SPORT EN WEDSTRIJDEN 1st Haarlem's Dagblad. 2E&O©±©:ol 03TS.Ol3L©t ILia.'TO'XXten.Xl.lS UW Ë&terpolo gES-vire m> m era. IToettoal WielrlJ d©33. Roeien. De Onderlinge WedstrUdenvan Rut Spaarne. Zondag zijn de jaarlijksche onder linge roeiwedstrijden van de R. en Z. V. ,,1-Iet Spaarne" weer gehouden. En opnieuw waren ze een succes, voor de vereenigiug en voor de Haarlemsche roeisport. De roeivereeniging, die dit jaar vijftig nieuwe leden kreeg, leeft in een tijdperk van hloei, en dat heeft deze wedstrijddag nog eens bewezen. Den iteelen dag, van tien uur 's mor gens tot zes uur 's middags, bleef de belangstelling in de lange reeks races onverflauwd. Een enthousiast-gestemd publiek bevond zich op het terras en de daarop geplaatste kleine tribune, en de eigenlijke organisators van de zen wedstrijddag waaronder dit maal voor 't eerst niet de voorzitter was, die buitenslands vertoefde de lieeren J. A. A. Baning en W. D. Tex- tor, hadden succes van hun werk. In zes verschillende programma-num mers werden niet minder dan negen tien „heats" (kampen) verroeid, waar van twee voorwedstrijden voor het nummer Jonge Twee 's Zaterdags avonds plaats hadden. ITet hoofdnummer was de ontmoe ting tusschen de Spaarne-racevier an no 1912 en de racevier in spé. Twee maal ontmoetten die goed-getrainde ploegen elkaar, en ieder won eens, tel kens in de boot „Ripperda". Maar de ouderen legden het 's morgens met minder verschil af, dan de jongeren 's middags, en dus bleef in den totaal- tijd de racevier van 1912 met 2 secon den verschil overwinnaar. De jonge ren hadden misschien niet eens ver loren, als ze in de laatste race niet aun de verkeerde zijde van het piket onder de spoorbrug waren gepas seerd. De riem van nr. 2 sloeg tegen het vlaggetouw aan, en de steen die aan dat laatste hing vloog over de boot heen, gelukkig zonder iemand te ralceh. De racevïer-in-spé, bestaande uit de hecren W. D. Textor (boeg), W. J. Broere, P. Losecaat Vermeer, P. Kool (slag) en II. W. de Voogt (stuurman) gaf veelbelovende prestaties die haar trainer, den heer P. van Bork, wel bemoedigd zullen bebben voor het geen zij nog eens zou kunnen berei ken. Het gewone nummer vierriemsgie- ken, waarin .ploegen startten die wei nig of geene wedstrijdoefening had den gehad, was natuurlijk dienten gevolge veel minder interessant. Maar al was het roeien niet fraai, spannend waren enkele heats wèl, vooral de laatste van den dag, die pas in de laatste 10 rueter beslist werd, na een boord aan boord-race, waarin de eersle-prijswinners tenslot te door hun vierde of. vijfde spurt overwonnen. Het wherry-nummer, gewonnen door P. W. en R. W. P. Peereboom, die door mej. Tine Anschütz gestuurd werden, was wel het spannendste. De favorieten in dit nummer verloren in hun eerste heat van de latere winners, door 't allerlaatste eindje anderhal- \cu meter achter te raken, en in de finale was het verschil bij aankomst 30 c.M. Heel goed was het roeien in 't num mer Oude Twee. De prïjswinners ver loren, na 's morgens gewonnen te hebben met grooten voorsprong, des middags met iets-minder verschil, en behaalden dus op 't-randje hun over winning. Weinig sjianning was er in het skiff-nummer. De heer Cohen Ter- vaert, verre de beste onder de vier scullers, verdiende zijn overwinning volkomen. Nr. 2 roeide niet kwaad, maar ie weinig pittig. De