teerd als verdacht van meineed. Bij de behandeling der zaak eischte het O. M. voor den eersten beklaagde 9 maanden en voor de overig© 6 maan den gevangenisstraf, doch dezen wer den toen op verzoek der verdedigers wederom op vrije voeten gesteld. Thans sprak de rechtbank deze mannen, die zeven weken in voor arrest hebben doorgebracht, vrij van het tea laste gelegde. Gemengd Nieuws EEN LUCHTVAART- OVEREENKOMST. De onderhandelingen tusschen Frankrijk en Dnilschland over de regeling van hc? luchtvaart verkeer, naar aanleiding van het gebeurde te Lunc-ville, hebben geleid tot een over eenkomst, die zulke gebeurtenissen kan voorkomen, wijl daarin de taak en de bevoegdheid der autoriteiten nauwkeurig zijn omschreven. De overeenkomst strekt zich uit over het geheele luchlvaartverkeer. STAKINGSBEWEGING IN ZUJD-AFRIKA. De correspondent van de „Times" te Pretoria seint, dat Zondijg de heer Poutsma, algemeen secretaris van den Bond van spoorwegpersoneel, een vergadering van ongeveer 1500 spoorwegbeambten toesprak, waarbij hij heftige aanvallen deed op gene raal Smuts en op den hoof Icommis- saris van poliLie Truter, wegens hun houding tijdens de staking. I-Iij be weerde dat de regeering getracht bad de arbeiders te vei deelen, door onder scheid te maken tusschen de vakver- eer.igingen en de spoorwegmannen, maar dat deze poging niet zou slagen en ade arbeiders samen zouden gaan. Van commissies had men niets meer te verwachten, meende de spreker, maar hij waarschuwde zijn toehoor ders niet overijld te werk te gaan. Ge neraal Smuis wilde liefst nu dadelijk de staking, maar men moest voorzich tig zijn en zorg dragen, dat men zelf de keuze- van het tijdstip der staking in handen zou houden. EEN PASSAGIERSSCHIP AAN DEN GROND. Het stoomschip „Nixe", der Ham- burg-Amerikalijn, komend van Helgo land, is Zondagavond, tengevolge van den nevel, voor Norderney uan den grond geraakt. Het gelukte eerst Maandagochtend omstreeks zes uur, het vaartuig weder vlot te maken. Het stoomschip had 400 passagiers aan boord, die zonder verdere incidenten te Norderney aan land gezet konden worden, zoo meldt de Tel. EEN ASPIRANT AUTOBANDIET. Een aan de Parijscbe spoorweg stations gestationeerde taxi-chauffeur werd Zaterdagavond aangesproken door twee als lieer gekleede personen, waarvan oen hem in het oor fluister de „Als wij in het bezit van een auto waren zouden wij een goeden slag kunnen slaan. Wij zullen mor genochtend om 6 uur aan je woning zijn. Leen ons jo wagen, je zult er geen spijt van hebben De chauffeur gaf in schijn toe, doch waarschuwde zoo spoedig mogelijk de politie. Deze zorgde den volgenden morgen met een sterke macht op de plaals der samenkomst aanwezig te zijn, waar het huur gelukte de beide mannen te arrestceren. Het bleken twee oude bekenden van de politie ie zijn, zoodat er dus werkelijk een goe de slag geslagen is, al hadden de beide heeren het misschien wel een klein beetje anders bedoeld, zoo meldt men aan „Het Volk". ERNSTIG BEtiGONGELUK IN ZWITSERLAND. Uit Salvan wordt aan de Tel. ge meld, dat drie jonge Fransche toe risten, die Zaterdag de Tour Sallières bestegen, niettegenstaande zij 'hier voor door een ervaren, bergtoerist ge waarschuwd waren, van een hoogte van 3000 voet naar beneden zijn ge stort. De lijken werden Zondag in een vreeselïjk verminkten toestand naar Salvan gebracht. Ofschoon hun identiteit nog niet is kunnen vastge steld worden, gelooft men, dat het Parijsche studenten zijn en dat een van hen met zijn familie verblijf hield te Argentières. HET KRUPP-PROCES. Het Krupp-prooes zal Donderdag voor het Konnnandanturgericht te Berliju beginnen. ENGELSCHE OORLOGSSCHEPEN EN DE HOLLANDSCHE VIS- SCHERS