NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD 31© Jaargang No. 9243 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1913 A 1 iijja-tim-a-a J-U-U_II_LJII LL-_ii-j._n.ili__m I jj- - ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)«1-30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37!-$ n de omstreken en franco per posf 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der RedactieGOO en derAdminIstratie724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA __Wnnnoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AliENDA VRIJDAG 8 AUGUSTUS. Schouwburg: M'n Ouwe Hoer. De Kroon: Optr. v. h. Ned. Operette- Ensemble. Soc. Vereeniging: Henri ter Hall. Soc. Vereeniging: Cabaret Speen hof f. De Kroon: Bioscoopvoorstelling, ma- ünée. Brongebouw: Biosc. voorstelling. Schouwburg-loge, Nassaulaan: Op voering van 't Café-tje. KI. Vereeniging: Concert en Biosc. voorstelling. St. Bavo, Smedestraat: Biosc. voor stelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Apolio-Theater: Biosc. voorstelling. Hil'egom: Gladiolustentoonstelling. Brieven over Amerika, XVIIL Wij sliepen, doch helaas niet voor lang. Want misschien nauwelijks in slaap, klonk opeens de farmbel en riepen angstige stemmen beneden lui de om hulp. Wij sprongen op. De neger, de neger is bij ons, gilden twee vrouwenstemmen. De neger is bij ons! Ontsnapt uit de gevangenis, opge daagd als een wild dier, vlood de ne ger, die misdaden bedreef zoo onge veer als Frans Rosier bij ons, door de bergen. Hij brandschatte de boeren, vervolgde cle blanke vrouwelijke be volking. Alles wat man was en blank had zich al opgemnn.' t om hem zoo straks te lynchen en telkens ontsnap te hij weer. Dien avond hadden de meisjes zit- ten schemeren op de warande, ieder liggend in een schommelstoel je stoel in Amerika. Maar met de schaduwen van den nac.it kwamen ook andere schaduwen mede. Daar boven op den berg zagen ze plotseling het silhouet van een man, zoo duidelijk, dat belden plotse ling den neger herkende. Ademloos zagen ze too hoe hij naar de farm hohle. Ze hoorden de achterdeur toe slaan en bijna te gelijk met het toe slaan van de deur vlogen ze de wa rande af naar de Hollanders, hun naaste buren toe. Na een 'half uur draven kwamen zeer aan en vonden de farm al in diepe rust. Maar. dc farmbel luidden ze, de hoog op 't dak eiken ochtend en avond ben gelende bel om het werkvolk t.o waar schuwen en dra hoorde ze onze stem men. Vier man geleide was genoeg, één moest er op de farm passen en ze ker omdat ik de oudste was werd mij deze taak opgedragen. Geen vijf minuten later liepen do vier farmers met. geweren en revolvers gewapend en de beide meisjes naar de naburige farm en zat ik alleen in de benedenkamer met als verdedigings wapen bij mij een reusachtige bijl, waarmede boomen geveld werden en een tamelijk oud pistool, dat als het ajfsing denkelijk uit elkaar sprong. Op tafel lagen een aantal Ameri- kannsche tijdschriften en boeken, ook een catalogus van alleraardigste hou ten huisjes, zooals men ze in Amerika gelukkig hier en daar al meer ziet. Geheel kant en klaar kan men zoo'n huisje knopen met een soort houten blokjes bedekt, op de manier van onze pannen, die Amerika niet kent. Maar de vermoeienissen van dien dag deden dra liun invloed gelden, 't was muisstil in de farm en al spoedig zakte ik weg in den geinakkelijken stoel en als dokter leer je wel overal slapen, ik sliep spoedig in. Hoe lang ik geslapen heb, weet ik aici, maar