f€OES Emulsion Krachtige en GeMkige Kinderen. Daarom bevelen wij den vrijzinni gen kiezers aan, hun stem uit te bren gen op den heer A. B. de Zeeuw. DE ROODE VAAN IN DEN MIST. Wij lezen in „de Nederlander": Profeten zijn zeldzaam. Profeten tvier voorspellingen bewaarheid wor den, zeldzamer. Profeten die beleven dat hunne voorspellingen uitkomen, het allerzeldzaamst. Zulk een allerzeldzaamst man is Zijne Excellentie Minister Heems kerk. Wat heeft de vrijzinnige Thomas gelachen, gelachen toen de Minister het politieke uitzicht na een eventuee- le nederlaag der rechterzijde verge leek met.... een roode vaan in den mist. En nu? Hoor het elegisch geklank van het Hoefijzer, des Handelsblad's Hoefijzer. ,.De toestand waarin onze binnen land sche- politiek thans is geraakt, is er een van volslagen onklaarheid, van dichten mist.... Naar alle kanten is het politieke uitzicht kort en vaag. Als in den mist". Laat ons het Hoefijzer, dat zooveel bijdroeg om den Concentratie-knol Ia belle attacrue mogelijk te maken weinig opvijlen. De mist is er helaas, grijs, vochtig en ongezond. Maar de roode vaan is er gelukkig ook nog. ALGEMEEN KIESRECHT. In Van Onzen Tijd (r.-lc.) licht prof. mr. A. A. H. Struycken toe, waarom het algemeen kiesrecht in het pro gram der rechterzijde opgenomen dient to worden: liet gaat dus in beginsel niet lan ger om algemeen of beperkt stemrecht maar om den vorm, "waarin de alge meens volksvertegenwoordiging zal worden ingevoerd, als hnisrnanskies- recht met de noodige aanvullingen en correcties, ol als algemeen individueel stemrecht. Maar is er dan reden voor de rech terzijde, thans zich vóór den tweeden vorm le verklaren? Ja, die reden is er. Vooreerst heeft en had het huiismaiis- kiesrecht volstrekt niet de instemming van de geheele rechterzijde; het is op gebouwd op eene staatswijsgeerige constructie van Dr. Kuyper, cüe bul ten zijne eigen partij slechts door nigen werd aanvaard; vóór zoover men medeging, geschiedde zulks veel al uit opportuniteitsgronden. Mr. Lohman gevoelt voor liet huismans- tiesrcciit niets; prof. Fabius acht het evenzeer uit den booze als het al meene stemrecht; in den Al genieenen Bond van Nederiandsche Katholieke Kiesvereenigingen, werd aan bet z.g. organisch kiesrecht, ja. de voorkeur gegeven, maar met eene meerderheid van slechts 52 stemmen tegen 43 voor het individueels stemrecht en 10 stem men iu blanco; in de Staatscommissie 1910, waarin toch 11 leden van de rechterzijde en 8 leden der linkerzijde waren benoemd, was voor het gezins hoofdenkiesrecht geen meerderheid te vinden. In rlc tweede plaats leidt bet gezins- 'ïoofrlenkiesrecht met de daarbij on misbare correctieven, loyaal uitge voerd. tot vrijwel hetzelfde resultaat als liet algen eene stemrecht. Daar over is men het, ook ter rechterzijde vrijwel eens: Lohman. Fabius, de Geer, de Waal Malefijt e.a, hebben zich daarover in alle duidelijkheid uil,gesproken. lp de derde plaats: mof Jrd bui«mflnsloesreeht is de k'psrerht- strijd met de Grondwetsherziening niet uit; zoowel over de hoedanigheid van „gezinshoofd", als en vooral over de vraag, wie. behalve de gezinshoof den, in of buiten een gezin levende, geacht moeten worden „eene zelfstan dige plaats in de maatschappij" in fe nemen, kan en zal de strijd bij de tot standkoming der kieswet opnieuw ont branden. En men verlangt toch alge meen op dit punt naar rust. Maar met de P.egeeringsformu!e van het gezinshoofdenkiesrecht is toch eene uitwerking in de Kieswet moge lijk. waardoor niet eene aanmerkelij ke uitbreiding van het