Maison Moderne Gr. Houtstraat 50, Bij het aftreden van een Kahinet moet een ander optreden. De concentratie is bij de herstem mingen in openlijk bondgenootschap opgetrokken met de fiociaai-democra- terv Nu het bondgenootschap de meer derheid verkregen heeft, kan het zich niet aan de gevolgen daarvan ont trekken. I-let zal een iinksch Kabinet moeten vormen, indien het daartoe door de lvróon geroepen wordt. Dot dit in de gegeven omstandig heden niet zoo heel gemakkelijk zal zijn, kan worden toegegeven. De meerderheid is verkregen, maar voor de concentratie zou ze wel eens kunnen blijken een olifant in de lo terij te zijn. Aan die zijde verneemt men don ook veel meer gejuich over de „ne derlaag" der coalitie, dan wel over eigen zegepraal. Inmiddels blijft veel halfvolbrach te, nuttigt» wetgevende arbeid onaf gedaan, en komt er betreurenswaar dige stilstand in het bestuur. De coalitie is geslagen, maar niet verslagen. Zij komt in de oppositie voor tijd en wijle. Maar zij blijft. Ik voor mij ben er vast van over tuigd, dal velen, die op schijngronden aan die nederlaag hebben meege- werkl, binnen korten tijd tot beter in zicht zullen komen. En dat op een 1905 weer een 1909 zal volgen. 'T NIEUWE MINISTERIE?? Do ilaagsche coxresp. van „De Tijd" schrijft Niet later dan heden werd mij door een hoogst ernstig man, die het we ten kan en tot dc concentratie be hoort, de ongelooflijke en door mij dan ook niet geloofde mededeeling gedaan, dat het nieuwe Kabinet reeds geheel in elkaar zit en met zijn plan gereed is. Ik vertel, wat mij verteld is, curiositeïtshalve. Hij gaf mij dan doze samenstelling op Minister van Buiteulandsche Za ken Mr. M. Tyderaan, lid der Twee de Kamer. Minister van Binnenlandsche Za ken, tevens kabinetsformateur: Mr. P. W. A. Cort van der Linden, oud- minister van Justitie, lid van den Raad van State en lid van de pas ontbonden Grond weiscommissie. Minister van JustitieMr. J. Lim burg. niet herkozen Kamerlid. Minister van Defensie: de gep. ko lonel Bosboom. Minister vari FinanciënMr. dr. A. van Gijn, thesaurier-generaal aan het departement van Financiën. Minister van Waterstaat: de hoofd ingenieur van den Waterstaat, van Nes van Meerkerk, hoofdinspecteur- generaal. Minister van Landbouw, Iiandel en Nijverheid: Mr. W. A. van Einden, hoofd der afdeeling Arbeidersverze kering. Minister van KoloniënMr. C. Th. van Deventer, lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal en benoemd lid der Tweede Kamer voor Assen. DE CONDITIES VAN MR. TROELSTRA VOOR T NIEUWE MINISTERIE. 't „Alg. Handelsblad" schrijft: De heer Troelstra heeft medege deeld hoe hij zich dacht dat een vrij zinnig- ministerie zou kunnen regee- ren. Dat is: indien zij niets voorstel len waartegen wij sociaal-democraten bc-zwaar hebben, dan kunnen zij bij de uitvoering der programmapunten die wij allen wenschen, de kiesrecht- wijziging en de pensioenregeling, op onze medewerking rekenen. Wij kunnen ons nauwelijks voor etellen dat eenig ministerie met zulk een eei.zijdïge verbintenis, de verant woordelijkheid zou wilen dragen om te trachten de beperkte linksche op dracht, waarover wij vroeger spra ken, uit te voeren. Een concentratie- kabinet lijkt niet wel mogelijk het zakenkabinet dat op moet treden kan toch alleen de wensch van de geheele linkerzijde op deze twee bepaalde punten helpen uitvoeren, indien liet eengo zekerheid heeft om ook in an d-re zaken, dan die het kiesrecht en liet pensioen betreffend, tegen de rechterzijde, die het haar „zoo lastig mogelijk" wil maken, verdedigd te worden Geen regeering zal hopelijk ooit, zij hel ook slechts ten opzichte van twee hoofdpunten van politiek beleid, als Iinksch ministerie optreden, zoo zij niet als regeering op een meerderheid rekenen kun. RECHTS EN DE TARIEF WET. 