NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 31e Jaargang No. 9218 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. CONDERDAQ 10 JC'LI 19-3 A JÉ5Éa&&'' ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlemf 120 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels fl—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Adminisfratie724. Drukkerij: Zuider Buitenspaurne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 11 JULI. Schouwburg: Biosc. voorstelling. OM ONS HEEN No. 1735 Ts Zandvoort. Wordt het nu heusch zomer Is het Jnooio wee? van gisteren en vandaag niet een verademing tusschen twee perioden van stormachtige kou Nie mand kan het zeggen, zoodat het raadzaam is van die goede oogehblik- ken te profiteeren, door onder ande ren naar Zandvoort te gaan. De traras er heen zijn nog niet vol, de groote stroom van zeebezoekers vloeit nog niet en rustig en op tijd komen we in de Badplaats aan. Het eerste binnenkomen is een ver rassing voor wie er in lang niet zijn geweest.. Heelwat sierlijker dan het vroegere is het stationnetje van de E. S. M. en de eerste stap buiten het hek in het dorp is een waar genoegen. Het vuile, vieze grasveld met de aller- onsierlijkste verzameling reclame borden is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een keurigen aanleg, waarvan het Raadhuis den sierlijken hoeksteen vormt, een gebouw waarop alleen aangemerkt kan worden, dat de buitentrap misschien ietwat te hoog is. En hij deze verbetering is 't niet gebleven, ook verderop, even vóór de Kerkstraat, ia de stratenaanleg zeer vooruit gegaan, al doen de kleine boompjes op het trottoir wel wat aan een speelgoeddoos denken. De Kerk straat zelf bleef wel ongeveer zooals ze was: een gezellige, echte dorps straat tegen het duin aan, met win kels en cafés aan weerskanten en een bioscooptheater op de plaats van hetoude Raadhuis, Welk een ver andering van décor. Op de plaats, waar vroeger nuttige, maar ietwat droge, besluiten en maatregelen tot heil der burgerij werden genomen en uitgevoerd, vertoont men nu de meest spannende geschiedenissen, die welïs- wuar meerendecls uit den duim gezo gen zijn. Dat is in 't Raadhuis in elk geval niet gebeurd. Misschien zoog, als er eens niets te doen was, iemand er wel eens op zijn duim, maar hij zoog er nooit wat uit. Gevoelende dat dit beeld ietwat on smakelijk is, haasten we ons verder, de Kerkstraat door, boven op het duin, Daar ligt de zee. 't Is vloed. Het strand is tot een bescheiden strook versmald, de stoelen zijn achteruit gezet, bijna tegen de duinen aan en dc zee zingt haar eeuwig lied. Aan den horizon daalt als een roodvurige bol de zon omlaag, het wijde water vlak ligt daar in een grijsblauwe tint, die van nuance verandert, naar mate het oog een andere richting neemt. Anders kan de zee voor Zandvoort zoo leeg zijn, maar vanavond is ze bevolkt genoeg. Overal liggen de vis- schersbooten voor het strand ver spreid, en dicht langs hen heen, veel nader bij de kast dan anders, vaart een vrij groote boot op IJmuiden af, door tal van badgasten uit hótels en pensions Letuurd met verrekijkers 't ls of ze niet opschiet, maar als we een minuut of vijf niet hebben geke ken, is ze duidelijk vooruitgekomen en riog bij dag zal ze de haven van IJmuiden binnenvaren. Zoo niet, dan is er toch geen nood, want het electri- sche. draailieht van de haven begint zijn werk alweer van Zandvoort ge zien is het als een overfelle ster, die telkens weer opschittert, om na een paar seconden weer op te flikkeren in haar intensen witten lichtgloed. Nu zijn de badgasten van tafel ge komen en wandelen tusschen dagjes- mcnschen als wij het strand langs, liet kan wel zijn, dat zij gelijk heb ben, die aan zee hun vacantie komen doorbrengen, omdat je er zoo heerlijk luieren