NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 31e Jaargang No. 9267 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAö 5 SEETEMEER 1913 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 Y% de omstreken en franco per posf 0.45 Uitgave der Vennootschap Louretis Cosffer. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertenttén van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 6 SEPTEMBER. Brongebouw: Concert Harmonie. Do Kroon: Bioscoopvoorstelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. SI Bavo, Smedestraat: Intern. Bak kerij-tentoonstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Stadsnieuws NAAMLOOZE BERICHTEN. In den laalsten tijd nemen weer verschillende inzenders van berich ten de moeite niet om hun naam aan de redactie kenbaar te maken. Zij zullen opgemerkt hebben, dat de redactie dan ook niet de moeite neemt om die berichten te plaatsen. Veroordeelingen. Door den krijgsraad alhier zijn ver oordeeld: do milicien M. van 't W. van het 10e Reg. Inf. tot twee maan den militaire detentie wegens het als soldaat met woorden dreigen van zijn meerdere in rang en de milicien M. P. IC. van hetzelfde korps tot veertien dagen gevangenisstraf wegens 'het door een minder militair opzettelijk nalaten om een order van dengene die boven hem gesteld, is te gehoorza men of na te komen. HerhalingsoefeniAigen- Van de miliciens der lichting 1906, die 3 Sept. jl. voor herhalingsoefe ningen bij het 10e Reg. Inf. onder de wapenen moesten komen, hebben acht niet aan de oproeping voldaan. Temperatuur. De temperatuur van het water in de Zwemschool was hedenmorgen, te 6 uur 63 graden en hedenvoormiddag te 12 uur 63 graden. Uitstapje. Gisteren maakten de kinderen der hoogste klassen van de school aan de 11 a a riemmerl iedestrao t een uit stapje naar Amsterdam, ter bezichti ging van de Rijkswerkplaatsen der Kon. Marine en een bezoek aan „Artis". Op de werf der Kon. Marino word hen een en ander duidelijk gemaakt door eenige ambtenaren, die zich daarvoor bereid verklaard hadden. Ook werd het aldaar in reparatie lig gend oorlogsschip „Noord-Brabant" bezichtigd. Daarna werd Artis bezocht. Te ongeveer 5 uur keerden de kin deren in Haarlem terug. FEESTCOMMISSIE 1813—1913. De Commissie, die onder voorzitter schap van den heer A. Rinkema op nieuw het plan tot het houden van ecu openlucht-feestviering heeft opge vat, vond in den tijd van 24 uur zoo veel financieelen steun bij particu lieren, dat zij den moed heeft om voort te gaan. Toch is nog veel geld noodig, vóórdat de Commissie er toe kan overgaan om den Raad te ver zoeken. haar de 1500 te verleenen, die aan de vorige Commissie werd toegestaan. Er zullen dus eerstdaags bij parti culieren lijsten aangeboden worden, waarop dezen van hunne belangstel ling kunnen doen blijken ook zullen in sociëteiten en winkels lijsten ter teekoning neergelegd worden. Het programma zal in hoofdzaak gelijk zijn aan het vroeger ontwor- peue, dus bestaan uit rondgang van muziek mei fakkels op Maandag avond; kerkdienst op Dinsdagmor gen, optocht (bloemencorso) op Dins dagmiddag; groot militair assaut en kinderoptocht op Woensdagmiddag, barddraverij op Donderdagmiddag en vuurwerk tot slotbovendien mu ziek- en zanguitvoeringen. Het feest vangt aan op 29 Septem ber. CAREL PHLIPPEAU. Onze Haarlemsche zanger is weer terug van zijn Indische reis, die ruim 14 maanden duurde. Hij ziet er ge bruind en gezond uit, is zeer ingeno men met zijn reis en gaat weer te Haarlem als vroeger, dus als diri gent, zanger en muziekonderwijzer aan den arbeid; weidra geeft hij «enige concerten. De muziekliefhebbers in Haarlem zien den sympathieken musicus on getwijfeld met genoegen weer in hun midden. Over zijn afscheidsconcert citeeren wij het volgende uit de Nieuwe Soo- .rabajusche Courant: AFSCHEIDSCONCERT VAN CAREL PHLIPPEAU. Wij hadden het voorrecht gisteren dat concert