plotseling werd ik wakker door een luiden bons boven mijn hoofd. Als ik een roman schroef, zou ik stellig een nieuw hoofdstuk begin nen met er boven ,,'I'usschen slan gen en een misdadiger''en ik zou het nog griezeliger maken dan ik het nu doe. In een roman mag dat. Maar stel u gerust, Jezer, ik schrijf een reis verhaal en ik zal zoo getrouw als me dat mogelijk is, het bijna twee maan-, den geleden ondervondene mededee- 3en. Ik sprong op in mijn stoel, wilde opstaan, maar bleef als verlamd van schrik zitten. Dicht bij mij.uit de ma tras, die de opengeslagen dekens tot halverwege onbedekt lief, stak uit een der gaten een slangenlijf, den bek wijd opengesperd, telkens het gif tige tongetje als een lancet,-naaldje vooruitwerpend. Ik had juist .even voor ik ging slapen in een tijdschrift het akelig schouwspel gezien van een moeder, die, terugkomend uit het veld. in de hut haar vier kinderen één voor één gedood vindt door een ratelslang en ik zag rne al omstren geld door het monster ik voelde zijn prikkelend tongetje al op mijn lijf. Het was een benauwde positie; bij el ke lteweging, die ik maakte, boog ze den kop wat verder vooruit, om dan langzaam maar zeker haar schier eindeloozcn hals weer terug te bui gen gereed tut nieuwen aanval. Zoo'n paar meter van oen slang af, misschien wel een ratelslang, en boven mijn hoofd een gestommel alsof ze aan het verhuizen waren. Mis schien was de neger wel binnen ge kropen door ons hor re-raampje en loerde hij nu door een der reten van den zolder met zijn browning op mijn al kalenden schedel als doelwit. Voor het eerst wenschie ik, dat ik niet op reis was gegaan. Ik draaide me zoo langzaam moge lijk om, steeds het oog gericht op de slang, die zeker met me speelde, want voortdurend piekte zij met haar kop in de lucht naar den schommelstoel, dien ik zoo goed mogelijk in even wicht hield. Eindelijk was ik waar ik wezen wilde. Een wip en ik stond achter den stoei. Maar het monster had er zeker schik in, want nog Ter- der rolde zij haar slangenlijf uit de knpokvlokkcn, die als een witte kraag haar nek omgaven ik greep het oude pistool en retireerde naar de zolder- deur. Oneindig liever waagde ik een worsteling met den neger dan een gevecht met dit kleine monster daar, nu een halve kamerlengte van me af. Maar nauwelijks had ik de deur van den zolder half geopend, of ik sloeg haar weer haastig toe, want op de eerste trede krtsikelde zich een dito monster. Maar ik was haar te snel af geweest en haar kop zat verplet terd tusschen de deur en den post. en.... ik heb haar, nu ik dit schrijf, vóór me staan, op alcohol van 95 pCt.. hot eenige waarvoor de alcohol mis schien deugt. De slang in de natrus was zeker door dien aanblik geschrokken, want ug nn nog maar alleen een puntje haar liek, terwijl af en toe het zwarte hooi vorkje er uit schoot. Boven hield het gestommel aan, maai- ik liet het voor wat het was en ging in een verwijderde hoek van het vertrek bij een tafel staan. Ik kreeg plannen om het oude pistool er aan te wagen. De slang was rustig en een slecht, schutter was ik niet, maar "t ding was zoo roestig dat ik het als laatste redmiddel besloot over te hou den. De toestand was nu nog al dragelijk Een slang lag te stuiptrekken achter do deur met haar kop tusschen de sponning, de ander lag ineengedoken in de kapok. -In een roman zou ik schrijven :diepen de uren", maar u zeg ik dat het minuten waren die me lang genoeg duurden. I meer naderden schreden builen, ik