie aangeklaagd wegens mishan deling; 7e. een verzoekschrift van de Haar lemse!) e G rondwe rk erstvereen ig i ng „Verbetering zij ons Streven betref- fendo het tegengaan van bet z.g.a. put- of keclbazenslelsel. B. dat zijn ingekomen: le. een voorstel van B. en W. naar aanleiding van een verzoekschrift der TuSnbouwvereeiiiging „Ons Belang" ïn zake hel venlumdclen van aard beien op de groerttènmarkt, alhier; oen voorstel vtm dezelfden tot vast stelling van oenen Staat tot beschik king op don post „Onvoorziene uitga ven" diens! 1913, 3. liet verslag over 1912 betreffende het gymnasium; 4. ecu schrijven van de vereoniging tol bestrijding der foroasenbelasting te Schoten om spoedige beslissing op haar verzoekschriften. 5. adressen van verschillende ver- óeuigingen, houdende betuiging tan instemming met een verzoekschrift der 11 uur leilischo Grondwerkersver- eeniging „Verbetering zij ons stre ven' inzake het z.g. put- of keelbazen- stelsel; 6. oen verzoekschrift van ,T. W. Dem- niors c.a. betreffende de keuring van vleeschwaren. (Te behandelen bij punt 10 van den oproepingsbrief). 7. een verzoekschrift van Dr. J. A. Vor der Hake om hem met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag te verleene» als leeraar aan de Hoo- gcre Burger-School met 3-jarigeu cursus: C. dat de lieer Mr. Ch. Enschedé heeft bericht, dat hij de benoeming 1.ot lid der Commissie van Toezicht op het Frans Ilals-museuin aanneemt; D. dat zijn ingekomen: 1. een schrijven van den Minister van Binnenlur.dsclie Zaken houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 23 Mei jl. No. 20 tol benoeming van C. Spoelder Jr. t-ot leeraar aa,n het gymnasium. 2. een schrijven van Gedeputeerde Stalen der Provincie Noord-Holland ten geleide van het door hem goed gekeurde raadsbesluit van 7 Mei jl. No. 20, tot verkoop van grond; PUNT 9. I-let bestuur van het Congres voor Kinderbescherming, hetwelk in Octo ber a.s. te Amslerdam gehouden wordt, heeft aan den gemeenteraad van Haarlem liet verzoek gericht om, ten einde het slagen van het Congres te'verzekeren, aan liet Corigresbestuur een subsidie ie willen verleenen. B. on VV, stellen voor zou (geen t 5U0 zooals gevraagd wfcrdl) subsidie te verleenen.aan dit Congres. De beer NAGTZAAM stelt voor, f500 subsidie te geyen. Dergelijke con gressen zijn voornamelijk van belang voor de grooie gemeenten. De kosten moo'.on dus over deze gemeenten wor den omgeslagen. Dë heer VV EYLAND zal tegen het americlement-Nagtzaam stemmen, ook tegen liet voorstel van B, en W. Spreker meent, dat dit congres geen gemeentebelang dient, en bovendien, dit subsidie kan niet verdedigd worden uit hoofde van bevordering van vreèiridelingenvei keer. De heer SCHRAM is wel voor sub sidie. maar meent dat f 50 of f 100 vol doende is, met 't oog op de gemeente- financiën. Toch zal spreker stemmen vóór het voorstel van B. on W., uit sym pathie voor de zaak. De heer HEERKENS THIJSSEN merkt op. dat het stelsel van den om slag over verschillende gemeenten een gevaarlijk systeem is. Op die manier zullen de congresbe- sturen eenvoudig bepalen, wat de ge meenten te betalen hebben. Spr. vraagt hoe B. cn W. aan die som van f 200 zijn gekomen. De heer LASSCHUIT vindt het niet geweuscht om een subsidie le geven. Op deze manier maalt men, dat al lerlei vereenigingen dergelijke subsi dien komen vragen. De heer NAGTZAAM wijst op het groote Indaag, dat de gemeenten heb ben bij de onderwerpen, die op dit congres worden besproken. Dergelijke congressen leveren resultaten, die de gemeenten kosten uilsparen voor in richtingen, enz., die voor volwassenen gemaakt moeten, worden, welke lijden aan euvels door een