Dokter LUININQ Dr. KIKKERT P.W. PEEREBOOM, Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. ((Ongemaakt voorm. 1050 uur.) De Bildt, 15 Aug. 1913. Hoogste barometerstand 769.2 m.M. te Haparancka; laagste 750.1 m.M. te .Vestmanoer. Verwachting tot dea avond ran 16 Augustus Windzwakke tot maligen, veran derlijken wind. Gesteldheid van de lucht: gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen. regen. Temperatuur: iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te ,2 uur 76? m.M. Vooruit. Vorige stand te 2 uur 7G3 rn.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT - Opticien SS ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstand I5 Augustus. Hoogste gisteren 9 uur F. 64 Laagste hedennacht F. 65 Hoogste heden tot 12 uur F. 62 HOOG* on LAAQWATERSTANDEM 16 Augustus. Hoog water. IJmuldenv.m. fiu. 69m.; n.m. 3 u. 16m Katwijk v.m 2,. 34m.;n.m. 2u. 51 ra Petten v.m. 8u 19 n.;n.m. 3U. 86 ia Laag water. IJmuiden v.m.10 u.69 m.;n.m. 11 u. ISm Katwijk v.m. 10 u. 89 m.; n.m. 10 u. 56m Petteu n.m. 12u. 29 m., v.m. 12u. 4ühi Het aansteken der lantaarns moet te 8 u 5 ïn, geschieden. doet en zich toch op den openbaren Weg vertoont? - Hoe heerlijk dat er voor die onge- lukkigen ook oon Bethesda bestaat, waar zij een menschwaardig bestaan kunnen leiden, nog wat kunnen ge nieten van het leven en. wat het leven voor schoons biedt. Men zou zicli waarlijk niet in een meluutschen-asyl wanen, wanneer men hun muziekcorps hoort, of op een dor waranda's de zieken bezig ziet aan het schoonmaken, werkend op de maat van het gezang van een blinde. In een ander vertrek wordt den kinderen les gegeven, in lezen, schrijven en rekenen; veel meer heeft een melaatsche niet noodig. Vijftien jaar gé'leden was de plaats, waar nu Bethesda staat een wilder nis, maar door volharding van man nen en vrouwen, wier namen ternau wernood bekend zijn, is het inelaat- schen-dorpje verrezen en spoedig ge groeid; was or niet altoos geldgebrek, dan zou het reeds veel grooter zijn, want aan mannen en vrouwen ont breekt het niet, die daar willen wer ken en leven. JL11 wie doet d'it werk? Ifet is do Èvang. Broedergemeente, die niet alleen liet Evangelie brengt op de meest afgelegen moeilijkst te be werken plaatsen, maar ook wat doet, om het volk, or,der hetwelk zij werkt, op te heffen. de Nar en Jonker Tobias, van mevr. LoboBraakenaiek en do hcoren De Vries .en Schulzo, waarbij de heer Laurentius als jonker Bibberwang zich vrij goed aansloot, al kan van die dwaze figuur meer dwaasheid uitgaan. De heer Van Schoonhoven was vooral in het eerste deel van de rol van Malsolio geheel thuis; het vin den van den minnebrief was een mo ment van succes; de heer Lobo als hertog Orsino was wel sympathiek doch wat zoetelijk en eentonig van ge baar. Over het geheel een voorstelling die bevredigde het publiek vermaak te zich blijkbaar, De regie had zich over 't geheel aan ouderwétsch tlécor gehouden, wat we de laatste jaren ontwond zijn vooral het verveiendo koepeltje, dat uan een reusachtige borstwering doet den ken, zouden we graag zien verdwij nen. ANNA v. GOGII—KAULBACH. Sport en Wedstrijden Letteren en Kunst Het Tooneel „Driekoningen-avond" bij het Ne derlandse h Tooneel. Do Koninklijke vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel" begou in den aanvang van deze maand het seizoen, (dat eigenlijk nog geen seizoen is) met reprises van reeds vroeger ge speelde stukken, gedeeltelijk in nieu we bezetting. Zoo ging o.a. „Fakkel loop" on „Dokter Klaus"; het laat ste mot Louis de Vries in de titelrol. Donderdagavond zagen wij Shake speare's „Driekoningenavond", dat geestig spel, waarin luchtige durf spoelt met eigenwaan en dwaze ver liefdheid. 