winnende Jonge Twee trok er moedig en met animo aan, maar be zat overigens in ruime mate de in dit nummer gebruikelijke fouten. Toch is die kamp der jonge ploegen, die als aanmoedigings-nummer zoo veel waarde heeft, daardoor wel van veel belang op een clubwedstrijd. De jon geren zien in de race zelf eens duide- delijk, welke fouten bun roeien heeft, en door flink verder te oefenen kun nen ze volgende jaren een heel wat belc-r figuur maken. Behoudens eenige incidenten bij de tijd-opneming en met de defect-raken de motorboot van den kamprechter, liep alles vlot en goed van stapel. Aan een gezelligen lunch, die in de pauze in het Clubgebouw plaats had en waaraan 56 personen aanzaten, sprak de lieer B. W. de Kan ter als tafel-president een woordje, en met gejuich werd met zijn voorstel inge stemd, om den voorzitter een telegram namens „Het Spaarne" te zenden. De heer De Kanter hield 's middags de prijsuitreiking, reikte met woor den van waardeering de prijzen aan de Verschillende winners uit en dank te allen die tot het slagen der wed strijden hadden medegewerkt. Zij nog gememoreerd, dat de baan der vieren pl.m. 8U0 M. lengte had, die der tweeën en skiffs G00 M. en die der wherries 300 M. De volledige uitslag luidt aldus: Jonge Twee. (Ie prijs: 3 hronzen medailles, uitgeloofd door den voor zitter; heatprijzenclubinsignes). Ie prijs: J. Eischer (boeg), J. Schuitema ker (slag) en A. Karseboom (stuur- i man); 2e prijs: E. A. M. v. d. Wei den (boeg), P. Koster (slag) en P. W. Peereboom (stuurman)3e prijsL. Reydon (boeg), G. Kervel (slag) en R. W. P. Peereboom (stuurman). Zes ploegen namen aan dit num mer deel. Zaterdagavond werden er twee voorwedstrijden voor gehouden. Oude Twee. De prijs (drie zilveren medailles, uitgeloofd door het bestuur) werd be haald doorC. J. Merens (boeg), J. II. la Bastide (slag) en P. Kool (stuur man). Twee deelnemende ploegen. Wherries gestuurd door dames. (Ie prijsmedaillon, uitgeloofd door het eerelid den heer H. E. Everard, 2e prijs: zilveren lepel, uitgeloofd door het bestuur.) Ie prijs: P. W. Peereboom (boeg), R. W. P. Pecreboom (slag) en mej. Tine Anschütz (stuurvr.); 2e pr.J. C. van Dijk (boeg), C. B. Reinhold (slag) en mej. II, II. C. van de Klas horst (sLuurvr.). Vier deelnemende ploegen. Skiffs (overnaadsch). (Ie prijs zilve ren medaille2e prijs bronzen dito). Ie prijs: E. Cohen Tervaert; 2e pr.: W. Alting von Gcusau. Aantal deelnemers: vier. Vierriems oulrigged gieken. (1ste prijs vijf zilveren medailles, uitge loofd door don Eere-voorzitter den heer W. Dyserinck2e prijs 5 paar klompen Ie prijs: E. A. M. v. d.-Weiden (boeg), P. W. Peereboom, G. F. Eve- lein, R. W. P. Peereboom (slag) en W. D. Textor (stuurman)2e prijsG. Kervel (boeg) J. Schuitemaker, J. Fi scher, J. C. van Dijk (slag) en E. Co- hen Tervaert (stuurman). Vier deelnemende ploegen. Uitdagingsivcdstrijd oulrigged Vier- riemsgiehen. Prijs (vijf bronzen me dailles) behaald door de oude race vier Ch. J. 11. Wilhelm (boeg), J, G. Wackwitz, C. J. Merens, A. K, Steup en J. A. A. Baning (stuurman). Srleket. Eerste Klasse. A. C. C.