Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Dg Bildt, 31 Juli 1913. Hoogste barometerstand 772.6 m.M. to Horta; laagste 755.0 m.M. te Sedyls- fjord. Verwachting tot den avond van 1 Augustus. Wind: zwakke tot matigen Noord oostelijken tot oostelijken wind. Gesteldheid van de lucht: helder tot licht bewolkt, droog weer, met eenige kans op onweer. Temperatuur; iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 765 m.M, Vooruit. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. OPGAVE VANi JOH fifl. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand 81 Juli Hoogste giBteren F. 67 Laagste heden nacht, F. 66 Hedenmiddag 12 uur F. 70 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 1 Augustus Hoogwater. IJmuiden v.m. lu. 55 m.;n.m. 8u. 20m Katwijk v.m. lu. 30m.;n.m. lu. 55m Petten v.m. iu-15m.;n.m. 9 u. 40m Laag water. IJmuiden v.m. 9U.6601.; n m. lOu.£0m Katwijk v.m. 9u.35m.; n.m.lOu. Petten v.m. liu. 25nl; n.m. llu. BOm Het aansteken der lantaarns moet te 8 u. 29 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN k 30 Cts. per regel. ne man gevoelt zich JONGER H en de vrouw ziet er frisscher IJ uit, wanneer zij hunne gezond- H M heid onderhouden door het ge- gj regeld gebruiken van fj PILLEK ders, legde een verklaring af, monde ling en schriftelijk, in de Fransche en de Nederlandsche taai, omtrent wat hij wist van de moeilijkheden door het hoofdcomité van de N. P. O. in dit kamp veroorzaakt, en zulks naar aanleiding van brieven, reeds -lang voor dit kamp door hem ontvan gen en aan deze tafel meegebracht, Luitenant von Gottberg sloot zich hier onmiddellijk bij aan en verklaar de gaarne bereid te zijn overal waar dit noodig zou zijn den goeden naatn van dit kamp te verdedigen. De heeren Kooiman en Van Noorle Jansen bedankten in zeer hartelijke bewoordingen de leden van het Uit voerend Comité voor alle moeite en zorgen door hen aan de voorberei ding en regeling van dit kamp, be steed. Namens alle leiders in het kamp werd bij monde van den heer Sand- berg.aan Dr. Leuring een zilveren viscliiepel in etui met opschrift aan geboden, ter herinnering aan de uit stekende wijze waarop hij tot duizend man toe eenige malen daags van voe ding voorzag. Er is groote kans dat de eerste stap pen die bij dezen maaltijd daarvoor gedaan zijn, leiden zullen tot een juadijkscii internationaal kamp, ie der jaar in een ander land, hetzij dan een vast kamp, zooals hier te IJmui den, of een rondtrekkend kamp zoo als de heer Parfitt liever wensclit. (De Kampcourant.) PADVINDERSKAMP. Woensdag, 30 Juli. Onze Kamp-correspondent schrijft: Het vuurwerk van Dinsdagavond is goed geslaagd en werd algemeen heel mooi gevonden, 's Nachts hielden on geveer 10 l-Iaarlemmers vrijwillig do wacht. Met ons achten maakten wij 's nachts een espeditie naar de dui nen, 0111 een mogelijk Zigeunerskarnp op Ic sporen, jammer genoeg hadden wij geen succes. Des morgens na het ontlbijt werden alle Padvinders in 3 sleepbooten en 3 Hoppers geplaatst en maakten een aardig loclrtjo op de Noordzee. Na onze terugkomst koffiedrinken, daar na aan het strand oefeningen met de reddingsboot en 'het verbinden van ge wonden. De gewonden werden naar 'L kamp gedragen, en