NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 31e Jaargang No. 9228 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. EINSDAG 22 JULI 1913 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement Voor Haarlem1-20 vyHaarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der vnftMf-WjgWfrê Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 w^j,1^3$hah50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant 6SUusheer<f Zondagsblad, 'voor Haarlem' 1 i i I l 037h Redactie cn Administratie: Oroote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. w-ë> Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Dir nummer bestaat uit acht bladzijden. eerste blad. AGENDA WOENSDAG 23 JULI. Schouwburg: Bioscoopvoorstelling. Apollo-theaier: Bioscoop-voorstel ling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Bioscoop voorstelling. Stadsnieuws O m On; II e e n. Ia het Tweede Blad van dit num mer vinder, ouzo lezers een artikel „l)o Igta", in de rubriek Om Ons Heen. ONGEPASTE CR1TIEK. Onmiddellijk na do verkiezing voor dc Tweede Kamer heeft de lieer P. J- van Ravesteijn in een feestelijke bij eenkomst hulde gebracht aan de link- echo pers en daaraan toegevoegd, dat hij daarmee niet de Haarleinsche plaatselijke bladen bedoelde. Ons laat dit natuurlijk volmaakt koud: ieder een weet, dat onze courant neutraal is en als zoodanig zich in de verkie zingen geen partij stelt; zelfs kan de opmerking van den spreker, uit dat oogpunt beziëh, als een hulde aan onze neutraliteit door ons aan vaard worden. Do heer Van Ravesteijn liet het daar evenwel niet bij, maar achtte bet noodig. van de Ilaarlemsche plaat selijke bladen ook nog te zeggen, „Dat zijn bladen voor advertentiën en nieuwtjes'. Toen wij deze smalende woorden lazen hebben wij daarop destijds geen commentaar geleverd, denken de och, de menschen zeggen in ver kiezingstijd wel eens meer iets, dat zij niet precies kunnen verantwoorden; de spreker zal dat in kalmer stem ming wel inzien en dan zijn smade lijke taal terugnemen, lntusschen zijn er weken voorbijgegaan en de lieer van Ravesteijn heeft niets van zich laten hooien. Rij acht het dus blijk baar goed zoo 1 Voor ons is daarom de tijd geko men om tegen deze minachtende woorden ernstig ie protesteeren. Ilct lust ons niet, bescnouvvmgcn to geven over wat wij in den loop van vele jaren getracht hebben te bereiken op het breedo terrein der neutrale journalistiek, dat wij als ons arbeids veld gekozen hebben. Wanneer de heer Van Ravenstcijn daarvan niet weet zai dat wel hieiaan liggen, dat nij nog zeer kort geleden uit Indié hier gekomen, van Ilaarlemsche historie en Kan itemsche toestanden maar zeer weinig kennis heeft; te betreuren is alleen, dat dit hem uiet tot grooter be scheidenheid in zijn uitlatingen heeft aangespoord. Op den boven aangehaalde» volzin iiet hij nog volgen: „Eirifin, we zullen maar denken: ze moeten ook leven!" Die „ze" waren de Haarlemsche bladen. De passage is om liet zacht te zeggen, weinig smaakvol, maar we willen de woorden, in andere beteeke- nis, op den lieer Van Ravesteijn zelf toepassen. Ook hij moet leven, we ho pen gelukkig en lang, in elk geval lang genoeg om te loeren, dut liet on gepast is te smalen op personen, die met inspanning van al hun krachten nuttig werkzaam trajchlen te zijn in het belang van hun omgeving. ORGELBESPELING In de Groote- of Sint-Bavokeric alhier, op Donderdag 24 Juii 1913. des nam. van 2—3 uur, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Passacaglia e Fuga, J. S. Bach; 2. Adagio, Gustav Merkel, 3. Benediction Nuptiale, C. Saint- Saëns; 4. Gavotte, J. B. de Pauw; 5. Pastel no. Ill, Sigfrid Karg Elert, An dante Pastorale, Recitativo, Choral. 