onbeschermde jeugd veroorzaakt. Van den iheer Weyland bevreemd spr. de materialistische opmerking, dat hij in eer voor ee.n subsidie zou voelen, als het congres hier te Haar lem werd gehouden, en er dus hel vreemdelingenverkeer werd bevor derd. Van hem had spreker een meer idéêele opvatting verwacht. De heer LOOSJES licht toe, waar om het cijfer van f 200 is genomen. Men koos dit bodrag, omdat Arn hem, een ge-meenle van ongeveer de zelfde- grootte ook f 200 geeft. De heer Hearkens Tbijssen, die vroeg waarom dil bedrag voorgesteld is, bezigt bij andere voorstellen ook dergelijke ver gelijkingen. De VOORZITTER merkt op dat men bij 't teekenen op in teelten lijsten ook op deze manier vergelijkenderwij ze le werk gaat liet am en deinen (-NagUaam wordt verwoi'pen met 23 tegen 6 stemmen. Vóór stemden de lieeren Timmer, Nagi-zaam, Thicl. Bregonje, Slmgen- l>erg en Van de Kamp. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen niet 22 tegen 7 3temmen. Tegen stemden de lieeren levert, Aan den Berg, Rinkema, Weyland, De Braai, Elffers cn Lasschuit. PUNT 10. Naar aanleiding van een adres van bandelaren in bereide vleeschwaren, waarin dezen klagen over de nimoodi- ge lasten en kosten, die de wijze van keuring der vleeschwaren veroor zaakt, merken I>. cn VV. op. dal de klacht, dat de adressanten niet kun nen concurreeren met grossiers in an dere gemeenten, alleen kan gelden voor de waren, die hier eerst inge voerd en daarna weer worden uitge voerd. Bij d'iecten doorvoer door de gemeente wordt geen keuring ver- cisclit. De klacht geldt dus alleen de vleeschwareri, die hier tijdelijk wor den opgeslagen. Zal men echter overgaan tot T ne men van maatregelen, dan behooren adressanten vooraf meerdere gege vens te verstrekken over den omvang van dat deel van den handel. Inmiddels stellen B. en W. een wij ziging van liet keurloon voor, teneinde onbillijkheden weg te neoien. De bedoelde keurloonen worden aanmerkelijk lager voorgesteld, zóó, dat thans -de uiterste grens is be reikt. Anders zouden op vcrsch. go- slacht vleeseii meer onkosten vallen, dan op het toebereide. Wat B. en W. uit een hygiënisch oogpunt niet wen- schelijk achten, daar hel gebruik van vcrsch geslacht vleesch steeds de voorkeur moet worden gegeven. B. en W. stellen nu voor Art. 2 sub IV D der verordening le lezen als volgt D. Voor het keuren van toebereid vleesch (wordt gevorderd): 1. Voor toebereide zijden spek, buik- spek, kinnebaksspek, zwoerd, gezou ten varkensrib en kluiven, gezouten of gerooid paarden vleesch per K.G f 0-01. 2. Voor gemengd vleesch (worslwa- ren, enz.) per K.G..0.02. 3 Voor gerookt of gezouten vleesch, niet in sub 1 of 2 genoemd, per K.G.... f h03. Voor liet keuren van partijen van het sub 1 genoemde, kleiner dan 10 K.G-, zal liet keurloon van 10 K.G. wordeu berekend- Voor 't keuren van partijen van het sub 2 en 3 genoemde, kleiner dan 5 K.G., zal liet keurloon van 5 K.G. wor den berekend. Deze verordening treedt in werking op den derden dag na dien, waarop haar afkondiging zal zijn geschied. Dc lloar HEERKENS THIJSSEN merkt op, dat deze zaak voornamelijk de vvoist betreft. Keuring aan het Slachthuis geeft veel overlast aan de handelaars, gelijk deskundigen hem verzekerden. Daarom vraagt spr. keu ring aan huis. Spr. merkt op, dat de slagersworst buiten deze keuring valt en men weet wel, dat deze worst niet altijd even best is. Er komt dikwijls vleesch in va.n verschillende dieren. De keuring der fabrieksworst noemt spr. larie en apekool (gelach). De VOORZITTER: Hé, hé! De heer HEERKENS THIJSSEN meent, dat zijn bewering juist is. De VOORZITTER; Maar dat',.ape kool"! (gelach). De 'heer