NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 31e Jaargang No. 9219 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 11 JULI 19!3 A II ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland,1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37V% yj de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1 elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiGn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaorne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 12 JULI. Schouwburg Do Kroon: Bioscoop voorstelling. Stadsnieuws AMBTENAREN-REGLEMENT. De Vereeniging van Ambtenaren in dienst der gemeente Haarlem 'heeft don 19den April 1912 aan den Raad verzocht, gunstig te beschikken op het verzoekschrift der hoofdambtenaren, om niet over te gaan tot de a ast stelling van een dergelijk reglement. In vervolg op gemeld verzoek ver zoekt de Vereeniging (hans echter, in dien niettemin door den Raad mocht worden overgegaan tot het in behan deling nemen van dat reglement, daarin een aantal wijzigingen te wil len aanbrengen, die zij aangeeft. In het ontwerp staat, dat op proef aangestelde ambtenaren in den loop van den proeftijd zonder opgaaf van redenen kunnen worden ontslagen; do vereen, wenscht, dat op verzoek \an belanghebbende hem de redenen van het ontslag worden meegedeeld; het ontwerp verklaart het reglement niet vau toepassing op tijdelijke amb- lenuren. voor tijdelijke diension, de vereen, wenscht, dat een zevental ar tikelen op hen van toepassing zullen zijn; de vereen, wenscht gelegenheid tot herkeuring, op kosten van onge lijk cn verzoekt elke nieuw ontworm pen instructie, alsmede iedere voor genomen wijziging van dit reglement of der instructie vóór de vaststelling ter kennis van de als rechtspersoon erkende Ainbtenaarsvereenïgïiigen te berichten die gelegenheid ontvangen eventueel© bezwaren. binnen een maand in te dienen. Terwijl het ontwerp aan de ambte naren Let vervullen van nevenbetrek kingen enz., zonder vergunning van B. c-n NV. geheel verbiedt, stelt de vereen, voor te bepalen, dat de amb tenaar over den tijd, waarin hij geen dienst heeft te doen, naar goedvinden kan beschikken; de vervulling eener nevenbetrekking enz. kan alléén wor den verboden indien de belangen van den dienst zouden woiden geschaad, of tusschen die vervulling eu de be trekking van den ambtenaar een te nauw verband bestaat. Bovendien wenscht de vereen, dat de Comm. van Advies over dat verbod worde gehoord, zoo de ambtenaar dat verzoekt. Terwijl bet ontwerp voorstelt, dot aan besturen van vereenigiugen van j ambtenaren gelegenheid worde gege- ven om algemeen e belangen der ambtenaren bij de hoofdambtenaren voor te dragen, stelt de vereen, voor in plaats van algeuieene te lezen het woordje „de." Hot ontwerp stelt voor de vertioo- gingen te bepalen op f 50.voor sa larissen, die als maximum minder dan f 1CÖ9.bedragen, de vereen, om f 100.vast te stellen voor een maxi mum salaris van f 3000.of minder. liet. ontwerp stelt voor een arbeids tijd van 60 uur per week, de vereen, verzoekt dat te veranderen in 48; bo vendien somt zij de algemeen Chris telijke en daarmee gelijk te stellen feestdagen op, die het ontwerp aan 13. en W. wil overlaten vast te stel le» en wenscht, dat een arbeidstijd van 00 uur niet zal worden overschre den voor ambtenaren, die voor door loopenden dag- nacht en [of) Zon dagsdienst aangesteld zijn. Arbeid buiten de gewone werkuren en op Zon- en feestdagen kan vol gens liet ontwerp de