hooide mijn vriend lachen en pra ten en eenigp oogenblikken later deden deur open. Nog zie ik hunne ver baasde gezichten, toen ze mij achter in de kaïner zogen met het oude pistool in do hand. Niet verder, riep ik, in de matras is een slang, en de farmer die een goed uur geleden van de matras opgespron gen was, bij het hooren luiden van de bel, verbleekte. Zij keken naar de ma tras en daar speelde ze weer met haar tongetje, de nek kwam weer te voorschijn schieten. Pang maar de kogel uit de revol ver van een hunner miste doel, doch de slang schoot weg, ver de kapok in. Voorzichtig sloegen wij, door een dracht sterk er. moedig, de dekens om de matras en droegen het gevaarlijke voorwerp de kamer uit, het erf op, overgoten de randen met petroleum en staken den boel in brand. Boven hield het loven nog aan en lang toeven bij de brandende matras ging niet. Voorzichtig openden wij de zolderdeur en zich nog krommend in laatste levens-beweging, viel de slang van den post op den grond. Het was geen ratelslang, maar een misschien niet giftige, van bijna twee meter lang. Voorzichtig liepen wij naai- boven en zagen nog juist, de punt van een slang staart achter eenige doozen verdwij nen, terwijl een menigte omgevallen kistjes bewees hoe er huisgehouden was. Voor wij wederom gingen slapen za gen wij onze bedden terdege 11a, en in do hoop dat wij dien nacht niet meer gestoord zouden worden sliepen wij in en,... droomden van negers en slangen! te gader. Op de andere boerderij was evenmin een neger geweest als op de onze, en ik deed in het erhaal op dat ge wéten zoudt, dat ook het Amerikannsche meisje, hoe flink ze ook moge zijn, ook hallucinaties heeft, en dat farmen in de ..east", in het, oosten te midden van allerlei ongedierte ook zijn scha duwzijde heeft. Den volgenden ochtend telden wij in de halfverkoolde matras drie half verbrande slangen. Ze hadden de ma tras tot schuilplaats gekozen, doch waren uit Itun rust opgeschrikt door de verhuizing en de andere slangen die op roof uit waren toen de matras te voorschijn gehaald werd, zochten later ijverig tusschen de opeengesta pelde doozen, kisten en koffers naar het warme nestje. Daarbij vielen er eenige doozen en kisten oin en dat gaf het lawaai dat] me wakker deed wortlen. Maar wa- ren het ook geen ratelslangen, dien j morgen zagen wij er een bij een boer, den voorgaanden nacht gedood, met zes ratels aan 't eind van den staart, een zes jaar oude. die het vee in bergweide des nachts beslopen en me- nig kap gedood had. Vroeg waren wij dien morgen op, want onze tocht zou nu meer zuide- lijk door de wildernissen gaan naar een ver verwijderde stad, vanwaar i wij dien middag nog met den snel-j trein verder hoopten te vertrekken naar het westen, naar de groote gast-1 huizen, naar de sanatoria voor-j drankzuchtigen, voor tuberculozen, naar de groote kinderrepublieken waar de straatbengels zich zelf regee- reri naar eigen gemaakte wetten. Ik kon niet lang toeven want Amerika had nog zooveel voor me te zien, ik moest afdoen wat ik afdoen kon en het later thuis verwerken. Nu was de tijd kostbaar, want wel was mijn boot allang weer vertrokken, maar mijn verlof als scheepsdokter telde maar 11 dagen en dan wachtte daar weer in de haven van New-York me een ander schip dat me thuis zou voeren om dan na een maand afzijn i het goede Haarlem weer te betreden. 