VLOOT, Men zal zich nog herinneren hoe verleden jaar bij de manoeuvres van de Engelsche oorlogsvloot een eska der voer door de Hollandsche netten en daaraan veel schade toebracht. Door de reeder ij vereenigingen zou hij den Hollandschien gezant een op gave gedaan worden van deze schade. De Engelsche admiraliteit heeft thans een order uitgevaardigd. Daar in wordt gemeld: „Tot nog toe wer den de vorderingen wegens geleden schade aan de netten door de oorlogs schepen van de Engelsche vloot ver oorzaakt, zonder eenige aarzeling be taald. Nu echter, na de manoeuvres van verleden jaar, de reeders hun ei- schen tot schadevergoeding buitenge woon hoog hebben gesteld, zullen voortaan dergelijke vorderingen wor den onderzocht," De commandeerende officieren van schepen, die dit jaar aan de manoeu vres zullen deelnemen, hebben naar aanleiding hiervan de opdracht ont vangen alle bijzonderheden aan te teekenen rnet betrekking tot elko vloot die zij zullen passeeren. Indien wordt vermoed, dat men door de vleet gevaren is. zullen on middellijk alle bijzonderheden waar onder dit plaats vond worden opge nomen, opdat de Admiraliteit bij het onderzoek van een of andere vorde ring over voldoende bewijsmateriaal kan beschikken. Het is dus voor onze Hollandsche reeders van groot be lang, dat zij alles nauwkeurig opne men, aangezien don 26sten Juli j.L de Engelsche manoeuvres een aan vang hebben genomen en waaraan bijna 400 vaartuigen deelnemen. Als de schippers goede nota nemen van beschadiging van de vleet, van het oogenblïk waarop de beschadiging plaats heeft, en hiervan in het jour- haal melding makon, dan heeft de reeder kans op voldoende schadever goeding. Geschiedt dit niet, dan be loopt hij de kans van alwijzing zijner vordering. Stadsnieuws TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond vergaderde de afdee- ling Haarlem voor tuinbouw en plant kunde in de tuinzaal van cufé Brink- mann, onder voorzitterschap van den heer Joh. de Breuk. De bijeenkomst was slecht bezocht. De voorzitter constateerde dat de bloeinversioringen op de Gr. Markt en de Houtbrug algemeen voldoening hebben gewekt. De heer Boldcrdijk zei daaropwe hebben nu getoond, dat het op de Gr. Markt wel wil groeien. Laat de ge meente nu later eens iets royalers op de Markt tot stand brengen, wij kon den niet meer oindat onze geldmidde len niet meer toelieten. Verder werd medegedeeld, dat slechts 8 personen hebben ingeschre ven voor de gevel- en balconversie- ringen, terwijl er 12 medailles zijn uitgeloofd. Toch zijn er wel meer ver sieringen aangebracht, die evenwel niet zijn opgegeven voor den wed strijd. De voorzitter merkte op, dat de ge vel- en balconversieringswedstrijd te weinig medewerking heeft ondervon den om het beoogde doel te bereiken Haarlem een fraai aanzien te geven. Dat is wel jammer. De jury zal bestaan uit de heeren Vincent Loosjes (voorzitter), Blanke- steijn, Bolderdijk en Boeschoten en mevrouw van Nederliasselt, De beoordecliiig zal plaats hebben in 't eind van Augustus of begin September. Aangedrongen werd de beoordee ling niet ie laat te doen geschieden. Tot candidalen voor de verkiezing van twee leden van liet hoofdbestuur werden gesteld de heeren J. Bolhuis te Groningen en J. M. C. Mensing te Aalsmeer. Hierna was aan de orde de uitrei king der medailles behaald op de on derlinge tentoonstelling op de afdec- lingsverga deringen in 1911 en 1912. De uitslag was 1911 Een verguld zilveren medaille aan den heer Grootveld en een zilveren medaille aan den heer Deys. 1912: een verguld zilveren medaille aan den heer Boeschoten en een zilveren me daille aan den heer Van Cruyningen. De voorzitter wenschlo de winners der medailles geluk. Voor de onderlinge tentoonstelling had de heer Deys 3 groepen heliotro pen ingezonden en 1 groep dubbele begonia's. Een commissie (bestaande uit de heeren Grootveld, Bolderdijk cn Boeschoten) kende aan elke groep het hoogste aantal punten toe, name lijk 5. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. E x a m e n s II o o f d a c t i e. Haarlem, 29 Juli 1913. Geëxami neerd 15 mannelijke candiduten. Ge slaagd 8, de heeren: L. D. Bakker, Wormerveer, A. J. v. d. Berg, Haar lem; S. Barug, Amsterdapn; f. H. Hemils, Haarlem; F. J. Hoesen, Hille- gom; W. van Hoorn, Hoorn, E. van Ingen Solienau, Leiden; W. H. Jan- knegt, Harencarspel. DAMMEN. Ter verduidelijking doelen we me de, dat de welgeslaagde simultaan seance, die de heer Ten Brink. Maan dagavond gaf (zie verslag in ons vorig (nummer) uitging van de „Haarlem- sche Damclub." Examens. Mej. Hubregts© te Haarlem slaag de te 's-Giravenhage voor liet examen Engelsc.il L, O. Hinderwet. B. en W. maken bekend, dat van heden af alle werkdagen, van des voormiddags 9 tot 2 uur. tot 12 Augustus e.k., 's voormiddags te 113/4 uur, ter gemeente-secretarie (7do afdeeling) ter inzage is neder- gelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlugen van Julius Wulff en Co., om vergunning tot uitbreiding van de stoffenververij en chemische wasscherij in liet perceel aan de Helmbrekersteeg No. 8, kad. sectie D No. 6427, door liet vergrooten van do werkplaats (chemische wasscherij) in verband met het daaruit verplaatsen van de benzinebergplaals naar een gedeelte van het open terrein gelegen achter en ter zijde van genoemd per ceel, en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 12 Augustus e.k., des voormiddags te 113/4 uur, op het Raadhuis der gemeente de gelegen heid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of nicer zijner leden, bezwaren tegen het uitbreiden der inrichting in te brengen, wordende de aandacht er op gevestigd, dat volgens de be staande jurispiudentie met tot be roep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet vóór het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten, RETROSPECTIEVE TENTOONSTELLING. Vrijdag a.s. zal de retrospectieve tentoonstelling op graphisch gebied, die in het Frans Hals-Museum door liet Comité Plan 1913 wordt georga niseerd geopend worden. Vooraf zal onze Burgemeester als eere-voorzitter van het Comité wor den geïnstalleerd aan de vergadering zal medodecling gedaan worden van wat door liet Comité reeds verricht is en van de plannen, die het nog heeft. NIEUW LEVEN. Mep meldt ons: De verocniging van transport-arbei ders „Nieuw Leven" heeft Woensdag avond haar huishoudelijke vergade ring gehouden in 't geheelonthouders- koffiehuis Lange Heerenstraat 26. Uit liet groot aantal aanwezigen bleek de groei der vereeuiging. De 2e voorzit ter werd lot len voorzitter gekozen en tot 2e voorzitter de heer D. Negrijn, tot commissaris de heer Vermeulen. Verder werden nog vele nieuwe le den opgegeven. Rubriek voor Vragen Geabonnoorden hebben bet voorrecht, Vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te renden bij do l'odactio van Haarlem'a Dagblad, Groolo Houtstraat 53. Allo antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet vblicdïg nec.ni en vroonplaats van den inzender Termeldon wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Kunt u mij ook zeggen wat het beste middel is om bloedvlek ken uit een zijden blouse te verwijde ren? ANTWOORD. Uit laten stoo- nien. Mej. II. Uw vraag is in ons nummer van 21 Juni reeds beant woord. (Jlt de Omstreken AERDENIIOUT. D. J. van Spanje alhier slaagde voor het diploma A. eindexamen M. U. L. O. HAARLEMM ERMEER Uit de