'I 13 een .stuk, vol van Shakespea re's gouden gc-ost, die levenswijsheid legde in de dwaasheden van den nar en met luchtig trippelende woorden raakt aan diepe levensvragen. Als op een vroolijken winteravond vol jokkemij zien wc telkens een ander'gezicht om den hoek kijken,ge maskerd of grimassen trekkend elk van die schertsfiguren -doet ons la chen en gooit ons wal moppen in den schoot, alsof we kin deren "zijn, doch later bevinden wc, dat de moppen van goud waren en we een schut ont vangen hebben. Twee vrouwenfiguren komen op den voorgrond. Olivia en Viola. Oli via is de vrouw, die zich geeft zooals ze is. Moedig, hel lot trotscerend, klinkt haar woord Grijp slechts uw geluk. Wees wat gij weet te zijn, dan zijt ge (ook Zoo gro-ot als wat gij dacht. Viola is de vrouw vol geest die be hagen vindt in eigen vermomming en zichzelf weet te bespotten als eigen schuld moeilijkheden brengt, doch in wie tevens groote ontroeringen tot uiting komen. Mejuffrouw Lina Klaassen heeft het gewenschte uiterlijk voor Olivia en waar zij fier en ingetogen kan zijn, voldoet ook spel en zegging. Alleen enkele oogenblikken 6choot zij ta kort. Levendig en vol schakeering was Rika Hopper's uitbeelding van Vio la: ze gaf een figuur vol menschelij- ke bewogenhoid. Kleurig ook was de groep Maria, WATERPOLO. AMSTERDAM—ROTTERDAM. In do stedenmatch Amsterdam Rotterdam, die a.s Zondag gespeeld wordt, komt voor Amsterdam hot eerste zevental van Het IJ uit (Rühl, Los v. Haarlem, Struya, Minnes, Bol landen, G. Cortlcver on N. Cortlever), terwijl Rotterdam speelt met Hoogen- dijlc, Kratz, Stoon, L. Benenga en B. Benenga (allen van De Maas), Van Hasselt en Frank (R. Z. C.), VOETBAL. II. F. C. NAAR UTRECHT. H. F. C. speelt waarschijnlijk op de tc Utrecht op 24 Aug. a.a. ter tegenheid van de onafhankelijkheids- feesten te houden voetbalwedstrijden tegen het Arnhemacho Vitesse. DER LOI1N DES FL1EGEN. In de National Zeilung komt een hoofdartikel voor onder bovenstaan- den titel, naar aanleiding van het uitloven van 300.000 Mark aan prij zen voor lange-afstandvluchtcn. De critiek daarop is niet malsch. Driemaal honderdduizend Mark heeft het bestuur der National Flug- ipeiKte als prijs uitgeschreven voor de langste vluchten in vliegwedstrij den met een doorvlogen afstand var minstens 1000 K.lvL per dag. En KlO.OOO Mark zullen worden betaald aan den Duitschcn vlieger, wien gelukt, den tot nu toe grootsten af stand door een Franschman afge legd, te overtreffen. Dat wil zeggen, dio groote som wordt uitbetaald aan de fabriek, niet welker toestel die prestatie geleverd woordt, terwijl de aviutèur, diehei gevaar en de moeite voor zijn rekening krijgt, niet veel meer ontvangt, dan het loon van een mechanicien. De achtste alinea van de beschrij ving van dezen prijs van de National Flugspende zegt uitdrukkelijk en Woordelijk: De prijzen wordeii uitbe taald aan de eigenaren der vliegtoe stelten. Van een geldelijke belooning der avi&teurs is nergens sprake. Dat wordt aan hun brocdheeren, de fa brikanten, overgelaten. Het is alge meen bekend, dat de financieel© ver houding van de vliegers tot de fabri kanten niet rooskleurig is en daarom is het vermoeden gewettigd, dat ook bij zoo'n buitengewone gelegenheid deze laatsten niet bijzonder diep in den zak zullen tasten. Zonder twijfel heeft de gedachte om ook de fabriek te beioonen voor oen goede prestatie an door .'baar vervaardigde toestel len. veel goeds in. Immens, In de in dustrie