daar ln de hospi taaltent weer uitgepakt. Dadelijk hierop werden de verschillende prij zen, medailles en diploma's uitgereikt, ook de heriniierjngsmedailies. Allereerst sprak de lieer Stinis zijn dankbaarheiden zijn tevredenheid uit over de feestcommissie uJt IJmuiden. De heer Reijgersberg antwoordde, was dankbaar tegenover den heer Stinis en de andere leiders en riep ons eeu hartelijk vaarwel en au revoir toe. Hierna spraken de Duitsche en Bel gische hoofdleider, ieder in zijn eigen taaL Daarop werd- de uitslag der wed strijden betoond gemaakt. Nijmegen kreeg den wisselbeker en Leiden de medaille, geschonkön door H. M, de Koningin. Haarlem kreeg in het ge heel geen afdeelingsprijzen, wel vier personeele prijzen, twee eerste, een. tweede en een vierde. Daarna werden de herinneringsme dailles uitgereikt. De leiders kregen zilveren en de jongens bronzen. De padvinders hebben het kamp te IJmuiden verlaten en zijn naar hunne haardsteden teruggekeerd. Do Haarlemmers zijn in hun club gebouw alhier afgedankt. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Fam. Elion, Bussum, Marisstraat 9, 4 pers. Fam. Ree, Amsterdam, Noordbuurt 4, 4 .pers. Fam. Huls- hoff, idem, Spoorstraat 27, 4 pers. Fam. Von Zeppelin, Apeldoorn, Hoo- geweg 11, 9 pers. Fam. Kruyff, Amsterdam, Haltestraat, 2 pers. G. C. Busman, idem, Zeestraat 71, 6 p. J. H .Hermans, idem, Haltestraat 51, 4 pers. H. Metus, idem, ider, 5 p. W. D. Heinsius, idem, Kanaal weg 35, 5 pers. Mevr. P. Lakeman, id., Stationsstraat, 2 pera. Fam. Docen, idem, Schoolstraat 1, 6 pers. Fam. Louaard, idem, Haltestraat 19 a, 3 p. J. H. Nijhuis, idem, Bennoheim, 7 pers. F. M. G-i'ootendorst, idem, id., 5 pers. J. II. Meijers, idem, idem, 3 pers. J. C. Schaap, idem, idem, 6 pers. P. Maurlts, Amsterdam, Ben noheim, 8 pers. J. I-Lendrikee, id., id., 7 pers. J. F. H. Roos, idem, id., 3 pors. Fam. de Haan, idem, Spoor straat 22, 4 pers, Fam. Hamburger idem, Spoorstraat 11, 4 pers. Fam. Rass, idem, Oosterstraat 2, 8 pers. Fam. Ozenga, idem, Brugstraat 4, 7 pers. Fam. Meijer, idem, Van Osta- destraal 4, 2 pers. Fam. Wolff, idem, idem, 8 pers. J. Snoek, idem, Hal testraat 26, 5 pers. Fam. Gouda, id. Boulev. Barn aart 15, 6 pers. Wed. van der Pal, idem, Groote Krocht 14, 7 pers. Fam. Zwiers, idem, Groote Krocht 12, 5 pers. W. J. Jonker, idem, Zandv. laan 7, 7 pers. L. Trap, idem, Spoorstraat 14 a., 5 pers. Mevr. do Wed. Greeve, idem, Haar lemmerstraat 60, 4 per3. Fam, Nieberg, Amsterdam Park straat 2, p. Mej. Rosekrans, idem Gasthuisplein 1, lp. Fam. Pijl, id. Svyaluestraat 13, 5 p. C. I!erasing, idem, Beau Sejour, 2 p. J. Wolff, idem Hotel l'Ocean, 5 p. D. v. d. Zee Bussum idem. 6 p. Farn. Olivier, Nijmegen,idem 2 p. D. Muller, Loppersum. idem, 4 p. O. Mosche, Meissen, idem, 2 p. L. van Putten. Amsterdam, idem, lp, Mevr. wed. Van Tube-rgen, Hilversum, idem, 2 p. J. Frentsen, Gladbach, idem 3 p. H. Grunsche, Stendal, idem 6 p. E. R. Nunes, Amsterdam, idem, 2 p. ,1. Emscherman, Marientbal, Hotel Delved re, lp. P. Kappenberg, Wezel, id. 1 p. Fam. Schröder, Keulen, Hotel Gr. Badhuis, 2- p. Farn. Nees, Keulen, Hotel Groot Badhus, 2 pers, Van Lier, Amsterdam, Hotel Groot Bad huis, 1 pers. J. G. Sauveplanne, Amsterdam, Hotel