Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De Bildt. 16 Juli 1913. Hoog6te barometerstand 766.3 rn.M. te Coruna; laagste 750.7 rn.M. te Stockholm. Verwachting tot den avond van 17 Juli Wind aanvankelijk zwakke tot ma tigen toenemenden Noord-Westelijken tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk weer regenbuien. Temperatuur iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 7G2 m.M. Vooruit. Vorige stand te 2 uur 758 m.M. OPGAVE VAN: •JOH M. SCHMIDT -Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand 16 Juli F. 66 F. 64 F. 66 Hoogste gisteren Laagste heden nacht. Hedenmiddag 12 uur voor ongeldig verklaard hadden mo gen worden, orndat die bijvoegingen niet opzettelijk zouden zijn aange bracht. Zou dit juist zijn, dan zou de heer Bies, candidaat der S. D. A. P., geko zen zijn, omdat op drie van do vier biljetten de stip achter zijn naam is zwart gemaakt. De heer Boeree zou dan niet gekozen zijn. De vierde stem geldt den heer Olio (R.K.) voor wjen dit evenwel geen verschil maakt (men zie de staatjes in 'het 2de blad). Het protest legcu de verkiezingen gaat nu met de bewijsstukken den gewonen weg', namelijk naar den Raad, die daarover bij de toelating der gekozenen een beslissing neernl. HEEMSTEDE. De eerste Heemsteedsche Sporthari- del heeft een aardige gedachte gekre gen ter eere van de opening van Groenendaal op Donderdag laat de eigenaar honderd kinderen kosteloos een auto ritje doen. AANBESTEDING. Gisteren, Dinsdag, ia door B. en W. van Castricum ten Raadhuize aldaar aanbesteed: het bouwen van 2 stuks schoolloka len met annex, in verband met de be staande school te Bakkum, gemeente Castricum. 15 biljetten zijn ingeleverd. Hoogste.inschrijver J. Regh te Cas tricum, voor 710300; laagste inschrij ver J. Appeldoorn te Bakkum, voor ƒ8300. HAARLEMMERMEER. Door bijzondere omstandigheden is de raadsvergadering die a.s. Vrijdag zou plaats hebben, uitgesteld tot Don derdag 31 Juli a.s. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Hoofddorp, is aan den heer M, Verb age op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als voorlezer in genoemd© gemeente, welke functie door hem meer dan een halve eeuw achtereen was vervuld. In zijn plaats is benoemd de hoer J. Leeuwrik. Letteren en Kunst 's Gravenhage, 15 Juli. De 34ste jaatiijksche examens der Nederlandsche Toonkunstenaarsver- eeniging zijn 'heden te 's-Gravenhage in het loltaal van den Haagsohen, Kunstkring begonnen. Van de 5 c-andidalen zijn geslaagd: Voor solo-zang mej. L. Fentener van Vlissingen, uit Beek bij Nijmegen; en de heer J. P. Q. de Jong, uit Bleiswijk. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt da Eedaoüo zich niet aansprakelijk. GESTRAFT. Geachte Redactie, Mag ik een kleine ruimte in uw blad? In liet nummer van 14 Juli j.l. staat een stukje onder de rubriek stads nieuws, over een wagenmaker van de Centrale Werkplaats, die gestraft is met inhouding van een week loon. Daar staat, dat zijn kameraden als protest tegen het door allen gehate stuk- en contröie-stelsel hem voor li- nancieele schade hebben bewaard. Dit verdient eenige rectificatie, der gelijke straffen treffen niet direct den gestrafte, maar in hoofdzaak diens gezin. En daar