zij 11 zulke prijzen altijd een aansporing tot nieuwe daden en steeds intensiever krach tsontplooi ing. Maar daarnaast is liet toch niet meer dan billijk, dat ook aan do avi- ateurs zeiven althans een gedeelte van den prijs als persoonlijke beloo- nirig wordt toegezegd. Want het toe stel mag nog zoo goed geconstrueerd zijn, de motor ook nog zóó goed k>o: peil, aI3 cle aviateur ook maar één oogenblik zijn koelbloedigheid en zijn tegenwoordigheid van geest ver lies'., dan is de kans van de fabriek op den 100.000 Mark prijs onherroe pelijk verlóren.met bet loven van den vlieger! I11 geen enkel beroep is hel aanttal ongevallen met doodelijken afloop grooter dan juist In do aviatiek en op de vleugelen voil elk vliegtuig, hetzij mono- of biplan, zetelt voortdurend, het dreigend spook: de dood. Daarom moest een organisatie als de (Natio nal Flugspende het goede voorbeeld geven en den prijs toekennen aan den aviateur, niet aan de fabriek, die immers buiten dien prijs nog de winst van alle bestellingen krijgt, welke altijd op hot winnen van zoo'n groote race volgen. Een aviateur, die van Berlijn naar Keulen vliegt, voor een jong Duitsch vlieger al een moiie presta tie— ontvangt daarvoor van zijn fa briek 150 Mark. De eer, huh" Duitsoh- Innd op êénen dag en zonder tusschen landing te hebben doorgevlogen, zal den piloot aansporen er alles op te zetten om zijn doel te bereiken. Te genwind, onweer zal hij trotaeoren. Zijn leven zal hij wagen voor één honderd en vijftig MarkI Een afzonderlijk hoofdstuk van de voorwaarden voor dezen prijs van de National Flugspende, is gewijd aan de officïcren-aviateurs. Ook dit hoofd hoofdstuk is zeer lezenswaard. Uit de prijzen, die behaald zijn met militaire vliegtuigen, bestuurd door officieren-avaateurs, zullen aan de overwinnaars «ereprijzen worden toegestaan en oveneens daaruit de persoonijke kosten worden bestreden de rest wordt ter beschikking gesteld van de Kaiser Wilhelm LuftfaHrt- .stiftung". Mot andere woorden: Het strookt niet met de eere-opvatting van den officiersstand, een geldprijs aan te nemen. Men vraagt zich af of dal standpunt algemeen gehuldigd wordt! Neen! De officier, die in een springconcours niet zijn paard ais eerste wordt gequalificeerd, neemt zonder bedenking het pakje bankno ten aan, dat als prijs op dien strijd is gezet. Men mag dan opmerken dat ■bij dien prijs niet ontvangt als be rijder, doch als eigenaar van het paard, hij is toch o.p dst moment de officier die het loon voor de overwin ning in haar geld opstrijkt, E11 nie mand zal daarin een handeling zien, die niet in overeenstemming is met de officierseer, Bij zoo'n aviatischen wedstrijd komt het, nog veel meer dan te paard, uun op het toonen van geschiktheid, uithoudingsvermogen, sterkte van wil. Waarom wordt dan daarbij den oficieran-piloten het loon voor zoo'n prestatie onthouden? Geld verdienen op eerlijke wijze is geen schande. In dien het -standpunt van de Natie- nalopende juist ware, dan had Blü- cher indertijd de Siiezisclie landgoe deren, hem door Friedrich Wilhelm lil na den vrijheidsoorlog geschon ken, ook niet mogen aannemen. Intusschen, het moge diui officie ren of civilisten betreffen, die in de zen wedstrijd om dén hoogsten prijs kampen: noodig is het, dat de presta ties der aviateui-3 zeiven hoog genoeg geschat en betaald worde. Want zelfs de meest eerzuchtige vlieger blijft inensch en een doel, dat hem mis schien een toekomst zonder zorgen bieden zan, zal hij met nog grooter inspanning .najagen, dan wanneer hem in de verte alleen de roemvolle, maar spoedig verwelkende