bij te wonen, dat reeds daarom een bijzonder kenmerk droeg, omdat de weemoed van het scheiden er bij in aanmerking kwam. De heer Phlippeau heeft gezongen om hem nog eens recht te betreuren. Zijn stem is zeldzaam sympathiek en hij heeft een dictie, die weinig verbe teren kunnen. Het is bitter jammer, dat de heer Phlippeau met zijn niet alledaagseh muzikaal talent Indië gaat verlaten. Het wil zeggen, dat de waardeering, van enkele zijden warm, toch niet al gemeen genoeg geweest is om hem over te halen hier te blijven. Het wil zeggen, dat in Indië de Europeaan hel te druk heeft met geld verdienen om de werkelijke kunst naar behoo- ren te èeren. Het verlies van den heer Phlippeau is voor Indië een droevig testimonium van gebrek aan waar achtig kunstgevoel. Moge hij in Europa de waardeering vinden,waarop zijn talent hem aan spraak geeft. (N. Soer. Courant.) Benoemd. Mej. M. Carpentier alhier is be noemd tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Diemen. Bevorderingen. Door den commandant der Ie Di visie is de eerste luitenant A, P. Lieuweïis van het 10e Reg. Inf. alhier aangesteld tot luitenant-adjudant bij het Ie Bataljon van genoemd korps, terwijl de eerste lui tenanted judant G. A. de Brauw van genoemd batal jon, in zijn rang is overgeplaatst bij den staf van het 10e reg. Infanterie, alhier. J u b i 1 Den 14en September herdenkt le heer P. H. Overmeijer den dag, dat hij voor 50 jaar geleden in dienst trad bij do firma Van Roon alhier. BAKKERSTENTOONSTELLING. Donderdag, de dag der opening^ is de bakkerstentoonstelling, gehouden in het gebouw St. Bavo aan de Sme destraat alhier, bezocht door 40 beta lende personen. G e v. Voorwerpen. Terug te bekomen bij J. J. Slot, Schoterweg 148, een brui ne hond. A. Rijbroek, Ged. Volders- gracht 21, een premie-obligatie. P. v. Dalen, Witte Heerensteeg 31, een por- temonnaie. J. Bruschke. Ie Zuid Pol derstraat 45 rood, een kinderschopje. Gurtzgen, Groote Houtstraat 155, een armband. S. v. d. Aar, Haarlemmer- liedeslraut 151 a, een lantaarn, a. Stomebrink, Kruisstraat 17, een cein tuur. Bureau van politie, een stalen machine onderdeel. W. Huigens, Oos terstraat 22, een witte bok. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken IJ-UUIDEN. Moordaanslag en poging tot zeifmoord. Onze correspondent seint Donderdagavond is IJmuiden in opschudding gebracht door een ern- stigen moordaanslag. Ten huize van den heer H. S., dro gist, heeft de heer J. Brester, eigenaar van 't zeiljacht „Johanna", die reeds langen tijd met zijn jacht te IJmuiden vertoefde, in de binnenkamer twee revolverschoten gelost op de 16-jarige dochter van den heer S., die in den linkerslaap getroffen doodelijk ge kwetst werd. Daarna richtte de dader liet wapen op zichzelf en schoot zich rechts drie kogels door het achterhoofd, waar door hij zeer ernstig doch niet direct doodelijk gewond werd. De heer Brester is een man van on geveer 40 jaar, reeds weduwnaar en gescheiden van een tweede vrouw. Het slachtoffer kwam wel eens aan boord van zijn zeiljacht. De ware reden tot dit treurig mis drijf is nog niet bekend. 's Avonds laat is de dader per zie kenwagen naar Haarlem vervoerd. Nader meldt men ons: De toestand van bet slachtoffer van den moordaanslag, mej. D. S., was hedenmorgen zeer ernstig. Ten einde to trachten de kogels te verwijderen zal het meisje heden naar Haarlem vervoerd worden. Een ambtenaar van het parket uit I Haarlem was gisteravond to IJmui den. Binnenland DE FEESTEN IN DEN HAAG. „1-Iet Vaderland" schrijft dal de stad zeer mooi versierd is. „Wij zijn alles zooveel mogelijk eens in oogenschouw gaan nemen. 