ik zelf uit levenserva ring weet, wat liet zeggen wil, als eon huismoeder het loon moet derven in dezen tijd waar alles schreeuwt om geld, daarom en daarom alleen heb iik 'hel initiatief genomen om het ge zin te bewaren voor financieelc schade. Uw berichtgever is in deze <lus on juist. En uw vermoeden is bewaarheid, redacteur, want ook ik acht in geen geval dergelijke handelingen bevor derlijk lot verbetering, maar ook weet ik tevens dat niet ieder mensch, d.ie schoon© spreuk in alle omstandig heden kan handhaven, nl. deze: Ken u zelf. En tot. slot nog dit woord aan allen, eens gesproken door den grooien Je zus van Nazareth: Wien de meester onder u is, zij aller dienaar. Dal is de eenige weg in '<l kort ge zegd: Vrijheid door Broederschap! U, geachte Redacteur, mijn dank voor de plaatsing. HERMAN FREDRIK KEMP. Mijnheer de Redacteur. lri zijn Zaterdagavondpraatje be weert Fidelio, dat een jong meisje, onlangs bij haar aankomst aan het stalion alhier, aan een kruier een rij wiel ter bezorging heeft gegeven, doch dal hetzelve niet is thuis bezorgd, maar door het meisje is moeien wor den afgehaald. Daar Fidelio spreekt van „do hoofd man der witkielen", wordt mijn On derneming bedoeld, want de builen het station slaande kruiers hebben natuurlijk geen hoofdman. Alvorens een dergelijke beschuldi ging in een courant neer Ie schrij ven, waardoor natuurlijk kans be staat voor schade in mijn zaak, had Fidelio heter gedaan, zich eerst eens (e vergewissen of dat rijwiel werke lijk aan een kruier was afgegeven, daar niet iedereen, die een witten kiel draagt een kruier is. (Bijna al hetsta- tionarbeiderspersoneel draagt witte kielen.) Ik kan tenminste de verzeke ring geven, dat geen kruier dit rijwiel heeft aangenomen en tart Fidelio het tegendeel lc bewijzen. Hoogachten d, G. C. VERHAART, Dienstverrichting „Velocilas", pachter der kruierij lloll. Spoor. De heer Verhaart is een guit. Als er gesproken wordt van den hoofd man der witkielen past hij dien schoonen titel dadelijk op zichzelf toe. Helaas, ik moet hem teleurstel len toen ik dezen volzin neerschreef heb ik aan den heer Verhaart zelfs niet gedacht. Ook in ander opzicht kan ik hem niet recht volgen, namelijk daar waar hij onderscheid maakt tussclien een kruier en een witkiel. liet schijnt, dat de lieer Verhaart zich de hoofdman der kruiers acht. te zijn, waaruit blijkt, dat hij zichzelf ten onrechte bedoeld meent als de hoofdman der witkielen. Hij boude mij overigens ton goede, dat het publiek, wanneer het een man noodig heeft, niet vraagt; „staal u bij geval onder toezicht van den heer Verhaart?" maar den eer ste den beste wenkt en hem re$u geeft voor rijwiel of bagage. Ben ik ver van de waarheid, wan neer ik vermoed, dat de heer Ver haart mijn verklaring (niet bewe ring) van het gebeurde wel een aar dige gelegenheid vindt om reclame te maken voor zijn onderneming? ik goloof het niet en speel niettemin mijn rol gemoedelijk mee Maar de heer Verhaart, die lesjes uitdeelt, moet nu toch eens van mij hooren, wat zijn taak is. Zorgen, dat er om of in het slation geen lieden rondzwerven, ze mogen dan witkiel of kruier boeten, die een boodschap wel aannemen maar niet uitvoeren. Hij als pachter van de kruierij