Groot Badhuis, 1 pers. H. J. Calkoen, Edam, Hotel Groot Badhuis, 1 pers. Fam. Wal dorp, Baavn, Beau Sejour, 7 pers. Mej. Adler, Amsterdam, Beau Sejour, 1 pers. Mej. Slis, Middelharnis, Be au Sejour, 1 pers. J. Puuata, War schau, Hotel d'Orange, 1 pers. Mevr. Prausnitz, Berlijn, Hotel d'Orange, 1 pers. W. Smart, Londen, Ilotel d'O range, 1 pers. I. Smith, Londen, Hotel d'Orange, 1 pers. Uit het tweede jaarverslag van de vereenigng „Ziekenzorg" alhier, over Juli 1912—Juli 1913. blijkt dat gedu rende dal tijdvak 13 patiënten ver pleegd zijn geworden, waaronder 2 kinderen. SC MOTEN. Gisteren werd door B. en W. alhier aanbesteed het maken van hekwerk van harmonicadraad, ten dienste der j gasfabriek en Juhanapark. Ingekomen waren 7 biljetten, 1. J. Vink, Schoten, perceel I f890, percuel II 710. 2. Th. Wolzak, Alkmaar, perceel I f914, perceel II f944. 3. Hoogenbirk. Bloemendaal, per ceel I 831, perceel II f 848. 4. De I.iigt en Serné, Haarlem, per ceel 1 f 905, perceel II f 840. 5. W. Blom, Haarlem, perceel I 758, perceel II ƒ871.70. 6. G. Alders, Haarlem, perceel I f 890, perceel II 774. 7. A. Kooy, Haarlem, perceel I f825, perceel U 689 De gunning wordt nader bekend gemaakt. Binnenland GEEN SOCIALISTISCHE WETHOUDER. Men seint ons uit Den 1-Iaag: Verschillende bladen wisten te be richten dat in Den Haag één der soc.- dem. raadsleden wethouder van on derwijs zou worden. Naar wij uit goe de bron vernemen is door de vrijz.- dcm. raadsleden een dergelijk aan bod gedaan. De soc.-dem. raadsleden hebben echter besloten alleen dan een wethouderszetel te bezetten, in dien dit voorstel wordt gedaan door alle vrijzinnigen in dén Raad. Hierop bestaat echter weinig kans, zoodat vooreerst van een socialislischen wethouder in Den Haag nog geen sprake is. N. O. G. Donderdagmorgen had ten stadhui- ze te Winschoten de officieel e ont vangst plaats van het Hoofdbestuur van het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap en zijn gasten. De bur gemeester van Winschoten, de heer Mr. H. 1. Schönfeld, sprak de gasten j toe en gaf de verzekering dat het ge- j raeentebestuur van Winschoten' het op prijs stelt, het congres te mo-1 gen ontvangen. Hij riep allen een welkom toe, en wees er op dat, zoo ergens, dan zeker te Winschoten le vendig liet besef is doorgedrongen dat de zorg voor goed ingericht degelijk volksonderwijs een der eerste plichten van «verheid en burgerij Is, en dal een offer daarvoor nooit te groot is. Spr. eindigde met de beste wenschen aan het genootschap te doen. De opening der tentoonstelling van leermiddelen geschiedde bij monde van den heer H. J. ter Horst, Hoofd eener School te Winschoten. Voor de opening der algemeen e ver gadering werd namens de afdeeling „Winschoten en O.", het woord ge voerd door den heer J. Kraak te Gro ningen, Hoofd eener 6chool te Win schoten. Deze wees er op dat de af deeling Winschoten met de ontvangst van het congres een zware taak heeft op zich genomen. Zij hoopt die echter goed te vervullen. Hij herinnerde er aan hoe Winschoten zich roert op on derwijsgebied en uit de omgeving mannen voortkwamen ais Wester, Bouman en Abelt. Spr. eindigde met de beste wenschen voor het welsla gen van dit