NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 3le Jaargang No. 9281 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 28 SEPTEMEER 19(3 A HAARLEM S DAGBLAD A BONNEMENTEN AD VERTEN TIN: Voor Haarlem per drib maanden, JSrjf Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Bullen het Arrondissement Voor de dorpen' in' dm 'omtrek waar 'een Agent 'gevestigd is ('kom 'de; AbJlSSiSfllS§^Whme5 30 C"1 PW reSeL Franco^er^ post' door' Nederland" f «tSÏÏSi hoogstens zes regeis, 25 Cte. per piaalsing; Afzonderlijke nummers0.02!.* V ,Vir b Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.3714 Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommuiiaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Cosier. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspa«rne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D Y ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 23 SEPTEMBER. Orgelbespeling in de Groote Keirk ^an 1—2 uur. De Kroon: Lezing over Esperanto. De Kroon: Biosc. vooretelling. Soc. Vereeniging, Biosc. voorstelling Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. Rusthoek, Bloemendaal: Concert. Stadsnieuws EEN NIEUWE KUNSTHANDEL Op den Kruisweg 68 heeft onze medewerker, do schrijver van do be kende en gaarne gelezen rubriek Kunst en Kunstenaars, de heer J. 1L de Beis. een kunsthandel geopend en wij hebben hem daar natuurlijk een .bezoek gebracht Dicht in de buurt van dezen niale -huist een cubist Schelfhout: het stuk lijkt op een voorstelling op gebrand glu.- „Ik geloof', zei de heer de Bois, „dat dit op te vatten is als overgang naar een meer decoratieve kunst". We vestigen do aandacht op dezen kunsthandel. Zou er, terwijl we een nieuw Frans Hals-Museum bezitten, met een zaal tje voor tijdelijke tentoonstellingen terwijl er een aloud teek en college in Haarlem bestaat en een kunstbescher- mend genootschap als Teylers Stich- tiag in Haarlem niet wat meer be langstelling voor picturale kunst kunnen ontstaan, dan er tot heden, bestond? Looddiefstal. Van hot dak der Inianteriekazerne zijn 12 stukken lood gestolen. RATIONALISTISCH ONDER WIJS. Door den Intern. Bond voor Ratio nalistisch onderwijs de opvoeding van het kind, zal begin der volgende maand een openbare vergadering worden gehouden, waar door den heer Domela Nieuwenhuis zal worden omdat de heer Bois de gave bezit, den humeristischen kant van de dingen te zien. Ditmaal had hij pret over den schrik dien hij teweeggebracht had door in Haarlem een kunsthandel op te richten over de ongevraagde raadgevingen, die daarvan het ge volg waren geweest en alle neerkwa men, hierop: „man, wat begin je! een kunsthandel in Haarlem kan niet be staan; 't is al herhaaldelijk gepro beerd, maar nog nooit gelukt!" De heer de Bois kon over die be zorgdheid vroolijk wezen, omdat de relaties van zijn vroeger in associatie met een ander in Den Haag geveetig- den, kunsthandel grootendeels in het buitenland wonen. Aan het feit dat hij in Haarlem woont, heeft onze ge meente het dan ook te danken, dat hij hier een kunsthandel stichtte. Reden tot ongerustlleid over het welvaren van die onderneming be staat dus niet, maar wel hopen wij, dat do ervaringen van dm heer de Bois heter zullen zijn, dan de repu tatie, die Haarlem klaarblijkelijk in dep kring van den kunsthandel bezit. Van belangstelling kan liét kunst- liefhebbend publiek alvast doen blij ken door gevolg te geven aan een uit- noodiging tot het bezichtigen van een expositie