is daar vast de aangewezen rnan voor. En zijn onderneming zal er wel bij varen. FIDELIO. Binnenland Men meldt ons uil Boskoop: De Gruote Rozententoonstelling blijft voortdurend vele bezoekers trekken. Het aantal bezoekers is thans tot ruim 17.000 gestegen, terwijl nu eerst de rozen in haar volle pracht komen. De algemeene indruk is over weldigend. Aanstaanden Donderdag 17 Juli, des avonds 8 uur, zal Arnold Spool's beroemd Vocaal Ensemble in het Tentoonstellingsgebouw, te midden van de bloemenweelde, een uitvoering geven slechts 1000 personen kunnen daartoe toegang verkrijgen. Vrijdag 18 Juli aanstaande zullen de rozenperken met ongeler 10.000 Waxine lichtjes, welwillend geschon ken door de Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek te Gouda, worden ge garneerd, hetwelk een schitterenden aanblik belooft te geven. ERTSHOUDEND LEEM IN FRIES LAND. Do bodemstructuur op ons dorp. zoo schrijft men uit Warns aan de „Leeuw Ct." trekt sbeed9 de aandacht. Dilu viale en alluviale vormingen wisselen elkander af of komen gemengd voor; zand, diverse kleisoorten, overwegend knik, hoog- en Uuigveon enz. Nu weer is er erl.shoudend leem ontdekt bij liet graven van eon put ten behoeve van S. de Vries. De specie is in monster opgezonden naar een laboratorium, dat znl moeten uitmaken, welk metaal (koper of goud- hier gevonden wend. Is het koper en dal zal het wol zijn, dan mag het aanbevolen worden het water te laten onderzoeken, daar dit voor drinkwater bestemd is. Een zelf de maatregel werd reeds genomen voor een anderen nieuwen put in de Zuidöiburen, waarvan het water plot seling inktzwart kleurde, zonder dat er een oorzaak was nan ie wijzen. Gemengd Nieuws DE TOESTAND IN ZUID-AFRIKA. We lezen in de „Tel.": De correspondent van de „Daily Te legraph" te Kaapstud meldt aan zijn blad, dal de algemeene secretaris van den Zuid-Afrikaanschen Bond van Spoorweg-employé's, Poutsma, een redevoering heeft gehouden, die door de bladen druk besproken wordt. Poutsma beweerde o.a. dat de minis ter cn de directie der spoorwegmaat schappij feiteliik do macht niet meer in handen hebben. Verleden week Maandag, tijdens de onlusten gedu rende de slaking bij de Randmijnen, vroeg de directie hem of hij toe wilde staan, dat zekere treinen liepen, o.a, de nachttrein. Poutsma gaf hierop ten antwoord, dat het stakingscornité er in toestemde, dal de mailtrein ver trok, maar niet omdat de gouverneur- generaal gewichtige berichten te ver zenden had, maar omdat de betrek kingen van de slachtoffers der sta king hunne vrienden in Engeland van den toestand op de hoogte wilden stel len. Poutsma zeide, dat hij de regee ring een schriftelijk bewijs gaf, dat de trein mocht vertrekken, doch voeg de hierbij, dat zij zelf vpor een machi nist. en een stoker moest zorgen. Toen dezen gevonden waren, weigerden zij te vertrekken zonder ccn schriftelijk bewijs van den Bond van Spoorweg- employé's, waarna ten slotte de di rectie zich ten zijnen (Pmitsrna's) kantore vervoegde om het stempelen de handteekening, die vereischt wa ren, te verkrijgen. De correspondent voegt hierbij, dat deze kwestie algemeene verwondering beeft gewekt. De zwakheid der regee ring heeft een slechten indruk ge maakt