congres, Daarna sprak de heer Spaarenburg de openingsrede uit. TIETJERKSTERADEEL. Hot Kamerlid de heer Van der Voort van Zijp meldt aan de Nieuwe Ct., dat het bericht van de Tel., als zou hij zijn zetel willen inruimen voor een der aftredende ministers, van a tot z onjuist is. VERDRONKEN. Een 4-jarig zoontje van B., te Enk- huizen, is naar de „N. R. Ct." meldt. Dinsdag in een regenbak gevallen en verdronken. DE ALG. NED. TYP. BOND. Alle op de jaarvergadering van den Ned. Typografenbond genomen besluiten werden gisteren bij referen dum bekrachtigd, dus ook het besluit tot aansluiting bij het N. V. V., zoo meldt de ,,Tel."« HET NIEUWE HOTEL-CAFé-RES- TAURANT OP DEN DAM TE AMSTERDAM. Van het nieuwe hotel-café-restau rant, dat, keurt de gemeenteraad de plannen goed, op het middenterrein van den Dam zal verrijzen, heeft de architect de heer W. Kromhout Czn. te Rotterdam aan de N. R. Ct. een en ander verteld. Het holel-caflé-restauirant zaL een. oppervlakte ihebben van 2-200 vlerk. M. De gevels zijn niet in een bepaalden stij lontworpen, doch de geheele ar chitectuur van het gebouw ademt een modernen geest, waarbij als hoofd- ateriaal bak- en natuursteen samen werken. Het geheel aan de Damzijde, ter breedte van 49 meter, wordt op den beganen grond voor café-restaurant wicht met een terras, dat tusschen twee vooruitspringende hoek partijen gevat is. Aan do Vijgendamzijde, die een breedte heeft van 48.5 meter, is een groote biljartzaal ontworpen. Aan de zijde van de Warmoesstraat komen over een breedte van 30 meter 5 win kelgebouwen, of gecombineerd 2 groo te winkels. Aan de Vischsteegzijde, die eeu breedte heeft van 53 meier, bevindt zich de ingang van bet hotèl; daaraan grenst het hotel-restaurant. Op de eerste verdieping komt aan de Damzijde, eveneens over de gehee le breedte, een groote zaal voor fees ten, vergaderingen, enz. 'Deze zaal kan ook in eenige kleinere zalen ver deeld worden en heeft een hoogte van twee verdiepingen. Boven het terras een loggia ontworpen. Boven de winkels aan de War moesstraat komen 7 kantoren, die zich op de tweede verdieping herhalen, in het geheel dus 14 kantoren. Tusschen groote zaal en kantoren bevinden zich hotelkamers. I)o derde, vierde en vijfde verdie ping, en ook de zesde verdieping aan de Damzijde worden geheel ingericht or hotel, dat ongeveer 200 lcamer3 zal bevatten. Roven den beganen grond, ibij de hotel-hal, is een ent re-sol ontworpen, welker ruimte bestemd is voor een or kest, dat tegelijk dienst kan doen voor het restaurant en voor het hotel. Het sousterrain ia geheel voor den keukendienst ingericht, uitgezonderd de voorzijde, waar vier kegelbanen worden aangelegd, terwijl aan de Vischsteegzijde pakkainers voor de ho telgasten zullen zijn. Laatste Berichten Een schadepost je. Een jongen reed in de Gr. Hout straat met eer. fiets, aan zijn hand hacl hij een doos met 3 porceleinen lampekappem. Een lieer stapte van 't trottoir af en botste den jongen van de fiets af. De fietser viel en zijn lam penkappen van f 5 waarde werden vernield. De heer gaf den jongen f 2.50 scha devergoeding. EEN KERMIS-QUAESTIE. De heer Uiterwijk, eigenaar van een beignetskraam, die de plaats tegen óver de Kroon heeft