1 Wij haalden den trein, doodmoe van het loopen door de wildernis, met een onleschbaren dorst, die me er zelfs toe geleid had om uit een berg beek het frissche water te drinken, dat, naar ik toch als geneesheer we- j ten kon, wemelt van bacteriën en an dere schadelijke lagere planten. Maar de natuur gaat boven de leer, ook boven de Hygiëne en als de lip- pen brandden en de keel ais toegc- schroefd werd, dan vergeet men bac teriën, protozoeën en andere plant aardig geboefte en drinkt drinkt 1 met volle teugen. Maar tlrie dagen later lag ik met 38,3 koorts in 't hotel, ais gevolg van j 't waterdrinken. De apotheker wilde het recept 'eerst niet klaar ma-j ken, maar toen mijn vrienden zei- den dat het een dokter uit Rolland: was die 't recept geschreven had, was "t all right. En was ik gauw weer- beter. G. A. OOTMAR. Stadsnieuws Esn vorstelijk trnwoipsleest. Vandaag zijn Koningin Wilhelinina en Prins Hendrik twaalf-en-een-half jaar gehuwd. Zij vieren, wat in huise lijke taal wordt genoemd, hun koperen bruiloft. Zeker zullen veler gedachten op de zen dag uitgaan naar 'het Vorstelijk echtpaar, dat nu in kleinen kring de zen herinneringsdag viert. Met 'blijdschap zullen zeer velen er aan denken, hoe het persoonlijk geluk van Koningin en Prins vergroot is door de geboorte van ons lief Prin sesje, dat als een aardig Konings kindje opgroeit. En zeker zullen ook bij talrijken, in onze stad en omge ving, hartelijke wenschen rijzen voor dit Koninklijk gezin. In het land wordt deze dag niet met feesten gevierd. Hier en daar vlagt men. Te Haarlem merkten we alleen vlag gen aan het gebouw van het Gouver nement aan de Jansstraat, het woon huis van den Commissaris der Ko ningin aan de Nieuwe Gracht en la ter ook op do Groote Kerk. Gevallen. Hedenmorgen had de conducteur Jacobs van de E. S. M. het ongeluk te vallen, toen hij in Sloterdijk uit een tram stapte. Hij bralc daarbij zijn arm. Per tram is hij naar zijn woning alhier vervoerd. Ongeval. Gisteravond kreeg een meisje in den zweefmolen aan de God. Oude Gracht bii de .Tacobijnestroat een ze nuwtoeval. Het meisje is naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht Kiekjes Dit de Rechtszaal. Een r ij wiel verduisterd. Een rijwiel en nog wel een heel mooiEen van 112, een echte Fon- gera. De benadeelde, Joh. Melc'hert to Velseri, verkocht aan een stoker het bedoelde rijwiel in huurkoop, tegen een huurprijs van 10 gulden per maand. Slechts 1 keer heeft de stoker ƒ15 betaald en toen de fiets ver kocht. Voor den Velsensehen fiefsenver- kooper dus een nadeel van ƒ97. Als meer klanten van hem zoo doen, kan hij z'n zaak beter sluiten 1 De fiétshuurder is zelf uok niet ge lukkig geweest Hij had de dure fiets pas enkele dagen, toen hij maar waarom was hij ook zoo onverstandig om in 't donker te rijden met een boom in botsing kwam. Het voorwiel was verbogen en de vork gebroken. De pech-hebbende fietser kwam met het gehavende rijwiel bij een fietsen- smid in ljmuiden. Deze zei,.je doet ■verstandiger, de fiets maar dadelijk te verkoopen, 't ding wordt toch nooit meer goed." Het resultaat was. dat de IJmuiden- sche fietsen si uil voor 30 eigenaar werd van de fiets. Een koopje, want de Fongers- fabriek herstelde de fiets weer voor slechts ƒ13. Voor 43 had de IJmuide- jiaar dus een mooie Fongers-fiets. Zelfs de ƒ30, die de stoker voor z'n gebroken fiets ontving, heeft deze niet aan den Velsensehen handelaar over gegeven. Hij heeft dus eenigen tijd op een mooie fiets gereden en.... nog ■een voordeeltje van 15 in den zak Ges tot ah. Het Openbaar Ministerie deelde mede, dat de