—HAARLEM. Tegen veler verwachting wist Haarlem een 6 wickets overwinning op de Amsterdammers te behalen er. laten we direct zeggen welverdiend. A. C. C., dat zonder Eigeman en Hamburger is, wordt door J. van den Berg, die den toss wint, het eerst naar het wicket gezonden en opent met SoLiroder en Kineicer op T bowlen van Schmeink en Boeijon, De Air.ster- danisone aanvoerder meent er direct het hout op te kunnen leggen, maar ais hij pas 2 runs heeft, zwaait hij heel hard naast een bal vaa S oh mem k, zoodat Haarlem ai zeer goedkoop van hem afkomt. Beier gaat het Rincker ditmaal af. Vooral op BoeljOh staat hij correct te spelen. Snel jaagt hij de score de hoogte in, maar de Amslerdamsche staart is vandaag al bijzonder lang; tenminste goed batten krijgen wij niet te zien. De bowlers krijgen de overhand. Mur phy verdwijnt voor 0, Le Roux voor 1. Alleen Van der Linde weet nog dubbele cijfers, namelijk 16, le beha len, maar zijn spel is al van hetzelfde gehalte als van de anderen. De Bruyu houdt zijn wicket nog wat voor Rincker op, maar als deze op 84 meer dan schitterend door Krusexnan met één hand in 't verre veld wordt gevan gen, blijkt de rest niet in staat eeni- gen tegenstand van heteekems te bie den. Het totaaL wordt slechts 96. waarvan Rincker een kraentig ge speelde 51. Hij is op 0 door Schmeink ou eigen bowlen gemist van een vrij lastige kans, maar heeft overigons aantrekkelijk spel vertoond. De vang van Krusemaii is de mooiste, die ik dit seizoen zag, zoo schrijft onze ver slaggever. Hun wei het totaal van 96 nu niet onbereikbaar is, valt mot het oog op de matige prestatie van verleden week, de afwezigheid van Bouwmees ter en een in ouderwetschen vorm zijnden Rincker, nog niets van den uitslag te zeggen, wat trouwens zel den van cricket gedaan kan worden. Het bowlen is anders weer niet onver dienstelijk geweest en Schmeink met 4 voor 39 en Boel jon met 6 voor 51) hebben uitstekend geworpen. Met spanning wordt de Haarlem- innings tegemoet gezien. Kruseman en Angenent openen, terwijl Rincker en Lobry de Bruyn de aanvallers zijn. Reeds op drie wordt Angenent door een mooien bal van Rincker ge bowld. Ongeoefendheid schijnt liem parten le spelen. Maar Schmeink en Kruseman vertoonen uitstekend spel. Terwijl de laatste heel kalm staat te spelen, veroorlooft de eerste zich voor al op De Bruyn eenige vrijheden, wel ke aanvankelijk ongestraft blijven, Schmeink slaat kort na elkaar 3 zes sen op De Bruyn, maar wordt dan door Rincker gecleaned na een hard geslagen 30 runs. J. van den Berg laat eveneens goed cricket zien. liet systeem van den dag is wel Rincker 'blokken en De Bruyn naar de bounda ry, wat vrij -goed gelukt Bovendien weet Kruseman op Rincker eenige mooie off-slagen te doen, Schroder zet nu Murphy in De Bruyn's plaats en deze krijgt Van den Berg weldra l.b.w. De llaarlem-aan- voerder heeft een verdienstelijke 2? aan het totaal toegevoegd. Oostenbroek staat nog een oogen blik aan 't wicket, maar wordt door een misverstand uitgeruild voor 6. Hartog doet hetzelfde als zijn aan voerder, met dit verschil, dat hij slechts 5 runs heeft, terwijl even la ter Kruseman voor een onberispelijke 44 zijn off-stump ziet tuimelen. Van de rest maakt Kreunen nog een goede 14 runs, terwijl Bijleveld spoe- dig zijn midd-stump door een bal van Rincker ziet vallen. Het totaal wordt 136. Rincker heeft met 5 voor 38 het best gebowld, Murphy 2 voor 22 en De Bruyn 2 voor 52. Daar er nog pl.m. 3 uur speeltijd is, spreekt het vanzelf, dat Schroder nog een kans_yvaagt. Hij opent ditmaal met Meyers. De eerste bal van Schmeink gaat met een