1 Was een opwekkende tocht, vol ver blijdenis over de geest- en feestkracht van onze medeburgers. Onze stad is één leesl-cn-vreugde stad geworden. Op de torens en van bijna alle gevels wapperen en flad deren de vlaggen en zij verkeeren in één onophoudelijke kleuren stoel met het frissche windje, dat, wolken-ver jagend, de zon onbelemmerd stralen en too veren doet. De meeste straten, In liefde voor het oud verleden, zijn weer naar bosch en veild gegaan om zich te behangen met groen en bloe men en zij hebben zich een ldeedij ge weven, schooner dan ooit Salomo droeg. Door feestmasten is de heuge nis aan den bladeren-drager her nieuwd en de mensehen kunnen wan delen en rijden door een wonder- woud." Hoe rijk onze stad versierd ls, blijkt het best hieruit, dat men verscheide ne viae tromphales, triomfwegen, door haar kan trekken. Een schitterende heirweg van vlag- gengewapper, kleuren-geflonker, mas- ten-geprijk etalage-gepronk loopt van het Huijgehsplein, door de Wagen straat, Venestraat, Hoogstraat, Noord- Einde, Zeestraat naar den Scheve- ningsclieweg, waar men feitelijk nog onder de Cornegie-poort door, de wan deling kan voortzetten naar de Swee- linckstraat met haar prachtige ver sierde pleinen. Dat is één feestweg, telkens afge broken door feestelijke zij-straten en pleinen. Weer een andere via triomj/halis loopt door Prinsestraat, Ilooge Wal, Anna Paulownastraat De Lange Houtstraat is In een bij zonder mooi en stemmig feestkleed gestoken. Men heeft er zeer smaakvol de Oranje iNassau-blauwe en witte kleu ren In de versiering verwerkt, die langs palen en in boogvorm Ls aan gebracht. Blehalive id'e ïovend/e bloemen in manden aan de palen bevestigd, zijn 15000 oranje-bloemen gebruikt om t werkelijk schitterend geheel te ver krijgen. Vrijdagavond zal in 2300 Chineesehe ballons de feestverlichting worden ontstoken. Historische optocht. Heden was 't dag van den Histori- schen optocht. De opstelling had plaats op Hout- rust. Te ongeveer 1 uur was het mo ment van vertrek van den stoet. Volgens het program bestaat de stoet uit '17 groepen, van welke d;ie van I tot V een beeld geven van de Middeleeuwen tot de jaren van den opstand tegien Spanje. Ridders tra den Ln dien tijd 't meest op den voor grond, en zij vormden dan ook het hoofddeel van deze afdeeiing. In deze groepen trof men aan Wil lem II, Willem III, Albrecht van Beie ren, Jacoba van Beieren, Philips v. Bourgondië, Maria en Maxinüiïaan van Bourgondië en Karei V, omringd door de figuren uit hun naaste omge ving. De gilden zijn uit den aand der zaak in deze afdeeiing onderge bracht. Groep VI, VII eb Vni gaven den 80-jarigen oorlog en de gouden ja ren, Willem de Zwijger, Maurits, Fre- derik Hendrik, Oldenbarnevelt en al le andere groote mannen ln den strijd om de vrijheid, de schilderkunsten de personen, die den grondslag hebben gelegd voor het rijk in Indië. In groep IX, den tijd van de De Witten, vindt men de zeehelden: in groep X Willem III, koning van En geland, en zijn gemalin. Groop XI laat het tweede stadhouder'ooze tijd perk zien; groep XII heef'. Prins Wil lem IV als hoofdpersoon. Geheel los van deze groep volgt er groep XIII Kloris en Roosje, het eenige geheel allegorische gedeelte in den stoet. Het laatste tijdvak van do Repu bliek deed greep XIV zien, Willem V, In groep XV is Rutger Jan Sdhjmmel- penninck, in XVI Lode wijk Napoleon en Napoleon zelf. De laatste groep brengt het driemanschap Van Hogen- i dorp. Van der Duyn van. Maasdam en Van Limburg Stirum en Koning Willem I. Er gingen in den stoet 13 praalwagens mee. Verschillende too- neelspelers van naam vervulden hoofdrollen ln hot historiebeeld. GEMEENTELIJKE OPCENTEN OP DE BEDRIJFSBELASTING DER VENNOOTSCHAPPEN. Zooals men weet, wordt het voorstel van B. en W. der gemeente Amster dam, om voor 1914 het percentage van de inkomstenbelasting van 5 1,4 op 5 3/4 te brengen, voor een belangrijk deel beheerscht door de vraag, of het wetsontwerp tot heffing van opcen ten op de hoofdsom der bedrijfsbelas ting der naamlooze ^vennootschappen ten behoeve der gemeenten, dat aan zienlijke balen in de gemeentekas be looft te dóen vloeien, spoedig