't „Algemeen Handelsblad" schrijft, naar aanleiding van 't „Standaard"- artikel (zie vorig Persoverzicht) om.: De geheele coalitie trad op bij de verkiezing vrijhundel veroor.leelend. Eendrachtig stond de liberale "pattij daartegenover pal, niet voor het „dog ma" Ireetrade, maar voor de wijze staatkunde, die door vrijhandel ons land lot ongeleenden bloei bracht. Nu verzaakt dr. lvuyper plotseling zijn handhaving der Heilige Orde. Na mens wien spreekt hij Zeker, wij weten," dat hij met zijn uitspraken die soms een paar dugen lang onfeil baar blijven zijn geheele anti-revo- Jutionnaire partij bindt. Als hij op ei gen gezag heeft gesproken, sluit zij de oogen en zegtamen. Maar wij, die Kuyper nu opnieuw onlrouw zien aan zijn program en die niet zelfs het geringste vertrouwen hebben in zijn woorden en in zijne verklaringen, hebben recht om te ver nemen, of hij ook namens de Roomsch-Katholieke partij en de Clir llistorïschen sprak. Eerst als zij zich uitspreken, weten wij het. Verzaakt de geheele Coalitie haar verkiezings- program „De Tijd" schrijft: Wij willen hiervan niet veel anders zeggen, dan dat dit „advies" van dr. Kuyper wel wat erg laat komt. Ook in 1905 hadden industrie en werklieden even duidelijk als nu ge- toond, hoe licht zij zch tegen de Ta- riefwet laten opzwcepen. De wijsheid van maar toe te geven en iets wat „voor ons in onvOrzoenlijken strijd is niet de instelling door God van het nationale leven bij ongelijke natio nale verhoudingen" te laten voortbe staan, had dus acht jaar vroeger reeds kunnen worden toegepast. En thans lijkt het overboord gooien van een „beginsel", waarbij „nimmer oetbreed mag word ons wat overhaast den. Na een teleurstelling moet men het hoofd koel houden DE VERKIEZINGEN VOOR DE TWEEDE KAMER. Hoe Ingenomen ook 'met den uitslaig van de jongste herstemmingen voor de Tweede-Kamer, lean de ..Fakkel" toch niet ontkennen, dat de soc.-dem.- fractie van 18 man aan de dankbaar heid over den uitslag een hitteren bij smaak geeft. Dat het aantal dor soc.- dem. gekozenen zoo talrijk Is, wijt het blad aan het feit, dat de rochtsche partijen op consigne van dr Kuyper door hun actieve en passieve mede werking in tal van districten de zege van den soc. -democraat op don vrij zinnige hebbeft helpen bevechten. Intusschen zullen de soc.-democra ten, zoo meent liet blad, zich aan do medeverantwoordelijkheid thans niet kunnen en ook niet willen onttrekken. Het wil daaiTnede geenszins beweren, dat door de soc.