gehuurd, acht zich bezwaard en zond bet volgende telegram aan den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, waaruit de re den zijner ontstemming blijkt. Alleen pachter van het terrein tot liet plaatsen van een beignetskraam voor f 13.11 plus 21/2 onkosten wordt er op gerekend dat men zon der concurrent is, Consael gehuurd huis om z ij 11 bedrijf gedurende ker mis in uit te oefenen. Ik vermeen, aangezien Hinderwet niet is opgevolgd' dit niet mag plaats hebben, B. en W. er op gewezen met alle gepaste middelen. Kreeg telegra- phiseh antwoord: „Consael wordt dezerzijds niet bemoeilijkt". Zelfde geval zich meermalen voorgedaan, 't laatst te 's-Boscii, waar 't verboden werd door Minister Kuyper per tele gram. Aangezien dit levenskwestie is verzoek ik u om welwillende me dewerking. (Get.) D. UITERWIJK. Tot zoover het request aan don Miniester. Men herinnert zich, dat de firma 1 Consael, die te laag heeft ingeschre ven, een huis in de Zijlstraat gehuurd heeft, om daarin hare affaire uit te oefenen. Blijkens het bovenstaande kan Ui terwijk zich daarmee niet vereeni gen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij M. Pielage, Lange Voorstraat 20, een wandelstok, Van Zetten, KI. Hout straat 59, een broche, W. Zonnemans, Kinderhuissimgol 66, een portefeuille; C. Koek, Zuid Brouwersstraat 32, een ceintuur met gesp; A. Schouten, Fa- briciusstrnat 8, een schooltasch; K. Zwart, Heerensingel 12-9C, een kinder beursje; G. v. Rossum, Papentoren- vest 80, een bril; I-T. do Bruin, Gen. Cronjéstraat 142, Schoten, een dek zeil; A. do Klerk, Pretoriaplein 8, Sclio ten, een ceitnuur met gesp; G. Komen, Goudsrnidspleintje 6 rood, een cein tuur; M. v. d. Hulst, Korte Doelstraat 1, een ceintuur met gesp; G. Ligten- borg, Tul penstra at 29, een kinder schoentje; P.. oMerkerk, Lange Poel- laan 2, een haugslot; G. Zonneveld, Reitzstraat Schoten, twee stopmessen, Bur. van Politie, eenige sleutels aan een touwtje; J. Beekelaar, Waldeck Pyrmontstraat 56, een portemonnaie. Gemengd Nieuws SUFFRAGETTES IN ENGELAND. Het ministerie van biruienlandsche zaken niaalct zich volstrekt niet warm over de agitatie die wordt gevoerd le gen do z.g. kat- en muis-wet de wet, die de regeering in stant stelt de veroordeelde suffragettes tijdelijk in vrijheid te stellen en die moet dienen om de hongersta-king te bestrijden. In tegendeel, zoo verneemt de „Westm. Gaz." men is aan binnenlandsche za ken zeer tevreden over do werking van deze wet, die tot dusver optoog slechts 21 vrouwen moest wordeir toegepast. Dit cijfer is wel in sterke tegenstelling met het totale aantal vrouwen, 2200, die wegens overtredingen in verband met de suffragette-beweging voor de rechtbank versohenen. En men schrijft bijv. het feit, dat tegenwoordig lang niet zooveel ruiten meer worden geworpen toe aan de werking van deze wet. Het schijnt, dat het ministerie van binnenlandsche zaken in het bezit is gekomen van een briefwisseling, waar uit. blijkt dat de leiders van de mili tante suffragetten-beweging van de „kat- en muis-wet" nadeeligen invloed op haar agitatie verwachten en dat zou de verklaring zijn van de felle t tie, dis tegen de wet wordt gevoerd. In officieele kringen meent