kunt. De meesten doen an ders, die pakken, onverschillig uf ze vier of veertig dagen vrijaf hebben, hun koffertje of koffers en jagen in sporen en booten nieuw, onbekend natuurschoon na, zooveel mogelijk samenpersend in korten tijd. Is dal rusten of is dat verhoogde inspan ning? De badgast doet anders: die baadt een beetje, wandelt een beetje en zit veel in een badstoel. Het kan zijn, dat deze levenswijs hem ietwat zwaarlijvig maakt fde logés in een badplaats zien er veelal welgedaan uit), maar de zenuwen hebben weinig schokken te verduren. Ik denk voor 't naast, dat een van de amusementen te Zandvoort wel zijn zal om eens te gaan zien, hoe het nieuwe kurhaus tegenover de Pas sage opschiet. Er wordt met man en macht aan gewerkt, maar op opening nog in dtt seizoen schijnt, oppervlak kig bekeken, weinig kans. - Evenwel kunnen aannemers in dezen tijd veel en architecten niet minder. Het is dan ook zeker niet buitengesloten, dat de bouwmeester nog een schitterend effect weet te doen maken door een gebouw, waarvan men op dit oogen- blik zeggen zou, dat het wat laag is en wat donker worden zal. Het zitje op het om het gebouw heenloopende balcon zal prachtig zijn, maar de ka mers daaronder moesten daarvoor zeker wel licht afstaan. Intusschen, we leven in den rijd van intieme ver trekken, met lage verdieping, waarbij gedempt licht past en een eindoordeel dient dus opgeschort te worden totdat het gebouw geopend en de nieuws gierige genoodigde in staat is, het ook van binnen te bezien. Het plein daarnaast heeft een ver siering gekregen, in den vorm van een plantsoentje. Voor zoover groen en bloemen alt ijd een verrukking voor het oog mogen heeten zij aan den aan legger hulde gebracht, maar dan komt de critiek uan 't woord en vraagt, beleefd maar met nadruk, sedert wan neer begonia's uit rotsen plegen op te schieten en of soms kaboutermanne tjes op een grasveld overeenkomen met den Nederlandschen smaak? Wie dit aangelegd heeft weet ik niet, mani eën Nederlander is het waarschijnlijk niet en zoo toch, dan heeft hij stel lig van ergens over do grenzen zijn voorkeur voor plantsoenaanlcg mee gebracht. Intusschen klinken er vroolijke me lodieën uit de Passage, die de critiek doen bedaren en aanleiding geven om er een zetel te nemen en een verfris- sching te bestellen. Het ls ditmaal een dameskapel, die er speelt en haar mu ziek uitvoert met treffende levendig heid en mildheid. Nauwelijks hebben zij een fantasie doen hooren, waaraan allerlei ongewone instrumenten, van klapperhoutjes af tot bellen toe, te pas komen, of het applaus geeft haar aanleiding tot een marsch van kranig tempo en rhythme. Als we langs den boulevard naai de tram terugkeeren strooit de smalle manesikkel een lichtbaan over de stille zee en wijzen zwakke lichipunt- jes de plaats aan, waar de visschers- sloepen liggen, op hoop van zegen. En door de Kerkstraat, die nu vol is van wandelende menschen, als voorbode van het drukke seizoen, bereiken we onze tram weer en gonzen, dwars door de duinen, weer op Haarlem af, met om ons heen als 't ware nog de friseche ziltige zeelucht en in de ooren den weerklank van haar ge- ruisch, dat al eeuwen was en nog, wie w eet hoe lang, wezen zal. J. C. P. Stadsnieuws ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Vrijdag 11 Juli 1913, des avonds van 7—8 uur, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Praeludium et Fu ga, c kl. terts, J. S. Bach; 2. Eerste gedeelte concerto F gr. t., (Koekoek en Nachtegaal), G. F. Hftndel; 3. Air with variations, E. Townshend Drif field; -i. Cantabilé, Cés. Franck; 5. Eerste gedeelte uit de 5de symphonic, Ch. M. Widor. Ons 30 jarig bssïasn. Morgen, 11 Juli, bestaat Haarlem's Dagblad dertig jaar. Wij maken er geen jubileum van. Dertig jaar is, naar onze meenirig, geen