geweldige vaart voor 6. Prettig begin voor een bowler, ledereen weet hoe weinig tijd Schröder noodig heeft om een hooge score te hereiken, zoodat er bij de Haarlemmers angstige vermoedens oprijzen, behalve evenwel bij Boeljon, die hard slaan met extra hard bowlen beantwoordt en in zijn eersten over Schröder met een prachtbal voor 7 naar den kant stuurt. De Amsterdammers zijn nu den kluts kwijt en Boeljon, die met uitste kende lengte en verbazend snel van den pitch opkomend, gooit, blijkt hun te machtig. Behalve Meyera, die 11 maakt, weet geen enkele de dubbele cijfers te bereiken. Veimelding ver dient een mooie vang van Hartman, die Murphy aan den kant zette. Ook Rincker, op dat moment „the hope of his side", kan als hij er pas 7 beeft een harden bal van den fast- bowler niet uit zijn palen houden. Het totaal wordt slechts 61. Boeljon treedt met 8 voor 22, waarvan 5 clean bowled, schitterend uit den strijd. Sohmeink heeft de o<verig© 2 wickets voor 35 runs. De 22 om te winnen maakt Haarlem voor het verlies van 4 wickets. Toen het op één moment 4 voor 7 stond, voelde geen enkele Haarlem- mei' zich nog veilig. Cricket is zoo'n zonderling spel en het zou niet de eerste maal geweest zijn als een elftal eens voor 20 aan den kant gezet werd. Maar Van den Berg en Oostenbroek respectievelijk met 6 en 9 not out ma ken aan allen twijfel een einde, zoodat Haarlem met 6 wickets de meerdere blijft. Tot slot.aan Koster nog een woord van lof voor zijn uitstekend werk ach ter de palen. De volledige scores zijn i A. C. C. 1ste innings. I. Schröder bowled Schmeink 2. 2. Rincker c. Krusernan b; Schmeink 51. 3. Murphy bowled Boeljon 0. 4. Le Roux bowled Schmeink 1. 5. Meyers bowled Boeljon 1. 6. Stroeve bowled Boeljon 6. 7. Van der Linde bowled Boeljon 16 8. De Bruyn c. Kruseman b. Boel jon 4. 9. Douwes c. Kruseman b. Boeljon 6. 10. Beuth not out 2. II. Vredenburg bowled Schmeink 0. Extra's 7. Totaal 96. O. M. R. W. Schmeink 12 5/6 2 39 4 Boeljon 12 2 50 6 2de innings, Sohröder b. Boeljon 7. Meyers c. Koster b. Boeljon 11. Murphy c. Hartman b. Schmeink 6. Le Roux c. Hartman b. Boeljon 7. Rincker bowled Boeljun 7. Stroeve bowled Boeljon 5. Van der Linde l.b.w. Schmeink 4. De Bruyn not out 6. Douwes c. Hartman b. Boeljon 4. Beuth bowled Boeljon 0. Vredenburg bowled Boeljon 0. Extra's 4. Totaal 61. voor een goed3 score.... doch al spoe- ALBION—OLYMPIA. dig wordt Diemer Kool voor 11 ge- f Olympia won met 6 wickets en 2 bowld en Van Waveren voor 15 door runs. G. van de Scbouw bp eigen bowlen ge- vangen. 2 voor 40. Van Manen, ftie HAARLEMSCHE CRICKET-BOND. eerst kalm het bowlen bespeelde, krijgt R. EN W. Ill B—HAARLEM lil. nu Van Gogh tot partner. Op beide Haarlem bat eerst en maakt 74 runs, echter wordt een moeilijke vang tegen waarvan v. d. Meij 20, Wiederholt 11 zon in gemist, die echter Hermes duur en Maas 21. Saeys had goed gebowled, te staan zouden komen. I-Ioe er ook ge- hij nam 4 voor 11. changed werd, dit paar bleek niet leElftal B. hierna, battende weet nog scheiden te zijn, en tiental bij tiental juist het Haarlem totaal te overschrij- verhoogt de score op het telegraaf- den, zoodat door deze overwinning B. bord. Met den lunch is de stand 2 voor 127, terwijl v. Gogh dan 40 en Van Manen 56 heeft. Ook na den lunch bespelen beiden het bowlen met groot gemak, maar op 164 wordt Van Manen voor een nuttige 70 door Vischer gevangen. Daarna maakt Van Gogh onder dave rend applaus zijn century vol, terwijl Waterpolo. le KLASSE. Amsterdam D. J. K.