6. Toccata, Tb. Dubois. Plaatselijke belasting. Burgemeester en Wethouders van Haarlem doen te weten, dat het vol- jaars "Kohier voor de plaatselijke di recte belasting naar het inkomen de zer gemeente, dienst 1913, ter invorde ring van de daarop voorkomende aanslagen op heden aan den Gemeen te-Ontvanger is ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen uanslug op de door hen volgens art. 23 der ver ordening op de heffing van deze be lasting gestelde termijnen te voldoen, alsmede, dat afschrift van liet kohier gedurende vijf maanden, ingaande he den, voor een ieder ter plaatselijke Bdcretarie (4o afdeeling) ter lezing is nedergclegd. Zwemschool. Teoijieratuur van het water: Hedenmorgen 6 uur: 60 gr. Hedenmiddag 12 uur: 61 ar. STUKKEN VAN DEN RAAD. GEMEENTELIJK KLOKKEN SPELER. Totdat in de betrekking van klok kenspeler der gemeente zou zijn voor zien werd door B. en W. de bespeling van het carillon opgedragen aan den heer H. W. Hofmeester, alhier. Deze betrekking heeft de heer Hof meester tot volle tevrcdenlieid"Van B. en W. vervuld, waarom zij meenen hem, ook na de oproeping van sollici tanten, met gerustheid voor een be noeming tot klokkenspeler der ge meente te kunnen aanbevelen. De jaarwedde bedraagt ƒ360. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekening en verantwoording van het St. Elisabeth's- of Groote Gasthuis over 1912, bedragende in ontvangst eu uilgaaf 114 610.651/2, onder de ontvangsten zijn begrepen een subsidie der gemeente van 65.434.98. B. en W. bieden ter goedkeuring aan de begrooting van het St. Elisa beth's- of Groote Gasthuis voor den dienst van 1914, in ontvangst en uit gaaf sluitende mei een bedrag van ƒ116.600.—. Het subsidie uit de ge meentekas bedraagt ƒ70.000. MEISJESSCHOOL VOOR M. O. B. en W. stellen voor voor den cur sus 1913/14 te benoemen lot leeraar in kunstgeschiedenis aan de Meisjes school voor middelbaar onderwijs, den heer W. A. E. van der Pluijm, tot leerares in de Franscbe taal, mej. A. Joustra, en tot leerares in de aard rijkskunde Mej. W. C. Tideman. In verband met de verhoogingen van jaarwedden door Regenten, toegekend aan eenige leden van het onderwijzend personeel aan «Ie bewaarschool in het voormalig Rarbara-Gasthuis, met 1 Januari 1913, stellen Burgemeester eu Wethouders voor de in de vergade ring van 3 Juli 1912 goedgekeurde be grooting voor genoemde inrichting, dienst 1913 in d:io voeg© te wijzigen. B. en W. bieden ter vaststelling aan de 1st© supplctoire begrooting, dienst 1913. in ontvangst en uitgaven bedra gende f 20.300. Daarvan is f 14.500 noodig voor de verhooging der onder- w ijzers wedden. Deze vorderen dit jaar f 319.500. D© woningliuui-vergoeding aau on derwijzers die f 300 meer vordert, be draagt in 't jaar 1913 f 18.300. Overreden. Gisterenavond omstreeks 8 uur werd door een wagen van de N. Z. M T. M., bij de Nieuwe Graciil een hond overreden. Het dier was onmiddellijk dood. H. A. S. j Door den Penningmeester