Restanten Eetserviezen r 1813 1913 1'JACOB DE VRIES, Smedestraat 41 Corrie 111. van Beamont,! Openingsvoorstelling NORQDEUTSCHER LLOYD, BREMEN. B. BIK, ALLE GOEDEREN Café „Klein Flora" I" JACOB DE VRIES, ,<le kooper niet bereid zou zijn gcsto- i©n goed to aanvaaarden. Brundstetter is toen naar Parijs teruggegaan en heeft na met zijn vrouw te hebben overlegd, besloten een vriend in het geheim to nemen, den heer Quadranstein, een man die, aangezien hij in Engeland was ge boren en de Engelsche taal vloeiend sprak, van veel dienst zou kunnen lijn. Nadat Brandstetter met Gutwirth, die een adres had in de buurt van llatton Gardens, eenige correspon dentie over de zaak had gevoerd, werd eindelijk telegraphlsch besloten dat Brandstetter op 15 Augustus j.l. van Parijs te Londen zou arriveeren om den koop nader te regelen. Dien avond kwam hij dus, vergezeld van Quadranstein t- Charing Cross le Ixmden aan en werd er door Gut wirth ontvangen. Deze was eerst niet best te spreken dat er een tweede per soon uit Parijs gekomen was, docHv Brandstetter zeidé dat zijn vriend een zaakgelastigde was van den aan staanden koopeer van het kleinood. De drie mannen begaven zich daar op van het station naar het daarte genover gelegen hotel ,,The Golden Cross", waar men een anderen be klaagde Silverman aantrof en waar do onderhandelingen over den koop begonnen. Brandstetter had gezegd dat hij niet meer dan 500.000 francs zou kunnen besteden, waarop Silver man had verklaard dat men dan niet verder betioefde te praten, want dat het kleinood ten minste één millioen francs zou moeten opbrengen. Met die som als basis werden dan ook de onderhandelingen voortgezet en begaven zij zich naar Gutwirth'3 woning, waar de nacht zou worden doorgebracht, terwijl de beide Pa- rijsche mannen later successievelijk in kennis werden gebracht mei de andere verdachten Grizzard en Loc- kett. De onderhandelingen over den koop weiden op verschillende plaat sen gevoerd, tot Brandstetter en Qua dranstein beweerden dat zij naar Par ijs hadden terug te gaan om hun lastgever te raadplegen, docfh zij hebben zich toen in verbinding ge steld met de assuradeurs, die hst puarlsnoer hadden verzekerd en met de politie, en dit heeft later tot de ar restatie der verdachten geleid. De vertegenwoordiger der assura deuren wees toen in overleg met Brandstelter en Quadranstein een persoon aan, die de zg. kooper der juweelcn zou wezen, en op 21 Augus tus had een samenkomst plaats in een karner door Quadranstein in het First Avenue Hotel in Holborn ge huurd. De kooper, de heer Spanier, kwam daar met een groot bedrag aan Fransche banknoten en Grizzard en Silverman toonden daarna de paar- len, die het paarlsnoer vormden. Na inspectie er van zeide Spanier, dat hij drip der paarlen voor 100.000 francs wilde koopen; hij was voorne mens, die dan aan den heer Mayer te '-toonen, opdat deze zou kunnen vor klaren dat deze paarlen van het be kende snoer afkomstig waren. Even wel de Verkoopers waren niet met het bedrag tevreden en verkochten slechts twee der paarlen voor de 100.001) fres. Besltoen werd dat verdere samen komsten om nog meer paarlen ucui Spanier te verkoopen, later zouden plaats hebben in het tube-station van British Museum. Die samenkomst had daar inderdaad plaats op 2 Sep tember en daar werden de verdachten door de rechercheurs die op de hoog te gebracht waren en daar in 'hinder laag lagen, gearresteerd. HONDSDOLHEID. Aan