men, dat? daarom ook de toestand van de uit de ;evangenis tijdelijk ontslagen gevan genen zoo somber mogelijk wordt voorgesteld en de autoriteiten verkla ren bijv. ton aanzien van mevrouw Pa.nkhurst, dat haar gezondheidstoe stand, toen zij het laatst uit de gevan genis werd ontslagen, volstrekt geen •eden tot bezorgdheid gaf. Die verkla ring is trouwens zeer geloofwaardig, nu immers mevrouw Pankhurst na hare invrijheidstelling alweer een ver gadering bijwoonde en toesprak. BE LA NG R LI K E JUWEELEN- DIEFSTAL. Uit Nizza wordt aan de „Tel," ge meld, dat inbrekers zich toegang heb ben weten te verschaffen tot den kei van een huis in de Stationsstraat. Zij hebben daar een plank doorge zaagd, waardoor zij in een kantwin kel kwamen, die onmiddellijk grenst aan een juweliers winkel. In den muur, die deze twee zaken scheidt, bevindt zich de ingemetselde brand kast van den juwelier. Na een ope ning gemaakt te hebben in het met selwerk, bereikten de dieven den sta len wand van de brandkast, waarin zij met behulp van een steekvlam een gat maakten, groot genoeg om bijna alle kostbaarheden die zich in de kast bevonden, weg te nemen. De waarde van het gestolene kan nog niet nauwkeurig vastgesteld wor den, maar men schat deze op meer dan 200.000 francs. Rechtszaken VOORTVLUCHTIGE NOTARIS. De Rechtbank te Roermond veroor deelde heden den notaris J. J. E. C. te St. Odiliënberg, wegens verduiste ring van gekten, tot 2 jaar gevange nisstraf en ontzetting uit het notaris ambt, met bevel tot gevangenneming. De veroordeelde bevindt zich thans in de Vereenigde Staten. Sport en Wedstrijden Industrieel ét dere man verbrandden zes personen Amalgamated 711/2-3/4, Am. Car. en 1 werden doodelijk, elf ernstig ge- Foundry, 46, Am. Hide en Leather kwetst. 22 3/4, Stand Milling gew. 33, Cm. Cl- gar 471/2, Cm. Steel 60-603/16, Cm. Marine 41/4, Pref. id. 151/2. ^ö¥Eill Ü»ll Hl ELIV Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: Juli 31. J. Poort en II. P. Damiaans. E. H. M. Gubbi en M. J. Bachmann. F. W. Fick en S. Cliristiaanse. M. J. F. Ehrbecker en A. E. Peters, II. J. I-Ieijno en E. M. Baks. GETROUWD: J. C. Cramer en B. T. M. W. van Ommeren. BEVALLEN: 31 G. ZwitserKoning, z. 30 B. PI. M. FickMastboom, OVERLEDEN: 30 M. C. Wijtiom—Hessels, 65 j. So- phiastraat. 30 J. Smallegange—v. d. Mije, 27 j. Harmenjansweg. 30 F. II. A. Saeijs, 35 j. Roosveldstraat Ondertrouwd: FREDERIK WILHELM FICK en SAARTJE GHRISTIA AiN'SE. Amsterdam, Marnixkade 56, 31 Juli 1913. Haar-tem, Oranjekade 5. Huwelijksvoltrekking 14 Augustus a.s. te Haarlem. Ondertrouwd: B. D. DE HAAS, PI. A. VAN LIER, - 31 Juli 1913. Telegrammen CRICKET. Op het veld der Ilaarl, Cricket-Club Rood en Wit" aan de Spanjaards- laan zal op Zondag 3 Aug. een Cric ketwedstrijd gespeeld worden tusschen Ajax uit Leiden en Rood en Wit II. AmsteMamsche Bears. Openingskoersen, van 31 Juli 1913, LABOUCHELiH U vS en C.o's BANK TABAKSAANDEELEN. Ongeanirneerd. Amsterdam Deli 278, BLndjey 106 1/2 Dcli Batavia 480, Deli Mij. 5961/2, Medun 233, Senembah 560. R UB.B E H- A ANDEELE N. Amsterdam Rubber 164, Deli Bata via 115, Koloniale 49, Nederland sche G5. PETROLEUM-AANDEELEN. Flauw. 