feesttermijn. Misschien vallen we onze lezers over tien jaar met een jubileum lastig, maar 't kan ook wel zijn, dat het nog twintig jaar duurt w ie dan leeft, dan zorgt. Derhalve op dit oogenblik geen kaartjes, geen telegrammen, geen bloemen, het feil ga stilletjes voor bij. Wij maken er dan ook alleen melding van, omdat het ons aange naam zou wezen, wanneer er door onze lezers op dien dag een bijzonder vriendelijke gedachte aan ons blad gewijd werd onzerzijds willen wij wel verzekeren, dat het ons aange naam zal zijn, i\og vele jaren voort te gaan met te vermelden alles, wat bewoners van Haarlem en om streken belangstelling inboezemen kan. GEMEENTERAADSVERKIEZING. We herinneren er aan, dat morgen de herstemming van den Gemeente raad plaats heeft. In de district I en III moeten drie vacatures vervuld worden en in dis trict II vier vacatures. Candidaten zijn in distric-t I de hee- ren: J. L. E. I. Breda Ivleynenherg (U. L.) aftr., mr. A. Bruch (A.-R.), J. .Toosten (S. D. A. P.), L. J. C. Poppe (S. D. A. P.), J. Spiesz (S. D. A. P.) en J. H. Visser (R.-K.) aftr. De stembureaux zullen zitting hou den: in het stemdistrict A: (hoofdstembu reau) op het Raadhuis; in het stemdistrict B: in het school gebouw aan de Spa arnwouderstraat no. 12. in het stemdistrict C: in het school gebouw aan de Ho arlemmerliedestraat no. 29. In district II de heeren: Johs. de Breuk, (Vrijz.) aftr., C. A. M. Jonckbloedt, (R. K.), -J. Toosten, (S. D. A. P.), L. Peper (S. D. A. P.). L. J. C. Poppe, (S. D. A. P.), mr. dr. H. R. Ribbius (V. L.) aftr., J. Schreuders (U. L.) aftr., mr. S. H. Vening Mei- nesz (V. L.) De stembureaux zullen zitting hou den: in het stemdistrict A (hoofdstenibu- rean): in het schoolgebouw aan de Nassaulaan no. 37. i het stemdistrict B: in het school gebouw aan de Friesche Varkenmarkt no. 22. i het stemdistrict C: in het school gebouw aan de Schoterstraat no. 2. In district 111 de heeren: Mr. D. H. Andrea© (V. L.). .7. II. Bre- gonje (V. D.) aftr., dr. K. E. dc .Tong (C.-H.) aftr., J. Joosten (S. D.). M. I,. A. Klein, (R. K L. J. C Poppe (S. D. A. P.) De stembureaux zullen zitting hou den: in het stemdistrict A: in het school gebouw aan het Leidschepk-in, no. 36. dat hi liet stemdistrict B: 'hoofd- stembureau in het schoolgebouw aan de Tempeliersstraat no. 1. in het stemdistrict C: m liet school gebouw aan het Klein Heiligland, no. 12. Na vijf uur maken we het verloop van de stemming bekend aan ons bu reau in de Groote Houtstraat. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In Haarlem en omgeving kwamen in de week van 28 Juli van de vol gende besmettelijke ziektengevallen voor: Febris typhoïdea: te Haarlem 1 geval en te Haarlemmermeer even eens; Roodvonk: te Haarlem 2 geval len, te Haarleimnerliede c.a. 1; Diph- Iheri'tis: te Velseu 2 gevallen, te Zand voort 1. Fietstocht. Door de Algeineene Geheel-Onlh. Vereen. Nieuw Leven, afd. Haarlem, A. N. G. O. B., zal Zondag 13 Juli een fietstocht gehouden worden naar Beverwijk, ter gelegenheid van de meeting op Velseroord. OEFENINGEN IN DE STEIX1NG VAN DEN HELDER. Van 8—11 September a.s. zal onder leiding van den vice-admiraal Kos ter. commandant in de stelling van den lleldei\, in genoemde stelling eene oefening worden gehouden, waaraan o.a. zal worden deelgenomen door onderdeelen van de Xde infanterie brigade uit Haarlem, Hoorn en den Herder. Aan deze oefening zal ovorafgaan eeno kaderoefening op het terrein op 12, 13 en 14 Augustus, waaraan o. zal worden deelgenomen door eenige hoofd- en subalterne officieren -uit do (I der voren genoemde .gam.izoensr plaatsen. STUKKEN VAN DEN RAAD. DE FABRIEK AAN DEN VER- SPRONCKWEG. Het bestuur der llaarlcmsche Han- delsvereenigiiig betuigt adhaesie aan het adres der vereeniging Verfraaiing, gericht lot deD Raad i. z, de oprich ting eener fabriek der firma Beijnes aan den Verspronckweg. Die fabriek behoort naar de ineenhig der veree niging niet thuis in een stadsgedeelte dat als luxekwartier is aangelegd, maar moet gebouwd worden op de terreinen aan litt Spaarne waar reeds zoovele andere fabrieken zijn geves tigd. ONDER WIJSVOORDRACHTEN. Het onderwijs in het handteekenen aan de M. U. L. O.