—R. Z. C., 4—1. 2e KLASSE. Dolfijn I—R. Z. C. II, 5-0. De Courant geeft 't volgende ver- Van Buysen 20 5 68 2 0 0 G. v. d. S c hou w 21 4 49 1 0 0 C. A. Tuyl 15 1 58 0 0 0 J. Offerman 9 1 •40 1 1 0 F. Offerman 3 0 16 0 0 0 C. Dirkzwager 3 0 19 0 0 0 A. Offerman 12 0 -6 2 0 0 Schmeiuk Boeljon O. M. 9 0 8 1/2 0 Haarlem 1ste innings. 1. Kruseman bowled Rincker 44. 2. Angenent bowled Rincker 1. 3. Schmeink bowled Rincker 30. 4. Van den Berg l.b.w. Murphy 27. 5. Oostenbroek run out 6. 6. Hartog Lb.w. Murphy 5. 7. Hartman bowled Rincker 0. 8. Kreunen bowled De Bruyn 14. 9. Bijleveld bowled Rincker 4. 10. Koster not out 1. 11. Boeljon st. Schröder De Bruyn 0. Extra's 4. Totaal 136. O. M. R. W Rincker 17 6 38 5 Lobry de Bruyn 10 1/2 0 59 2 Vredenburg 1 0 5 0 Beuth 2 0 8 0 Murphy 5 0 22 2 2de innings. 1. Angenent l.b.w. De Bruyn 0. 2. Koster c. Van der Linde b. De Bruyn 4. 3. Kruseman c. Beuth b. De Bruyn 2 4. Schmeink run out 0. 5. Van den Berg not out 6. 6. Oostenbroek not opt 9. Extra's 1. Rest, did not bat 0. Totaal 22.. Rincker De Bruyn Stroeve ROOD EN WIT—ITERMES. Prachtig cricketweder begunstigd© deze ontmoeting, waarin Rood en Wit de Schiedarusche nederlaag geducht gewroken heeft. Hennes, wint den op gooi en stuurt Rood en Wit naar de wickets. Het gewone openingspaar Diemer Kool en Van Wateren zal ook nu weer den grondslag gaan leggen O. M. R. W. 5 0 7 0 3 0 13 3 1/6 0 1 0 twee staat in de competitie. Van het totaal van 105, hadden N. Kervel 27 en Saeys 39 Extra's 22. Lawntonnls KAMPIOENSCHAPPEN VAN DEN N. L. T. B. Da wedstrijden te Scheveningen E. Koldert voor "een flinke 25 door Cle- hadden naar de Maandag Ct. meldt ment aohter het wicket gevangen 'tot einduitslag: wordt, dan is het 4 voor 231. Van Open heerenenkelspelIn de finale Spengler, die hierna inkomt, is echter sloeg M. v. d. Feen J. II. II. Kessler voor 6 runs spoedig run out. Ook met 6—1. 6—0, 6—1. Posthuma ziet zich spoedig door Dirk- Open damesenkelspelIn den eind- zwager gevangen. Van Gogh scoort wedstrijd won mej. C. v. Romunde ondortusschen steeds door, prachtige met 63, 61 van mej. Van Rees. slagen kronen wii van liem te zien en: Open heerendubbelspel: In den naar alle zijden van het veld vlogen cindwcdstrijd wonnen M. v. d. Feen de vieren. Van de Poll hield hem een en W. _de Bruyn Kops van Jhr. S. P. ■tijdlang gezelschap, maar werd op 312 F. Meijer en I-I. W. G. Bas met 6—4, door A. Offerman gebowled voor 12. 6—4. Svens komt dan en met Van Goghtroostprijs hecrenenkelspel werd brengt hij het totaal op 333, wanneer gewonnen door G. L. F. Reijnst. Posthuma de innings sluit. Swens bleef met 12 not out, Van Gogh, die misschien wel de 200 had gehaald, bleef met een 163, waaronder één zes en 18 vieren, eveneens not out. De bowlingcijfers der Schiedammers wa ren natuurlijk bij zoo'n totaal niet mooi. A. Offerman met 2 voor 66 had wel de beste cijfers. ÏU,sl Hei-mes gast thans in en opent met' eiag van deil oefenwedstrijd. Van Buy sen en Vischer op het bowlen NEDERLANDSCII ZEVENTAL, van Van Waveren en Posthuma. Blauw speelde tegen wit, de partij- Reeds in de 2de over van Posthuma en wer(jen ]ia l(je rust, wat gewijzigd, wordt Vischer door E. Holdert