1 1 Dordtsche Petroleum 178, Gec. Holl. Petr. 216 1/2—18, Int. Rum. Petr. 120, Xon. Ned. Petr. 6121/2—131/2, Moea- •a Enim Petr. 225, Orion 88—90, Schi- baieff gew. 73, Idem xiref. 148, CULTUREN., Cultuur Mii. Vorstenlanden 1533/4. MIJNAANDEELEN. Oost-Borneo 591/2, Idem pref. 92 3/4, llcdjang Lebong 160, Great Cobar 50, Pittsburg Coal 18 7/8. De AiVfER. MARKT flauw. Sporen: Atchison Topeka 99 3/4, Denver 20 3/4, Erie 291/8, Kansas 273/8, Pref. idem 60 1/4-1/2, Missouri 231/4, Rock Island 17 7/8, South Rail 241/2, Uni on Pacific 1491/2, Cm. Wabash 3 3/8, Pref, Wabash 85/8-3/4. j OPBUliING IN INDIë. Men meldt d.d. 30 Juli uit Batavia an do „Tel": De justitie arresteerde te Bandoeng het inlandsche comité tot viering der vrijheidsfeesten, waarvan voorzitter Tjipto Mangoen Koesom0, wegens do uitgave van een opruiende brochure. Mas Tjipto Meng oen Koesoemo.is de inlandsche arts, die door Douwes Dek ker, den gewezen leider der verboden Indische Partij, in de redactie van de „Express", het orgcian van Douwes Dekker en zijne geestverwanten, vverd opgenomen. Hij maakte ook deel uit van de de putatie, die den 13en Maart jl. in een door den gouverneur-generaal ver leende audiëntie de erkenning der In dische Partij kwam bepleiten, maar zeer te recht door den landvoogd werd afgewezen. De onderstaande telegrammen z(jn ontleend aan het Algemeen Handelsblad. DE TOESTAND IN DEN BALKAN DE ONDERHANDELINGEN. BOECHAREST, 30 Juli. (Reuter). Do v re dies conferentie kwam te vier uur bijeen op het ministerie van bui- tenlandsche zaken. Bij de onderlinge voorstelling heerschte do grootste hoffelijkheid. Minister Majorescu heette do gedelegeerden uit naam van koning Carol en cle regeerlng welkom. Be Servische minister-president Pasjitsj verzocht Majorescu uit naam van de vertegenwoordigde staten per manent het voorzitterschap van de conferentie op zich te nemen. Dit v-oonstel werd met toejuichingen be groet. Majorescu hield daarop een rede, die beantwoord werd door den Griekschen gedelegeerde Venizetos. Deze verklaarde, dat de missies het voorstel tot schorsing der vijandelijk heden aannemen. Generaal Tontsjef (de Bulgaarsche gedelegeerde) verklaarde zich voor 't voorstel en sprak den wensch uit, dat aüe missies dezelfde verzoenirigage- zindheid zouden betonnenals waar mede de Bulgaarsche bezield is. Daarna werd de zitting gesbhorst, ten einde aan de militaire deskundi- gen gelegenheid te geven de overeen- komst omtrent den wapenstilstand op te maken. Nadat de zitting hervat was, keurde de conferentie het protocol goed be treffende een wapenstilstand voor den tijd van vijf dagen. ^ier exemplaren daarvan werden aan de hoofden dier missies ter 'hand gesteld, ten einde ze te kunnen seinen naar de hoofdkwartieren. Allo gevolmachtigden betoonden zich uiterst bevredigd over de aigemeene instemming met den wapenstilstand. Morgen te 4 uur wordt opnieuw ver gaderd. I-IET TURKSCIIE ANTWOORD. BOECHAREST, 31 Juli. (Reuter). De Turlcsche gezant overhandigde giste ren den koning het antwoord van den sultan op het jongste telegram van koning Carol. De sultan poogt daarin uiteen te zetten, dat het bezit van Adri^Ropel voor Turkije noodig is, om KonstantLnopel en de Dardancllen te beschermen. DE FRANSCHE BEGROOTING. PARIJS, 