HEERKENS THIJSSEN meent, dat inderdaad de keuring, die bestaat uit. het proeven van een stukje worst van een worst uit een gehcele zending niets bed-uldt. Spr. vindt de formaliteiten veel te om slachtig en de worst blijft soms te lang aan 'het Slachthuis, waardoor zij niet beter wordt- Huiskeuring be staat reeds in veel plaatsen. De heer ELFFERS onderstreept de bezwaren door den heer Ileerkens Thijssen geopperd. Voorts merkt hij op, dat de winke liers in de Kosten evenveel moeien bijdragen uls de slagers, wat onbil lijk is en ook, dat de ter keuring ach ter gehouden worst wel aan de sla gers, doch niet aan de winkeliers vergoed wordt. De heer VAN DE KAMP dient een motie in, om dit punt aan te houden en B. on W. uit te noodigen na te gaan of huiskeuring mogelijk is ei3 dal B. en \V. hun bevindingen aan den Raad zullen meedee-Ien. Spr. meent, dat een dergelijke «buis- kou ring te Rotterdam plaats heeft. Met deze huiskeuring heeft men dit voor, dat de keuring van de worst niet op een oogenblik geschiedt. V an neer de worst nu eenmaal aan Slachthuis gekeurd i-s, kan de win kelier haar verkoopen, ook al stinkt zij. De heer MODOO spreekt voor het voorstel van den heer Van do Kamp. Ook 'hij meent, dat het hoofdbe zwaar der winkeliers gaat tegen het hooge keurloon. De heer I.ASSCHUIT stemt daar mee eveneens in. Spreker weet, dat een goedo keu ring eenige dagen duurt; maar spre ker gelooft, dat men aan het Slacht huis bij de keuring -ook afgaat op den naam der fabriek. Als de keuring goed geschiedt, behoeft men niet naai de afkomst van de worst te vragen. De heer VISSER meent ook, dat de keuring, zooals die i3u plaats heeft, niet voldoende is. Terwijl de worst onderzocht wordt, kan. men andere uit de partij verkoopen. Voor kleine winkeliers is het keurloon te hoog. De concurrentie wordt, voor hen daar door moeilijk. De heer THINK WILLINK beveelt aan, nu reeds thet tarief te verlagen in afwachting van hel onderzoek naai de mogelijkheid van huiskeui-ing. De heer MODOO vraagt voorlezing van het adres van den winkelier Dem- mers c.s. Dit behelst een verzoek tot invoe ring van de liuïskeuring. De lieer KRUSEMAN vertelt, dat alle ingevoerde vleeschwaren van 'het sla lion niet naar de geadresseer den wordt gezonden, maar naar liet Slachthuis. Spreker deelt daarbij mee, dat het onderzoek aan het Slachthuis wel vol doende is. De keuring geschiedt mi croscopisch en bacteriologisch. Wor den na eenige dagen colli- of andere bacillen aangetroffen, dan wordt de leverancier aangeschreven, dat men zijn worst speciaal nagaat en dat hij dus te zorgen heeft, dat deze van be tere kwaliteit worden. De winkeliers hebben dus geen over last van de keuring. In het Slachthuis is een laboratorium, waar de worst wordt onderzocht. Dit is de keuring die de bel tui ghebbendea niet zien. Spreker merkt op, dat de heer Ileer kens Thijssen wel geen inlichtingen zal gehad hebben van deskundigen, doch van belanghebbenden. En die zijn in het begin altijd tegen zulk een zaak. Zoo is het ook gegaan met de slagers en die zouden nu 't Slachthuis niet meer willen missen, om terug ;e koor en naar de vroegere toestanden. Spreker zet uiteen, dat men bij versch vleesch wel. doch bij toeberei de vleeschwaren niet de absolute ze kerheid kan geven, dat het vleeaetn goed is. De winkeliers moeten ook niet vergeten wélke voordeelen deze keu ring geeft, Spreker heelt in geen ja ren worst willen eten, omdat Hij bij ervaring weet, welke smerige duigen er in worst kunnen voorkomen. Nu de worslfabi'iek aan het Slachthuis is opgericht eet spreker weer met veel smaak de worst. De lieer THIEL wil stemmen voor de motie-Van de