gevan- De volgende spelers kwamen uit: De gen 1 voor 1. G. van de Schouw die nu Boer, B en L. Benenga, Nijland, met Van Buysen samenkomt, heeft in irranic Beem, Bohlander, J. G. en N. een oogwenk een 25 bijecngeslagen, Corllever. Mennes, Kratz. Van Has- maar ondergaat dan betzelfde lot als selt, Rühi en Blitz. Vischer. Tuyl, die hierna verschijnt, Blauw is voortdurend in de meer- slaat een single, een vier en een zes .derheid en wint met 4—0. aan off! op Van Waveren, maar wordt Na afloop van den oefenwedstrijd dan ook in de volgende over door hem tot vaststelling van een Nederlandsch gebowled. Ook J. Offerman sloeg spoe- zevental, om op 20 Juli a.s. tegen Bel- dig een 19 bij elkaar, maar de volgen- gië te spelen, zijn de volgende spe- de batslieden werden allen spoedig Iers op een door de. waterpolo-com- het slachtoffer van Posthuma en Die- missie van den Nederlandschen rner Kool, die Van Waveren vervangen Zvvemhond gehouden vergadering ge had. Met 4 extra's werd het totaal 88. kozenJ. II. W. Riihl (Het IJ), doel Diemer Kool met 2 voor 5 had de beste N. Cortlever (I-Iet IJ), J. G. Cortlever bowlingcijfers. Rood en Wit won dus (Het IJ), en L. Benenga (De Maas), met 245 runs. Hieronder volgen de achter; G. Blitz (R. Z. C.), F. W. Boh- scores: R o od en Wit: Mr. A. .A. Diemer Kool bowled Van Buysen 11 W. van Waveren c. and bowled G. v. Schouw 15 W. II. R. van Manen c. C. Vischer van Buysen L. van Gogh not out E. I-Ioldcrt c. Clement A. Offer man Jhr. W. van Spengler run out C. J. Posthuma c. Dirkzwager J. Offerman Jhr. A. vo.ii de Poll howled A. Offerman J. J, Swens not out C. Mesman did not bat II. de Jong did not bat Extra's >ven; namelijk II. B. S. en M. U. L. O. waarvan eerstgenoemde vrij makke lijk won. De laaitste der wedstrijden was het Hindei-niszwemmen. Bijna allen brach ten het tot het eind. I-Iet snelste was mej. A. E. Bouwmeester, een zwem ster die voor de toekomst zeer veel belooft. Tot slot de pantomime 18131913 of te wel Hulde aan de Reddingsbriga de. Hierna deelde mej. Van Baer, voor zitster der Zwemclub, de prijzen uit, waaronder twee zilveren medailles, uitgeloofd door den heer Sprenger (één voor borstzwemmen en één voor I schoonzwemmen). Na vele dankbetuigingen aan allen, die meegeholpen 'hadden dit feest te doen slagen ging men uiteen. Een woord van hulde aan de jury, ge vormd door mej. Van Baer, mevr. Tri hl esCoens en de heeren Dr. \V. E. Merens, J. Garrer en S. de Groot. Ook aan de Amsterdamsche zwem sters komt een woord van dank toe, I voor het vele moois, dat zij te ziea gaven. Het eerste zwemfeest van „Zignea" I behoort nu dus tot 'het verledene. Laat ons hopen, dat er nog vele zul len volgen en dat de club steeds in bloei moge toenemen. ZWEMMEN OVER HET KANAAL. Naar de Tel. verneemt, is Ed. Meijer Vrijdagnacht niet uit Dover vertrok- I ken, De zee was te onstuimig. Indien het water niet kalmer wordt- voor heden, Maandag, zal de' poging, om het Kanaal over te zwemmen, deze maand niet meer mogelijk zijn. Watersgort B. Benenga (De Zwemmen. 