van prentkunst van Prof. Hans Thoma. In het huis op den Kruisweg tref fen we beneden portefeuilles vol prent kunst, etsen, houtsneden en zoo meer, o.a. uit de 19de eeuw en veel van de jongste Franschen. Cubisten of futu risten huizon hier niet, maar wel na men als Baun. Witson, Dupont. de Zwart. Het verzamelen van deze Boort van kunst eischt veel kennis en ervaring: soms wordt de druk van een ets beperkt tot 100, soms zelfs 20 exemplaren, maar de plaat wordt ook wel verstaald en dan kan men er tot moord op F. Ferrer en Christelijk of Rationeel onderwijs. FEESTVIERING. Zaterdagavond vierde de afdeeling Haarlem der Ned. Vereeniging lot Af schaffing van alcoholhoudende dran ken haar 70-jarig bestaan in de groote zaal der Sociëteit Vereeniging alhier. Te ruim 8 uur weid door de Mu ziekvereniging „Voorwaarts", di recteur de heer P. P. Wit, de avond geopend met een opgewekten ma-rsch, wat al reeds dadelijk de feeststemming er in bracht. Door den voorzitter, den heer M. A. Reinalda, werd daarna de openings rede uitgesproken. Hij heette de aan- wozigen hartelijk welkom, in het bij zonder den afgevaardigde van Let Hoofdbestuur, den heer F. U. Schmidt, do vertegenwoordigers van de Nöord- Holl. Propaganda-commissie, van de nabijgelegen afdeelingen der N. V. en zusterorganisaties hier ter stede, waarvan o.a. de volgende vereenigin- gen eenige afgevaardigden hadden ge- zouden: de Ned. Cür. Geheel-Onth. Bond, NederL Ondarw. Propaganda- clu'b, Intern. Orde of Good Templar, de Alg. Ned. Geheel-Onth. Bond, het Centr. Comité van Drankbestijdende vereenigïngen en de aongveroen. „De Korenbloem". Nog merkte spreker op, dat thans gevierd werd het 70-jarig bestaan. Of schoon men bij de viering van het 70- jarig bestaan wel eens geneigd is, te wachten tot 5 jaar daarbij zijn ge voegd, meende de afd. echter dit be langrijke feit te moeten herdenken iu feestvergaering. Gaan op 70-ja: ln het «taAÜoü '«te!*™ toïW leeraren*., eiser teekent n wel en men wil «Jfsi aderen hun pensioen gemeten, dit a weten, dat ze na zijn doe per procuratie geteekend z dood soms wel d zijn! De ware collectionnenr is er dus heel voor zichtig mee en stelt bijvoorbeeld hoo- gen prijs op een voordrukje van iemand als de Zwart, zooals we er hier een aantreffen. Roven ziin de schilderijen opgehan gen, in een veelsoortige verzameling. Wij troffen er bijvoorbeel een Mollin- ger aan, Nederlondsch werk van een halve eeuw geleden, dat destijds veel naar Schotland ging en nu langza merhand weer naar Holland terug keert, omdat men denkt, dat daar hier wel liefhebbers voor te vinden zijn. Dit is een landschap, een knap schilderij, maai' dat er uitziet als een prent tegenover moderne menschen als Toorop, Odilcai Redon, van Gogh. Imponeerend is Toorop's Werksta king, treffend do symboliek van den Franschman, die eei\ sterken indruk bereikt met bijna niets; er zijn mooie stukken van Suze Robertson, Fleuris Versier en de Zwart. Maar de eere plaats is ingeruimend aan van Gogh, Vincent don Groote, van wie werk uit verschillend tijdperk aanwezig is. Een maud met appelen stamt uit zijn Brabantschen tijd, sterk van realis- met is een paar schoenen, rustiger een boschpad, een groot stuk is de Buttes Montmartre uit niet het geval met ons, aldus spr., wij gaan met jeugdigen ij ver voort, tot den strijd voor het ideaal: een drankvrije maatschappij. /Vlies te vermelden wat reeds de ge heel-onthouders hebben tot stand ge bracht, is niet doenlijk in een klein