op het groole aantal spoor weg-employé's, die niet geneigd zijn deel te nemen aan de staking, waar mede gedreigd wordt, doch vreezen, dat zij hiertoe gedwongen zullen wor den. Algemeen hoopt men, dat het zoover niet zal komen. Alles hangt in- tusschen af van de eischen der werk lieden, die de regeering en de mijndi- recties zullen worden voorgelegd en waarop slechts „ja." of „neen" als ant woord verwacht wordt. De leiders der staking blijven alle verantwoordelijk heid voor de onlusten, tijdens de sta king voorgevallen, van zich afwerpen, maar zoo zegt de correspondent het is een feit, dat er vele ophitsende redevoeringen zijn gehouden, zelfs heeft „The Worker", een stakingsor gaan, brandstichting en moord ge oorloofd genoemd als een middel om het doel te bereiken. Laatste Berichten De beer Bulswil treedt al. Do heer Huls wit heeft met ingang van 2 September ontslag genomen als wethouder wegens drukke bezighe den. 7. w omschool. De temperatuur van 'het water aan de Zwemschool was hedenmorgen G uur 62 graden, hedenmiddag 12 uur 62 graden. Kennisgeving. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de in gezetenen dezer gemeente, dat het op den lOden Juli j.l. executoir verklaard kohier No. 19 op de Bedrijfsbelasting dezer gemeente, dienst 19121913, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voot to voldoen, Haarlem,"15 Juli 1913. De Burgemeester voornoemd, W. SANDBERG. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Kol horn, J. L. Adrian! cand. te Wester-Blokker. Te Ooltgensplaat dr. J. E. Klomp te Poortvliet, te Stedum, J. van Duy- venbooden, te Vlaardingen; te Goude rak, P. Kruyt te Zegveld; te De Wïlp (toez.) H. Sterringa, cand. tc Leeu warden. Sport en Wedstrijden CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. lieden hield de vereeniging „Voor uit" te Hoofddorp haar 5de jaarlijk- sche Concours-li ippique. Mocht men zich in vroeger jaren steeds verheugen in prachtig weer en helderen zonneschijn, aan de ver wachtingen iic men nu daarvan had, werd door de regens, zoowel van gis teren als van vundaag de bodem in geslagen. Het was bepaald jammer, want juist dit jaar was aan een en ander bijzondere zorg besteed. Aan den toeloop van hel publiek was bet dan ook zeer goed te merken. In den voormiddag was er nog niet de helft van vorige jaren vertegen woordigd. Het terrein, prachtig gelegen en over het algemeen uitstekend in orde gemaakt, had veel van don x'egen ge leden. Het was drassig en reed ont zettend zwaar, hetgeen men goed aan de mededingende paarden kon mer ken. Te ruim 10 1/2 uur werd, zooals jaarlijks de gewoonte is, het concours geopend door den vice-voorzilter, den heer Veltman, in Hotel de Beurs met een openingsrede, in tegenwoordig heid van het Eerc-Comilê, het bestuur der vereeniging „Vooruit", de Jury en enkele genoodigden van zuslervcrec- nigingen op landbouwgebied, Daarna nam de Eere-Voorzilter der Vereeniging, Mr. A. Slob, burgemees ter, het woord. Daarna werd gereden als volgt I. Concours van ingespannen, goed gekeurde niet aan cornagc lijdende Dekhengsten. Aantal deelnemers 8. Ie prijs: „Mylord II", eigen. Ileng- stenvorceniging Oostzijde, Haarlem mermeer. (Goudon medaille, Nederl. Boerenbond), verhoogd met 25 van do afd. N.