-democraten een jx>r- tefeuille in het komend Kabinet zal worden aanvaard, maar verondersteld mag worden dat zij na de liberale Unie aun de lin- kereijde vormende de grootste frac tie van overleg niet zullen wor den uitgesloten, nu van een zuivere concentralie-regeering geen sprake kan zijn. Dat er geregeerd kan wor den in vooruitstrevende richting is trouwens, met het oog op de groote verantwoordelijkheid die de sociaal- democratie tegenover de arbeiders massa draagt, niet het minst in haar belang. HET KABrNET I1FEMSKERK. ,,De Telegraaf" schrijft: In deze laatste dagen van het kabi net-Heemskerk moge er nog eens aan worden herinnerd, dat het een eigen aardig record op z'n naam heeft ge steld: het is nl. langer aan "t bewind geweest dan één van z'n voorgangers. Tot dusver was het kabinet Heems kerk-vader houder van dit record: het heeft zitting gehad van 23 April 1833 tot 21 April 1888, dus op twee dagen na vijf jaar. liet tegenwoordige mi nisterie echter, zit van 12 Februari 1908 af, en zal dus ongeveer vijf jaar en vijf maarden de teugels in handen hebben gehad. Niét in z'n geheel echter. Want de beide kabinetten-Heems kerk, vader en zoon, hoblien nog een ander record op hun naaim er traden méér verschillende personen in op, dan in eeiiig ander ministerie. In het kabinet van 1883 hebben in totaal 15 verscliillende ministers zitting gehad, in het tegenwoordige 14. De ministers De Marees van Swin- deren Heemskerk, Kolkman en Talma hebben den geheelen duur van 't kabi net meegemaakt. Niet eens de meer derheid dus. Minister Nelissen (Justi tie) moest in Feb. 1910 door ziekte af treden, zijn opvolger, mr. E. R. H. Regout overleed in dit voorjaar en in die vacature werd iuet voorzien. Mi nister Wentholt (Marine) werd op 7 Mei 1912 door dc- verwerping van het pantserschip tot aftreden gedwongen; ook voor hem wera geen ander l>e- noemd en ware het kabinet aangeble ven, dan zou de heer Colijn de be/ide militaire departementen genomen heb ben. Minister Sabron (Oorlog) nam op 27 Juli 1909 wegens ziekte ontslag, opgevolgd door minister Cool, die, door aanneming van de bekende mo tie-Du yxnaer, op 4 Januari 1911 af trad; zijn opvolger was minister Co- lijn. Minister Bevers (Waterstaat) overleed 5 Junuari, in zijn plaats kwam mil ister L. W. II. Regout. Minister Idenburg (Koloniën- werd in 1909 tot gouverneur-generaal be noemd: 16 Augustus van dat jaar volgde minister De Waal Malefijt hem op. Men ziet dus ,dat er in liet kabinet vaak persoonsverwisseling heeft plaats gehad. Rechtszaken EEDSKWESTIE. In een echtscheidingsprocedure moest voor de Amsterdamsche recht bank een man als hoofdgetuige ge hoord worden. Hij weigerde den ee$ af te leggen en beriep zich daarbij op de omstandigheid, dat hij niet to't een kerkgenootschap behoort. De rechtbank zag vasi het hooren van den getuige af. Van het feit dat de ge tuige niet lot hét afleggen van getui genis werd toegelaten, werd door den procureur der partij, die hein had doen dagvaarden, akte verzocht en verkregen. Koloniën MILITAIRE ACTIE IN WEST- BORNEO. De resident der W'esterafdeeling van Borneo seinde: De colori.ne-Kepper in Lain a k ver meesterde twee Koeboes. Van Oost- West.-Malunggar overviel men de ver zamelplaats der opstandelingen, Njak si. De vijand verloor 29 dooden, waar onder l.un hoofd, Sempatoeng, en 20 gewonden. Buit gemaakt werden 2 li las, 14 geweren, 1 donderbus, 4 blan ke wapenen en levensmiddelen, ün zerzijds bekwam een schampschot één Amboinccsch fuselier. CHOLERA. Den len Juni is Meester Cornelia wegens cholera besmet verklaard, zoo meldt de J, B. EEN I-IEVIGE BRAND. Uit. Makassar verneemt de „Java- Bode" In den middag is brand uitge broken in een partij copra en andere goederen, opgestapeld aan den stei ger. Dc vlammen sloegen tegen het Duitsche stoomschp „Albany", llot- tan, dal tegen de opslagloodsen was opgestapeld, vatte vuur. Men wierp hel in zee, om het in brand raken der loodsen te voorkomen, De „Albany" is brandend verhaald en op stroom gebracht, waar men dadelijk met ei gen middelen begon te blusschen. De „Spilbergen" voor langs zij van het schip en hielp aan het blussehings- .werk. De hitte op den etoiger was ontzettend. De brand6puilen van de fitad en ook die der militairen waren aanwezig. Alles werd door de brand weer gedaan om de opslagloodsen, die vol goederen zijn te behouden Een oogenblik dreigde ernstig gevaar rnaar met groote inspanning wist men het vuur te keeren. Om vijf uur was 't behoud der loodsen verzekerd, oni acht uur was de brand gebluscht. De vlammen op en in de „Albany" woedden intusschen voort. Het blns- iscliingswerk duurde tot 2 uur in don nacht. Toen was ook hier het vuur vermeeslerd. Van het noordelijk ge deelte van den steiger verbrandden vijftig meter. Van de „Albany" wer den het voordek en de brug vernield. fle-t springen van een residu-leiding aan den wal waar de residu brandde is vermoedelijk de oorzaak van den brand. Anderen beweren dat bran dend stroo, hetwelk onder den steiger gedreven was, de oorzaak ie. Drie rui men van de „Albany" zijn onder wa ter gezet. Het zal vermoedelijk nog een maand duren voor een opgave der schade mogelijk is. EEN JOURNALIST AAN GEVALLEN. Aan de „Deli Crt." wordt uit Bata via geseind: De raad van justitie veroordeelde den heer Agerbeek wegens een aan slag op den heer H. Mulder (een oud- Haarlemmer) tot 3 dagen gevangenis straf. Financiëele Berichten 1IOLLANDSCHE IJZEREN SPOORWEG-MAATSCHAPPIJ. In de te Amsterdam gehouden al- gemeene vergadering van aandeel houders der Iioll. IJzeren Spoorweg- Mij. werden de balans en de winst en verliesrekening over 1912 goedge keurd en werd het dividend vastge steld op f 45 per aandeel. Als commissarissen werden herko zen de heeren mr. W. J. van Weideren Baron Rengers en jhr. J. Hartsen, en als lid van den Raad van Administra tie de heer J. A. Kalff. Gemengd Nieuws Vlieg-drama lij Luik. Uit Brussel wordt aan de Tel. ge seind: Een ontzettend ongeluk, dut drie mensclienlevens gekost heeft, heeft Zondag tegen het vallen van den avond te Bornbayc, bij Luik, plaats gehad. Ter gelegenheid Aan het Stedelijk feest zou de bekende Fransche avia- teur Parisot met zijn eendekker van eigen inventie e enige vluchten komen demonstreeren. Nadat Pari&ol een eerste vlucht van ongeveer 5 minuten had volbracht, vroegen verschillende personen hem als passagier te mogen vergezellen. De vlieger weigerde, want de wind woei zeer onregelmatig en wakkerde voortdurend aan, zoodat hij besloot alleen te vertrekken. Na een mooien start zag men plots het toestel capoteeren en van ccn hoote van 30 nieter neerstorten, juist op de plek, waar twee wegen zidh kruisen en een vrij talrijk publiek aanwezig was, om de vluchten van den vlieger te volgen. Hbt toestel kwam midden in een groep nieuws gierigen terecht. Parisot werd door zijn eigen motor gedood. Bij was niet terstond dood, maar prevelde nog: Waarschuw mijn vrouw', waarna hij den geest gaf. In de groote ver warring had men niet dadelijk ont dekt, dat de 17-jaige Florent Ceriout door een der vleugels letterlijk plat was geslagen en onmiddellijk een lijk was. Een ventje van 5 jaar, Alexan der Iiahl, werd aan