de ..Voss. Ztg." wordt uit New- York bericht, dat het den Jap&nees dr. Hideco Nmrouchi aan het Flotwel- ler-Instituut voor medische onderzoe kingen gelukt zou zijn de bacil, die de hondsdolheid doet ontstaan, te ont dekken. EEN GEVECHT. In het Russische dorp Krynka bij Kief heeft Maandag een bloedig ge vecht tussclien politie en boeren plaats gehad. Laatstgenoemden was til. verboden hun vee te weiden op den grond van den landheer; zij stoorden zich echter niet aan het ver bod. zoodat de politie liet noodig öohtte op te treden. Toen schoolden ongeveer 500 boeren en boerinnen sa men en trachten mei. sleenen, zeisen en hooivorken de politie te verjagen. Dit ging waarschijnlijk niet, vlug ge noeg naar hun zin, zoodat zij ook be gonnen le schieten, wuarop ook de gendarmen vuur gaven. Dertig boe ren werden gewond en eveneens een groot aantal soldaten en officieren. De gendarmen slaagden er echter ten slotte in de boeren te verdrijven. IIET ONGELUK MET DE „Z. V". Men seint nader aan de Tel. uit Berlijn: Teiwiji in de nabijheid van Helgoland naar de slachtoffers van de ramp der „L I" gezocht werd, had te Leipzig een nieuw ongeval niet een luchtkriii- ser plaats. Do ,,Z. V", die te Metz ge- slaiiomiecrd ls, maar op hot oog-.-ii- blrk ui de lochtschepeinouda te Leip zig een ankerplaats bezit, was Woens- da god Hoi id 'legeii één uur, onder lei ding van kapitein Lunge, opgestegen met liet doel een verkenningstocht le ondernemen op den weg naar Frei burg, teneinde de stellingen der blau we troepen op liet manoeuvre veld nauwkeurig te observeereu. Woens dagmiddag om half vier keerde de ,,'L. V' van liet manoeuvreeren terug en wilde op het vliegterrein to Leip zig neerdalen, om in de loods gebor gen te worden. Gedurende den gehee- leri tocht had het luchtschip logen een zeer zwaren stormwind ingevaren en daar het weer bij de aankomst van den kruiser op het vliegterrein niet opgeklaard was, do wind daarentegen in kracht toenam, rekende men te I-eipzig op een zeer moeilijke lan ding. In allerijl werd de tweede com pagnie van het luchtvaartbataljon en een afdeeling van het regiment veldartillerie last gegeven hel. lucht schip bij de landing vast te houden en in de loods te trekken. Toen de ,,Z. V' op het veld neerdaalde, stak de storm met hernieuwde kracht op, waardoor het geweldige schip heftig heen en weer geslingerd werd. De 150 militairen konden slechts met de uiterste krachtsinspanning de tou wen vasthouden, doch al hun pogin gen om het schip togen den storm wind in, de loods binnen te trekken, bleven vruchteloos. Plotseling gierde een windvlaag met zoo'n geweld tegen don kruiser, dat deze bijna tegon de lood3 te plet ter werd geslagen. Om een herhaling te voorkomen, commandeerde de ka pitein van het luchtschip alle touwen los te Laten, terwijl op hetzelfde oogenblik de motoren in beweging werden gezet. Nu schijnt liet, <lat in de op dat oogenblik ontstane conster natie vier manschappen liet bevel om liet luchtschip los te laten niet ver staan te hebben. Althans toon de krui ser met groote vaart opsteeg, werden zij rnodegesleept. Sergeant Arding had de tegenwoordigheid van geest om het touw, dat hij in do iianden hield, orn het lichaam te binden; later kon hij uit zijn benarde positie gered worden. Een tweede soldaat kon op een hoogte van ongeveer 100 M. door de luchtscbippers in den gondel ge trokken worden. De twee andere mi litairen vielen uit een hoogte van 200 