hoofdambtenaar vorderen, zonden- dat daarvoor bui tengewone vergoeding toegekend wordt; de vereen, wenscht integen deel, da: in deze bijzondere gevallen een buitengewone vergoeding, naar verhouding van het genoten salaris, zal worden toegekend. liet ontwerp stelt een jaarlijksche vacan'.ie voor van minstens 6 dagen en hoogstens een maand, de vereen, wenscht minstens 14 dagen en hoog stens een maand en voegt daaraan toe, dat in bijzondere gevallen boven dien buitengewoon verlof kan worden verleend. i Gunstiger bepalingen worden ver zocht bij militaire plichten, uitbela- ling gedurende 3 maanden (het ont werp spreekt van één maand) na over lijden, t. vv. in speciale gevallen; voorts wenscht de vereen, dal bij on gevraagd ontslag niet een opzeggings termijn van één maand, maar van drie maanden zal gelden, terwijl de ambtenaar, die ontslag wenscht, daarbij den termijn van één maand in acht zal hebben te nemen; de vereen, verzoekt, dat de ongevraagd eervol ontslagen ambtenaar zijn belangen kan. voordragen, niet bij een lid van het College van B. en W., maar bij net College in zijn geheel; bij schor sing wil de vereen, het uitbetalen van salaris mogelijk gemaakt zien, zij er kent de berisping niet als straf; ook ■ader wordt verzocht om bij zwaardere straffen niet gehoord te worden door een lid van B. en NV., maar door het geheele College. Rapporten, waarin een voor den ambtenaar ongunstig voorstel is ver vat of een ongunstige beoordeeling van hem inhouden zullen, wenscht de vereen, vóór de indiening bij B. en W. aan den ambtenaar worden niec- godeeld; hij kan daar eon schriftelijk ver wear aan toevoegen. De verplichting om liet reglement, binnen een door B. cn NV. te stellen termijn te onderteekenen wenscht do vereen, zoo te lezen, dat er staan zal: redelijken termijn. Wij namen hiermede de voornaam ste wijzigingen op, die de vereeniging weuse.it cn waarvan er vele zeer in grijpend zijn. Er is iets merkwaardigs en ook iets komieks in, dat dezelfde vereeniging, die in April 1912 een reglement vol strekt niet noodig vond, nu, 15 maan den later, zooveel amendementen van dergelijke bet eekenis indient, derhal ve biijkbaur totaal van inzicht veran derd is. HINDERWET B. en NV. vau Haarlem, Gelet op art. 8 der Hinderwet doen te weten, dat bij hunne be schikking van 8 Juli j.l. hunne beslis sing op hel verzoek van Julius Wulff en Co., om vergunning tot uitbrei ding van do stollen,ververij en chemi sche wasscherij, gedreven door een stoommachine van 6 P.K. met stoom ketel, in het perceel aan de Helmbre- kersteeg no. 8, door bijplaatsing van een wusclimachine en verplaatsing van een centrifuge, is verdaagd. Dat bij Koninklijk Besluit \an 17 Juni j.l. no. 33 aan de Ilollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij te Amsterdam en bare rechtverkrijgen den vergunning is verleend tot op richting \an een smederij en eene werkplaats voor het verrichten van onderliöuds- en herstellingswerk iu een tijdelijke loods op het perceel gemeente Haarlem. Dat bij hunne beschikking van 8 Juli j.l. hunne beslissing op het ver zoek van J. C. Wassenaar, directeur van de Maatschappij „Union," tot het exploiteeren van bioscopen, om ver gunning tot oprichting van eene in richting tot liet geven van bioscoop voorstellingen in liet perceel aan den Scholerweg no. 49 D, waartoe een electromotor van 5 P.K. tot het drij ven van een dynamo voor iiel voeden van een bioscooplamp zal worden op gesteld, is verdaagd. VERLOF DRANKWET. B. en NV. deelen mede, dat is inge komen een verzoekschrift van V. Con- sael om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterkeu drank voor gebruik ter plaatse van verkoop iu den winkel eu de daarachter gelegen kanier van hei perceel aan de Zijlstraat no. 62. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. De 61ste algemeene vergadering van de Evangelische Maatschappij zal te Haarlem gehouden worden up NVoens- dag 10 September, zoo meldt de N. R. Courant. CANDIDAAT ZONDER DAT II1J 'T WIST. We vernemen, dat Mr. Andreae, die door de concentratie candidaat is ge stéld voor den Gemeenteraad gisteren van een langdurige reis door Amerika is teruggekeerd en pas Woensdag, toen hij ie Boulogne een brief uit Ne derland ontving, tot de wetenschap kwam, dat hij candidaat was voor den Raad. Het was het Concentratie-co mité niet mogen gelukken, den heer Andreae op de hoogte te stellen van zijn plannen, vandaar, dat hij candi daat werd zonder dat hij 't wist. Woningbouw. In het stadskwartier ondor Haar- lemmerJiedo zullen weder een 40-tal woningen worden gebouwd. NIET STEEDS IS DE LIEFDE BE STENDIG VAN DUUR. Een jongeman was niet een meisje verloofd. In die verlovingsdagen heeft het meisje haar galant 60 gulden ge leend of gegeven. Nu is 't engagement verbroken. I-Iet meisje wilde de geleende 60 gulden te rug ontvangen, maai' de jongeman verzekerde, dat zijn gewezen meisje hem hei geld niet geleend maar gegeven had. Daarmee was 't meisje 't niet eens. Zij riep de lusschenkomst van een ad vocaat in, die den ex-verloofde voor den kantonrechter daagde, om de 60 gulden terug te oischen. Om t bewijs te verkrijgen heeft de kantonrechter het meisje den eed op gelegd, dat zij het geld g e 1 e e n d en niet ten geschenke gegeven had. In tegenwoordigheid van den ver loofde legde het meisje heden dien eed af. De es-verloofden keken elkaar lang niet vriendelijk aan. Niet steels is de liefde bestendig van duur. De auteurswet. Heden diende weer de zaak tegen den heer S., eigenaar van liet Stations, hotel, die door de „Société d'auteurs, compositeurs et edileurs de musique", is gedagvaard om schadevergoeding wegens overtreding van deauleurswet. Namens den gedaagde, den lieer S., werd geconcludeerd, dat de kanton rechter vrijwaring zal toestaan. De lieer S. liad met den impressario den lieer Max van Gelder te Amsterdam gecontracteerd ozn in zijn caié-resluu- rant muziek te laten uitvoeren door eenige musici. De heer S. bemoeide zich' in het ge heel niet met de samenstelling van de muziekprogramma's, maar liet dit over aan den heer Van Gelder. Nu ver zoekt de heer S., dat de heer Van Gel der voor der. kantonrechter gedag vaard zal worden, om zich op de vor dering van eisclier te verdedigen. Ontvreemd. Van een in aanbouw zijnd perceel in de Jacobïjnestraat is ten nadeele vau den heer E. een dekzeil ont vreemd. Opgebracht. .T. de J. uit de Reeksteeg is op de Bakenessergracht door de politie aan gepakt. om hem over te brengen naar tiet bureau wegens dronkenschap. Do J. heeft zich tegen deze over brenging met geweld verzet. De politie 'moest de sabel trekken om het opdrin gende publiek op een afstand te hou den. Hazardspel. Tegen den tapper J. P. in de Zul- dersüaai is proces-verbaal opgemaakt omdat hij verdacht wordt dat hij toe gelaten heeft, dat 5 jongens van 16 tot 19 jaar in zijn café hazard speelden. DE REDDINGSBRIGADE. In café Neuf hield de nieuwopge- richte Iiaarlemsche Reddingsbrigade Donderdagavond om half negen haar