siokcr ongunstig be kond staat en vorderde tegen hem 4 h-n gevangenisstraf. De stokei had het niet noodig ge vonden F-r zitting te komen om zich te verdedigen. Mishandeling. Twee Haarlemmermeerders hadden ongenoegen. Reeds één keer had hun vijandige verhouding een naspel in rle rechtszaal. Nu was 't weer mis, de een heeft den ander met een eind hout afgeranseld. De eisch luidde 5 gulden boete. Beleedigin g. Een juffrouw uit Haarlem had ru zie met een caféhouder en tastte haar tegenstander in z'n eer door hem lee- lijke dingen te verwijten. De tapper deed een klacht bij de po litie. Nu werd tegen de vrouw wegens beleediging een geldboete van 25 gul den geëischt. De vrouw had het vreeselijk op haar zenuwen. Bloemen geplukt. De eisch tegen een Heemsteder, die seringen geplukt had, di© niet aan hem maar aan Dr. Droog toebehoor den, luidde 5 gulden boete. Verduistering. Een Haarlemmer vertegenwoordig de een firma en ontving van een der klanten 192. Inplaats dit geld aan de firma af te staan, heeft de Haarlem mer het ten eigen bate aangewend. De familie heeft uan d© benadeelde firma reeds ƒ100 afbetaald, de overige 92 Bil ook betaald worden. Dc scha de is dus vereffend. Het O. M. nam aan, dat beklaagde door huiselijke zorgen tot dit misdrijf is gekomen, daarom verdient, hij wel medelijden. De eisch luidde een week gevange n i sstraf. Beklaagde Zou 't niet een geld boete mogen zijn PresidentDat kan niel, op ver duistering in dienstbetrekking staat alleen gevangenisstraf. Als je veroor deeld hen, kan je aan de Koningin een verzoek doen om gratie of verande ring der gevangenisstraf in geld boete. Een kwade visscher. Te Houtrijk en Polanen stond een hengelaar m verboden water vischjes te verschalken. Een veldwachter bekeurde hem en wilde den hengel in beslag nemen. De visscher werd toen zóó kwaad, dat hij den hengel brak, zeggend je hebt om m'n hengel gevraagd, maar niet heel of stuk. Wegens het bemoeilijken van een politieman in functie werd legen den visscher 14 dagen gevangenisstraf ge- ei scht. I i KEES. JEUGDIGE REDDER. Woensdagmiddag 4 uur geraakte een der kinderen van Koelenveld al spelende in het Donkere Spaarne. De 12-jarige W. J. Kruijer, wonende Bannesleeg, zag dat het kind zinken de was. Hij begaf zich zonder zich te bedenken gekleed te water en wist al zwemmende het kindje op het droge te brengen. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. en het Ambtenaren reglement. Nu de Raad in beginsel besloten heeft tot vaststelling van een Ambte narenreglement, dienen B. en W. van prae-advics op het voorstel van de Commissie ad hoe. B. en W. bepalen zich er daarbij toe, eenige wijzigingen voor te stel len en eenige vragen te stellen en op merkingen te maken. De meeste wijzigingen betreffen redactie-wijzigingen, of veranderin gen van ondergeschikt belang. De belangrijk te wijzigingen be treffen de volgende punten. B. en W. .Tellen voor, om alleen aan besturen der plaatselijko vereenigingen, dus niet aan buiten dc stad gevestigde organisaties het recht te geven de belangen der ambte naren bij de hoofdambtenaren te be pleiten. B. en W. maken de opmerking, dat de vermindering vnn hot bedrag van sommige periodieke verlioogingen vzrhooging van de minimum-jaar wedde ten-gevolg© moet hebben. De vraag is gerezen, schrijven B. en W., of het niet wenschclijk is, het stelsel van periodieke verhoogingeu niet te doen gelden voor degenen, wier salaris meer dan ƒ3000 be draagt, doch die verhoogingeu bij