M. neer en weiden op slag gedood Nadat het luchtschip driemaal groote kringen om het veld had beschreven, daalde het, toen de wind een oogen- biik bedaard was, op het vliegterrein neer en kon het zonder verdere onge lukken in de leeds geborgen worden. GEHEIMZINNIGE MOORD TE CHICAGO. Maandag is in het Michigan-meer het lijk gevonden van mrs. Walter 11. Smith, een bekende persoonlijkheid uil de lioogv kringen van Chicago. De hals van het lijk zat in een vastaan- getrokken strik. Op den oever in de nabijheid van de plek, waar het li chaam opgehaald werd, was een zand heuveltje Opgeworpen, dat met bloe men versierd was. De overledene, wier meisjesnaam Florence MacCnllough was, huwde in 1905 met Walter Smith. Het huwelijk was destijds een der mees! besproken gebeurtenissen in hoogere kringen. Haar echtgenoot en familieleden zeggen geen verklaring te kunnen vin den voor deze tragedie. Een zelfmoord houden zij voor buitengesloten en dé lieer Smith is van plan de beste detec tives in dienst te nemen, om het ge heim op te lossen. De politie van Chi cago verklaart echter, dat zij berich ten heeft ontvangen, dat men een da me, overeenkomend in gestalte met de verdronkene, op zonderlinge wijze langs den oever heeft zien loopen. Het lichaam was rog warm toen het uit het water werd opgevischt en op het oeverzand waren geen andere sporen 'van voetstappen |zi;chtbarir dan l'fie van haar zelf zoo meldt de Tel. OVERSTROOMTNGEN IN SPANJE. Een telegram uit Madrid aan de Tel. meldt, dat de ineeslc provincies van Spanje door hevige stormen ge teisterd wort'en. Op verschillende plaatsen is het spoorwegverkeer ge stremd, terwijl eenige goederentreinen ontspoord zijn. Tengevolge van een waterhoos is een groot gedeelte van de stad San tander overstroomd. Het water staat bijna 2 meter hoog. De inwoners wor den door politie en brandweer gered. SOCIAALDEMOCRATEN IN PU1TSCHLAND. Hedenavond zonden te Berlijn de Belgische socialistische leiders lluys- mans, secretaris van het Interna!.o- nale Soc. Bureau. Vandersrnissen, se cretaris van de Belgische sociaal-de- nïDcratische partij, in een vergade ring \an functionarissen van de so ciaal-democratische partij te Berlijn mededeelingen doen over het vetfxip van de jongste algemeone staking in België en over de lessen, die daaruit trekken vallen. Dat was, zoo verhaa.lt de VorwSrts, verklapt door de „Deutscher Kurier". een natinnaal-1 iberaal orgaan, waar op de ,,Post" een uitvoerig hoofd artikel aan de zaak wijdde. De politie-president deelde daarop aan het partijbestuur mede, dat hij niet zou dulden, dat genoemde bui tenlanders te Berlijn, een rede hiel den en dat hij hen, als zij trachten zouden, ondanks bet verbod der poli tie. toch het woord te voeren, uit het land zou laten zetten. CHOLERA. Te Boedai>est zijn zeven gevallen van Aziatische, cholera voorgekomen, waarvan een met doodelijken afloop. BURGEMEESTER GAYNOR. Burgemeester Gayuor van New- York, stierf aan hartverlamming, aan boord van hot stoomschip Baltic", op de reis van Amerika naar Europa. Koloniën SPOORWEGDIEFSTALLEN IN INDIë. De Soerabajasche correspondent van het ,,Bat. Nwbl." schrijft: In 1912 is er gruwelijk gestolen van de producten, welke aan dcu dienst dei' S.S. ten vervoer wei-den aangebo den. De dieven hadden het voorname lijk voorzien op koffie en suiker, hoe wel ze ook andere artikelen niet ver smaadden. De planters klaagden er steen en been over en liet werd zoo