'ZWEM.I EEST „ZIGNEA". Totaal (voor 7 wkts.) z 333 Val der wkts.: 1—12, 2—40, 3—164, 4—231, 5-252, 6—263, 7—312. Bowlers: O. M. R. W. W.B. N.B. 11 II er m es: Van Buysen played on W. van Wave ren C. J. Vischer c. E. Holdert- C. J. Pot%huma G. van de Schouw c. E. Holdert C. J. Posthuma C. A. Tuyl bowled W. van Wave ren J. Offerman bowled C. J. Posthu ma J. Clement played on A. Diemer Kool F. Offerman bowled C. J. Posthu ma J. Tuyl bowled W. v. Waveren C. Dirkzwager bowled A. Diemer Kool A. Offerman not out J. Blooys c. and bowled C. J. Posthuma Extra's Totaal St Val der wickets: 1—1, 2—27, 3-43, 4—58, 5—66, 666, 7-67, 8—76, 9-83, 10-88. Bowlers: O. M. R. W. W.B. N.B. Posthuma 151/2 3 47 5 i 32 3 W. v. Waveren 12 A. Diemer Kool 3 0 5 2 De Maandag Ct. geeft nog de vol gende uitslagen 's-GRAVENH. C. C—VOLHARDING. Volharding eerst 124, waarvan His- gen 48. De Hagenaars antwoordden met 203, waarvan Van Loon 50 en G. A. Kessler 51. Den Haag won dus met 79 runs, 2 e K1 a s se v. v: V—AJAX. V. V. V. begon met '71. Ajax had nog minder succes en bracht het tot 20. Bij de tweede innings sloeg V. V. V. er 41 bij eikaar. Ajax moest dus 93 maken, maar kon niet meer dan 42 halen. V. V. V. won dus met 50 runs. De Amsterdammers hebben daar door vrij zeker het 2e klasse kampi oenschap behaald. Een vriendelijke berichtgeefster schrijft ons: 1"°Zondagmiddag hield de Haarlem- sche Daineszwemclub Zignea zwem- -5 men is gezond, nuttig en aangenaam) i haar eerste feest in de zwemschool van I den beer Sprer-ger, die zoo welwillend j was geweest zijne inrichting biervoor l af te staan. Het heerlijke weder had vele mensohen naar de Houtvaart ge- lokt. Niettegenstaande de concurrentie van het Spaavnefeest, waren om half twee bijna alle plaatsen bezet. 1' 1-Iet eerste nummer was borstzwem- i men voor meisjes van 10—15 jaar over een afstand van 25 M. De prij zen werden behaald door mej. A. E. Bouwmeester en mej. G. Brossois. Hierna vrlgde borstzwemmen voor meisjes boven de 15 jaar, 1ste pr. mej. II. Bouwmeester, 2e pr. mej. M. Katte. No. 3 van het programma was de polo-wedstrijd. Daar de Haagsche da mes verhinderd waren, bracht de Hol- landsche Domesz.wemclub 12 polo- apeelsters in het water. Mej. J. Kerrebijn en mej. H. Bouw- t meester van „Zignea" maakten de 10 partijen voltallig, vooral laatstge noemde onderscheidde zich zeer. Hare 0 partij won met 3—1. Mej. Bouwme©3- I ter wist op keurige wijze tweemaal het 25; net te vinden. Het is te hopen, dat de Haarlemsche Daineszwemclub spoedig staat zal zijn één of meer zevental len bij elkaar te krijgen, om dit waar- 19 lijk bijzonder mooie spel te beoefenen. i Na dezen wedstrijd stond Rugzwem- 4 men op het programma. Mej. M. Katte I was degene, die de 25 M. het vlugst 0aflegde. 01 In het nummer schoonzwemmen I werd door de Amsterdamsche dames 7 zeer veel moois te zien gegeven. Ook 8 mej. Katte liet zich niet onbetuigd. I Mej. Brand behaalde de meeste pun- 0 ten, hierop volgde mej. Van Laer. 4 Nu kwamen de altijd zeer vermake lijke nummers, zooals geblinddoekt zwemmen en gecostumeerd tobbeva - ren, aan de beurt. Beide nummers brachten de lach spieren van het publiek flink in wer king. Enkelen hielden met hun blind doek voor keurig haan, anderen stuur den zeer beslist naar rechter- of lin kerkant toe. Mej. D. Souget beha al Ie hierin den eersten prijs. liet ge-costumeerde tob bevaren be gon met een II. F. C.