de andere zijde vau het vliegmachine-wrak met ge broken nekgevonden. Ook hij was binnen enkele minuten dood. Eenige andere toeschouwers waren meer of minder zwaar gewond; een er van had een rijwiel in de hand, dat door de vallende machine in tweeën werd gesneden. Parisot's vrouw was getuige van dit verschrikkelijke ongeluk; ihaar toestand was verschrikkelijk om aan te zien. Parisot werd 29 Januari 1881 te Bezalles bij Provins (Frankrijk) geboren. Hij was een zeer beltend vlieger, die o. a. deelnam aan den Europeesc.hen rondvlucht, den toer door België en die op een goeden dag midden in Parijs, op de Place de la Concorde, landde en daar een lan taarn omver vloog. HITTE IN AMERIKA. Wat we hier aan zomerwarmte in den laatsten tijd te kort komen, heeft men in Amerika blijkbaar te veel. liet gebied van Pennsylvanië tot de Rocky Mountains heeft tegenwoor dig onder een geweldige hitte te lij den. In Chicago is het haast niet meer uit te houden alleen daar zijn 34 sterfgevallen ten gevolge van de warmte voorgekomen, terwijl hon derden ziektegevallen worden gecon stateerd. Geheele gezinnen kampee- re» des nachts in de parken. Te New-York ie het drukkend heet en is Central Park als gewoonlijk het toevluchtsoord van duizenden, die cenige verademing zoeken. OP ZOEK NAAR EEN GELUKKIGE. In Oostenrijk wordt de winner van een grooten loterijprijs gezocht. Het is nu reeds 18 jaar geleden dat, een man, die zich von Lederer noemde, wonende te Oroszvat, in een wissel bank to Weenen een aantal loten be leende. Hij kreeg daarvoor 516 kronen In handen, maar betaalde nooit de ren te en liet niets meer van zio i hoo ren. Brieven kwamen onbestelbaar terug. Op enkele der loten vieleu klei ne prijzen en onlangs op een Itu- liaansch lot de hoofdprijs van 22,374 kronen. De eigenaar van do wissel bank inde het geld en deponeerde hel bij do rechtbank, omdat hij niet do eigenaar is, maar alleen de pandhou der. Na aftrek van de verschuldigde rente en kosten heeft da onbekende j winner altijd nog recht op 19.821 kxonen. De rechtbank heefteen rechts geleerde opgedragen den rechtheb bende of zijne nabestaanden op te sporen, zoo meldt het N. v. d. D. ONTPLOFFING. In de werkplaats van een artillerie regiment te Tarbes is een granaat ontploft, terwijl eenige soldaten bezig waren het projectiel uit elkaar te ne men. Twee soldaten werden letterlijk aan stukken geslagen, twee anderen zwaar gekwetst. De werkplaats werd gedeeltelijk vernield, zoo meldt het N. v. d. D. BRANDSTICHTING DOOR SUFFRA GETTES? Hot station te Leuchass in Schot land is Maandagmorgen in brand ge stoken. Suffragistische bladen wer den ia den omtrek gevonden. Een telegram uit Glasgow meldt, dat het kasteel BaLlikinrain, bij Bal- fron, door brand is vernield; men ver moedt dat de brand Ls aangestoken. Het kas:eel was niet bewoond; het had honderdduizend pond sterling gekost. EEN MOORDENAAR VAN 12 JAAR. "Een twaalfjarige knaap vervoegde zich te St. Romain-sous-Gourdon bij een bejaarde weduwe, zekere me vrouw Turpin. Hij verklaurde Dubois teihee'ten en kwam informeeren of de dochter der weduwe thuis was. Op de verklaring van mevrouw Turpin, dait zij zich geheel alleen in het huis be vond, haalde de jeugdige booswicht plotseling een knuppel van onder zijn jas te voorschijn en bracht met dit wapen de bejaarde vrouw eenige ge weldige slagen op het hoofd