erg, dat de dienst der S.S. speciale wenken gaf voor de beveiliging van wugens, waar in koffie enz. werd vervoerd. Een uit gebreide dievenbende was toen aan lietwerk, voornamelijk op het em placement Goebeng, en dat volkje wist gesloten goederenwagens met 't meeste gemak te openen. De S.S. heeft duizenden guldens schadever goeding aan afzenders kunnen beta len. Eindelijk werd een georganiseerde dievenbende gearresteerd, welke op liet emplacement Goebeng werkte Het bleek, dat de dieven in het bezit waren van een stel serie-sleutels, als bij den dienst in gebruik, en waarmee goederenwagens kunnen worden ge opend. De oanhoudende diefstallen hadden een zeer onaangenamen indruk ge maakt en men was blij, toen de da ders geknipt waren. Maar nadat het nu geruimen tijd is goed gegaan en niets meer van dergelijke diefstallen werd vernomen, is de pret thans op nieuw begonnen. In den loop dezer maand hebben op het station Goebeng weer eenige dief stallen van producten uit gesloten wagens plaats gehud. Voor zooverre oil's bekend, werden reeds gastolen 4 zakken koffie en 4 zakken suiker en nu, enkele dagen geleden, andermaal 3 zakken suiker. Telkens bleek, dat de wagens met valscbe sleutels geopend moeten zijp; .alleen de plombeering was natuurlijk verbroken. Terloops voegen we hieraan nog toe, dot de diefstallen zijn gepleegd uit wagens, staande op het station Goebeng, en nog wel op het eerste spoor. J-Iet. slaat vast en dit is het ge vaarlijke der situatie voor den dienst der S.S. dal er vrij veel serie-sleu tels, als door den dienst zelve ge bruikt, in verkeerde handen moeten zijn. Elke nieuwe diefstal is hiervan het bewijs. Er zulien door de S.S. bijzondere maatregelen moeten worden geno men. om uit deze impasse te geraken. Anders zal zij ouk dit jaar, evenals in 1912, duizenden guldens aan schade vergoeding voor gestolen producten hebben te betalen. EF.N ARRESTATIE. De Ilbld."-conespondenl te Bata via seint Sonneveld, de met anderhalve ton voortvluchtig© lioofdkassicr der Es- compto Maatschappij, is te Hongkong gepakt. DOIIWES DEKKER. Naar het Bat. Nwsbl. meldt, is 't ver- zoek van rnr. Wyfchoff, den advocaat van Douwes Dekker, om een audiëntie bij den gouverneur-generaal ten ein de de zaak van den lieer Douwes Dek ker te bepleiten afgewezen op grond, dat aan genoemden heer reeds de ge legenheid gegeven is om zijn zaak schriftelijk to verdedigen, zoodat een aanvullende mondelinge verdediging overbodig is le achten. Letteren en Kunst Pianiste. Einddiploma Conser vatorium Amsterdam Raamvest 3 Mandoline- en Guitaaronderwijs Opleiding voor examen. Spreekuur Maand, en Woensd. 1-21/, I Algemeen Verkooplokaal, Nieuwe Gracht 74. Interoomm. Telefoon 1386. kunnen dagelijks ten verkoop inge bracht en steeds gehaald worden p. HooasvEcn l»., MAKELAAR. ZONDAGAVOND Pretoriaplein Nieuw» Voordrachten LACHEN LACHEN Piano-muztek F. SLOT. Voor passage naar: Ned.-Oost-Indië veertiendaagsche dienst) Austra- lië-Noord- en Zuid-Amerika-Middellandsche Zee-Ploiziorvaarien en Om-de-Wereldreizen vervoege men zich tot de Agenten voor Haarlem, Zand- voort en omstreken, de heeren MERENS T1ELEMAN, Damstraat 23, tt Haarlem, en Kerkstraat 3, te Zandroort. Inlichtingen en brochures gratis. Mej. Dames! de Wed. BOLMAH, KOUDENHORN 66, blijft steeds doorgaan met den hoogsten prijs te besteden voor nel gedragen Damen- en Heerenklee- dlng ee is tot inkoop hiervan te allen tijde aan huls te ontbieden. nn