-Holland van de Nat. Ver een. tol bev. der paardenfokkerij. 2e prijs: „Tancred", eigen. B. Bies heuvel, te Haarlemmermeer. 3e prijs: „Kasimicr", cigon. J. Ko- perdraat, te Muiderberg. 4c prijs: „Hamlet", eigen. J. D. Bulk, te Haarlemmermeer. De le prijs (gouden medaille) werd door de prijswinster afgestaan aan den 2en pjijswinner, omdat dezo hengst van een particulier is en om daardoor het particulier initiatief aan te moedigen. II. Concours éénspannen van de best in tuig gaande Handclspaarden. Aantal deelnemers 15. le prijs: „Sylvia", eigen. I-I. F. Bultman, le Haarlemmermeer. (Zilveren medaille van den heer Korthals Alles.) 2e prijs„N. N.", eigen. Mej. Kuijs, te Voorburg. 3e prijs„Grada", eigen. O. Schaap, te Velsen. Ie prijs: „ITerlha", eigen. A. W. de Clercq, te Haarlemmermeer. 5e prijs: „Marie", eigen. C. Kempe naar, te Haarlemmermeer. 6e prijs„Juliana", eigen. A. Co- lijn, te N.-Amstel. (Ongecorrigeerd) GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 16 Juli, des middags te 2 uur in de voor malige Raadzaal op hot Stadhuis. Voorzitter: Jiiir. xnr. W. B. Sand- berg, Burgemeester. Alweaig zijn do hoeren Ribbius, Tjoenlc Willink. Ingekomen is ©en schrijven, waar bij de lieer Ilulswit ontslag neem-l als ethouder. Do VOORZITTER zegt, dat wat ge vreesd werd een feil is geworden: de eer Huiswil heeft meegedeeld! dat ij aftreedt als weihouder. De reden moet men billijken, maar spr. betreurt liet, dat do heer Huiswil, die de Lichtfabrieken tol bloei bracht aftreedt: Spreker hoopt, dat de heer Huiswil als Raadslid nog langen tijd zal meewerken aan den bloei van Haar lem (Applaus). De heer HULSWIT dankt voor de vriendelijko woorden en zegt liet zijn besluit te betreuren. Het is niet dan na rijp beraad genomen, maar spre kers bezigheden noopten hem daar toe. Spreker hoopt, dat zijn opvolger 'het goede, dat in zijn werk was, zal mo gen voortzetten. PUNT 1. Mededeel in gen en ingekomen stuk ken. Dr. J. A. vor der Hake vraagt we gens zijn benoeming tot bibliotheca ris der gemeente Rotterdam met in gang van 1 Sept. ontslag als leeraar in de Nederlandsche taal cn letteren bij het M. O. liet ontslag wordt verleend. PUNT 2. B. en W. bieden een staat van be schikking op den post Onvoorziene Uitgaven dienst 1913 aan. Dio staal omvat 1486.88 aan teruggaaf van plaatselijke inkomstenbelasting (dien sten 1911 en 1912) on oen uitkeering van 150 voor te weinig berekend sa - luris over anderhalf jaar tijd aan den ondorwijzer den heer K. Pijper. To taal dus /1G36.88. De financieel© commissie van hij stand adviseert oen staat tot beschik king uit den post Onvoorziene Uitga ven. dienst 1913, ad 7 200, vast te stel len. Aldus word t besloten. PUNT 3. B. en W. stello'h voor de begrooting van inkomsten en uitgaven van de voormalige corporation van neringen, ambachten on Bedrijven voor 1914 tot een bedrag van 7 2043,121/2 en met, ceu vermoedelijk batig saldo van /.1100 goed t c±t3uren. Aldus wortLt besloten. PUNT 4. J5. en W. stellen voor, van den hoer P. lloogeveen bij minnelijke overeen komst voor f 3000 een perceel Jordens- straat hoek Hertogstraat tc koopen, waaromtrent door den Raad voor do verbreeding on doortrekking van die Hertogstraat