Kamp. Spr. zegt, dat de thans gevolgde regeling dit voordeel heeft, dat alle aangevoerde worst wordt gekeurd, maar het na deel, dat deze keuring maar op één moment geschiedt. Dit nadeel onder vangt men door huiskeuring. Kan men nu niet de huiskeuring opdragen aan den gewonen keuringsdienst'? Voor melk en andere voedingsmidde len beeft men ook de hniskeuring in gesteld. Gaal het Slachthuis niet bui ten zijn boekje, vraagt spr. als hot zich nu ook belast met ce keuring van toebereide vleeschwaren, terwijl ditj Slachthuis toch bestemd is voor het slachten van dieren. De heer ELFFERS 'handhaaft zijn bezwaar tegen de achterstelling van de winkeliers hij de slagers. De heer KRUSEMAN zegt, dat vier keurmeesters van 't Slachthuis ook in de gemeente rondgaan voor de keuring. De heer THIEL is door de toelioh- ting van den h-eer Krusernan niet be vredigd. Hij meent, dat huiskeuring goede resultaten zal. opleveren, gelijk dat ook geschiedt met de melkkeuring. Voortdurend heeft <le handelaar kans, dal men zijn waren komt keuren cn met -publicatie van de overtreders in de courant oefent men sterke pressie ten goede uit. De lieer MODOO wijst ei" op, dat de keuring last geeft, aan de kleinere winkeliers, die eenige ponden worst van Ilaarlernsche grossiers aajikoo- pen. ..In hun belang dringt spreker ook aan op huiskeuring. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. zullen onderzoeken of huis keuring mogelijk is. De lieer MODOO vraagt de belang hebbenden over deze zaak te hooren. De VOORZITTER rneent, dat die zich zelf wel doen hooren, als zij dit noodig achten. De heer HEERKENS THIJSSEN vraagt om de gezondheidscommissie te hooren. De. lieer KRUSEMAN zegt, dal dit niet noodig is, het geldt geen nieuwe verordening. Het voorstel tot aanhouding wordt thans aangenomen en punt 10 aange houden. PUNT 11. Door Regenten van het SL Elisa beth's of Groote Gasthuis i3 de wen- scliolijklieid te kennen gegeven, om oe titulatuur van „directrice" en die van „hoofden der genees- en der heel kundige afdeeling" (afdeelingslioof- den), voorkomende in de artt. 11 en 14 der v orordening op gemeld Gast huis, le veranderen onderscheidenlijk I in „besturende zuster" en „géneeshee- rendirecteur". B .en W.-hebben legen het aan brengen der gevraagde wijziging geen bedenking. De lieer KRELAGE geeft een redac tie-wijziging aan en betoogt de wen- schelijkheid om de instructie van do gencesheeren-directeur niet langer te doen vaststellen door do Regen ten. doch cloor den Raad. Deze func ties zijn de eenige, waarbij de functi- onndrissen door den Raad worden be noemd, doch de Raad niet de instruc tie viisistelt, De heer DE JONG zou er voor zijn- het salaris van de directeux-genees- heeren te verhoogen. Deze> zijn niet hi overeenstemming met hun functies. Dé VOORZITTER merkt op. dat dit thans niet aan de orde is.'Dat kan bij de Begrooting geschieden. Do boer DF, JONG heeft alleen de aandacht op de zaak willen vestigen. Do héér TJEENK WILLINK be spreekt, hoe Regenten er toe gekomen zijn; de zo verordening in te dienen. De heer SL-1NGENBERG kan met eenige- ervaring over het Gasthuis spreken, ilij brengt hulde aan liet personeel en zegt, dat de goede in richting zeker ook te danken is aan jdit College van regenten. Spreker vindt het belangrijkste van deze zaak gelegen in de briefwisseling tusschen B. en W. en regenten, en wijst er op, dat het goed gezien is, om de directrice tc vervangen door twee hoofdverpleegsters, dezen kunnen dan het dagelijkscb bezoek van dc genees- heeren meemaken. Een directrice kan niet tegelijk de rondgangen der twee direcleuren-geneesheeren begeleiden: zij krijgt nu de administratieve