van hel I Ia u rlemsc h A r beiders-Sec retari a a t den lieer J. Swier, is thans nog afge dragen aan het bestuur- van het Ne der!. Verbond van Vakvereenigingen, de somma van f 42.87, voor de uitge sloten sigarenmakers, bijeengebracht op lijsten welke nog in omloop waren. Overleden. Mejuffrouw E. wonende Zijlvest, die Zaterdag in hare woning van de trap was gevallen, is Maandag in het St. Elisabeths Gasthuis, zonder tc»t be wustzijn te zijn gekomen, aau de be kom en inwendige kneuzingen overle den. Benoeming. Tot onderwijzeres (Iröbelklasse) aan de Christelijke M. U. L. O. School te Bloemendaal is benoemd Mejuffrouw G. A. M. Uijlenburg, alhier. Oefening. Hedenmorgen vertrokken de beide alhier in garnizoen zijnde bataljons infanterie onder bevel van den ma joor M. P. Vogelsang, per extra trein naar Velsen, ten einde op het terrein „de Breesaap" nabij IJmuiden oefe ningen te houden. Deze oefening werd bijgewoond door den Luitenant- Kolonel Smit, commandant van het 10de Reg. Inf. Op den terugmarsch, die te voet werd afgelegd, werd dc troep van Santpoort af, door het muziekkorps vergezeld. M i t r a i 11 eurs. Vrijdag a s. zullen met de mitrail leurs van het 10e Reg. Inf. alhier schietoefeningen worden gehouden op het strand ten Noorden van Zand- voort Het gedeelte strand tusschen de palen 60 en 64 zal dientengevolge onveilig zijn. Door verschillende vlag gen wordt dit kenbaar gemaakt. Gevallen. De los werkman B. II., wonende Damstraat, is gisteren op den Har- menjansweg gevallen. Ilij brak daar bij twee ribben, Dr. Dijkstra verleen de hulp. DE HANDWIJZER IS ER. Woensdag vroeg Dr. Merens om een handwijzer naar het Museum op de Gasthuisvest te plaatsen. Zaterdag is die er reeds neergezet. Uit dit korte tijdsverloop valt op te maken, dat dc Burgemeerter zich in derdaad goed herinnerde, dat reeds in de vergadering van B. en W. tot plaatsing besloten was. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: C. W. v. d. Laarschot. Oost-Indi- schekade 4, een medaillonketting; C. van Es, Groote Houstrnat 18, een huissleutel; M. Kluit. Langendijk- straat 23, een armband; A v. d. Kloet, Ostadestraat 3, een zwarte doek; .1. J. Enseiing, Jan Frederik Helmer straat, Haarleminrliede c. a., een da- mestaschje met inhoud; J. de Licht, Gen. Cronjéstraat 69 rood, een paar geldstukken; G. J. Nienkeniper, Voor uitgangstraat 24, een zweep; G. Aaf- jes, Kloosterstraat 60, Schoten, een premie-lot; H. Bouwenholst, Breo- straat 5 rood, eon parapluie; A. v. Hufte, Paul Krugerstraat 27 rood, eene halsketting; J. Y. Blokker, Oran jestraat 144, con horloge met ketting; C .de Vries, Weverstraat 10, een kora len kettinkje; II. v. Bilderbeek, Gen. Joubertstraat 36, een lapje goed en een stuk elastiek. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Gewassen. Ondanks de vele regens die wij den laatst en tijd hebben gekregen, staan de gewassen er over liet algemeen goed bij. Wel wordt er dag aan dag verlangd naar zonneschijn, voorna melijk nog in verband met den hooi oogst, die nog lang niet geheel binnen is, maar ook voor hot spoedige aan rijpen van do verschillende graange wassen. De tarwe staat goed en belooft een flinke opbrengst te zullen geven, even als de haver. De rogge staat op veld ook vrij gced, hoewel het. stroo dit jaar kort zal zijn. Dit gewas rijpt, door gemis