bestek, maar toch wil spr. herinneren, dat 70 jaair geleden, zelfs nog vele ja ren later, de geheel-onthouders wer den beschimpt en bespot, terwijl thans de geheel-onthouders schier in elk be drijf worden gesteld ten voorbeeld voor anderen. Wel ©en bewijs hoe do openbare meening zich heeft gewij zigd. Telde de afd. in 1900 slechts ecu handjevol leden, in 1903 nog maar 57 leden, op dit oogenblik reeds be draagt dit 360 mannen en vrouwen, welko hun beste krachten in .dienst stellen der drankbestrijding. Ten slotte bracht spreker een woord van hulde aan de zuster-organisaties, voor het enorme werk ook door hen gedaan, lot vrijmakingvan den mertsch uit de klauwen van het drank monster. Daarna deed zich hooren de Geh.- Onth. Zangvereen. „De Korenbloem" DUtitS montmartre rnt *'jn dir. de heer W. H. Biele. Zij zong al- Panjachen tijd. Over deze stukken ui lereeret het geheelonthouderslied „Op bun merkwaardigheid to schrijven Onthouders", dat evenals het ,,'sHec- baat mets; d'-e moet men gaan zien.ren huis", zeer goed werd ten gc- Dit is zeker, dat de heer de Bois ver- j hoore gebracht, etandig heeft gedaan door ze den be-t Door den lieer F. U. Schmidt werd zoeker het laatst te toonen; van Van; namens het Hoofdbestuur een woord Gogh terugkomend lijkt veel van 't an-van hulde gericht aan de feestvieren- dere hem tam. Zelfs leeken die neiging de afdeeling. Zelfs al is de afd. thans hebben aanvankelijk om Van Gogh's 70 jaar, jong en krachtig bleef zij. hevigheid van uitdrukking te glim-evenals de Nederl. Vereeniging zelf, lachen, gevoelen toch wel, wanneer omdat zij het geheim kende, om jeug- zij voor zijn schilderijen terugkomen, dig te blijven, n.l. zich aan te passen ihoe merkwaardig ze zijn. i aan het heden. Ook dezen winter moet er hard ge werkt worden, en wel voor de verza meling van handteekeningen voor het petitionnement, tot het verkrijgen van de plaatselijke keuze, geregeld bij de wet, waardoor elke plaats, ook Haar lem, kan uitmaken bij 6teinming of er drankgelegenheden zullen zijn, ja of neen. Gaat dus allen aan den ar beid, klimt de trappen op, daalt in de kelders, doch laat elke vrouw of man, van 23 jaar en ouder, teeke nen op ons petitionnement. Wel zegt men wel eens, dat de N. V. rood doet. Dit doet ons evenwel toch doorgaan op den ingeslagen weg, om dat wij meenën {aldus spr dat ook wij ons dienen uit te spreken tegen den nachtarbeid in bakkerijen en glasblazerijen, eveneens als wij ons verklaren voor den verkorten werk dag. Daarna werd tie vereeniging ge complimenteerd door de verschillende afgevaardigden, o.a. den heer v. d. Veen, namens de Noord-Holl. Prop. Commissie; den heer v. d. Horst, na mens het Centr. Comité van draukbe- str. vereen.; den heer v. d. Have, na mens de Goede TempelierenNed. Chr. Geheel-Onth. Bond door den heer Ten Boom en de Zangvereen. „De Korenbloem" door den heer Her werden. Nu werd verder gegaan met de af werking van het programma, en deed de heer P. W. Kaptijn zich kennen als een zeer verdienstelijk violist, ter wijl Mevr. Strijbos-Smits zeer mooi spel leverde als begeleiding. Aan mevr. Strijbos werd een bou quet aangeboden. Na de pauze sprak de heer W. Ban ning, uit Leiden, nog een flink en krachtig woord over wat de drank- strijd reeds heeft bereikt en nog be reiken moet. Als laatste nummer werd door het programma vermeid een tableau, voorstellende, volgens de toelichting van den voorzitter en de verklaring op het programma, een visioen. Het tableau