-school nr. 2 werd tot heden gegeven door den tijdelijken vakonderwijzer J, P. van den Berg. Ter benoeming van een vasten func tionaris hebben B. en W. de volgen de voordracht vau bevoegden opge maakt 1. J. P. van den Berg te Haarlem 2. J. J. de Winter te Amsterdam; 3. S. J. de Mesquita te Watergraafs meer. Aan de opleidingsschool tot het M. en 11. O. \oor jongens en meisjes moeten twee leerkrachten benoemd worden, één wegens uitbreiding van het aantal klassen en één in een va cature. De volgende voordrachten zijn op gemaakt A. 1. J. Kramer, onderw. aan school nr. 3 alhier 2. C. J. Rijkers te Utrecht 3. J. P. van de Sande te Ylaar- diDgen. B. C. J. Rijkers 2. J. P. van de Sande 3. A. F. Baarslag te Enschedé. AANVRAGE OM ONTSLAG. Dr. J. A. vor der Hake vraagt we gens zijn benoeming tot bibliotheca ris der gemeente Rotterdam met in gang van 1 Sept. ontslag als leeraar lil de Nederlanasche taal en letteren bij het M O. OVERDRACHT VAN WEGEN. B. en W. stellen voor aan de ge meente Bloemendaal nog in eigendom over te dragen eenige perceelen aan de Leidsche Vaart. Brouwersvaart en Houlvaart, en de Kleverlaan tusschen de Delft en Korte Kleverlaan. Van de voor de kcibestrating; der Kleverlaan geleende en nog niet af geloste gelden zal Bloemendaal de helft, d. i. 110 000, moeten betalen. Haarlem is dan ook van alle on derhoud van de Kleverlaan af. Temperatuur. De temperatuur van het water in de Zwemschool was vanmorgen 59 gr. en vanmiddag 61 gr. RUST- EN VACANTIEOORD. Door den eere-voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Bond van Oud-Onderofficieren, den oud1- guuvemeur van Nederl.-Indië, Jlir. C. II. A. van der Wijck, is voor het te Nijmegen te stichten rust- en va- :antieoord een som van f 1000 ge schonken. EEN NIEUWE GROOTE BIOS COOPFILM. Dezer dagen zal in den Schouw burg begonnen worden mei de ver tooning door de bioscope van „Het Mirakel," Lyrosccpisch schouwspel, (muziek van prof. Engelbert Humper- dinok, Regie prof. Max. Reinhardl), mei begeleiding van groot koor en or kest. Deze buitengewone bioscoop voorstellingen geschieden door de firma Herin. Smits en Co., in com binatie met de firma F. A. Nögge- rath te Amsterdam. VOOR DE PAARDENTRAM VETERANEN is nog bij Mary 1. Fleischrnann inge komen f 3 van de dames B. „HAARLEMSCHE SCIIOOLYER- EENIGING'. De Haarlemsche School vereeniging in de Jacobijnestraat houdt dezer da gen een Tentoonstelling van werk stukken. De 5e en 7de klassen zullen onder leiding van mej. Mien Halberstadt eenige zangstukjes teil gehoor e bren gen. OEFENING. Gisterenavond rukte het lie Batal jon van i et 10e regiment infanterie alhier uit tot het houden vau eene nachtelijke oefening ouder leiding van den kapitein de Reede. Deze oefening had plaats in de om streken van Uniuiden. De troep keerde heden, om 4 1/2 uur .voorm. in de kazerne terug. Kiekjes uit de Rechtszaal. Een eigenaardig mensch. Een jonge man uit Heemstede heeft •eeds meermalen kennis gemaakt met 't inwendige van de sombere gevange nis. Die vrij hei dsberoo ving maakt hem niet beier, integendeel, telkens zon digt hij opnieuw tegen de strafwetten. Eu waarom, waarom? 