aan zonneschijn slecht aan. De boonen en erwten beloven een goede opbrengst. Indien er geen ver dere onheilen dit gewas overkomen, zal de oogst zeer zeker niet tegenval len. De bieten staan behoudens enkele uitzonderingenover het algemeen uitstekend te veld en beloven een goe den bietenoogst. De opbrengst der vroege aardappelen is zeer goed, hoe wel de ziekte al vrij sterk optreedt en de vroegere soorten aardappelen heeft aangetast. In de latere soorten is de ziekte in het loof reeds sporadisch op te merken. Mogelijk dat bij droogte warmte het er voorloopig bij zul blij ven. Kortom de gewassen staan over het algemeen genomen nog zeer goed, doch wachten zeer dringend op warm te en droogte. Gemakkei ijke vischvangst Te Nieuw-Vennep zag men de: dagen in do vaarten en slooten e gToot aantal visschen geheel of ge deeltelijk bedwelmd aan de oppervlak te van het water drijven of ook nog gedeeltelijk zwemmen. Er waren zelfs flinke groote snoeken bij. Dadelijk waren er menschen, dio c-r op uit togen om ze te schoppen en te vangen en ze hadden werkelijk een goede vangst. De oorzaak van dit bedwelmen moet gezocht worden in het vele versclie water, het z.g. grondwater, dat uit de landerijen in de vaarten was afgevoerd. HALFWEG. Door de muziekvereeniging „Eens gezindheid" alhier zal Woensdagavond een uitvoering gegeven worden in hare op het Kerkplein te plaatsen tent, IJMUIDEN. De Staatscourant bevat de statutm van de naaml. vennootschap Electr. metaalbewerking Hera I, IJmuiden. (t Kapitaal is bepaald op f 12000 in aand. van f 1000 die geplaatst en vol gestort zijn. Tot dirclcteur is benoemd dc heer W. Polderman Jr. Ent; 10e reg. W. C. Roest van Lim burg; lie reg. D. J. Oosterink en J. de Vries; 12e reg. .T. H. E. Vertin; 13e reg. P. J. B. Pieck; 18e reg. J. P. C. van Wachem en J. W. Lugt; 19e reg. J. P. Klingenspoor en W. L. Voncken; 20ste reg. N. J. Tieirooy; 21ste reg. J. A. van Schaik, C. Hoogers en T. J. A.A. Boers; 22ste reg. J. H. H. Dom- mers, H. P. Teutelink en II. C. Klop penburg; bij de cav.le reg. huz. P. J. Loman; 2e reg huz. A. G. J. M. F. van der Kroon en P. J. de Bock; 4e reg. huz. J. S. Boom, II. G. Völcker eu jhr. W. C. Boreel; bij de art.: 2e reg. veld-art. G. J. Sas en C. W. L. baron van Boetzelaer; 3e reg. veld- art. J. G. C, Duinker; 4e reg. veld-art. A. W. de Josseling de Jong; le reg. vest-art. L. W M. Hamm, G. J. A. Bronsdijk en J. de Vos; 2e reg. vest.- art. G. A. M. Schonck, F. G. Diirsl Brilt, J. H. Droste en J. AL W. Kuyi; 3e reg. vest.-art. A. 1. Verkouiereu. H. Petersen en J. A. Hauer; 4e reg. vest- art. A. A. S .van Alphen, A. Tuytel, J. T. II. van Wee ren en A. Rovers; bij de genie: bij den staf J. J. C. P. WiJ- con en J. J. Sparenburg; bij het reg. genietroepen G. F. E. Kiers en L. J. ue Lagh. Zijn bij het leger in Ned.-Indie be noemd iot 2de luit. de cadetten: bij de nf. W. Hoedt, C- II. Paris, B. A. II. Binnendijk, C. E. Sclimid, H. A. A. Statius Muller, K. H. Bergers, jhr. J. G. J- Boreel, J. Al li rol, H. L. T. Slot, J. A. Verkuyl, H. Lafontaine, H. A. Soetekouw, C. G. L. Schroder en II. van Ameyden van Duyin: bij de |cuv. J. J. van Steenbergen en C. P. J. Oomes; bij dc art. P. A. de Blieck, E. T. Koppeai, A. D. C. Poolman, L. van Cleeff en M. Engles bij de genie U. II. van Wijk, J. J. Popping en II. A. van Dam. DEN VERKEERDE