voorgestelde concept-over eenkomst in zake de levering van gas door de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnvvoude aan- en in een ge deelte van de gemeente Haarlemmer meer, ontleent onze corr. het navol gende De gemeente Haarlemmermeer ver leent aan de gemeente Haarlemmcr- liede c.a. concessie tot het leggen, hebben en onderhouden van gasbui zen, het plaatsen enz; van toestellen, kortom het uitvoeren en instandhou den van alle werken en installaties, welke in den ruïmsten zin noodig, wensckelijk of mogelijk geacht wor den voor de levering vare- gas in het gedeelte der gemeente Haarlemmer meer, begrensd door de Ringvaart eenerzijds en anderzijds door een ge deelte van den Hoofdvaarlweg, west zijde van het stoomgemaal de Lijn den tot aan den Spaarnwouderweg en van dezen weg het gedeelte (N.-Z.) tusschen de Hoofdvaart en Ringvaart nabij het fort de Liede, welk gebied kortelings zal worden aangeduid door den naam „Buurtschap nabij Half weg". De Spaarnwouderweg met de daar aan wonende personen valt buiten 't concessiegebied. De gemeente Haar- lemmerliede c.a. zal geenerlei vergoe ding of recognitie hebben te betalen aan de gemec-nte Haarlemmermeer, in welken vorm dan ook, doch deze ge meente verleent aan de eerste ge meente alle mogelijke medewerking die noodig is voor het exploifeeren van bedoeld gasbedrijf. De concessie zal binnen den tijd van drie jaren, te rekenen van 1 Januari 1914 af in algeheele werking moeten treden. De voorgestelde overeenkomst zal van rechtswege ontbonden zijn wan neer de gaslevering op den 31en De cember 1915 door de gemeente Haar- Iemmerliede aan de „buurtschap bij Halfweg" volgens de overeenkomst niet in werking is gesteld en de leve ring van gas aan de ingezetenen van genoemd buurtschap mocht hebben gestaakt, althans deze niet geschiedt. De gemeente Haarlemmerliede c.a. zal voor hare rekening plaatsen en ieveren de lantaarnpalen met bijbe- hooren voor de gasstraalverlicliting in de „buurtschap bij Halfweg", ter wijl de geheele bediening, instand houding en onderhoud, het aanstc-ken en blussclien der lantaarns, kortom alles, zonder eenige uilzondering hieronder begrepen, ook geschiedt door genoemde gemeente, waarvoor door de gemeente Haarlemmermeer een vast bedrag per jaar en per lan taarn wordt betaald. De gemeente Haarlemmermeer ga randeert een aantal branduren van gemiddeld 1000 per lantaarn en per jaar. De gemeente Haarlemmerliede c a. heeft het recht ie allen tijde binnen haar concessiegebied, hel gasbuizen- net uit te breiden. De gemeente Haarlemmermeer heeft gedurende de eerste 20 jaren (t recht een uitbreiding van bet gasbui- zennel, to eischen mits door haar ge durende de eerste zes jaren afneming van een zekere hoeveelheid kubieke meters gas wordt gegarandeerd, of dat door de gemeente Haarlemmer meer de kosten der uitbreiding van het buizennet zal worden vergoed. De hoedanigheid van het te leveren gas zal dezelfde moeten zijn als in de gemeente Haarlemmerliede c.a. wordt gebruikt; de prijs zal niet hooger mo gen zijn, terwijl de prijs van de gas- straatverlichting gelijk moet zijn aan die van do gaslevering aan particu lieren. Voor de lantaarns met z.g. „dag- vlammen" zijn in deze overeenkomst bijzondere bepalingen ontworpen. De concessie is uitsluitend en wordt verleend en aanvaard voor het tijd vak van ruim 41 jaren, aanvangend wanneer dit contract wederzijds is geteekend en eindigende 31 December 1954. De gemeente I-Ianrlemmermeer zal gedurende dien tijd voor genoemd „Buurtschap bij Halfweg" aan geen derden concessie mogen verleen en voor eenig gasbedrijf, of dit zelf ter hand mogen nemen voor dat gedeel te der gemeente, op verbeurte van een