—Haarlem wed strijd. Geen van beide clubs bracht er veel van terecht. Alleraardigst stak joiigej. S. Oolniuir de baan over. Den eersten prijs avou zij dan ook. .Tongej. S. Ootmar werd bekroond voor 'het leukste costuutn (kabouter pak je) en mej. Koster voor het mooiste (kimo no.) De Amsterdamsche dames waren zoo vriendelijk den Haarlemmers eens te toonen, wat springen is. Keurige sprongen werden door hen uitgevoerd. Mej. M. Katte hield in dit nummer de eer van „Zignea" op uitnemende wij- zo op. Voor het nummer schoolzwemmen l hadden maar twee ploegen ingeschre- de haarleivifalttu jachtwerf. Zaterdagmiddag om hulfvier had ia tegenwoordigheid' van een groot aan- tai dames en heeren geuoouiguen een kleine plechtigheid plaats op de „llaaiiemscho Jachtwerf" van den heer 11. VV. de Voogt, aan het Noor- der-Buitenspaarne. De werf leverde nl. haar tweede race-motorboot, de „Gollywog" af aan de heeren Stork en jhr. van der Wyck, en tevens had de officieele opening plaats. Onder ge juich der aanwezigen heesch mevrouw De Voogt de nationale driekleur aan den vlaggeslok op de werf. De „Gollywog' werd met champag ne gedoopt, liep daarna goed van sta pel en snorde vijf minuten later in een 35 K.M. snelheid over het Spaarne, een uitstekenden indruk gevend van haar bouw en kracht. Vosilial SERIEWEDSTRIJDEN D. V. V. Eerste aldeeling. Eindstrijd: II. B. S Schïcdamsehe V. V. 10. Tweede afdeeling. Halve eindstrij den Uni—V. C. Snel 3—0; B. M. T, —II. B. S. III 6—0. Eindstrijd: Uni—B. M. T. 0—0. (Courant.) VOETBAL. HEEMSTEDE I—TOERCLUB. (Amsterdam). 1-Iet weer viel nog al mee; de zon niet te scherp en een lekker koel windje- Beide elftallen hebben één in- valler, en zijn goed aan elkaar ge waagd, vooral de backs van Am-ster dam waren uitstekend, terwijl ook de voorhoede goed spel liet zien. Jammer is het voor Heemstede, dat bij haar het schot steeds zoek is. Steelisma is voor de Toerclub de gelukkige ais hij, door een misver stand der Heemsteedsche backs, vlak voor doel den bal maar voor het in zetten 'beeft. Wel probeert Heemste de gelijk te maken, maar daarin kan zij niet slagen. Als er echter een goed schutter in de voorhoede geweest was, dan... Rust gaat in met 0—1. Na do rust gaat Heemstede met wind en zon in den rug spelen, en we denken dan spoedig den gelijkmaker te zien, maar de backs der Toerclub weerden zich uitstekend. De Amsterdammer Bosschcnbroek bemachtigt het leder en met een ef fectbal in het hoekje gaat het leder ond'er de handen van den Heemsteed- schen keeper door, in 't doel. Toch geeft Heemstede door dezen te genslag geen kamp. Ettelijke malen bestormen de Heemstedere het doel, maar er is geen geluk. 10 min, voor 't einde komt eindelijk no. 1 uit een onverwacht schot der buiten-rechts. Het wachten is op den gelijkmaker, maar de Toerclub verdedigt zoo uit stekend, dat er geen doorkomen aan is. Het einde van dezen zeer gezelli gen westrijd is een 2—1 overwinning voor de Toerclub. De vriendschappelijke voetbalwed strijd, die Zondag te Ilillegom door V. V. Ilillegom en Concordia vanllaailein gespeeld werd is, door de laatste met 7—2 gewonnen. Ilillegom kwam uil met 10 mau waaronder 3 invallers. Wielrijden. De Courant geeft de volgende uit slagen van wedstrijden Zondag op de Scheveningsche wielerbaan gehou den: No. I. Tandemwedstrijd voor Onaf hankelijker!, over 2 K.M., te verrijden in 2 ritten. Beslissing: le. Van der Tuyn—De- dier 2e. Denzier—Duden 3e. Hen driks—Leen e. No. II. Premie-wedstrijd voor Onal hankelijken, ever 5 K.M. Premie bij lederen K.M.3 eindoremies.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 6