taak, wat spreker juist acht. De heer VAN DEN BERG betoogt, dat het weuschelijk is, om (leze zaak zoo spoedig mogelijk af le handelen. Zij is zeer urgent. Verder bestrijdt spreker het voor- stel-Krelage, vooral ook, omdat Re genten zich daarover niet hebben kun nen uitspreken. De heer KRELAGE merkt op. dat er geen principieele bezwaren tegen zijn denkbeeld zijn geuit. De lieer TJEF.NK WILLINK meent, dat de heer Kielage daaruit niet mag afleiden, dat zij er dan ook niet zijn, De VOORZITTER deelt mee, dat B. en \V. (1e redactiewijziging overne men. De heer KRELAGE trekt tijdelijk zijn amendement in omtrent de vast stelling der instructies, omdat hij niet het denkueeld wil doen afstem men, op grond, dat de Regenten zich niet over hel voorstel hebben kunnen uitspreken. liet voorstel van B. en W. wordt thans aangenomen. PUNT 12. Bij raadsbesluit van 3 Juli 1912, weid het College van B. en W. ge machtigd om met de besturen vam de omliggende gemeenten een overeen komst" aan te gaan oih onderzoekin gen le doen verrichten bij het gemeen telijk laboratorium voor pathologi sche bacteriologie en den gemceaite- 1 ijken keuringsdienst van voedings middelen enz. te Haarlem, op de Dij dit besluit omschreven voorwaarden. Echter is sedert de vastelliug van dit besluit van het gemeentebestuur vaat Haarlemmermeer bericht ontvan gen, dat het geen deel van do in zake deze regeling met Haarlem contrac teeren-de gemeenten zal uitmaken. Bi verband hiermede is wijziging van hot raadsbesluit,, meer speci aal het punt over de financiën noodzakelijk géwordén. B. en 'W. stellen nu voor, dat in de meerdore vaste kosten, due voor Haar lem uit deze regeling voortvloeien, L w. de aanstelling van meerder per soneel ©n de uitbreiding der installa tion, wordt bijgedragen als volgt: Schoten S/41. Velsen 8/41. B!cemci«- danl S/41 Zandvoort 8/41, Heemstede 8/41, Spaarndam 1/41. Aldus wordt besloten. PUNT 13. B. en W. schrijven aan den Raad: „Nu de Haarlems'-iie Tramweg Maatschappij haar bedrijf geemdigd heeft en dus de bij haar in gebruik geweest zijnde gebouwen in de Ro zenstraat verwijderd zullen worden is iiet naar onze nieening geweiiscnt, op het onbestrate gedeelte van dien openbaren weg eene bestrating aan tc- brengen. Deze gelegenheid k.»n dan tevens ter. nutte worden gemaakt, om de aanwezige vegbedèkkïng m die straat welke bestaat uit oude, onregelmatige keien van zeer verschillenden voitii en! afmetingen, benevens uit IJsseLklin- kers, te vervangen door eene klin- k-arkbestraling". Een.ontwerpbesluit, waarbij B. en W. gemachtigd worden de gehcele Rozenstraat van eene klinkerbestra ting te voorzien, bieden zij tevens ter bekrachtiging aan. Aldus wordt besloten. PUNT 14. B. en W. slellen voor om de uit keien bestaande bestraling van bef gedeelte Nassaustraat, gelegen tus schen de Nassaulaan en de Kinder- huisstraat, te vervangen door een klinkerbest ra ting. De oude keten ziin zeer ongelijkmatig in afmeting en vorm, zoodat een nieuwe bestrating noodig is. Aldus wordt besloten. De heer HEERKENS THIJSSEN Allemaal klinkers! De heer VAN ROSSUM Les idéés marchent I PUNT 15. B. en W. stellen voor aan liet hoofdbestuur der Telegrafie te vergun nen langs ce Leidsche Vaart onder J Hillegoni 5 paten te plaatsen. Deze grond behoort aan de gemeente Haar lem. Aldus wordt besloten. PUNT 16. B. en W. stellen voor om tegen een recognitie van f 1 aan de Ned. Bel! Teler/boon Mij. te vergunnen 14 kleine houten palen langs de west zijde van den Spaarndammerweg te plaatsen. Aldus wordt besloten. PUNT 17. B. en W. stellen voor aan II. W. do Voogt te Heemstede tot wederopzeg- gens toe te vergunnen het maken en tobben van een