vastgestelde zeer hooge schadeloos stelling. De beslissing over dc eventueels verlenging der overeenkomst moet ten minste twee jaren voor het eindigen daarvan, aan de gemeente Haarlem merliede c.a. wordon medegedeeld, terwijl in geval van geen verlenging, in deze overeenkomst nadere bepa- Kngen zijn ontworpen over de even- tueele overneming van het buizen net, enz. enz. De gemeente Haarlemmermeer neemt op zich het gasverbruik in ge noemd buurtschap zooveel als in liuar vermogen is te bevorderen. De gemeente Haarlemmerliede c.a. zal bevoegd zijn om met goedvinden der gemeente Haarlemmermeer het gasbedrijf geheel of gedeeltelijk door derden te doen exploiteeren, betzij ge durende den geheelen duur der con- vessie, hetzij tijdens een gedeelte daarvan. Kan men te dien opzichte niet tot overeenstemming komen, dan zal dit geschil worden beslist door arbiters, die zulLen worden aangewezen door elke gemeente één en door deze bei den, een derde. In het hoogste res sort, bij niet-verkrijgir.g van overeen stemming tusschen beide benoemde arbiters, worden alle drie arbiters be noemd door den kantonrechter in het kanton Haarlem. Deze arbiters zullen optreden in alle geschillen die tusschen beide ge meenten naar aanleiding dezer over eenkomst mochten onlsluan. IJMUIDEN. Prins Hendrik in het Padvinderskamp. De padvinders stonden in stramme rijen langszij den de poort, die zoo kunstig uit witte latten is samenge steld en het met haar ombloemingen zoo aardig doet. Om kwart over drieën was dat. Op dat oogenblik zagen de duizenden IJmuiden was uitgeloopen mei al 't landvolk uit de omgeving er bij. Haar lem v/as er ook en Amsterdam dat op den weg langs de haven, die je uit de ingezonken kampvlakte als een dam er langs ziet, twee auto's aan kwamen. In de voorste zat Prins Hen drik met z'n adjudant Bijl de Vree, en een paar comitéleden, en de ach terste was eveneens voor de Padvin-1 derskamp-organisators. De heeren kwamen van den lunch, die Baron van Tuyll van Serooskerken aan den Prins en 't Comité had aangeboden. Nu kwam men 't kamp zien. 't Zag er heel pleizierig uit. Lekkere zon lag er in de kampvallei en zakte langs de met plakkaten bleek-groen bewassen duinhellingen naar bene den. Over de tenten lei de schijn van het vriendelijk licht blankheid en een blij'e fleur scheen er de zon op de zo- mersche kleedjes van de dames, die met hun geleiders den Prins te wach ten stonden en nu alvast maar alles bekeken van wat des padvinders was. Onder de bezoekers waren er die met respect begroet werden. Voor de Generaalstent, waar de Prins alreeds op weg naartoe was, wandelde een groep, waarin we zagen den Minister van Buitenlandsche Za ken, Jhr. mr. de Marces van Swinde- ren, die natuurlijk in een kring van diplomaten verkeerde. De Dultsche gezant was er en zijn ambtgenoot uit België en de ambassadeur van Oos tenrijk. Dan liet Hoofd van kc-t gewest, Mr. dr. \V. F. van Leeuwen met den Gede- puieerde Jhr. mr. J. W. G. Boreel van liogelanden en den Burgemeester van Vel sen, Mr. dr. Ver Loren van The- niaat. liet zwart van het plechtig- heidscostunm dezer heeren werd door het groen en goud vau de officieren uniformen wat met de domineerende helm- en zandkleuren van de omge ving verzoend. De Prins had 't kamp betreden en wandelde tusschen de heeren Reij- gersberg en Slinïs naar de Generaals tent, waar verschillende heeren wer den voorgesteld. Daarna werd de wandeling voortge zet met een bezoek aan de verschillen de in wedstrijd vorkeerend© padvin ders. De Prins zag naar 't touwtrekken en dat krachtmect-spel animeerde hem in die mate, dat hij den spelleider, den heer Stinis verzekerde, dat hij bijna lust zou krijgen ook mee te doen. De