palmtak der zege toewenkt. Nader wordt gemeld: Er 15 aan de bepalingen voor de 300.000 Mark-prijzen der Nulional- Flugspendo ecne toegevoegd, waarin bedongen wordt, dat de fabrikanten, wier toestellen een prijs behalen, van dien prijs minstens 1/3 aan den avia teur, die het winnende vliegtuig be stuurde, zullen uibkeeren. Gemengd Nieuws DE HEER IN DEN SPEISEWAGEN. Een vrooTijke geschiedenis heeft zich, naar de „Maasb." vertelt onlangs af gespeeld in den sneltrein tusschen MunchcnFrankfurt. Onderweg stapte een reiziger in, die nergens meer oen plaats kon vinden. Eindelijk vond hij in een coupé een oógenschïjnlijk onbezette plaats, waar twee handtasschen op waren neerge legd. ,De daar tegenover zittende heer verklaarde echter, dat die twee tas- echcn toebehoorden aan een heer. die juist in den Speisewagen vertoefde. 11e reiziger blijft dus tevreden in den gang staan, maar de heer uit den Speisewagen komt maar niet terug. De reiziger verstout zich eindelijk de tasschen in hot net te zetten en zegt „Tol die meneer uit den Speisewagen terugkomt, zal ik hier toch maar gaan zitten en onderwijl op zijn ba- ga,ge passen." De reis gaat verdier, men nadert het eindstation, maar de hoer van den Speisewagen komt nog altijd niet te rug. De heer aan de overzijde wil nu de tasschen uit het net nemen, cn maakt aanstalten om aan het volgende sta tion uit te stappen. Maar nu maakt de reizigor de op merking „Pardon, mijnheer, deze bagage behoort, gelijk u zelf zogt, aan den heer in den Speisewagen. Ze kan on mogelijk aan u toebehooren." ,.itet was maar oen grap geweest", verklaarde de ander, „om nog meer reizigers urt de coupé tc houden." „Pardon zegt de ander, „dat kan iedereen wel beweren. Ik heb liet toe zicht op deze bagage nu eenmaal op in ij genomen, ik kan ze dus niema nd anders overgeven dan den heer in den Speisewagen." De andere heer geraakt, in de groot ste opwinding en roept den conduc teur. Deze verklaart onder algeineene vroolïjkheid der mede-reizjgeis, dié zich voor het geval interesseeren,dal de laatst, ingekomen reiziger volko men 111 zijn recht s. Behoort deze bagage toch aan den anderen heer, welnu, dan heefthij onrechtmatig ©en plaats bezet gehou den, waarvoor hij niet betaald heeft. Do bagage werd nu naar de garde robes gebracht, en de heer zal nu zijn eigendomsrecht moeten bowijzen, on bij het gelukken hiervan zal hij d© boete moeten betalen voor het onrecht matig bezetten van een plaats. EEN HOOGST MERKWAAR DIGE VONDST. De bekende Russische schilder Wla- dim-ir Borwow, die zich door zijn we tenschappelijke expedities ook in gé- leerde kringen naam heeft verwor ven. heeft op zijn jongste tocht een hoogst merkwaardige vondst gedaan. Op het eiland Nova Zembla vond Bor wow in een kuil, nabij de plaals Ma- totschkin, een ijzeren lost, met een groot aantal luchtgaten. I11 de kist la gen twee thermometers, die de Oos ten rijksche geleerde prof. Hans hófer daar 37 jaar geleden in had gelogd. Deze ontdekkingsreiziger had toen verondersteld! dat op de plek, waar hij de kist achter liet, bijzonder lago temperaturen voorkwamen. Inder daad is de laagste temperatuur even tjes minus 85 gr. C. Zooals men weet, meenden de ge leerde Iieeren, dat de laagste tempe raturen ter wereld werden waargeno men in N. Sibeite op 69 gr. 8 min. Noorder Breedte in de nabijheid van het stadje Werechochansk. Dit stadje zou dus de koudste plaats der aardo zijn. De Koude-Pool iag derhalve een aardig eind van de geografisch Noord-Pool verwijderd een D-treiu zou er nog altijd een paar dagen over doen. Door de vondst van den