een onteigcningsbesluit genomen was, De heer'LASSCHUIT vraagt wat er met liet gedeelte perceel geschiedt, dat blijft staan. De beer DE BREUK zegt, dat dit netjes in orde wordt gemaakt. Er komt een ojxm pleintje achter. Het voorstel wordt goedgekeurd. PUNT 5. B. en W. stellen voor, in de gas fabriek ecu vierden exhauster bij to plaatsen, De kosten bedragen f 6000. Aldus wordt besloten. PUNT 6. B. en W. achten uitbreiding van liet toeziend personeel aan de Eiectrischc Centrale noodig, De Centraio zal wel dra gedurende 24 uren j>er etmaal stroom moeten leveren, en de dienst doende machinisten zijn niet in slaat den daaraan verbonden tamelijk zwaien dienst te zamen over 24 uren tc volbrengen, vooral niet op Zon- en feestdagen. Bovendien wordt binnen kort liocgspanningsstroom beschik baar gesteld, en dan is geschoold per soneel voor liet toezicht op het scha kelen en bedienen der elcctrische ap paraten noodig. B. en W, stellen voor te benoemen twee hoofdschakelbord wachters, ieder op oen jaarwedde van 7 1000—7 1^00- Aldus wordt besloten, (De zitting duurt voort). (Ongecorrigeerd). Hedenavond ls het vervolg van dit verslag te verkrijgen aan de volgende adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25. Boekhandel FA. VOOGD (A. Wiosen- baan)., Grooto Houtstraat 94. A. ARONS Jr., Wijn- en Likeuren- hand©) Spaarowouderstraat 138. 1'. STELLEMAN, Tabak- en Sigaren magazijn, Fabriciusslraal 4. v. DIESBERGEN, Sigarenwinkel, CronjéstTaat 5. C. B. WIJERS, Tabak- en Sigaren magazijn, Clercqstraat 97. A. VAN DER KLOET, Sigarenwinkel, Ostadestraat 3. C. G. L. Bongaards, Sigarenmagazijn Ka.mpers.ingel 32. N. ZAALBERG, Tabak- cn Sigaren magazijn Sumatra, Zijl weg no. 68. AAN ONZE BUREAUX: Zuider Bui- lonspaarne 12 en Gr. Houtstraat 53. Telegrammen De onderstaande telegrammen zün ontleend aan het Algemeen Handelsblad. D ETOESTAND IN DES BALKAN. Vredesonderhandelingen. SOFIA, 15 Juli. (Reuter.) Volgens inlichtingen uit goede bron zou Bul garije, ten einde de vijandelijkheden tc bespoedigen, den rand hebben go- kregen om de directe onderhandelin gen te openen met de bondgenootcn. Men zegt dal de samenkomst gehou den zal worden te Nisj. BELGRADO, 15 Juli. (Reuter.) Minister Pasjitsj is naar Nisj ver trokken om daar Venizelos te ontmoe ten. BELGRADO, 16 Juli. (Reuter.) - Het bericht dal het sluiten van den vrede spoedig te wachten is, is voor barig.. Op het oorlogsterrein heerscht tijdelijke rust, maar de operaties zijn niet gestaakt. Men weet hier niets van dez ending van Bulgaarsche par- lernenairs. Pasjitsj vertrok van Nisj naar Ues- kjoeb. Met de Rocmeensche troepen. WE EN EN. 15 Juli. (Reuter.) Do „Militacrische Rundschau" deelt me de. dat sterke Roemecnsche troepen bijeen verzameld zijn in de streek, liggende tussclien Calnsalve, Carabia, Tooruoe, Magoerel en Kraïva. Te Kosjewa cn te Rahowa trokken do Roemenen den zuidelijken oever over van den Don au. De commandant van het Bulgaar sche iioordcr-korps, generaal Eontin-: sjef, begint zijn troepen terug te trekken naar Sofia. Het zuider-leger- korps, onder hevel van Iwanof, zet den terugtocht voort naar het dal van Slroema. BOEKAREST, 15 Juli. (Reuter.) Volgens opgaven van den minister van oorlog, is