FirmaH. VIN DIJK, HAARLEMSCHE BANKVEREENIOIHG Rentevergoeding voor Deposito's: TELEF.2385 HAARLEM FIJNE EN SOLIEDE REUZEHAFSLAG ZALM I. VAK DES LAAK, Bet. Meikersen lITlgfTBa HMTOSGBPOM per pakje 15 Cent. GROOTE HOUTSTRAAT 28, behaalde partij In alle -oonseKiuenires mag •vertegenwoordigen, voor zulk een zakenministerio met een beperkte linksche volmacht zal men niet onder de meeat krachtige partijileddeics nuuir materiaal gaan zoeken. Toch ih'eeft zulk een regeering na tuurlijk nog wel een opdracht, haar bij deze stembus gegeven, al staat zij in geen partij program artikelsgewijs omschreven; zij heeft de onwaarheid aan te toonen van de valscho leuze, als zou een wezenlijk liberale regee ring niet do beste belangen van ons vaderland kunnen begrijpen en trouw behartigen. Wij shaken van een hietetrogeen samengestelde Kamer. Wij bedoelen daarmede natuurlijk, dat van do 55 leden der linkerzijde niet minder dan 1S leden tot de S. D. A. P. behooren. Zoo heel ernstig betreuren wij dal feit niet; het aanta-l komt overeen met dat, waarop do sociaal-democraten krachtens hun stommen-aantal recht hebben de oorzaak van het feit be jammeren wij uit den aard dor zaak \vèi. Doch hoe dat zij, juist do groote macht der sociaal-democraten in de linkerzijde maakt de positie van de komende regeering zoo moeilijk. Moei lijk, wanneer het punton van wetge ving betreft, waar concentratie en S. D. A. P. niet samengaan en die punten zijn gelukkig vele. Nu is het merkwaardige, dat de po litieke sabotage der rechterzijde juist ten doel heeft gehad die komende re geering in dat opzicht het. leven zoo moeilijk mogelijk te maken. De rech terzijde stelt zich het scherpst en principieels! juist tegen de socioal- democrafen, bestrijdt vaak de libera len in hoofdzaak omdat zij het „rood© gevaar'' dichterbü heeten te brengen. Maar ziet, door hun politieke sabo tage heeft een man als mr. Limburg zijn plaats in de Kamer aan den so ciaal-democraat Sannes moeten af staan, door hun werken zal ook deze Kamer zijn Duys weer hebben, zijn tal van andere sociaal-democraten ge kozen. De ..Nieuwe Rotterdamselï© Ct." schrijft Het briesje, dat nu bijna veertien dagen geleden, bij de eerste stemmin gen voor de Staten, is ltomeh opzetten, is langzamerhand tot een storm, een orkaan aangegroeid, waardoor rechts, nagenoeg al, wat zich niet tijdig had weten te bergen, tegen den grond is geslagen. De herstemming is een vol komen nederlaag voor de coalitie ge worden. Tut zelfs een aantal districten, die sinds jaren her ais vaste burchten der rechterzij golden neem Amers foort, neem Middelburg, Ridderkerk, Zwolle, Beverwijk zijn gevallen, sommige zelfs met aanmerkelijk stcm- menvevsrhil. De nederlaag komt nog in veel scherper licht te slaan, indien men eens een oogonblik de ongeveer 20 beneden-Moerdijksche districten in Brabant en Limburg uitschakelt, waar de bijna uitsluitend katholieke bevol king door politieke gebeurtenissen niet wordt beroerd. Dan blijkt de coa litie in de rest van het land nog op geen derde van ie zetels beslag te hebben gelegd. En wat zou zij zelfs daar waard zijn gebleken, indien zij niet de Roomsehen in bond had ge had 1 Thans de winstcijfers. Die moeten aan de twee buitenkanten der linker zijde worden gezocht. Wat liet aantal betreft staan de sociaal-democraten bovenaan. Zij stijgen van 7 op niet minder dan 18 man. Men kan zich het gejubel in het socialistische kamp verklaren. De vraag is, of de sociaal democraten zich ook van de verant woordelijkheid bewust zuilen zijn, die op eene overwinnende partij natuur lijkerwijs komt te rusten. Dezo ver antwoordelijkheid is te grooler, nu daarenboven do socialistische partij op één na de sterkste do Unie brengt 20 leden in de Kamer dei- linkerzijde zal wezen. Zou zij nn zulk oen succes niettemin de gevolgen