't ls een zoon uit een lenaj» werk- mansgezin in Heemstede, zoodat zijn oudere veel moeite gedaan hebben, om hun „jongen' tan 't pad der misdrij ven af te houden. Hoevele malen heeft die oude moeder haar „jongen" ge smeekt nu niet meer te zondigen, hoe veel tranen heeft 'l haar gekost.... De jongen krijgt altijd goed werk als tuinder, zoodnt, hij aan z'n ouders vol doende kostgeld kan betalen. Soms verdient hii 14 gulden in de week. Voor geld behoeft de jonge man dus tiet te stelen. En toch steelt hij. Nu eens dit en dan weer dat, maar 't meest toch fiet sen. Enkele koeren ontzag hij zich zelfs niet z'n ouders te bestelen. Als hij uit de gevangenis komt heeft hij uitstekende voornemens. Hij be looft aan z'n ouders, aan den burge meester, aan de politie, beterschap. Nu zal hij gaan werken, nooit meer stelen i En z'n ouders geloofden bij den eersten keer, toen werden ze teleur gesteld en durfden bij den volgenden keer .toen hun zoon weer gevallen was en beterschap beloofde, slechts li o - pen. Maar steeds werden ze teleurgesteld- Als de jonge man eenigen tijd ge werkt had. werd hij ongedurig. Dan smeet hij de spade tegen den grond, ging een rijwiel stelen of verduisteren, om liet .te Haarlem of Amsterdam te verkoopen. om dan van 't geld goeden sier ie maken. Eenige dagen was hij „heer." Hij liep in 't Zondagsche pak, met bruine schoenen, 't Was niet ongewoon als hij dan een open rijtuig huurde en in z'n eentje aan "t toeren ging. Als de politie hem zoo de „branie" zag uithangen, dan dachten de man nen der wet ,,c-r is weer iets niet in orde met onzen jongeling''. En al gauw werd de dief ontmas kerd. Als de politie hem aanhield ontken de de man eerst, maar als zij dan met bewijzen of aanwijzingen kwa men, viel iiij gauw door de mand en bekende. Eu dan toonde de diet veel uw. Hij leed dan plotseling aan hysterische toevalien. Als de politie hem dan een glas water gaf, dun beet hij 't glas kapot. Dat was geen aanstellerij, een ge neesheer in Heemstede heeft meerma len geconstateerd, dat zicii bij den jon gen man inderdaad genoemde ver schijnselen voordeden Heden stond de Heemsteder weer voor de Magistraten, llij had nu een fiets gestolen en een fiets verduisterd. Snikkend, zenuwschokkend, beken de de jonge man de misdrijven. Als getuige werd gehoord de inspec teur van politie uit Heemstede, de heer Kemper, die den rechters zeer uit voerige inlichtingen gaf over het ge drag en liet karakter van zijn dorps genoot. 't Openbaar Ministerie de Officier Mr. A. A Pèlêrin achtte bet thans gewenscht de verdere behandeling der zaak uit te stellen, om een onder zoek in te stellen naar de geestvermo gens van den ht klaagde, om te kun nen oordeelea over zijn toerekenbaar heid. De verdediger Mr. Barbas sloot zich bij dit renuisitoir aan. De rechtbank zal over 14 dagen von nis geven en dus uitspreken of er re den is om deskundigen te hooren. Jeugdige boefjes. Eenige zaken werden, ingevolge de Kinderwetten, met gesloten deuren behandeld. Tegen een bijna IS-jarigen jongen, die te Schoten ingebroken heeft, werd een jaar gevangenisstraf geeischt, met ter beschikking stellen van de regeering tot z'n 21ste jaar, na uitziuing van deze straf. Mishandeling van een politieman. Er was een vechtpartijtje in het an ders zoo rustige Bloemendaal. Een politieagent in burger mengde zich cr tuss:hen om de vechtenden te scheiden, llij riep „politie" en trok de een van den ander of. Later kwam een vriend van een dei- twistenden aanloopen, cm dien vriend to ontzetten. De politieman, van deze inmenging en ïueuwe aangroei mg van den klomp vechtenden met ge diend, gaf den nieuwaangekomene een slag met den gummistok. Weder- keerig gaf de geslagene den dienaar der politie eenige stompen iu 't gelaat. Dit bezorgde hem een proces-verbaal wegens mishandeling van een politie man. De man (die anders als een kalm. goed oppassend burger bekend staat) beweerde heden niet geweten te heb ben, dat hij een politicmun sloeg. De dienaar der wet nam dit wel aan, omdat de beklaagde bij de vechtpartij is gekomen, nadat hij geroepen had „ik ben politie I" Iïet O. M. liet de beschuldiging val len dat beklaagde „een politieman In de rechtmatige uitoefening zijner )>©- diening" had mishandeld, maar eisch- te wegens enkele mishandeling (van den gewonen burger in den veldwach ter) 20 gulden boete. 