constitueerende vergadering (die druk bezocht was) onder presidium van den heer A. J. M e y e r i n k. Besloten werd de uitbreiding van 't bestuur tot 7 leden en de definitieve bcestuursverkiezirig tol de volgende vergadering uit te stellen. Vastgesteld werden de statuten, waarop koninkiiiko goedkeuring zal worden aangevraagd."De leden beta len geen contributie, maar de voor zit ter wekte krachtig op tot het ver werven van financiëelen steun (die reeds van eenige zijden verstrekt is). Geld is er noodig voor het stationce- ren van reddingsmiddelen in verscha lende aan het water gelegen gebou wen, en om de bepaling na te komen dat ieder lid, die wordt opgeroepen, onmiddellijk op kosten der vereeni ging een rijwiel, een rijtuig of een auto tot zijn beschikking kan krijgen. Discussie ontspon zich bij de statn- tuten-Lehandeling over het al-of-niet stellen van een leeftijdsgrens. Het bestuur wilde dat voor toelating tot het lidmaatschap wèl doen (18 jaar), en dc heer A. A. Sprenger Sr. voerde daartegen aan dat ieder zwemmer die getoond had voldoende bekwaamheden te bezitten tot bet lidmaatschap moest worden toegela- en. l)e Voorzitter wees er op, dut i men op die wijze tegenover de ouders 1 een te zware verantwoordelijkheid op zich laadde, en tenslotte werd aaiir genomen een voorstel van den lieer A. P. Prins, om leden beneden de 21 jaar alleen dan toe te laten als hun ouders een schriftelijke toestemming hadden gegeven. Verder werd o.a. in de statuten vastgelegd, dat ieder lid de verant woording voor de gevolgen zijner ei gen daden aanvaardt, en dat niemand verplicht is te water te gaan als dë omstandigheden hem ongunstig voor een slagen dor redding toeschijnen. De heer Waalewijn zegdfe na mens „Snelverband" de toetreding de zer vereeniging tot de brigade toe, en de beer S. de Groot, voorzitter der Iiaarlemsche Onderwijzers Zwemclub, beloofde voor het streven der brigade in zijn vereeniging propaganda te zul len maken. Onderhandeld wordt over de toe treding van Het Oranje Kruis. De eischen voor de bekwaamheïds- proef zullen o.a. omvatten verschil lende wijzen van te water springen (hurksprong, oppervlakkige duik- spi-ung, rugwaarts te water springen), onder water zwemmen, het zoeken van een voorwerp op den bodem, ge kleed zwemmen, zwemmen met een pseudo-drenkeling clie zich rustig houdt en met een die zich verweert, met een drenkeling die den redder bij do polsen grijpt en met een die hém in den nek pakt. Tot leden der deskundige commis sie werden dc heeren dr. NV. E. Me- rens (medisch adviseur), A. A. Spren- ger Sr. (.technisch adviseur). A. J. Meyerink tals voorzitter) en Th. Pel- teuburg benoemd, liet bestuur zal iiug een 5e lid benoemen. De eerste oefeningen zullen op Za terdagmiddag 19 Juli a.s. van 11/2 21/2 uur en op 2Ü Juli a.s, te 7 uur v.m. in de abounementsuirichtiiig aan de 1-ioutvaurt plaats hebben. Daarna wordi op proef gezwommen. Up voorstel van den heer Sprenger wérd besloten, dat de-dames de gele genheid zullen hebben zicli te oefe nen onder leiding van mevr. Meye rink. Daarna werd de (zeer geanimeer de) vergadering gesloten. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. BOSBEEK EN GROENENDAAL. Door het gemeentebestuur worden 24 prentbriefkaarten uitgegeven mét verschillende gezichten in Rosbeek en Groenendaal. De kaarten, die giste ren zijn gereed gekomen, doch naar wij vernemen eerst met de opening verkrijgbaar worden gesteld, zijn al len uitgevoerd in het zwart en zien er keurig uit. Door het gemeentebestuur was de uitvoering opgedragen aan den lieer NV. H. van Leeuwen, te Haarlem. I-I indenv et. Door B. en VV. is vergunning ver leend aan J. Wildschut alhier tot de oprichting van een rijwielherstel- plaats met smederij aan den Glipper- weg. 11A A RLE MMERLIEDÈ c.a. Keuringsraad. Besissing van den lêu Keurings raad in het 2e Militiddistrict van N.