aanlegsteiger m liet Noorder Buiten Spaarne aan den Spaarndaraschen. weg. Aldus wordt besloten. PUNT IS. B. en W. stellen voor hen te, machtigen voor de gemeente; om niet' in eigendom le aanvaarden von do Naamloóze Vennootschap Maatschap pij „Rolland" gevestigd te Am sterdam, dén grond projectweg van do Oranjeboomslraat, die in gevolge het uitbreidingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 1 Juli 1908 en gewij zigd bij raadsbesluit van G November 1912 no. 23, voer openbaren weg is aangewezen. Voor opheffing van het bouwvorhod voor zooverre het betreft eengedeel te van het perceel sectie H 110. 2205, vóórdat die overdracht is geschied, bestaat naar B. en W. meenen in de ze omstandigheden geen reden. Onder dc voorwaarden voor de over dracht is o.a. de bepaling dat \óór de overdracht aan de gemeente voor de uitvoering en de instandhouding van de noodige openbare werken in en op den over te dragen grond, onver schillig welk bedrag voor de bestra ting wordt besleed en welk materiaal voor de bestrating wordt gebezigd, ten kantore van den gemeente-ont vanger worde betaald een bedrag van 5020.—. Aldus wordt besloten. PUNT 19. Vergadering met gesloten deuren. PUNT 20. De heer G. W. Brongers.ua. die m 1908 voor den tijd van vijf j ireu be noemd is tot genieente-ooft'ieclk'jmh- ge. verzoekt wederom voor «en zelf den tijd herbenoemd te worden. Do heer Brongersma wordt herbe noemd. PUNT 21. Benoeming stembureaus voor de verkiezing van de leden van den Raad. Aangewezen worden d© volgende stembureaus voor de eventueele stem mingen en herstemmingen voor elf leden van den Gemeenteraad, te hou den op Donderdag 3 Juli 1913 en Vrij dag 11 Juli daaraanvolgende Eerste Kiesdistrict Stemdistrict A. (Hoofdstembureau Raadhuis, waarvan de Burgemeester voorzitter is) Jóbs. de Breuk, Wethouder, plaats vervanger van den Burgemeester, le lid Mr. Dr. II. R. Ribbius. 2-e lid G. F. Snijders. 3e lid Mr. C. J. G. Urodius. Plaatsvervangende leden S. C. J. Bertram, P. ,1. M. van Te te ring, M. Petri, Mr. F. W. R. Wtte- vvaal en J. C. Caderius van Veen. Stemdistrict B. (School SpaaVnvvou- derstraat no. 12) Vooi-zitter H. van den Berg. le lid J. C. A Croiu. 2e lid G. Braakhuis. 3e lidP. H. Baggerman. Plaatsvervangende leden H. M. E. van Dobben, W. F. Doo- glas, J. P. Stol, H. Th. J. A. Coeberg en J. W- G, Droste. Stemdistrict C. (School Huarlem- inerliedestraat no. 29) Voorzitter - J. II. Bregonje. le lidTh. H. Peitenburg. 2e lid H. Franken Jr. 3e lid W. Engel geer. Plaatsvervangende leden C. W. Harbord. K. van Eden, C. R. A. Hoeing, J. J. Holt en G. H. Japïkse. Tweede Kiesdistrict. Stemdistrict A. (Hoofdstembureau, School voor U. L. O. lelt. B., Nassaiv laan no. 37) VoorzitterMr. J. II. Thlel. le lid B. E. C. Seignette. 2e lid J. J. Beijnes. 3e lid Mr. J. Dijckmeester. Plaatsvervangende leden M. W. Savrij, A, A. M. Bruning, J P. van don Eijklioff, H. M. Hussink en J. Ten Hove. Stemdistrict 15. (School no. 3, Fr te' sche Varkenmarkt no. 22) VoorzitterM. de BraaL le lid C. van Niel Czn. 2e lid R. J. van Dieren Bijvoet. 3e lid H. A. L. Beuns. Plaatsvervangende leden D. Bremer, L. Fruijtier, G. J. var. Gasteren, II. G. Burkunk en C. J. Cramer. Stemdistrict C. (School No. 2, SoIkh terstraat no. 2) Voorzitter L. Modoo. le lidG, P. Chériex. 2e lid W. K van Borselèn. 3e lid II. N. Mul. Plaatsvervangende leden W. Boer, J. M. Noback, J. M. W. A. Thomoer, W. J A ri gen ent en Mr. J. W. KooL Derde Kiesdistrict. Stemdistrict A. (School no. 5, Leid sche Plein no. 36) Voorzitter J, II. Welsenaar. le lid N. Groustra. 