af zonderlijk Raadsbesluit te bepalen. B. en W. willen den Goeden Vrijdag en kermis-Maandag lichten uit de i ij van dagen, waarop alleen naar liet oordeel van B. en W. volstrekte nood zakelijkheid bestaat, dat er gearbeid moet worden. B. en W. maken de opmerking, dat sommige ambtenaren, b.v. portiers, machinisten, ambtenaren van haven en kaaigeld, een langoren diensttijd hebben dan CO uur, doch dat hun diensttijd niet altijd arbeidstijd is. Voor buitengewonen dienst willen B. en W. geen evenredig salaris, maar een door B. en W. te bepalen gelde lijke belooning toekennen. Voorts stellen zij voor om bij over lijden van den ambtenaar, niet drie maanden, doch twee maanden het sa laris uit te betalen. Zij verklaren zich tegen uitbreiding van booger beroep van straffen. Te gen „berisping" bijv. helpt beroep weinig Tenslotte vragen B. en W. of niet de schoolartsen de ambtenaren van den Burg. Stand, de gemeente veearts, de organist, de hulp-organiste, de klok kenspeler e. a. in den stuat moeten worden opgenoriien. De Gsmeenterekening. De gemeenterekening over 1912 sluit met een voordeelig saldo van 807.429.98. De uitgaven bedragen 5 564 806.071/2 en de inkomsten G.372.230.051/2. De buitengewone ontvangsten be droegen 3.898118.711/2 en de bui tengewone uitgaven ƒ3.132.867.97. De buitengewone dienst liecft dus een voordeelig slot van 757.750.74 1/2. De gewone dienst heeft dus een voordeelig saldo van 49.679.23 1/2. Na gew. aflossing zal 43.179.231/2 overblijven. B. en W. stellen voor daarvan i 13.680 te bestemmen voor buitenge- i wone aflossing van de 4 pCts. geld- 1 leening van 1901. Bewaarschool. B. en W. vragen f 2125, om in het gebouw der bewaarschool, gevestigd in hot voormalige St. Barhnra-gast huis, enkele verbeteringen aan te bron gen, wat betreft <le privaten cn de bergplaatsen voor kleedingstukken. Financieele zaken. De financieele commissie adviseert tot goedkeuring vnn de le suppletoir© besrroofirw dienst 1913, tot een bedrag van f 20.300. pauze en het gebruik van een glaé water in staat was, de handels weder te hanteereD. DE KERMIS. Speenhof!'s Cabaret had Woensdagavond weer veel succefl. Dat succes was natuurlijk in de eerste plaats voor mevrouw Engelen- Sewing, die haar schitterende eolora* tuur deed bewonderen, en voor ..Koos* zelf", en z'n vrouw, in hun liederen programma. Het voorstukje viel maar matig in den smaak, Jacques Canveren was niet best bij stem en het mooie, krach tige basgeluïd van Alexanders is wel wat t e krachtig voor dit kleine zaal tje. Als geheel een aardige uitvoering. De vee! wagende humorist Georg Kor- bé was zeer succesvol. Aanbesteding. Heden is aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur dezer provincie door den Rijkswaterstaat aanbesteed: „het uitbreiden van den zuidelijken aanbouw bij liet Rijksmuseum te Am sterdam met daarbij belmorende werk zaamheden en leveranticn. Raming f 90.000. Laagste inschrijver J. Kok, Utrecht Voor f 85.458. GEVONDEN VOORWERPEN. Temg te bekomen bij: P. II. van Woerkom, Reek steeg een damespantalon: .T. Mooij, Konin ginneweg 108. een notitieboekje. Bu reau van Politie, oen ring met 4 sku-a leis J. Kroon, Nassaulaan 74, een pnr- temonnaie: P. Bax?, Paul Krugersfr. 62, een broche; H. Schaap, Jacobijnc- sf.raat. 17, een kerkboekje: .T. Koper, Koudenhorn 8. een broche; .T. J Ren ner. Wilhelminnstrnat 12. een porle- monnnie met inhoud; H. van Rijn, Groot Heiligland 13, een porfemon- naie met inhoud; A. Spaargaren, Jans weg 13. een portcmcvriaie met inhoud, H_ v. d. Berg, Arnsterdnmsehevartrt 60 een witte kinderzak met inhoud; P. Kaliezen, Sophiastraat 11, een étui met visitekaartjes. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken Onder dc tram. Woensdagmiddag omstreeks 5 uur wilde de walknecht P. L. van de Mij. W. Bus, een pakje van iemand aan nemen, toen juist een tram in de rich ting van het station kwam aanrijden. Ofschoon volgens getuigen, de wagen voerder luid belde, scheen L. dit niet te hooren en raakte bekneld onder de tram, Nadat deze iets was terugge bracht, werd L. opgenomen en liet kantoor binnengebracht. De aanne mer W. Saeys, lid van „Snelver- band", legde het eerste verband. Spoedig hierop verscheen Dr. II. J Dijkstra, die den man verder ver bond. Het waren hoofdzakelijk ge schaafde wonden, die ofschoon blijk baar niet ernstig, toch nog al pijnlijk waren. Ondanks L. er met zijn verbonden hoofd er wel een beetje vreemd uit- zag, wees hij toch een rijtuig van de j hand, en wandelde onder geleide naar zijn woning in de Zuidpolder straat. Ook de wagenvoerder was zoo ont steld. dat hij pas na een kleine HAARLEMMERLIEDE ca. GEMEENTERAAD. De Raad is vanmorgen om half tfen onder presidium van den burgemees ter bijeengekomen. De heeren Cos, v. Lieshout en Bies heuvel, benoemd tot commissie tot nazien van de geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden (de hee ren v. Baren, Hartgerink, S. P. Vink en v. Warmerdam) adviseeren tot loc- Jating. Waartoe wordt, besloten. De Voorzitter deelt mede, dat het met de gas- en waterleiding nog niet veel gevorderd is. Ten aanzien van het laatste wacht men nog op het rapport van de Staatscommissie voor drinkwatervoorziening, cn wat het eerste betreft is de gaslevering in den Raad van Haarlemmermeer aangehouden tot de volgende vergade ring. Het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie meldt, dat dc eerste post bestelling (die om 9 uur eerst plaats had) met 1 Juli j.l. tot 7 uur is ver vroegd. De heer Cramer neemt zijn benoe ming tot lid van het Burg. Armbe stuur aan. Na de (alle vonr kennisgeving aan genomen) ingekomen stukken komt de verdeeling der stemdislricten aan de orde. Door den Raad is de ver deeling der gemeente in drie distric ten voor de verkiezingen voor Prov. Staten en Tweede Kamer verzocht, en de Minister heeft daarop gunstig be schikt. B. en W. stellen nu voor, ook voor de Raadsverkiezingen de ge meente in drie districten te verdoe len. Aldus wordt besloten. Voor de drie stemdislricten worden nu resp. stemlokalen aangewezen in hot Raadhuis, de Openb. Lagere Schooi te Spaarnwoude en het perceel Tcding van Berkhoutstraat 7roud. De uilslag van de aanbesteding der verbouwing van de schooiwofting te Spaarnwoude wordt nu besproken. B. en W. hebben iti verband met de hooge inschrijvingssommen besloten om het werk voorloopig niet te gun nen en vragen bekrachtiging door den Raad van dit besiuit Dc Voorzitter merkt op dit hot tijdstip van aanbesteding ook niet gunstig is geweest. Daardoor was wellicht de laagste inschrijvingssom zooveel hooger dan de raming vari den opzichter. Het beste is, om nu maar eens een poosje af te wachten. Op voorstel van den heer Cos wordt besloten, een tweede openbare aanbesteding te houden, maar onder- handsch aan te besteden als blijken, mocht dat openbare aanbesteding weer niet het geivenschte succes zou hebben. H. F. van do Water en vele andera

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1