tegenwoordige getal kiezers zoude worden verkre gen. Dat schijnt Inderdaad zoo, ten minste, de Redactie van „De Tijd" re kent daarop. Hoe men zulks niet be trekking tot de gehuwde mannen mo gelijk acht, weet ik niet; met betrek king tot de ongehuwden is liet zeker denkbaar: men zal den kring van hen, die „eene zelfstandige plaats in de maatschappij innemen", in de wet zóó eng kunnen trekken als men wil. Maar daarin juist ligt de hoofdleden, die formule niet langer te handhaven: men houdt daarin een slag om den arm, waarvan de tegenstandei's van kiesrechtuitbreiding reeds nu belo ven, gebruik te zullen maken. Eu al staat nu wel vast, dat zij hierin niet zuilen slagen, men wekt bij de bevol king met liet gezinshoofden kiesrecht eene achterdocht, die men bij hei .openlijlk partijkiezen vooir het alge- in eene kiesrecht niet behoeft te vree- zen. Aan Min. Heemskerk lean men antwoorden, wat hij zelf liet Ministe rie-De Meester, met betrekking tot het. blanco-artikel verweet: „Is het een voudig om het algemeone stemrecht te doen? Dan zeg ik: zeg het oprecht, en stel het voor, dan weten wij het". Alles, wat er toe kan bijdragen, de bevolking in oi zekerheid te laten om trent de ware bedoelingen der rech terzijde, moet worden losgelaten; daar toe behoort heb gezin shoufdt-nkiea- recht. EEN MIDDENPARTIJ? In de „Stemmen voor Waarheid en Vrede" bespreekt dr. A. W. Brons veld den polilieken toestand en merkt op, dat dr, Kuyper de tariefherziening heeft losgelaten, terwijl de roomsch- kathoüeke hoogleeraar Struyoken een concessie deed ten aanzien van het algemeen stemrecht. „Zoo is er ook," concludeert ile schrijver, „in de coalitie-gelederen een ïekeiïè gisting". Dr. Bronsveld besluit aldus: „Zou het onmogelijk wezen, dat er toenadering kwam tusschen een frac tie der „christelijke" groep en een deel der liberalen? Ik kan mij een pro gram denken, dat de instemming zou hebben van vele olirisfelijk-hIstor 1- schen en van vele leden der concen tratie. De kern van ons volk wil niet de coalitie, maar ook niet de sociaal- democratie. Er zou, denk ik, voel overleg en zelfverloochening toe ver- eisdht worden, om een toenadering, tusschen de genoemde fracties tot stand te brengen. De liberalen moe ten de illusie laten varen, dat zij de meerderheid in ons land uitmaken, en zijn aangewezen, om ons te re- geeren. De verkiezing van Juni heeft getoond, dat ons volk ook afkeerig is van de coalitie. De sociaal-democraten hebben zicli zeiven een brevet van on bekwaamheid gegeven, om ons land mede te besturen. Welnu, is er dan niet in dit een en ander een aanwij zing tot de vorming van een mid denpartij, die, alle uitersten vermij dend, op het terrein van sociale wei- geving, van kiesrecht-uitbreiding, van onderwijs, koloniën en financiën, vol doening geeft aan hetgeen de tijdsom standigheden eïscben, en er tegen waakt, dat kerkelijke overwegingen den doorslag geven bij ihet doen van benoemingen? Mogen wij ons hier beroepen niet op de belangen van een partij, maar van het vaderland; en zou de zelfverloo chening te groot wezen, vereischt om front te maken tegen de sociaal-de mocratie ter eener-, en tegen het clericalisme ter anderer zijde? Lettere® cn Kunst TOONEEL. Louis Bouwmeester speelt het vol gend seizoen voor een bekende Engel- sche filmfabriek, terwijl hein aange boden is, met een Duitsch gezelscfiap een groote tournée te maken, met ver schillende zijner glansrollen, zoo meldt de „Tel.". Koloniën TOENEMENDE PEST. De Soerabajasche correspondent van het „Bat. Nbld schrijft In het jaar 1912 