- Hollaud te Haarlem van de gemeente Haariemwerliede en Spaarnwoude. Totaal ingeschrevenen 42. Totaal onderzochten 28. Totaal goedgekeurd 18. Totaal afgekeurd 10. Iluiskeuring 1 (uitspraak nog onbe kend). Niet opgekomen 3. Waren reeds vrijgesteld wegens broederdienst 8. Waren reeds vrijgesteld wegens kostwinnerschap 2. Totaal 42. HOOFDDORP. Onder zeer groote belangstelling is te Hoofddorp de groote nationale gei- tententoonstclling gehouden. Ze is dcor honderde belangstellenden be zocht en voor de vereenigiugen, die ze hebben georganiseerd, een waar suc ces geweest. Des nnii.tags werd de tentoonstel ling officieel geopend door den bur gemeester dezer gemeente, die in een hartelijk toegejuichte rede van zijne belangstelling deed blijken voor uezc tentoonstelling en voor de geiten fokkerij in het algemeen. De groote zaal van de Beurs, waar in dezo opening plaats had, was ge heel gevuld met belangstellenden, zoowel vrouwen als mannen. Voorafgegaan door de muziek van het fanfarekorps „Excelsior" gingen daarna het eere-eomité en genoodig- deri, benevens de regeelingseommis- sie, naar hot tentoonstellingsterrein, het gemeentelijk marktplein, om het aangevoerde vee te bezichtigen. Hel marktplein was voor deze gelegenheid een heel aardig aanzien gegeven door de plaatsing van een eerepoort, ver sierd met bloemen, terwijl atierwege de vlaggen wapperden. De aangevoerde exemplaren waren heel schoon en er waren er vele bij van superieure kwaliteit, zoodat de jury werkelijk een zeer moeilijke taak neeft gehad. De bekroningen -zijn toegekend als volgt Afdeel ing Saanengeiten le prijs (verg. zilveren medaille) Catkarina. eigenaar 11. Dunnebier te Leimuiden; 2e prijs (zilveren medaille) Lotte, eigenaar H, de Vries te Sloterdijk 3e prijs (bronzen medaille) Frieda, eigenaar A. Ketelaar te Nederliorst den Berg4e prijs (bestuur spr ijs) .latta, eigenaar II. J. V'erkuijl te N.- Vermep. Afdo.-ling Saanengeitlanimeren le prijs (verg. zilv. med.) Marie, eige naar B. Buis te Sloterdijk 2e prijs (zilv. med.; Piéretfe, eigenares mej. S. NV. van Stolk te Vogelenzang 3e prijs (bronzen med.) Greta, eigenaar M. Buis te Amsterdam4e prijs (be- sluursprijs) Lijsje, eigenares mej. S. W. van Stolk te Vogelenzang. Afdeeling Saanenbokken -jarige) le prijs (bronzen medaille van H. M. de Koningin-Moeder) Nero, eigen. Fokvereeti. te Nie iwer Amstel) f 2e prijs (zilv. med.) Frederik Hendrik, eigen. Fokvereen. te Sloterdijk, 3e prijs (bronzen rued.) Joseph, eigen. Fokvereen. te Rijk (Haari.meer). 2-jarige bokken le prijs (verg. zil veren medaile) Oscar II, eigen. Fok- vere.m. te Hoofddorp. Saaneuboklammeien le pi ijs ver guld zilv. med.j Kakadorus, eigenares mej. Van Stolk te Vogelenzang 2e prijs (zilv. med.) Prins Hendrik, eige naar B. Buis te Sloterdijk 3e prijs (bronzen med.) Lohengrin, eigenares mej. Van Stolk te Vogelenzang -ie prijs (bestuursprijs, Barend, eigenaar 11. do Vries te Hoofddorp. Gekruiste Saanengoiten van 1911 of vroeger le prijs Elsje, eigenaar A. Bluffers te Amsterdam. Aan deze geit werd wegéns de superieure kwa liteit een eereprijs toegekend, bestaan de uit de bronzen medaille, geschon ken door H. M. de Koningin-Moeder. 