was ontworpen door een kunstschilder hier ter stede, den heer li. J. Kruyder, die alles in het werk heeft gesteld iets moois te verkrijgen, wat hem dan ook volkomen gelukt is. Het tooneel stelde voor een groote trap, voerende naar een tempel, de geheelonthouding, waar een engelen figuur stond. Links was opgesteld 'n groep, voorstellende de dood en de duivels, welke hun prooi beloeren, rechts van het tooneel een groep, voorstellende de nijverheid en indus trie, voor op het tooneel een delirium lijder, een wanhopige vrouwenfiguur, de dood met zijn slachtoffers, terwijl de reenterzijde voor op het tooneel werd ingenomen door bazuinen-dra gende engelen de overwinning aua- kondigend van de geheel onthouding op drankgebruik en het dierlijke in den inensch. De belichting geschiedde in verschillende kleuren. De indruk van "het tableau was over weldigend en meermalen moest ge haald worden. De Voorzitter verscheen ten toonee- le om een woord van dank te bren gen. De heer H. J.. Kruyder kreeg een krans en mej. Bouwman een bouquet. Een gezellig bal hield daarna de vele aanwezigen nog uren lang bij een. Het was voor de afdeeling een zeer goed geslaagde propaganda-avond, terwijl ook nog een aantal leden wel den gewonnen. BLIJVEND MONUMENT IN DE PARKLAAN. De heer Leonard A. Springer, ar chitect voor den Hout en de Plant soenen. heeft zijn ingenomenheid be tuigd met het stichten van een blij vend monument ter herinnering aan Neerlands onafhankelijkheid, In de Park la.ui (bij den Kruisweg). ONZE BOOM EN. Heden hield de Commissie van dein Hout en de Plantsoenen met den ar chitect haar jaarlijkschen rondgang. TOONEELVOORSTELLING „ALLERZIELEN" VAN HEIJER- MANS. Zaterdagavond is in den Schouw burg alhier, door de N. V. Tooneel- vereeniging opgevoerd „Allerzielen" een gpel van Herm. Heijermans. De zaal was slecht bezet. Er is ech ter goed gespeeld, de rol van Nansen, vroeger op \erdienstelijke wijze ge speeld door den lieer Willem van dor Veer, was thans bii den heer Louis van Gasteren in goed© lianden. GEZELLIGE BIJEENKOMST. Zaterdag j!. des avonds ten 8 uur is door Ambtenaren der H. IJ. S. M. en genoodigden een gezellige bijeen komst gehouden in het gebouw (bastei- kantoor H. IJ. S. M.) repetitielokaal van de muziekvereeniging Spoorweg personeel „Crescendo", waarbij door de heeren William en Henri Schmitz j silhouetten- of schimmenspel ver- toond is, dat bij de aanwezigen, on-j geweer 60 personen, heeren en dames zeer in den smaak viel. Prijsschieten. Doo rde jongelieden, die dezen zo mer deelnamen aan de schietoefenin gen tot verhocging van 's lands weer kracht alhier zal a.s. Woensdag n.m. aanvangende 2 uur op de banen te Ovorvecn, om prijzen worden gescho ten, die daartoe van 's Rijkswege worden beschikbaar gesteld. DE HISTORISCH-ALLEGORI- SCIIE OPTOCHT. De afd. Haarlem van de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereeniging zal deelne men aan den historisch-allegorischen optocht. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. DE GEMEENTEBEGROOTING. We ontvangen de begrooting-in druk, met toelichting, van de ge meente Bloemendaal (8561 inwoners). De gewone inkomsten en uitgaven sluiten in een eindbedrag van ƒ228 600, de buitengewone in een be drag van 3000, de totale dus in een bedrag \an 231.600. De post onvoorziene uitgaven is ge raamd op 3209.22. Inkomsten. De verzameling „inkomsten van ge meente-eigendommenbezittingen en bedrijven", voor 1913 geraamd op ƒ1610, is thans uitgetrokken op 29960 (w. o. 28050 als inkomsten van de waterleiding1. De inkomsten, verkregen uit belas tingen en heffingen, zijn geraamd op 166184 04, w. o. 188802 53 aan plaat selijke belastingen. Van dit laatste bedrag is 78702 53 aan hoofdelijke» omslag geraamd (dit jaar werd ƒ60727.11 toegestaan), 2500 aan hon denbelasting, /1600 aan vergunnings recht en ƒ6000 aan reinigingsbelas ting. Onder de uitgaven is onder den post, (kosten van algemeen bestuur) ƒ2300 uitgetrokken als jaarwedde voor den burgemeester, 1000 voor de wet houders, ƒ2200 voor den secretaris, ƒ1500 voor den gemeente ontvanger, 500 voor presentiegelden der raads leden, ƒ5800 voor jaarwedden voor secretarie-ambtenaren, concierge en boden (dit jaar was toegestaan ƒ5400). De jaarwedden van den ge meente-opzichter en van den cora- mies-teekenaar zijn (evenals dit jaar toegestaan was) resp. uitgetrokken op 1200 en 1600, de dag- en week gelden van werklieden op 10800 (dit jaar was ƒ10600 toegestaan). Het onderhoud van wegen en voet paden is geraamd op 16280 (vorig jaar toegestaan ƒ19000). Voor beplan ting van wegen is ƒ3000 uitgetrokken, terwijl voor 1913 was toegestaan 500. De kosten van wegbesproeiing zijn weer op ƒ7000 begroot. De uitgaven voor de waterleiding zijn op 12242.27 geraamd (in 1913 ƒ15650). Voor jaarwedde van den inspec teur van politie is ƒ1200 uitgetrokken, voor jaarwedden der politie-agenten ƒ11650 (in 1913 ƒ10825). voor de nacht- wachts ƒ3152 (in 1913 2500), voor kleeding en uitrusting der politie ƒ1400. De posten „kosten van ophalen van haardasch en vuilnis" zijn ver hoogd van 4700 tot 6000. De jaarwedden van onderwijzers zijn gezamenlijk begroot op ƒ26900 (voor 1913 ƒ21000). De posten „renten van geldleenin- geu" en „aflossingen van geldleenin- gen' zijn resp. verhoogd van ƒ21357 50 tot ƒ27912.50 en van ƒ13000 tot 22000. De schuld der gemeente bedraagt thans ƒ503.000. HAARLEMMERMEER. Brand. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is afgebrand een dubbele boer derij, gelegen aan den Slolerweg b. d. Lisserweg, en bewoond door de wel Roubos en L. van Wijk. Met moeite konden de bewoners zich redden. Van eerstgenoemde zijn twee paarden een hond en een a an tail kinpen in de vlammen omgekomen. Hetgeen an de oogst van 50 H. A. reeds was gebor gen kon niet meer worden gered. De ooi-zaak van den brand wordt schreven aan hooibroei. Verzekering dekt de aanzienlijke schade. De brandspuit was spoedig ter plaatse, maar kon niets meer red den. ZANDVOORT. Voor het Badhuis van minvermo genden is door de Directrice in dank ■ontvangen van N, N. speelgoed, van N.N. een kistje met druiven, van me vrouw B. de H. 10 voor vruchten en van mevrouw E. ƒ5 50 voor vruchten. De afdeeling Zandvoort der Noord- Hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" zal dezer dagen een vergade- i ring houden in hotel Driehuizen. De agenda luidt: Bespreking beschrij vingsbrief. Benoeming afgevaardig- Igem. Vergade Ingekomen De vereeniging de Evangelisatie kring alhier, is ontbonden. Binnenland EEN MARITIEM MUSEUM. Uit Amsterdam meldt men ons: Men herinnert zich dat wij enkele weke-n geleden hebben medegedeeld dat hier ter stede stappen worden ge daan om te komen tot oprichting van een Maritiem Museum hier ter stede. Naar wij thans van welingelichte zijde vernemen is uit de voorloopige commissie die zich gevormd heeft om tot de oprichting van een dergelijk Museum te geraken, een uitvoerend Comité beroemd. Zijn wij wel ingelicht