werden 14S3 perso nen door pest aangetast, dus betrek kelijk weinig. In de tweede helft van 1912 is echter een stijging begonneu, welke geleidelijk is voortgezet. Zoo hebben we dus, over het eerste halfjaar van 1913, een ziekteeïjfer van 2512. overeenkomende met een jaar cijfer van ruim 5900. Niemand kan zeggen, wat het twee de halfjaar 1913 zal opleveren. E-e tweede helft van 1911 gaf een daling, de laatste helft van 1912 echter een stijging te zien. Maar in allen gevalle zal 1913 verre zijn voorgangers over treffen, dit staat vast. En men vraagt zich met bezorgd heid af. waarop dit alles ten slotte moet uitloopen. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Putten op de Veluwe (toez.) IC, J. van den Berg, lo Hooge- voen. Bedankt. Voor Schermerhorn door S. H. de Groot, te Oirschot. GER. KERKEN. Beroepen. Te Berlikum W. S. dc Haas. te Tzummaruin. Stadsnieuws Bb Kermis van 1913. DE VIERDE DAG. Donderdag, de drukke kennisdag. is ook in goede orde voorbijgegaan. Het was vol op het kermisterrein en in de zalen, maar ruzies en vechte rijen kwamen niet voor. Toen de za len uitgingen dreef een stortbui velen naar huis. In den Schouwburg had men voor de laatste maal „De Hertogin van Saragossa". Behalve de balcons was de zaal goed bezet. Me vrouw Van Eysden, mevrouw De Jong, Nico de Jong, Cor van der Lugt Melsert en de heer Vroïik oogstten ullon veel succes. Opvallend was bet pittige, expres sieve spel van mevrouw De Jong. De Vereenïging gaf aan Ter Hall weer een stampvolle zaal. Men amuseerde zich wederom kostelijk met de verschillende, voor vallen, die Klaas beleefde. De Kroon was Donderdagavond weer geheel be zet. Ook nu had het Ned. Operette- Ensemble met de opvoering van de aardige revue „Wij dansen door het leven" buitengewoon veel succes. Dat de bezoekers voldaan waren bleek uit hel overvloedige applaus. Deze huldebetuigingen golden vooral Laura, de rol van mej. Corry Pink- sen, die zooveel succes had, dat zij eenige coupletten moest bisseeren. Cabaret Speenhof f. Gisteravond was de mooie boven zaal der Soc. Vereeniging vrij goed be zet door liefhebbers van een cabaret. Of zij met algehecle instemming het programma hebben gevolgd, wen- schen wij te betwijfelen. Er is veel goeds: de Duitsche chansonneur Kor- Ixi mag er zijn; zijaie liederen sloegen in terecht, dank zij eene gave stem en eeno geestige voordraohts- wijze. Ook Speenhof! en echtgenoote ver dienen belangstelling en ondervon den die ook wel. Hunne bekende en hunne nieuwe spot- en hekelliedjes werden luide toegejuicht. Nog willen wij de bekende zange res Mevr. Engelen-Sewing niet erken telijkheid aanstippen, ook den heer Alexanders, maar laat ons van de rest zwijgen. De operette no. 66 beneemt, ieder den eetlust voor het verdere gedeelte van den avond. Frascati-Ensemble. In de Sohouwburgloge aan de N'as- saulaan werd Donderdagavond we derom opgevoerd ,,'t Café'tje". Behoudens de eerste rang, waren alle rangen goed bezet. liet Café-tje blijkt een echt kennis- stuk te zijn, er werd dan ook den ge- heelen avond hartelijk gelachen, waar toe de lieer L. Chrispijn Jr. in z'n rol van Albert Lort flan als bediende in het Café'tje, wel het grootste aandeel had. Vooral het samenspel wa3 wederom vlot en af. De muziek vulde de pauze's op zeer verdienstelijke wijze aan. (Zie vervolg Eerste Blad). Examens. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd: Voor Engeisch L. O. de heer J. W. de Klein te Haarlem. Voor Gymnastiek G. O. de heeren C. K. Dekker en L. J. Glastra te Haar lem. MEVROUWMARCHANT- RAMBONNET. De alt-zangeres mevr. Marchant— Rambonnel zal eind Augustus alhier oen kerkconcert geven niet medewer king van den organist H. A. Wegerif Jr. Hot gasthuis ver laten. De wagenvoerder P. de Vries, die eenige dagen geleden op de lijn naar Zandvoorl een slag van een mast te- gen zijn hoofd kreeg, waardoor hij zoo werd verwond dat hij iu het gast huis moest worden opgenomen, is thans in zooverre hersteld dat hij het gasthuis heeft kunnen verlaten. Gedood. Op het heiwerk voor de nieuwe kin- derklinieken bij het Binnengasthuis te Amsterdam had gisterenmiddag 'n droevig ongeluk plaats. Terwijl een heipaal op werd gehescheu, viel de zware ijzeren ring van den paal en J trof den heibaas Janus van Houwelin- j gen. De 56-jarige man was op slag dood. De getroffene was gehuwd en woonde in Haarlem. Aanbesteding. Hedenvoormiddag is door den bouw kundige W. J. Nelissen in het café „Het Haantje" aan den Overveen- schen weg in het openbaar aanbe steed: ,het bouwen van twee heneden- en bovenwoningen aan den Kleverpark- \vcg, alhier." li biljetten zijn ingeleverd. Ingeschreven is door: Kramer, te Haarlem, voor ƒ13667. Kaub Bierboom. idem, ƒ13925. J. van Schagen, idem, ƒ13440. S. Winnubst idem ƒ14879. C. Rol idem 13999. Zuurendonk en De Munnilc, idem, 12815. Donselaar en Spanjaard, idem 12979. W. Hoek, idem ƒ13700. J. Kroon van Diest idem ƒ13831. J. Vink, te Schoten, voor ƒ12220. Bakker en Breecourt, te Haarlem, voor 14S25. J. Turkenburg, te Schoten, ƒ13974. Gebr. Winnubst t-e Haarlem voor 14G90. Coöp. Bouwersbond idem ƒ14600. Het Padvinders kamp. Gisterenavond zijn het Uitvoerend Comité en het algemeen bestuur van liet Internationaal Padvinderskamp te IJinuiden bijeen geweest in een laatste samenkomst. Hulde werd ge- bracht aan de- verschillende personen i die hebben bijgedragen tot het wei- 'agen van het kamp. Aan de Koningin en den Prins werd het volgend telegram gezonden: Het uitvoerend comité en het alge meen bestuur van het gehouden in ternationaal padvïnderskamp te IJ inuiden in laatste feeslvergadering in hotel Lion d'Or te Haarlem bijeen, bieden Uwe Majesteit en Z. K. H. bun eerbiedige gelukwenschen voor Uw koninklijk gezin bij Uw 121/2-jarig huwelijksfeest. H. STINIS, Algemeen Hoofd leider. S- C. L. REIJGERSBERG, Voor. van 't Alg. bestuur. Hierop werd een telegram van het Loo terug ontvangen, luidende II. M. en 'ie Prins der Nederlanden danken U allen voor gelukwenschen. Adjudant HOOFT GRAAFLAND, j HET OPENBAAR SLACHT HUIS. IN 1912. In aansluiting met de reeds gisteren meegedeelde bedrijfsresultaten van het Slachthuis vermelden we nog 't volgende Van het koelhuis werd een zeer druk gebruik gemaakt. De koel perio de duurde van 1 April tot 31 Decem ber. Maandelijks werd ongeveer 137.009 K G. vleesch in dit lokaal ge bracht. Van de beschikbare 125 cel len waren er 116 in gebruik. Ritueel werden geslacht 631 runde ren, 258 kalveren, 204 schapen, te zamen 1093 dieren. Van de geslachte paarden werden er 333 uit Engeland aangevoerd, Uit de volgende tabel blijkt, dut in 1912 werden geslacht: 135 runderen meer dan in 191135 paarden meer dan in 1911227 vette kalveren minder dan in 191133 gras kalveren meer dan in 1911; 145 nuch tere kalveren minder dan in 1911 471 schapen meer dan iu 191112 gei ten minder dan in 1911; 40 varkens meer dan in 1911. Zoodat er in 1912 3G6 dieren meer geslacht werden dan in 1911. In 't geheel werden geslacht 20920 dieren. De opbrengst der wegingen was dit jaar ƒ1358.65 tegen ƒ1289.65 in 1911; zoodat toch nog een geringe vermeer dering werd verkregen. De