Russi- schen schilder is de Koude-Pool dus naar het Noorden verhuisd. Hierdoor is vrijwel bewezen, dat hot koudste plekje der aarde op Nova Zembla te vinden Is. I-let zou ons niet verwon deren, wanneer Heemskerk en Ba- rendsz dit reeds in hun tijd hadden vermoed, zoo schrijft de „Delftsche Ct.". Pers-Overzicht Duifengier in één kooi. Onder dit opschrift schrijft De (an ti rev.) Rollerd.: „Toen jaren terug de revisionisti sche woelingen alom het socialisme beroerden en op de zuivere klassen- slrijdsleer aanvallen werden gericht, wendde de redactie van liet vermaar de tijdschrift Le mouvement socialis- fe zich tot verschillende vooraanstaan de mannen om hun meening te hooren omtrent de positie dezer twee richtin gen in de socialistische beweging. Eén dengenen, wiens oordeel was ingeroepen, gaf als zijn rueeniug to kennen, dat orthodox Marxisme en re visonisme in éénzelfde partijverband, gelijk stond met het opsluiten van gier en duif in éénzelfde kooi. De loop der gebeurtenissen beves tigt de juistheid dezer opmerking. Telkens blijkt hoe in het socialis tisch kamp twee principieel scherp gescheiden richtingen elkaar de zege betwisten. Eenerzijds het streven van hen die n.an de onversvalsclite klassenstrijds- leer onverzwakt vasthouden, het re- vo'lutlonnair karakter van het socia lisme handhaven en slechts van een scherper worden- der klassen-tegen stellingen heil verwachten. Daartegenover staan dan de revl sionistischo nieuwlichters, die niet slechts de theoretische leerstellingen •an Marx prijsgeven, maar in wier practisch handelen ook bitter weinig van liet revolutionnair proletarisch sentiment doorstraalt. Zeker, zij spreken nog van den klas senstrijd, ook het woord revolutie heb ben zij niet geheel in de ba.n gedaan, de Internutionale heffen zij ook mee aan, ze zeggen te gelooven aan de komst van de socialistische maak schappij. Maar het is dood geloof, dat geen bezieling schenkt aan hun handelen en niet aanvuurt In den strijd. Diep ingrijpende staatsbemoeiing, 0111 al dus door sociale hervormingen do te genstelling tisschen rijk en arm up te heffen, den eigendom van z.ijri .voor rechten te berooven en dien uit te hol len dat is hun leus. Deze tweespaoH nu moet zich bij alle belangrijke punten openbaren. Geen onderwerp is dan ook aan te geven, waarin deze twee stroomingen niet verschillende oplossing aanbeve len... Denk aan de coöperatie, het collec tief arbeidscontract, do pölitiokc werkstaking, het koloniale vraagstuk, den vrouwenarbeid, enz. Ja, noemt zoovele maatschappelij ke en politieke vraagstukken als ge wilt en ge vermeldt even zoovele ge schilpunten, die de klassebewuste nheid van liet proletariaat vfersto- Ook bel al of niet aanvaarden van de Ministerszetels ten onzent was n den diepsten -grond lot dit beg'msel- 'rschil te herleiden. Door allerhande 'kunst en vlieg werk, vooral door mr. Troelstra's op portunistische leiding, die de Marxis tische geit en de revisionistische kool zoekt te sparen, tracht men uitwen dig de eenheid te bewaren. Maar op den duur zal en kan dit niet gelukken De Marxistische schare, die in mr. Mondeis, mevrouw Roland Holst, Wi bant, van der Goes, en anderen haar leiders vindt, is van ganscb anderen geest bezield dan de democraten, die in Vliegen en Schaper hun he'-deo zien. Tot botsing en scheuring moet liet vroeg of Iaat komen. De uitbanning van Gorter Wijn koop en Ceton en de aanvankelijke uittreding van mr. Mendels, enkele jaren geleden, is slechts een eerste symptoom van het ontwikkelings proces. Daar komt meer. Duif en gier in één kool dat gaat