Prins had voorloopig echter wat anders te doen. Hij bezag 't staafwer- pen, het eigenaardige cowboy-aehüge lasso werpen, het hoogspringen, "t slingerballor, en de andere spelen. Toen werd hij naar dc eetzaal ge leid, waar een prettig hoekje was ge maakt met, bloemen en groen en waar den Prins de dames der Comitó-leden een, reverence kwamen maken. De heer Stinis had hier gelegenheid, om den Prins oi der een kopje thee in zilveren servies gediend, verdere in lichtingen te geven ever het kamp en het Padvii derswezen. Vooraf had de heer Iteijgersberg een speechje gehouden, dat de Prins be antwoordde met de verzekering, het op hoogen prijs te stellen, dat hij hier dit kamp komt bezichtigen, waaraan de weusch werd toegevoegd da.t de pad vinder ij van nut zou zijn voor de licha melijke ontwikkeling van ons volk. Nu ging men andermaal eons het kamp door. De Prins keek in een paar tenten,, hoe ze er nu van binnen uitdagen, wandelde naar liet hospitaal en troost te er een verkouden padvinder. Prins Hendrik had blijkbaar veel pleizier, in 't feit, dat het hospitaal de weinige patiënten had te wijten aan een over laden maac. Met een prijzend woord liet hij ook twse padvinders komen. Van Daalen en Troideville geheeten, die een Haarlemsch kameraadje Dinsdag morgen hadden gered, toen deze bij de pieren te water was geraakt. Toen ving de groote revue uan. Het was inderdaad een aardig gezicht, de in een ontzaglijk vierkant geschaar de troepen padvinders gisteren meldden we reeds de opstelling te zien. Als een attentie uan den Prins stonden de Duitschers vooraan, daar na kwamen de andere vreemdelingen en stoet-sluitend de Nederlanders. De Prins ging den binnenrand van het carré rond en wisselde met de leiders van de uf deel ingen een enkel woord. Hierna plaatste hij zich bij de gene raalstent en liet nu de troepen voor hem défileeren. Dit was een aardig oogenblik. Suluccrend gingen de afdeelingen voorbij, hand-aan-den-hoed de buiten landers, maar do Hollandsche jon gens hieven bij 't voorbijmarcheeren rnet oen padvindorshoezee de hoeden van het hoofd.- Aan de revue werd deelgenomen door een meisjes-afdeeling uit Am sterdam, onder leiding Van mevrouw Cijfer.- Om vier uur verliet de Prins het terrein weer en ook do andere bezoe kers lieten het kamp aan de Pad vinders. De officieels uitslag, die pas gistermiddag kon worden vastgesteld, luidt als volgt: Internationaal driekamp: (versprin gen, hoogspringen, 100 M. loopen): Jongens boven 15 jaar: 1. R. Frickse, Brussel, 2. Momman, Utrecht, 8. Mer- tens, Bonn, 4. Hesselink, Nijmegen. Jongens beneden 15 Jaar: 1. Ud>o de Baes, Leiden, 2. Demt Roder, Boud, 3. Van der Dussen, Den Haag. Slaafwerpen internationaal (jon gens boven. 15 Jaar): L R. Frickse, Brussel, 2. Tancrelle, Haarlem, 3. Bartels, Breda, 4. Van der Have, Haarlem. Jongens beneden 15 jaar: 1. P. Rooy- man, Breda, 2. Van Beek, Bussum, 3. Gohen, Arnhem. Vijfkamp (nationaal) gouden wis- selmed. (boven 13 jaar). Nijmegen 2de prijs Utreoht N. P. B., 3. Breda. Jongens beneden 15 jaar: 1. Med. v. d. Koningin: Leiden N. P. B., 2. Den Haag, 3. Breda. Internationale estafetteloop: 1. de afdeel in g Nijmegen, 2de afdeeliugen Brussel en Zeist, die elk een tweeden prijiS verkregen. Touwtrekken (internationaal): 1. Nederland, 2. België, 3. Duitschland. Personeel (boven de 15 jaar): Hoogspringen: 1. Hesselink, Utrecht, 2. Braun, Den Haag, 3. Jansen, Lei den. Verspringen: 1. Tancrelle, Haarlem, 2. Hoi Ionian, Utrecht, 3. Wagner, Breda. Polshoogspringen: 1. Hesselink, Nij megen, 2. Momma, Utrecht, 8. Le Fèrre, Utrecht. Hardloopen: 1. Ilubenet, Nijmegen, 2. Braun, Den Haag, 3. Wagner, Bre da. Lasso werpen: 1. Hesselink, Nijme