don zullen deze pogingen hoogst waarschijnlijk met goeden uitslag worden bekroond. Z. Exc. Dr. C. Lely. Minister van Waterstaat en Prof J. Kraus, oud-mi nister van Waterstaat, beiden te 's-Gravenhage hebben o.a. niet de plannen hun sympathie betuigd. KOLONIAAL-AARDRIJKSKUN DIGE TENTOONSTELLING. Het bestuur van het Koninklijk Ne- derlandsch Aardrijkskundig Genoot schap heeft gemeend, het veertig ja rig bestaan van het Genootschap op geen waardige wijze te kunnen vie- ren, dan door liet inrieliten van een tentoon steil mg, welke een duidelijk beeld geeft van den grooten vooruit gang, welken onze aardijkskundige kennis van Oost- en West-Indië in het afgeloopen veertigjarig tijdperk heeft te boekstaven. De Commissie, die zich belastte met de voorbereiding en in richting van deze tentoonstelling, heeft zich intusschen voornamelijk moeten bepalen tot het bijeenbren gen van kaarten en graph ische voor stellingen In grouto verscheidenheid; daarnevens kon echter nog aan pho- tographische afbeeldingen, het Indi sche fcuidschajp botre'icnde. een plaats woolen ingeruimd, evenals aan een kleine verzameling in IndiS vervaardigde schilderijen. Zoo zijn dan thans in den linker vleugel van het Stedelijk Museum te Amsterdam negen zalen ingenomen door wat aan belangwekkends en leerrijks werd bijeengebracht. Zaterdagmiddag is in tegenwoor digheid van verschillende autoritei ten, waarbij.de Ministers van Kolo niën en van Marine en vele rr den, de tentoonstel lung geopend. De heer J. W. IJzerman, voorzitter van het Kon. Ned Aardrijkskundig Genootschap hield de gelegenheids rede. Mr. Tli. B Pleyte, Minister van Koloniën, verklaarde daarna met een korte toespraak de tentoonstelling voor geopend. MISHANDELING. De N. R. Ct. meldt Te Delft is de sigarenmaker G met een stok op het hoofd geslagen door den logementhouder S. G. die bewusteloos ineenzakte Is naar het gasthuis vervoerd, zijn toe stand is bedenkelijk. S. is door de politie gearresteerd. PENSIOEN H. IJ. S. M. De directie van de H IJ S. M. heeft besloten, met ingang van den datum, waarop de verbetering der pensioe nen voor nagelaten betrekkingen van deelgenooten van het pensioenfonds, in werking treedt, de 1 pet. hoogere doorloopcnde korting, die dan door het personeel zal moeten betaald wor den, voor hare rekening te nemen. Leger en Vloot Blijkens bij het Dep. van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. „Hol land" 20 dezer van Shanghai vertrok ken met bestemming naar Soerabaja. Sport en Wedstrijden Schieten. PROVINCIALE WEDSTRIJD. De schietwedstrijden, die ter gele genheid dor onafhankelijkheidsfees ten Zaterdag en Zondag op de schiet banen te Ovcrwen zijn gehouden, zijn uitstekend geslaagd. Zateidagroor- gen om 10 uur, heette de Voorzitter de aanwezigen schutters met eenigo korte, doch hartelijke woorden wel kom, en na hierop het eerst© schot te hebben gelost, verklaarde hij den wedstrijd voor geopend. Gestadig kwamen nu de schutters, in hoofdzaak uit Haalrlem en Omstra- kon opzetten, en weldra waren alle beschikbare banen in gebruik. Begunstigd door het voor de schietsport 7.0 gewenschie windstil le weer, werd er over het algemeen keurig geschoten, en hadden de baan- commfissarLsseii ai spoedig hooge personeele en korpeseiicri te boeken. Ook Zondag heerschte op de banen een gezellige drukte. L'Jt Verst bijlende plaatsen waren nu de schutters opgekomen, waarvan velen vergezeld van hunne darned hierbij van de gelegenheid gebruik maakten, om