tot wet zal worden verheven. B. en W. mee- uen, dat ondor de tegenwoordige po litieke omstandigheden (gedoeld wordt blijkbaar op de moeilijkheid, om de Rijksfinanciën op behoorlijke wijze te regelen) geen voldoende waarborg daurvoor bestaat, en zijn daaroin tot het voorstellen van be- lastingverhooging overgegaan. Bestaat er nu grond vc*r zulk een verwachting is de minister van Fi nanciën voornemens, de behandeling van het ontwerp te bespoedigen, zoo dat het gevaar van belastingverhoo- ging wordt afgewend 2 Dit is de vraag, door een der mede werkers van de „Tel." aan den pas benoemden minister, den heer A. J. Dertling, gesteld. Een heslist antwoord wilde minister Bertling nog niet geven. „U begrijpt", zei hij, „ik zit hier pas, en moet mij nog in verschillende zaken inwer ken. De „Tel."-man releveerde hierop de meaning, door en W. van Amster dam uitgesproken, dat onder de te genwoordige politieke omstandighe- dea voor een spoedig tot stand komen der wet géén voldoende waarborg be stond. Voor die pessimistische ge dachte. dat die spoedige afhandeling van het ontwerp, niet waarschijnlijk zou zijn, bestond toch geen grond, meende hij. De minister echter bleek van een tegenovergesteld gevoelen. Deze zaak (nl. die van het betreffende wetsont- werpj hangt nauw samen met andere zaken, dat moet u niet tergelen, zoo merkte hij op. Maar dadelijk, als ge voelde hij, reeds te veel te hebbenlos: gelaten, liet hij er op volgen, dat hij zich duurover thans niet kon uitla ten. Dus u overweegt andere finuncieole maatregelen, waarvan het lot van het wetsontwerp afhankelijk is waagde de journalist nog te vragen.'Maar de minister bieel er bij daarover kon hij zich niet uitlaten. Wacht u de opening der Tweede Kamer al, luidde het veelbeteekenend antwoord. EIWIT-VEftVALSCHING. Van een sluwe vervalsciiiug maakt het „Maandblad tegen de Vervalschin- geu" melding „Het worut voor de vervalsclters in het buitenland door dc daar lieer- schende strenge wetten hoe langer hoe moeilijker hun bedrijf uit te oefe nen cn zell's de uitvoer naar Iloiland wegens do steeds voortdurende afwezigheid van wettelijke regeling, nog steeds het dorado der knoeiers wordt bemoeilijkt door de periodieke publication der v ervalsckingen en werking van keuringsdiensten en beruloria hier te lande. Een interes sant geval van een hier geïmporteer de knoeierij hadden wij dezer uagen gelegenheid te constateeren. Het be trof groote hoeveelheden gedroogd eenden-eiwit, hetwelk hier te lanue verkocht is geworden als kippen- ©iwit, en op hei .veis men door inim.el van gele kleurstof (Metanilgeel) de fraaie kleur van kippen-eiwit had weten aan te brengen. Deze kleurstof is o. a. direct herkenbaar door de helder roode kleur, welke na toevoe ging van een weinig zoutzuur daar uit ontstaat. „Indien men bedenkt, dat d© bedoel- de gele kleurstof niet tot de onscha delijke gerekend wordt, en 1 verschil in waarde van kippen- en eenden eiwit 1 per K G. bedraagt, is het dui delijk, dat do koopers, en het zijn dik wijls kleine onvermogende handela reu, door deze vervalschte waar zoo wel hygiënisch als financieel bena deeld worden. Onze naspormgen m deze brachten aan het licht, dat het z.g. „kippen-eiwit" uit China naar Berlijn vervoerd wordt, alw aar het kleuriugs-procédé door bekwame handen uitgevoerd wordt. Natuurlijk is de verkoop er van in Duitschland verboden, doch hindert dit den ver- vulschers in het minst niet, daar Hol land met zijn bekende gastvrijheid tegenover knoeiers zoowel op publie ke veilingen als in den groothandel in het algemeen, deze waar zondor pro test toelaat.... Wanneer zal nu einde lijk een wet eens paal en perk aan Koning dergelijke praktijken stellen?" BRAND AAN BOORD VAN EEN NEDEDLANDSCH SCHIP. Men meldt ons uit Amsterdam: Naar wij vernemen is de Jan van Nassau van den Kon. "West-Ind. Mail dienst op weg van Amsterdam naar Paramaribo