niet aandurven Percentsgewijze komen de vrije libe ralen niet September niet minder ver sterkt dan de sociaal-democraten op hot Binnenhof terug. Deze. voor vier jaren rechts en uiterst linies dood ver klaarde, fractie stijgt van 4 tot 10 stemmen. Zij heeft op de rechterzijde de meeste zetels veroverd. Terwijl de socialisten hunne meeste (7) winsten op vrijzinnigen hebben bevochten IToogezand, waar Mr. Rink uitviel: Leeuwarden, Thomson's districtRot terdam I cn II, waar Borgesius en De Klerk werden verdreven Rotter dam V, het oude district van De Tongh Schoterland, dat Mr. Limburg prijs gafVeenda.ni, waar Mr. Smid! aftrad) en sleohls 4 op de rechterzijde (Amsterdam II en VÏII, Enschedé en Utrecht li) hebben de vrije liberalen uitsluitend op de rechterzijde hun voord dele n behaald. Zij winnen Amersfoort, Amsterdam VII, Uorin- chera. Ridderkerk, Rotterdam IV en Zwolle op Amsterdam en Rotterdam na districten, die niet gemakkelijk voren te winnen. De Liberale Unie boekt enkele win sten, op de rechterzijde verkregen (Haarlem, Leiden, Middelburg), doch daartegenovir een 5-tal verliezen aan de sociaal-democraten (Hoogezand. Rotterdam I, II en V en Leeuwarden). De zetel te Oostburg ging van een vrij zinnig-democraat naar een Unie-man over. AlJes bijeen is de Liberale Unie dus van 21 op 20 stemmen gedaald, waarmede zij aan <3e spits van de lin kerzijde is blijven staan. Het onfortuinlijks!, zijn ter linker zijde de vrijzinnig-democraten uit den strijd gekomen. In de oude Kamer telden zii 0 man zij komen met 7 te rug. Zij winnen Beverwijk een mooie zegepraal dooh moeten Schoterland en Veendam aan de so ciaal-democraten afstaan, waarbij dan nog komt de bovenvermelde zetel voor Oustbnrg. Men ziet uit een en ander, dat er voor du vrijzinnigen reden toi dank baarheid is. Tot groote dankbaarheid, omdat aan het bewind van de coalitie door deze algeiieele opschuiving naar links wel het moest kenmerkende van deze vorkiezinsz kort cn troed een eind ls gemaakt. De stembus heeft in dit opzicht zeer krachtig gespro ken. Veel verder gaat overigens onze dankbaariieid niet. Dc gecon centreerde vrijzinnige partijen hadden in de oude Kamer 84 zetels bezet; In de nieuwe is hun aantal met niet" meer dan 3 zetels, tot 37 gestegen. Dat is inderdaad niet overdadig. De con centratie heeft niet veel meer dan haar negatieve doel bereikt; dal wij van de coalitie verlost zijn. Wij had den beter verlangd. Wij hadden ge hoopt op oen getal, waarmede op een positief doel kon worden gestevend. Daarom zijn wij tevreden, dooh jui chen wij niet. Ten slotte een leelijke noot uit deze verkiezings-symfonie. De troon in ge vaar is ons met groote letters deze dagen op alle hoeken van straten voorgehouden.- De troon in gevaar is ons met duizenden biljetten thuis gezonden. Welnu, dezelfde partijen, die zich h ier niet ontzien hebben, ongetwijfeld tegen beter weten in niet ontzien hebben, op hoogst ongepaste wijze, uit winstbejag, de Kroon in den strijd te mengen, hebben in alle districten, waar tie herstemming tus- schen vrijzinnigen en sociaal-demo craten ging, cn zij de Kroon konden redden geen vinger tot behoud van de Kroon uitgestoken, en de sociaal democraten laten verkiezen. Tot zelfs in Zaandam den heer Duys I Goddank, wij weten wel, dat de Troon in dezen strijd niet was beirok ken. Maar ons dunkt, het moot nu toch ook de rechter candidaten te Rot terdam, langs wier huizen Dinsdag avond met groot lawaai de oranje klanten zijn langsgetrokken, wel zon derling te moede zijn, dat zij onder dit teelten gesneefd zijn. Zij hebben de Kroon geen dienst bewezen. Wellicht zullen ook zij thans echter willen erkennen, dat de slag niet op den Troon, doch op de coalitie terecht is gekomen. Schoterland, Veendam, Weststellingwerf, Zaandam, Leeuwar den, Hoogezand staan in elk