een dag ln deze heerlij ke natuurlijke omgeving door te bren gen. Om vijf uur waren de wedstrijden ten einde en tegen oilen huiswaarts, om tegen acht uur weer present te zijn in het Stations Hotel, waar de prijsuitreiking zou plaats hebben. Toen allen in dit gezellig zaaltje, waar natuurlijk de piar.o niet ont brak, aanwezig waren, nam de heer L. H Koolhoven het woord en bracht een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dezen wedstrijd hadden medegewerkt. In de eerste plaats aan Mevr. Vis ser van Hazerswoud©, door wier fi nancier© bemiddeling het mogelijk' was geworeen. aan de plannen uit voering te geven en in de tweede plaats aan den heer II. Stinis, die tot dit alles het initiatief nam. De mede. deeling, dat aan Mevr. Visser van, Hazerswoude het ee re-lidmaatschap van den Haarlemse hen Schietbond was aangeboden, werd met daverend applaus begroet. Hierna reikte de heer Koolhoven cp de hem eigen sympathieke wijze de prijzen aan de winners uit. Na afloop van dit officieel© ge deelte vroeg ai spoedig de heer Bart Elferink de aandacht door een van zijn leuke moppen en hield, afgewis seld door een dansje, hiermede de aanwezige nog landen lijd in de meest prcttice stemming bijeen. Met voldoening kan de ijverige commissie op dit deel der Haarlem, se he onafhanke! ij kheidsfoesten terug zien. Een woord van hulde aan deze heeren is ten volle verdiend. De uitslag der wedsti ijden is: KORPSWEDSTRIJD. Korpswedstrijd A. I. Eere-prïjs Bloemendaal Commando 204 punten. Ie pr. Claudius Civilis 202. 2e pr. Sanboo, 202. 3e pr. Voor Vaderland en Koning 200 punten. 4e pr. Generaal van Merlen 198. 5e pr. Hoorn, 195 p. 6e pr. Generaal Joubert 189. 7e pr Edam 185. Se pr. Nimrod 154 p. 9e pr. Volksweerbaarheid 152. Korpswedstrijd A II. Eom prijs, Bloemendaal Comman do. 195 p. le pr. Generaal van Merlen 191. 2e pr. Voor Vaderland en Koning 181 punten 3e i>r. Claudius Civilis 174 p. 4e pr. Generaal Joubert, 170 p. 5e pr. Edam, 146 p Hoogste korpssi,butters P. H. Kluft 46: J Lindeman 46; L C. J. JonckMoedt 45. PERSONEEL: 1 P H. Kluft 46. 2 J. W. Roin 45;' 3 J. Bowmen 45; G I.uijckx 45; 5 II. Sjx>or 44, 6 A Jansen 44; 7 L. II_ Koolhoven 44; 8 C. v. Zalen 44; 9 J. Viets 44, 10 A. Spaander 43; 11 P. J. Hekker 43: 12 B. J. Buts 43: 13 W H. Groenier 43, 14 F. 'du Pain 43. 15 G. Jansen 42, 16 H. E Stap Jr 42, 17 H. J. v d Burg 42; 18 G. v. Loeuen 42; 19 D. N. H Twister! ng 42; 20 C. de Leeuw 42, 21 H de Vries 42. 22 D. C. Houtgraaf 4? 23 J. v. d Berg 42. 24 J. Weijling 12. 25 Paul R00zen 41. 26 L C. J. Jonrkbloedt 40. 27 E Noord 40, 28 A. Rocken bach .40. 29 P. Stef- fens 40, 30 O v. Wijk 40 31 Mej Schi der 40. 32 All. Bos 40, 33 J L Kool hoven 40 34 Adr Hekker 39. 35 M. Henneman 39. 36 L de Raad 39, 37 Fr Hekker 39 38 J. R. Hoogkamer 39 39 G. T. Göbel 39. 40 A v. d. Burg 39. Dagraedailles: D. C. Houtgraaf en E. B. Moelenaars ieder met 2 maal het maximum De zilveren herinneringsmedaillef, d:e werd verdiend met 3 maal 23 werd aan 13 en de bronzen die werd verdiend met 3 maal 24 punten, weid aan 48 schutters uitgereikt. Luchtvaart. OLIESLAGERS OP DE ENTOS. Jan Olieslagers, „de Antwc-i pscl.e duivel", heeft zijn laatste v!iégd«> monslraties op de Entos gegeven. Na Zaterdag tot 2000 M. gestegen te zijn behaalde hij (naar de Ct meldt) Zondag opnieuw het Nederlandsch hoogterecord door in een vlucht van 1 uur 59 6©c. te stijgen tot een hoog te van 2500 M.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1