30 Juli. (Reuter). De Ka mer en cle Senaat namen eindelijk de bcgrooting voor 1913 in haar geheel IIITTE. NEW-YORK, 31 Juli, (Reuter). Een hitte-golf streek over de westelijke en centrnle staten, in oostelijke richting gaande. Te Chicago stierven gisteren 20 personen van de hitte, in Cleve land 12, in New-York 4, in andere plaatsen één tot drie personen. Uit vete plaatseri komen berichten over talrijke gevallen van bezwijming door cle hitte. CASTRO. NEW-YORK, 30 Juli. (Reuter). Gene raal Jose Manuel Hernandez, leider van de nationaal-liberale partij in Ve nezuela en tegenstander zoowel van Gomez als van Castro, heelt een tele gram ontvangen van zijn agenten aan de Golumbiaansch© grens, waarin wordt medegedeeld, dat cle aanhan gers. van Costro zijn begonnen met een inval in Venezuela. VREE3ELIJK MOTOR- j ONGELUK. Reuter seint uit Cincinnati Tijdens motor-wedstrijden gisteren avond op cle rijwielbaan, reed een der deelnemers, Johnson, tegen den paal van een electrische lamp. Het ben zine-reservoir van zijn machine ont- plofte, waardoor Johnson en een au. 1 Gieitrnuw d: J. C. CRAMER Jr. en B.. F. M. W. VAIN OMMEREN, die, mede namens wederzijdsche Fa milie, hartelijk dank zeggen, voor de vele blijken van belangstelling, biji hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 31 Juli 1913. Heden overleed na langdurig lijden onze geliefde Zoon, Broe- f dea: en Behuwd broeder, de Heer fl. E. NOS, in den ouderdom van 48 jaren. A. F. NOë—PEAUX. C. C. DE GOEYEN—NOë. II. DE GOEYEN. A. VAN GORKUM-NOë. H. VAN GORKUM. L. P. NOè. M. NOë—VAN PRAAG. Haarlem, 29 Juli 1913. Volstrekt eenige en aigemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den n Mutagen plicht U kennis te geven van het overlijden van on- ze geliefde Echtgenoot© en Moe ier, Mej. Insji Smtlhpse 1. i Mije na een langdurig clodhi geduldig f lijden, in den ouderdom van 28 jaar. •Haar diepbedroefde Echtge noot en Kind, J. SMALLEGANGE. B. A. SMALLEGANGE. Haarlem, 31 Juli 1913. Harmenjansweg 57 A. De ter aarde-bestelling' zal plaats hebben op Maandag 4 I Aug. a.s. op do Aigemeene Be- graafplaats aan den Schoter- Heden overleed na een lang durig doch geduldig lijden, in den ouderdom van 28 jaar, onze geliefde Schoondochter en Schoonzuster, mej. kusje Sniellepiip 1 d. lijs B. SMALLEGANGE. C. C. BAKKER— SM4LLEGANGE PETRONELLA SMALLE GANGE. M A. TIGGELMAN— SM ALLEGAJN1GE. G. TIGGELMAN. Haarlem, 31 Juli 1913. Heden overleed in liet Diaco- nessenhuis tot onze diepe droef heid onze geliefde Man en Vader PIETER CUÜSING Jr. in den ouderdom van 43 jaar. Wed. I. CLAUSING—ATES A. J. CLAUSING. P .CLAUSING. J. CLAUSING. Haarlem, 31 Juli 1913. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Eenige en aigemeene kennis geving. lieden overleed in het Diaco- I nessenhuis lot onze- diepe droef- j beid onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder PIETER GLAÜS1M Jr. j in dcu ouderdom van 43 jaar. Uit aller naam: H. CLAUSING. I Haarlem, 31 Juli 1913. Heden overleed, na oen kort- I stondig lijden, onze geachte Pa- j troon, de Heer P. CLAUSING Jr. W. CHR. STEINMETZ. J. M. WEBER. K. VAN' RIET. C. G. LUCAS, i 31 Juli 1913.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 2