2e prijs Heurióite. eigenaar NL Buis te Amsterdam; 3e prijs Januie, eigenaar C. Markusse te Sloterdijk4e prijs niet toegekend 5e prijs X N., eige naar F. Edam te Berkhout6e prijs niet toegekend. Gekr. Saanengeiten van 1912: le' prijs Anna, eigenaar Memson te Zaandam 2e prijs Rika, eigenaar A. Verhulst te Hoofddorp 3e prijs N'. N., eigenaar J. Vellekoop te Hoofddorp; 4e prijs Gijsbertje, eigenaar R. Schou ten te Sloten. Gekruiste Geitlanuneren le prijs N. X.. eigenaar V. Beets te Vijfhuizen; 2e prijs Willempje. eigenaar L, Schel ling te Gr. IJpoldei 3e prijs Capella, eigenaar F. Folmer te Hoofddorp 4e prijs N. N-, eigenaar V. Beets te Vijf- huizon 5e prijs Emma, eigenaar P. Clement te N. Vennep 6e prijs N. N.. eigenaar F. J. de Vries te Ilaarleni- merliede. Inlandsche Geiten le prijs Geertje, eigenaar 13. Gnekspoor te N. Vennep; 2e prijs Fortuna, eigenaar F. Folmer le Hoofddorp; 3c prijs N'. N., eigenaar B. Kreeft to Hoofddorp -ie prijs IJaal- je, eigenaar P. Bernard ie Haarlem mermeer Inlandsche Gc-iteu {diverse s'iorlcn): le prijs N. X\, eigenaar J. van Zanten to Rijk (Haarlemmermeer, 2e prijs N. N., eigenaar F. Jansweerd te Hoofddorp 3e prijs X. X'.. eigenaar A. v. d. Mik te Hoofddorp -ie prijs Kobu, eigenaar F. Leenhouts te X.- Vennep; 5e prijs Maartje, eigenaar P. Bakker te Amsterdam. Diverse gokr. Saanengeiten (met horens of niet wit) le en 2e prijs N. N. en N. N.eigenaar J. Bos te Hoofddorp3e prijs N. X'., eigenaar G. Verdegaal tc Hoofddorp 4e prijs N. XL. eigenaar II. Dekker te Hoofd dorp. bnerse gekruiste Saanenlamrneren (met horens of niet wit) le prijs X. X., eigenaar J. ue Riduer te Hoofd dorp 2e prijs X. X.. eigenaar P. A. Kreeft te Hoofddorp 3e prijs X". X"., eigenaar J. Sluis te Hoofddorp. Inzendingen fokvereenigingon (één bok en 6 geiten) le prijs (gouden me daille) fokvereenigiiig Sloterdijk 2e prijs (verg. zjlv. medaille) fokvereeni giiig Hoofddorp 3e prijs (zilv. med,) fokvereenigiiig N. Vennep 4e prijs (bronzen medaille) fokvereenigiiig Rijk (Haarlemmermeer). Aangespannen bokkenwagensle prijs J. de Vlieger. 2e prijs A. Stoc-l. 3e prijs J. van Wijk, 4e prijs F. Hasen- kamp. allen te Haarlemmermeer. De prijsuitdcoling had ie 4 uur plaats in Hotel de Landbouw en ge schiedde door den voorzitter van den Provincialen Bond vun Geitenfokver- eenigingen in Noord-Holland, den heer Sterk, met een toepasselijk woord, Daarna werd door den secretaris van de rege-lingacoumüssie nog ©en enkel woord van dank gesproken tot allen, die medegewerkt hadden om deze tentoonstelling te doen slagen, waarna ze werd gesloten. Met trots kunnen de vereenigingen terugzien op het uitmuntend slagen dezer tentoonstelling, die werkelijk een succes is geweest voor de gelten- fokkerij. ZANDVOORT. Door den Rijksveldwachter brig.-l.it. G. C. A. de Bruin en de onbezoldigde Rijksveldwachters van Keulen, liobo en de Veer. werden in het jachtveld drie stroopers ontdekt, die met car- bidlantaarns en een houd bezig wa ren wild of konijnen te bemachtigen. Een dezer personen P. V., arbeider alhier, lcor. door hen worden aange houden, er werden een lantaarn en een stok in beslag- genomen. Door den Burgemeester is lot agent van politie zonder bezwaar der ge meentekas, aangesteld C. Paar., al hier. Baron van neemstra, Ede, Grand Hotel, 2 pers. Chessex Küstrmer, Schafhaussen. Grand Hotel. 