toe. De oude dame stortte op d.n grond en riep wanhopig om hulp. L it vrees, dat do buren op de angstkreten van xne- vikiuw Turpin zouden komen toesnel len, vluchtte de knaap het open veld in. Men is er nog niet in geslaagd hem te arresteeren. Vermoed wordt, dat hij van de gelegenheid, dal me vrouw Turpin alleen thuis was, ge bruik heeft w illen maken om 'haar te bestelen. De toestand van het slacht offer :s zeer zorgwekkend, zoo meldt de Tel. EEN GEVECHT TUSSCHEN POLITIE EN MISDADIGERS. Aan de Russisch-Silezische grens heeft do Russische politie slag gele verd tegen een bende misdadigers die zich een huis' hadden ver schanst. De bende, die zich aan lal- iooze diefstallen had schuldig gemaakt bestond uit vier man. Een dertigtal politie-agenten, die zwaar gewapend waren, omsingelden het huis, maar de bewoners weigerden zich over te geven. De misdadigers losten niet miader dan 500 schoten, die door de politie beantwoord wer den. Een agent werd aan den voet ge wond. Toen de belegeraars eindelijk het huis binnendrongen, lagen drie bewoners dood op den grond. De vier de gaf spoedig daarna den geest. ONTROUW SPOORWEGBEAMBTE. Te Ostende is een spoorwegbeambte gearresteerd, die verschillende malen juweelen en sieraden uit spoorwegwa gens gestolen had. Bij een ingesteld onderzoek bij een Brusselsch juwelier, kwamen de gestolen zaken, ter waar de van 200.000 francs, voor den dag. In het geheel bedraagt de waarde der gestolen zaken ongeveer 340.090 fres. In het Handelsblad van Antwerpen leest men over dezen diefstal Dog liet volgende: De dader der diefstallen, de beamb te de M., uit Brugge afkomstig, deed sedert 7 maanden dienst op de inter nationale treinen. Bij een liuizoeking in zijn woning te Ostende wei d een bedrag van 150.000 francs in beslag genomen, benevens tal van gouden ringen, armbanden en vreemd bankpapier. Zijn vrouw ver klaarde, dat liaar man al die sieraden thui3 brachf, zonder ooit te zeggen, waar zij vandaan kwamen. Zelf deel- hij mede, dat enkele der diefstallen reeds anderhalf jaar geleden gepleegd zijn. Meermalen heeft hij zich n Antwerpen begeven, om hot gestolen buitenlandeche bankpapier te w isselen én daar hij vloeiend vijf of zes talen spreekt, kon hij zich gemakkelijk v een vreemdeling uitgeven. Door de aanwijzingen van de colle ga's van de M. is de politie er achter gekomen, welke betrekkingen lussdcn' heen en den heeler der gestolen voor werpen, een vroegeren juwelier te Brussel bestonden. Ook in diens wo ning is een huiszoeking ingesteld en hierbij werden eerst voor een waarde van 140.000 francs en later van 80.007 francs aan kostbaarheden in beslag genomen. De juwelier beweerde, dat bij do sieraden overgehouden had uit den tijd, teen hij nog een winkel had. Dit is echter onwaar gebleken, daar bewezen is, dat verschillende voorwer pen van treindiefstallen afkomstig zijn. Ook de juwelier is gearresteerd. UIT ZUID-AFRHvA. Botha's pogen om noen Nederian- M', noou RngetSCJjjuaii, en toch bewle wtjelijK te wc/ïu, iieeii diope veroxu- v.iuuuigmg (jeu ekt oij oogenen, «Jio wel" van Hollumlsciien stam durven zijn, toen nxj zijn manie ook botvioixie dij de nniuiUAgiiig van lirugèrs stuiid- Duekl. bei ij k men weet, zond hij toen een sonxijven, waarin hij nota bene niet lof sprak van... Cecil Rliodes. ,,Die Week" zegt daarover: De duizenden van mensciien die kwa men