niet. aangereden, waardoor het een blo© dende hoofdwonde bekwam. Het is naar het Binnengasthuis ge bracht. AANGEHOUDEN. Een 24-jarig persoon is in bewaring gesteld daar hij verdacht wordt, gis terenmiddag ïn de Govert Flinckstraat te Amsterdam, aan twee jeugdige kin deren ©enig geld afhandig te hebben gemaakt. Telegrammen De onderstaande telegrammen zijn ontleend aan het Algemeen Handelsblad. DE PERZISCHE GRENS REGELING. KONSTANTINOPEL, 14 Augusjus. (Reuter). De besprekingen tusschen den Russischen gezant v011 Giers, den Engelschcn gezantschapsraad -Mar-! ling en den grootvizier hadden be trekking op de grensregeling niet' Perziü, Naar verzekerd wordt is een overeenkomst geteekend waarin die quaesti definitief geregeld wordt. VALT VAN SMYRNA. KONSTANTINOPEL. 14 Augustus. (Reuter). De minister van onderwijs Schukri-pasja is benoemd tot Vali van Smyrna. Men zegt dat hij aLs mi nister zal worden vervangen door I-Ialil-bey, president van den staats raad VAN HONGER OMGEKOMEN. PARIJS, 15 Augustus. (Reuter). Do „Peilt Parisien" meldt, dat een di- j recteur van een visscherïj-ondorne- ming op Nova Zembla verzuimd heeft zijn personeel gedurende tien maan-1 den van levensmiddelen te voorzien, i zoodat dit, een honderdtal personen tellend, geheel is omgekomen van honger. 1 De langstlevenden hadden de Idee-1 ren en de lijken hunner gestorven kameraden opgegeten. ADVERTENTIEN Bij ons vertrek naar Amerika roe pen wij onzen Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwel en een tot weer ziens toe. J. W. GROENEVELD Jr. A. M. GROENEVELD— GERRITSEN, Heden overleed te Nijkerk plotseling onze geliefde Echt genoot© en zorgzame Moeder !i Alelda dea Sak in den ouderdom van 55 jaren. D© Heere slerke 0113 in dit voor ons zoo zwaar verlies, J. C. BAGGERMAN. E. BAGGERMAN. J. C. BAGGERMAN Jr. A. BAGGERMAN. Haarlem, 13 Augustus 1913. Loidscheplein 41 rood. De begrafenis zal plaats heb ben op Maandag 13 Augustus a.s., des middags ten 12 uur op I de Algemeene Begraafplaats te g Schoten. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 15 Augustus 1913. TA BA KS A AN DEELEN. Prijshoudend. Deli Mij. 609, Senembah 571 3/4. RUBBER-A ANDEELEN. Flauw. Amsterdam Rubber 182, Deli Bata via 112, Koloniale 75, Nederlandsche 70. PETROLE UM-A AN DEELEN. Lager. Dordlsché Petroleum 187, Gec. Holl. Pelr. 241 1/242 1/2. Int. Rum. Petr. 126, Kon. Ned. Petr. 644—45, Moeara Eiiim Petr. 2413/4, Perlak Petr. 58.44, Sumatra Palenibang 238 3/4, Orion 100. CULTUREN. Cultuur Mij. Vorstenlanden 159. ML1NAANDEELEN. Redjang I©bong 160, Great Cobar 441/2, Pittsburg Coal 19 3/4. De AM ERIK. MARKT opende lager: Sporen: Atchison Topeka 99 1/2 Denver 21, Erie 29 1/4, Kansas 20, Pref. idem 60 1/4-1/2, Missouri 24 1/8. Ilecten overleed, plotseling on ze Schoonzuster en Tante, Me juffrouw Ant«netta Aleida den Eik Echtgenoote van den Heer J. C. BAGGERMAN, in den ouder dom van 55 jaar. Namens: Wed. P. J. DEN BAK. C. DEN BAK. A. DEN BAK. J. WILDEMAN. P. J. T. WILDEMAN- DEN BAK. P. J. DEN BAK Haarlem. 13 Aug. 1913. Tot onze groote droefheid overleed heden onze beste Man en Vader, Zoon en Broeder C0RNEUS DE WILDE, ïn den ouderdom van 38 jaar. Uit aller naam. Wed. A. DE WILDE— HEINEN. Volstrekt eenige en algemee ne kennisgeving. Haarlem, 15 Augustus 1913. Bezoeken van rouwbeklag kunnen uiet worden afgewacht Burgerlijke Stand INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cis. per regel. Laatste Berichten BEZOEK AAN ONZE STAD. Do hertog en hertogin van Con- naugh't bezochten heden, na te Am sterdam de diamantslijperij van de firma Asser bezichtigd