hoeveelheid verkocht ijs bedroeg in 1912 964775 K.G. (tegen 694925 K.G. in 1911), waarvan S23P25 K G. aan ijs- handelaren werd verkocht, 40200 K.G. aan slagers en 850 K G. aan particu lieren. Ten opzichte van het vorige jaar vermeerderde de jjsproductïe dus met 269850 K.G.zij was weer onge- eer gelijk aan die van 1910. De eenige iurichting in deze ge meente, waar ook ijs voor detailver koop werd gemaakt, de N. V. Bier brouwerij „Het Spaarne", heeft haar bedrijf aan het einde van 1912 ge staakt, zoodat thans een non grootere l vraag naar ijs te verwachten is. Men mag aannemen, dat wanneer begin Juni de uitbreiding van de koelinstal latie is gereed gekomen, de geprodu ceerde hoeveelheid grif van de hand zal gaan. VVegens overtreding van de Veror dening, regelende het toezicht op vee en vleesch zijn in 1912 4 processen- verbaal opgemaakt. Omstreeks begin November werd de vraag gesteld of bevroren z.g. Argen- tijusch vleesch kon. worden gekeurd en dun in de gemeente toegelaten. Toen de importeurs er voor zorg droegen, dat de voor een goede keu ring noodige organen met.de natuur lijke hechtrniddelen aan de geslach te dieren verbonden, mede werden ingevoerd, is aan den handel in dit zeer waardevolle voedingsmiddel de zerzijds zooveel mogelijk tegemoet ge komen. Toch wordt in den regel slechts één rund per week in dezen vorm ingevoerd, wat zeer zeker nig is te noemen. In liet geheel wer den in 1912 16 bevroren koeien inge voerd. 13.17 pCt. van de gekeurde dieren bleek niet geheel gezond le zijn. Rubriek voor Vrageu Geubooneerden hebben het voorrecht, Vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in te renden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Allo antwoorden worden geheel kostelc gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam woonplaats van den inzender vermelden wordt g-sn aandicht geschonken. VRAAG. Als men iu de piaatse- lijko directe belasting in Haarlem :s aangeslagen voor 13, naar welk in komen is dit berekend ANTWOORD. Naar /750. VRAAG. Als een ge.pensioneerd ambtenaar 676 per Jaar krijgt en geen andere verdiensten heeft, hoe hoog zal dan zijn aanslag van de in komstenbelasting zijn ANTWOORD. f7.80. VRAAG. Hoe hoog worden vrije kost en inwoning voor de inkomsten belasting te liuarlem gerekend ANTWOORD. Daar is geen vaste maatstaf voor het hangt af van de betrekking die men bekleedt. VRAAG. Ik ben in dienst en weer ingeloot voor het- blijvend gedeelte. Hoe lang moet ik nu nog onder de wapenen blijven, 4 of 2 maanden? ANTWOORD. Zijt gij van de najaarsploeg 1912, dan client gij 101/2 maand en zoo gij tot de voorjoars- ploeg 1913 behoort, dan 12 1/2 maand, met inbegrip van het blijvend ge deelte. Uit de Omstreken SCHOTEN. S. D. A. P. Iu de Donderdagavond gehouden ledenvergadering van de afdeeling Schoten van de S. D. A. P. is beslo ten de afgevaardigden naar liet bui tengewoon Partijcongres een bindend 1 mandaat mee te geven om te stem men tegen het aannemen van mi nisterportefeuilles. Tot afgevaardig den zijn benoemd de heeren H. de Zeeuw eu F. W. Lefebro. HEEMSTEDE. Poster ij en. Met ingang van 16 Augustus a.s. is alhier 'benoemd tot brievenbesteller M. J. Kramer. IIILLEGOM. BI oembollenbeurs. De bloembollen beurs in Café „Flo ra" alhier, werd gisteren door 278 personen bezocht. Over den handel viel geenszins te klagen. Voor een deel is dit drukke bezoek aan de gladiolus- tentoonstelling toe te schrijven. GLADIOLUSTENTOONSTELLING TE HILLEGOM. De tentoonstelling van gladioius- blocnteu, die door de Gladiolus-veree- niging op Donderdag 