2 pers. NV. G Dorrien, Css-i-i, Grand Hotrl, 2 pers. E. Roemache, Offenbach, Gr. Ilotel, 4 jiers. A. Bloch eu fan:., Char- lottenburg, Grand Hotel, 5 pers. Fam. Ulrij, Grunerwald—Berlijn, Grand Hotel, 6 pers. Wertheimer en fam., Frankfort. Grand Hotel, 4 pers. J. v. Dam, Amsterdam, Beau CRe, 2 pers. Bölle, Amsterdam, Beau Site, 2 pers. G. Martin, Berlijn, Beau Site, 5 peis. A. Struijs, Brussel, Beau Site, pers. C. Mieliovius, Colbus, Beau Site. G pers. A. Gorter, Amsterdam, Beau Site, 2 pers. E. Wiss, Crusslieim, Bwiu Site. 4 pers. S. Nathan, Hamburg, Gr. Badhuis, 1 pers. Binnenland HOFBERICHTEN. Kaar de Noderl. verneemt, hoopt II. M, de Koniugin een bezoek te bren gen aan de zoajerconferontio der Ned. Ciir. Slud. Vereeniging te Luntei en. Het nieuwe Kinisteri». T Hbld. meldt: De heer dr. D. Bos, deze week reeds dooi H. M. op liei Loo in gehoor ont vangen, had hedenochtend opnieuw, ten paléize te "s-Gra ver'Lage, een on derhoud met de Koningin. Uit Amsterdam medt men ons: Aan Dr. D. Bos is de vorming van een nieuw Ministerie opgedragen, bet zal gel ice 1 bestaan uit leden der linker zijde. TWEEDE-KAN i ER V EIIK J EZLXG IN AMSTERDAM VI. Ten Stadhuize zijn gistermiddag candidaat gesteld voor de naverkie- zïng Tweede Kamer in NT de heeren B. Nierstrasz IV. I..), mr. H. Yerkou- teren (C.-II.) en P. A. C. Joosten (S. D. A. P.). GEMEENTERAADS- VERKIEZIN'GEX". AMSTERDAM. In dc vergadering van de vrijzinnige kiesvereoniging i'Omitgang" is in zake de herstem mingen voor den Gemeenteraad be sloten a. in district IV met alle kracht te werken voor de candfdatuur JiJta b. in district V op dezcir.ie wij/.e Ié ijveren voor de candidaUiur-Vau Tie nen. en de candidatuur-Sutorins to steunen, op voorwaarde, dat de ker- keiijke partijen steun verleenen aan de candidatuur-Van Tienen c. in district Vil te steunen de can- didatuur-Meilaar Spruyt; d. in district VUi zien van advies te onthouden. ZAKKENROLLERS. Te Boskoop zijn, hij de groote druk te ter gelegenheid van de rozentcn- ioonstelling aldaar, zakkenrollers aan het werk geweest, Gerold zijn <irie gouden dames-horloges met dito ketting, een portemonnaie met 509, een portemuniiaie mei f 45, eer; gou den heerenhorloge en een zilveren horloge van eenHaagschen poIS- tie-ageriv, zoo meldt de N. It. Ct. ONGELUKKEN. Gisterennamiddag zijn op het ran geerterrein zijde Kaldenkcrken ia Venlo den 24-jarigen P. Hillegers, wa- genopnerner bij de Duitsche Staats spoor, door een personentrein de bei de beenen afgereden. Onder de over brenging naar liet gasthuis is hij ge storven. Dc man was ongehuwd, zoo meldt de N. R. Ct. EEN AUTOMOBIEL TE WATER. Donderdagmiddag tegeu liulf acht is de békende groote toerwagen van de firma Lissorte en Zoon, l>e!iooieu- de bij de afdeeling automobielen van de Amsterdamsche Rijtuiginautscbap- pij, in de Prinsengracht bij de Lcïd- schestraat te Amsterdam te water ge reden. Hoe dat mogelijk is geweest ligt nog ln het duister. Reecl3 op de brug van de Prinsengracht meende de chauffeur te bemerken, dat ©r iets aan hel stuur haperde. Om dat te onder zoeken reed de chauffeur aan de zijde van hei Gerechtshof de Prinsengracht op. Eenmaal echter op de gracht, wei gerde liet stuurapparaat zijn "verdere diensten, zoodat tie auto door bleef cirkelen en in het wuter terecht kwam. De chauffeur (do wagen was overigons ledig) maakte do tuimeling mede, doch werd door omstanders spoedig op het droge geholpen. Inmiddels werd de hulp gevraagd van Sinck's toestel, dat spoedig ter plaatse verscheen. Onmiddellijk werd

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1