geval daar als oen aanklacht tegen het oranje-gojubel, welks onoprechtheid als eene laatste stuiptrekking der on waarachtige coalitie moge worden gebrandmerkt, „De TeUgraa 1": De linksche partijen beschikken dus thans over een meerderheid van tien stemmen en daarmede zullen zij op hun beurt het Nederlandsche volk ge lukkig moeten maken. Maar hoe zij dit zullen doen? Beschouwen wij de samenstelling der nieuwe Kamer ra der, dan blijkt, dat zij bestagt uit 45 leden der coalitie; 37 der concentratie en 18 socio al-democraten. Van de 37 concent rati sten zijn 0 le den vrijliberaal, die met de 45 realis ten een meerderheid zouden kunnen vormen van 54 conservatieven! Doch, de plechtige cod van dit negental ,.op de zweep van Troelstra" algemeen kiesrecht en staatspensioen maakt 'n dergelijk monsterverbond tot de on mogelijkheden. Blijft dus over een samengaan vah concentratie en ,S. D. A. P., doch op welke wijze? Dat de sociaal-democraten, niettegenstaande hun 18 man sterke fractie, niets moe ten hebben van mede-regeeren, is be kend. Doch dp concentratie voelt er even weinig voor en het zou een com bat de gérérosité kunnen worden; „•Na u, meneer de liberaal!" „Pardon, na u, meneer de sociaal-democraat!" De eenige oplossing zal dus zijn 'n za- kencabinet met een program van ac tie. voor welks riehtïge uitvoering concentratie cn sociaal-democraten zich verarlwoordelijk stellen. Gelijk zuivere politieke zeden trouwens gebie den te doen. Voor links wordt het nu de groote vraag, den man te vinden, in staat on der deze ietwat troebele politieke om standigheden men vergete de zeer rechtsche Eerste Kamer vooral niet! dit program door te voeren. En welke Amsterdammer denkt dan niet onmid dellijk aan onzen ouden burgemees ter, rnr. W. F. van Leeuwen, een man van de daad, die bovendien van po litieke smetten vrij is? Dat de gouver neur van Noord-Holland een dor wei nigen zal zijn, cLle ernstig in aanmer king komen, door H. M. de Koningin belast te worden met de samenstel ling van het nieuwe ministerie lijkt ons verre van onwaarschijnlijk. Dat do sociaal-democratie nu zij mede verantwoordelijk wordt voor den gang van zaken, in de komehde vier jaar, zich ontpoppen zal als een doodgewone democratische partij, daaraan twijfelt niemand, behalve na tuurlijk „liet Volk'. Doch, die pret gunnen wij onzen geachten collega. ie op twee na de sterkste groep in de Kamer is, moet mede verantwoor delijk zijn en met Iregrijpelijke belang stelling zien wij nu reeds uit naar de verslagen der Kamerfractie, uit te brengen op de vier eerstvolgende Paasehcon,grossen! De Maasbode schrijft: 1-Iet woord nederlaag, is in mo- reelen zin bij deze stembus niet op de christelijke partijen toepasselijk. Wij zijn teruggedrongen, en uit de regeering weggedrongen, maar de nederlaag hebben wij in dezen stem busstrijd niet geleden. Het liet zich voorzien, dat wij net tegen den stormloop van het rood blauwe bloc niet zouden kunnen uit houden; na den eersten uitslag heb ben wij dadelijk geconstateerd, dat wij het bij de herstemming niet ver der zouden brengen dan 45 of 46 ze tels. Er is voor ons bij de herstemming niets gered, de districten waarop wij nog ëenigszins konden hopen, ais Amersfoort, Zwolle, Leiden en Rid derkerk, zijn voor ons verloren ge gaan. De volle maat is ons toegemeten geworden. En toch is de eigenlijke nederlaag niet aan ouzo zijde gevallen. Wij hebben voor het eerst sinds jaren een geünieerd vrijzinnig leger tegenover ons gezien, unie-liberalen, vrij-liberalen en vrijzinnig-democra ten trokken onder één vaandel op. Tegenover de coalitie stond de con centratie. De concentratie nam een gunstige gevechtelinie in, zij had aan hare zij de de tariefsuggestie, de Rome-vrees en den Kuypcrhaat. Vol fierheid had de concentratie ons aangezegd, dat zij de