een geflbelle van de verplaatsbare bruggen van Colaro- schi lc Oetenitza aangekomen. BOECI-IAREST, 16 Juli. (Reuter.) De Koning vertrok gisteren naar het leger. UIT GRIEKENLAND. ATHENE, 15 Juli. (Router). De „llestia" deelt mede, dat do Bulgaren de passen van Krenia hebben ont ruimd en terugtrekken naar Doebrit- za, aohtervolgd door de Grieksch-Ser- vische troepen. ATHENE, 15 Juli. (Reuter). Men verzekert officieus, dat de koning en Venhelos bet eens zijn geworden over de wijze, waarop het verzoek van Rus land ter zake van een staking der vijandelijkheden moet beschouwd worden en over het antwoord, dat dient gegeven te worden. DE TURKEN. KONSTANT1NOPEL, 15 Juli. (Reu ter). Het Turksche leger zette den op-; rnarsch voort. De staf is le Kabadja, de voorhoede le Loele Boergas. Tc Ro- dosto werden de Bulgaarsche gouver neur en 6 Bulgaren gearresteerd cn naar Koiistantinopel gezonden. EEN VORSTELIJKE VERLOVING. LONDEN, 15 Juli. (Reuter). Offi cieel is de verloving aangekondigd van prins Arthur van Connaught mot de hertogin van Fife, nicht des ko- nings. UIT MAROKKO. MADRID, 15 Juli. (Reuter). Men meldt uit Elksar, dat twee groole ben den Marokkanen door de Spanjaar den werden uiteengeslagen. De Si>an- jdarden hadden 2 gesneuvelden en 24 gewonden. De vijand bekwam talrijko verliezen. De Spanjaarden plunderden acht dorpen. TANGER, 15 Juli. (Reuter). Uit Tetuan wordt gemeld, dat sinds twee dagen weer gevechten zijn begonnen. Vrijdag trokken er 12.009 man op uit het was een zeer zware dag. Zoodra de Spaansch© Voorhoede uitrukte, werd deze aangevallen. Het gevecht, duurde den licelen dag. De Spanjaar den, die 60 dooden en 150 gewonden hadden, kwamen terug na eenige Arabische tentendorpen verbrand 10 bobben. DE STAKING TE HAMBURG. HAMBURG, 16 Juli. (Reuter). On geveer 6000 werfarbeidèrs bezochten heden de bijeenkomst van don Dull- schen Metaalbewerkersbond, waarin do gevolmachtigde voor do organisa tie leiding verklaarde, dat de organi satie do staking niet erkende en dus ook goen ondersteuning zou geven. Bij de daarna gehouden geheime stemming spraken zich 5662 werfur- beiders vóór de voortzetling der sta king uit en 120 daartegen. Burgerlijke Stand HAARLEM., ONDERTROUWD: 16 Juli: II. Hessling en A. M. M. v.- Opstal; M. P. Meijers cn C. M. van 'Norden. J. E. Kuiper en C. G. B. Evers. T. J. v. d. Heijden en S. Kaltcr. S. II Schoone en M. Ililterman. W. Stork en J. van Steenwijk; A. M. do Vries en J. II. Oudhoff; M. J. Vee. nings en F. J. v. d. Broek. GETROUWD: 16 Juli: M. Veldhuizen en II. Meeiv- wenoord; J. Negrijn on G. Stouten. E. C. II. de Bruijn en W. E. Peeters; IL Oppenkamp en G. VV. Stoenkist; J. J. A. Bos en J. Verbeek. BEVALLEN: 16 Juli: M. van Roon—Hartman d. 14 C. II. de Boer—Pellemans z. 15 li M. Vogel—Harkmaus d. SCHOTEN. GETROUWD W. Wikke en G, v. d. Rnadt. BEVALLEN M. J. Herben, geb. Govers, d. S. van der Valk, gob Zwemmer, d. M. Terhorst, geb. Kuijken, z. M. A. van Schooien, séb. Verzijïbergh, d. OVERLEDEN A. Galjanrd. geb. Stienen, 66 j. Y. Boersma, 78 Marktnienws Op de heden gehouden veemarkt al hier, waren aangevoerd en verkocht: Koeien 2 stuks, f 240f260. Nuchtere kalveren 18 stuks, f 12-— f 20. Paarden 2 stuks. ADVERTENTIEN 15 Juli overleed te 's-Graven- ina.ge onze geliefde Behuwdbroc- der do weleerwaarde Heer J. P. VAD DER VESTE, in don ouderdom van 73 jaar. Haarlem: II. B. TJËENK WILLINK- VAN DER C.OOT. Dr. II. D. TJEENK WILLINK. C. M. N'IEUWEXHUYZEN KRUSEMAN-VAN DER GOOT. J. WESTERMAN HOLSTI.1N. J. WESTERMAN HOLSTIJN- VAIN DER POF.ST CLEMENT. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij liet overlijden van cmaen geliefden Echtgenoot, Va der, Broeder en Behuwd broeder, den Heer HENDRIK BEUGELING, belui- gen wij onzen bartel ijken dank. Uit aller naam: Wed. E. BEUGELING KLAVERBLAD. P. BEUGELING. Haarlem, 15 Juli 1913. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ontvangen bij liet overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CHRISTINA SOPHIA HABERMEIIL, Weduwe J. GEB HARD, betuigen wij onzen harlelij ken dauk. .lERs. GEBIIARD. M. A. GEBIIARD— KRANENBERG. D. N. GEBIIARD. J. A. GEBIIARD— RIETVELD. C. S. WILLEM SZ— GEBIIARD. C. D. WILLEMSZ. en Kleinkinderen. Amsterdam, Juli 1913. Haarlem, j Voor de vele bewijzen van deolne- imiing, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevr. de Wed. S. ;ROLD\NI'S—KATER, betuigen wij onzen harlelijken dank. Familie ROLDANUS. Haarlem, 16 Juli 1913. Amsterüamsclie Beurs. Openingskoersen vuu 16 Juli 1913. LABOUCIIERF. OVENS en Co's BANK TABAKSA'A NDEELEN. Met vasten tendenz. Bindjey 106, Deli Batavia 470, Deli Mij. 584—5, Modan 234, Senenibuh 546 1/2. RUBBER-A ANDEELEN. Amsterdam Rubber 165, Nederland sche 67. PETROLEUM-AANDEELEN. Dordtsche Petroleum 17G1/2, Geo. Holl. Potr. 1961/2—71/2, Int. Rum. Petr. 115—17. Kon. Ned. Potr. 5931/2.. Sumatra I'.Ueinbang 217, Orion 661/2. LULTUREN. Cultuur Mij, Vorstenlanden 14-45. MIJ NAANDEELEN. Redjang Lobong 155, Great Cobar 37 1/2. AMERIKAANSCHE MARKT: vas ter. Spore n. Denver 17 3 8, Erie '25 9/16, Kansas 26 5/8, Pref. idem 39 1/2. Missouri 21 5/8, Rock Island 10 1,'S, South, Rail 22 1/16, Union Pacific 146 1/4, Gin. Wab. 2 7/S, Pref. Wabash 7 1/2. Industriccle: Amalgamated 65 1/2—1/4, Am. Can. 28 1/4, Am. Car. en Foundry 43 1/4, Am. Hide en Leather 19 3/8, Stand Milling gew. 32 3/4, Cm. Cigar 58 1/2, Cm. Steel 54. Cm. Marine 4, Pref. id. 14 3/8. 2e Mexicans 11 1/2. Waterworks 40 heden. 42 later. Voor dc vele bewijzen van deelne ming ontvangen bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder 11ENDRINA MARIA OUWENS Weduwe van HERMANUS RIET VELD, betuigen wij onzen hartelijken dank. Haarlem: J. A. GEBHARD—RIETVELD, D. 'N. GEBHARD. 'Amsterdam: 1-1. I. RIETVELD. Haarlem: G. A. RIETVELD. S. RIETVELD VAN DER LAAN. en Kleinkinderen, Haarlem, 16 Juli 1913. Faillissement - Yerificatle. Bij beschikking van den lieer Recli- ter-Conimissaiüs in liet faillissement van J. VERBEEK, graanhandelaar, wonende to Haarkynmenmeer (Nicuw- Vcnnep) is bepaald: 1. dat de inlevering der schuldvor deringen zal moeten geschieden vóór 28 Juli 1913, ten kantore van den cu rator, Gedempte Oude Gracht G5, te Haarlem; 2e. dat de vergadering tot verifica tie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 15 Augustus 1913, 's voormiddags ten 11 ure, in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. H. TUYMELAAR,

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 2