een der (havens van de Azorische eilanden binnengeloopen wegens brand in de lading. De scha de door den brand veroorzaakt zou nog al aanzienlijk zijn. Alle opvaren den zijn, blijkens een bij de directie van bovengenoemde maatschappij ontvangen telegram, welvarend. Of het schip spoedig de reis zal vervol gen is nog niet bekend. TREURIG ONGELUK. Woensdag at een jong meisje, ze kere W. Ie Terboden (Gelderland) een rauwe peer en zag niet, dat zich een wesp in het fruitvleesch geboord had. Zij kreeg de wesp in den mond. werd gestoken en is aan de gevolgen van de wonde overleden. VERDRONKEN. Men seint ons uit Rotterdam Hedennacht is van de passagiers- hoot „Voorwaarts" ter hoogte van het Antwerpsc'.ic Hoofd een der passa giers over boord gevallen en verdron ken. Het lijk is nog niet gevonden. Koloniën DE AANSLAG OP DEN ASSISTENT WAGNER. Omtrent den aanslag op den assis tent Wagner op Tamlang estate meldt men aan de Sum. Post: De assistent maakte er Zondagmor gen den Javaanschen mandoer een aanmerking over, dat deze ziju topi ophield. Deze we-igerde het af te zot- tent voegde hem toen toe: Als je liet niet afzet, sla ik het af en maakte een beweging \an slaan. Het volgende ongenbiik werd hij ge- attakeerd door een vijftigtal met ste k ken gewapende Javanen. Dezen sloe gen hem met bun stokken en bonden hem met handen en voeten aan een paal. De assistent wist echter één ar;n vrij te maken en zich te verweren en slaagde er eindelijk in, zich heelemaal van zijn banden te ontdoen. Daarna trok hij zich, al vechtende, terug. De administrateur was inmiddels tor assistentie toegeschoten. De controleur en de administrateur van Med.ung A.ra zijn kort daarna een dertig Javanen tegengekomen, die op weg waren naar Kwal». Simparvr en door ben naar de onderneming terug gebracht werden. De assistent kreeg 8 sneden in t hoofd, waarvan één 1 centimeter diep. Zijn toestand is niet ernstig. HET MASKER AF! Ond°r dit on schrift schrijft Th., lid van de Indische Partij, in het Bat, Nbld. van 6 Aug.: „Met de gevangenneming van dr. Tjipto Mangce-nkoésoemo, R. M. Soe- wardi Soerjaningrat, Abdoel Moeïs cn A. H. Wingnjadisastra en de gevan genhouding van de eerste twee hoeft de regeorniig op krachtige daadwerke lijke wijze uiting gegeven aan haar fier besef van haar hoogheidsrechten en hooglieidsplichten. Het werd meer dan tijd, niet zoozeer voor de regee- rinr als wel voor de Indische Partij! Al hebben do vele honderden die zich onder het vaandel der Indische Partij geschaard hebben, zich nog niet tot een erkende vereeniging mogen groepeeren, de eenheid van cevoel. liet sneer der eendracht blijft bij die bon derden bestaan, zoolang de Indiërs nog tevergeefs blijven vragen naar een der eerste burgerschapsrechten: het recht van verecnigirig en verga dering, zoolang de Indiërs als politie ke non-valeui-s worden beschouwd, zoolang de Indiërs blijven zuchten on der een bolasllngstelsel, dat van een schromelijke misvatting hij de regee ring getuigt omtrent de verdeeling van den belastingdruk tusschen het tegenwoordige en het komende ge slacht, zoolang de Indiërs tevergeefs naar een hoogeschool blijven vragen, zoolang kortom nan delndiërs dai.gene onthouden wordt, waarop zij redelij kerwijze aanspraak moeten en mogen maken. Deze onthouding en de daaruit voortgesproten wrevel hebben die ve len hondorden samengebracht en ge willig hebben zij zich onder de hoede van voormannen gesteld, van wie zij kloeke, manlijke en ernstige leiding verwachtten. Hoe bedrogen zijn zij uitgekomen! Nu achteraf, na al wat gebeurd is, maken de door die voormannen bij de wording der Indische Partij gesproken woorden den indruk van brallende snorkerij. Het fameus libel „Als ik Ne derlander was", ls tot heden de slot apotheose dier voormannen. Is het him bedoeling, van on3 leden der In dische Partij, een troep rebellen te maken? Het amsker af, gtj voorman