GETROFFEN. Zondagavond heeft te Herpen (N. Br.) de 22-jarige H. v. K, die twist had met Johannes van Rooy, inplaats van dezen Van Rooy, dien hij wilde treffen, den 19-jarigcn Hendrik us Biermans levensgevaarlijk met een revolver getroffen. De dader is voort vluchtig. De gewonde is in bet zieken huis te Grave opgenomen, zoo meldt de „N. R. Ct.". Binnenland UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. Besluit is aan J. J. E. Cor- bey, op verzoek, ontslag verleend als notaris te St. Odilienberg. Zijn benoemd: Tot 2e luit. de cadet ten bij de inf.: le reg. J. H. A. Wie- ringa; 3e reg. B. Geleynse; 4e reg. B. L, M. C. Perquin en J. J. Vethake; 5e reg. C. T. de Bie en L,. J. P. N. A. Bouwman; 6 ereg. W. L. Koster en G. Britt; 8e reg. E. A. W. Houbolt cn II. Sclilinnner: 9e reg. W. van der DE KABINETSCRISIS. Bij de aanbieding van drie porte- feuilles aan de S. D. A. P. zat, vol gens het „N. v. d. D.", de gedachte voor de zes overblijvende portefeuil les aldus te verdeden4 voor de Unie-liberalen en voor de vrij-libera- len en vrijzinnig-democraten ieder 66n. Nu de S. D. A, P. geen portefeuilles wenscht le aanvaarden, zou volgens dat blad,' dr. Bos vermoedelijk de op dracht ontvangen een ministerie sa men le stellen uit de liberale concen tratie, waarin zouden zitting nemen 4 Unie-liberalen, 3 vrij-liberalen en 2 vrijzinnig-democraten. OPENING VREDESPALEIS. Naar de „N, R: Ct." verneemt zal H. M. de Koningin het Vredespaleis openen. deerd. Een der drie toonde zijn kracht door met zijn hoofd zoo hevig tegen de deur te bonzen, dat eon drietal pa- neelen aan splinters gingen. Toen do kraJchtmenschen gewaar werden dat de politie in aantocht was wilden zij op de vlucht slaan, maar dit werd hun belet. Een ontzaggelijke menigte volk verdrong zich op den Steenweg, alwaar op tal van plaatsen de straatkeien als geverfd leken door het vele bloed, hetwelk het drietal had vergoten. De marecliaussee's za gen zich, door liet hev ig verzet, genood zaakt assistentie te vragen om de Bel gen in het arrestanterilokaal Le krij gen, zoo meldt de Limb. Koer. ONGELUKKEN. De „N. R. Ct." meldt De landbouwer J. N., te Waalwijk, die Zaterdag bij het kersenplukken uit een boom is gevallen en daarbij den nek brak, is gisterenmiddag over leden. In de Wijkstraat te Appïngedam is Zaterdagnamiddag het 4-jarig zoontje van. den arbeider P. onder een wagen geraakt en kort daarna overle den. VERDRONKEN. Men meldt ons uit Amsterdam: Gisteravond heeft In den Schinkel bij de Nieuwe Meer een aanvaring plaats gehad, tusschen een tjotter en een zeilslchip, waardoor de tjotter licht beschadigd werd. Een der inzit tenden, een jongeman, de botsing ziende aankomen, sprong over boord en daar hef. niet zwemmen kon, ver dween hij in de diepte. Ofschoon ge- ruimen lijd gedregd, weid, is het lijk nog niet gevonden. Maandag is een 4-jarig zoontje van J. van den Wijden te Ouderkerk - 1 Amstel in een sloot geraakt en dronken. BRAND. De groote boerenhui-zing, bewoond door N. IJoersma te Eestérga, eige naar jhr. .1. van Andringa de Kempe naar te Driebergen, is gistermiddag vermoedelijk ten gevolge van boni- broei, tot den grond afgebrand. Een massa hooi. het grootste gedeelte van den inboedel en veel boeren ge reed schap zijn verbrand. Het vee is gered. Alles is verzekerd. Koloniën pest op java. Bij het departement van koloniën is het volgende telegram ontvangen van den gouverneur-generaal van N Indië, d.d. 19 dezer, betreffende pest- gevallen op Java gedurende het tijd vak van 2 tot en met 15 dezer: Afdeeling Malang 258 nieuwe pest- gevallen, 249 dooden. Madioem: 9 nieuwe gevallen, 10 doo den. Kediri: 84 nieuwe gevallen, 75 doo den. Paree: 10 nieuwe gevallen, 7 doo den. Toeloeng Agoeng: 21 doodehjke ge vallen, Soerahaja 5 en Ngawi 1 geval. PEST OP -MADOERA. ,Hbld."