2e lid C. M. 1. van den Heuvel Rijn dors. 3c lid G. Smits. Plaatsvervangende leden: K. Kroon, A. van der Maaren Jan sen, J. H. lie-em. B. Teensma en J. E. A. R. van Ilelden. Stemdistrict B. {Hoofdstembureau, School No. 6, Tempeliersstraat no. Ij Voorzitter Mr. M. Slingenberg. le lid J. A. Wilkens. 2e 'id J. van den Ban. 3e lid Mr. A. R. Baas. Plaatsvervangende leden P. C. Bruin, \Y. L. Hengeveld, G. van der Most v.iu Spijk. M. J. F. Bol- derdijk en J. II. C. Th. Limpérg. Stemdistrict C. (School voor U. L. O. lelt. A, Klein Heiligland no. 12) Voorzitter W. A. J. van de Kamp. le lid J. P. C. van Gurtzgen. 2e lid J. J. Góppinger. 3e lid Mr. G. Bakker. Plaatsvervangende leden M. Scheer. 11. Solle, J. H. Albers, P. Kleijweg Dyserinck en \V. ten Booin. PUNT 22. De VOORZITTER verzoekt zien te mogen duen vervangen als voorzitter van I oi hoofdstembureau en ïn zijn plaats te doen benoemen den heer Joh. de Breuk. Aldus wordt besloten. Ro ndvraag. De heer VAN DEN BERG wijst op een gevaar, dat veroorzaakt wordt door de aardige bloemverslering rond het beeld van Coster. De tram gaat er vlak langs. Er is al iemand over het hekje getuimeld en spreker 'zag, dat or bijna een ongeluk gebeurde met een ouden man Spreker vraagt óm een handwijzer te plaatsen, om op (lit gevaarlijke punt te wijzen. De VOORZITTER zegt overweging toe. De heer LEVERT klaagt over 't rapport van Bouw- en Woningtoe zicht omtrent de overbevolking, waar aan spr. niet veel heeft gehad. Spr. herinnert aan de interpellatie van Mr, Süiig'cnberg over de houding van den Directeur van Bouw- en Woningtoe zicht, inzake zijn meedeelingen aan ons blad over het verzoek van oen interpellant omtrent onderzoek naar den toestand der overbevolking. Spreker bad gevraagd, om een on derzoek in te stellen naar hc-t aantal bewoners van een- en twee-kamerwo- standen der allerarmsten, dat de Directeur op hooghartige wijze ant woordt. wien niet tot liet bureau be boerend. zich op de hoogte wil stellen van de zaken. Spr. citeer! ten bewijze daarvan een zin uit bet rapport, waarin gezegd wordt dat zulk een onderzoek, als de lieer Levert wil, tijd- en geldverspilling betcekent en ongeveer 4 of 5 jaar zal vorderen. Spreker concludeert nu. dal van B. en W. weinis te verwachten is voor de verbetering van de woningtoe standen der allerarmsten c-n dat de Directeur van Bouw- cn Woningtoe zicht daartoe ook niet vrijwillig wil medewerken ey dat dc- woningtelling geen resultaat zal opleveren, zooals die nu is ingesteld. De VOORZITTER zegt, dat iu de volgende vergadering op deze vraag zal geantwoord worden. Hierop wordt de vergadering geslo ten. Stoomvaartberichten STOOM VA A RT-.M IJNE DERL AND. Ilct st. Grotius (uitreis) passeerde 11 Juni OueBsant. Prinses Juliana (thuisreis) vertrok 11 Juni van Tanger. Het st. Koningin der Nederlanden (uitreis) vertrok 10 Juni van Suez. HOLLAND—AMERIKA-I.IJN. Het st. Zijldiik, van Rotterdam n. Boston en Philadelphia, passeerde IJ Juni Dover. Het st. Vaderland arriveerde 10 Juni van Montreal le Antwerpen. ROTTERDAMSCIIK I.LOYD. Het st. Goentocr (uitreis') arriveerde 11 Juni te Marseille. I-Iet st. Deli (thuisreis) vertrok 9 Juni van Pa dan g. liet st. K-awi (thuisreis) vertrok. 10 Juni van Port Said. STOOMVAART-MI. OCEAAN. Hét st. Atreus, van Japan en Pe- 33ang naar Londen en Amsterdam, arriveerde 10 Juni te Sulz. Het St. Sarpedon, van Liverpool n.- Java, arriveli'de 10 Juni Port Saïd. Het st. Prometheus a-i rivecrdo 11 Ju ni van Java to Amsterdam. KON. WEST-IN'D. MAILDIENST. Het st. Prins Willem I (thuisreis) passeerde 10 Jan. de Azoren. HOLLAND-AM ER IK A-LIJN. Somtnelsdijk, van Rotterdam en Ant werpen naai Cuba, passeerde 11 Juni te Missingen.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7