te hebben, (e l-laarlom hel Frans-Halsmuseum en de Sint-Bavokerk. DE SUBSIDIE Vu uit DE OiNAFIl AN KELIJ K HEISFEESTEN. In ons Raadsverslag hebben we medegedeeld, dat de heer Weyland gestemd heeft tegen het voorstel om aan de Feestcommissie 1913 subsi die te verleenen. Dit was niet de heer Weyland, doch dc heer Kleij- nenborg. AUTO-ONGELUK. Gistermiddag is een 7-jarig kind op het Spui te Amsterdam, door een Atax HAARLEM. BEVALLEN 12 Aug. A. C. Wolf—v. d. Hoeven, d. 14 Aug. S. van NordeJansen, d. C. M Brand—Heijnis, z. C. Pennekamp— Alders, d. M. v. d. Water—v. Twid er, d. overleden: 14 Aug. P. Blom, 83 j., Schotersin gel. *15 Aug. C. de Wilde, 38 j., Groote Houtstraat. ONDERTROUWD 15 Aug. W. G. M. de Wit en C. H. L. Jacobs. GETROUWD 14 Aug. M. J. F. Elirbecker met A. E. Peters. haarle.mmerlif.de en SPAARNWOUDE. GETROUWD W. G Hartog met A. Gladpootjes. overleden: J. v. dl Nes, 48 jaar. HAARLEMMERMEER. ONDERTROUWD W. N. Rakker en W. M. Spierings. A. van den Berg en II C. Verkuyl. C. v. d. Hengst en P. Hartingsveid. E. Dooyewoerd en G. van Geest. GETROUWD M. D. Beets en L Lnyl. B. Blok ker en G. van Wirdum. BEVALLEN A. Tensen, geb Doornenbal, 1. G. van Vclsen, geb. Luke, d. J. M. Kroezèn, geb. Do Fcber. d. E. van de Pol, gel». Hontkooper, z. A. Ver meer. geb. Dekker, z. W. J. Wubbe. gel». Teeuwkes, d. J. Oudshoorn, gel». Van Winterswijk, d. OVERLEDEN J. Markus, 79 j. K Visser, 74 J. C. Sprokkelenburg, 54 j C. G. van Rhijn, 42 j. A. v. d. Groef, 7 w. .1. dc Vormer, 29 j. DANKBETUIGING. De Familie VAN HOU WELINGEN en voornamelijk de Wed., betuigen hiermede liaar hartelijken dank aan allen, die hunne belangstelling heb ben beloond, aan de begrafenis van onzen geliefden Man, Zwager en Ooin J. VAN ilüüWELIN'GEN, overleden 7 Augustus 1913 te Amsterdam. Ook de Direciie veel dank voor baar belangstelling. Wed. J. VAN IIOUWELINGEN en Familie. Amsterdam. 15 Augustus 1913. PRO DEO. Bij vonn is der A nrondiasemen ta- Rechtbank le Haarlem, van den 24en I Juni 1913, is verklaard, dat er sedert den IDen October 1903 rechlsvermoe- 'den van overlijden hestaat ten aan- zien van HENDRIK SlMON DE JON- j GE. laatst gewoond hebbende te I Nieuwemeer (gem. Haarlemmermeer), i De Procureur van Eischercsse, Mr. G. BAKKER. Stoomvaartberichten STOOM V A A R T-MI J. NEDERLAND. Banda (uitreis) arriveerde 15 Aug. te Sabang. Kangoan (uitreis) vertrok 14 Aug. van Suez. Sumatra (thuisreis) vertrok 14 Aug', van Gem.ua. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Prins der Nederlanden vertrok 15 Aug. van Amsterdam naar Parama- hervat heden 15 Augustus zijn spreekuur. Huidarts. heeft de practljk MEBVAT. Arts, is afwezig. VAN WAVEREN Komt als gij kunt Zaterdag even hij mij aan. Belangrijk nieuws. Zoo niet. telefoneer dan. ftlej. ANNIE Onder strikte geheimhouding zend volledig adres onder Letter N. aan het bureau van dit blad. Marktnieuws HUWELIJK Een net persoon, middelb. leeftijd, veel vrijen tijd fiebb., wenscht in con nectie te komen met jonge dame uit den gegoeden burgerstand, vóór het houden van fietstochtjes. Br., no. 42209, bur. van dit blad. GRAANMARKT HOOFDDORP. Tarwe (oude) f 9.f 9.50 per 80 Kil. Rogge (nieuwe) f 5.75f 6.15 per 75 Kilogram. I Koolzaad (nieuwe) f 12—f 13 per 67! Kilogram. Karwijzaad (oude) f 15 pe* 50 K.G. Kqrwijzaad (rieuw) f 14f 15 per 50 Kilogram. Nette Winkeljuffrouw GEVRAAGD, volkomen op de hooglfl met Kruideniers- en Grultersvak. Anegang 110. 46. Terstond gevraagd een nette, jongete Winkeljuf/rouw. Brieven onder no. 42270 bureau dit blsii

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 2