't Is veel goedkooper een burger te mishandelen dan een politieman Beklaagde vond die 20 rolden boete evenwel toch nog te zwaar. President De rechtbank zal over wegen of er iets af kan. Een lastige jongeling. Een 19-jarige jongeling heeft In de bleekerij van Zeggelink aan den Har- menjansweg met een paal vier deur- paneelen en eenige ruiten ingeslagen en bovendien een politieagent, die kwam om de orde te herstellen, ui'.ge- scb-d ien en dus beleedigd. De eiscli tegen den jarige luidde een maand gevangenisstraf. Beklaagde had het niet noodig ge vonden te komen om zich te verdedi gen. Om een meisje! Als gewoon Hollander zeg Je „meisje", maar een der getuigen een echte Haarlemmersprak steeds van „meissie". Om dit meisje of meissie ging de zaak lemnnd had verteld, dat dit meisje eens 's nachts heel laat was thuisge komen. De galant van dit meisje was daar over niets le spreken. Hij kwam bij dien iemand een zoon van een boek bindersbaasje, waarbij het meisje werkte om hem tot verantwoording te roepen, Dit deed hij evenwel zo a hardhandig, dat die verteller een blauw oog kreeg. Wegens mishandeling werd togen den galant 20 gulden boete geëischt. Was de weg zoo smal? Over den strandweg 1e Zandvoort passeerden twee mannen, c-en Zan-J- voorter en een man van buiten. I)s man van buiten liep bij de passeering tegen den Zandvocrter aan. De Lud- plauts-man werd toen zóó kwaad, dat hij den anderen man een trap in de maagstreek gaf. Tegen den Zand voorter, die al meen malen voroordeeld is en een vechters baas is, werd een maand gevangenis straf gevorderd. Nog meer mishandel Éii-g e n. Twee IJmuidenaars hadden den heer Barneveld, berti ijfschef van een visscherij-onderneming, om een ga- schil "V-r het werk. mishandeld. Het O. M. stelde den rechtere voor, een der IJmuidenoars vijf dagen in g-.iaugenis ie zetten, om te reden ken. dut tiij zijn handen moet thuis houden. Tegen den ander, die gunstiger he kend staat, werd 25 gulden boete go eiscli t. KEES. Examens. Niet de heer AV. Th. Mügge, maaf de heer W. F. L. Mügge heeft een diploma voor liehaamsontwikkeüng aan de H. B. S. verworven. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. Besl. is met ingang van 1 Juli 1913 mr. P. G. van Tienhoveu te Heemstede opnieuw benoemd tot lid van 't College van de Visseherïjen. Opening nieuwe zaak Door de Gro.mophoe Comp. Limd., directeur de heer Willem de Jong, Passage te Rotterdam, is hier Woens dagavond een filiaal geopend in per ceel no. 108 aan de Groote Houtstraat, waarin voorhanden verschillende gra mophones ter waaide van 35 tot fCuO. alles keurig net ingericht en de moeite waard om te bezichtigen. Een aantal platen en andere onderdeelen zi,:» voorhanden. Van de vcoriiaamsia zangers enz. zijn platen te verkrijgen. De winkel is eenvoudig maar siimüli- vol en wordt des avonds electriscb' verlicht. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Stadskwee* kerij, Kle.eilaan, een handwagen J. Stadt, Spoorwegstraat 8, een zweep j M. van llekom, Zijlstraat SN cc:» porteuionnaieJ- Wiezelinan, Dabbeif Buurt 36, een rijwieltas'hjeA. vau Merle, Korte Heerenstraat 9. een me daillanW. J. BuiendrechL Langt Poellaan 23, een kwitantieboekje 11 Mink, Ruysdaelstraat 26. een couvert met brieven I Iloetmer. Amsterdam straat 21, een lorgnet m étuiBureai van Politie, een medaillon A. v. d Putte, Vooruitgangstraat 12S, een kin derarmband II. Christiaans, Romo lenstraat 27, oen portemonnaio.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1