-correspotident te Bata via bericht, dat op Madoera officieel INBRAAK. Maandagmiddag is te Vlaardingen ingebroken bij den heer A. Visser aan den Hofsingel. Vermist wordt een spaarbankboekje met ruim f 500, f 50 aan baar geld, 2 gouden dollars, goudon dameshorloge c,„BUteert- wcrdi en een gouden slot van een bijbel. NEDERLANDSCHE VERPLEGERS VAKVEREENIGING. Men meldt ons uit Amsterdam: Op den 23en Juli zal in de Congreszaal van de E. N. T. O. S. het congres ge houden worden der Ned. Verplegers- vakvereeuiging. MISHANDELING. In de fabriek van den heer Lin- schoten aan den Springweg te Utrecht luid een der werklieden woor den met den patroon. Op een gegeven moment greep de knecht een banter en trof daarmee den heer Linschoten, zoodat deze eenige ernstige ver wondingen bekwam Nadat van het militair hospitaal uit geneeskundige hulp was verleend, is de heer L. per auto vervoerd naar de rijksklinieken, om daar te worden verbonden. (U. D.) BLOEDIGE VECHTPARTIJ. De Steenweg te Sittard was Zondag namiddag hel. tooneel van een bloedi ge vechtpartij. Een diielu' Belgen, mijnwerkers, als kostgangers aldaar bij W. inwo nend, bezochten o.in. ook het Gulpe- ner bierhuis aan den Berger weg en begonnen daar, naar men zegt zonder met iemand een woord gehad te heb ben, den boel kort en klein te slaan. De herbergier, J. B,, wast het drietal binten de deur te krijgen, daarin krachtig bijgestaan door eenige lie we ners van der. Steenweg. Met zware steenen weiden de ruiten gebombar Gemengd Nieuws De HET GESTOLEN COLLIER, naspeuringen naar het collier onderworpen en bekende ten slotte da4 hij het meisje had gedood. Verschillende kinderlijke redenen hadden hem tot deze daad gedreven. INSTORTING. Eenigen tijd geleden is le Aubin» Neufschatel, nabij d'Aubïn een huis afgebrand. Sle'clits de muren van de woning bleven staan. Teen nu dezer dagen arbeiders bezig waren den boel op te ruimen, stortte plotseling een der muren in. Een 24 jarige workman werd onder de vallende steenen bedol ven. Men ruimde dadelijk het puin op, maar toen de jqnge man te voor schijn gehaald was, bleek hij reeds overleden te zijn. Do borstkas was in gedrukt en ook het hoofd was deer lijk gewond. EEN DRAMA. Marseille is opgeschrikt door een treurig drama. De chef-administra teur van dokken en enl répols, de- heer Pierre Bruguier kon liet niet vinden meteen zijner beambten, zekeren Jules Mounier, die reeds drie-en-dertig ja ren in dien tak van dienst werk/aam' was. Eenige dagen geleden no werd Mounier ontslagen. Vertoornd kwam hij bij zijn chef daar hij meende dei er geen redenen waren om hem le ont slaan. Toen de heer Bruguier hem niet vol doende antwoordde, althans liet ont slag handhaafde, trok Mounier zijn revolver en loste twee schoten op hem, waarvan een, die den chef oiid- i den linker schouder trof een dadel ij ken dood ten gevolge