nen, en verklaart u, want ook wij, en met ons vele ernstige leden der Indi sche Partij, werpen thans ons masker af en verklaren nadrukkelijk dat wij' Indië groot wenscücn te zien worden onder Nederlaud'e heerschappij, op vreedzame wijze zich intellectueel en economisch ontwikkeld de sun prop re cru". EROIvO D1LLENJA CUT. Wederom kunnen wij een krokodil len jacht vermelden, die gelukkig goed is afgelöopen, doch zeer zeker leelijk© gevolgen had kunnen hebben, aldus „de Noordkust". Lenige dagen geleden begaven zich eenige lnlandsche hoofden te Indra- majoe op de krokodillenjacht in de katte Poerwo, Daar aan zoo'n jacht gevaren verbonden zijn, vroeg de lei der expeditie van den landraad, of de heeren konden, zwemmen. Het ant woord luidde bevestigend. De lijnen werden uitgeworpen, en drie krokodillen beten in liet aas c-n kwamen boven. De grootste, een mon ster van nl.m. 4 M. bracht met zijn staart het water zoodanig ju beroe ring, dat het bootje, waarin de jagers zaten, omsloeg. De inzittenden spron gen te water, waarbij een geweer af ging. gelukkig zonder niemand te kwetsen. Een der jagers echter, die niet kon zwemmen, klemde zich aan de omge slagen boot vast, doch liet dit broze vaartuig weer los. Gelukkig kwam een andere boot opdagen, die den man opnam. Toen daalde een regen van kogels op den krokodil neer en weldra lag bij te zieltogen, de overige beesten waren iu die consternatie ontsnapt. De schipbreukeling, die zijn moed voelde herrijzen, toen hij weer op den vasten wal stond, b&gon met hagel pa tronen op het reeds stervende dier te schieten, natuurlijk met 't gevolg, dal de kogeltjes e\ en hard terug kotsten en den jagers rechts en links om de ooren vlogen. Aldus eindigde deze beroemde jacht. Het is een wonder dat daarbij geen menschenlevcus zijn verloren gegaan. OM HET GELD BINNEN TE KRIJGEN. In de Deiibladen komt de volgende advertentie voor over een heele pagi na, van de beide groote hotels in Me- dancommentaar is, meent „De Lo- comoLief', overbodig: „Tot haar leedwezen zien ondergc- teekeiiden zich verplicht, wegens de in hare boeken voorkomende abnor maal hooge debetposten, waarvan de inning langs minnelijken weg tot nu toe ouaiogoiijk is gebleken, aan have geachte clientele te berichten, dat van heden af aan alle debiteuren, vyclke meer. dau drio maanden hun debet aan ondergeteekenden niet aanzuiver- den, elk verder creaiet om oorwaarde- lijk zal worden geweigerd, terwijl te gen allen, die thans reeds meer dan vijf maanden verzuimden liun debet te voldoen, gerechtelijk zal worden opgetreden, tenzij zij vóór 15 Augus tus a.s. hun financieel© verplichtin gen nakomen.. Tevens zul van 1 Augustus a.s. al gebroken worden met het bestaande systeem van logies op rekening te verstrekken cn zullen alle logé's na dien datum verplicht zijn bij hun ver trek hunne rekening te voldoen. Niet dan na lung aarzelen zijn on- dergeteekenden lot bovenvermelde maatregelen overgegaan, doch zij vleien zich met de hoop, oat hare ge achte clientele hare handelwijze zal billijken en zal medewerken om aan den huidigen uit commercieel oog punt onhoudbareh toestand een einde to maken." Sport en Wedstrijden Voetbal. SERIE WEDSTRIJDEN VAN HEEMSTEDE. Hel programma van de Seriewed strijden der V. V. Heemstede, op Zon dag 7 Sept. is als volgt Afd A. 12 30—1,30. Amsterd. Toerclub—D. E. C. II. I.45—2.45. V. V. C. Damïaatjes I— Scholen I. 34. Edo-conibHaarlem III-1V. 4.15—5.15. Heemstede I—Amstel. Afd. B. 10—11 uur. Volksweerbaarheid—V. V. C. Damiaatjcs II. 1011 uur. Schoten IIHülegom. II.15-12,15. Z. F. C. U-Hamste de II. 11.15-12.15. R. C. Haarlem II—D. E. C. III. 12.30—1.30. Veiser S. V.—Wilhelmf- na Vooruit II 23 uur. V. V. Hercules—Haarlem V—VI. 3.15—4.15. P. J.-comb.H. S. V. IT. Wegens het groote aantal deelne mers zal er op 2 terreinen gespeeld worden.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1