regeeriu? uit onze handen zou overnemen. Een „entente cordiale" met de so ciaal-aemocralle werd voornaam af gewezen, de machtige concentratie, die zich zoo ongewoon sterk dacht, had haar niet van noode. De sociaal-democratie moest eigen lijk heelemaal doodgedrukt worden, want elke stem op een sociaal-demo craat uitgebracht, zoo werd er be toogd, en ook dadelijk erkend, zou de macht en de heerlijkheid der con centratie afbreuk doen. Het werd den kiezer zoo vast In gescherpt, dat de sociaal-democratie zoo heelemaal niet meer meetelde. Doch wat gebeurde, nog in de da gen der mobilisatie reeds? In de vrijzinnige propaganda-ver gaderingen, de plaatselijke wapen schouwingen der concentratie, toon den. zich de sociaal-democraten van meet af heer en meester. De eerste slag werd geleverd en het resultaat was. dat de coalitie aanstonds op 43 plaatsen beslag leg de, de concentratie op 11. Maar bij dezen eersten slag was de sociaal-democratie onweerstaan baar naar voren gedrongen. Voor eiken politieleen strateeg was het bij het eerste samentreffen reeds uitgemaakt, dat de concentratie ge slagen zou worden. En wie dat het baste begreep, was de concentratie zelf. Het ideaal om regeerings-fahig te worden moest zij aanstonds al op geven. De sociaal-democratie, die eerst heelemaal niet meetelde, moest nu uilkomst en redding brengen. De concentratie wilde genadig on-! derbandelen met de sociaal-demo cratie, maar de sociaal-democratie voelde zich den meester en stelde de wetten. En de concentratie bukte gewillig onder hel Caudijnsche juk, Zelfs een De Beaufort, niet een po liticus, maar een staatsman, gaf ge willig toe aan de wenschen der man nen, die eerst niet werden erkend. Het concentratieleger was nu met een aanzienlijk reserveleger ver sterkt. De beslissende slag ging in. En de overwinning? De overwinning voor de concen tratie beteekent dat zij nu mag tic- schikken over 37 zetels, tegenover een coalitiemacht van 45 zetels, ter wijl de sociaal democratie er thans 18 mag tellen. Elke stem op den sociaal-demo craat uitgebracht heette een ver zwakking van de concentratie. Welnu de sociaal-democratie is .van 7 tot 18 zetels gestegen. Ziedaar het heerlijk resultaat van de concentratie-actie. Buiten op straat mogen de men- schen nu zingen van 45—55 hi 1 hal ho!, wij gelooven niet, dat de poli tici van links die cijfers zoo zullen bejuichen. De sociaal-democraten mogen Ju belen over hun achttien zetels, bij een concentratie-meerderheid wil len zij tocli liefst niet gerekend wor den. En volgenA het eenmaal gegeven parool mag de concentratie de so ciaal-democratie als regeeringshulp niet aanvaarden. En zoo heeft de concentratie dan na een reusachtige actie, krachtig door pers en kapitaal, bereikt dat zij beschikken mag over 37 zetels. Dat is haar nederlaag, haar gewel dige nederlaag, waarover zij zich moeilijk troosten kan met de buiten gewone winste die de socialisten bij deze verkiezing gemaakt hebben. Maar zij heeft, en dat Ls de twij felachtige glorie der vrijzinnige pers, de coalitic-regeering onmogelijk ge maakt. Wat nu? Wat moet de concentratie met de ze Pyrrhus-overwinning beginnen? Een verantwoordelijke regeering kan de concentratie zonder de demo cratie niet aanvaarden. De sociaal-democratie wil de me de-verantwoordelijkheid in de regee ring niet honoreeren. Onder de politieke partijen slaat de coalitie-groep nog altijd 't sterkst, Maar deze zal wel het minst lust gevoelen aandeel te nemen in een kabinet, dat onder deze omstandig heden tot een bewind geroepen wordt. Hoe 't ook zij, in de komende tij den zal de nederlaag der concentra tie op schrikbarende wijze Voortge zet worden. De onevenredige winst der sociaal democratie zal van heden af voor eiken vrijzinnige een gruwel zijn. Voor ons is zij dat niet. Wie gelooft in het christelijk