om eer te bt looneu aan de nage- uachtenis var. president Kniger ver leden Zaterdag, werden Ook ge tra c- teerd op een oratie over Cecil John Rhodes en "t standbeeld aan do hel; ling van Tafelberg. Dat was bitter voor de leden van de Kruger-faxnilie, die tegenwoordig waren, en voor vele anderen die gedoeld hadden in het lij den van Paul Kruger. Gen .Botha behoorde getracht te hebben niet zijn coneiliatiekwaal bij deze gelegenheid getoond te hebben. Er was niet de minste reden van Rho des te praten zelfs door een, dien in 't huis van Rhodes woont, want allen tegenwoordig waren op 't grondge bied van Paul Kruger. in zijn eigen stad, staande met kloppende harten, met ongemengd respect voor Paul Kruger's standbeeld; en om dan eens klaps een verhuring te hooien van de grootheid van Rhodes dat was wreed. I)e Eerste Minister had waarschijn- IIjk begeerd aangenaam te zijn aan hen. die, zooals hij zoide, „zich ver beelden dat zij in President Kruger zagen verpersoonlijking van alles dat ze vijandig gezind was" en die zichzelf de vraag deden: ,,is deze vijand ver gruisd, leeft zijn geest niet nog onder ons en zal die niet bliiven voortleven?" 't Is bekend dat gen. Botha veel denkt van mc-nschen van Engelsche afkomst dat hij meer liefde vcor die sectie van de bevolking heeft dan voor ande ren. Werd niet sir Thomas Watt. een man. die de geest van Krugerisme vreesde, gekozen toen een man ver worpen werd die den waren Kioiger- geest had en ware liefde voor 't volk van 't land? Doch gen. Botha mankte een groote fout., indien hij dacht dat hun Engelsohsprekende landgeiiooten zulk een sterke vrees voor president Kruger hadden, Vexlangden niet al len. die de zegeningen van President Kruger's gematigde regeering genoten hadden of er slechts van gehoonl had den, naar de rijke oude dogen?" Het blad gaat vei'der voort door te wijzen op de wijze, waarop Neder- landseh sprekenden in Rhodesië be handeld worden, die den naam van Rhodes draagt. „Deze verheerlijking van Rhodes door den eersten minister van een Afrikaner ministerie Is een zaak om over te weenen". JACK JOHNSON, de zwarte bokskampioen, die onlangs wegens een vergrijp tegen de wet op den handel in blanke slavinnen is veroordeeld en togen borgtocht van f25 000 in voorloopige vrijheid is ge steld voor den tiid dat zijn zaak in hooger beroep zal worden behandeld, is uit Chicago ontsnapt en naar Ca nada gereisd. Op telefonisch verzoek van de politic is hij te Montreal aan gehouden, maar het schijnt dat men hem weder zal laten gaan, omdat de wet in Canada geen recht geeft hem terug te zenden. Johnson verklaart dat hij in Novem ber, als het huoger beroep dient, te Chicago terug zal zijn. Iiij moet in September te St. Petersburg boksen met Sam Langford ea smith, zoo meldt de N. R. Ct. Kerk en School GEREF. KERKEN. Beroepen, te Zcgwaart c.s. J, G. Feenstra, cand. te Koudum. Bedankt voor Doesburg door P. Jukkenekke, te Kockengen voor En ter door J. Oosterveen, te Paessens en Moddergat. NED. HERV. KERR". Beroepen te Oosterhout bij Breda, F. L. Kan, cand. te Velp. Bedankt voor Deventer door ds. S. K. Bakker, te Zwoll*: voor Pesse, door T. van Eyck van Heslinga, cand. te Berlikum (Fr.). EVANG. LUTH. GEMEENTE. Beroepen te Groede A. E. Bruheiro, te Monnikendam. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam (Vrije Universiteit.) Ge slaagd voor het candidaatsexamen de theologie de heeren W. J. v. <L Wasthuijzen en P. van der Hoven. Utrecht, Bevorderd lot doctor in de rechtswetenschap op stellingen, de heer F. Lxgtenberg, geboren te "s-Gra- venhage. Delft. (Technische Hoogeschool.) Voor het prop. examen geslaagd: in de bouwkunde de heer P. 11 N. Briêt; in de scheepsbouwkuxide de heeren L. Troost en W. Vrijlandt; in de weg en waterbouwkunde de heeren N. Biezeveld en G. Flieringain de werk tuigbouwkunde de heeren J. II. Coops, J. A. Nieulant. Tlx. L M. Pot, J. van der Schuyt en J- A. Spruyt; in da electrotechniek de hec-ren J. F. van Aalst, A. II. O. W. de Bats, A. E. Bas man, W. van der Broek, A. Dubois, G. van der Harst, M. C Hoenkaxnp. G. L. Ludolph, mej. J. H. M. Man- ders, F. M. Roeterink en i. D. H. v. d. Toorn. Sioomvaarthenchten STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Ilel st. Karimara (thuisreis) arri veerde 30 Juni te Suez. Kangean (thuisreis) arriveerde 29 Juni te Murseiile. Karimnta (thuisreis) vertrok '2S Juni van Djeddah. (Verb.) Oranje (thuisreis) vertrok 29 Juni v. Lissabon. Timor (uitreis) vertrok 29 Juni van Suez. Het st. Flores (thuisreis) vertrok 29 Juni van Colombo. Het st. Koning Willem III (uitreis) verrok 30 Juni van Algiers. ROTTEPDAMSfHF. LLOYD. Het st. Resoeki (uitreis) is 30 Juni Sagres gepasseerd. Het st Jacatra vertrok 28 Juni van Batavia naar Rotterdam. Hel st Kediri. van Rangoon naar Rotterdam, is 30 Juni Kaap Ban ge passeerd. GöeMner (uitreis) vertrok 2S Juni v. Colombo. Palenxbang (uitreis) is 29 Juni Oues- sant gepass. Sindoro (thuisreis) arriveerde 30 Ju ni te Marseille. Tnmbora (uitreis) arnv.. 29 Juni te Southampton. Dj eb res arriveerde 30 Juni van Java te Rotterdam. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Calüsto arriveerde 29 Juni van Rot terdam te Fernardina. Nieuw Amsterdam, van Rotterdam naar New-Y'ork pass. 29 Juni Uzard. Pisa vertrok 28 Juni van Montreal naar Rotterdam en Hamburg. Willehad arrheexde 29 Juni van Montreal via Rotterdam te Hamburg. Zijldijk arriveerde 29 Juni van Rot terdam te Philadelphia. Het fit. Oosterdijk arriveerde 28 Juni van Rotterdam te Baltimore. STOOMV.-MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Dioined, van Java naar Amsterdam, verixojk 27 Juni van Port Said. Glaucus vertrok 28 Juni van Padang naar Amsterdam. Het st. Atreus arriveerde 30 Juni van Japan en Penang te Amsterdam. Het et. Jason vertrok 27 Juni van Singapore naar Lpoden en Rotterdam Het st. .Mo£nne,'-.vaii Batavia naar Amsterdam, paleerde "30 Juni 2 uur nam. PrawLepoinL Marktaienws Botermarkt, gehouden te Haar lem op 30 Juni 1913. Aangevoerd en verkocht: 32 K.G. boter, prijs f 1.50 a f 160 per K.G. Groenten mar kt, gehouden te Haarlem op 30 Juni 1913. Aardappelen, aangev. 120 en verk. 100 II.L 134. Bloemkool, aangev. 17000 én verk. 15000 stuks, prijs 3—10 ct. per stuk. Spinazie, aangevoerd en verk. 92 mand, 060—fl per mand, Salade, aangev en verk. 137 mand, prijs 0.15—f 1.25 per inard Wortelen, aangev. en verk. 3000 bos, 4—8 cent per bos. Gorseiierie Frangaise. Groote Halfjaariijksche Restanten - Opruiming. Alle Serierestanten Fransche Corsetten L. P. a la Csuronns worden tegen de helft van den gewonen prijs UITVERKOCHT. Bijzonder voordeelig zijn Serie „Beatrice" van f 6,50 voor. f 3,15 4,45 6,35

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7