gen, 2. Van der Goest, Zeist, 3. Mom- ma, Utrecht, een extra 2e prijs werd toegekend aan Van Broekhorst, Breda Jongens beneden 15 jaar: Hoog springen: L D. Udo do Haes, Leiden, 2. K-ooyman, Breda, 3. O. Meulemans, Den Haag. Verspringen: 1. Van Riezen, Zeist, 2-. P. van der Schuyt, Den Haag. Polshoogspringen: 1. R. Dwars, Nij megen, 2. Zanino, Bergen op Zoom, v. E. van der Dussen, Den Haag. 100 M. IlaTdïoopen: 1. D. Udo de Haes, Leiden, 2. S. P. Willensick, Am sterdam,, 3. Van Houweningen, Nij megen. Lasso werpen: 1. II. Arensma, Den Haag, 2. Marinessen, Breda, 8. Vos kuil, Nijmegen. Seinen: 1 (medaille van Prins Hen drik), Nijmegen, 2. Leiden. Onze kamp-correspondent schrijft: Dinsdag, 29 Juli. Om dezelfde reden als den vorigen nacht hield ik met nog een Haarlem mer vrijwillig de waciit. Met dit ge- Hvolg, dat ik den volgenaen dag vrij wat moeite had om op tijd aan het ontbijt te verschijnen. Als gewoon lijk was het ontbijt goed. Na hel ont bijt worden de internationale wedstrij den op het strand voortgezet Utrecht N. P. B. behaalde den eer sten prijs voor touwtrekken en kreeg nog 4 andere prijzen, allen voor de Yijikamp. Haarlem blonk niet uit. Mogelijke prijzen zijn nog niet bekend. '6 Middags kregen we warm eten, voor het eerst in het kamp vond ik het minder goed. Aardappels zijn gedu rende de laatste twee dagen geheel uitgeschakeld en het vleesch was vandaag te taai. 's Middags was er groote P. V.'s re vue, die geïnspecteerd werd door Z. K. IL Prins Hendrik. De Prins bleef ongeveer een uur op het ter-; rein, bezichtigde de netste tent en woonde verschillende wedstrijden, all touwtrekken, slaafwerpen, lasso gooien e.a. bij. Daarna defileerden de P. V.'s voorbij Z. K. II. Telkens als een troep hem voorbijkwam, werden de hoeden gezwaaid en riepen allen „Hoezee" Na het vertrek van den Prins werd de Prinsenvlag gestreken en kwam de Nederlandsche driekleur daarvoor in de plaats. 's Avonds zou er vuurwerk zijn, ik hoop maar dat het werkelijk zoo is. Nu wordt hel tijd om te gaan eten, dus tot morgen. HEEMSTEDE. Het Tramongeluk. Onze Ilillegomsche corr. schrijft: Naar aanleiding van het ingezon den stuk iu dit blad verschenen van de hand des heeren J. A. Gerth van Wijk Jr. te Bcnnebroek, verklaarde mij een tot oordeelen alleszins be voegde, dat een handrem de ontspo ring van Vrijdag 11. onder Heemste de oiunogelijk had kunnen voorko men. Verder werd meegedeeld, dat alle materiaal en de baan aan de ei schen der wet voldoen. De conduc teur, die aan de hand gekneusd werd, kan nog geen dienst doen. Het ofli- ciec-le onderzoek naar de oorzaak van het déraillement heeft nog geen re sultaat opgeleverd. Tot zoover onze Ilillegomsche cor respondent, wiens opmerkingen de quaestie waar 't om gaat natuurlijk niet oplossen, namelijk de vraag hoe de treinen van de stoomtram zóó ge remd kunnen worden, dat een der gelijk ongeval niet meer mogelijk is. Is een handrem niet voldoende, wel aan, wat moet er dan geschieden Het meest afdoend zal wel wezen, dat «e heeie stoomtram verdwijnt en door een electrische tram vervangen wordt. Stoomtrams zijn uit den tijd, bederven de omgeving met hun rook en stank, passen niet op drukke we gen en voldoen niet aan de eischen van 't vervoer. Jammer dat de maat schappij zulke hooge eischen stelt voor deelneming in het kapitaalan ders zou de trumcommissie uit den Heemsteedschen Raad wel toeschie telijker zijn en kwam er spoedig een begin van electrificatie van de lijn. Verlof. Door B. en W. is aan den plaatse lijken geneesheer Dr. E. A. M. Droog een verlof verleend van 3 tot 20 Au gustus. Dr. Colenbrander zal geduren de dien tijd de practijk waarnemen. ZANDVOORT. Aan het concert, dat ten voordeelö van de vereeniging „Ziekenzorg" zal worden gegeven hebben welwillende medewerking toegezegd Mejuffrouw -J. de Clercq van Weel en de heer G. J. baron Collot d'Escury, voor zang. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN is. 30 Cts. per regel. Kerk en School GER. KERKEN. Bedankt voor het beroep naar Ambt-Vollenhove door C. J. Wielen- ga, te Ruhrort. Sport en Wedstrijden SCHAKEN. INTERNATIONAAL MEESTER- TOURXOOI TE SCHEVEN1NGEN. Wij laten hieronder volgen den uit slag der eerste drie rondes: Eerste ronde: Spcijer verliest van Engiund; Loman wint van Schelfhout; Mieses verliest van Breijer; "Alechïn wint van Olland. Afgebroken werden JanowskiTe Koisté, LaskerVan Foreest; YatesGeus; Tweede ronde: Alechiax wint van Te Kotslé; Janowski wint van Eng- lund; Yates wint van Foreest; Breyer wint van Loman; Mieses remise met Oliand. Afgebroken Geus-Speyer ea SchelfhoutLasker. Derde ronde: Te Kolsté remise met Englund Janowski wint van Geus; Yates wint van ScholPhout; Alechrn wint van Mieses; afgebroken Olland Loman; Lasker—Broyer en Van Fo reestSpeyer. GOLF. KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. Dezer dagen hebben, naai- de N. R. Ct. meedeelt, begunstigd door het schitterendste zomerweer, belangrijke golfwedstrijden pLaats gehad op de terreinen van de Doornsdlio Golfclub, nabij het station Driebergen. Den eersten dag werden de kam pioenschappen verspeeld. Het heeren kampioenschap van Nederland over 36 holes werd wederom gewonnen door den kampioen van 1912. den lieer G. M. del Court, van de Rosendaal- sche Golfclub, te Velp, in 155 strokes (40 plus 35 plus 44 plus 36), een re cord in prachligen stijl gespeeld. Mevrouw Calkoen van Limmen, van de D. G. C., legde beslag op het da- meskanipioenschap. Eene pulting-compefcitie voor dames werd gewonnen door mevrouw den Beer Poortugael (Ilaagsche Golf-Club) Den 2en en 3en prijs verwierven Al fred Calkoen en freule Van Limburg Stiruin (Haagsche Golfclub). Bogey-compelitie le prijs jiticr. W. W. van Sminia (Haagsche Golfclub), met 1 down; 2e prijs jhr. A. van de Poli (Kennemer G. C.) met 3 down. Four-sonies handicap (match play), le prijs gep. klit. ter zee le kl. Van der Esch (Haagsche G. C.) en jhr. Al fred Calkoen Jr. (Doomsche Golfclub); 2e prijs jhr. L. M. Schuurbeque Boeye (D. G. C.) en mr. A. baron Schimmel- penninck v. d. Oye (D. G. C.) Vlaggenwedstrijd, le prijs mevrouw, Calkoen van Limmen (D. G. C.), mr. C. Ridder van Rappard (Haagsche G, C.); 2e prijs freule M. van Loon (D. G. C.) en de Iheer G.M. del Court (R. G. C.) Stoomvaartberi chten STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Het st. Koning Willem l (thuisreis) vertrok 29 Juli van Southampton. KON. HOiLL. LLOYD. Het st. Frisia (thuisreis) arriv. 29 Juli te Santos. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. Het st. Amsteldijk, van Boston en Philadelphia naar Rotterdam, pass. 29 Juli des voorm. 9 u. 45 Wight. Het st. Rijndam vertrok 29 Juli v. New-York naar Rotterdam. STOOMV.-MIJ. OCEAAN. Het st. Laomedon, van Japan naar Amsterdam, passeerde 27 Juli Gibral tar. Het st. Polyphemus, van Java naar Amsterdam, passeerde 27 Juli Bibral- tar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het st, Wittekind. van Canada n. Rotterdam, werd 28 Juli des v.m. 6 u. 50 min. 180 mijl Z.W. van Brow Head gesignaleerd Burgerlijke Stand SCHOTEN. ONDERTROUWD H. Pcheffer en J. G. Overeem. GETROUWD S. P. Vosse en P. Schoot. BEVALLEN J. E. Metten, geb. Springvcld, z. C. Maas, geb. Roovers, z. M. G. Braukhorst, geb. Valbrachl, z. A. M, Schaaf, geb. Inpijn, d. OVERLEDEN N. C. Rietkerk, 38 j. C. C. Aïis eg i.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7