7, Vrijdag S en Zaterdag 9 Augustus in de zaal van het café-restaurant „De Beurs" te Hil- legom wordt gehouden, is gisteren, Donderdagmiddag om 2 uur geopend. De voorzitter der vereeniging, de heer H. G. Hopman te Hiliegom, heet te de aanwezigen welkom en bracht dank aan hen, die behulpzaam aan de organisatie waren geweest, te we ten de jury-leden, de heer C. Lud- wjg voor de inrichting en de heer J- Feun voor het belangloos afstaan dei- zaal. Daarna nam de heer II. Veldhui zen van Zanten Jzn., wethouder van Ilillcgom en" voorzitter der afdeeling Ilillegom der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur het woord, om, zooals hem door het bestuur was verzocht, de tentoonstelling te openen. Hij liet uitkomen, dat Holland steeds op tuinbouw-gebied een prachtfiguur heeft geslagen in vergelijking met wal het buitenland praesleerde, ook op liet gebied der gladioli. Holland staat weer, blijkens de onderscheidin gen op de laatste keuringen in Lon den, op de plaats, waar het behoort, nl. nummer één. Spr. schetste verder de ontwikkeling van de gladiolus- cultuur, en noemde als voorgangers de beroemde kweekers Van Houtte to Gent, Beddinghaus van Gent, Leinoi- ue van Nancy, Pfilzer van Stuttgart en Frank Banning van Kinsman (Ohio), om niet te vergeten de ver dienstelijke Hollandsclie kweekers Wig man te Zutfen en C. P. Alkemade te N oordwij k. Verder ging spr. da herkomst van den naam ulauioius na, afgeleid van het Latijnsche woord gladius of zwaard, den zwaardvorm der bladen van de gladiolus. Hierme de verklaarde de heer Van Zanten do eerste Hollandsche Gladiolus-tentoon stelling voor geopend. De talrijke aanwezigen, dames zoowel als hee ren, verspreidden zich daarna in do prachtige, intieme tentoonstellings zaal, die aan alle zijden geflankeerd is met schitterend mooie bloemen, af gewisseld met enkele groene planten en bloemstukken, samengesteld uit sluitend van gladiolusbloemen. In het midden van den vloer was één groot bloemen-complex opgesteld. Do eerste indruk van deze tentoonstelling is overweldigend; overal bloemen bij na, waar men ziet, maar zóó gerang schikt dat het geheel ééne groote ver siering gelijkt. Met smaak eu met succe3 Is de inrichting daargesteld. Voor vakmannen is het een uitste kende gelegenheid om vergelijkingen to maken, voor leeken om deze bloe men lief te krijgen en aldoor te be wonderen. Wie ook maar iets voor bloemen ge voelt, verzuime vooral niet, deze ten toonstelling to gaan bezichtigen. Zij blijft geopend tot Zaterdag a.s. en is voor elders wonenden gemakkelijk per train te bereiken. De Jury, bestaande uit de heeren W. de Boer te Beverwijk, Th. M. Hoog te llaarem, J. F. Dix te Haarlem, Jan Roes te Heemstede, J. Bonkeriburg te jJennebroek, C. Geitenbeek te Hilie gom. C. Driehuizen te Lisse, W. War- iiaar te Sassenheim en J. li. de Graaff te Leiden, kende de volgende bekro ningen toe. De beste en best opgesLelde groep van gladiolusbloemen in 24 soorten, van elke soort 3 stengels, le prijs aan C. P Alkemade te Noordwijk, 2e pr. aan P. van Deursen Sc Zn. te iieim, 3e prijs aan G. van Zeestraten Sc Zn. le Oegstgeesl. Twaalf beste en nieuwste soorten, le prijs aan L. E. Nieuwenhuizen te Leiden, 2e prijs aan J. Mul te Bever wijk. Zes beste en nieuwste soorten, 1ste prijs aan P. Hopman Zn. te Hil iegom. De beste nieuwe gladiolus, welke ais verbetering kan beschouwd wor den van de beslaande, 2e pri C. F. V'. van Zanten te Hit voor Prince of Wales. De beste verzameling witte ces, le prijs aan C. P- Aikeuiade te Noorciwijk, 2e prijs aan A_ Frïjiinek Zn ie Sassenneiiu. De beste verzameling gele nuances, le prijs aan C. P. Alkemade Le Noord- wijn, 2e prijs aan G. Zeestraten Zn. te Uegslgeest. De beste verzameling rose nuances, le prijs uau G. Zeestraten Zn. te Oegstgeest., 2e prijs aan P. Hopman en Zn. te Hiliegom. De beste verzameling roode nuan ces, le prijs aan K. Velthuys te Hil iegom. ue beste verzameling blauwe en paarse nuances, ie prijs aan G. Zee- stralen Zn, te Oegstgeesl, 2e prijs in rv. Velthuys te Hiliegom. De beste witte gladiolus, le prijs aan L. A. Prins te Wassenaar voor Duchess of Wellington. De neste gele gladiolus, le prijs aan C. F. V. van Zanten te Hiliegom voor Glory of Noordwijk. De beste rose gladiolus, le prijs aan J. Mul te Beverwijk voor Panama. De beste roode gladiolus, le prijs aan P. van Waveren te Hiliegom voor Liebesfeuer. De beste blauwe giadiolus, le prijs niet toegekend. De beste paarse gladiolus, le prijs aan Wed. Wigman en Zn. te Zutfen, voor Doza Lint. De fraaiste inzending gladiolus bloemen ter opluistering, le prijs aan P. Hopman Sc Zn. te Hiliegom, 2e pi. aan L. van Til Pzn. te Hiliegom. Het mooiste bloemstuk van glaaïo- lusbioemen als eenig aangewende bloem, le prijs aan Wed. Wigman en Zn. te Zutfeu (verguld zilveren me daille), J. W. Daudey te Haarlem le prijs (zilveren medaille) en aan A. v. Zetten te Hiliegom, 2e prijs (bronzen medaille). VELSEN. Openbare vergadering van den Ge meenteraad van Velsen op Woensdag 13 Augustus 1913, nam. 1 1/4 uur ten gemeente-huize. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Onderzoek geloofsbrieven. 3. Voorstel inzake de waterleiding. 4. Reglement voor de Burgerlijke Armbesturen. 5. Wijziging verordening -bureau- uren burgerl. staud. 6. Afwijking werklïedenreglement (art. 44', J. Schotvanger. 7. Aankoop van grond van Gebr. Gerrits te VelseroorxL 8 Aanbieding van de begrooting voor het gemeentelijk gasbedrijf voor 1914. 9. Verhuur van gemeente-eigendom- len. 10. Jaarwedde Commissaris van Po litie. 11. Suppletoire begrooting- af- en overschrijving, onvoorziene uitgaven. 12. Aanvrage van een crediet van f 500 voor het maken van een ligger •an de schouwbare wateren enz. 13 Idem crediet stoelen raadzaal. 14. Machtiging bestellen ijzerwerk en betonwerk voor Hen reinigings dienst na gedane prijsopgave. 15. Belastingzaken. ve de bekende cricketers Pegier en Faulkmr. ook do beroemde speler G. L. Jessop, de welbekende f reehit tor (Gloucester amateur), zijn medewef king aan dat elftal verleenen. VLIEGEN. ET AM PES—GENT-HERLIJN. De aviateur Jeannoir vloog gisteren van Etampes naar Gent in 51/4 uur. En denzelfden dag van Gent naai Johannisthal bij Berlijn in 6 uur 4S minuten. De vlieger had veel last van mist en kinnpli"- bijna voortdurend met tegen wind. Hij oriënteerde zich geheel op kompas cn kaart. Jeannoir vloog steeds op een hoogte van 800 tot 1500 M. Hij was van plan den volgenden middag verder te vliegen naar Tilsit en van daar naar Petersburg. DOODENLIJST VAN AVIATÉURS. Kolonel Cody, die Donderdagmor gen met oen passagier bij Aldershot vloog, is van een hoogte van twee honderd voet gevallen. Cody (een zeer bekend aviateur) en de passagier waren dood. SCHAKEN". HET INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI. Te Scheveningen was het resultaat in r-enige beëindigde hantrportijen i Lasker verliest tegen Janowski. Geus remise tegen Mieses. Yates verliest tegen Te Kolsté. Schelfhout verliest tegen Mieses. AlechinJanowski <ifgelM-ike:s. Yaies wint tegen England. Te Kolsté wint tegen Speyer. Geus verliest tegen