be ginsel, weet. dat ons de eindstrijd met de sociaal-democratie wacht. De liberaal heeft voor ons afge daan, wij slaan in de toekomst slechts tegenover den sociaal-demo craat. Wij weten, dat de sociaal-democra tie steeds groeien zal, ten nadeeie van het liberalisme, een meerdere of mindere snelle groei kan ons niet verschrikken. Weg voor ons volk is eindelijk V derïng van 's lands welvaart door grooteren industrieelen bloei, wel ken de tariefwet ons garandeerde. Weg voor ons volk is endelïjk voor een goed deel de social? wetgeving, waarom zoo lang geroepen is, en waarvan de nu heengaande regee ring zulk een beduidend deel als kwijting van haar belofte heeft in gelost. En daarvoor krijgen wij nu een zakenkabinet, met Troelstra als for mateur buiten het ministerie. De ar beiders, die rood gestemd hebben, zullen zicli dezen 25sten Juni herin neren. In zoover wij bij deze slembus eer nederlaag hebben geleden, kunnen wij deze met gelatenheid dragen, de eminente mannen, die deze derue christelijke regeering vormden, heb ben naar eer en geweten hun plicnt gedaan. Maar niet zonder meegevoel den- ken wij in deze uren aan de zorgc- lijke taak. welke deze stembus onze geëerbiedigde Landsvrouwe op de schouderen legt. Nog nimmer werd zij in hare re- geering voor zulk een moeilijke keu ze gesteld. God, bij Wiens gratie zij onze Ko- niiiginne is, moge Haar wijsheid ge ven en kracht. Gemengd Nieuws SPOORWEGONGELUK IN AMERIKA. Volgens een telegram uit Ottawa zijn hij een spoorwegongeluk, op de Wes t er-express van c-n Canadia: Pacific-spoorweg vijftien personen o het laven gekomen. Vier wagens stortten van den dijk in de Ottawa-rivier. De trem was dicht bezet met groo- tendee's Sehotsche immigranten. De üjken van vier mannen, drie vrouwen en een kind zijn opgehaald uit een wagen in de rivier. ONTPLOFFING. Het ongeluk, dat plaats greep bij het losseni van saluutschoten op het fort Roule nabij Cherbourg, tijdens de aankomst van president Poinc&ré, is ernstiger gebleken dam zich. eerst liet aanzien. Twee artilleristen zijn op slag ge dood, vier anderen verkeeren in ho- peloozen toestand, terwijl men hoopt de overige (vier) gekwetsten in het le ven te kunnen houden. Een der lijken werd gruwelijk verminkt. Het stuk geschut is niet gesprongen en volko men onbeschadigd. De luitenant, com mandant van het vuurdetachcment, heeft bekend, dat de te verschieten kardoezen te dicht bij de batterij wa ren gereed gezet. Een stuk brandend work uit een afgeschoten kardoes is terecht gekomen tusschen de andere kardoezen en heeft deze tot ontplof fing gebracht, terwijl de bediening er vlak bij stond. De officier,' die het gezicht een wei nig verbrand heeft, is in arrest ge steld. DE SUFFRAGETTES IN ENGE LAND. De bedreiging van rechter Philli- more, die bij de veroordeeling der zes suffragettes, die van samenspan ning waren beschuldigd, haar er op wees,dat zij niet op zooveel toegevend heid zouden mogen rekenen, als tot dusver de veroordeelde militanten ten deel viel en dat als het aan hem lag, ze in geen geval in vrijheid zou den worden gesteld, heeft niets uit gewerkt. De dames zijn onmiddel lijk in de gevangenis met de hon gerstaking begonnen, en minister Mc. Kenna is daarvoor gezwicht. Na fragettes in vrijheid gesteld. De bei de andere dames zullen nu zeker wel spoedig volgen. STAKINGSONLUSTEN. In do omgeving van Liverpool is een staking van landarbeiders uitge broken, die in de laatste dagen tot relletjes aanleiding heeft gegeven. De stakers trachten nl. het vervoer van land- en tuinbouwproducten voor de Liverpoolsche markt bestemd, te be letten. Dat geeft herhaaldelijk aan leiding tot botsing met de politie, die de wagens der boeren begeleid. De groente-aanvoer te Liverpool is ver beneden het normale .peil en de prij zen stijgen dientengevolge. EEN