had. De moor* denaar vluchtte maar werd gegrepen. Onder groote toeloop werd hij door de politie opgebracht. Plotseling, drong de zoon van het slachtoffer, die in de nabijheid werk te, met een ijzeren staaf in de hand door de menigte en eer men wist wat hij ging doen. had hij den moorde naar van zijn vader een hevigc-n slag met den staaf op hot hoofd gegeven. Ook hij werd gearresteerd. Mounier werd naar het hospitaal ge bracht, de slag op het hoofd is zoo hard aangekomen dat men voor zijn leven vreest. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den irizendei Voor den inhoud dezer rnbriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. ONDERWIJZERS ZWEMFEEST. Geachte Redactie! Mogen wij uwe tusschenkomst in roepen om het bestuur van dc Onder wijzers Zwemclub te bedanken tour den heerlijken Zondag en de mooie ''-ii, die wij hebben ge-.vonm-ii? Wij hopen .dat een volgend jaar nog veel meer meisjes zullen meedoen; zij zuilen er geen spijt, van hebben en ondervinden hoe heerlijk en gezond zwemmen is. U dankend voor de plaatsruimte L. PRINSEN, A. MEIJER, C. GROENEVELD, Deelneemsters van hei zwr mfeesti van den Londenschen winkelier Mayer het collier van een waarde van meer dan 3 millioen francs, worden ijverig voortgezet. De Fransche politie denkt dat de dieven over Marseille naar Amerika zijn gevlucht of nog moeten vluchten, liet station te Marseille wordt scherp bewaakt en alle vertrek kende stoombooten worden doorzocht. Ook de hotels worden in het oog ge houden, daar men denkt dat dieven onder de talrijke daar logeerende En- gelschen kunnen zijn. De Engelsche stoombooten kunnen zich in een spe ciale bewaking der politie verheugen. COMMANDANT RA1LTON. De commandant Railton van het Le ger des Heils, een der oudste mede werkers van generaal Booth, is te Keulen op de doorreis, toen hij in den trein naHr Londen wilde stappen, door een beroerte getroffen. Hij was dadelijk dood. EEN JEUGDIGE BOOSDOENER. Dezer dagen werd een acht-jarig meisje te Berlijn vermoord gevonden. Ze was door een aantal messteken om het leven gebracht. De politie stond voor eon raadsel, toen de verdenking viel op haai' 13 jarig schoonbroertje, De Jongen, Richard Haenseheu ge naamd. werd aan een streue gehoor Marktnlenws P URM ER END, 22 Juii 1913. Kaas. Aanvoer 177 stapels kaas, f 32 u f 33.50. per 50 kg. Boter. Aanvoer 1908 kg,, prijs f 1.30 a f 1.40 per kg. Vee. 678 runderen, waaronder zijn 423 volte, 43 stieren. 37 paarden, f 70 a f 400 per stuk. 185 vette kalveren, f 0.50 a f I per kilogram. 360 nuchtere kalveren, f li a f 28 per stuk. 332 varkens, f 0.55 a f 0.39 per kilogram. 49 magere varkens, f 20 a f 3i per stuk. 250 biggen, f 10 a f 15 per stuk. 1758 schapen en lammeren. Eieren. Kip- f 4.25 a f 4.75 per 100 stuks. Eendeneieren f 4 per 100 stuks Vette koeien prijshoudend, handel stug, f 0.72 a f 0.90 per kg. Gelden koeien prijshoudend, Hi'andel stug, f 160 a f 230 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend, handel stug, f 180 a 1 320 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens prijshoudend, handel vlug. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel matig. Lammeren prijshoudend, handel matig, f 28 a f 34 per stuk. Ovenhouders prijshoudend, handel matig, f 14 a f 18 per stuk.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1