t - - "Sxfs MEVR. NOORDEWIER is Donderdagmiddag to Hilversum ge huldigd. In den foyer van 't Concertgebouw werd de jubilaresse toegesproken door den voorzitter van 't huldigingsco mité." De heer Thole, voorzitter van de afd. Hilversum der Mij. tot bevorde ring der toonkunst, voerde 't woord. Kransen ert bloemenmanden wer den aangeboden. Een koor zong o a. oen welkomst lied. De villa van mevr. Noordewier was smaakvol versierd. Aan de villa werd 't woord gevoerd door den heer G. v. Mesdag, voorzit- j ter van 'i comité. Hij bood een pia- cjuelte in brons aan, een vro'üwenfi- guur „de muziek" voorstellen, ver-1 vaardigd door Jan Eisenloeffel. De receptie was zeer druk bezocht. Sport en Wedstrijden Voetbal. HAARLEM—V. V. V. As. Zondag komt Haarlem in den liefdadigheidswedstrijd tegen V. V. V. uit met het volgende elftal: Thomas (doel)Serné en Wilhelm (achter) Maas, lleaiey en Krayenbrink (mid den) Bakker, Iloutkooper, Hartog, Jur Haak (capt.), Oostenbroek. Stoomvaartberichten STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ping Suey, van Batavia naar Am sterdam, pass. 10 Sept. Perim. STOOMVAART-MIJ. N KOERLAND. BÏHiton (uitreis) arriveerde 11 Sept. te Padarur F lores (uitreis) arriveerde 11 Sept. te Port Said. Koning Willem III (thuisreis) ver trok 10 Sept. van Port Said. Sumatra (uitreis) passcerdeJO Sopt. Ouessant. KON. HOLL. LLOYD. Het st. Amstelland (uitreis) arrlv. 11 Sept. te Pcrnambucp. Hollandia (thuisreis) vertrok 10 Sept. van 11 io Janeiro. Sail and vertrok 11 Sept. van Am sterdam naai- Buenos Ayres. ROTTEBDAMSCllE LLOYQ. Bogor arriveerde 10 Sept. van Rot terdam. te Batavia. Jacatra ai meerde 11 Sept. van Homburg te Rotterdam. Ophir (thuisreis; vertrok 11 Septem ber van Gibraltar. Merauke (thuisreis) arriveerde 11 Sept. te Gibraltar. Samaxinda (uitreis) arriveerde 11 Sept. te Antwerpen. Tambora (thuisreis) vertrok 10 Sopt. van Perim. HOLLAND—AMER1KA-LIJN. Amsteldijk, van Boston en Philadel phia naar Rotterdam, passeerde 11 Sept. 7 uur 50 voorin. Lizard. Noorderdi'jk vertrok 10 Sept. van Baltimore naar Rotterdam. Het st. Noordam, van New-York n. Rotterdam, arriveerde 11 Sept. 2 u. 15 nam. te Boulogne. Qosterdijk, van Rotterdam naar Baltimore en Newport News, pas seerde 11 Scilly. Soestdijk, van Rotterdam naar New port News en Baltimore, arriveerde; 10 Sept. te New-York. STOOMV.-MIJ. NEDERLAND. Het st. Ambon (thuisreis) passeerde j 11 Sept. Finisterre. Hel 6t. Vondel (uitreis) vertrok 11 <g Sept. van Genua. w Vraagt plannen en begrootingen voor Uwe Electrische feestverlichting, bij het Technisch en Electro Techn. Bureau voorheen Spoelstra-3ik Spaarnwouderstraat 36. Tel. Int. 1374 Smedestraat 41 Smedestraat 41 bericht dat zij heeft aangekocht i 3000 gekleurde Dekschalen 4000 gekleurde Borden 1200 gekleurde Sauskommen 1300 gekleurde Vleeschschotels 7IET TIC ETAI APE5I II Overtuigt U wit een prachtige pertij CIC I LID LIALÜUCO tafelgoed wij weder half cadeau geven. GEKLEURDE DEKSCHALEN 21 ot. Sauskommen, alle kleuren, 21 ot. Gekleurde Ontbijtbordjes 6i 2 ot. Diepe en platte Borden, moderne patronen, £>i 2 ot. Gekleurde Vleeschschalsn AS ot. Ontbijtstellen geheel compleet, zoolang de voorraad atrekt, van f4.75 voor f 2.39 Bloemvazen 2 voor 14 cl. Inmaakflesschen 9i/2 ct. Ziet de Etalages! Ziet de Etalages! N.B. Nog eon kleJn partijtje BRUINE INMAAKPOTTEN, welke wij voor spotprijzen opruimen.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7