AANSLAG. Zaterdagmiddag is, naar eerst nu bekend is geworden, een poging ge daan om in den tunnel bij Devon- port een sneltrein van Londen naar Plymouth te doen verongelukken. Zware dwarsliggers waren over da rails gelegd, toevallig werden «eze aangebrachte versperringen ontdekt, zoodat ze nog tijdig konden worden opgeruimd. Natuurlijk wordt ook deze misda dige aanslag aan de suffragettes toe geschreven er kan nu natuurlijk niets meer gebeuren of de militante dames krijgen er de schuld van maar er zijn nog niet de minste aanwijzingen omtrent de daders. I-IONGERENDF. GEVANGENEN IN ENGELAND. De heer Hall Heeft in het Lagerhuis gevraagd of er, behalve de suffraget tes ook nog andere gevangenen zijn, die tot hongerstaking zijn overgegaan en zoo ja, of die lieden dan op dezelfde wijze behandeld worden als de suffra gettes. Namens de regeering werd geant woord, dat er drie van zulke gevallen zijn. Drie mannelijke gevangenen, wegens gewone misdaden gestraft, weigeren in de gevangenis voedsel en worden nu aan de gedwongen voe ding onderworpen. TEDING VAN BERKHOUT DE CLERCQ. HAARLEM - HiLLEGOM - LISSE HAARLEMMERMEER (Hoofddorp). Dagelijks opeischbaar2»/, 6/t Voor een maand vast3l/» 'Je Voor een maand In bedragen vanaf f 1000.— prolongatie-voorwaarden. Voor drie maanden vast31/, Voor een jaar vasts bedragen tot f 5000.—3 van af f 5000.4 LEDERWAREN-KOFFERS en REISARTIKELEN OP ZICHT ZE.NDINCEN DOOR GEHEEL NEDERLAND... De Anneveldt- Pitman-school zal voor de lessen KANTOOROPLE1DINQ ged. Juni en Juli spreekuur en. in schrijving houden te Amsterdam op Maandag 14 Singel 386, te HAARLEM Donderdag 1-4, Ged. Onöe Gracht 14 te 's-Graveu'hage Vrijdag 101, Groen markt 37 {Z. H. Koffiehuis). Prospectus gratis op aanvraag. Telefooi 2572 Telefoon 2572 Stoomvaartberichteii ALLERFIJNSTE OPPERDOEZEN EN ANDIJKER MDIZEJi 20 ct. p. 5 Kop Mooie Drielingen Muisjes 10 cent PUIKE MALTA AARDAPPELEN 12 cent per kilo bl| A. DE BOER, Ursnlastr. 9. Levering van Drukwerken BrukkerU H.Y. LGDRENS 60STER Eollandscho gerookte pes' ens 70 c@n4 BLAKKE NIEUWE ZOUTEViSCH Hollandschs nienveMsitjesliarini Uoll. pookt! Paling io gelei VISCHHANDEL Rlvlervischraarkt 13 10pBerlc!itl831 - Telef. 545 Dubb. gesorteerd. Kistjes a 10 pond Bruto en fr. f 2.- Kistjes A 6 pond Bruto cn fr. f 1.30. Zending na onlv. van Postwissel Van 50 Ko. af prijzen per corr. VAN SANTEN EN BRUINING, Heiveld, (Ovcr-Beluwe). STOOM'V.-MIJ. NEDERLAND, f-t Gr o ti us, uitreis, vertrok 24 Juni van Suez. Hel st. Oranje, thuisreis, vertrok 2i Juni van Genua. KON. HO LI-, LLOYD. Het st. Hollandia, uitreis, vertrok 24 Juni van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Kediri, van Rangoon naar Rotterdam, vertrok 25 Juni van Port- Said. Het st. Ophir, uitreis, arriveerde 25 Juni te Marseille. Het st. Djebres, thuisreis, passeer de 24 Juni Gibraltar. Het st. Sindoro, thuisreis, vertrok 25 Juni van Port Said. HOLLAND-AMERIK A-LIJN. Ilet st. Gorredijk, van Rotterdam 1 naar Cuba, Mexico en New-Orleans, arriveerde 24 Juni le Antwerpen. Het st. Noortlcrdijk arriveerde 25 Juni van Baltimore te Rotterdam. Ilet st, Sloterdijk, van Boston en Philadelphia naar Rotterdam, pas- seerde 25 Juni 2 u. 30 vm. Dover. Het st. Willehead arriveerde 25 Juni van Montreal te Rotterdam. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Het st. Prins Frederjk Hendrik ar riveerde 24 Juni van Amsterdam te Parimaribo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. I-Iet st. Tantalus, van Batavia naar /I meter dam, arriveerde 23 Juni te Suez. Een vierde deel van den inhoud van dit pakje wordt in warm water opgelost en is voldoende om het haar grondig te reinigen. Alleen verkrijgbaar bij TELEFOON No 168. Wacht Yoor de namaaksels, di8 dikwijls schadelijk zijn.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7