Lasker. Breyer verliest tegen Olland. Nog moeten worden gespeeld de hangpartijen Te KolstéLasker en Te Kolsté—Schelfhout. De stand is thans 1 Alechin 11 '1/2 a 2 Janowski 10 a Olland 9 4 Yates 81/2 5 Laskar 8 a 6 Breyer 7 1/27 Te Kolsté 51/2 an 8 Englund 51/2: 9 Geus 51/2: 10 Ln- man 5 11 Mieses 5 12 Speyer 4 13 Schelfhout 2 a. ALECHIN OVERWINNAAR. Definitief kunnen thans reeds de eerst-- vijf prijswinners worden opge geven Eerste prijs Alechin; tweede prijs Janowskiderde prijs Olland vierde prijs Yates; vijfde prijs Lasker. Breyer zal wel den zesden prijs krijgen en Te Kolsté den zevenden. Wint echter Te Kolsté zijn beide hang partijen. dm. deelt bij Hun zesden en zevenden prijs met Breyer. Helen worden de laatste partijen gespeeld. INGEZONDEN MEDEDEF.UNGEN 30 Cts. per regeL Elke moeder die hare kinderen gezond en krachtig wil zien moet hen geven de echte SCQTTS Emul sion, zooals aanbe volen door duizenden doctoren voor Zwakke Kinderen. SCQTTS Emulsion verheugt zich in eene beroemdheid door de ge heel e wereld omdat het bloed er krachtig door wordt gemaakt, de beenderen versterkt, de weefsels opgebouwd en zwakte van bloed, beenderen en zenuwen er door wordt verdreven. (LEVERTRAAN) Waarschuwing. Indien gij de ge- zondheid van Uw kind op prijs stelt weiger dan namaak en let er op dat het „Vis- scher" handelsmerk op de ver pakking voorkomt. Sport en Wedstrijden ZWEMMEN. DE AMSTELWEDSTRIJD. Voor den Amstel wedstrijd, zwem wedstrijd over 4500 meter ('t Kalfje Amstel Hotel), uitgeschreven door „De Jonge Kampioen" op 16 Augus-_ tus a.s. zijn de navolgende deelne mers ingeschreven De dames B. v. d. Kleine Mulder, Arnhem mej. C. Stoel, Zaandam mej. A. Blankenzee, mej. J. Frederiks en mej. B. Duvkers, allen te Amster dam. De heeren D. IJsselslïjn, Gouda J. F. van Lunteren en ps. N. N., Dor drecht C. Beem, Amersfoort, F. L. Leusden. UtrechtA. B. Markus, H. Anthoni, L. K. Anthoni, F. W. Meu ring. J. v. d. Grient, A. Minnes, J. D. Los van Haarlem, E. Rijpstein, F. C. Torjuul. E. Nijkerk. J. Slier, J. J. Hogeland, A. v. d. Burg Jr., J. Levy, C. Swart, M. A. Sickler. H. Lodewijks. G. Bohlander, M. N. Kiesouw en EtL Meiier Ezn., allen Amsterdam. In totaal dus 5 dames en 25 heeren. De winner van verleden jaar. Piet Ooms. behoort zooals men ziet dit maal niet tot de deelnemers doordat hij wegens groote drukte in zaken verhinderd was zich te oefenen. CRICKET. JESSOP IN SEWELL's XL Zooals men weet zal een Se well's elftal een tour maken in ons land. Naar wij thans vernemen zal, behal stalen van onze voorjaars- ^-nouveauiés voor costumes en blouses: Crêpe de Chine. Ec ionie, Voile, Foulard, Messaline, Mousseline 120 «M. breed, van 65 cents I per Meter af, in zwart, wit, effen en gekleurd, zoo ookgeborduurde blou ses en japonnen in batist, wol, linnen en zijde. Wij leveren uitsluitend gegarandeerd solide rijdenstoffen direct aan particulieren. B tranco vracht en rechten aan huis. jJSt'iweizerSCo., Luzern H 20 BiiiwMi ZildenstofFen-EsportKoninfcl. Hofl. Gemengd Nieuws ONRUST IN ZUID-AF RIKA. Te Johannesburg heeft Woensdag een betooging van arbeiders plaats gehad, waaraan 4000 personen deel namen. Er werden drie moties aangeno men. In de eerste belooft de verga dering de eiscaen van den Vakbond en de spoorwegarbeiders te zullen steunen, en verklaart zij dat de vrij heid in de nijverheid niet verzekerd zou zijn vóór die eischen zijn inga willd gd. De tweede motie dringt aan op nieuwe algemeene verkiezingen. En in de derde wordt de vrijheid

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7